Credit Agricole - opinie konta, kredyty, lokaty

Credit Agricole to francuska sieć banków spółdzielczych, która przekształciła się w międzynarodową grupę bankową.
W Polsce Grupa Credit Agricole przejęła sieć banków - Lukas Bank. Ze swojej strony miałam do czynienia z tym bankiem jedynie jako klient instytucjonalny, a jako taki ma się już indywidualnego opiekuna. Jednak co zwróciło moją uwagę, to strasznie duże kolejki i jak czasem trzeba było coś załatwić na dole, to strasznie długo się czekało. Nie twierdzę, że we wszystkich oddziałach tak jest. Może tylko w tym w mojej okolicy, bo to często bywa różnie. Przy czym za czasów Lukasa też były tam spore kolejki.

Jeśli chodzi o samo konto, to było tam niestety dosyć sporo prowizji, co dla mnie jest minusem. Przy czym nie wiem jak wyglądają prowizje w przypadku kont dla klientów indywidualnych.

Analizując ofertę lokat terminowych można dojść do wniosku, że oprocentowanie nie wyróżnia się szczególnie na rynku. Raczej jest dosyć niskie nawet w przypadku lokat promocyjnych, ale różnice nie są też dosyć duże w stosunku do lepszych ofert lokat dostępnych obecnie na rynku. Aktualnie znajdujemy się w okresie, w którym Bank Centralny / Rada Polityki Pieniężnej stosuje politykę niskich stóp procentowych, to też oferty lokat we wszystkich bankach są dosyć nisko oprocentowane w stosunku do ubiegłych lat. Bank oferuje za to często jakieś inne produkty służące do lokowania kapitału. Na przykład polisy. Ogólnie w ofercie banku można znaleźć sporo nieszablonowych ofert promocyjnych. Jednak przy tego typu ofertach jak zwykle należy szczególnie zwrócić uwagę na szczegóły i dokładnie zapoznać się z warunkami takiej oferty.

Kredyty w Credit Agricole


Opinie o kredytach w tym banku mogę przedstawić jedynie na podstawię opinii innych ludzi, którzy zaciągali lub spłacają jakieś kredyty w Credit Agricole. Ogólnie w przypadku osób, z którymi rozmawiałam osobiście, byli oni dosyć zadowoleni z oferty kredytowej w tym banku. Z kolei w Internecie można jak zwykle przeczytać bardzo różne opinie - od tych pochlebnych, bo bardzo negatywne, ale to jest normalne w przypadku praktycznie każdego banku.

Na danąchwilę flagowym produktem kredytowym w Credit Agricole jest chyba "Kredyt Prostoliczony", który bank dość intensywnie reklamuje, pod hasłami: "10zł kosztów miesięcznie za każdy pożyczony 1000zł", wstępna decyzja kredytowa nawet w 5min". W przypadku ofert kredytowych warto jednak dokładnie i skrupulatnie samemu sobie policzyć, ile wyniesie nas całkowity koszt danego kredyt.

Jak zwykle czekam na wasze opinie i komentarze...

Serwis internetowy Credit Agricole

Od strony wizualnej mnie osobiście serwis internetowy się podoba, kolorystyka stonowana, dosyć czytelny. Mógłby mieć może nieco bardziej przejrzystą nawigację i systematykę produktów, ale ogólnie jest ok.

Opinie na forum: 4 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane.

 1. Faktycznie - kolejki duże i to w każdym oddziale w którym byłem.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie polecam, brak kompetencji pracowników

  OdpowiedzUsuń
 3. ... z powodu choroby nie byłem w stanie terminowo spłacić kredytu. Teraz jest to już trzykrotność jego wysokości. Najdroższy bank. N I E P O L E C A M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale przy nie spłacanych kredytach, chyba podobnie jest we wszystkich bankach. Ich nie interesuje nic poza terminem spłat. Tak to już jest na rynku finansowym.

   Usuń