[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Deutsche Bank - Opinie dbNet - konta, lokaty, kredyty

Moja opinia o Deutsche Banku jest raczej dobra.
Publikuję własną opinię o Deutsche Banku na prośbę jednego z czytelników. Styczność miałam głównie z bankowością internetową, ale wizyty w oddziała mi się też zdarzały. Zawsze wszystko odbywało się szybko, sprawnie, bez dużych kolejek. Internetowy serwis transakcyjny jest bardzo prosty, może nie powala estetycznymi walorami, ale nie o to chodzi. Ważne żeby był przyjazny i przejrzysty. W ramach moich doświadczeń praktycznie zawsze wszystko działało ok.

Konto dbNET i dbNET24 w Deutsche Banku

Kilka lat temu bank oferował bardzo atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe dbNET24 pod warunkiem skorzystania z internetowej oferty promocyjnej w pakiecie wraz z rachunkiem osobistym dbNET. Samo konto oszczędnościowe  dbNET24 jest klasycznym rachunkiem oszczędnościowym - pierwsza wypłata z konta w miesiącu kalendarzowym jest darmowa, kolejne (awaryjne) w tym samym miesiącu są już obciążone prowizją w wysokości 10zł. Co jednak wyróżniało owe konto na tle innych? Otóż oprocentowanie w skali roku na poziomie 8%!- pod warunkiem, że konto zostało założone przez Internet i saldo zgromadzonych na nim środków nie przekraczało kwoty 10 000zł. Po przekroczeniu kwoty 10 000 zł oprocentowanie dla wszystkich zgromadzonych na rachunku środków zostawało automatycznie obniżone do standardowego poziomu. Oferta była o tyle ciekawa, że procent na tym rachunku przewyższał oprocentowanie nawet najlepszych lokat w tamtym okresie. Był to zabieg mający na celu oczywiście pozyskanie nowych klientów. Przy czym bank dosyć długo utrzymywał oprocentowanie na wysokim poziome, mimo obniżek stóp procentowych i w czasie  gdy inne banki bardzo szybko cięły oprocentowanie w swoich ofertach to Deutsche Bank robił to później, za to obniżka była większa. Aczkolwiek i tak było to korzystne dla klientów, bowiem dłużej utrzymywało się wysokie oprocentowanie niż w innych bankach. Obecnie jednak, po obniżkach stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, oprocentowanie na tym rachunku znacznie spadło. Dzisiaj bank oferuje inne konto oszczędnościowe, na którym oprocentowanie wynosi zaledwie 2,55% w okresie promocyjnym 4 miesięcy, co i tak wypada nieźle jak na dzisiejsze warunki nawet na tle lokat, a kwota maksymalna nie wynosi już 10 tys. tylko 100 tys. zł, więc umożliwia zdeponowanie większych środków.

Samo konto dbNET jest dość klasyczną formą rachunku osobistego. Aby otworzyć rachunek oszczędnościowy dbNET24, trzeba również założyć rachunek osobisty dbNET. Rachunek ten jest kontem bezpłatnym, bez żadnych prowizji poza miesięczną opłatą za kartę debetową (opłat nie jest pobierana jeśli jej używamy i wykonujemy określone minimum transakcji bezgotówkowych). Karty nie musimy wcale brać, jeśli nie chcemy. Zakładając konto przez Internet była wprawdzie karta debetowa domyślnie zaznaczona, ale można było ją odznaczyć i założyć same konta bez karty bankomatowej.


Pewnym minusem konta są godziny realizowania przelewów. Nawet z jednego własnego konta na drugie w ramach Deutsche Banku, jeżeli wykonywaliśmy przelew własny po godzinie bodajże 15tej, to realizowany był dopiero następnego dnia roboczego, gdzie w większości znanych mi banków taki przelew - z jednego rachunku na drugi w ramach swoich własnych kont - jest realizowany automatycznie od razu w danym momencie. Aktualizacja: Już to chyba zmienili. Teraz wewnętrzne są na bieżąco, ale dawno nie sprawdzałam, mimo że cały czas korzystam z tego konta. Tylko, że głównie z ROR-u.

