[Promocje bankowe i nowe opinie 2020]

Karta Kredytowa Citi SimpliCity [Opinie, Promocje] CitiBank Handlowy. Bez Opłat i Odsetek. Czy warto?

Gdzie założyć kartę kredytową, w jakim banku? Który bank oferuje najlepszą kartę kredytową? Wybór nie jest łatwy. Dobra karta kredytowa może być pewnego rodzaju rozwiązaniem dla osób, które często potrzebują szybkiego kredytu. Może być też alternatywą dla osób korzystających z ostatnio popularnych darmowych pożyczek. Trzeba jednak wybrać odpowiedni bank.

Nie każdy bank oferuje karty kredytowe. Wśród tych, które oferują prawie każda jest płatna. Owszem są darmowe karty kredytowe, ale aby uniknąć opłat musimy spełnić szereg warunków dotyczących korzystania z niej. Zazwyczaj systematycznie musimy nią płacić, a tym samym zaciągać kredyt i spłacać. Na rynku jest jednak karta, która nie wymaga aktywnego korzystania i nie posiada opłat stałych. Jeżeli jej nie używam, to nic nie płacimy. Jeżeli używamy jej tylko do płatności i spłacamy w okresie bezodsetkowym też nic nie płacimy. Z kolei za aktywność możemy zyskać całkiem sporo w licznych, ciekawych promocjach. Jeśli nie chcemy jej zostawiać, to możemy ją zlikwidować w każdej chwili, samemu przez Internet. Nie trzeba też zakładać żadnego konta osobistego. No, ale po kolei...

Co można zyskać całkowicie gratis?

Promocje karty Citi Simplicity Bank Handlowy
Bon Allegro200 zł
Bon Lidl200 zł
Smartfon gratisLG K30
Zwrot Booking.com4% (Zakończona)
GratisSłuchawki Oppo

Szczegółowy opis powyższych promocji i warunki jakie należy spełnić oraz informacje gdzie należy wypełnić wniosek, aby wziąć udział w danej promocji znajdziecie w dalszej części artykułu.

Darmowa Karta Kredytowa City Simplicity [Bank City Handlowy]

Karta Kredytowa City Simplycity Bank City Handlowy
4 Star Nasza Ocena: 4 na 5

Większość kart kredytowy wymaga posiadania konta w danym banku, przez który dana karta jest obsługiwana. Wiąże się to zwykle z dodatkowymi opłatami i warunkami do spełnienia przez klienta. Dlatego dużą zaletą Citi Simplycity jest brak konieczności posiadania konta w Citi Banku Handlowym. Oferta konta CitiBank w mojej opinii nie reprezentuje nic szczególnie ciekawego, ale karty kredytowe CitiBank Handlowy są uznawane od lat za jedne z najlepszych.

Aczkolwiek dla klientów duże znaczenie mają też liczne promocje - CitiBank Handlowy do swoich kart kredytowych dodaje rozbudowany system zniżek, dodatkowych nagród i innych promocji.

Kolejna istotna kwestia to fakt, że nawet nieużywana karta kredytowa City Simplycity jest darmowa. Nie ma tu bowiem opłat za obsługę karty uzależnionych od aktywnego korzystania z niej. Jeżeli z niej nie korzystamy, to może sobie po prostu leżeć, a my nic za to nie płacimy. W większości banków nie korzystając z karty zapłacilibyśmy dość wysokie opłat. Każdy ma też jeszcze zwykle kartę debetową do bankomatów, która w większości banków również wymaga aktywnego korzystania w celu uniknięcia opłat. Gdy posiadając dwie karty (kredytową i debetową), przyjedzie nam pamiętać co, którą i gdzie opłacaliśmy, to na pewno będzie uciążliwe. Dlatego bardzo istotną zaletą karty City Simplycity jest brak opłat stałych i warunków dotyczących aktywnego korzystania z niej.

Oczywiście mamy tutaj okres bez odsetkowy na do 56 dni - czyli spłacając zadłużenie na karcie w terminie nie płacimy za nią nic (więcej na temat okresu bezodsetkowego w dalszej części artykułu).

