[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Konto BEZ OPŁAT i prowizji. W którym banku najlepsze naprawdę za 0 bez warunków i wymogów?

Na co dzień jesteśmy wręcz bombardowani sloganami z reklam banków w stylu: "Konto bez opłat", "Darmowe Konto", "Konto za 0zł" itp. i każde jest najlepsze. Jednak obok zaraz są *-gwiazdki, drobne druki, dodatkowe paragrafy itp. Warto sobie zdać sprawę z tego, że kont w 100% bez opłat nie ma. Zawsze jest tabela opłat i prowizji, z którą przed otwarciem rachunku wypada się zapoznać.

Podstawową kwestią jest to, za co pobierane są te prowizje. Praktycznie zawsze za większość niestandardowych operacji wymagających jakiejkolwiek ingerencji banku pobierane są prowizje i to często niemałe jak np. wystawianie jakichś potwierdzeń, papierowych wyciągów, dokonywanie operacji za pośrednictwem teleserwisu itp. Określenie "Darmowe konto bez opłat" dotyczy kont pozbawionych prowizji za najczęściej wykonywane czynności przez samego użytkownika konta - jak na przykład przelewy, wydanie karty, wypłaty z bankomatu oraz czynności związane z utrzymaniem konta - (miesięcznych opłat za prowadzenie rachunku, posiadanie karty bankomatowej - debetowej).

Czy te konta są naprawdę darmowe? Otóż takich "darmowych kont" jest naprawdę wiele. Przy czym w 90% są obłożone licznymi warunkami, a w przypadku ich niespełnienia pobierana jest prowizja. Najczęściej do takich wymogów zalicza się konieczność płacenia kartą - dokonywania bezgotówkowych płatności np. w sklepach, na stacjach benzynowych, w restauracjach, czy gdziekolwiek indziej na na określoną sumę miesięcznie. Może to być 100 zł, może być 200 zł, 400 zł, a w przypadku kont private banking nawet 1200 zł. W przypadku wymogu sumy transakcji bezgotówkowych na kwotę 200, 300 zł wydaje się, że nie jest to problemem, ale jeżeli mamy więcej kont i więcej kart to taki wymóg staje się kłopotliwy. Jedanka wymogi do płątności kartą są prawie wszędzie. W ten sposób banki zmuszają klientów do płacenia kartą debetową lub kredytową. Na czym oczywiście zarabiają, bowiem potrącają sobie z kolei prowizję od firmy, która taką płatność przyjęła. Zwykle można też zrezygnować z karty bankomatowej, jeśli posiadamy więcej rachunków w różnych bankach. Aczkolwiek chociaż jedną wypadałoby posiadać. Jednak się przydaje chociażby do wypłacania z bankomatu, wpłacania we wpłatomacie, czy do wspomnianych płatności.

Kolejnym popularnym warunkiem braku prowizji np. za prowadzenie rachunku jest wymóg miesięcznych wpływów na określoną kwotę lub przelewania na konto wypłaty, emerytury lub renty. Jeżeli mamy tylko jedno konto, to nie jest to problemem. Powstaje on za to, jeżeli chcemy posiadać więcej rachunków w różnych bankach. Warto też pamiętać o osobach, które nie mają stałych miesięcznych dochodów albo mają bardzo niskie dochody.

W przypadku kont z zakresu private banking wymóg minimalnego miesięcznego wpływu może wynosić 9000zł, czy nawet 12000zł. Co już jest sporą kwotą, która pozwala w przypadku tego rodzaju kont uniknąć miesięcznej prowizji za prowadzenie rachunku rzędu nawet 20-100zł!!!.

Wymóg miesięcznego wpływu można ominąć dokonując raz w miesiącu przelewu na 1 dzień na wymaganą kwotę, ale nie każdy dysponuje zawsze wolnymi środkami, a poza tym jest to dosyć uciążliwe.

Złe banki (moim zdaniem), których nie polecę!

Na początek podam Wam też kilka banków, które kosztowały mniej najwięcej nerwów, negatywnych doświadczeń wynikających z absurdalnych, często nielogicznych sytuacji ograniczających normalne, jakby się wydawało, czynności związane z kontem i obsługą.

 • Santander Bank Polska
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • PKO BP - co do tego mam mieszane odczucia - pozytywne i negatywne. Nie mylić z Pekao S.A. to dwa różne banki.

Gdzie są bezpłatne konta naprawdę bez opłat i prowizji?

Większość banków oferuje darmowe konto, ale czy aby na pewno jest ono bezpłatne? W poniższym zestawieniu przyjrzymy się nieco jak to naprawdę wygląda...

Konto przekorzystne w Pekao, aktualnie mój nr 1

Potężny bank z dobrą renomą, który zaczął dostrzegać potrzebę dbania o klienta. Jeden z najstabilniejszych banków w Polsce, częściowo należący do spółek skarbu państwa. Konto można założyć bez karty. Wtedy jest całkowicie darmowe bez warunków. Na przykład w sytuacji gdy chcemy je mieć tylko na potrzeby korzystania z wysoko oprocentowanego konta oszczędnościowego i lokat. Konto otwiera się online na tak zwane selfie i również można je zamknąć przez internet.

 • Konto darmowe bez warunków
 • Karta debetowa "zwykła" darmowa jak wykonamy 1 transakcję w miesiącu i zapewnimy wpływ 500 zł. Jeśli nie zrobimy tego to opłata to tylko 4 zł (można założyć konto bez karty).
 • super konto oszczędnościowe 7% przez 5 miesięcy do 100 000 zł
 • Premia 200 zł za korzystanie z karty (5 transkacji)

Po zainstalowaniu aplikacji trzeba kliknąć kontynuuj wniosek i zalogować się na otrzymany login i wprowadzone hasło. Potem wybieramy metodę weryfikacji na selfie, jeżeli chcemy założyć konto bez wizyty w oddziale. Jeżeli zdecydujemy się na wizytę w oddziale, to trzeba w banku powiedzieć, że chcemy kontynuować istniejący wniosek, bo promocje dotyczą tylko wniosków internetowych.

