[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

ING Bank Śląski opinie - Konto Direct z Lwem darmowe?

ING Bank Śląski to jeden z większych banków funkcjonujących na polskim rynku bankowym. Uznawany jest za stabilny i bezpieczny bank. Posiada olbrzymią ilość oddziałów oraz oferuje szeroki wachlarz profesjonalnych usług bankowych.

Jak to w dużych bankach bywa nie znajdziemy tu wysoko oprocentowanych lokat, ponieważ nie jest to bank nastawiony na szybkie pozyskiwanie kapitału w celu finansowania ryzykownej polityki kredytowej. Jest to bank dla osób ceniących bezpieczeństwo i stabilność. Nie mniej jednak dostosowuje się do wymogów rynku w kwestii jakości i nowoczesności usług, a także opłat. Kiedyś duże banki "kroiły" stałych klientów na każdym kroku na prowizjach za każdą czynność. Dzisiaj w wyniku dużej konkurencji na rynku bankowym, muszą dostosować się do do reszty, a tym samym oferować darmowe konta.

Dzisiaj szczegółowo przyjrzymy się darmowemu rachunkowi Direct z oferty ING.

Darmowe konto z Lwem Direct w ING

Prowadzenie konta0 zł
Karta0 zł / 7 zł
Miesięczne transakcje kartą żeby uniknąć opłatypowyżej 26 lat - 300 zł | 18-26 lat - 200 zł | 13-18 lat - 0
Darmowe bankomatyING i Palnet Cash
Pozostałe bankomatyPierwsza w miesiącu 0 zł kolejne 2,50 zł
Darmowe wpłatomatyING i Planet Cash
Przelewy internetowe (zwykłe)0 zł
Wypłata i wypłata w okienku w oddziale 10 zł
Wypłata w punktach Cashback0 zł

ING wprawdzie pobiera opłaty za wpłaty i wypłaty w okienku w oddziale, ale w oddziałach znajdują się bankomaty i wpłatomaty. Moim zdaniem są to najsprawniejsze i najwygodniejsze wpłatomaty umożliwiające wpłacanie łatwo dużych kwot. Są o wiele lepsze niż te Euronetu, z których korzystają inne, mniejsze banki. Z kolei bankomaty kiedyś miały dość niski próg kwotowy jednorazowej transakcji, a teraz mają chyba najwyższy. Z kolei Euronet ograniczył do 1 tys. zł. Poza tym w bankomatach Planet Cash też jest taki limit. Tylko klienci ING mogą z nich wypłacać większe kwoty za jednym razem. Także w kwestii wpłat i wypłat ING to zdecydowanie najlepszy bank, co docenicie jak Wam kiedyś przyjdzie wypłacić lub wpłacić większą kwotę w gotówce.

Jako dygresję dodam, że znam kilka osób, którym bankomat lub wpłatomat Euronetu źle policzył banknoty! Iich bank przyjął reklamację. Zwrócił pieniądze, po czym uzasadniając brakiem dowodów wycofał te zwrócone środki. Można ostro się wkurzyć jak Ci bankomat ukradnie 100 zł, a bank umywa ręce. Jak się okazuje tych nagrań z kamer w bankomatach jakoś potem nie ma. To wcale nie są pojedyncze przypadki. To samo zdarzyło mi się już też usłyszeć o banku Millennium. W ING to się na szczęście nie zdarza, a przynajmniej żaden taki przypadek nie dotarł do moich uszu. Naprawę bankomaty i wpłatomaty mają najlepsze.

Limity transakcji są bardzo wysokie lub bez ograniczeń, a w niektórych bankach bywają problemy z podniesieniem limitów. Na przykład w Santanderze trzeba było się pojawić osobiście w oddziale lub przeprowadzić telekonferencję, żeby zwiększyć limit przelewu. Telefon na infolinię im nie wystarczał, nie mówiąc już o zmianie przez internet limitu przelewów, a ten maksymalny limit dzienny w Santanderze też nie był wcale wysoki. W ING nie ma takich problemów.

