[Promocje bankowe i nowe opinie 2019]

Karta Kredytowa Citi SimpliCity [Opinie, Promocje] CitiBank Handlowy. Bez Opłat i Odsetek. Czy warto?

Gdzie założyć kartę kredytową, w jakim banku? Który bank oferuje najlepszą kartę kredytową? Wybór nie jest łatwy. Dobra karta kredytowa może być pewnego rodzaju rozwiązaniem dla osób, które często potrzebują szybkiego kredytu. Może być też alternatywą dla osób korzystających z ostatnio popularnych darmowych pożyczek. Trzeba jednak wybrać odpowiedni bank. Nie każdy bank oferuje karty kredytowe. Wśród tych, które oferują prawie każda jest płatna. Owszem są darmowe karty kredytowe, ale aby uniknąć opłat musimy spełnić szereg warunków dotyczących korzystania z niej. Zazwyczaj systematycznie musimy nią płacić, a tym samym zaciągać kredyt i spłacać.

Darmowa Karta Kredytowa City Simplicity [Bank City Handlowy]

Karta Kredytowa City Simplycity Bank City Handlowy
4 Star Nasza Ocena: 4 na 5

Większość kart kredytowy wymaga posiadania konta w danym banku, przez który dana karta jest obsługiwana. Wiąże się to zwykle z dodatkowymi opłatami i warunkami do spełnienia przez klienta. Dlatego dużą zaletą Citi Simplycity jest brak konieczności posiadania konta w Citi Banku Handlowym. Oferta konta CitiBank w mojej opinii nie reprezentuje nic szczególnie ciekawego, ale karty kredytowe CitiBank Handlowy są uznawane od lat za jedne z najlepszych. Aczkolwiek dla klientów duże znaczenie mają też liczne promocje - CitiBank Handlowy do swoich kart kredytowych dodaje rozbudowany system zniżek, dodatkowych nagród i innych promocji.

Kolejna istotna kwestia to fakt, że nawet nieużywana karta kredytowa City Simplycity jest darmowa. Nie ma tu bowiem opłat za obsługę karty uzależnionych od aktywnego korzystania z niej. Jeżeli z niej nie korzystamy, to może sobie po prostu leżeć, a my nic za to nie płacimy. W większości banków nie korzystając z karty zapłacilibyśmy dość wysokie opłat. Każdy ma też jeszcze zwykle kartę debetową do bankomatów, która w większości banków również wymaga aktywnego korzystania w celu uniknięcia opłat. Gdy posiadając dwie karty (kredytową i debetową), przyjedzie nam pamiętać co, którą i gdzie opłacaliśmy, to na pewno będzie uciążliwe. Dlatego bardzo istotną zaletą karty City Simplycity jest brak opłat stałych i warunków dotyczących aktywnego korzystania z niej.

Oczywiście mamy tutaj okres bez odsetkowy na do 56 dni - czyli spłacając zadłużenie na karcie w w terminie nie płacimy za nią nic (więcej na temat okresu bezodsetkowego w dalszej części artykułu).

Opinie klientów

Ogólnie karty kredytowe City Banku były zawsze wskazywane jako jedne z najlepszych. W przypadku tej jest podobnie. W Internecie karta kredytowa City SimpiCity opinie ma całkiem dobre. Jako główne zalety wskazywane są - brak opłat stałych uzależnionych od korzystania z karty i fakt, że może być całkowicie darmowa nawet jeśli się z niej nie korzysta. Dzięki okresowi bez odsetek pozwala również pożyczać pieniądze za darmo, gdy nagle zajdzie taka potrzeba, aby coś gdzieś zapłacić (wykonać jakąś płatność), a nie mamy akurat środków na koncie.