Jeżeli zdecydujesz się na kartę, to można też otrzymać 200 zł premii na konto za wykonanie kilku transakcji. Dostępne są karty zwykłe i złote. Obie uprawniają do udziału w promocji 200 zł premii. Warunki do złotej karty to wpływ 1000 zł i 1 transakcja w miesiącu. W innym wypadku opłata 10 zł.


Konto NEST Bank bez opłat i warunków

Nest Bank (dawny Bank Smart), przy którego powstaniu brał udział twórca mBanku, to jeden z nielicznych banków, które utrzymują cały czas stałe warunki i ofertę konta w pełni bez opłat, nawet po połączeniu z BizBankiem.
 • Otwarcie i prowadzenie konta - 0zł
 • Przelew krajowy - 0zł
 • Wydanie i używanie karty płatniczej - 0zł
 • Darmowe wypłaty i wpłaty we wszystkich bankomatach i wpłatomatach w kraju za pomocą Blik, a kartą w sici Euronet.
 • Realizacja zlecenia stałego - 0zł (co jest dość rzadko spotykane)
 • Możliwość otwarcia bardzo atrakcyjnie oprocentowanego rachunku oszczędnościowego, którego oprocentowanie przewyższa na dzień dzisiejszy oferty lokat terminowych.

Nest Bank powstał z połączenia Banku Smart i BizBanku (obie te marki należą do grupy FM Bank PBP SA). Jest to cały czas ten sam bank. Wszystko zostało scalone w jedną spójną całość. Dla dotychczasowych klientów w zasadzie zmieniała się tylko nazwa i poszerzyły możliwości. Wszystkie konta i karty pozostały darmowe i bez warunków. Bank jest nowoczesny i dedykowany dla klientów korzystających nie nie tylko z bankowości internetowej, ale i mobilnej na smartfonach, a teraz także dla osób, które korzystają z oddziałów i wolą bankowość klasyczną. Wszytko to łączy ze sobą bardzo prosty i przejrzysty system transakcyjny. By założyć NEST Konto bez opłat i wymogów. Wystarczy skorzystać z poniższego linku do strony banku, a następnie wypełnić formularz będący wnioskiem o otwarcie konta. Można wybrać jedną z dwóch form weryfikacji: kurierem lub przelewem - o ile nasz stary bank znajduje się na liście - jeśli tak, to po wysłaniu wniosku zostaniemy przekierowani do swojego starego banku i musimy wykonać przelew online na 1 zł (taki ja przy zakupach internetowych). Przelew musi być wykonany z naszego konta osobistego (wszystkie dane muszą się zgadzać). Jeżeli naszego starego banku nie ma na liście, to pozostaje nam opcja aktywacji za pośrednictwem kuriera.


Pierwotnie zestawienie to bazowało głównie na jak najmniejszej ilości warunków do spełnienia przez klienta, uprawniających go do zwolnienia ze stałych opłat. Jedak bank bankowi nierówny. Poza warunkami i opłatami jest wiele kwestii, które potrafią naprawdę wkurzyć, a także nadszarpnąć wiarygodność banku. Czego niewątpliwym dowodem są liczne negatywne opinie o bankach. Dzisiaj, posiadając aktywne rachunki w większości banków i dobrze je znając, potrafię znaleźć dla siebie najlepszy kompromis między brakiem warunków i opłat, a jakością banku, jego niezawodnością i wygodą korzystania z jego rozwiązań. Jednocześnie nie przypominam sobie na przełomie ostatnich lat zapłacenia przeze mnie jakiejkolwiek opłaty w banku. Jednak opłaty to nie wszystko. Niektóre banki po prostu lepiej omijać, bo możemy zderzyć się z idiotycznymi problemami, które będą kosztować nas sporo nerwów.

Inne

BNP Paribas: Konto Otwarte na Ciebie. (1 transakcja kartą zwiększyli do 3 transakcji kartą)

Konto Otwarte na Ciebie można uznać za darmowy rachunek, ale wymaga od klienta wykonywania 3 transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu (wymóg ten nie dotyczy osób poniżej 26 roku życia). Nie ma żadnych wymogów miesięcznych wpływów na określoną kwotę w celu zwolnienia z opłat. BNP Paribas to bardzo duży i bezpieczny bank, który powstał po połączeniu polskiego BGŻ z francuskim BNP Paribas. Jak na tak duży bank poniekąd wręcz dziwi, że oferują darmowe konto. W kwestii zakładania rachunku jest opcja wreyfikacji na selfie, ale nie zawsze to działa. Wymaga robienia zdjęć dowodu, potem nagrywania sobie filmów. Jest to trochę uciążliwe, więc polecam jednak skorzystanie z opcji kuriera, który dostarczy nam umowę. ZDecydowanie zajmie nam to mniej czasu. Darmowe bankomaty są tylko te należące do BNP Paribas oraz bankomaty sieci Planet Cash.

