[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

VIVUS [Opinie] Darmowa pożyczka - pierwsza za darmo bez opłaty i odsetek całkowicie gratis

Testujemy pierwszą pożyczkę za darmo

Vivus to jedna z najbardziej znanych i najpopularniejszych obok Wonga firm oferujących szybkie pożyczki przez Internet. Wśród rankingów chwilówek praktycznie zawsze zajmuje czołowe miejsca, także nie mogłabym jej pominąć opisując ten sektor rynku kredytowego.

Nazwa:Vivus Finance
Darmowa pierwsza pożyczka: do 3000 zł na 61 dni
Maksymalna pożyczka:7500 zł do 30 dni
Siedziba firmy:Żwirki i Wigury 16c, 02-092 Warszawa
Telefon:660 600 700
e-mail:kontakt@vivus.pl
Godziny pracy:Pn-Pt 08:00-22:00, Sobota 08:00-20:00
Vivus: Pierwsza pożyczka za darmo Nasza Ocena: 5 na 5 5 star

Na wstępnie zaznaczę, że ta recenzja jest wyłącznie moją subiektywną opinią o Vivus i jest oparta o moje własne doświadczenia.

Opinie klientów o Vivus.pl - Czy to bezpieczna firma?

W sieci można znaleźć bardzo wiele opinii na temat tej firmy. O dziwo jak na firmę oferującą szybkie pożyczki, Vivus ma bardzo dobre opinie. Trudno powiedzieć na ile są tworzone przez marketingowców firmy, na ile pisane przez realnych klientów. W każdym razie zdecydowanie przeważają opinie pozytywne, negatywnych jest bardzo niewiele, co się rzadko zdarza przy firmach pożyczkowych. Często też na forach internetowych przy okazji dyskusji o innych firmach oferujących pozabankowe pożyczki przez Internet, to właśnie Vivus jest najczęściej polecany. Zatem można chyba powiedzieć, że na rynku chwilówek firma ta cieszy się bardzo dobrą opinią - w ujęciu ogólnym, bo oczywiście nie wszystkie są pozytywne, ale te pisane są najczęściej przez osoby niespłacające pożyczek i kredytów.

Można powiedzieć, że w tym sektorze rynku to chyba jedna z najbardziej bezpiecznych i znanych firm. Spółka zlokalizowana jest w Polsce, w Warszawie - adres: Żwirki i Wigury 16C, 02-092 Warszawa. Na rynku pożyczek internetowych działa szereg firm z siedzibami w egzotycznych lokalizacja za granicą. Często nie do końca wiadomo, co to za firmy. Także Vivus jest jedną z najbardziej znanych i bezpiecznych firm na tym rynku. Obecnie jest w 100% polskim kapitałem. Znajduje się również w rejestrze instytucji pożyczkowych prowadzonych przez KNF, czyli Komisję Nadzoru Finansowego (sprawdziliśmy). Tym samym pożyczka w Vivus jest bezpieczna, o ile bierzmy ją z głową i spłacamy w terminie. Firma nie kombinuje z warunkami i jest dokładnie tak jak w symulacji, przy czym o ile promocyjna pierwsza pożyczka jest rzeczywiście za darmo, to kolejne już nie i mimo, że w porównaniu do konkurencji wśród tego typu firm udzielających szybkich pożyczek online, pożyczki Vivusa są atrakcyjne pod względem kosztów, to mimo wszystko są to pożyczki wysoko oprocentowane - taka jest specyfika całego rynku pożyczek internetowych, no ale pierwsza jest za darmo.

Dyskrecja - Czy dzwonią do pracodawcy, czy wysyłają umowę do domu?

Vivus nie dzwoni do pracodawcy i nie wysyła umowy do domu pocztą tradycyjną. Dostaniemy umowę na maila. Tak też było w przypadku naszego testu. Ewentualnie w celu weryfikacji danych mogą do nas zadzwonić na nasz podany we wniosku numer. Poruszam ten temat, bo rzeczywiście sporadycznie zdarzają się mało dyskretne firmy pożyczkowe, gdzie klienci skarżyli, że im dzwonili do pracodawcy itp., co jest dość żenujące. Jednak Vivus podobnie z resztą jak większość solidnych firm, nie odstawia takich akcji. Ogólnie tego typu firmy raczej są dyskretne i nie robią takich rzeczy, aczkolwiek zdarzają się ewenementy.

Darmowa pożyczka - Pierwsza pożyczka za darmo bez opłat z RRSO 0%

Vivus podobnie jak część firm na rynku chwilówek internetowych oferuje pierwszą pożyczkę gratis. Są też takie, które nie oferują tego rodzaju promocji, ale moim zdaniem nie warto nawet ich rozpatrywać. Ogólnie firmy te bardzo ze sobą konkurują o klienta. Obserwując od dłuższego czasu rynek chwilówek i zmiany na nim zachodzące mogę stwierdzić, że jeśli chodzi o pierwszą pożyczkę, Vivus praktycznie zawsze oferuje najwyższą kwotę dostępną za darmo. Wprawdzie Wonga swoją pierwszą pożyczkę w promocji oferuje nawet do 60 dni, ale za to kwota maksymalna pierwszej pożyczki jest tam znacznie mniejsza niż w Vivusie. Także w tej kwestii niewątpliwie Vivus jest liderem na rynku. Poza tym w Wonga jest trudno dostać tą pożyczkę, a w Vivusie większość wniosków jest akceptowana.

wybór pierwszej pożyczki

Czy ta pożyczka na pewno jest za darmo?