Lokaty w Deutsche Banku

Jeśli chodzi o poziom oprocentowania lokat w DB to można powiedzieć, że utrzymuje się raczej na niskim poziomie tak jak w innych dużych bankach. Sporadycznie zdarza się jakaś fajna promocyjna lokata, ale to raczej dla nowych klientów. Na przykład niedawno była lokata bodajże na 5%, ale w pakiecie kontem dbNET dla nowych klientów. Klasyczne lokata promocyjna do 10000, jeden klient może założyć jedną lokatę. Można powiedzieć, że to taki odpowiednik "lokat na start" z banków z grupy Getin Holding - np. w Idea Bank (lokata Happy).
Ogólnie konto można uznać za całkiem dobre. Wielkim plusem jest ilość dostępnych oddziałów Deutsche Banku, co dla wielu osób ma jednak znaczenie, a także możliwość wypłat z bankomatów na całym świecie bez żadnych opłat. Jest praktycznie całkowicie darmowe. Jedynym wyjątkiem jest standardowa opłata za kartę (8zł - pobierana tylko jeśli jej nie używamy i nie wykonamy nią transakcji na min. 500 zł w miesiącu). Także kartę warto posiadać tylko jeżeli się z niej korzysta, jeżeli chcemy traktować sobie to konto jako dodatkowy rachunek, a podstawowy mieć winnym banku, to można je założyć bez karty. Konto posiada również moim zdaniem bardzo prosty, przejrzysty system transakcyjny, bardzo łatwy w obsłudze. Co mim zdaniem jest dużym plusem.

Internetowy serwis transakcyjny w Deutsche BankuKredyt w Deutsche Banku

O kredytach nie wiele jestem w stanie powiedzieć, oferta jest dosyć szeroka, a bank jest raczej uczciwy. Osobiście nie miałam jednak styczności z kredytami w DB, także czekam na wasze opinie i jak zwykle zachęcam do wyrażania własnych opinii i komentowania.Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
9 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Założyłem tam konto z przymusu bo brałem tam kredyt na dom w EUR. Tak jak piszesz wygląd strony dosyć powściągliwy bez wodotrysków i bzdetów w stylu nowego mbanku. Z racji promocji kredytu konto kosztuje mnie 25zl/mc w sumie wszystko w cenie. Obsługa strony bez wiekszych problemów. Marketing telefoniczny konkretny i nienachalny z ofertami dopasowanymi do aktywności na kontach. Obsługa w oddziale świetna, mam swojego doradce z numerem telefonu komórkowego - tego samego co obsługuje mój kredyt. Umowa kredytowa jest dla mnie jasna, korzystałem z różnych przedłużeń terminów etc i nie było problemu z akceptacją, oczywiście za opłatą. Słowem po niemiecku - płacisz - masz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam darmowe konto dbNET w Deutsche Banku od wielu lat i bardzo sobie chwalę. Zakładałam przez Internet, bo chyba tylko te jest darmowe. Nie wiem jak tam jest z innymi rodzajami kont w tym banku, ale dbNet, do którego link podałaś, mogę zdecydowanie polecić.

   Usuń
 2. Nowa tabela opłat i prowizji powoduje, że 5 zł zamienia się w 10 zł za kartę do konta. Największą wadą jest system transakcyjny, a w szczególności jego część związana z info o karcie kredytowej. Brak możliwości zajrzenia do blokad na karcie kredytowej w połączeniu z dezinformacją nt. aktualnego salda spowodował, że rezygnuję z KK Deutsche Banku. System transakcyjny jest prosty i przejrzysty i pod tym względem może być wzorem dla innych banków ale jego funkcjonalność w porównaniu do systemów innych banków wypada nieporównanie gorzej. Dla "mobilnych klientów" nie polecam bo tego brak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo ciekawe - wychodzi na to, że sporo banków aktualnie wprowadza albo podnosi opłatę za kartę. Dziennie pojawiają się na ten temat komentarze na blogu. Jakby się umówili. Najpierw napisaliście o T-Mobile Usługi Bankowe, że wprowadza opłatę, potem słyszę, że mBank podnosi opłatę i zwiększa warunek transakcji bezgotówkowych, teraz Deutsche Bank, w między czasie znajomy mówił mi, że w ING też coś tam podnoszą. Ciekawe. W sumie jedynym kontem w pełni darmowym i bez warunków zostaje konto w Bank Smart. Co do systemu transakcyjnego, to według mnie najlepszymi jego atutami jest prostota i przejrzystość, co do obsługi karty kredytowej to nie posiadałam takowej, także nie mogę się wypowiedzieć. Dzisiaj banki zmienia się jak rękawiczki, jak coś podpada to idziemy do innego