Cechy Konta Optymalnego w BNP Paribas

 • Brak opłat za prowadzenie - bez warunków
 • Brak opłat za wydanie karty. Za obsługę 0 zł jeśli wykonamy 1 transakcję w miesiącu lub jeśli nie mamy 26 lat, jeżeli nie spełniamy ani jednego z tych warunków to opłata za kartę 3 zł )
 • Darmowe przelewy internetowe i mobilne
 • Duży bank z dużą ilością oddziałów, bankomatów i wpłatomatów
 • Darmowe wypłaty z bankomatów własnych oraz Planet Cash
 • Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą należących do BNP Paribas oraz banków zrzeszonych w sieci Global Network i Global Alliance
 • Darmowe wpłatomaty własne
 • Promocje np. zwroty za płatności kartą, kupony rabatowe itp.
 • Dodatkowy nośnik zbliżeniowy - naklejka na telefon - opłata miesięczna 1zł

Poniżej zamieszczam link do strony BGŻ BNP Paribas z wnioskiem te konto:

Uzupełnienie: Inteligo w PKO BP

W komentarzach kilkukrotnie podkreśliliście fakt, że Inteligo powinno się tu znaleźć. Także uzupełniam, bo w kwestii oferty jest to dobry rachunek. Inteligo to internetowe konto w PKO BP. Powstało jeszcze przed eKontem w mBanku. Widać, że PKO dostosowuje się do konkurencji i zrezygnowało z wielu prowizji, mimo że to duży bank z utrwaloną już pozycją na rynku. W Inteligo nie zapłacimy prowizji za popularne czynności bankowe i za prowadzenie konta. Jeśli chodzi o kartę to jest również darmowa, jeżeli w miesiącu wykonamy transakcje bezgotówkowe na min. 100 zł. (jak wynika z tabeli opłat i prowizji jest to bodajże 99,99 zł). W innym przypadku zapłacimy 4 zł. Mamy też darmowe przelewy do ZUS i US oraz zlecenia stałe realizowane przez Internet. Niewątpliwie dużą zaletą banku PKO jest olbrzymia ilość oddziałów i oczywiście bankomatów i wpłatomatów. Jednak Inteligo to stricte konto internetowe - Niestety odwiedzając oddział, zostaniemy odesłani na infolinię. Dla wielu osób może mieć też znaczenie, że jest to znany, duży bank z wiekową historią. Wszystko zależy od tego co dla kogo jest ważne. Technologicznie konto jest nowoczesne i funkcjonalne.mBank (wymóg płatności kartą) Uwaga mBank zapowiedział już zwiększenie i wprowadzenie nowych opłat

Podobnie było w przypadku mBanku - bank nadal nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku i przelewy, jednak wprowadził już jakiś czas temu opłatę za kartę, której nie pobiera pod warunkiem wykonania 1 transakcji w miesiącu kartą na dowolną kwotę. W przypadku mBanku nie wszystkie krajowe bankomaty są darmowe - bez prowizji wypłacimy pieniądze z bankomatów należących do sieci Euronet (których ogólnie jest bardzo dużo w Polsce) oraz bankomatów BZ WBK i mBanku oczywiście.Niestety jest też wiele banków, które mają archaiczne podejście do klienta i kasują posiadaczy rachunków jak za zboże, za wszystko za co się da i to wysokimi prowizjami, a i tak potrafią się zareklamować sloganem w stylu "Darmowe konto", bo np. nie ma opłaty za prowadzenie rachunku i za przelewy wewnętrzne albo konto jest darmowe pod licznymi warunkami.

Reasumując można powiedzieć, że zdarzają się na rynku konta "bez opłat", jednak zwykle może to być stan przejściowy. Najczęściej takie konta znajdziemy w "młodych" bankach, które starają się pozyskać klienta. Z czasem jak już się rozpanoszą na rynku, mogą wprowadzać jakieś opłaty. Niektóre jednak nawet po wprowadzeniu jakiejś nowej opłaty, dotychczasowym klientom pozostawiają konto na warunkach, na które je zakładali, czyli bez tych nowych dodatkowych opłat.


Nazwy kont się zmieniają, zmieniają się promocje i zmieniają się tabele opłat i prowizji. Także zanim założymy konto powinniśmy się z taką tabelą zapoznać, a nie wierzyć sloganom reklamowym. Sprawdzić wysokość prowizji pobieranych przez bank za istotne dla nas czynności i wg. tego kryterium wybrać konto. Warto też przemyśleć, czy pokusić się na nieco wyżej oprocentowaną lokatę połączoną z założeniem darmowego konta, bo kiedyś może przestać być darmowe, a jak pozakładamy sobie ileś takich kont, to później będziemy musieli je zamykać. Powinniśmy też ich pilnować, żeby w wyniku wprowadzenia jakichś opłat nie powstał nam niedozwolony debet, który będzie się z czasem pogłębiał. Dodatkowo za taki niedozwolony debet bank będzie nas obciążał kolejnymi, sporymi prowizjami i nie koniecznie będzie się kwapił do poinformowania nas o tym fakcie, a jak już coś wyśle albo zadzwoni to znowu kolejną prowizję sobie za to policzy.

Konta z prezentem, z promocją, z wysoko oprocentowaną lokatą.

W przypadku tego rodzaju kont, nawet jak są darmowe, to zazwyczaj są obłożone dosyć wygórowanymi wymogami i warunkami do spełnienia. Bank nigdy nie daje nic za darmo.

Prowizje dotyczące kont oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe to już inny rodzaj rachunków bankowych. Z założenia są przeznaczone do oszczędzania i połączone z RORem. Najczęstsza konstrukcja prowizji w przypadku kont oszczędnościowych wygląda następująco: Pierwsza wypłata w miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na rachunek osobisty w danym banku jest darmowa. Kolejne przelewy w tym samym miesiącu kalendarzowym uznawane są już za wypłaty awaryjne i pobierana jest od nich prowizja (najczęściej 5-10zł).

Powrót do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ [ Konta ] ⭐ Konto BEZ OPŁAT i prowizji. W którym banku najlepsze naprawdę za 0 bez warunków i wymogów?

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
88 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Świetne zestawienie i najważniejsze informacje zostały zawarte.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli Meritum na pierwszy miejscu. Ogólnie ludzie polecają to konto. Sam mam T-Mobile z dawnego Alior Sync. mBank w sumie dobry, ale powoli zaczął tam wprowadzać opłaty np. za "nie używanie" karty. Bodajże jest teraz tam te 4 zł. Jak ktoś ma więcej kont i kart w różnych bankach to takie przestają być darmowe.