Opinie klientów

Ogólnie karty kredytowe City Banku były zawsze wskazywane jako jedne z najlepszych. W przypadku tej jest podobnie. W Internecie karta kredytowa City SimpiCity opinie ma całkiem dobre. Jako główne zalety wskazywane są - brak opłat stałych uzależnionych od korzystania z karty i fakt, że może być całkowicie darmowa nawet jeśli się z niej nie korzysta. Dzięki okresowi bez odsetek pozwala również pożyczać pieniądze za darmo, gdy nagle zajdzie taka potrzeba, aby coś gdzieś zapłacić (wykonać jakąś płatność), a nie mamy akurat środków na koncie.

Jeżeli musimy wykonać jakąś większą płatność i potrzebujemy większego kredytu na dłuższy okres, to również karta City SimpliCity nam się przyda. Oprocentowanie takiego kredytu ratalnego to wg aktualnego stanu podawanego na stronie internetowej to RRSO 10,47%. (wg oferty w momencie pisania tego artykułu) 9,59% - ostatnio obniżyli (RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - jest to kluczowy parametr dla każdego kredytu, ponieważ podaje jego realny, prawdziwy kosz w procentach, a nie same odsetki bez uwzględniania opłat). RRSO na takim poziomie to bardzo atrakcyjne oprocentowanie. Dla porównania w innych bankach większość kart kredytowych ma RRSO rzędu około 15%. Z kolei większość kredytów gotówkowych ma RRSO na poziomie ponad 20%, a nawet 30%, a w przypadku pożyczek pozabankowych 70%, a nawet powyżej 100%, nie mówiąc o chwilówkach, gdzie RRSO sięga czasem kilkuset procent i więcej - nie licząc tych promocyjnych pierwszych darmowych pożyczek.

Warto też wiedzieć, że w przypadku kart kredytowych te podawane RRSO jest takie jakie powinniśmy realnie mieć, a w przypadku kredytów gotówkowych RRSO z reklam i powszechnie podawane zwykle potem w umowie okazuje się 2 razy większe, bo w przypadku kredytu gotówkowego RRSO jest uzależnione od oceny zdolności kredytowej. Te podawane w reklamach to przykład teoretyczny. Pod tym względem karty kredytowe znacznie przewyższają kredyt gotówkowy.

Cechy karty City Simplicity

 • Nie trzeba zakładać konta w banku.
 • Brak opłaty rocznej za kartę.
 • Brak opłaty za powiadomienie o braku spłaty karty. Gdy zapomnimy o spłacie, przypomnienie nic nie kosztuje.
 • Brak opłat za powiadomienia SMS
 • Okres bez odsetkowy: do 56 dni
 • Poza okresem bez odsetkowym RRSO 9,59%. Jest bardzo atrakcyjne oprocentowaniem zarówno w porównaniu do kredytów gotówkowych jak i innych kart kredytowych.
 • Liczne promocje

Okres Bezodsetkowy

Okres bezodsetkowy wynosi wprawdzie do 56 dni, ale w przypadku kart kredytowych i okresów bezodsetkowych należy zwrócić uwagę na jedną bardzo istotną kwestię. Otóż w praktyce okres bezodsetkowy to czas od momentu pojawienia się wyciągu + 26 dni na opłacenie. Jeżeli w ciągu 26 dni od momentu otrzymania w systemie wyciągu spłacimy zadłużenie na karcie, to nie zapłacimy żadnych odsetek. Te 56 dni to jest bodajże 30 dni (miesiąc, w którym korzystaliśmy z karty) + 26 dni. Czyli zasada jest taka, że od momentu otrzymania wyciągu mamy 26 dni na spłatę.

Płatności kartą i telefonem

Kartami Citi Handlowy można płacić w prawie wszystkich systemach płatności. Niedawno doszło do nich także Googla Pay. Bank zapowiedział również wprowadzenie wkrótce obsługi Apple Pay, jednak jak na razie jeszcze nie wdrożył tego systemu.

