Extraportfel.pl - opinie: Pożyczka za darmo (pierwsza darmowa do 2000 zł na 45 dni)

Extra Portfel, często nazywany też błędnie "Ekstraportfel", to dość nowa marka należąca do spółki posiadającej również znaną na rynku markę LendOn. Jednak podczas gdy oferta pierwszej darmowej pożyczki w LendOn.pl nie wyróżnia się specjalnie na tle konkurencji, to w przypadku Extraportfel.pl oferowaną za pośrednictwem tej platformy pierwszą gratisową pożyczkę, można uznać za jedną z najlepszych na rynku. Bowiem w Exptraporfel możemy pożyczyć aż 2000 zł na okres aż do 45 dni za darmo (czyli biorąc pierwszą pożyczkę, oddajemy tyle ile pożyczyliśmy). Oczywiście pod warunkiem, że spłacimy taką pożyczkę w terminie. W innym wypadku zostaną nam doliczone odsetki i opłaty. Z tego rodzaju firm warto korzystać tylko mając pewność, że będziemy w stanie spłacić pożyczkę w terminie.

Kwota pierwszej darmowej pożyczki w Extra Portfel jest zatem najwyższą na rynku. Jedynie NetCredit również oferuje 2000 zł za darmo, ale tylko na 30 dni, a poza tym w NetCredit po wypełnieniu formularza i rejestracji w systemie okazuje się jednak, że kwota, którą NetCredit może nam zaoferować jako pierwsza pożyczkę za darmo, jest znacznie niższa niż te obiecywane 2000 zł.

Maksymalny okres spłaty pierwszej pożyczki wynosi do 45 dni również wyróżnia ofertę pierwszej pożyczki w Extraportfel.pl. Prawie wszystkie firmy, które w ogóle posiadają w swoich ofertach taką promocyjną darmową pożyczkę dla nowych klientów, umożliwiają zaciągnięcie jej na maksymalnie 30 dni. Wyjątkiem jest tylko Wonga, która przy swojej pożyczce za 10 zł daje możliwość pożyczenia pieniędzy na 60 dni bez oprocentowania i z jedyną opłatą równą 10 zł. Dla przykładu w Vivus (jednej z najlepszych moim zdaniem firm pożyczkowych) możemy jako pierwszą pożyczkę za darmo pożyczyć kwotę do 1600 zł na 30 dni. Tym samy można powiedzieć, że oferta pierwszej pożyczki w Extraportfel stanowi połączenie najwyższej kwoty pierwszej darmowej pożyczki z jednym z najdłuższych możliwych okresów spłaty, co sprawia że jest to bardzo atrakcyjna oferta.

Oczywiście takie pożyczki należy brać z głową. Stwarzają one możliwość pożyczenia drobnej kwoty za darmo, szybko, łatwo i wygodnie przez Internet, ale trzeba się pilnować żeby spłacić ją w terminie. W innym wypadku zostaniemy obciążeni wysokim oprocentowanie i opłatami, z resztą podobnie jak przy niespłacaniu rat kredytu w banku. Poza promocyjną pierwszą pożyczką gratis te pożyczki są po prostu drogie. Więc jak zajdzie potrzeba kolejnej pożyczki, to zamiast brać drugą w tej samej firmie, lepiej skorzystać z innej firmy oferującej pierwszą pożyczę gratis. Przy czym należy zwracać uwagę na nazwę spółki, a nie markę. Ponieważ niektóre marki należą do tej samej firmy, a zatem np. w tym przypadku jak już pożyczaliśmy pieniądze w LendOn to pierwsza darmowa pożyczka w Extraportfel nie będzie nam już przysługiwała i odwrotnie. Większość marek na tym rynku należy do tych samych spółek, do tego dochodzą jeszcze pośrednicy np. dość znany na rynku Ferratum Bank posiada takie marki jak Ekspress Kasa, KasaTak i ma również pośredników np. Ofin.

Warunki udzielenia pożyczki w Extra Portfel

 • Obywatelstwo polskie i miejsce stałego pobytu na terenie Polski
 • Wiek: 21 - 70 lat
 • Trzeba posiadać adres e-mail, telefon komórkowy i konto bankowe

Jak nietrudno zauważyć oferta pierwszej pożyczki gratis w Extraportfel jest odrobinę lepsza niż tej w bliźniaczej firmie LendOn.pl. Mamy tu wyższą maksymalną kwotę pierwszej pożyczki, dłuższy maksymalny okres spłaty i nawet odrobinę szersze granice wiekowe. Dlatego jeżeli bierzemy pierwszą pożyczkę w tych firmach i potrzebujemy więcej czasu, to lepiej wybrać Extraportfel i maksymalny okres spłaty - tak na wszelki wypadek - i tak zwracamy tyle ile pożyczyliśmy. Ważne żebyśmy zmieścili się w terminie. Aktualizacja: Lendon podniósł kwotę pierwszej darmowej pożyczki również do 2000 zł, zatem od oferty z Extraportfel różni się tylko maksymalnym okresem spłaty. W obu firmach maksymalna kwota pierwszej darmowej pożyczki jest bardzo wysoka jak na warunki rynkowe, ale prawdopodobieństwo akceptacji wniosku teoretycznie raczej jest większe przy wyborze mniejszych kwot. Dlatego jak ktoś może wziąć mniejszą, to lepiej wybrać mniejszą.