   Meritum chyba rzeczywiście najlepsze, bez opłat, bez prowizji i ma dużo placówek. Dla niektórych ma to znaczenie. Może się przeniosę.

   Bank Smart - taki substytut dla T-Mobile też pod smartfony i konto e-direct w Volkswagen Bank też dobre podobno.

   Jakbym miał wybierać to bym wybrał te Meritum, a T-Mobile jak ktoś ma telefon z tej firmy, bo tam są różne profity dla klientów T-Mobile np. darmowy (podobno) limit. Można też mieć teraz te 3% na ROR, jak to będzie nasze podstawowe konto i przychodzi na nie wynagrodzenie lub renta/emerytura. Nie wiem jak się będzie rozwijał ten T-mobile Usługi Bankowe, bo na przykład w mBank może tam coś dają na start jeśli chodzi o oprocentowanie oszczędnościowego, czy jakąś lokatę, ale to raczej na chwilę takie promocje.

   Atutem T-mobile są też przelewy ekspresowe (natychmiastowe) do 10 w miesiącu za darmo. No bo darmowe klasyczne przelewy w Elixir to już raczej standard.

   Usuń
  2. W sumie za konta bez opłat, prowizji i warunków można uznać te pierwsze dwa.

   Usuń
  3. Faktycznie, tylko Idea Bank i Nest Bank, oferują darmowe konta - bezwarunkowo.

   Usuń
  4. Teraz dołączył ten BGŻ też, ale jakoś wolę te dwa pierwsze banki, które wymieniłeś, czyli Ideę lub Nest Bank - w obu mam konta z kartą i nie płacę ani grosza za nie.

   Usuń
 2. Zgadzam się. Ranking przeprowadzony na piątkę. Co do całości- banki muszą odbijać sobie gdzie indziej, skoro niby nie pobierają opłat za prowadzenie konta. Naszym zadaniem jest tu wyhaczyć wszystkie warunki, które korzystne dla nas nie są. Niestety nie wszyscy to umieją i jak widzą "konto za zero" to już nawet tej gwiazdki nie zauważą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banki sobie już odbijają na lokatach i kredytach w sposób BANDYCKI. Przykład? Proszę bardzo z własnego doświadczenia w mBank. Lokata 3 miesięczna i oprocentowanie 0,5%. Oprocentowanie kredytu kilkadziesiąt razy wyższe!!!

   Usuń
 3. a więc mbank ma nowe konto - ekonto mobilne i tam karta za 0zł bez warunków., na razie. ale watpie by ten stan utrzymał się dłużej niż rok dwa
  ja mam konto 360 student w milenium i spełniając jeden warunek - 1 płatność karta w miesiacu na dowolna kwote - wszystkie podstawowe usługi mam za darmo tj. opłata za karte, wypłata z bankomatów na całym swiecie

  wbk od lutego wprowadza stała opłate 7zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety już nie. Nie trzeba było czekać nawet rok lub dwa. Obecnie przy Koncie Mobilnym w mBanku jest już warunek do karty - transakcje bezgotówkowe w danym miesiącu na kwotę min. 200 zł. W innym przypadku mBank pobierze prowizję 4 zł. Przy czym Ci, którzy założyli sobie to konto wcześniej, chyba nadal mają bez warunków, pytanie jak długo?

   Usuń
 4. niestety, bank meritum zostaje przejęty przez aliora wiec może się co nie co pozmieniac

  OdpowiedzUsuń
 5. Może się pozmieniać i to na złe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie. Szkoda by było, ponieważ Meritum ma bardzo dobrą ofertę kont.

   Usuń
 6. Nie rozumiem dlaczego w zestawieniu nie zostało umieszczone konto w T-Mobile Usługi Bankowe? Tam wszystko jest za zero i dodatkowo bank daje 10 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że kont faktycznie za 0 zł znajdzie się dużo, jedyne co musimy spełnić wszystkie warunki, aby faktycznie nie musieć ponosić żadnych opłat. Chyba nie ma oferty, gdzie po spełnieniu wymagań i tak doliczano by nam za coś jakieś złotówki - a może się mylę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie chodzi o to, żeby było jednocześnie darmowe i bez warunków i wymogów, a takich już niestety jest niewiele.

   Usuń
 8. W BNP PARIBAS nacieszyłem się kilka miesięcy. Już od marca 2015 roku Zaczynają prowizje ściągać. 3 złote niby nie dużo, ale oni na lokacie nie dają więcej zarobić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie widzę żadnego argumentu dlaczego bank nie miałby zarabiać na prowadzeniu konta. Przecież jest to usługa jak każda inna która znacznie ułatwia Wam życie. Jak kogoś nie stać płacić 2-5 złotych miesięcznie za taką usługę to zapraszam do pocztowego okienka - zobaczycie ile tam się płaci. Biorąc pod uwagę że żal wam tych kilku złotych - domniemam że bank na obracaniu Waszymi tysiącami raczej nie zarobi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tych starszych, dużych bankach 2+5+20+10+0,5 i tak dalej, czasem się robi 50 zł i więcej miesięcznie, a jak ktoś ma już kredyt, limit, leasing to już słone prowizje lecą. Z resztą jak masz kilka kont w kilku bankach, to się to wszystko sumuje, więc moim zdaniem warto na to zwracać uwagę.

   O zarobki banków to bym się osobiście nie martwił...