Nasza opinia

Karta City SimplyCity Banku City Handlowy jest bardzo ciekawą propozycją dla osób, które miewają potrzebę zakupu czegoś w momentach, gdy brakuje im środków na koncie, czy to przez Internet, czy w sklepach stacjonarnych, czy ogólnie do wszelkich płatności bezgotówkowych, czy internetowych - a dzisiaj prawie za wszystko można zapłacić online. Główną zaletą karty City SimplyCity odróżniającą ją od większości kart na rynku jest fakt, że może leżeć nieużywana i nic nas nie kosztuje. Nie ma opłaty rocznej, nie ma opłat za powiadomienia. Możemy nią płacić w sklepach internetowych i stacjonarnych i spłacając zadłużenie w terminie nic nas to nie kosztuje. Posiadacze karty kredytowej City SimpliCity mogą też liczyć na atrakcyjne promocje. Lepiej unikać wypłacania nią pieniędzy z bankomatów, czy do wykonywania zwykłych przelewów nie będących płatnościami, bo te operacje są już niestety płatne. Warto też zaznaczyć w ewentualnej rozmowie z konsultantem, że nie chcemy korzystać z serwisu bankowości telefonicznej CitiPhone, bo za to bank pobiera sobie opłatę miesięczną. Jeżeli nie mamy pewności, czy mamy takową usługę włączoną, czy nie, to warto zadzwonić samemu na infolinię i poprosić o sprawdzenie i ewentualne wyłączenie - nie jest ona obowiązkowa i w zasadzie jest niepotrzebna. To samo dotyczy naklejek zbliżeniowych, których dzisiaj już mało kto używa. Ogólnie jak we wniosku nie zaznaczymy dodatkowych opcji tego typu, to nie powinniśmy ich mieć włączonych, ale warto na to zwrócić uwagę. Karta kredytowa City SimplyCity często oceniana jest jako poniekąd rewolucyjna ze względu na brak opłat uzależnionych od aktywnego korzystania z niej i ogólnie uznawana za jedną z najlepszych kart kredytowych.

Aktualne promocje z Kartą Citi Simplycity

Aktualizacja: Prawdopodobnie w obliczu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa bank niestety wycofał wszystkie kampanie i promocje, ale powoli chyba zaczyna wszystko wracać do normy, bo pojawiła się 1 nowa.

Uwaga! Przeczytaj Dokładnie zanim skorzystasz - Każda promocja ma swój osobny wniosek i własną stronę w serwisie internetowym banku - trzeba złożyć wniosek właśnie na konkretnej stronie danej promocji pod konkretnym linkiem żeby wziąć w niej udział. Składając ogólny (zwykły) wniosek o kartę bez rejestracji w promocji, nie spełnimy wymogów regulaminu i promocja nas nie obejmie.

Wszystkie warunki promocji dotyczące aktywnego korzystania z karty podawane są w miesiącach kalendarzowych po miesiącu, w którym założyliśmy kartę. Czyli miesiąc, w którym zakładamy kartę + kolejne miesiące kalendarzowe. Zatem nie trzeba się przejmować tym, że dany miesiąc się na przykład kończy i czekać z założeniem karty na nowy miesiąc, żeby zdążyć wykonać jakieś transakcje.

Większość promocji wymaga również od użytkownika, aby przynajmniej jeden raz po założeniu karty zalogował się do internetowego systemu transakcyjnego.

Wnioski do wypełnienia online są różne dla poszczególnych promocji. Mogą wymagać wgrania skanu lub zdjęcia dowodu i dokumentu potwierdzającego dochody (np. wyciąg z konta, a jak ktoś dostaje w gotówce, to może być zaświadczenie o dochodach od pracodawcy) oraz podania kontaktu do pracodawcy - to normalna praktyka kredytowa - nie dzwonią do pracodawcy, ale chcą żeby podać.

Dostarczenie potwierdzenia dochodu (przelewów lub innego) jest też zgodnie z regulaminem wymogiem udziału w promocji. Dlatego warto zwrócić uwagę na ten element.

