[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Getin Noble Bank [Opinie Opłaty Konta Lokaty Kredyty]

Uwaga Aktualizacaj: Getin został przejęty prez BFG i zrestruturyzowany w rentowny bank. Obecnie jest to Velo Bank ➡️ Przejdź do aktualnego artykułu o Velo Banku


Getin daje zwykle najlepsze oprocentowanie wśród polskich banków, ale obecnie stoi na skraju bankructwa. KNF ma trudny orzech do zgryzienia. Nie dawno Idea Bank, czyli drugi bank Pana Czarneckiego został przymusowo zrestrukturyzowany  przez Komisję Nadzoru Finansowego i przejęty przez Pekao S.A. Z Getinem sprawa jest bardziej skomplikowana. Jest to znacznie większy bank. Nie ma chętnych na jego przejęcie. W BFG środki nie są wystarczające na pokrycie depozytów z Getinu, więc musiałby zostać dofinansowany albo przez inne banki w wyniku zobligowania ich do tego przez Państwo lub z budżetu co wydaje się mniej prawdopodobną opcją. Możliwe też, że będzie tak wisiał i dalej jechał na stratach, bo robi to przecież od lat. KNF wprowadził kuratora do Getin Noble Banku i na razie jego przyszłość jest niepewna.

Ja osobiście preferuję ostatnio banki z Unii Europejskiej, które działają w Polsce  w ramach wspólnego prawa UE za zgodą KNF na zasadach oddziałów zagranicznych. Oznacza to, że depozyty nie są gwarantowane przez nasz BFG, a przez jego odpowiednik kraju Unii w którym znajduje się siedziba danego banku. Zasady gwarantowania depozytów są takie same w całej Unii, czyli tak jak przez nasz BFG do 100 tys. euro. Lokaty zakłada się w złotówkach, ale są to banki ze Strefy Euro, która jak to widać szczególnie ostatnio jest znacznie stabilniejsza od naszej złotówki. Nie ma tam tak dużej inflacji, ani takich spadków kursów.

Te z których korzystam:

InBank - Lokaty od 5000 do 50 000

InBank to estoński bank działający od wielu lat w kilku państwach Unii Europejskiej. Lokaty zakłada się je całkowicie przez Internet przelewem Blue Cash (jak w PayU, DotPay, czy Przelewy24). Przelew jak zawsze musi być z naszego konta i dane muszą się zgadzać. Ich też obowiązują te same przepisy.

Ostatnio Inbank zaczął podnosić oprocentowanie. Pojawia się światełko w tunelu. Rosnąca inflacja i presja społeczna przyciska do muru Radę Polityki Pieniężnej i prezesa NBP. W perspektywie podwyżek stóp procentowych lepiej zakładać lokaty krótkoterminowe. Inbank zawsze ma nieco wyżej oprocentowane lokaty niż polskie banki. Dodatkowo przy odnowieniu mamy 0,10% w bonusie. Tak to wygląda obecnie:

 • Lokata na Start 3 miesiące - 8,5% 👍 [najlepsza na rynku] (dla nowych klientów, od 1000 do 50000 zł)
 • Lokata na 60 miesięcy - 3,50% (nie ma sensu)
 • Lokata na 48 miesięcy - 3,50% (nie ma sensu)
 • Lokata na 36 miesięcy - 3,50% (nie ma sensu)
 • Lokata na 24 miesięcy - 4,00% (nie ma sensu)
 • Lokata na 12 miesięcy - 4,00% (nie ma sensu)
 • Lokata na 6 miesięcy - 8,00% (8,10%) 👍 OK
 • Lokata na 3 miesiące - 7,75% (7,85%) 👍 OK
 • Lokata na 1 miesiąc - 7,25% (7,35%) 👍 OK po miesiącu, po odnowieniu lokaty, będzie już 7,35%
 • ➕ Dodatkowo ustawiając lokatę jako odnawialną, po odnowieniu dostaniemy na kolejny okres +0,1% względem standardowego oprocentowania aktualnego dla danego okresu lokaty
 • Zakres kwot od 5000 do 50 000 zł
 • W sumie można założyć lokat na 400 000 zł

👍 - według mnie najlepsze opcje w swojej klasie.


