[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

LendOn [Opinie] - Koniec dobrych promocji? Co z darmową pożyczką? Pierwsza za darmo bez opłaty?

Lendon to już dość rozpoznawalna marka na rynku pożyczek online. Na pierwszy rzut oka firmy pożyczkowe w zasadzie są do siebie bardzo podobne, aczkolwiek w praktyce jest to dość pozorne. Na rynku tym panuje duża konkurencja, co sprawia że oferty pierwszych pożyczek w promocji za darmo są do siebie zbliżone.

Dane Firmy Lendon
Nazwa firmy:CreamFinance Poland Sp. z o.o.
Darmowa pierwsza pożyczka:wycofana
Maksymalna pożyczka:6000 zł do 30 dni
Adres:al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa
Telefon:22 388 64 44
e-mail:info@lendon.pl
Godziny pracy:Pn-Pt 08:00-22:00, So i Ndz 09:00-18:00

Pierwsza pożyczka za darmo - promocja dla nowych klientów

Lendon: Pierwsza pożyczka za darmo (już niestety nie!) https://www.lendon.pl
Nasza Ocena: 2 na 5 2 star

Aktualizacja [Covid-19]: Z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem praktycznie wszystkie firmy zlikwidowały promocję pierwszej darmowej pożyczki. W tym także Lendon, który oferuje obecnie pożyczki na ponad 500%.

Po kilkumiesięcznej przerwie do Vivus wróciła promocja pierwszej pożyczki za darmo na 61 dni. W dobie pandemii większość firm zaczęła oferować bardzo drogie pożyczki z RRSO na ponad 500% i więcej. Bardzo zaostrzone zostały również kryteria przyznawania pożyczek. Podobnie jak w przypadku kredytów bankowych, nie jest dzisiaj łatwo o pożyczkę ze względu na duże ryzyko niespłacenia przez pożyczkobiorców. Jedynie Vivus i Wonga względnie utrzymały dawne warunki. Przy czym w Wonga jest znacznie trudniej dostać dzisiaj pożyczkę. Już przed pandemią było o wiele trudniej w Wonga niż w Vivus, a w niepewnych czasach, gdy banki odrzucają większość wniosków kredytowych i tak samo postępują również firmy pożyczkowe, bardzo trudno o przyznanie pożyczki. Vivus jest firmą, w której najłatwiej dostaniemy pożyczkę. Tak przynajmniej wynika z posiadanych przez nas informacji. Link do oferty na stronie Vivusa, gdzie znajdują się wnioski:
Oferta pierwszej pożyczki w Lendon jest zbliżona do ofert czołowych firm działających tym rynku jak np. Vivus. Jeśli nie korzystaliśmy jeszcze z Lendon, to możemy pożyczyć niewielką kwotę na okres do 45 dni, czyli na dłużej niż w Vivus i oddajemy tyle ile pożyczyliśmy. Oczywiście pod warunkiem, że spłacimy taką pożyczkę w terminie. W innym wypadku przestanie być darmowa, a my zostaniemy obciążenie odsetkami i innymi opłatami, i to całkiem sporymi. Także uczulam, że w przypadku wszystkich tego typu pożyczek bardzo ważna jest terminowa spłata.

Opinie klientów

Jeśli chodzi o opinie w Internecie, to sprawa wygląda tak samo jak w przypadku praktycznie wszystkich firm - są zróżnicowane: zarówno dobre, jak i te "mniej pozytywne" ;). Przy czym nie znajdziemy takiej instytucji finansowej, która w Internecie miałaby same dobre opinie. Ludzie czasami potrafią się czepiać drobnostek. W przypadku Lendon można znaleźć w sieci sporo pozytywnych opinii. Z kolei negatywne zwykle wiążą się z niuansami lub odrzuconymi wnioskami. Lendon jednak nie jest tak bardzo restrykcyjny w kwestii akceptacji wniosków, jak na przykład ma to miejsce w Wonga, więc jeżeli nie widniejemy na listach dłużników, to prawdopodobnie nasz wniosek zostanie przyjęty. W przeciwieństwie do Wonga i Vivus firma ta nie koniecznie sprawdza BIK, przynajmniej na razie, aczkolwiek chyba ma taką możliwość.