Jak wziąć darmową pożyczkę w Extraportfel

Proces wnioskowania o pożyczkę jest identyczny jak w innych firmach. Wybieramy na suwaku pożądaną kwotę i okres spłaty. Wypełniamy wniosek swoimi danym jednocześnie rejestrując się w serwisie. Jest bardzo prosty i prowadzi nas krok po korku. Po jego wypełnieniu musimy wykonać przelew weryfikacyjny ze swojego rachunku bankowego na kwotę 0,01 zł, który ma potwierdzić nasze dane oraz nr konta, na które firma przeleje pieniądze z pożyczki. Rachunek, z którego wykonamy przelew aktywacyjny musi należeć do nas - wszystkie dane muszą się zgadzać, nie może to być konto żony/męża, członka rodziny ani nikogo innego. Ogólnie mamy 2 możliwości wykonania przelewu aktywacyjnego:

1.Szybki przelew za pośrednictwem płatności online (Błyskawiczna weryfikacja).
2. Zwykły przelew bankowy.

Następnie otrzymamy na e-mail i telefon (sms'em) informację, czy pożyczka została nam przyznana. W czasie wypełniania wniosku o pierwszą darmową pożyczkę warto zwrócić uwagę na to co pokazuje symulacja: RRSO powinno pokazywać 0%, Koszty 0, a kwota do spłaty powinna być równa tej, którą pożyczamy. Poniżej zamieszam link do wniosku o pożyczkę na stronie Extraportfel.pl (ustawiamy na suwaku kwotę i czas, a następnie klikamy "Weź pożyczkę"):

Jeżeli komuś wystarczy pożyczka na 30 dni, to lepiej skorzystać z głównej platformy Lendon. To ta sama firma, a platforma Lendon jest moim zdaniem wygodniejsza. Poniżej zamieszczam również link do wniosku na stronie Lendon: Jak szybko otrzymamy pieniądze zależy przede wszystkim od tego, czy nasze konto znajduje się w banku, w którym rachunek posiada również Extra Porfel. Jeżeli tak jest, to pieniądze otrzymamy natychmiast. Jeżeli nie, to trzeba będzie trochę poczekać. Spłata pożyczki następuje tak jak w innych firmach. Po zalogowaniu do panelu w serwisie internetowym, będziemy mieli podany numer konta, na który należy przelać pieniądze na spłatę pożyczki. Warto wziąć pod uwagę, że banki nie pracują w weekendy i święta, i zrobić przelew odpowiednio wcześniej, bo tego typu pożyczki trzeba spłacać w terminie. Tak samo jak w bankach, nikogo nie będzie obchodziło, że pieniądze do spłaty nie dotarły, bo był weekend, a wcześniej zapomnieliśmy zrobić przelew.

Screeny (Zrzuty ekranu)

Tak wygląda formularz, przy czym strony firm pożyczkowych się tak samo często zmieniają jak bankowe, więc design może się wkrótce zmienić, ale samo funkcjonowanie powinno być analogiczne.

Cenne uwagi:

Poza promocją pożyczki tego typu nie są tanie, szczególnie jeżeli zdarza nam się problem z terminowym spłacaniem. Można pożyczyć drobną kwotę za darmo na okres do 45 dni, ale trzeba to robić z głową. Spłacając pożyczkę zwykłym przelewem bankowym, zawsze zróbcie przelew wcześniej, tak żeby miał czas dojść przed upływem terminu spłaty. Pamiętajcie, że przelewy nie wychodzą z banków w weekendy i święta. Nigdy nie czekajcie na ostatnią chwilę! Nieterminowe spłacanie wiąże się zwykle z dużymi dodatkowymi kosztami. Z takich pożyczek można korzystać tylko mając pewność, że spłacimy wszystko w terminie. W innym wypadku można się wpakować w spore problemy. Z resztą podobnie jak z każdym kredytem - czy to w banku, czy w firmie pożyczkowej. W trakcie składania wniosku koniecznie należy dokładnie wszystko czytać, wszelkie regulaminy i umowy.

Lista innych firm oferujących pierwszą darmową pożyczkę:

Pod tym linkiem znajdziecie jeszcze listę firm pożyczkowych udzielających pierwszej pożyczki za darmo. Jeżeli jesteśmy nowym klientem danej firmy i potrzebna nam drobna kwota do maksymalnie 1000-2000 pln na krótki okres do 30 dni lub do 60 dni (Wonga) to można tam taką kwotę pożyczyć za darmo (w przypadku Wonga za 10 zł), ale koniecznie trzeba ją spłacić w terminie, bo inaczej narazimy się na spore koszty.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Opinie o Extraportfel w AntyRankingu

Opinie na forum: 5 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane.

 1. To jest obecnie jedna z najlepszych ofert pierwszej darmowej pożyczki. Długi okres spłaty i wysoka kwota. Poza pierwszą nie korzystałem, bo nigdy nie korzystam - w każdej firmie tylko z pierwszej, potem wybieram inną. Także nie mogę się wypowiedzieć jak wygląda kwestia drugiej pożyczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałem, że Ekstra Portfel to ta sama firma co Lendon. Czyli chyba raczej w obu na raz nie można skorzystać z tej darmowej pożyczki, a szkoda ;), bo już kiedyś w Lendon wykorzystałem. Było wszystko ok, także nie mam nic do zarzucenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ekstraportfel jeśli chodzi o tą pierwszą darmową pożyczkę, to ma jedną z najlepszych, jak nie najlepszą ofert, bo jest i duża kwota, jak i dłuższy okres niż w większości. W Vivus już się kończyła ta promocja na 60 dni i pierwsza jest znowu tylko na 30 dni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze wytłumaczone. Dzięki za ten post. Rozwiał mi on moje wątpliwości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko w 100% tak jak trzeba. Wziąłem pożyczkę i wszystko szybko i bez problemowo, mogę polecić.

  OdpowiedzUsuń