Zaplo.pl - opinie o pożyczce na raty do 10 000 złotych

Zaplo ostatnio dość intensywnie reklamuje się w telewizji, dlatego firma ta zwróciła moją uwagę. Różni się dość znacząco od prześwietlanych i omawianych wcześniej firm pożyczkowych. Otóż Zaplo.pl nie jest nastawione na krótkoterminowe pożyczki dotyczące drobnych kwot, jak to ma miejsce w takich firmach jak Vivus, czy Wonga. W Zaplo możemy pożyczyć do 10000 zł. Jest to pożyczka ratalna, którą możemy spłacać nawet w 24 ratach. Przy czym nie to jest najciekawsze w tej firmie. Na początku firma ta oferowała coś jakby 30 dniowy okres testowy - czyli mogliśmy wziąć pożyczkę, po czym w ciągu 30 dni rozmyślić się i zwrócić dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Tym samym firma ta stworzyła możliwość pożyczenia kwoty do 10 tys. zł na 30 dni za darmo. W zasadzie była to prawdopodobnie jedyna firma, która dała możliwość pożyczenia za darmo tak dużej kwoty. Przy czym nie była to dedykowana darmowa pożyczka, bo żeby tak zrobić, musieliśmy zaciągnąć ją normalnie i zrezygnować. Niestety ta promocja już się skończyła. Wspominam o tym jako o ciekawostce, ale jest też coś takiego jak odstąpienie od umowy zawartej na odległość. Przy czym w przypadku produktów finansowych przepisy prawne wprowadzają nieco inne regulacje niż jak w przypadku zakupu zwykłych towarów, więc nie wiem dokładnie jak to wygląda. Aktualizacja: Zaplo niedawno ponownie przywróciło ten 30-dniowy okres testowy, także znowu można pożyczyć pieniądze i w ciągu 30 dni oddać tyle samo ile się pożyczyło.

Ogólnie koszty tej pożyczki jak na firmę pożyczkową nie są aż tak duże jak w innych firmach tego typu, ale nie są to też pożyczki tanie. Wysokość całkowitego kosztu kredytu wynika z ilości rat. Im więcej rat, tym dłuższy okres spłaty, a tym samym większy całkowity koszt pożyczki. Cała symulacja jest pokazana po ustawieniu suwaków na wybrany wariant, tak jak w przypadku innych firm pożyczkowych.

Proces składania wniosku w Zaplo.pl

Niestety skoro kwoty są większe to i procedura oraz wymagania wobec klienta są większe. Nie weźmiemy tu tak łatwo pożyczki jak np. w Vivus, gdzie jako pierwszą pożyczkę możemy pożyczyć do 2500 zł za darmo na 30 dni (Szczegółowa analiza oferty pierwszej darmowej pożyczki w Vivus).

Co będzie nam potrzebne?

Do złożenia wniosku potrzebny nam jest dowód osobisty, e-mail, telefon i konto bankowe. W czasie wnioskowania możemy zostać poproszeni o przedstawienie dokumentu potwierdzającego nasz dochód. (Podobnie jest w Wonga, w Vivus raczej się nie zdarza tak wnikliwa weryfikacja). Dowodem naszych dochodów mogą być potwierdzenia przelewów wynagrodzenia za okres ostatnich 3 miesięcy, zaświadczenie o zarobkach, formularz ZUS RMUA, odcinek wypłaty świadczenia emerytalnego lub rentowego za jeden z trzech ostatnich miesięcy, decyzja o przyznaniu świadczenia lub waloryzacji świadczenia emerytalnego / rentowego, zaświadczenia o wysokości emerytury lub renty z ZUS lub KRUS - jeśli źródłem naszego dochodu jest emerytura bądź renta.

Warunki udzielenia pożyczki w Zaplo.pl

  • obywatelstwo polskie
  • stałe miejsce zamieszkania w Polsce
  • wiek od 21-70 lat
  • brak wpisów w rejestrach dłużników jako osoba niespłacająca rat

Jak wziąć pożyczkę w Zaplo.pl

Proces jest bardzo prosty i analogiczny jak w innych firmach. Ustawiamy na suwaku kwotę i okres spłaty/wysokość raty). Sprawdzamy na symulacji co nam wyjdzie i czy akceptujemy takie warunki. Szczególnie ważnym elementem jest całkowity koszt kredytu. Następnie klikamy "Chcę Pożyczkę" i wypełniamy formularz swoimi danymi, na którego podstawie automatycznie zostanie nam założone konto użytkownika w serwisie Zaplo.pl. Potem musimy jeszcze wykonać przelew aktywacyjny na 0,01 gr. Musi on być wykonany z naszego rachunku bankowego (nie może to być konto np. członka rodziny), nasze dane muszą się zgadzać. Przelew ten potwierdza nasze dane oraz numer rachunku, na który wpłyną środki z pożyczki. Całość załatwiamy przez Internet bez wychodzenia z domu. Poniżej zamieszczam link do suwaka i wniosku na stronie zaplo.pl.

Aktualizacja: Obecnie trwa promocja i za terminowe spłaty rat Zaplo zwraca odsetki na konto. Na początku 50% odsetek, a po pół roku nawet 100% odsetek.

Zrzuty ekranu - screeny

Cenna uwaga dla osób korzystających z pożyczek online: Pożyczki tego typu nie są tanie, szczególnie jeżeli zdarza nam się problem z terminowym spłacaniem. Spłacając zwykłym przelewem bankowym, zawsze zróbcie przelew wcześniej, tak żeby miał czas dojść przed upływem terminu spłaty i pamiętajcie, że przelewy nie wychodzą z banków w weekendy. Nigdy nie czekajcie na ostatnią chwilę! Nieterminowe spłacanie wiąże się z bardzo dużymi dodatkowymi kosztami. Nie jest to sposób na spłacanie innych pożyczek. Można z nich korzystać tylko mając pewność, że spłacimy wszystko w terminie. W innym wypadku można się wpakować w spore problemy. Z resztą podobnie jak z każdym kredytem czy w banku, czy gdziekolwiek indziej. Dlatego pożyczając pieniądze róbcie to rozważnie i sprawdźcie dokładnie wszystkie warunki, czytajcie dokładnie regulaminy i umowy.

Lista firm oferujących pierwszą darmową pożyczkę w kwotach do 1000-2000 zł na 30 dni

Pod tym linkiem znajdziecie jeszcze listę firm pożyczkowych udzielających pierwszej pożyczki za darmo. Jeżeli jesteśmy nowym klientem danej firmy i potrzebna nam drobna kwota do maksymalnie 1000-2000 pln na krótki okres do 30 dni lub do 60 dni (Wonga) to można tam taką kwotę pożyczyć za darmo (w przypadku Wonga za 10 zł), ale koniecznie trzeba ją spłacić w terminie, bo inaczej narazimy się na spore koszty.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Apeluję też o czytanie umów i sprawdzanie aktualnych warunków każdego produktu finansowego, bo te ciągle się zmieniają.

Opinie na forum: 1 komentarz

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane.

  1. Szkoda, że zrezygnowali z tej promocji w formie okresu testowego na 30 dni. Bo można było pożyczyć 10 tysięcy i oddać za miesiąc tyle samo.

    OdpowiedzUsuń