Jeżeli musimy wykonać jakąś większą płatność i potrzebujemy większego kredytu na dłuższy okres, to również karta City SimpliCity nam się przyda. Oprocentowanie takiego kredytu ratalnego to wg aktualnego stanu podawanego na stronie internetowej to RRSO 10,47%. (wg oferty w momencie pisania tego artykułu) (RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - jest to kluczowy parametr dla każdego kredytu, ponieważ podaje jego realny, prawdziwy kosz w procentach, a nie same odsetki bez uwzględniania opłat). RRSO na poziomie 10,5% to bardzo atrakcyjne oprocentowanie. Dla porównania większość kredytów gotówkowych ma RRSO na poziomie ponad 20%, a nawet 30%, a w przypadku pożyczek pozabankowych 70%, a nawet powyżej 100%, nie mówiąc o chwilówkach, gdzie RRSO sięga czasem kilkuset procent i więcej - nie licząc tych promocyjnych pierwszych darmowych pożyczek.

Cechy karty City Simplicity

 • Nie trzeba zakładać konta w banku.
 • Brak opłaty rocznej za kartę.
 • Brak opłaty za powiadomienie o braku spłaty karty. Gdy zapomnimy o spłacie, przypomnienie nic nie kosztuje.
 • Brak opłat za powiadomienia SMS
 • Brak miesięcznej opłaty za nośnik zbliżeniowy
 • Okres bez odsetkowy: do 56 dni
 • Poza okresem bez odsetkowym RRSO 10,47%, co też jest bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem zarówno w porównaniu do kredytów gotówkowych jak i innych kart kredytowych.
 • Liczne promocje

Okres Bezodsetkowy

Okres bezodsetkowy wynosi wprawdzie do 56 dni, ale w przypadku kart kredytowych i okresów bezodsetkowych należy zwrócić uwagę na jedną bardzo istotną kwestię. Otóż w praktyce okres bezodsetkowy to czas od momentu pojawienia się wyciągu + 26 dni na opłacenie. Jeżeli w ciągu 26 dni od momentu otrzymania w systemie wyciągu spłacimy zadłużenie na karcie, to nie zapłacimy żadnych odsetek. Te 56 dni to jest bodajże 30 dni (miesiąc, w którym korzystaliśmy z karty) + 26 dni. Czyli zasada jest taka, że od momentu otrzymania wyciągu mamy 26 dni na spłatę.

Płatności kartą i telefonem

Kartami Citi Hadnlowy można płacić w prawie wszystkich systemach płatności. Niedawno doszło do nich także Googla Pay. Bank zapowiedział również wprowadzenie wkrótce obsługi Apple Pay, jednak jak na razie jeszcze nie wdrożył tego systemu.

Nasza opinia

Karta City SimplyCity Banku City Handlowy jest bardzo ciekawą propozycją dla osób, które miewają potrzebę zakupu czegoś w momentach, gdy brakuje im środków na koncie, czy to przez Internet, czy w sklepach stacjonarnych, czy ogólnie do wszelkich płatności bezgotówkowych, czy internetowych - a dzisiaj prawie za wszystko można zapłacić online. Główną zaletą karty City SimplyCity odróżniającą ją od większości kart na rynku jest fakt, że może leżeć nieużywana i nic nas nie kosztuje. Nie ma opłaty rocznej, nie ma opłat za powiadomienia. Możemy nią płacić w sklepach internetowych i stacjonarnych i spłacając zadłużenie w terminie nic nas to nie kosztuje. Posiadacze karty kredytowej City SimpliCity mogą też liczyć na atrakcyjne promocje. Lepiej unikać wypłacania nią pieniędzy z bankomatów, czy do wykonywania zwykłych przelewów nie będących płatnościami, bo te operacje są już niestety płatne. Warto też zaznaczyć w rozmowie z konsultantem, że nie chcemy korzystać z serwisu bankowości telefonicznej CitiPhone, bo za to bank pobiera sobie opłatę miesięczną. Jeżeli nie mamy pewności, czy mamy takową usługę włączoną, czy nie, to warto zadzwonić samemu na infolinię i poprosić o sprawdzenie i ewentualne wyłączenie - nie jest ona obowiązkowa i w zasadzie jest niepotrzebna. Karta kredytowa City SimplyCity często oceniana jest jako poniekąd rewolucyjna ze względu na brak opłat uzależnionych od aktywnego korzystania z niej i ogólnie uznawana za jedną z najlepszych kart kredytowych.