Konto w ING można założyć bez karty i będzie całkowicie darmowe bez warunków i opłat, ale zakładając je z kartą możemy skorzystać z różnych promocji., więc warto ją mieć. Nie w każdym sklepie można płacić Blikiem, więc karta też się przyda. Opłaty i warunki mogą oczywiście ulegać zmianom, ale w ING rzadko zmieniają kluczowe warunki.

Jest to w pełni nowoczesny darmowy rachunek osobisty z obsługą internetową oraz bankowością mobilną, wygodną aplikacją na urządzenia mobilne, płatnościami BLIK itp.

Cechy konta Direct:
 • Brak opłaty za założenie i prowadzenie rachunku.
 • Darmowe przelewy internetowe.
 • Darmowa karta do konta, jeżeli wykonujemy transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 zł w miesiącu, czyli standard, jak we wszystkich dużych bankach. Jeśli nie wykonamy transakcji przy użyciu karty na kwotę min. 300 zł to opłata wynosi 7 zł, czyli też standardowo.
 • Dostęp do wielkiej sieci bankomatów ING oraz Planet Cash, z których korzystamy za darmo. Dodatkowo mamy darmową pierwszą wypłatę z wszystkich bankomatów w Polsce w każdym miesiącu. Kolejne wypłaty w danym miesiącu z innej sieci niż ING lub Planet Cash kosztują 2,50 zł. Przy czym bankomatów ING i Planet Cash jest tak dużo, że jedna darmowa z pozostałych sieci na miesiąc nam zupełnie wystarczy.
 • Można też założyć darmowe konto walutowe euro, dolar, funt i wymieniać waluty po bardzo korzystnym kursie w kantorze online, a także wypłacać waluty w gotówce 1 raz na miesiąc za darmo.
 • Duża liczba oddziałów i wpłatomatów.
 • Dostęp do szerokiej gamy usług bankowych i inwestycyjnych - fundusze, konto maklerskie itp.
 • Dodatkowe promocje

Warto zwrócić uwagę na fakt, że bank liczy miesiąc jako okres rozliczeniowy od 29 danego miesiąca kalendarzowego do 28 kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Promocje

Zyskaj 200 zł.

Żeby wziąć udział w promocji trzeba założyć konto z kartą debetową i wykonać kilka transakcji kartą lub Blikiem.

Jak założyć darmowe konto z Lwem Direct przez Internet

Proces zakładania konta przez Internet jest bardzo prosty i zajmuje kilka minut. Wypełniamy formularz, do którego link zamieszczam poniżej. W formularzu wybieramy opcję potwierdzenia naszych danych - czy ma przyjechać kurier, czy potwierdzimy naszą tożsamość przelewem aktywacyjnym. Aktualizacja: Ze względu na zmiany w prawie bankowym i zalecenia KNF mają zostać wprowadzone ograniczenia co do otwierania nowych rachunków za pomocą przelewów aktywacyjnych, dlatego zalecamy aktywowanie rachunków za pośrednictwem kuriera. Można też przeprowadzić weryfikację danych przelewem ze swojego innego konta, ale tylko jeśli mieliśmy konto w jednym z następujących banków: mBank, Santander, Alior Bank, Bank Pekao, Bank Millennium, Bank Pocztowy. Wszystkie dane muszą się zgadzać - nawet każda litera i cyfra w adresie.

Dzisiaj konta można zmieniać jak rękawiczki, także jak coś nam nie pasuje w naszym dotychczasowym banku, to nie ma się co wahać.

Konto oszczędnościowe OKO i OKO Bonus 8% do 200 tys.

