LendOn - opinie. Pożyczka darmowa bez BIK. Pierwsza za darmo do 2500 zł

Lendon to już dość rozpoznawalna marka na rynku pożyczek online. Na pierwszy rzut oka firmy pożyczkowe w zasadzie są do siebie bardzo podobne, aczkolwiek w praktyce jest to dość pozorne. Na rynku tym panuje duża konkurencja, co sprawia że oferty pierwszych pożyczek w promocji za darmo są do siebie zbliżone.

Pierwsza promocyjna pożyczka w Lendon.pl jeszcze jakiś czas temu nie wyróżniała się szczególnie. Obecnie jednak możemy tu za darmo pożyczyć kwotę do 2500 zł na okres do 45 dni. (Aktualizacja: Lendon podniósł kwotę pierwszej darmowej pożyczki do 2500 zł, tym samym jest to najwyższa obecnie kwota darmowej pożyczki dostępna na rynku), okres spłaty również uległ wydłużeniu. Składając jednak wniosek o pierwszą pożyczkę, lepiej wybrać mniejszą kwotę, bo w przypadku nowych klientów trudno otrzymać tak wysoką pożyczkę, która jest nota bene przecież za darmo, więc firma na tym nic nie zyskuję poza aspektem promocyjnym i pozyskaniem nowego klienta, który może wróci kiedyś po kolejną lub nie. Zdecydowanie łatwiej otrzymać pożyczkę wnioskując o mniejsze kwoty. Przy czym warto podkreślić fakt, że firm oferujących pierwszą darmową pożyczkę wcale nie jest tak dużo, bo niektóre marki należą do tych samych spółek, a pieniądze pożyczyć w nich za darmo możemy tylko raz i tylko w jednej firmie należącej do tego samego właściciela (spółki). Z kolei wiele firm działających na tym rynku w ogóle nie oferuje pierwszej pożyczki gratis.

Oferta pierwszej pożyczki w Lendon jest zbliżona do ofert czołowych firm działających tym rynku jak np. Vivus. Jeśli nie korzystaliśmy jeszcze z Lendon, to możemy pożyczyć niewielką kwotę na okres do 45 dni, czyli na dłużej niż w Vivus i oddajemy tyle ile pożyczyliśmy. Oczywiście pod warunkiem, że spłacimy taką pożyczkę w terminie. W innym wypadku przestanie być darmowa, a my zostaniemy obciążenie odsetkami i innymi opłatami, i to całkiem sporymi. Także uczulam, że w przypadku wszystkich tego typu pożyczek bardzo ważna jest terminowa spłata.

Jeśli chodzi o opinie w Internecie, to sprawa wygląda tak samo jak w przypadku praktycznie wszystkich firm - są zróżnicowane: zarówno dobre, jak i te "mniej pozytywne" ;). Przy czym nie znajdziemy takiej instytucji finansowej, która w Internecie miałaby same dobre opinie. Ludzie czasami potrafią się czepiać drobnostek. W przypadku Lendon można znaleźć w sieci sporo pozytywnych opinii. Z kolei negatywne zwykle wiążą się z niuansami lub odrzuconymi wnioskami. Lendon jednak nie jest tak bardzo restrykcyjny w kwestii akceptacji wniosków, jak na przykład ma to miejsce w Wonga, więc jeżeli nie widniejemy na listach dłużników, to prawdopodobnie nasz wniosek zostanie przyjęty. W przeciwieństwie do Wonga i Vivus firma ta nie koniecznie sprawdza BIK, przynajmniej na razie, aczkolwiek chyba ma taką możliwość.

Sporą zaletą tej firmy są też liczne promocje. Aczkolwiek w przypadku firm pożyczkowych najlepiej skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, a jak przyjdzie potrzeba zaciągnięcia drugiej, to lepiej wybrać już inną firmę, która również oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. Należy jednak zwracać uwagę na nazwy spółek, a nie same marki firm pożyczkowych. Na przykład NetCredit i InCredit to ta sama firma. Ferratum Bank również posiada kilka marek takich jak Ekspres Kasa, czy Kasa TAK. Mogą się zdarzyć także pośrednicy jak np. Ofin (pośrednik Ferratum). Kolejny przykład to reklamowane w telewizji Filarum, które należy do tej samej spółki co SOHOCredit. Spółka, do której należy LendOn posiada również inną markę - Extraportfel. Jak już skorzystaliśmy kiedyś z oferty Extraportfel, to nie będzie nam już przysługiwała pierwsza darmowa pożyczka w Lendon. Przy czym Lendon jest najbardziej rozpoznawalną marką należącą do tej spółki. Po prostu warto pamiętać gdzie pożyczaliśmy pieniądze.

Proces weryfikacji i warunki udzielenia pożyczki

Warunki udzielenia pożyczki:

 • Granice wiekowe: 23-65 lat.
 • Musimy posiadać konto bankowe, telefon komórkowy i adres e-mail.
 • Nie możemy widnieć na listach dłużników, którzy nie spłacają rat, pożyczek i kredytów.

Proces weryfikacji - co jest sprawdzane?

Lendon na potrzeby weryfikacji klientów może korzystać z takich baz jak KRD, EFRIF, BIG Infomonitor. Nie korzysta za to z BIK (aczkolwiek ostatnio mogło to ulec zmianie). Kwota pierwszej darmowej pożyczki jest bardzo wysoka jak na warunki rynkowe, ale prawdopodobieństwo akceptacji wniosku teoretycznie może być większe, gdy wybieramy mniejszą kwotę, co byłoby logiczne. Weryfikacja danych podobnie jak w innych firmach udzielających pożyczek przez Internet odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

Jak wziąć pożyczkę w Lendon.pl?