   Usuń
  2. Odpowiedź na pytanie dlaczego klienci chcą darmowego konta jest bardzo prosta: wpłacam na konto pieniądze, którymi bank obraca zarabiając na tym. To właśnie moje pieniądze, tak jak pieniądze innych klientów banku, pozwalają na udzielanie kredytów, na których bank zarabia. Mogę Cię zapewnić, że zarobki banku dzięki wpłacanym na konto kwotom nie są małe, nie mam nic do tego, że bank zarabia na moich pieniądzach - nie jest instytucją charytatywną i musi zarabiać. Ale jeśli daję komuś pieniądze, na których zarabia i nie dzieli się ze mną tym zarobkiem, to niech przynajmniej ten ktoś ma w sobie tyle przyzwoitości żeby nie pobierać ode mnie kasy za to że daję mu zarobić.

   Usuń
  3. 1 kwietnia - ale święte słowa! Zwłaszcza jak przypadkiem trafimy na sprawozdania finansowe potwierdzające krociowe zyski banków!

   Usuń
 10. Banki trzeba zmieniać jak rękawiczki :)
  Przywiązywanie się do jednej marki (czytaj-lichwy) to dobrowolne robienie za dojną krowę!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam a nikt nie wspomniał słowem o INTELIGO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To Inteligo jest teraz bez prowizji? Bo jak pamiętam to było ich tam kiedyś sporo, za przelewy za kartę itp. Może PKO powoli zaczyna się dostosowywać do konkurencji, bo teraz widzę, że niby wszystko za zero. Karta pod warunkiem transakcji bezgotówkowych w miesiącu na kwotę min. 100 zł. Może się poprawiło.

   Usuń
  2. Inteligo jest całkowicie za darmo (konto i karta) jeśli zrobi się kartą transakcji za min 100 zł. wiem, bo mam.

   Usuń
  3. No to jest i Inteligo dodane wedle życzenia :)

   Usuń
 12. mBank właśnie zwiększa minimalną płatność kartami do 300zł, i 6zł opłaty za miesiąc w którym tego minimum się nie osiągnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, jakby się zmówili i podnoszą stare i wprowadzają nowe prowizje. Meritum to samo. Muszę zaktualizować ten ranking.
   mBank się rozpędza coraz bardziej w zwiększaniu opłat. Chyba już zamknę tam konto i przeniosę się całkiem do Banku Smart. W sumie to jedyny już obecnie bank oferujący darmowe kont bez warunków.

   Usuń
  2. żal, popłynęli trochę mBank robi się coraz bardziej do d... chyba sprawdzę też ten Smart. Pora uciekać z mBanku, bo z tego co widzę to oni tam jeszcze inne prowizje wprowadzają, więc będzie tylko coraz gorzej.

   Usuń
 13. T-mobile też wprowadza opłaty. Mam u nich jeszcze konto ale chyba przeniosę się do Bank Smart.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawy ranking, chociaż przydałaby się aktualizacja. T-Mobile niestety wprawdził opłaty i już nie będzie tak jak nas przyzwyczaił AliorSync. W tej chwili znalazłem konto z kartą za 0zł bez dodatkowych warunków w SMART banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, wiem, po kolei wszystko aktualizuję. Tylko czasu mi troszkę brakuje. Po świętach mam kilkaset pytań i komentarzy do przejrzenia i odpowiedzenia. Chyba dlatego, że ostatnio większość banków zaczęła albo wprowadzać opłaty za kartę albo zwiększać już istniejące oraz zwiększać warunki co do wysokości transakcji bezgotówkowych. Teraz chyba nagle wszyscy zaczęli się przenosić do Banku Smart, bo jedyny chyba bez opłat i warunków dotyczących płacenia kartą. Jeszcze ten Volkswagen Bank też nie ma takich opłat warunkowych za kartę. Tylko wypłacając z bankomatów trzeba wypłacać minimum 400 zł żeby nie płacić prowizji, ale to się da przeżyć.

   Usuń
 15. Niestety od 1 czerwca 2015 roku T-Mobile wprowadzi miesięczną opłatę za kartę debetową w wysokości 6zł. Opłata ta nie zostanie pobrana w przypadku płatności kartą za kwotę minimalną 200zł. Getin Online też wprowadzi od lipca opłatę za kartę w wysokości 6,99 chyba że dokona się płatności kartą za 300zł miesięcznie. To jakie wybrać konto, gdzie nie biorą żadnej opłaty za kartę debetową, która mi osobiście służy tylko do wypłacania gotówki z bankomatów, a na której to jeszcze banki zarabiają. Nie lubię robić zakupów kartą! Ani nie chcę być do tego zmuszany przez widzimisię, najwidoczniej za mało zdzierających, za wszystko banków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się przeniosłam z mBank do Banku Smart. Na razie jestem zadowolona. Nie ma opłat, nie ma warunków. Smart to jedyny bank oprócz Volkswagen'a, który nie ma warunkowej opłaty za kartę, uzależnionej od transakcji bezgotówkowych. Też nie lubię płacić kartą i używam jej tylko do wypłacania z bankomatu. Wszystko robię przez Internet. Dla mnie się to konto sprawdza idealnie.

   Usuń
 16. a co z bankiem Millenium ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o konto 360 w Millenium? W zasadzie dla dzieci i studentów jest bodajże rzeczywiście darmowe, ale dla dorosłych jest darmowe pod warunkiem minimum 1 transakcji kartą w miesiącu i minimalnego wpływu na konto w wysokości 1000 zł. O ile dobrze się orientuję. To trochę jest tych warunków, żeby było darmowe, a jak ich nie spełnimy, to jest opłata i za kartę, i za prowadzenie rachunku.

   Usuń
 17. Deutsche Bank od 01.06.2015 ściąga już 10 zł (!!!) za niewykonanie operacji karta na 700 zł. Jak dla mnie złodziejstwo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To widzę podwyższyli. Ja nie mam tam karty na szczęście, tylko samo konto.

   -> Bank Smart - bez warunków, bez minimalnych transakcji i bez opłat.