Bank ING oferuje jedne z najlepszych kont oszczędnościowych. OKO z promocyjnym oprocentowaniem oraz dodatkowe OKO Bonus - konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków. Jest to jedno najlepszych konto oszczędnościowych, bowiem promocje są systematycznie odnawiane. Dzięki temu konto nie staje się bezużyteczne w ciągu 3-4 miesięcy od założenia, tak jak to ma miejsce w większości innych banków, gdzie promocyjne oprocentowanie dotyczy tylko nowych klientów, a potem spada do żenującego poziomu. Konto oszczędnościowe OKO Bonus świetnie nadaje się do przerzucania oszczędności między bankami, korzystając z promocji dla nowych środków, a wysoki limit kwoty maksymalne sprawia, że jest to jedno z najlepszych kont oszczędnościowych.

Darmowe konto walutowe euro / dolar / funt

Moim zdaniem to najlepsze konto walutowe. Przede wszystkim nie ma opłat za przyjęcie przelewu europejskiego SEPA. Nie ma opłat za prowadzenie konta. Jest wewnętrzny kantor internetowy z najlepszymi kursami walut, co pozwala uniknąć niekorzystnych kursów przy przewalutowaniu. Porównywaliśmy do innych banków z własnymi kantorami i podobnymi usługami - w niektórych są płatne. Większość banków w ogóle nie ma takich kantorów internetowych i przewalutowanie wykonują nie dość, że z opłatami, to jeszcze po tragicznym kursie, a w ING miłe zaskoczenie. Konto walutowe w ING jest naprawdę na przyzwoitym poziomie.

Wypłata euro z bankomatu ING za darmo

Co ciekawe można nawet wypłacić gotówkę euro z bankomatu i to za darmo! Kartą, która jest wydana do konta w pln. Nie trzeba żadnej drugiej karty. Karta ING może być kartą wielowalutową i nie wiąże się to z dodatnie jakiejś opłaty. Trzeba ją tylko przypiąć do konta walutowego w euro i zapewnić środki w kwocie, którą wypłacamy. W innym wypadku wypłata z bankomatu w euro pobierze nam z konta z pln i przewalutuje z pominięciem kantoru i z opłatą. Sami musimy sobie przewalutować za pomocą kantoru online w ING za darmo, który ma rewelacyjne kursy i znacznie bardziej się opłaca tak zakupić gotówkę w euro, niż iść do zwykłego kantoru.

Podsumowanie

Ogólnie oceniam konto z Lwem Direct całkiem pozytywnie. Jest to dobry rachunek dla osób ceniących bezpieczeństwo i stabilność oraz profesjonalną obsługę. ING Bank Śląski to bank z olbrzymim doświadczeniem, co można też zauważyć po stabilności ich systemu internetowego. Mamy także dostęp do pełnego wachlarza usług bankowych i inwestycyjnych. Dodatkowym atutem dla wielu osób będzie zapewne mnogość oddziałów tego banku oraz dostępność wpłatomatów. Osobiście do oddziału chodzę tylko w ostateczność i to skrajnie rzadko, ale zdaję sobie sprawę, że dla niektórych osób dostępność oddziałów jest istotnym aspektem wyboru banku.


Nasza ocena: 4 na 5 4 star

Jeśli komuś nie zależy na oddziałach, a nie lubi płacić kartą, to ewentualnie można się zainteresować kontem w BNP Paribas (wymagają tylko 1 transakcji kartą w miesiącu, żeby nie było opłaty za kartę). To również pewny bank należący do potężnej grupy kapitałowej, więc raczej pewny. Tylko, że ma znacznie mniej oddziałów niż ING -> szczegółowy opis konta w BNP Paribas. Mnie osobiście jednak bardziej do gustu przypadł ING.

Inne duże banki z podobnymi kontami

 • Bank Millenium - Konto 360 stopni - tu z kolei jest kilka warunków, które pozwalają także zyskiwać na różnych premiach i promocjach. Nowoczesne konto dla aktywnie korzystających. Szczegółowy opis tutaj...
 • PKO BP - Konto za Zero - darmowe konto w dużym i pewnym banku, jedyny warunek to transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł w miesiącu Szczegółowy opis tutaj...
Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.
Jesteś tu:
AntyhaczykNajlepsze Banki[ Opinie ] ✅ ING Bank Śląski opinie - Konto Direct

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
25 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Czy w tej ofercie nie ma żadnych haczyków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma.