Aktualne promocje z Kartą Citi Simplycity

Uwaga - każda promocja ma swoją osobną stronę i wniosek - trzeba złożyć wniosek właśnie na konkretnej stronie danej promocji żeby wziąć w niej udział. Wszystkie warunki promocji dotyczące aktywnego korzystania z karty podawane są w miesiącach kalendarzowych po miesiącu, w którym założyliśmy kartę. Czyli miesiąc, w którym zakładamy kartę + kolejne miesiące kalendarzowe. Zatem nie trzeba się przejmować tym, że dany miesiąc się na przykład kończy i czekać z założeniem karty na nowy miesiąc, żeby zdążyć wykonać jakieś transakcje. Większość promocji wymaga również od użytkownika, aby przynajmniej jeden raz po założeniu karty zalogował się do internetowego systemu transakcyjnego. Wniosek do wypełnienia online może wymagać wgrania skanu lub zdjęcia dowodu i dokumentu potwierdzającego dochody oraz podania kontaktu do pracodawcy - to normalna praktyka kredytowa - nie dzwonią do pracodawcy, ale chcą żeby podać. Warto też zaznaczyć zgodę na kontakt. Jeśli coś nie wyjdzie we wniosku lub go nie dokończymy, to będą mogli zadzwonić później i nam pomóc np. w kwestii dokumentacji.

Poniżej zamieszczam link do wniosku o kartę z aktualnymi promocjami (bonusem):

Link do promocji karty City SimplyCity + Smartfon LG K30 GRATIS (Aby otrzymać Smartfona LG K30 trzeba do końca miesiąca następującego po miesiącu założenia karty wykonać transakcje w sumie na 2000 zł i w przynajmniej jeden raz zalogować się do internetowego systemu transakcyjnego)

Link do promocji karty City SimplyCity - 4% zwrotu z Booking.com (max 400 zł) + Walizka Wittchen za 350 zł (Płacąc kartą Citi SimpliCity na Booking.com otrzymamy 4% zwrotu z dokonanej transakcji. Dodatkowo po aktywacji rejestrując się w programie Priceless Specials i płacąc systematycznie kartą można otrzymać za punkty walizkę o wartości 350 zł)

Link do promocji karty City SimplyCity - Bon 400 zł do Allegro (Trzeba zalogować się do systemu, a potem dokonać transakcji kartą na łączną kwotę 1500 zł w ciągu 3 miesięcy)

Link do promocji karty City SimplyCity z bonem do Biedronki 400 zł (aby skorzystać z promocji trzeba zalogować się do systemu w ciągu 1 miesiąca i wykonać w sumie transakcji kartą na min. 1500 zł w ciągu 3 miesięcy. )

Link do promocji karty City SimplyCity - Bon 400 zł do Leroy Merlin (Trzeba zalogować się do systemu, a potem dokonać transakcji kartą na łączną kwotę 2000 zł w ciągu 3 miesięcy po miesiącu, w którym zawarto umowę).

Link do promocji karty City SimplyCity - Bon 300 zł do Rossmann (Trzeba zalogować się do systemu, a potem dokonać transakcji kartą na łączną kwotę 2000 zł w ciągu 3 miesięcy po miesiącu, w którym zawarto umowę).