Ze względu na dynamiczne zmiany stóp procentowych w ostatnim czasie, moim zdaniem lepiej wybierać krótkie okresy lokat.


Wracając do tematu Getinu

Getin Noble Bank
Nasza Ocena: 3 na 5 3 star

Noble Bank Private Banking był to tak zwany bank dla bogatych. Bank należy do grupy Getin Noble Bank S.A. powstałej po fuzji banków z grupy Getin Holding S.A. Nastawiony był na zamożnego klienta, posiadającego duże dochody i obracającego sporymi sumami pieniędzy. Był to nie tylko slogan reklamowy. Pod kątem profilu, był to bank podobny do Lion's Bank, który z kolei był częścią, a dokładniej oddziałem bankowości prywatnej Idea Banku. Banki te miały podobne korzenie, ale potem zostały podzielone na dwie całkowicie oddzielne spółki: Getin Noble Bank SA (Noble i Zielony Getin), a druga to Idea Bank SA (Idea + Lion's Bank).

Niestety obecnie Idea Bank i Lion's już nie istnieją. Bank ten został poddany przymusowej restrukturyzacji przez Komisję Nadzoru Finansowego i przejęty przez Pekao SA, a Getin jest na granicy upadłości i grozi mu bankructwo.

Ogólnie w sieci można się natknąć na bardzo mieszane opinie odnośnie tego banku - jedni twierdzą, że naciągają i oszukują klientów inni są zadowoleni. Czyli podział opinii jest typowy dla instytucji jaką jest bank. Z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że jeżeli się omija bardzo skomplikowane produkty, dokładnie czyta i analizuje oferty, a nie podejmuje decyzje od razu po telefonie doradcy z banku, który oczywiście nie wszystko nam powie, to ogólnie oferta tych banków jest całkiem dobra. Jednak trzeba uważać na skomplikowane produkty oferowane przez telemarketerów zwanych doradcami finansowymi. (Przy okazji odsyłam do podstawowych zasad w kontakcie z doradcami finansowymi.)

Skupmy się jednak na Getin Noble Banku...

Obecnie oferty zielonego Getin Banku oraz Noble Banku (tego "private banking" dla "Vip'ów ;)) zostały scalone, a w zasadzie Noble Banku zaczął oferować produkty bardzo zbliżone, wręcz analogiczne do zielonego Getin Banku. Zdecydowanie bardziej polecam korzystanie ze zwykłego zielonego Getinu, niż z Noble z drzewkiem w logo. Zwykły Getin ma lepsze konto, dużo oddziałów, bankomaty, dobrą obsługę 24h, wszystko. Noble Bank to dzisiaj tylko slogan, który prawdopodobnie bazuje wyłącznie na klientach pozyskanych w dawnych czasach, a konto ma bardzo niekorzystne i z bardzo wygórowanymi warunkami oraz wysokimi opłatami. Zielony Getin konto ma całkowicie darmowe, ma wszystkie krajowe bankomaty za darmo, a jedyny warunek to 1 transakcja kartą w miesiącu.

Konto osobiste i konto oszczędnościowe w zielonym Getinie

Getin oferuje obecnie ciekawe konto oszczędnościowe. Oczywiście, żeby je założyć trzeba też założyć konto osobiste w Getinie, ale w przeciwieństwie do obłożonego warunkami i opłatami konta pseudo vipowskiego w Getin Noble, w przypadku konta w zielonym Getinie, wystarczy jedna dowolna transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu i mamy konto za darmo.