   Prosimy o nieprzedstawianie się jako nazwy domen lub słowa kluczowe.

   Usuń
  2. To jest moim zdaniem jeden z najlepszych i najpewniejszych banków. Jak ktoś woli korzystać z pewnego, dużego banku, chce się czuć pewnie i mieć świadomość, że jego pieniądze są bezpieczne to polecam ING. Osobiście mam ograniczone zaufanie do jakichś banków nie wiadomo skąd, wszelkiej maści szemranych naciągaczy, czy spółek i grup kapitałowych o nieprzejrzystej strukturze.

   Usuń
 2. Super konto ze świetną aplikacją mobilną, zrezygnowałem z karty, bo nie korzystam i mam darmowe konto.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobry, pewny, sprawdzony bank. Używam tego konta od lat. Jak dla mnie najlepszy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  mam konto od 3 lat w tym banku i nie wygląda to tak dobrze. Wypłaty tylko z bankomatów ING albo planet cash. Z reszty min. 2,5 zł.
  Nowa strona do logowania się "zacina", np. nie można wysłać maila do banku, bo jest to "chwilowo niemożliwe". Polecałam ten bank, ale z rok temu jeszcze. Teraz zaczynają na wszystkim ciąć kasę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest tak, wszystkie bankomaty ING i Planet Cash są za darmo i do tego jedna wypłata w miesiącu w innych. ING ma olbrzymią sieć bankomatów, Planet Cash też, ale jak trzeba czasem gdzieś wypłacić w innej sieci to i tak mamy przecież jedną darmową w miesiącu ze wszystkich pozostałych. Przynajmniej ja tak mam przy tym koncie.

   Wysłanie maila do banku to pewnie chwilowy problem techniczny przy zmianie systemu. To moim zdaniem nie jest jakiś wielki problem. Wiem, że w tym banku wszystko zawsze działało cacy i wszyscy się przyzwyczaili, ale taki mały błąd to chyba jest niuans. Wiem na przykład co było w BGŻ Optima przy zmianie systemu. Chyba z miesiąc były problemy. W Idei też pełno błędów było po przejściu na Idea Cloud. Także ING bym nie skreślała przez taki niuans.

   Usuń
  2. Mi nigdy przy logowaniu strona się nie zacięła

   Usuń
 5. Marcin z Cardholder15 lipca 2016 14:59

  Warto też skorzystać z ich aplikacji mobilnej. To jedna z wygodniejszych i lepiej zaprojektowanych aplikacji bankowych w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem tak - mam tam konto ROR od prawie 10 lat i od ok. 5 też oszczędnościowe (choć odsetki są śmieszne) i do tej pory nie mogę narzekać - zero problemów. Trochę mnie denerwuje tylko wysoka opłata za kartę lub wymóg wydania 300 zł kartą - gdyby nie to, wzięłabym tez kartę. choć fakt - opłata za kartę nie wzrosła od przynajmniej 6 lat, ale jak zaczęła rosnąć, to w ciągu roku chyba wzrosła z 2 zł do 7 - to ponad 300%. Przez to trochę żałuję, że zlikwidowałam konto w mBanku, gdzie za kartę płaci się 4 zł lub należy zrobić 5 dowolnych kwotowo transakcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBank tak samo ponosił jak ING od 2 do 4 potem 6 zł. W końcu zlikwidowałem tam kartę. Teraz widać obniżyli do 4, bo konto przestało być atrakcyjne i przyciągać klientów. Mimo to raczej nie wracam do mBanku, a konto wisi sobie nieużywane bez karty. Liczenie ile transakcji wykonałem w miesiącu to też zdecydowanie nie dla mnie.

