Darmowe konto walutowe bez opłat, w euro - Bank Smart Konto EU Europejskie - dla osób pracujących / mieszkających za granicą lub często wyjeżdżających - opinie

Bank Smart to dość nowy na bank na rynku finansowym, ale widać, że bardzo
prężnie się rozwija. Niedawno w ofercie banku pojawiło się nowe konto europejskiej - Smart Konto EU w walucie Euro dedykowane dla osób, które często wyjeżdżają, mieszkają, bądź też pracują za granicą w Unii Europejskiej. Często pytacie w komentarzach o konta walutowe, dlatego też postanowiłam poświęcić mu osobny wpis.

Przewodnią ideą Banku Smart jest przede wszystkim utrzymanie konta za 0 zł bez opłat, prowizji i warunków oraz pełna mobilność i integracja z nowoczesnymi technologiami. Stąd też wzięła się nazwa - od smartfonów. Jest to bank nie tylko internetowy, ale również nastawiony na pełną integrację z urządzeniami mobilnymi.

Wiarygodność Banku Smart

Bank należy do grupy FM Bank PBP SA. Jest objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, co weryfikowałam już pisząc opinię o tym banku i jego koncie w PLN. Tak więc środki zdeponowane w Banku Smart są objęte gwarancją BFG do kwoty 100 000 Euro. Jest to pełnoprawny bank, który podlega pod polskie prawo bankowe oraz nadzór KNF. Czyli bank ten można uznać za bezpieczny i pewny w takim samym stopniu jak wszystkie inne banki działające na polskim rynku finansowym.

Konto walutowe w Euro dla osób pracujących, mieszkających za granicą w Europie lub często wyjeżdżających - Smart Konto EU

Konto Europejskie to specjalnie przygotowana oferta dla osób dużo podróżujących, mieszkających lub ogólnie dużo przebywających za granicą. Prowadzone jest w walucie Euro. O dziwo w przeciwieństwie do wszystkich innych banków, można je uznać za naprawdę darmowe, czyli bez opłat i warunków. Nie ma nawet warunkowej opłaty za kartę uzależnionej od transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu.

Konto walutowe bez opłat i prowizji??? Chyba jedyne...

Cechy Konta Europejskiego w Banku Smart
 • Oczywiście zero za otwarcie i prowadzenie rachunku (bez warunków).
 • Zero za wydanie i użytkowanie karty do konta (bez wymogu dokonywania transakcji bezgotówkowych, czy innych warunków). Musi być to jednak nasza jedyna karta w Banku Smart. Jeśli chcemy mieć drugą kartę debetową na przykład do rachunku w PLN, to niestety za nią już trzeba będzie zapłacić. Przy czym w przypadku drugiej karty są to opłaty jednorazowe, a nie miesięczne.
 • Darmowe przelewy Europejskie (co jest naprawdę rzadkością).
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w strefie Euro (też rzadkość).
 • Darmowe przelewy do ZUS i US.
 • Z kolei za ustanowienie polecenia zapłaty i zlecenia stałego zapłacimy już niewielką opłatę, ale jak dla mnie jest to mało istotne i nie jest to jakiś znaczący minus w kwestii opłat i prowizji.
Bank promuje się również w kwestii atrakcyjnego kursu Euro. Ten podany na stronie jest rzeczywiście atrakcyjny. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z usługi korzystnych przewalutowań, która na razie jest darmowa w ramach promocji. W przyszłości koszt aktywacji tej usługi ma wynosić jednorazowo 1 Euro.

Jak otworzyć konto walutowe EU w Banku Smart

Osobiście w kwestii warunków i opłat uważam ten rachunek za najlepszy na rynku dla osób, które potrzebują konta walutowego. Możemy na nie otrzymywać pensje od zagranicznego pracodawcy. Możemy się nim praktycznie za darmo posługiwać za granicą i korzystać jak z konta krajowego. Otwiera się je w pełni przez Internet, bez wychodzenia z domu. Można je założyć nawet nie podpisując umowy z kurierem, wybierając opcję przelewu aktywacyjnego (musimy wtedy wykonać przelew na symboliczną kwotę, który potwierdzi nasze dane. Musi być dokonany z naszego konta w inny banku). Poniżej zamieszczam link do wniosku o otwarcie Konta EU na stronie Banku Smart. Po wypełnieniu danych i wybraniu formy aktywacji konta (kurier/przelew), pojawi się formularz, w którym wybieramy co dokładnie chcemy. Czyli czy tylko konto EU, czy również PLN, czy chcemy kartę itp.
Resumując oferta w mojej subiektywnej ocenie jest bardzo dobra i wyróżnia się na rynku przede wszystkim dlatego, że autentycznie konto można uznać za darmowy rachunek walutowy, chyba jedyny jaki znam. Wielu z Was uskarżało się w komentarzach na konta walutowe np. w T-Mobile Usługi Bankowe, czy w innych bankach. Także może te spełni wasze oczekiwania. Przynajmniej w aspekcie prawdziwego braku opłat i prowizji.
Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Opinie na forum: 7 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane.

 1. Czy konto jest obsługiwane przez kantory internetowe np. cinkciarz.pl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem. Trzeba by zapytać w danym kontorze internetowym, ale myślę, że tak, bo np. wspomniany Cinkciarz podaje na stronie, że obsługują ponad 50 000 instytucji bankowych z całego świata.

   Usuń
  2. Działa z Cinkciarzem, ale nie natychmiastowo. Transfery idą przez konto mBank Cinkciarza, więc dla cierpliwych, niepotrzebujących wymiany ad-hoc.

   Usuń
  3. A jak z kosztami takiego transferu?

   Usuń
  4. Kantory internetowe zarabiają chyba tylko na różnicach kursowych, zwykle nie pobierają opłat.

   Usuń
 2. Ja jestem posiadaczem opisywanego konta i jestem bardzo zadowolony. Co prawda pewne wady można w obrębie tego rachunku znaleźć, aczkolwiek ideałów trudno się spodziewać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa opcja. Zastanawiam się właśnie, czy potrzebne jest mi konto walutowe. Wiele czynników przemawia 'za'. Przedstawiony przez Was bank jest ciekawą ofertą, na pewno rozważę ją przy dokonywaniu ostatecznego wyboru. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń