Leasing - najlepszy, najtańszy - Gdzie najlepiej wziąć leasing na samochód? Zestawienie ofert - Ranking / Porównanie

Leasing to nieco złożony produkt finansowy. Ta forma kredytowania najczęściej bywa
wybierana w celu finansowania zakupu na przykład samochodów osobowych, dostawczych, bądź innych maszyn. Oczywiście jak każdy produkt finansowy ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim największą zaletą leasingu jest możliwość wliczenia raty leasingowej w koszty działalności, a tym samym zmniejszenie podatku do zapłaty. Wadą z kolei jest fakt, że dane auto, pojazd, maszyna nie jest naszą własnością i należy do banku do czasu spłacenia całego leasingu. W wypadku problemów ze spłacaniem rat / czynszy leasingowych bank może nam bez problemu zabrać auto. Za nieterminowe spłaty również możemy być zmuszeni zapłacić karne odsetki jak również prowizje za monity itp. Zresztą podobnie jak przy klasycznym kredycie.

fot. Pixabay CC0 + Własne modyfikacje

Rata leasignowa z ubezpieczeniem OC/AC czy bez?

Biorąc na przykład samochód w leasing, musimy mieć także ubezpieczenie OC i AC (obowiązkowo). Co jest z resztą oczywiste. Można to ubezpieczenie doliczyć do raty leasingowej. Można również na własną rękę ubezpieczyć samemu w jakimś towarzystwie ubezpieczeniowym. Przy czym zwykle bank, jak skorzystamy z innego ubezpieczenia niż te oferowane przez nich, może nam doliczyć jakąś opłatę manipulacyjną, bądź też utracimy jakąś możliwość promocyjnej obniżki kosztu leasingu. Wszystko jednak leży w kwestii negocjacji - najlepiej porównać oferty. Policzyć sobie wszystko dokładnie, a potem wybrać to rozwiązanie, które będzie dla nas najlepsze. Gdy będziemy zawierać umowę, właściwie nawet wcześniej na etapie przygotowywania ofert przez konsultanta / doradcę, zdecydowanie warto go dokładnie wypytać o takie rzeczy, bo nie koniecznie nam wszystko powie sam od siebie.

Porównanie ofert leasingu w formie rankingu

Aktualizacja: Zrezygnowaliśmy z publikacji rankingu ofert leasingowych w formie zestawienia przygotowywanego przez Comperię, bowiem podawane wartość ze sloganów reklamowych są bardzo odległe od późniejszych ofert i wyceny kosztów leasingu.

Oferta leasingu to zawsze jest sprawa bardzo indywidualna i co ważniejsze warunki można, a nawet powinno się negocjować. Dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług jakiegoś brokera, który porówna oferty wielu firm leasingowych i wybierze najbardziej atrakcyjną dla naszego przypadku. Oni dostają prowizję od firm leasingowych, a nie od nas, więc nie podnosi nam to kosztów leasignu, a dodatkowo porównują oferty wielu banków i jako duży klient dostarczający wielu wniosków, mają silniejszą pozycję w negocjacjach z firmami leasingowymi i bankami niż pojedynczy klient. Mogę Wam polecić też brokera internetowego, który porówna Wam oferty leasingowe i zaproponuje najkorzystniejszą. Poniżej zamieszczam link do formularza kontaktowego, po jego wypełnieniu skontaktują się z nami: Oczywiście oferta od brokera nie musi wcale okazać się najlepsza, bo może akurat uda nam się na własną rękę znaleźć coś lepszego, ale na pewno warto porównywać wiele ofert i dodatkowo można się nimi posługiwać przy negocjowaniu warunków. Z kolei poniżej przygotowaliśmy własne zestawie firm leasingowych, w których można zwykle uzyskać bardzo dobre warunki leasingu. Można, a nawet warto napisać do wszystkich, to nas nic nie kosztuje. Wystarczy podać dane, po kontakcie ze strony banku poprosić o przygotowanie oferty na interesujący nas wariant leasingu, a potem porównać i wybrać najlepszą. Gdy już uzyskamy kilka ofert od różnych banków / firm leasingowych, to możemy się nimi posłużyć przy negocjowaniu warunków. Wszystkim zależy na pozyskaniu klienta, toteż zwykle możemy liczyć na całkiem dobre kontroferty. Różnice mogą być spore, ale też nie ma co popadać w skrajności i liczyć na cuda. Pamiętajmy jednak, że nawet niewielka różnica w perspektywie spłacania przez kilka lat może okazać się całkiem sporą kwotą.
Wybór oferty leasingowej powinien być poprzedzony wnikliwym przeanalizowaniem rynku oraz negocjacjami. Najlepiej porównać wszystkie możliwe oferty. Pokazywać jednym ofertę drugich. Wtedy będą mogli przygotować nam kontrofertę o jeszcze atrakcyjniejszych warunkach. Należy także dokładnie przeanalizować umowę oraz opłaty jakie mogą zostać nam pobrane. Nie koniecznie najtańsza oferta jest ofertą najlepszą. Liczy się także podejście do klienta, a w aspekcie kosztów także opłaty i obciążenia.