Tak, sama przetestowałam. Autentycznie spłacamy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Ważne jest jednak, by ją spłacić w terminie. W innym wypadku narazimy się na spore koszty przedłużeń okresu spłaty, powiadomień, upomnień itp., czego nie zamierzam sprawdzać. Jeżeli korzystamy z tego typu firm z głową, to możemy pożyczyć pieniądze szybciej, wygodniej i taniej niż w banku, bo za darmo. W banku de facto za kredyt gotówkowy, kartę kredytową, linię kredytową zapłacimy sporo opłat i prowizji. Kredyt jest też oczywiście oprocentowany. Biorąc pierwszą pożyczkę w Vivus i oddając w terminie mamy ją całkiem za darmo. Podkreślam jednak jeszcze raz - trzeba ją spłacić w terminie. Z resztą bank tak samo za upomnienia i nieterminowe spłaty nas obarczy licznymi dodatkowymi opłatami.

Aktualizacja: Po dłuższej przerwie do Vivus wróciła promocja pierwszej pożyczki za darmo do 61 dni. Po pandemii Covid-19 niestety większość firm zlikwidowała promocyjne pierwsze pożyczki za darmo, a zamiast tego zaczęły oferować pożyczki na ponad 500% i więcej. Jedynie Vivus i Wonga względnie utrzymywały dawne warunki. Przy czym w Wonga jest trudniej o pożyczkę (wełdug mojej subiektynwej opinii na bazie własnych doświadczeń). Vivus jest (z tego co wiem) firmą, w której prawdopodobnie najłatwiej dostaniemy pożyczkę.


Kto jest właścicielem Vivus

Pierwotnie marka Vivus należała do spółki Vivus Finance Sp. z o. o. zarejestrowanej w Warszawie, czyli była to firma zarejestrowana w Polsce, ale powiązana z większą zagraniczną grupą kapitałową. Została jednak wykupiona i obecnie jest w 100% kapitałem polskim. Działa obecnie prawnie pod nazwą Soonly Finance Sp. z o. o., która jest zarejestrowana pod tym samy adresem. W sumie jest to ta sama firma, ale stała się w pełni polskim kapitałem. Marka Vivus ze zwględu na wypracowaną renomę na rynku ma pozostać.

Jeśli chodzi o kolejne pożyczki poza promocją, to nie ma co się oszukiwać, będą drogie. Wszystkie tego rodzaju szybkie pożyczki są drogie poza promocją. Aczkolwiek Vivus należy do jednych z najlepszych i najtańszych firm pożyczkowych.

Jeśli w przyszłości zajdzie potrzeba zaciągnięcia kolejnej pożyczki, to lepiej zrobić to w innej firmie, która również oferuje pierwszą pożyczkę gratis, a z której oferty jeszcze nie korzystaliśmy. Przy czy nikt nie daje chyba większej kwoty niż Vivus.

Tutaj znajdziecie listę firm pożyczkowych oferujących pierwszą pożyczkę gratis, które przeanalizowałam. Przy czym Vivius moim zdaniem wypada najlepiej i zdecydowania najłatwiej tam dostać pożyczkę.

Warunki udzielenia pożyczki w Vivus

Nie ma żadnych zaświadczeń, papierów itp. Wszystko odbywa się przez Internet. Żeby dostać pożyczkę w Vivus musimy:

 • mieć od 20 do 78 lat,
 • być obywatelem Polski,
 • posiadać dowód osobisty, rachunek bankowy i telefon,
 • nie możemy widnieć w KRD - Krajowym Rejestrze Długów, ani w innym rejestrze, który wskazuje na fakt, że posiadamy jakieś długi, których nie spłacamy.

Ogólnie Vivus w kwestii udzielania pożyczek jest znacznie mniej restrykcyjny niż banki i inne firmy pożyczkowe, także łatwo u nich dostać pożyczkę. Aktualizacja: Ostatnio Vivus znowu podniósł kwotę pierwszej darmowej pożyczki, by oferować najwyższą kwotą na rynku. Widać konkurencja robi swoje. Jednak jeśli masz wątpliwości, czy będziesz mógł spłacić taką pożyczkę w terminie, to lepiej skorzystaj z mniejszej pożyczki. Poza tym, mimo że w Vivusie najłatwiej o akceptacje wniosku ze wszystkich znanych nam firm, to przy mniejszych kwotach przypuszczalnie jest większe prawdopodobieństwo przyznania pożyczki.

Jak wziąć pożyczkę w Vivus

Wszystko robimy nie ruszając się z fotela. Trzeba przygotować dowód osobisty i telefon. Poniżej zamieszczam link do strony Vivusa z suwakiem i wnioskiem o pożyczkę. Powinien być domyślnie ustawiony na kwotę dostępną w ramach pierwszej darmowej pożyczki. Szata graficzna strony często się zmienia ze względu na liczne promocje, dlatego należy zwrócić uwagę, czy mamy wybraną pierwszą pożyczkę. Dla pierwszej pożyczki RRSO, opłaty i odsetki wynoszą 0.

Możemy zmienić kwotę i czas spłaty, ale na większą nie polecam, bo już nie będzie darmowa. Przesuwając suwak na wyższą kwotę widzimy z boku ile wyniesie prowizja i oprocentowanie RRSO. Także jak sami zobaczycie, pożyczka poza promocją jest raczej droga. To są w końcu chwilówki.