Niektóre wnioski mają opcję weryfikacji online - robiąc zdjęcie najpierw dowodu, a potem sobie (jak ktoś ma zdjęcie biometryczne w nowym dowodzie, to może się uda ;).

Karta kredytowa Citi jak sama nazwa wskazuje umożliwia też zaciąganie kredytu, więc trzeba zaakceptować kilka dokumentów jego dotyczących, jednak oczywiście wcale nie musimy z niego korzystać. Warto też zaznaczyć zgodę na kontakt telefoniczny do nas. Jeśli coś nie wyjdzie nam we wniosku lub go nie dokończymy, to będą ewentualnie mogli zadzwonić później i nam pomóc np. w kwestii dokumentacji. Jednak może to potrwać zanim zadzwonią. Jeżeli nie skończymy wniosku, to zdecydowanie lepiej zadzwonić samemu na infolinię, a nie czekać, bo promocje są ograniczone czasowo i często się zmieniają. Citi Bank ma kilka numerów infolinii dla różnych klientów. Ja korzystam z tego 22 2386566. W razie potrzeby jak podamy nr wniosku, to konsultant nam pomoże go dokończyć, podeśle link na maila itp.

Ogólnie karta moim zdaniem jest bardzo fajna. Jeśli używamy jej tylko do płatności i spłacamy w okresie bezgotówkowym, to nic nie płacimy. Jak nie używamy, to też nic nie płacimy, więc warto nawet dla samych promocji sobie ją wyrobić. Jak nam się odwidzi, to możemy ją samemu zlikwidować przez Internet (po zalogowaniu).

Poniżej zamieszczam link do wniosku o kartę z aktualnymi promocjami (bonusem):

Link do promocji karty City SimplyCity - Bon 200 zł do Allegro (Trzeba zalogować się 1 raz do aplikacji mobilnej oraz potem dokonać transakcji kartą na łączną kwotę 1000 zł w ciągu 3 miesiąca po miesiącu, w którym założono kartę)

Link do promocji karty City SimplyCity + Bon 200 zł do Lidla (Aby otrzymać bon na 200 zł do Lidla trzeba do końca miesiąca następującego po miesiącu założenia karty przynajmniej 1 raz zalogować się do aplikacji mobilnej Citi Mobile i wykonać w ciągu 3 miesięcy transakcje w sumie na 1000 zł)

Link do promocji karty City SimplyCity + Smartfon LG K30 GRATIS (Aby otrzymać Smartfona LG K30 trzeba do końca miesiąca następującego po miesiącu założenia karty przynajmniej 1 raz zalogować się do systemu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citi Mobile i wykonać w ciągu 3 miesięcy transakcje w sumie na 1500 zł)

Link do promocji karty City SimplyCity + Słuchawki douszne OPPO (Aby otrzymać Smartfona Słuchawki douszne OPPO trzeba do końca miesiąca następującego po miesiącu założenia karty przynajmniej 1 raz zalogować się do systemu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citi Mobile i wykonać w ciągu 3 miesięcy transakcje w sumie na 1500 zł)

Oprócz powyższych z tą kartą otrzymujemy całą masę rabatów, zniżek do znanych sklepów i firm. Możemy otrzymywać też nagrody za aktywne korzystanie w ramach programu Priceless Specjals. Moim zdaniem Citi ma nie tylko najlepszą kartę kredytową, ale też najbardziej rozbudowany system promocji i bonusów. Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia, ale oparta na porównaniu z innymi kartami kredytowymi oferowanymi przez inne banki. Wniosek jest może trochę rozbudowany, ale warto.