Opinie na forum: 22 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane.

 1. ranking najlepszych ofert leasingu był robiony na podstawie tych trzech wymienionych, czy w grę wchodzą jeszcze jakieś? Jeśli tak prosiłabym o informacje jakie, lub gdzie można to sprawdzić. Sama zastanawiam się nad taką formą finansowania, jednak wolałabym sprawdzić również inne oferty niż te, wyżej podane.
  Będę wdzięczna za odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skorzystanie z portalu WeźLeasing, który podałaś to jest chyba najlepsze rozwiązanie, bo wyszukają nam oferty, a obsługują chyba wszystkich najlepszych leasingodawców w Polsce.

   Usuń
  2. Mi Getin dał najlepszą ofertę, a i tak wynegocjowałem jeszcze lepszą z nimi niż dawali na początku. Trzeba negocjować. Podpierać się innymi ofertami i prosić o kontr oferty. Nie ma się co krępować.

   Usuń
 2. W zasadzie nie ma czegoś takiego jak najlepsza oferta leasingu. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie i dla jednego najlepsza będzie oferta ing, a dla innego getinu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, wszystko zależy od tego co ma dla kogo największe znaczenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszystkim z pozoru najtańszy leasing to nie koniecznie zawsze będzie najlepszy leasing, bo jeszcze ma znaczenie kilka aspektów, np. jak wyglądają opłaty za opóźnienia, aczkolwiek z reguły te wyszukiwane oferty przez brokerów są najlepsze, bo oni mają większe możliwości na uzyskanie lepszych warunków.

   Usuń
 4. Leasing samochodu osobowego to świetna sprawa. Dzięki tej opcji udało mi się rozwinąć firmę w tempie, które kiedyś mi się nawet nie marzyło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak myślicie- czy wzięcie w leasing Volkswagena transporter'a, będzie słuszną decyzją? Jak się sprawuje podczas pracy na budowie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Grzegorz Suchy31 lipca 2015 13:22

  Od tamtego czasu trochę minęło i się zmieniło - F4B ma teraz promocyjny leasing 100%.