Następnie klikamy "Weź Pożyczkę". Jeśli jesteśmy nowym klientem to musimy się zarejestrować. W takim wypadku jeżeli wyskoczy nam sam panel logowania w formie okienka, to musimy kliknąć link do rejestracji / założenia konta. Wypełniamy formularz.

rejestracja w Vivus

Następnie musimy wykonać przelew aktywujący na 0,01 zł w celu potwierdzenia naszych danych. Musi on być wykonany z naszego rachunku bankowego (dane muszą się zgadzać). Wybieramy bank z listy (powinniśmy wybrać bank, w którym mamy konto, wtedy przelew dojdzie od razu) lub jeżeli naszego banku nie ma na liście, to wybieramy opcję "Inne banki". Dokonujemy przelewu 0,01 zł na podany numer konta z tytułem podanym w formularzu "Potwierdzam rejestrację i zgadzam się na umowę pożyczki Vivus.pl nr........" - numer powinien być podany automatycznie. Powinien też przyjść na nasz e-mail. Możemy też skorzystać z przelewu online (Blue Cash) na 1 zł - tak jak w przypadku płatności w sklepach internetowych. Przyspieszy to całą procedurę, bo od razu dokonujemy przelewu natychmiastowego online. (Tak było w moim przypadku, ale sam proces mógł się nieco zmienić. Aczkolwiek myślę, że każdy sobie bez problemu poradzi).

Wybierz metodę indentyfikacji aby potwierdzić sowje dane
przelew na kwotę 0,01 zł

...i tyle. Wniosek zostanie rozpatrzony, gdy przelew aktywacyjny dojdzie do Vivusa.

W ten sposób możemy pożyczyć na miesiąc do 3000 zł za darmo. Przy czym przypominam, że należy taką pożyczkę spłacić w terminie, by nie narażać się na późniejsze wysokie koszty. Ogólnie firmy oferujące chwilówki z pierwszą pożyczką gratis dają możliwość pożyczenia pieniędzy szybko wygodnie i za darmo, ale niespłacanie ich wiąże się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Można z takich firm korzystać, ale trzeba to robić z głową, co z resztą zawsze podkreślam opisując firmy oferujące pożyczki pozabankowe.

Aktualizacja: Po kilkumiesięcznej przerwie do Vivus wróciła promocja pierwszej pożyczki za darmo do 61 dni. W dobie pandemii Covid-19 większość firm zlikwidowała promocyjne pierwsze pożyczki za darmo, a zamiast tego zaczęły oferować pożyczki na ponad 500% i więcej. Jedynie Vivus i Wonga względnie utrzymały dawne warunki. Przy czym w Wonga jest trudniej dostać dzisiaj pożyczkę. Już przed pandemią było znacznie trudniej o pożyczkę w Wonga niż w Vivusie, a w niepewnych czasach, gdy banki odrzucają większość wniosków kredytowych i tak samo postępują również firmy pożyczkowe, bardzo trudno o przyznanie pożyczki. Vivus jest (z tego co wiemy) firmą, w której najłatwiej dostaniemy pożyczkę.

Kolejne pożyczki poza promocją nie są już tak opłacalne w żadnej z tego typu firm. Vivus jest i tak jedną z najtańszych, jak nie najtańszą firmą na tym rynku. Jednak poza promocją te pożyczki są po prostu drogie, to są chwilówki. Należy o tym pamiętać. Pożyczą nam pieniądze, ale na wysoki procent, a niespłacanie ich może nas wpędzić w poważne problemy.

Opłaty - Tabela opłat i RRSO dla pierwszej darmowej pożyczki - przykładowe warianty

Kwota Opłaty RSSO Do spłaty
100 zł0 zł0%100 zł
200 zł0 zł0%200 zł
300 zł0 zł0%300 zł
500zł0 zł0%500 zł
800 zł0 zł0%800 zł
1000 zł0 zł0%1000 zł
1200 zł0 zł0%1200 zł
1500 zł0 zł0%1500 zł
2000 zł0 zł0%2000 zł
2500 zł0 zł0%2500 zł
3000 zł0 zł0%3000 zł

Tabela obrazuje opłaty i RRSO dla przykładowych wariantów promocyjnej pierwszej darmowej pożyczki dla nowych klientów spłaconej w terminie. Jak widać są w niej same zera. Każdy wariant pierwszej pożyczki nie ma żadnych ukrytych opłat. W przypadku kolejnych pożyczek zaciąganych przez powracającego klienta, symulacja wygląda już inaczej. Składając wniosek o pożyczkę, warto zwrócić uwagę, czy oglądamy symulację pierwszej pożyczki, czy kolejnej, ponieważ znacząco się różnią.

Moim zdaniem to jest najlepsza firma pożyczkowa, ale to oczywiście jak zawsze tylko moja opinia i opiera się ona tylko na moich własnych doświadczeniach, które z kolei ograniczają się do wzięcia pierszej darmowej pożyczki i teminowej spłaty.

Cenna uwaga dla osób korzystających z pożyczek online: W przypadku pierwszych gratisowych pożyczek zawsze wybierajcie maksymalny okres spłaty. Spłacając zwykłym przelewem bankowym, jeżeli np. nie ma możliwości spłaty przelewem natychmiastowym, zawsze zróbcie przelew wcześniej, tak żeby miał czas dojść przed upływem terminu spłaty i pamiętajcie, że przelewy nie wychodzą z banków w weekendy. Nigdy nie czekajcie na ostatnią chwilę! Firmy tego typu są często na świeczniku UOKiK, a więc starają się wszystko dokładnie opisywać, ale trzeba to przeczytać.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.
Do góry:
Jesteś tu:
Antyhaczyk[ Pożyczki ] [ Opinie ]✅ Pożyczka Vivus - opinie o pierwszej darmowej pożyczce

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
95 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Mam wrażenie, że każda z tych firm jest praktycznie taka sama :)

  Pozdrawiam,
  A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozornie tylko. Działają w podobny sposób, ale bardzo się różnią. Różnią się między innymi kwotami pierwszej darmowej pożyczki lub w ogóle brakiem takowej. Kwotami, oprocentowaniem RRSO, opłatami, podejściem do klienta, weryfikacją, odrzuceniami wniosków itp. Vivus ma akurat dobre opinie i najwyższą na rynku kwotę tej darmowej pierwszej pożyczki. Co nie zmienia faktu, że tylko ta pierwsza jest opłacalna i trzeba ją koniecznie spłacić w terminie. Potem lepiej w innej firmie wziąć pierwszą darmową.

   Usuń
  2. Vivus jest chyba najtańszą i najpewniejszą firmą ze wszystkich tego typu. Aczkolwiek poza pierwszą darmową pożyczką, to chwilówki ogólnie do najtańszych nie należą.

   Usuń
  3. Pożyczyłem 1500 zł, spłaciłem po 3 tygodniach. Potwierdzam, rzeczywiście pierwsza jest za darmo. Tylko trzeba spłacić w terminie.

   Usuń
  4. Hej

   Złożyłam wniosek w kiosku i następnego dnia faktycznie dostałam tyle o ile wnioskowałam (chodzi o pierwszą pożyczkę).

   Usuń
  5. No innej kwoty nie mogłaś dostać. Lepiej przez Internet, szybciej i wygodniej. Ja tam kioskom nie ufam. Jak masz konto w którymś z banków, w którym oni mają swoje konta albo jak skorzystasz z aktywacji (weryfikacji) za pomocą tej szybkiej płatności internetowej, co jest za 1zł (bodajże Blue Cash) to pieniądze dostaniesz bardzo szybko. Pamiętaj tylko żeby spłacić w terminie, bo inaczej przestanie być darmowa ta pożyczka.

   Usuń
  6. Co w przypadku, gdy nie mam możliwości zrobić przelewu z konta internetowego tylko w banku?
   Tzn. złożyłabym wniosek w domu przez Internet a przelew 0,01 zł zrobiłabym następnego dnia w banku ze swojego konta. Czy wniosek będzie rozpatrzony?

   Usuń
  7. Tak, powinien być rozpatrzony. Nie wiem dokładnie jaki jest czas ważności takiego wniosku, ale jak następnego dnia zrobi Pani przelew to powinien dotrzeć maksymalnie kolejnego dnia roboczego. W weekend zwykły przelew nie dojdzie. Chyba że ma Pani konto w tym samym banku, w którym Vivus też ma.

   Powiem Pani szczerze, że jak już Pani pójdzie do tego banku, to proponowałabym od razu poprosić o dostęp do bankowości internetowej. Dzisiaj wszystkie banki oferują dostęp do bankowości internetowej. To naprawdę jest o wiele wygodniejsze. Poza tym musi Pani spłacić tą pożyczkę, to znowu będzie Pani musiała iść do banku, a tak przelew ze spłatą zrobi sobie Pani sama z domu. Konta internetowe z reguły mają mniej opłat niż te nieinternetowe. Tylko powinna się Pani zapoznać dokładnie z tabelą opłat i prowizji i poprosić o nią pracownika banku oraz zapytać jakie dokładnie są tam opłaty i prowizje.

   Usuń
  8. Wg. mnie z tych wszystkich firm pożyczkowych, to Vivus jest akurat najlepszy, a korzystałem już z kilku. Nie robią problemów, wszystko jest prosto i szybko, a gdzie indziej nie koniecznie. Nie będę wymieniał może z nazwy, ale różnie to bywa. Z Vivusa byłem najbardziej zadowolony.

   Usuń
  9. Pożyczka została mi przyznana w ciągu kilku minut (był to dzień 24 stycznia wieczorem koło 19.30). Pieniądze zostały przelane już następnego dnia koło 11.00 (B.Śl). Jeśli ma się czyste konto w KRD i innych takich instytucjach nie ma żadnego problemu. Obsługa miła, fachowa, szybkość załatwienia celująco. Firmę polecam jak najbardziej.

   Mrówka

   Usuń
  10. No oni nie robią problemów i nie kombinują jak inne firmy, co każą sobie dosyłać dokumenty, tysiąc weryfikacji przeprowadzać itp. Także Vivus wśród tych firm, z którymi miałem do czynienia najlepiej wypadł, bo było wszystko szybko i sprawnie. Jednak duża firma, to duża firma.

   Usuń
  11. W zasadzie sam nie korzystam z pożyczek, bo nie mam takiej potrzeby, ale mogę się wypowiedzieć z drugiej strony. To znaczy zajmuję się zawodowo kredytami i współpracą z bankami i firmami pożyczkowymi. Także mogę powiedzieć, że z tej strony Vivus jest chyba jedną z najbardziej solidnych i stabilnych (w kwestii współpracy) firm, podczas gdy inne firmy ciągle coś zmieniają i kombinują. To samo robi większość banków, byle jak najmniej wydawać i jak najwięcej zarobić. Nawet kosztem wizerunku, czy dobrej opinii.

   Poza tym widzę też, że w tej firmie przyznawalność pożyczek sięga 90%, a w innych firmach średnio około 30-50%. Z kolei w przypadku kredytów online w bankach od 5%-10%. Gdzie te 10% to już bardzo dużo. Oczywiście nie można tego wszystkiego sklasyfikować jako jedną grupę, bo są różne wielkości i okresy spłaty tych pożyczek i kredytów.

   Usuń
 2. Już od dość długiego czasu firma VIVUS cieszy się dość sporym powodzeniem. Wszystko przez te darmowe pożyczki dla nowych klientów. Minus jest taki, że klient przyjdzie jednorazowo, bo za drugim razem będzie musiał już płacić i to atrakcyjne nie jest

  OdpowiedzUsuń
 3. Pożyczałem, spłaciłem w terminie. Wszystko było ok, a pierwsza pożyczka rzeczywiście gratis.