Sporą zaletą tej firmy są też liczne promocje. Aczkolwiek w przypadku firm pożyczkowych najlepiej skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, a jak przyjdzie potrzeba zaciągnięcia drugiej, to lepiej wybrać już inną firmę, która również oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. Należy jednak zwracać uwagę na nazwy spółek, a nie same marki firm pożyczkowych. Na przykład NetCredit i InCredit to przez długi czas była ta sama firma (dopiero jakiś czas temu się rozdzieliły). Ferratum Bank również posiada kilka marek takich jak Ekspres Kasa, czy Kasa TAK. Mogą się zdarzyć także pośrednicy jak np. Ofin (pośrednik Ferratum). Kolejny przykład to reklamowane w telewizji Filarum, które należy do tej samej spółki co SOHOCredit. Firma, do której należy LendOn posiada również inną markę - Extraportfel. Początkowo myśleliśmy, że w przypadku tych firm będzie podobnie jak w innych, ale jak się okazało firmy te nie bawią się w takie kombinowanie i mylenie klienta. Działają całkowicie oddzielnie i można skorzystać z promocyjnej pierwszej pożyczki za darmo w obu, a nie tak jak w przypadku np. marek należących do Ferratum Banku.

Proces weryfikacji i warunki udzielenia pierwszej darmowej pożyczki

Warunki udzielenia pożyczki:

 • Granice wiekowe: 21-70 lat.
 • Musimy posiadać konto bankowe, telefon komórkowy i adres e-mail.
 • Nie możemy widnieć na listach dłużników, którzy nie spłacają rat, pożyczek i kredytów.

Proces weryfikacji - co jest sprawdzane?

Lendon na potrzeby weryfikacji klientów może korzystać z takich baz jak KRD, ERIF, BIG Infomonitor. Nie korzystał raczej z BIK (aczkolwiek ostatnio mogło to ulec zmianie). Kwota pierwszej darmowej pożyczki jest bardzo wysoka jak na warunki rynkowe, ale prawdopodobieństwo akceptacji wniosku teoretycznie może być większe, gdy wybieramy mniejszą kwotę, co byłoby logiczne. Weryfikacja danych podobnie jak w innych firmach udzielających pożyczek przez Internet odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

Jak wziąć pożyczkę w Lendon.pl?

Proces jest bardzo prosty - wybieramy na suwaku kwotę i okres spłaty. Kwota pierwszej darmowej pożyczki w Lendon jest bardzo wysoka jak na warunki rynkowe, ale przy dużej kwocie jest mniejsze prawdopodobieństwo akceptacji wniosku, więc lepiej wybrać nieco niższą kwotę. Jeżeli zamierzamy skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, to najlepiej za to wybrać maksymalny okres czyli 45 dni. Nawet jak chcemy spłacić wcześniej, to lepiej mieć zapas czasowy, skoro w przypadku pierwszej pożyczki i tak oddajemy tyle ile pożyczyliśmy. Następnie wypełniamy wniosek i rejestrujemy się w serwisie. Wniosek przeprowadzi nas przez cały proces krok po kroku. Wypełniamy pola swoimi danymi (są też pytania o źródła dochodu itp.). Po zakończeniu rejestracji musimy wykonać przelew aktywacyjny na 0,01 pln z naszego rachunku bankowego. Nie może to być rachunek osoby trzeciej, ani członka rodziny. Nasze dane muszą się zgadzać. Przelew ten ma na celu potwierdzenie naszych danych oraz numeru rachunku, na który mają zostać przelane pieniądze z pożyczki. Na końcu wniosku wyskoczy nam lista banków, z których możemy dokonać przelewu weryfikacyjnego za pomocą szybkiego przelewu online (jak przy zakupach przez internet). Jeżeli nasz bank widnieje na liście to klikamy jego ikonę i wykonujemy przelewu online po zalogowaniu do banku. Jeżeli naszego banku nie ma na liście lub jeżeli wolimy wykonać przelew na 0,01 pln samodzielnie "ręcznie". To klikamy link poniżej w informacji "Jeżeli nie posiadasz konta w jednym z wymienionych banków kliknij tutaj". Wyskoczy nam nr konta na który mamy przelać 1 grosz. Tam również jest do wyboru lista konta bankowych firmy Lendon w różnych bankach. Oczywiście jak mamy konto w tym samym banku to przyspieszy to cały proces.

