[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Opinie o Bankach

Na tej stronie znajdziecie wszystkie opinie o bankach zamieszczone w tym blogu. Napisane w oparciu o własne doświadczenia oraz opinie znalezione w sieci, między innymi w wiarygodnych serwisach do opiniowania, a także opinie czytelników bloga i komentarze. Poza tym również linki do artykułach dotyczących kont, lokat, kredytów i innych ofert bankowych. Mam nadzieję, że zebrane tutaj informacje pomogą wam wybrać bank, który będzie wam najbardziej odpowiadał.


Opinie o kontach osobistych

Opinie o grupach produktów w formie porównania ofert kilku banków

Artykułu z opiniami o bankach

Internetowe serwisy transakcyjne banków

mBank
Idea Bank
Lion's Bank
Alior Bank
T-Mobile Usługi Bankowe / Alior Sync
Deutsche Bank
Noble Bank
Bank Smart

PKO BP

Credit Agricole

Open Finance

Meritum Bank

Volkswagen Bank

BGŻ Optima

Raiffeisen Polbank


Jak zwykle zaprasza do dyskusji w komentarzach, wszelkie sugestie mile widziane...

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
28 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. a można prosić o opinie o banku Aliro Sync - (internetowy oddział Aliro Banku)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie Aliro Sync zmienił markę na T-Mobile Usługi Bankowe, nadal jest obsługiwany przez Alior Bank, jednak przy współpracy z T-Mobile

   Usuń
 2. Postaram się w najbliższym czasie coś sklecić.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli to możliwe to ja poproszę o przekrojową opinię o Deutsche Bank.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli można to poproszę coś o Meritum

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, w najbliższym czasie postaramy się coś napisać o Meritum.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. No i już jest o Meritum... :-)

   Usuń
 5. Witam
  poproszę coś o Raiffeisen Polbank Dziękuje!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, w najbliższym czasie postaramy się przeanalizować ich ofertę.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Już jest i Raiffeisen zgodnie z życzeniem :)

   Usuń
 6. Szanowna Pani Sylwio!
  Jestem laikiem w sprawach finansowych i szukam coś podobnego do Meritum.
  Doczytałem już ,że Aliror przejmie Meritum a wymagania Aliora dla mnie są duże
  jeżeli będzie Pani miała czas poproszę o analizę banków Dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety to prawda. Aczkolwiek zobaczymy, może Meritum pozostanie takie jak było dotychczas, bo szkoda by było, a ofertę mieli dotychczas bardzo dobrą. Nie wiem, czy Pan czytał już zestawienie / analizę kont osobistych, którą publikowałam jakiś czas temu http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/11/konto-bez-prowizji-ktory-bank-oferuje.html.

   Jeżeli zależy Panu na oddziałach stacjonarnych i nie odstrasza Pana 3zł miesięcznie za kartę debetową, to proszę poczekać na przygotowywaną właśnie przez nas, na prośbę czytelnika, analizę Raiffeisen Polbank.

   Usuń
 7. Witam,
  jaki bank polecałaby Pani dla studenta?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, to zależy co jest dla kogo istotne. Na tym blogu znajdzie Pani sporo opisów różnych kont. Jeśli na przykład istotne jest dla Pani, żeby nie było żadnych opłat i prowizji oraz wymogów i warunków np. co do płacenia kartą debetową, to poleciłabym Bank Smart. To chyba już wkrótce będzie jedyny bank, który nie ma warunku dotyczącego płacenia kartą. T-Mobile Usług Bankowe i Meritum Bank, gdzie też są jeszcze takie konta, podobno przymierzają się już do wprowadzenia opłat za kartę uwarunkowanych płaceniem nią - wydaniem określonej kwoty w danym miesiącu w transakcjach bezgotówkowych.

   Usuń
 8. Millennium? Słyszałem, że osobiste maja ok, ale próbują kasę na kredytach zdzierać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, postaramy się w najbliższym czasie coś przygotować na temat Banku Millennium.

   Usuń
  2. Trochę średnie te konto 360 w banku Millenium, sporo warunków żeby było darmowe. Niby tylko 1 płatność bezgotówkowa w miesiącu, ale też minimalne wpływy na 1000 zł. Nadaje się tylko jako podstawowe konto osobiste. Jeżeli powyższe warunki nie zostaną spełnione, to z tego co się wstępnie zorientowałam, jest i opłata za obsługę karty 7 zł, i opłata za prowadzenie rachunku 8 zł. No to niezbyt konkurencyjne warunki.

   Teraz najbardziej wygrywa Bank Smart, bo nie ma w ogóle takich opłat warunkowych.

   Może opiszę całe Millenium, jak będzie chwila czasu.