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie terminowość w spłacie pożyczki się tutaj liczy, ja myślę, że osoby które garną się na takie pożyczki po 1k zł raczej nie są zdolni do terminowej spłaty pożyczki, a Vivus (a może raczej wisus :) ) się cieszy i zarabia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest różnie, lecz raczej jednak zdecydowana część pożyczkobiorców raczej zobowiązanie spłaca - i to terminowo.
   Nieterminowi - albo 'widnieją' i nie otrzymują, albo nawet nie startują.

   Usuń
 5. No, ale to obojętnie czy w banku, czy przy pozabankowych pożyczkach, jak ktoś nie spłaca w terminie, to zawsze to kosztuje potem sporo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miał być antyhaczyk, a jest haczyk :) Powinieneś dopisać jeszcze to, że trzeba ją spłacić terminowo, bo brak spłaty to koszty za przedłużenia, a w najgorszym przypadku monity. Chwilówka może być pomocna, ale trzeba ja brać z głową czyli pożyczać minimum jakie potrzebujemy, a nie od razu 1600 zł, a później się martwić skąd wziąć gotówkę na spłatę. Ogólnie dobra recenzja. Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Jak to? Przecież nawet specjalnie podkreśliliśmy w artykule, że trzeba ją koniecznie spłacić w terminie i nawet dopisaliśmy, żeby pamiętać o wykonaniu przelewu wcześniej, tak by zdążył dojść. Gdziekolwiek się pożycza, to trzeba spłacać w terminie, a w przypadku chwilówek to już szczególnie.

   Usuń
 6. Czy przychodzą jakieś dokumenty listownie do domu? Nie chcę, aby pozostali domownicy wiedzieli o pożyczce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedawno wziąłem tą pierwszą pożyczkę, może nieco z ciekawości. Spłaciłem w terminie. Oddałem tyle samo ile pożyczyłem. Dostałe tylko maila i sms z informacją, że pożyczką została spłaconą. Pocztą papierową póki co nic nie dostałem. Także mogę Ci powiedzieć tyle, że do mnie jak na razie nic papierowego nie przyszło.

   Usuń
  2. Dzięki za informację.

   Usuń
  3. przychodzi umowa pisemna

   Usuń
  4. Ja dostałem tylko mailem, nic papierowego nie dostałem. Przynajmniej na razie.

   Usuń
  5. @Anonimowy przysyłają umowę mailem, nie wysyłają żadnej papierowej umowy pocztą.

   Usuń
  6. Nic nie przychodzi papierową pocztą, dostałam umowę tylko mailem.

   Usuń
 7. Pierwsza Gratis :) Super. Spłaciłem i sami dzwonili mili Państwo z ofertą podwojoną :) skorzystałem - ot taka mini wypłata dwa dni wcześniej :) spłaciłem.Teraz ponownie aplikowałem - czas od chwili zalogowania się do otrzymania pieniążków na koncie - 3 minuty :) z zegarkiem w ręku. Jeśli się pożycza to należy oddać lub przedłużyć. Każdy rzetelny klient będzie pożądany w firmie pożyczkowej. Jeśli ktoś narzeka na koszty to po co korzysta? A jeśli korzystać już musi to z 2600zł-290zł odsetki na m-c - musi znieść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No oni mają chyba najwyższą dostępną kwotę pierwszej darmowej pożyczki za 0 zł ze wszystkich. Co do spłacania, no to po prostu trzeba spłacać w terminie. W banku tak samo trzeba spłacać w terminie, a na darmową pierwszą pożyczkę w banku nie ma co liczyć ;)

   Usuń
 8. Natalia Kossakowska13 listopada 2015 08:37

  Super polecam. Niestety mam taką sytuację, że muszę pożyczać i naprawdę jestem zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziadowska firma. Złożyłem wniosek o pożyczkę, ale został odrzucony.Tajemnica bankowa-jak za PRL w biurze paszportów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może wnioskowałeś o jakąś większą kwotę, a widniejesz w jakimś rejestrze dłużników? W zasadzie to Vivus ma raczej największą akceptowalność wniosków w porównaniu do innych firm pożyczkowych. Na pewno łatwiej u nich dostać pożyczkę niż np. w Wonga, czy u innych.

   Usuń
 10. Dostałem pożyczkę, mam jeszcze parę tygodni na spłatę, ale wysłali mi mailem umowę i napisali, że proszą o odesłanie. Wysyłaliscie im jakieś umowy??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, ja jej nie odsyłałam, ani nikt z moich znajomych. Nic się nie stanie jak Pan nie odeśle, ale jak będzie Pan chciał w przyszłości ponownie pożyczać u nich, to przy braku odesłanej umowy, mogą odmówić udzielenia kolejnej pożyczki. Tak mi powiedział konsultant, a czy w praktyce w przyszłości by odmówili udzielenia kolejnej, to hmm nie wiadomo. Vivus ma raczej bardzo wysoką akceptowalność wniosków i raczej chętnie i łatwo udzielają pożyczek.

   Usuń
 11. Teraz Vivus będzie miał konkurencję, gdyż NetCredit pożycza teraz nawet 2000 zł za darmo. Ciekawe, jaka będzie reakcja Vivusa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Im większa konkurencja tym lepiej :). Osobiście lepiej oceniam Vivusa niż NetCredit.