Proces jest bardzo prosty - wybieramy na suwaku kwotę i okres spłaty. Kwota pierwszej darmowej pożyczki w Lednon jest bardzo wysoka jak na warunki rynkowe, ale przy dużej kwocie jest mniejsze prawdopodobieństwo akceptacji wniosku, więc lepiej wybrać nieco niższą kwotę. Jeżeli zamierzamy skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, to najlepiej za to wybrać maksymalny okres czyli 30 dni. Nawet jak chcemy spłacić wcześniej, to lepiej mieć zapas czasowy, skoro w przypadku pierwszej pożyczki i tak oddajemy tyle ile pożyczyliśmy. Następnie wypełniamy wniosek i rejestrujemy się w serwisie. Wniosek przeprowadzi nas przez cały proces krok po kroku. Wypełniamy pola swoimi danymi (są też pytania o źródła dochodu itp.). Po zakończeniu rejestracji musimy wykonać przelew aktywacyjny na 0,01 pln z naszego rachunku bankowego. Nie może to być rachunek osoby trzeciej, ani członka rodziny. Nasze dane muszą się zgadzać. Przelew ten ma na celu potwierdzenie naszych danych oraz numeru rachunku, na który mają zostać przelane pieniądze z pożyczki. W czasie składania wniosku warto sprawdzić co pokazuje symulacja. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki RRSO na symulacji powinno pokazywać 0%. Poniżej zamieszczam link do wniosku o pożyczkę na stronie Lendon.

Spłata pożyczki w Lendon

Spłata pożyczki odbywa się tak samo jak w innych firmach. Lendon przypomni nam o zbliżającym się terminie spłaty, ale lepiej pamiętać o tym samemu. W panelu w serwisie internetowym po zalogowaniu, będzie podany rachunek bankowy do spłaty pożyczki, na który należy przelać pieniądze w kwocie spłaty. Warto wziąć pod uwagę, że przelew musi mieć czas dość, więc lepiej nie zostawiać spłaty na ostatni moment.

Screeny - zrzuty ekranu

Cenne uwagi:

Poza promocją pożyczki tego typu nie są tanie, szczególnie jeżeli zdarza nam się problem z terminowym spłacaniem. Można pożyczyć drobną kwotę za darmo na krótki okres, ale trzeba to robić z głową. Spłacając pożyczkę zwykłym przelewem bankowym, zawsze zróbcie przelew wcześniej, tak żeby miał czas dojść przed upływem terminu spłaty. Pamiętajcie, że przelewy nie wychodzą z banków w weekendy i święta. Nigdy nie czekajcie na ostatnią chwilę! Nieterminowe spłacanie wiąże się zwykle z dużymi dodatkowymi kosztami. Z takich pożyczek można korzystać tylko mając pewność, że spłacimy wszystko w terminie. Nie spłacając pożyczki można się wpakować w spore problemy. Z resztą podobnie jak z każdym kredytem czy to w banku, czy w firmie pożyczkowej. W trakcie składania wniosku koniecznie należy dokładnie wszystko czytać, wszelkie regulaminy i umowy.

Lista firm oferujących promocyjną pierwszą pożyczkę za darmo:

Pod tym linkiem znajdziecie jeszcze listę firm pożyczkowych udzielających pierwszej pożyczki za darmo. Jeżeli jesteśmy nowym klientem danej firmy i potrzebna nam drobna kwota do maksymalnie 1000-2000 pln na krótki okres do 30 dni lub do 60 dni (Wonga) to można tam taką kwotę pożyczyć za darmo (w przypadku Wonga za 10 zł), ale koniecznie trzeba ją spłacić w terminie, bo inaczej narazimy się na spore koszty.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Opinie na forum: 9 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane.

 1. Szkoda, że nie ma więcej takich portali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy, ale to w zasadzie blog, nie portal ;)

   Usuń
 2. Z pierwszej darmowej można skorzystać, a jak trzeba skorzystać znowu, to lepiej wybrać inną firmę, która oferuje pierwszą pożyczkę gratis.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja akurat korzystałem z Lednon już kilka razy i z doświadczenia wiem, że to dobra sprawdzona firma, znam warunki i próbowałem kilka razy, spłaty za każdym razem odbywały się bez problemów, do tego kontakt z obsługą sprawny i szybki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Alan Komiściuk1 listopada 2016 10:43

  Ja również korzystałem z LendON niejednokrotnie i nigdy nie miałem w związku z tym żadnych nieprzyjemności ani problemów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie LendOn to też fajna opcja, pierwsza pożyczka faktycznie za darmo. Bardzo szybka decyzja. Uważam ten portal za godny zaufania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza darmowa jest ok. Można skorzystać, ale lepiej wnioskować o mniejsze kwoty, bo na te 2000 zł to raczej nie ma co liczyć. No i obowiązkowo spłata w terminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bo jak nie spłacisz w terminie to cię grubo skroją ;). Taka pierwsza darmowa pożyczka jest może jakimś chwilowym rozwiązaniem, ale tylko dla ludzi, którzy wiedzą, że będą mieć na spłatę w terminie. Jak ktoś ma poślizgi i długi to sobie tylko strzeli w kolano.

   Usuń
 7. Ja zawsze od nich pożyczam i nie mogę powiedzieć o nich złego słowa. Nie można ciągle liczyć na darmowe pożyczki, po za tym jedni udzielą drudzy nie. Lendon zawsze przychylnie patrzy na moje wnioski, a termin spłaty jest bardzo wygodny.

  OdpowiedzUsuń