   Usuń
 18. Witam, a ja mam pytanko. Można zamknąć konto, w tym (złodziejskim) mbanku, po przez Internet? Czy może należy osobiście pofatygować się do jakiejś ich naziemnej placówki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, z tego co się orientuję to nie. Można wysłać papierowy, podpisany formularz do mBanku, ale wzór podpisu musi się zgadzać. Najłatwiej chyba wybrać się do tej placówki i zamknąć. Też zamknęłam i się przeniosłam do Smarta ;)

   Usuń
 19. Jestem w T-Mobile tzn. dawny Alior Sync. Cały czas coś dokładają. Teraz trzeba zapłacić kartą min. 200 zł. Trzeba szukać innego banku bez opłat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank Smart ma konto bez opłat i bez warunków.

   Usuń
  2. Dziękuję. Tylko też nie wiadomo na jak długo bez opłat.

   Usuń
  3. Myślę, że długo nie będą wprowadzać żadnych opłat. To jest dość nowy bank. Bardzo się promują jako te konto za prawdziwe zero bez warunków. To jest to co ich wyróżnia na rynku, więc mam nadzieję, że przez najbliższe lata nie będą żadnych opłat wprowadzać. Sama bym się wkurzyła, bo też tam się przeniosłam i właściwie jest to jedyne do jakiego mam kartę.

   Usuń
  4. Alior Bank ma przejąć PZU, więc T-Mobile chyba też, bo to jest ich.

   Usuń
  5. No T-Mobile Usługi Bankowe od początku jest obsługiwane przez Alior. Pani chodzi o to, że całe T-Mobile przejmą? To raczej zbyt wilka firma.

   Usuń
 20. Ja się trzymam od kilku dobrych miesięcy jednego banku, Raiffeisen, i mimo, że muszę płacić za kartę 3zł/mc, to mam pewność, że nie zmienią nagle warunków i nie będą naliczać dodatkowych opłat. Przynajmniej przez tyle czasu zdążyłem się przekonać, że są rzetelni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raiffeisen ma stałą opłatę za kartę 3 zł, dlatego nie uwzględniliśmy go w tym artykule. Z kolei poświęciliśmy mu osobny artykuł, do którego link można znaleźć w naszym rankingu po prawej stronie w menu.

   Usuń
 21. Witam Pani Sylwio. Orientuje się Pani, czy zakładając opisane przez Panią konta w VW banku lub Smart Banku możliwe jest płacenie za bilety lotnicze? Jakiś czas temu wróciłem z Wielkiej Brytanii, gdzie praktycznie we wszystkich bankach za podstawowe konto, kartę itd nie ma żadnych opłat i można płacić za bilety lotnicze. Często nie ma możliwości wypłat z bankomatów za granica, ale to nie problem. Po powrocie do Polski byłem bardzo rozczarowany ofertą bankową na naszym rynku. W końcu wybrałem mBank, który jeszcze wtedy miał dobre warunki. Pani w placówce zapewniała, że kartą będę mógł płacić przez Internet za bilety lotnicze, co później okazało się nieprawda. Stad moje pytanie. Zależy mi na koncie, gdzie opłaty będą jak najniższe i będzie możliwość by płacić kartą przez Internet za bilety lotnicze. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, no tak niestety wygląda polski rynek bankowy. Tylko te dwa banki można uznać za w pełni darmowe. Nigdy nie płaciłam za bilety kartą ani w jednym, ani w drugim. W Banku Smart powinno się dać. Za bilety można zawsze płacić kartą kredytową, a ta debetowa ze Smarta też powinna działać, ale trzeba ją w pełni aktywować, czyli najpierw aktywować przez Internet, a potem jeszcze wykonać jedną operację z użyciem pinu. Dopiero wtedy jest w pełni aktywna do transakcji internetowych. To jest chyba tak dla bezpieczeństwa. Jednak w praktyce nigdy nie płaciłam nią za bilety, więc nie wiem. Teoretycznie ta z mBanku powinna też działać, ale jak kiedyś próbowałam za coś płacić przez Internet, kartą debetową z mBanku to też mi nie chciało przejść. Co do Smarta to teoretycznie powinna działać, ale też nie wiem, czy na pewno będzie działać, czy nie.

   Usuń
 22. Bardzo fajnie wszystko opisane. Muszę przyglądnąć się ofercie Bank Smart, by być może przejść do niego z kontem syna i ewentualnie założyć konto córce. Syn osiągnął pełnoletność, ale nadal się uczy, więc przy kieszonkowym poniżej 100 zł nie ma sposobu, by był w stanie wykonać kartą miesięcznie płatności na minimalną kwotę 300 zł (ING - dla osób 18-26 lat minimum wynosi chyba 200 zł) i tym samym nie płacić za obsługę karty. Szkoda, że praktycznie nie ma kont dla osób uczących się (powiedzmy do 25 roku życia), które rzeczywiście byłyby w 100% darmowe bez żadnych dodatkowych wymogów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smart jest bardzo fajny, sama tam mam konto. Bardzo się promują na to, że konto jest za prawdziwe zero bez warunków, więc liczę że tej zasady będą się trzymać.

   Usuń
 23. Które konto wg. Pani jest lepsze dla studenta - w mBanku czy Smart Banku? To konto traktowałabym jako "drugie", więc karta do bankomatu nie byłaby mi potrzebna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg. mnie Smart. Wprawdzie bez karty nie ma to aż takiego znaczenia, ale mBank ostatnio dość często podnosił opłaty, a więc jest większe prawdopodobieństwo, że pojawią się nowe. Tym bardziej, że rząd wprowadza nowy podatek bankowy. Smart jest młodszym bankiem i raczej zależy im na utrzymaniu pełnej darmowości bez warunków. Sporo zainwestowali w kampanie promujące brak opłat bez warunków.