   Usuń
 12. Witam, a jeśli chcę odstąpić od umowy i zakończyć współpracę z Vivusem, czy nie będzie się to wiązało z żadnymi dodatkowymi kosztami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odstąpienie od umowy w przypadku produktów finansowych regulują przepisy prawne, ale chyba jest to odrobinę inaczej niż w przypadku innych umów zawieranych na odległość. Nie powinno się to wiązać z dodatkowymi kosztami, no ale nie wiem dokładnie. To chyba zależy, czy masz akurat jakąś pożyczkę zaciągnięta i niespłaconą.

   Usuń
 13. Witam wiecie jak usunąć konto ze strony Vivus.pl??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co mi konsultant mówił, to wystarczy do nich napisać i usuną całe konto.

   Usuń
 14. 3 krotnie wziąłem pożyczkę w Vivus, nie mogę złego słowa powiedzieć. Nie wiem jak to jest z nieterminową spłatą, ale jeżeli jesteś osobą myślącą i wiesz co robisz, polecam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Vivus to firma ze sporą renomą :) Taka ciekawostka, że ich zysk w poprzednim roku wyniósł około 250 milionów, co jest całkiem pokaźną sumą. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Według mnie jest to dobra opcja pod jednym warunkiem, że wiemy, że spłacimy. A ilu z nas bierze pożyczki i ma z czego oddać do miesiąca? Mało kto i dlatego oni zarabiają, bo trzeba zapłacić za przedłużenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko tak, to jest fajna opcja jak brakuje nam odrobinę gotówki i możemy sobie w ten sposób pożyczyć drobną kwotę za damo, a wiemy, że za chwilę będziemy mieli na spłatę. W innym wypadku to będzie nas to sporo kosztowało, jeśli nie spłacimy w terminie.

   P.S. Prosimy o nieprzedstawianie się jako słowo kluczowe ;)

   Usuń
 17. Próbowałam pożyczek chyba we wszystkich, albo sporej większości firm. Najbardziej zadowolona byłem z Vivus oraz z Kredito24.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Kredito24 nie ma pierwszej gratisowej pożyczki. Jak dla mnie to Vivus jest najlepszy. Może nie mogę powiedzieć, że korzystałem ze wszystkich firm, bo pojawiają się co chwilę nowe, ale co najmniej kilka wypróbowałem i moim zdaniem w Vivus wypada najlepiej. Pierwsza za darmo, wszystko prosto szybko i bez komplikacji, a nie jak w niektórych, że sobie każą ileś rzeczy dosyłać i odrzucają wnioski. Pieniądze też szybko przychodzą na konto. Ogólnie byłem najbardziej zadowolony właśnie z tej firmy w porównaniu do innych.

   Usuń
 18. Witam,
  mam pytanie, czy w razie niespłacenia w terminie pieniądze są pobierane z konta, w którym była wypłacona kwota pożyczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem dokładnie, bo nie zaryzykowałabym niespłacenia pożyczki, ale oni nie mają możliwości pobrania niczego z twojego konta! Musi być przeprowadzona cała procedura windykacyjna. Na konto może Ci wejść chyba tylko komornik sądowy, skarbówka itp. Nie radzę Ci tak kombinować, bo zapłacisz do tego sporo kasy za windykację i innych opłat.

   Usuń
 19. Mam pytanie czy to jest legalne, że Vivus zmienił sobie teraz i oddzielił prowizje od odsetek??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba zawsze oddzielnie się traktuje odsetki i oddzielnie opłaty. W bankach jest tak samo, przy czym RRSO i kwota do spłaty musi pokazywać całkowity koszt kredytu. Opłaty i odsetki też powinny być wyszczególnione osobno.

   Usuń
 20. A czy jak się spłaci 1 pożyczkę w terminie to jeszcze jakaś umowa z Vivus obowiązuje? Np.: że trzeba 2 pożyczkę wziąć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nic takiego Cię nie obowiązuje. Spłacasz pierwszą w terminie, dokładnie tyle ile pożyczyłeś i możesz ich olać.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedz. Takich stron trzeba w Polsce.
   Anonimowy 4.06.2016

   Usuń
  3. Nie ma za co ;)

   Usuń
  4. Oni przysyłają mailem umowę, ale jak się jej nie odeśle, to też się nic nie stanie. Wiem, bo sama nie odsyłałam. Pytałam o to również konsultanta i jedynie jakbyśmy chcieli w przyszłości wziąć u nich kolejną pożyczkę, to mogą nam odmówić wtedy, ale czy w praktyce rzeczywiście odmówią, to trudno powiedzieć. Vivus ze wszystkich firm chyba jest najmniej restrykcyjny i ma największą akceptowalność wniosków.

   Usuń
 21. Wypowiedziałam umowę - i fajnie na koniec mnie potraktowali - nie ma problemów z wypowiedzeniem i oddali nadpłacone przeze mnie pieniążki.

  OdpowiedzUsuń
 22. Teraz jest jakaś promocja na kolejne pożyczki, zero odsetek, ale opłaty zostają niestety. Pożyczka w Vivus jest fajna dla nowych klientów, ta pierwsza darmowa. Jak się oczywiście ma na tyle samodyscypliny, że się spłaci w terminie. Niestety ja już wykorzystałem.

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam, warunki wzięcia pożyczki z Vivus wydają się bardzo korzystne, ale słyszałam, że w umowie jest tam gdzieś napisane, że jak już raz się od nich weźmie, to trzeba wziąć przynajmniej raz jeszcze (i wtedy oczywiście nie jest darmowa). Czy to prawda (proszę o odpowiedź osoby, które ten pierwszy raz rzeczywiście mają już za sobą)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to prawda. Ja sama korzystałam z tej pierwszej darmowej pożyczki dla testów w celu napisania tego artykułu. Także to jakieś bzdury ktoś naopowiadał. Z resztą jest to nierealne, żeby zmusić kogoś do wzięcia kolejnej pożyczki. No ale dla potwierdzenia czy coś się nagle nie zmieniło, zadzwoniłam przed chwilą na infolinię i nie ma absolutnie żadnych takich rzeczy w umowie.