Jeżeli potrzebujesz niewielkiej gotówki na krótki okres i jest to jednorazowa sytuacja, to lepszym, szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z którejś z promocyjnych darmowych pożyczek internetowych (są za darmo dla nowych klientów). Na tym rynku jest bardzo duża konkurencja i firmy pożyczkowe próbują pozyskiwać klientów oferując pierwszą pożyczkę za darmo. Nie ma w tym żadnych haczyków i oszustw (przynajmniej wśród tych znanych firm, które sprawdziliśmy). Warunkiem jest jednak terminowa spłata. Jeżeli nie masz pewności, że spłacisz taką pożyczkę w terminie, to lepiej jej nie brać, bo poza promocją, pożyczki te są drogie. Poniżej zamieszam link do listy sprawdzonych przez nas firm pożyczkowych oferujących pierwszą pożyczkę za darmo dla nowych klientów, gdzie można pożyczyć niewielką kwotę i oddać w terminie tyle samo ile się pożyczyło.

Testy promocyjnych darmowych pożyczek dla nowych klientów. Zobacz gdzie można pożyczyć pieniądze całkowicie za darmo.

Dla firm pożyczkowych darmowe pożyczki pełnią głównie rolę marketingową i mają na celu przyciąganie nowych klientów. Jednak można je wykorzystać do pożyczenia pieniędzy na krótki okres całkowicie za darmo. Zobacz gdzie jak i na jakich warunkach...

Jeżeli jednak często masz potrzebę pożyczenia pieniędzy na zakup czegoś konkretnego w sklepie stacjonarnym lub internetowym lub jakąkolwiek inną płatność, ale nie na wypłacanie gotówki z bankomatu żeby zapłacić za coś gotówką lub przelać komuś pieniądze, to wtedy karta kredytowa będzie lepszym rozwiązaniem i zachowując terminy spłat w ramach okresu bezodsetkowego, może być również w pełni darmowym kredytem (krótkookresowym).

Jak zwykle zachęcam do komentowania i wyrażania własnych opinii i sugestii.


Jesteś tu:
Karta Kredytowa Citi Bank [Opinie Promocje Opłaty]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
10 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Bardzo fajne promocje, kiedyś były też na nich telefony. A co więcej, można wynegocjować kontynuację promocji...

  OdpowiedzUsuń
 2. Karty kredytowe mają najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam od lat tę kartę. Używam sporadycznie, a tak sobie leży i nic mnie nie kosztuje. Przydaje się na czarniejsze godziny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiam się nad nią. Znajomy ją ma i sobie chwalił. Podobno dużo promocji i zniżek jest. W ogóle coś tam opowiadał o jakieś transakcji, którą anulował, że tam dzwonił i bez problemów mu wszystko załatwili. Nie pamiętam już dokładnie o co chodziło. W każdym razie ich chwalił. Jest tu ktoś, kto ją ma? Rzeczywiście taka dobra?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam i polecam. Wszystko co tu piszą, to prawda.

  OdpowiedzUsuń
 6. City to przedziwny bank. Karta kredytowa taka super oferta, wszystko za darmo niskie RRSO a konta u nich to jakiś żart. albo wpływy typu 5000 zł miesięcznie albo opłata za konto 30 zł miesięcznie :D wszystko byłoby zrozumiałe gdyby w tym kącie były jakieś bajery, ubezpieczenia, dedykowany konsultant, darmowe wypłaty z bankomatów, darmowa obsługa gotówkowa w oddziale itp. a w tym koncie nie ma nic :) chyba nawet za zwykły przelew jest jakaś opłata, bankomaty darmowe tylko sieci, oddziałów tyle co kot napłakał tylko w największych miastach. za obsługę przez infolinię trzeba płacić miesięczny abonament! Zadziwia mnie sposób funkcjonowania tego banku i do kogo kieruje on swoją ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Do karty nie potrzebujesz konta osobistego w CitiBanku. Fakt, że od kiedy pamiętam to Citi Handlowy specjalizował się w kartach kredytowych. Te konta Priority to takie coś chyba w stylu private banking patrząc po warunkach. Widać, nie zależy im na dużej ilości kont osobistych, tylko na zamożnych klientach. No, ale kartę kredytową mają najlepszą. Konta nigdy tam nie miałem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałem różne karty kredytowane, ale Citi najlepsza (moim zdaniem).

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepsza karta moim zdaniem.

  OdpowiedzUsuń