Oczywiście szaty graficzne stron internetowych są co jakiś czas zmieniane, więc wniosek może wyglądać nieco inaczej, ale zasady są te same. W czasie składania wniosku warto sprawdzić co pokazuje symulacja. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki RRSO na symulacji powinno pokazywać 0%. Poniżej zamieszczam link do wniosku o pożyczkę na stronie Lendon.

Uwaga Ważna Aktualizacja: podobnie jak inne firmy na rynku w obliczu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa Lendon wycofał promocję pierwszej pożyczki za darmo. Obecnie pierwsza pożyczka jest płatna. Standardowe pożyczki w tej firmie mają teraz RRSO na poziomie przewyższającym 500%.

Spłata pożyczki w Lendon

Spłata pożyczki odbywa się tak samo jak w innych firmach. Lendon przypomni nam o zbliżającym się terminie spłaty, ale lepiej pamiętać o tym samemu. W panelu w serwisie internetowym po zalogowaniu, będzie podany rachunek bankowy do spłaty pożyczki, na który należy przelać pieniądze w kwocie spłaty. Warto wziąć pod uwagę, że przelew musi mieć czas dość, więc lepiej nie zostawiać spłaty na ostatni moment.

Screeny - zrzuty ekranu

Cenne uwagi:

Poza promocją pożyczki tego typu nie są tanie, szczególnie jeżeli zdarza nam się problem z terminowym spłacaniem. Można pożyczyć drobną kwotę za darmo na krótki okres, ale trzeba to robić z głową. Spłacając pożyczkę zwykłym przelewem bankowym, zawsze zróbcie przelew wcześniej, tak żeby miał czas dojść przed upływem terminu spłaty. Pamiętajcie, że przelewy nie wychodzą z banków w weekendy i święta. Nigdy nie czekajcie na ostatnią chwilę! Nieterminowe spłacanie wiąże się zwykle z dużymi dodatkowymi kosztami. Z takich pożyczek można korzystać tylko mając pewność, że spłacimy wszystko w terminie. Nie spłacając pożyczki można się wpakować w spore problemy. Z resztą podobnie jak z każdym kredytem czy to w banku, czy w firmie pożyczkowej. W trakcie składania wniosku koniecznie należy dokładnie wszystko czytać, wszelkie regulaminy i umowy.

Lista firm oferujących promocyjną pierwszą pożyczkę za darmo:

Pod tym linkiem znajdziecie jeszcze listę firm pożyczkowych udzielających pierwszej pożyczki za darmo. Jeżeli jesteśmy nowym klientem danej firmy i potrzebna nam drobna kwota do maksymalnie 1000-3000 pln na krótki okres do 30 dni to można tam taką kwotę pożyczyć za darmo, ale koniecznie trzeba ją spłacić w terminie, bo inaczej narazimy się na spore koszty. Lendon w kwestii pierwszej darmowej pożyczki jest moim zdaniem jedną z najlepszych ofert

Uwaga Ważna Aktualizacja: podobnie jak inne firmy na rynku w obliczu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa Lendon wycofał promocję pierwszej pożyczki za darmo. Obecnie pierwsza pożyczka jest płatna. Standardowe pożyczki w tej firmie mają teraz RRSO na poziomie przewyższającym 500%.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Powrót do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykPożyczki [ Promocje ] ✅ Pożyczka Lendon [Opinie Opłaty Warunki]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
24 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Szkoda, że nie ma więcej takich portali.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z pierwszej darmowej można skorzystać, a jak trzeba skorzystać znowu, to lepiej wybrać inną firmę, która oferuje pierwszą pożyczkę gratis.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja akurat korzystałem z Lednon już kilka razy i z doświadczenia wiem, że to dobra sprawdzona firma, znam warunki i próbowałem kilka razy, spłaty za każdym razem odbywały się bez problemów, do tego kontakt z obsługą sprawny i szybki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Alan Komiściuk1 listopada 2016 10:43