  OdpowiedzUsuń
 7. Są firmy, które współpracują z różnymi bankami i robię zestawienia ofert leasingowych. Wtedy wybiera się to co nam najbardziej podoba. Tak miałem w platformafinansowa.pl
  Dodatkowy atut to załatwienie formalności przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja swój leasing brałam poprzez platformafinansowa[dot]pl i muszę powiedzieć że z początku trochę się obawiałam. Ale teraz wiem że warto szukać nowych rozwiązań niż tradycyjne. Wszystko gładko i bez jakichkolwiek problemów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepiej zebrać jak największą liczbę ofert, wybrać 2 najlepsze i w tej droższej poprosić o kontrofertę, potem podajmy ją tej drugie również prosząc o kontrofertę i wybierzmy tą, która nam najbardziej odpowiada. Najniższa rata to nie wszystko, dlatego jak już prosimy o przygotowanie oferty, to poprośmy też o tabelę opłat i prowizji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ogólnie leasing w obecnych czasach kojarzy mi się z problemami. Kiedyś nie było takich chwytów i różnych ukrytych opłat na taką skalę jak dziś. Mam dwa leasingu 3 lata w idea banku i 2 lata w Milenium. Przykre jest to ze obie firmy to porażki systemowe. Każda rozmowę z opiekunem muszę nagrywać inaczej potrafią nawet sobie zaprzeczyć żeby zarobić. W jednym jak i drugim przypadku nie ma mowy o spóźnieniu. Jeśli miałbym wybierać jeszcze raz to nawet jakby dopłacali do interesu nie wybrałbym żadnej z tych firm.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leasing w zasadzie jest jedną z lepszych form finansowania. Spóźnienia są problematyczne w każdym banku. W PKO trzeba zapłacić fakturę zanim się ją otrzyma, bo przychodzi po terminie. Getin to podobno jakoś ciekawie rozwiązał w formie systemu elektronicznego.

   Jeśli chodzi o opłaty to tak to wszędzie niestety wygląda, dlatego tak jak pisał Karol, trzeba prosić przy okazji oferty o przesłanie tabeli opłat i prowizji. Zebrać jak najwięcej ofert i wybrać tą, która nam najbardziej odpowiada. Nie musi to być ta najniższa, ale tą najniższą możemy się posłużyć w negocjowaniu z bankiem, który nam najbardziej odpowiada, bo zwykle się dopasują dając swoją kontrofertę. Każdemu zależy na pozyskaniu klienta.

   Usuń
  2. Idea ma w zasadzie bardzo dobre opinie jeżeli chodzi o leasing.

   Usuń
 11. Hej! dzięki, że tak profesjonalnie przedstawiłaś temat! Ja od miesiąca mam swoją działalność gospodarczą i zastanawiam się nad samochodem, ale kompletnie się na tym nie znam:) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzięki za ten obszerny artykuł, choć zapewne i on, choć merytoryczny to nie wyczerpuje tematu. Dzięki też za rzetelną informację dotyczącą wycofania publikacji rankingu ofert leasingu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam za usunięcie linka z komentarza, ale nie publikujemy takich.

   Usuń
 13. Dużo obszerniejszy ranking można by zrobić po przeanalizowaniu zapisów umów firm leasingowych, ale to potężny temat. Wyniki były by bardzo ciekawe i pouczające jeśli chodzi o to jaką firmę leasingową wybrać, a jakiej unikać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Antoni Gawroński26 stycznia 2017 11:31

  Gdy ja potrzebowałem leasingu zgłaszałem się sam do banku i niestety ilość niezrozumiałych dla mnie kwestii rosła z każdym telefonem. Jeżeli już mam coś komuś polecić, to rozmowa z fachowcem. Znajomy z hurtowni polecił mi to się chyba nazywa brokera, pierwszymi gdzie trafiłem, było masterleasing. Pani Karolina, która tam pracuje była niezmiernie miła i wszystko mi wytłumaczyła. Nic mnie to nie kosztowało, a leasing miałem około 10% taniej niż bezpośrednio z banku. Korzystaliście kiedyś z usług brokerskich?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do brokera najlepiej, ale samemu też warto zebrać jakieś oferty. Jeśli chodzi Ci o Masterlease, to ja tam dostałem chyba jedną z najdroższych ofert ze wszystkich jakie zebrałem. Ten WezLeasing opisywany w artykule to jest nawet dobry broker internetowy.

   Usuń