   Usuń
  2. @Anonimowy, ktoś Ci głupot nagadał. Brałem tą pierwszą pożyczkę za darmo w Vivusie i żadnej kolejnej. Sporadycznie mi się zdarza z takich skorzystać, ale tylko tych pierwszych darmowych. Ani w Vivusie, ani w żadnej innej firmie jaką znam, nie ma nic takiego. Z resztą byłoby to absurdalne i nielogiczne. Musisz tylko oddać w terminie. Nie ma żadnych innych zobowiązań. Ludzie czasem straszne kity pociskają. Mi ostatnio jakiś koleś na forum próbował wmówić, że jak się zakłada lokatę Happy w Idea Banku, to trzeba założyć konto, a ja miesiąc wcześniej zakładałem tą lokatę bez konta. Czasem można się naprawdę uśmiać jakie głupoty ludzie wymyślają.

   Co do Vivusa, to moim zdaniem to jedyna firma, która pożycza tyle ile reklamuje. W innych jak brałem pierwszą pożyczkę, to albo mi odmawiali, mimo że nie mam żadnych wpisów KRD itp., albo proponowali 300-600 zł, kazali dosyłać skany dokumentów, potwierdzenia przelewów wynagrodzenia itp. Także moim zdanie z firm, z którymi miałem do czynienia Vivus jest najlepszy, bo tam jest szybko i sprawnie, bez kombinowania i cudowania.

   Usuń
  3. Bardzo dziękuję za odpowiedzi, rzeczywiście ktoś mi nagadał (i naprawdę zastanawiam się jaki miał w tym cel). W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak trochę pożyczyć :-). Pozdrawiam

   Usuń
  4. Tylko pamiętaj żeby oddać w terminie ;).

   Usuń
 24. Myślę, że z tego typu firm to ta jest jednak najlepsza, bo trochę miałem już do czynienia z kilkoma innymi i jako nowy klient wcale nie tak łatwo dostać tę darmową pożyczkę, a w Vivusie jednak łatwiej niż w innych firmach. Tak przynajmniej wynika z moich doświadczeń.

  OdpowiedzUsuń
 25. Próbował ktoś tej promocyjnej pożyczki na 2 miesiące do 3000zł, że jak spłaci się połowę w pierwszym miesiącu to potem przedłużają na kolejny miesiąc za darmo? Jak to działa w praktyce. Trzeba gdzieś dzwonić, coś zrobić, czy odbywa się to automatycznie jak na konto do spłaty wpłynie połowa należności?

  OdpowiedzUsuń
 26. To dotyczy tylko tej pierwszej darmowej. Niestety nie powiem Ci jak wygląda to w praktyce bo ją wykorzystałam jak była jeszcze na 30 dni.

  OdpowiedzUsuń
 27. Kuba bez nazwiska16 maja 2017 20:20

  Pierwszy raz korzystałem z takiej pożyczki innej niż w banku i szczerze mówiąc się obawiałem jakichś ukrytych kosztów, ale jest tak jak piszesz. Pierwsza jest za darmo, jak się odda w terminie.

  OdpowiedzUsuń
 28. Pierwsza jest oczywiście za darmo, pod warunkiem, że spłaci się na czas.

  OdpowiedzUsuń
 29. Pierwsza jest za darmo tylko wiele ludzi się spóźnia z terminową wpłatą i wtedy już nie jest tak pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Jak nie można spłacić w terminie to macie opcję przedłużenia spłaty do 30 dni. Ja normalnie skorzystałem tej opcji, nie było żadnych komplikacji.

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja jak muszę, to tak samo biorę vivus.pl, bo faktycznie nie ma tam tragedii - uczciwa firma bez natarczywego upominania się o dług.

  OdpowiedzUsuń
 32. Mogę potwierdzić, że pierwsza pożyczka jest za darmo. Pożyczyłem oddałem w terminie. Nie było żadnych komplikacji. Pieniądze szybko na koncie. Oddałem dokładnie tyle ile pożyczyłem co do złotówki. No druga już oczywiście nie byłaby darmowa, ale póki co na razie nie mam takiej potrzeby, żeby tam więcej pożyczać. Jak się korzysta z głową, to to jest ok. Bez problemu i nie trzeba się prosić znajomych, czy rodziny i odpowiadać na steki pytań, na co po co itp. Tyle, że trzeba oczywiście oddać w ciągu 30 dni.

  OdpowiedzUsuń
 33. Brałam w vivus pożyczkę i obyło się bez niespodziewanych kosztów i kruczków. Mogę więc polecić tym, którzy jeszcze nie znają a potrzebują skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałem takie obawy na początku, ale się okazało, że nie było żadnych haczyków i kruczków. Tylko tak jak inni piszą - trzeba terminowo spłacić taką darmową pożyczkę, to będzie wszystko ok.

   Usuń
 34. Ja w sumie nigdy nie korzystałem, ale z tego co widziałem lub słyszałem opinie od znajomych, to zdecydowanie najwyżej ceniony był vivus.pl, pewnie jak będę kiedyś zmuszony wziąć to jak opinia się utrzyma to sięgnę właśnie po Vivusua.