   Usuń
  2. Z tą opłatą za kartę na szczęście poszli po rozum do głowy i obniżyli już do 8 zł, próg transakcji bezgotówkowych zwalniający z opłaty za kartę też obniżyli. Teraz jest już standardowo, może jeszcze obniżą. Pod względem jakość obsługi i profesjonalizmu bank jest bardzo dobry na wysokim poziomie.

   Usuń
 3. Myślę, że bank obrósł w piórka. Odrzucili mój wniosek o konto działalności gospodarczej bez przyczyny. Nie chcę kredytu i takich tam... Chciałem konto operacyjne i tu ryzyko banku jest małe, a mimo to odrzucili. Firma generuje całkiem duże przychody zarówno w EUR jak i PLN, więc takie podejście mnie całkowicie zdziwiło. Na pewno będę ten bank omijał szerokim łukiem już zawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Grzegorzu.
   Bardzo dziwna sytuacja, a na jakiej podstawie bank odrzucił wniosek o konto? Może forma prowadzonej działalności była inna niż w ofercie danego konta, o które wnioskowałeś. Oferta niektórych kont np. nie jest kierowana do spółek. Często dla tego typu form działalności są przeznaczone inne konta w danym banku. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Chyba, że składałeś wniosek przez internet i aktywowałeś przelewem, a jakieś dane się nie zgadzały. Banki nie odrzucają wniosków o otwarcie konta od tak bez powodu, mogliby Ci odmówić kredytowania, ale nie otwarcia zwykłego konta. Powinieneś sprawdzić co było przyczyną zanim pojedziesz po banku.

   Usuń
 4. Gdy otworzyłem parę lat temu konto (chyba to było jakoś 2010 lub 2011) to wszystko było super w porównaniu z innymi bankami. I tak było przez jakiś czas. Potem zaczęły się dodatkowe opłaty, zmniejszanie oprocentowania i jakieś inne kombinacje. A największym oszustwem ostatnio jest niby darmowa wypłata pieniędzy ze wszystkich bankomatów na świecie. W tym roku zauważyłem, że banki zagraniczne, z których bankomatów pobierałem pieniądze bez problemu wcześniej, pobierają dodatkowe opłaty teraz, a DB mi wciska, że jak właściciel bankomatu ma dodatkowe opłaty to nic nie mogą zrobić (a wcześniej mogli?). Więc dlaczego reklamują darmowe wypłaty skoro ich nie ma. Poza tym na swoich przelicznikach walutowym sobie tak wszystko odbijają, że wychodzi do zapłaty więcej niż w bankach, które pobierają prowizje. Czas niedługo się przenosić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tam mam konto już wiele lat. Ogólnie nadal uważam to konto i bank za jeden z najlepszych.

   Co do obniżania oprocentowania to w wyniku obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej wszystkie banki obniżały w ostatnim czasie oprocentowanie. Obecnie lepsze oprocentowanie można spotkać tylko jako promocje dla przyciągania klientów. Tak jest w każdym banku.

   Co do wypłat z bankomatów za granicą, to z tego co widzę ogólnie po komentarzach pod wpisami dotyczącymi innych banków - to jest tak samo - że nawet jak bank oferuje wypłaty z bankomatów za granicą za darmo, to zdarza się, że zagraniczny bank pobierze prowizje. Możliwe, że ten bank za granicą, z którego wypłacałeś coś zmienił.

   Usuń