Wśród kart kredytowych nie jestem wstanie wskazać lepszej ze względu na fakt, że wszystkie mają jakieś warunki aktywnego używania, opłaty, a po przekroczeniu okresu bez odsetek RRSO średnio o 5% wyższe od katy Citibanku. Jeżeli jednak nie interesują Cię takie promocje jak powyżej, a potrzebujesz niewielkiej gotówki na bardzo krótki okres i jest to tylko jednorazowa sytuacja, to alternatywnym, nieco szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z którejś z promocyjnych darmowych pożyczek internetowych (są za darmo dla nowych klientów - sprawdzaliśmy). Na tym rynku jest bardzo duża konkurencja i firmy pożyczkowe próbują pozyskiwać klientów oferując pierwszą pożyczkę za darmo. Nie ma w tym żadnych haczyków i oszustw (przynajmniej wśród tych znanych firm, które sprawdziliśmy). Kluczowym warunkiem jest jednak terminowa spłata. Jeżeli nie masz pewności, że spłacisz taką pożyczkę w terminie, to lepiej jej nie brać, bo poza promocją, pożyczki te są drogie. Poniżej zamieszam link do listy sprawdzonych przez nas firm pożyczkowych oferujących pierwszą pożyczkę za darmo dla nowych klientów, gdzie można pożyczyć niewielką kwotę i oddać w terminie tyle samo ile się pożyczyło.

Małe uzupełnienie: Płatności zgraniczne w walutach obcych są płatne za przewalutowanie - tylko gdy dojdzie do transakcji. Samo zablokowanie określonej kwoty przez hotel, czy wypożyczalnie samochodów za granicą nic nie kosztuje. Za to pozwala uniknąć wpłacania depozytu np. na poczet minibaru, czy innych atrakcji hotelowych. Niektóre hotele sobie życzą wpłaty depoztyu, czasem całkiem sporego, co niepotrzebnie uszczupla nasz budżet na wakacjach. Depozyt jest zwracany przy wymeldowaniu, gdy pieniadz nie są nam już potrzebne i tylko tracimy potem na wymianie w kantorze w Polsce. Posiadając kartę kredytową możemy tego uniknąć. W niektórych wypożyczalniach samochodów, nie wypożyczymy auta bez karty kredytowej. Niestety, nie wystarczy zwykła karta debeotwa (bankomatowa) z opcją płatności intenretowych. Daltego moim zdaniem nawet nie używając w ogóle karty kredytowej Citi, warto ją sobie zostawić na wszelki wypadek, bo nic nas to nie bedzie kosztowało. Karty te są od wielu wielu lat pozbawione jakichkolwiek opłat stałych (miesięcznych, rocznych) za obsługę karty, więc się to raczej nie zmieni.

Jak zwykle zachęcam do komentowania i wyrażania własnych opinii i sugestii.


Powrót do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o BankachNajlepsze Promocje Karta Kredytowa Citi Bank [Opinie Promocje Opłaty]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
26 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Bardzo fajne promocje, kiedyś były też na nich telefony. A co więcej, można wynegocjować kontynuację promocji...

  OdpowiedzUsuń
 2. Karty kredytowe mają najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam od lat tę kartę. Używam sporadycznie, a tak sobie leży i nic mnie nie kosztuje. Przydaje się na czarniejsze godziny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiam się nad nią. Znajomy ją ma i sobie chwalił. Podobno dużo promocji i zniżek jest. W ogóle coś tam opowiadał o jakieś transakcji, którą anulował, że tam dzwonił i bez problemów mu wszystko załatwili. Nie pamiętam już dokładnie o co chodziło. W każdym razie ich chwalił. Jest tu ktoś, kto ją ma? Rzeczywiście taka dobra?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam i polecam. Wszystko co tu piszą, to prawda.