  Ja również korzystałem z LendON niejednokrotnie i nigdy nie miałem w związku z tym żadnych nieprzyjemności ani problemów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie LendOn to też fajna opcja, pierwsza pożyczka faktycznie za darmo. Bardzo szybka decyzja. Uważam ten portal za godny zaufania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza darmowa jest ok. Można skorzystać, ale lepiej wnioskować o mniejsze kwoty, bo na te 2000 zł to raczej nie ma co liczyć. No i obowiązkowo spłata w terminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bo jak nie spłacisz w terminie to cię grubo skroją ;). Taka pierwsza darmowa pożyczka jest może jakimś chwilowym rozwiązaniem, ale tylko dla ludzi, którzy wiedzą, że będą mieć na spłatę w terminie. Jak ktoś ma poślizgi i długi to sobie tylko strzeli w kolano.

   Usuń
 7. Ja zawsze od nich pożyczam i nie mogę powiedzieć o nich złego słowa. Nie można ciągle liczyć na darmowe pożyczki, po za tym jedni udzielą drudzy nie. Lendon zawsze przychylnie patrzy na moje wnioski, a termin spłaty jest bardzo wygodny.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio zastanawiałam się nad pożyczką w Lendon, dziękuję ci za ten artykuł teraz już wiem co zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Można skorzystać z pierwszej darmowej, jest rzeczywiście za darmo jeśli oddamy pieniądze w terminie (dokładnie tyle ile pożyczyliśmy), a kolejne już poza promocją są drogie tak samo jak wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 10. ja jestem zadowolona z Lendona - bardzo mi pasuje taka pożyczka. Szybko i bez problemów. Śmiało mogę polecić!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie Lendon jest bardzo porządną firmą. Udziela pożyczek sprawnie i bez problemów, a weryfikacja to tak naprawdę formalność. Ani razu nie miałam u nich problemów z wzięciem pożyczki!

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak dla mnie pożyczka numer jeden. Dlaczego? Jestem w BIK-u, banki odrzucają moje wnioski. Mało tego parabanki także, tylko w Lendon dostałem akceptację i pieniądze w 15 minut na konto.

  Gorąco polecam i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona firmą - szybko przesyłają pieniadze na konto, weryfikacja pomyślna. Szczerze mówiąc jest to porządna firma!

  OdpowiedzUsuń
 14. Lendon jest dobrą firmą, sprawdzoną - szybko udzielają pożyczki, nawet te większe, wiec jest to duży plus!

  OdpowiedzUsuń
 15. Lendon jest rzetelny i sprawdzoną firmą. Pożyczka u nich jest bezpieczna - warto u nich brać!

  OdpowiedzUsuń
 16. Firma jest bardzo konkretna, rzetelna i godna zaufania. Nie miałam w ogóle obaw przed tym żeby wziąć u nich pożyczkę. Jest bardzo ok.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zabawne jest to, że Lendon promuje się na brytyjską firmę, a tak naprawdę są chyba z Łotwy.

  OdpowiedzUsuń
 18. W Polsce działa jako polska spółka. Banki tak samo robią. Chyba większość rynku finansowego to kapitał zagraniczny, ale mają spółki zarejestrowane w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 19. Dzwonić i prosić o wyjaśnienie wielkie halo mają. Do tej pory chyba najgorsza firma pod względem rozwiązywania problemów.

  OdpowiedzUsuń
 20. Anonimowy, a jakie problemy rozwiązujesz? Nie spłacasz pożyczki? ;)
  Z moich doświadczeń to jedna z lepszych firm na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ostatnio dużo się reklamuje jakieś Lendo, chyba chcą na renomie Lendonu trochę pojechać. Tyle, że Lendo to nie firma oferująca pierwszą pożyczkę za darmo, tylko jakiś pośrednik pożyczkowy. Tak jakby podróba z nieco inaczej brzmiącą marką, bez literki N na końcu.

  OdpowiedzUsuń