   Usuń
 9. Witam!
  Poszukuję fajnego konta, dotychczas miałam w SK bardzo konkurencyjne z oprocentowaniem 2,0 i bez opłat w sumie. Teraz zastanawiam się nad PKO BP konto za zero lub ING Bank Sląski konto z lwem direct .... przeanalizujecie? Co mi poradzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.
   Możemy, ale to trochę potrwa. Z tego co się orientuję, to one są tak nie do końca darmowe. Mają opłaty warunkowe za kartę. Z tego co wiem ING podobno jeszcze podniosło ostatnio tą opłatę i próg minimalnych transakcji bezgotówkowych w miesiącu zwalniających z tej opłaty. Jeśli chodzi o PKO to nie lepiej założyć konto Inteligo? - (nasza analiza: http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/07/konto-inteligo-pko-opinie.html. To internetowe konto w PKO, a próg miesięcznych transakcji bezgotówkowych zwalniający z opłaty za kartę, to tylko 100 zł (to jeden z najniższych). Przy koncie za zero jest to bodajże 300 zł. Jeżeli chce mieć Pani konto bez opłat i warunków to najlepiej Bank Smart - (nasza analiza: http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/07/bank-smart-opinie.html). Wybór jest kwestią tego, czy zależy Pani na oddziałach, czy raczej korzysta Pani przez Internet.

   Usuń
 10. Super, rozeznanie to podstawa. Meritum już nie istnieje fizycznie, jest w spółce pod szyldem Aliora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy o tym :). Artykuł o Meritum był pisany w listopadzie 2014 roku. Po przejęciu przez Alior Bank został zaktualizowany. Także jakby Pan zajrzał do środka, to jest tam taka informacja podana przy okazji aktualizacji.

   Usuń
 11. Pani Sylwio,
  czy mogę prosić o Państwa opinię na temat banku Toyota? Głównie chodzi mi o ich rachunek oszczędnościowy, który jest oprocentowany aż do 2% w skali roku. Interesuje mnie też Państwa opinia nt lokat, które bywają oprocentowanie nawet na poziomie 2,75%. Opinie w Internecie nie są zbyt przychylne, być może to konkurencja. Trudno stwierdzić, ale być może coś w tym jest? Proszę o Państwa ogląd sprawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie korzystałam z tego banku na razie. Ogólnie jeśli chodzi o lokaty to wolę Ideę, BGŻ Optimę, ewentualnie Nest Bank.

   Samo konto oszczędnościowe niespecjalne - z tego co widzę na ich stronie - te 2% to jest dla kwot powyżej 50 tys., a takie kwoty to już lepiej trzymać na lokatach. Z kolei np. dla kwot poniżej 5 tys. zł oprocentowanie wynosi 0,4%.

   Mają czasem ciekawe lokaty, ale podobnie jak konto oszczędnościowe, wymagają otwarcia konta osobistego, które z kolei ma określone opłaty i warunki. Także poniekąd wymaga przeniesienia się do tego banku.

   Usuń
 12. Biorąc pod uwagę operacje bankowości internetowej, kluczowa jest dynamika samego procesu, jak również jego bezpieczeństwo. Obecnie obok Elixir, klienci mają możliwość skorzystania z usług systemu przelewów natychmiastowych - Express Elixir. Pędzący świat wymaga obecnie coraz sprawniejszych procesów. Istotne jest zatem natychmiastowe przesyłanie środków finansowych pomiędzy rachunkami bankowymi, które prowadzone są w różnych bankach. Te, które często oferują usługi darmowo, zdobywają nierzadko przewagę, wygrywając walkę o klienta.

  OdpowiedzUsuń
 13. Idea ma darmowe przelewy natychmiastowe (2 za darmo w miesiącu). Chociaż ten bank jest w kiepskiej formie finansowej.

  Nest Bank ma za 1 złotówkę.

  Reszta zazwyczaj średnio 5 zł.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja polecam konto BNP Paribas. Nie musisz się martwić, że w pobliżu nie ma twojego bankomatu. Wyciągasz z różnych bankomatów bez zmartwienia za dodatkowe opłaty. Super kontakt, obsługa i dodatkowo możesz założyć konto bez wychodzenia z domu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Opinia na temat Bank Nowy z siedzibą w Poznaniu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten Bank Nowy jest rzeczywiście bardzo nowy. Spółdzielczy bank z logo NeoBanku. To był kiedyś Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku, który został przymusowa zrestrukturyzowany w celu uniknięcia bankructwa i wypłaty środków z BFG. Potem BFG utworzył z tego co pozostało Bank Nowy i kupił go NeoBank.

  Być może przygotujemy jakąś recenzję ogólną.

  OdpowiedzUsuń