   Usuń
 7. Nie narzekam na ING, mam tam konto od 2009 roku (bez karty). Zauważyłam jednak coś, co mnie zaniepokoiło. W moim rodzinnym Krakowie, w ciągu ostatnich kilku lat znikło kilka oddziałów; w większości istniejących nie ma kas - tam jedynie można wpłacać pieniądze we wpłatomatach i wypłacać z bankomatów, co jest nie możliwe, jak ktoś karty nie posiada. Wydaje mi się, że ING po prostu staje się w coraz większym stopniu bankiem, w którym większość można załatwić przede wszystkim internetowo, a niezupełnie na to się zgadzałam zakładając tam konto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamiast karty we wpłatomatach/bankomatach podczas wpłacania/wypłacania pieniędzy możesz użyć kodu BLIK w aplikacji mobilnej ING. Według tabeli opłat i prowizji od takich operacji nie będzie pobierana opłata we wpłatomatach/bankomatach w sieci ING i sieci Planet Cash w kraju.

   Usuń
 8. Te wielkie molochy też coraz bardziej idą w tym kierunku, bo banki internetowe zdobywają coraz większą popularność.

  OdpowiedzUsuń
 9. Powiem tak - kiedyś się śmiałem z ludzi mających konto w ING, błędnie zakładając, że taki duży bank nie ma dobrej oferty. Dzisiaj po przejściu Getinów, Idei, Nestów uważam, że ING to najlepszy bank.

  Ma wszystko co potrzebne. Nie ma opłat. Warunek jest tylko do karty, a tak nie ma warunków. Ma dobre konto oszczędnościowe jak na dzisiejsze standardy. Ma dobre konto walutowe. Ma masę dodatkowych usług.

  Jeszcze nigdy nie zapłaciłem ani 1 złotówki za nic. Tylko jak ktoś chce wpłacać i wypłacać w okienku to trzeba pilnować tego 1 razu na miesiąc. Tylko też po co jak wszędzie są wpłatomaty i to znacznie wygodniejsze i bezawaryjne w przeciwieństwie do Euronetu.

  Z czystym sumieniem polecam. Obecnie najlepszy bank i najbezpieczniejszy. Nie dajcie się skusić jakimś bankom z d..y.

  OdpowiedzUsuń
 10. Każdy ma apkę mobilną, nędzny procent na koncie oszczędnościowym, zero za prowadzenie, ale różnice są i to ogromny w tematach mniej "głośnych". Bezprawne zajmowanie środków klienta przez bank, dezinformacja, brak odzewu na próby kontaktu. Oto prawdziwe ING.

  OdpowiedzUsuń
 11. 2,5% to nędzny procent na koncie oszczędnościowym i to do 100 tys.??? To jedne z najlepszych kont oszczędnościowych. Jak masz stare konto, to załóż sobie OKO bonus i też będziesz mieć 2,5%. Wyższy ma tylko Getin o 0,2%, który jest od dawien dawna w fatalnej kondycji finansowej, a jego akcje są warte w tej chwili 24 grosze i drugi Millenium, który też jest w nie najlepszej formie trzeba oprócz płatności kartą zapewnić jeszcze wpływy, żeby nie płacić 15 zł za konto. Dla porównania akcje ING są notowane obecnie na ponad 150 zł, a jest kryzys.

  Brak odzewu na próby kontaktu??? Ja napisałem dziesiątki wiadomości do nich i jeszcze mi się nie zdażył brak odzewu. Od razu odpisują. Do tego masz czat, masz infolinię 24h, to ja nie wiem jak Ty się kontaktowałeś...

  Co do zajmowania środków? Komornik??? Nie wnikam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kolega "Nieznaną", sorry ale mam doświadczenia z wieloma bank i ten uważam za najuczciwszy i najpewniejszy.