  OdpowiedzUsuń
 6. City to przedziwny bank. Karta kredytowa taka super oferta, wszystko za darmo niskie RRSO a konta u nich to jakiś żart. albo wpływy typu 5000 zł miesięcznie albo opłata za konto 30 zł miesięcznie :D wszystko byłoby zrozumiałe gdyby w tym kącie były jakieś bajery, ubezpieczenia, dedykowany konsultant, darmowe wypłaty z bankomatów, darmowa obsługa gotówkowa w oddziale itp. a w tym koncie nie ma nic :) chyba nawet za zwykły przelew jest jakaś opłata, bankomaty darmowe tylko sieci, oddziałów tyle co kot napłakał tylko w największych miastach. za obsługę przez infolinię trzeba płacić miesięczny abonament! Zadziwia mnie sposób funkcjonowania tego banku i do kogo kieruje on swoją ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Do karty nie potrzebujesz konta osobistego w CitiBanku. Fakt, że od kiedy pamiętam to Citi Handlowy specjalizował się w kartach kredytowych. Te konta Priority to takie coś chyba w stylu private banking patrząc po warunkach. Widać, nie zależy im na dużej ilości kont osobistych, tylko na zamożnych klientach. No, ale kartę kredytową mają najlepszą. Konta nigdy tam nie miałem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałem różne karty kredytowane, ale Citi najlepsza (moim zdaniem).

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepsza karta moim zdaniem.

  OdpowiedzUsuń
 10. To najlepsza karta kredytowa, bo darmowa (o ile jej się z głową używa i spłaca) i najlepsze promocje.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dostałam właśnie bon. Cztery stówy w kieszeni za damo. Za kartę nie zapłaciłam ani złotówki.

  Dzięki, za twój wpis. Pozdrawiam Asia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Super karata i super promocje.

  OdpowiedzUsuń
 13. W przypadku kart Citibanku zalecam ostrożność w zakresie spłaty karty. W listopadzie ubiegłego roku na uzyskanym wyciągu i w systemie pokazywana była data 8.12.2019 jako termin spłaty. Niestety już 6.12 bank naliczył odsetki za brak spłaty zadłużenia. Reklamację przyjęli, stwierdzili, że był bląd ich systemów i obiecali zwrot nienależnie naliczonych odsetek. Póki co tego nie zrobili, choć minął deklarowany okres. Póki co sytuacja jest taka, że niestety kolejne zadłużenie musiałem spłacić z uwzględnieniem kwoty tych niezasadnych odsetek (czyli nadpłacić bankowi) aby nie wpaść w kolejne zadłużenie w następnym miesiącu. Na kolejne reklamacje brak reakcji. Zatem nie polecam Citibanku. Oczywiście promocja na kartę jest fajna i warto skorzystać, ale należy pamiętać, aby zaraz po okresie kiedy dostało się benefit niezwłocznie rozwiązać umowę. Bardzo trzeba uważać, bo to co się dostało jako bonus wkrótce może okazać się złudne - odbiorą po cichu w odsetkach. No chyba, że ktoś chce ciągle przeglądać wyciągi i patrzeć czy mu się jakieś odsetki nie przykleiły. Absolutnie nie można puścić tego procesu do automatycznego spłacania z innego konta. Najlepiej szybko rozwiązać umowę, a jak minie okres karencji można skorzystać ponownie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Arek, moja mama ma tę kartę od wielu lat, a ja od dwóch, czy już nawet 3 i nigdy żadna z nas nie miała z nią jakichkolwiek problemów. Jeśli rzeczywiście tak było jak piszesz i twoja reklamacja jest zasadna, to na pewno ją uznają. W bankach reklamacje zawsze długo trwają i to w każdym banku tak jest. Ja akurat ręcznie przelewam - uzupełniam kartę (lubię mieć kontrolę). Nie powinieneś zostawiać przelewu na ostatni dzień. Nigdy się tak nie powinno robić. Raz się trafi wolne, raz przelew wyjdzie za późno itp. W przypadku kart kredytowych jeszcze nie ma dramatu, bo koszty są niewielkie, ale jak na przykład ludzie biorą darmowe chwilówki i potem robią przelew w sobotę, a termin upływa w niedziele, to potem nie dojdzie taki zwykły przelew. Jakie jest RRSO na chwilówkach poza promocją, to nie trzeba mówić, w setkach procent. Także ogólnie warto się trzymać zasady, żeby nie zostawiać przelewów na ostatni dzień.

  OdpowiedzUsuń
 15. Też już dostałam bon w formie karty upominkowej. Podobno w niektórych promocjach są e-kody, vouchery itp. zależy od sklepu.