   Usuń
 24. Dzisiaj ING Bank Śląski przysłał mi sms'em informację, że posiadacze kont Direct nie będą mieli już możliwości korzystania za darmo ze wszystkich bankomatów. By wypłacić pieniądze bez ponoszenia dodatkowych opłat trzeba będzie korzystać z bankomatów ING BŚ lub Planet Cash (tych z kolei jest jak na lekarstwo - przynajmniej w Krakowie). Z innych bankomatów tylko pierwsza wypłata w miesiącu będzie za darmo, a każda następna to 2,50 zł mniej na koncie. Gratulacje! Chyba czas pomyśleć o zmianie banku, bo na pewno nie mam zamiaru zmieniać konta Direct na Komfort i płacić za prowadzenie konta 12 zł miesięcznie. Czyżby ING BŚ w ten sposób ratował swoje fundusze uszczuplone podatkiem bankowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo banków ostatnio wprowadza coraz więcej prowizji. Z ING jeszcze nie jest na razie tak źle. Wiadomo, że banki sobie odbiją ten podatek na klientach. W Smarcie są chyba darmowe bankomaty w Polsce i w za granicą. Nie wiem jak poza strefą euro.

   Usuń
 25. BNP Paribas z bezpłatnego przeszedł na 3zł/miesięcznie - ale spoko, to niewiele. Teraz już ok 13-15 zł. Chyba, że spełnię takie i takie warunki. Kpina. Ale podobno to dlatego, że połączył się z BGŻetem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy dlatego, czy to bardziej BNP Paribas ma taką wielkobankową politykę prowizyjną. Zmień konto. W tym artykule masz wypisane kilka banków, które nie mają nawet warunku co do płatności kartą. Zakładasz przez Internet. Aktywujesz przelewem. 10 minut roboty i masz nowe konto. Stare zamykasz i się nie denerwujesz. Dzisiaj można zmieniać banki bez problemu. Ja już kilka przeszłam. Jak coś mi się nie podoba, to zmieniam od razu. To się tak mówi, że niby małe kwoty za te prowizje, ale w skali roku to już nie jest tak mało.

   Usuń
 26. Skomplikowane. W UK każde konto jest za darmo. Nie ma opłat za wpłaty i wypłaty, szok. Ja mam konto w banku TSB i ten bank płaci mi bonus każdego mięcia 5% kwoty jaka mam na kocie! Za to ze mam otwarte u nich konto! Santander w UK, wszystko jest za darmo! I za każdą opłatę jak np. opłata za gaz, prąd ubezpieczenie itd... bank zwraca ci 10% kwoty opłaty! Bank za darmo przysyła karty z opcją contactless żeby ludzie się nie wkurzali ze czas leci.. Dlaczego tu tak nie ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ "This is Poland" ;) u nas rynek bankowy rządzi się innymi prawami. Wymienione tu to są najlepsze konta na rynku. Moim zdaniem przoduje Smart, bo jest to proste konto, darmowe i całkowicie bez warunków.

   Usuń
 27. Ja przy wybieraniu konta zawsze patrze na parę rzeczy. Po pierwsze musi być darmowe (nie pod jakimiś warunkami, ale zawsze). Tak jak napisano w raporcie conversacja.pl/materialy/Raport_Konto_bez_Kruczkow_2017.pdf jest kilka takich banków, ale trzeba uważać na kruczki. Patrzę też na funkcjonalną aplikację – bo jednak to w dzisiejszych czasach to podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 28. Obecnie w Nest Banku i w Idea Banku masz konta darmowe bez warunków i bez kruczków.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja mam w Nest i sobie chwalę. Ma jedną wadę - ten bank nie współpracuje z firmami od szybkich przelewów (payu, przelewy i takie tam). Niestety przelewy trzeba klepać ręcznie, ale mimo wszystko polecam. Kiedyś się dorobią szybkich płatności.

  OdpowiedzUsuń
 30. @Grzes - nie jest to prawda! Można płacić przez PayU i wszystkie inne systemy. Tylko musisz zrobić to kartą. Po prostu zamiast wybierać ikonkę banku to wybierasz ikonkę VISA i nie logujesz się do banku, ani nic tylko podajesz dane karty. Przychodzi na telefon sms z hasłem jednorazowym i już. Nie trzeba klepać ręcznie przelewów wcale. Tylko karta musi być aktywowana w systemie i trzeba nią chociaż jedną transakcję zrobić z użyciem pinu, np. wypłatę z bankomatu. Potem już można nią płacić przez Internet jak kredytową. To chyba dla bezpieczeństwa z tym pinem. Ja ogólnie na razie jestem bardzo zadowolony z tego banku.

  OdpowiedzUsuń
 31. dziękuję za przydatny wpis

  OdpowiedzUsuń
 32. Nowe konto optymale w BGŻ BNP? Co Państwo na to? Bez opłat, 2% zwrotu przez rok.

  OdpowiedzUsuń
 33. Właśnie przymierzamy się do analizy tego rachunku. Tylko to wymaga nieco czasu. Trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie warunki, ale niedługo powinna się pojawić.

  OdpowiedzUsuń
 34. Fajnie, że już jest analiza konta optymalnego BGŻ BNP. Wydaje mi się, że aktualnie jest to jedno z najlepszych kont bankowych. Jedyna drobna płatność występuje przy usłudze Cashback.

  OdpowiedzUsuń
 35. No obok Nest Banku, to Konto optymalne z BGŻ najlepsze. Idea jakieś tam ograniczenia wprowadza podobno co do ilości wypłat i wpłat. Nie wiem dokładnie.

  OdpowiedzUsuń
 36. Szukam dobrego konta, którego prowadzenie jest bezpłatne, niestety często się pojawia jakieś "ale" i opłaty...

