Oprocentowanie Lokat. W którym banku najwyższe? Gdzie najlepsze?

Oprocentowanie lokat bankowych wbrew pozorom nie jest wcale na zbliżonym poziome w różnych bankach. Najwyżej oprocentowane lokaty bankowe to te dla nowych klientów lub dla nowych środków. Banki wprowadzają je jako element poniekąd marketingowy w celu przyciągnięcia nowych klientów, ale nie zmienia to faktu, że są to zawsze najlepsze lokaty na rynku o nieco lepszym oprocentowaniu niż procent oferowany przez większość banków w ramach regularnej oferty, który nota bene jest zwykle oprocentowane nawet poniżej inflacji.

Wprawdzie są oczywiście na rynku lokaty o znacznie wyższym niż średnie oprocentowaniu, ale one są zazwyczaj połączone z produktami inwestycyjnymi o określonym ryzyku - straty bądź zerowego zysku (w przypadku lokat strukturyzowanych z gwarancją zwrotu 100% kapitału - te jednak są zwykle kilkuletnie. Zerowy zysk w takim okresie, należy traktować jako stratę i to całkiem poważną jeśli policzymy ile w ciągu tych kilku lat zarobilibyśmy na zwykłej lokacie). Dlatego prezentujemy tylko klasyczne, zwykłe lokaty bankowe w formie depozytu w banku, bez dodatkowych produktów.

Poniżej przygotowaliśmy dla Was zestawienie naszym zdaniem najlepszych lokat bankowych, całkowicie bezpiecznych z ochroną kapitału przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Ze względu na fakt, że nadchodzi okres podwyżek stóp procentowych, podajemy tylko krótkookresowe lokaty, bo długookresowe są obecnie nieopłacalne - mają niższe oprocentowanie i kapitał zostanie zmrożony na długi okres podczas, gdy oprocentowanie lokat będzie prawdopodobnie wzrastać.Lokata Link do wniosku Okres Procent Kwoty Opis
Lokata HappyDo wyboru:
1, 2 lub 3 miesiące
Do wyboru:
4%
(2-miesięczna)
3,5%
(3 miesięczna)
3%
(1-miesięczna)
od 500
do 10 000
Bez Konta. Tylko dla nowych klientów. Oprocentowanie stałe, ale różni się w zależności od wybranego okresu. Najwyższe jest w przypadku założenia lokaty na 2 miesiące. Szczegółowy opis »
Lokata Happy PRO3 miesiące
3,5%
(od 10 000 do 25 000)
Lub
2,7%
(od 25 000 do 100 000)
od 10 000
do 100 000
Bez Konta. Tylko dla nowych klientów. Oprocentowanie stałe, ale jego wysokość jest zależna od kwoty. Najwyższe jest w przypadku kwot do 25 000.
Szczegółowy opis »
Lokata Bezkarna3 miesiące3,5%od 1000
do 20 000
Dla nowych klientów, którzy przez przynajmniej 1 rok nie mieli nic w Optimie. Oprocentowanie stałe. Lokatę można zerwać bez utraty odsetek. Wniosek wymaga wgrania skanu lub zdjęcia dowodu (np. z telefonu). Zakładana tylko razem z w pełni darmowym kontem oszczędnościowym (nie jest to ROR, nie ma w ogóle opłat). Po zakończeniu lokaty można je zamknąć przez Internet pisząc do nich wiadomość po zalogowaniu do panelu. Szczegółowy opis »

Lokata Bez- -kompro- -misowa
3 miesiące2,7%od 1000
do 100 000
Dla nowych klientów, którzy przez przynajmniej 1 rok nie mieli nic w Optimie. Oprocentowanie stałe. Lokatę można zerwać bez utraty odsetek. Wniosek wymaga wgrania skanu lub zdjęcia dowodu (np. z telefonu). Zakładana tylko razem z w pełni darmowym kontem oszczędnościowym (nie jest to ROR, nie ma w ogóle opłat). Po zakończeniu lokaty można je zamknąć przez Internet pisząc do nich wiadomość po zalogowaniu do panelu. Szczegółowy opis »
Lokata Witaj3 miesiące4%od 1000
do 10 000
Tylko dla nowych klientów. Z kontem, ale w pełni darmowym bez warunków. (można je zamknąć przez Internet pisząc wiadomość e-mail z adresu e-mail zarejestrowanego w systemie). Super procent, ale trzeba najpierw otworzyć konto osobiste. Dopiero po jego otwarciu mamy 30 dni na założenie tej lokaty z poziomu bankowości elektronicznej. Konto można założyć bez karty, ale ona i tak jest darmowa bez warunków.
Lokata Internetowa3 miesiące
Lub6 miesięcy
2,5%od 1000
do 200 000
Bez Konta. Tylko dla nowych klientów. Dwa okresy do wyboru: 90 dni lub 186 dni. We wniosku można wybrać zwrot środków na rachunek, z którego wpłynęły.
Lokata dla nowych środkówDo wyboru:
1,2,3,4 lub 5
miesięcy
Do wyboru:
2,3%
5-miesieczna
2,10%
4-miesięczna
3-miesięczna
2,05%
2-miesięczna
2,0%
1-miesięczna
od 500
do 1 mln
Bez Konta. Oprocentowanie stałe. Dla nowych środków. Dostępna również dla bardzo dużych kwot. Najlepsza na 5 miesięcy.
Lokata dla nowych środków4 miesiące2,3%od 500
do 200 000
Bez Konta. Dla nowych środków. Oprocentowanie stałe.
Lokata Welcome1 miesiąc
Lub
3 miesiące
2,25%
3-miesięczna
Lub 2,15%
1-miesięczna
od 100 000
do 350 000
Bez Konta. Dla dużych kwot. Tylko dla nowych klientów. Oprocentowanie stałe.

Wymienione w tabli powyżej to naszym zdaniem obecnie najlepsze lokaty na rynku.


Jak zwykle zachęcam do komentowania i wyrażania własnych opinii.
Opinie na forum: 1 komentarz

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane.

  1. Świetny wpis. Nie długo lokatę właśnie zakładam, to już się rozglądam nad dobrym wyborem :)

    OdpowiedzUsuń