  Ogólnie rewelka. Ludzie zakładają jakieś konta osobiste z wymaganymi aktywnościami, żeby nie było opłat i dostają 160-200 zł, a tu takie kwoty, już sensowne. Nie trzeba konta otwierać. Nie ma miesięcznych opłat i warunków do aktywności. Nie licząc oczywiście warunków danej promocji potrzebnych do otrzymania bonu. Jak się jej używa tylko do płacenia i spłaca w terminie, to jest całkowicie darmowa. Bardzo fajna karta.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mało kto wie, że Bank Handlowy to bardzo stary polski bank, wręcz historyczny. Oczywiście przeszedł wiele transfomarcji i przemian.

  Wyspecjalizowali się bardzo mocno w kartach kredytowych, co ogólnie moim zdaniem jest dość dobrym pomysłem. Dają ludziom super promocje i darmową kartę, a zarabiają na prowizjach od sklepów, przedsiębiorców, jak to na kartach. Nie ważne czy debetowych, czy kredytowych. Dlatego wszystkie banki próbują wymuszać płatności na kartach debetowych (tych bankomatowych) wydanych do konta. Ci za to poszli w innym, moim zdaniem lepszym, kierunku. Za aktywne korzystanie są atrakcyjne promocje, a nie groźby opłat za brak płatności, jak to ma miejsce przy kontach w większości banków w Polsce.

  Dla mnie na plus. Konto mam w innym banku, ale kartę kredytową w Citi Handlowy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Założony w 1870 - historia banku w Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Bank_Handlowy_w_Warszawie. No domyślam się, że tam sporo się pozmieniało w kwestii właścicieli spółek, po tych wszystkich fuzajach.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeszcze nigdy nic nie otrzymałam za darmo.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bank zarabia na firmach (sklepach), w których płacisz kartą, bo pobiera od nich prowizję od każdej transakcji, dlatego nie musi zarabiać na Tobie. Karty płatnicze to bardzo sprytny wymysł bankierów. Dlatego tak nas do nich zachęcają. Klient nic nie odczuwa, a płaci sklep.

  OdpowiedzUsuń
 20. Promocje są fajne, ale to jest ogólnie najlepsza karta kredytowa bo:
  1. Nieużywana nic nie kosztuje
  2. Używana ze spłatą w terminie nic nie kosztuje
  3. Używana bez spłaty na dłuższy czas ponad okres bezodsetkowy ma najniższe RRSO na rynku. Przy pożyczaniu na dłuższy czas też jest najtańsza ze wszystkich banków.

  Tylko trzeba wiedzieć jak jej używać - służy do płacenia, a nie wypłacania gotówki i robienia przelewów (mimo, że da się). Od tego są konta bankowe i karty debetowe (bankomatowe).

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie wiem jeszcze nic za darmo nie miałem. Chcę, lecz się waham. Proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 22. To jest za darmo dla Ciebie, ale bank zarabia na transakcjach w prowizjach od firm, w których płacisz kartą. Bank tam ma swoje zyski, nie bój się. Tylko teraz chyba wstrzymali promocje przez ten koronawirus i cały ten cyrk. Mam nadzieję, że to chwilowo, bo też nie zdążyłem sobie założyć.

  OdpowiedzUsuń
 23. Marek Michalski4 maja 2020 12:16

  Uwaga na nadpłatę, za powstanie salda dodatniego naliczają "karę" 20 pln

  OdpowiedzUsuń
 24. Dostałam bon - wszystko w porządku. Warto zwrócić uwagę i zapytać, czy mają te potwierdzenie dochodu, bo mi powiedzieli, że nie mają. Zawsze można je też dosłać później. Napisałam im, że na pewno wgrałam i przecież to wymóg w ogóle do założenia karty. Odpisali mi, że tak oczywiście i dopiero wtedy mi przyznali bon. Gdzieś im się nie zapisało to moje potwierdzenie dochodu widocznie. No, ale od razu uznali reklamację. Także wszystko OK.

  OdpowiedzUsuń