  Przykład. Ostatnio wypłacałem dolary w kasie, bo kantor ING ma o wiele lepsze kursy niż zwykłe kantory, a konta walutowe są darmowe. Dostałem stare banknoty - one są w obrocie i są pełnoprawnym środkiem płatniczym, ale w Azji ich nie przyjmują. Nie zwróciłem na to uwagi. Napisałem do nich. Powiedzieli, że mam iść do jakiegokolwiek oddziału wpłacić te stare i wypłacić nowe jeśli oddział będzie posiadał. Jako że można w kasie 1 raz wpłacić i 1 raz wypłacić za darmo w miesiącu, to ta 2 wypłata będzie obciążona prowizji, ale mi ją zwrócą. Nie chodzi już o te parę złoty, ale o podejście do klienta i szacunek.

  Konto oszczędnościowe to jedno z najlepszych. Darmowe konto osobiste, darmowe konta walutowe, przelewy w euro. Ten bank ma wszystko co potrzeba. Zależy co jest dla kogo ważne, ale według mnie to jest najlepszy bank.

  OdpowiedzUsuń
 13. ING najlepszy bank. W sumie też nie ma opłat, jak się ma konto internetowe. Jedynie trzeba kartą płacić, jak się chce ją posiadać. Z kolei najlepsze wpłatomaty i bankomaty, konta walutowe oraz ogólny profesjonalizm. Nie tylko opłaty się liczą. Przerobiłem masę banków. Euronetowe bankomaty wypłacające po max 1000 zł. Mam znajomych, którym bankomat Euronetu źle wypłacił, a także źle wpłacił i ich bank niby zwrócił, ale potem odciągnął utraconą przez klienta kwotę, bo niby nie dało się udowodnić. Mógłbym tu elaborat napisać o problemach w innych bankach, prowizjach po 30 zł itp. Z kolei ING mam już od kilku lat i jak dla mnie jest najlepszy.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja posiadam dwa konta bankowe - mBank oraz PKO i też nie narzekam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja też miałem już i mBank, i PKO i na pewno tam nigdy nie wrócę. ING jak na razie mi najbardziej pasuje i też chyba najmniej narzekań jest na ten bank.

  OdpowiedzUsuń
 16. Serwis ALEO należący do ING upublicznia dane... ...osobowe osób zakładających jednoosobową działalność, w tym mój prywatny adres mailowy i telefon. Przez nich odbieram telefony od różnego rodzaju świrów. A co ciekawe na Aleo ING ma błędny numer telefonu więc swojego numeru nie podają, a innych osób numery publikują. Jeszcze raz niech jakiś handlowiec do mnie zadzwoni!

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie znam tego Aleo. Przy czym musisz wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak prywatne dane firmowe. Prowadzisz działalność, do której podałeś swój adres e-mail i telefon. To są już teraz dane firmowe, a z tego co widzę to jest jakaś baza firm. Napisz do nich, że nie chcesz w niej widnieć.

  OdpowiedzUsuń
 18. Każdy bank to złodzieje. Beznadziejna obsługa po pobraniu waluty z konta muszę jechać do powiatu, bo w 20-to tysięcznym mieście nie opłaca się mieć okienka do pobrania ciężko zarobionych pieniędzy czy do wpłaty. Komu potrzebny taki bank, w którym na progu stoją 2 panienki informując mnie, że tutaj nie pobiorę waluty ani nie wpłacę z ręki. Bankowcy zapomnieli po co istnieje bank, który utrudnia mi pobranie moich pieniędzy narażając mnie na dodatkowe koszty dojazdu i stratę czasu i dodatkowe koszty. Konto walutowe nie oprocentowane. Bank obraca moimi pieniędzmi i za wypłatę z konta kasuje 10zl. Złodziejstwo i brak poszanowania do klientów to mało powiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 19. @Anonimowy Załatw sobie papiery biednego, bohaterskiego bandyty z Kijowa i będziesz miał wszystko w tym banku za darmochę nawet na tych wypasionych kontach indywidualnych. Bo są klienci lepsi i gorsi. My niestety jesteśmy z tych gorszych.

  OdpowiedzUsuń