  OdpowiedzUsuń
 35. Moim zdaniem w tym momencie najlepszy jest Vivus - pożyczkę bierze się intuicyjnie i kasa jest szybko. Na nagłą potrzebę jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja zawsze stroniłem od chwilówek wszelkiego typu, ale sytuacja życiowa mnie zmusiła do skorzystania z Vivus. Nie wiem jak inni, ja wypełniałem formularz i na tej podstawie przyznali mi kasę. Nie miałem żadnych nieprzyjemności, także na razie nie mogę powiedzieć złego słowa. Pozdrawiam Tomek

  OdpowiedzUsuń
 37. Bogna Szewczyk26 lutego 2018 10:19

  Większość szybkich kredytów działa na podobnych zasadach i w podobny sposób. Najważniejsze, żeby podejść do sytuacji z rozsądkiem,

  OdpowiedzUsuń
 38. Według mnie z wszystkich tych firm pożyczkowych, to ta jest najpewniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 39. Ja jak coś to wybieram właśnie vivus.pl

  OdpowiedzUsuń
 40. Korzystałem z pożyczek w Vivus i wszystko jak najbardziej ok, jedyne co mogliby zmienić to zawsze ta sama kwota do spłaty, nawet jeśli pożyczkę spłacamy wcześniej. U innych pożyczkodawców najczęściej przy wcześniejszej spłacie - płaci się mniej.

  OdpowiedzUsuń
 41. Ja nie mam teraz na spłatę i jest firma windykacyjna. Co mam zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 42. Pożycz od mamy, od przyjaciela, sprzedaj coś i spłać to jak najszybciej. Nigdy nie bierz kredytu, czy pożyczki jak zakładasz, że jej nie spłacisz! Wszędzie o tym wszyscy piszą. Nie można pożyczyć pieniędzy nie mając pomysłu na spłatę, a i myśleć - a to się potem będę martwił... To potem takie są właśnie efekty.

  OdpowiedzUsuń
 43. Vivus to najlepsza firma moim zdaniem. Duża znana marka, sporo inwestują w wizerunek i nie opłaca im się kombinować. Zarejestrowana w Polsce. Najlepsza oferta pierwszej pożyczki i co najważniejsze - znacznie łatwiej tu dostać pożyczkę niż w wielu innych firmach. Oferty firm pożyczkowych, tak samo z resztą jak banków często odbiegają od rzeczywisitości, a tu dbają, żeby było wszystko jasne i przejrzyste, bez kombinowania.

  OdpowiedzUsuń
 44. Jedna z najlepszych ofert na rynku. Szybka weryfikacja i przelew po chwili na koncie. Jest ok

  OdpowiedzUsuń
 45. Nie ma szans dzwonią jak durni weryfikują nawet jaki znak zodiaku. Chamstwo

  OdpowiedzUsuń
 46. Heh, żarcik. Domyślam się, że to sarkazm. Ja wybrałem weryfikację zwykłym przelewem i dzwonili na drugi dzień w celu potwierdzenia danych i tyle. Nikt mnie nie pytał o znak zodiaku, bo po co. Z resztą mając datę urodzenia można sobie sprawdzić znak zodiaku.

  Przecież pożyczają Ci pieniądze na odległość - obcej osobie - to chyba mogą potwierdzić dane i cokolwiek sprawdzić. Czy to Chamstwo, że dają Ci pieniądze i śmią jeszcze zapytać o kilka rzeczy, żeby ocenić, czy je oddasz?

  OdpowiedzUsuń
 47. Jest jeszcze kilka firm oferujących pożyczki za darmo. Ja osobiście korzystałam z Wonga i koszt był ok. 6zł. Teraz znalazłam tutaj faktycznie darmowa pożyczka tyle, że maksymalnie do 600 zł, przy wyższej kwocie naliczają dodatkowe koszty. Mimo wszystko jak czasem zabraknie gotówki, warto skorzystać z opcji darmowej.

  OdpowiedzUsuń
 48. Moim zdaniem Vivus jest jedną z najlepszych firm pożyczkowych dostępnych na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 49. Jeśli chodzi o klarowność zasad przyznawania pożyczek absolutny top, a porównanie niestety mam. Zresztą kwota darmowej pożyczki też jedna z najwyższych.

  OdpowiedzUsuń
 50. Dziękujemy za pozytywną opinię. Cieszymy się, kiedy nasz Klient jest zadowolony z naszych usług i dokładamy wszelkich starań, aby tak było. Zapraszamy ponownie do skorzystania z naszej oferty i zachęcamy do polecenia firmy Vivus znajomym. Konsultant Vivus

  OdpowiedzUsuń
 51. Przy pierwszej pożyczce to mega opcja. Można aż 3 tys i na 61 dni bez żadnych kosztów.

  OdpowiedzUsuń
 52. Unknown, dziękujemy za opinię. Zgadza się - pierwsza pożyczka w Vivus jest dostępna aż na 61 dni do kwoty 3000 zł. Zachęcamy do korzystania z naszych usług oraz do polecania znajomym naszej pożyczki Vivus. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji. Konsultant Vivus

  OdpowiedzUsuń
 53. Widzę, że tu do nas czasem nawet pracownicy Vivus zaglądają.

  OdpowiedzUsuń
 54. Reklamują się w każdy możliwy sposób, a pomimo wysokiego dochodu oraz braku zaległości – decyzja odmowna. Nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 55. @Anonimowy nie wiem co tam masz i jak w swojej zdolności kredytowej, ale ogólnie to u nich jest najłatwiej dostać pożyczę chyba ze wszystkich firm. Wiem, bo kiedyś jak jeszcze było więcej tych promocji z pierwszą darmową pożyczką, to za każdym razem korzystałam z innej firmy, żeby nie mieć odsetek.

  OdpowiedzUsuń
 56. W Vivus to było najprościej i najłatwiej zawsze. Najmniej weryfikacji. W Wonga jest dość ciężko.

  OdpowiedzUsuń