  OdpowiedzUsuń
 37. U góry w artykule są wymienione banki i konta z bezpłatnym prowadzeniem i darmową kartą, bez warunków i żadnych "ale". Proponuję wybrać między dwoma pierwszymi. Jam mam ten pierwszy i ogólnie jestem zadowolona. Nie zapłaciłam ani złotówki jeszcze nigdy za nic.

  OdpowiedzUsuń
 38. Dobrze się czyta, zestawienie napisane lekko i merytorycznie z informacjami jak uniknąć opłat.

  OdpowiedzUsuń
 39. Płacę w PKO 18 zł.

  OdpowiedzUsuń
 40. @Ula czas zmienić bank, u góry w tym artykule masz opisane najlepsze darmowe konta - jedne mają warunki, inne nie, ale te co mają to niewygórowane. Ja płaciłam chyba 20 zł w ING. Nie ma co się trzymać jednego banku. Jak sobie policzysz, to masz 216 zł rocznie. Na ziemi nie leży.

  OdpowiedzUsuń
 41. Bardzo ciekawy i przydatny artykuł. Dziękuję i pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 42. Bardzo mądry wpis. Dokładne sprawdzenie warunków korzystania z rachunku bankowego jest niezbędne przed jego założeniem (a niestety nie każdy trzyma się tej zasady). Warto porównać oferty co najmniej kilku banków i wybrać spośród nich tą najbardziej atrakcyjną. Nie dajmy się jednak zwieść promocjami bez czytania umowy pisanej drobnym drukiem.

  OdpowiedzUsuń
 43. A co polecacie dla studentów?

  OdpowiedzUsuń
 44. Jak nie chcesz mieć ciśnienia na jakieś płatności kartą, wpływy, to tylko Nest. Dla studentów to chyba najlepsze rozwiązanie, bo często nie mają stałych dochodów.

  OdpowiedzUsuń
 45. Super to wszystko zmieściłeś w 1 artykule.

  OdpowiedzUsuń
 46. Patryk Szymczak3 sierpnia 2020 08:48

  Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 47. Coraz ciekawsze te oferty bankowe, tym większa konkurencja tym lepsze oferty na rynku :)

  OdpowiedzUsuń
 48. Kiedyś może były za darmo ale teraz banki obudziły się i już nie ma tak kolorowo. W moim banku w UK oraz w Polsce zaczęli pobierać opłaty i to srogie.

  OdpowiedzUsuń
 49. Jak się wybiera bank świadomie, to można mieć darmowe konto. Ja nie pamiętam, żebym kiedyś zapłacił jakąkolwiek opłatę za normalne korzystanie, ale "wiem co kupuję", a raczej na jakich warunkach. Pewnie sporo banków próbuje sobie odbijać trudne czasy podnosząc teraz opłaty.

  Jak bank przestaje nam odpowiadać, to warto go zmienić. To nie jest wcale dużo zachodu. Zakładam konto w nowym przez internet, podpisuję umowę u kuriera albo też przez internet, a w starym piszę wiadomość po zalogowaniu do bankowości internetowej, że wypowiadam umowę i tyle w temacie. Cała robota.

  OdpowiedzUsuń
 50. Napisane tu jest o NEST banku:

  "Niestety dość sporo osób na niego narzeka i na system bankowości internetowej. Pojawiały się nawet opinie i komentarze dotyczące niezgadzających się sald i znikających pieniędzy, które wymagały reklamacji oraz innych problemów technicznych związanych z zablokowanymi kontami, niedochodzącymi SMS-ami itp."

  To święta prawda. Kilkoro moich znajomych miało takie problemy. Mało tego, mnie też to w końcu dotknęło. Zablokowane kilkanaście tysięcy, bez słowa wyjaśnienia. Autoryzacja: obca. Ten bank śmierdzi na kilometr... Trzeba się trzymać z daleka. Szkoda i żal tych wszystkich darmowych bankomatów. Dopóki to był Smartbank to było ok. Teraz strach tam trzymać pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 51. Miałem już wiele banków. Każdy oferował "bez prowizji oraz opłat", ale to było tylko na jakiś czas... Potem nagle zaczęli pobierać pieniądze za prowadzenie konta...

  OdpowiedzUsuń
 52. Opłat za konto nie wprowadzają, raczej zwykle jest to opłata za kartę albo opłata jak już opłata za kont pobierana jeśli nie wykona się transakcji kartą. No oni mają z tych kart spore prowizje od przedsiębiorstw. Dlatego opłatą za kartę nie ma co aż tak się sugerować, bo one rzeczywiście się często zmieniają.

  Przy czym ja mam w sumie obecnie kilka kont i nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek zapłaciła chociaż złotówkę opłat. Przy czym wiem, co gdzie i jak. Nie robię niestandardowych czynności. No i oczywiście kartę mam tylko jedną do jednego konta.

  Jak mi się coś nie podoba w danym banku to zamykam przez neta i zmieniam.

  OdpowiedzUsuń
 53. mBank: Od 1 marca 2021 r.: 1. Podnosimy do 10 zł opłatę za kartę do konta. Unikniesz opłaty, jeśli w każdym miesiącu zapłacisz kartą (do konta lub kredytową) łącznie 350 zł i choć raz zalogujesz się do aplikacji mobilnej. Jeśli spełnisz warunek, który dotyczy płatności kartą, ale nie zalogujesz się do aplikacji, opłata wyniesie 3 zł. Jeśli nie spełnisz warunku, który dotyczy płatności kartą, to pobierzemy 10 zł. 2. Podnosimy do 0,5% (min. 5 zł) prowizję za wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu. Aby jej uniknąć, korzystaj z ponad 1000 wpłatomatów mBanku, Planet Cash lub Cashline w Polsce...

  OdpowiedzUsuń
 54. Widzę w mBanku popłynęli znowu. Już to kiedyś było. Nawalili opłat, potem w wyniku konkurencji ze strony innych banków pousywali większość, teraz znowu wprowadzają.

  OdpowiedzUsuń