 • 0 zł prowadzenie (warunek: 1 transakcja 5 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu - podnieśli liczbę transakcji)
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne
 • Dodatkowa promocja: 7% na koncie oszczędnościowym przez 12 miesięcy (do kwoty 10 tys.) - jeśli zapewnimy min. 1000 zł
 • wpływu miesięcznie.
 • Dodatkowa promocja: 7% na koncie oszczędnościowym dla nowych środków przez 3 miesiące (do kwoty 400 tys.) - warunek: trzeba wyrazić zgody marketingowe.
 • Można skorzystać jednocześnie z obu promocji - aktywują się automatycznie po spełnieniu warunków.
 • Link do oferty na stronie Getin Bank (opis i wnioski)

Lokaty i konta w Noble Bank

Można powiedzieć, że oferta lokat w Noble Bank jest taka sama jak w zielonym Getinie. Kiedyś Noble Bank oferował lokaty dla osób dysponujących kwotami rzędu kilkuset tysięcy złotych, które nie chcą ich inwestować, a z kolei wolą te pieniądze zdeponować na lokatach. Jednak oferty lokat w Getinie zostały jakiś czas temu ujednolicone.

Lokata na otwarcie Noble Bank [Wycofana]

W przypadku Noble Bank mamy również odpowiednik dawnej lokaty na Start z Getin Online, czy Lokaty Happy z Idea Banku. Przy czym oferowana przez Noble Bank Lokata na otwarcie jest może odrobinę niżej oprocentowana, za to kwota maksymalna tej lokaty jest dość wysoka. Na daną chwilę jest to bodajże 100 000zł (oczywiście należy pamiętać, że te oferty się na bieżąco zmieniają).

Jeśli ktoś posiada taki kapitał i chce go zdeponować na lokacie bankowej, to propozycja wydawałaby się bardzo ciekawa. Lokata nie jest łączona z dodatkowymi produktami inwestycyjnymi, ale wymaga otwarcia Rachunku Osobistego Bankowości Internetowej Noble Bank i tu pojawia się mały "szkopuł". Otóż o ile jeśli byłby to bezpłatny rachunek bankowy, byłoby nawet ok, ale... jeśli zajrzymy do tabeli opłat i prowizji to wprawdzie bank nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku, ale jest * - pod warunkiem, że spełnimy jedno z poniższych kryteriów:

 1. będziemy posiadać comiesięczny, zewnętrzny wpływ na rachunek w wysokości minimum 12 000 zł,
 2. suma naszych inwestycji w Noble Banku jednorazowo wyniesie minimum 100 000 PLN (lokaty nie są tu brane pod uwagę),
 3. wartość depozytów zdeponowanych w Noble Bank wyniesie minimum 200 000 zł (to akurat mogłaby być nasza lokata, ale ona jest na 2 miesiące i co potem, rachunek trzeba zamykać? albo zakładać inne lokaty?),
 4. posiadamy kredyt hipoteczny w Noble Banku w wysokości minimum 500 000 zł,
 5. posiadamy jakiś produkt regularnego oszczędzania z oferty Noble, którego składka miesięczna wynosi minimum 1000 zł,
 6. wykonamy w ciągu miesiąca bezgotówkowe transakcje kartą debetową na kwotę minimum 3 000 zł.

Jeśli nie spełnimy któregoś z tych warunków, bank pobierze miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku osobistego w wysokości 99zł !!! - stówa za prowadzenie rachunku?? o ile da się tego uniknąć to i tak samo występowanie ryzyka takiej prowizji mnie osobiście skutecznie odstrasza.

Co ciekawe na jednej z podstron serwisu internetowego banku można zobaczyć zestawienie z linkami do regulaminów oraz tabel opłat i prowizji - i tu w pierwszej kolejności pojawiają się tabele opłat i prowizji do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego NB dla osób fizycznych oraz druga dla przedsiębiorców. Gdzie owa opłata w wysokości 99 zł nie występuje. Do rachunków osobistych są poniżej. Rachunek osobisty, a ROR to dla wielu osób to samo. Ogólnie jest tam 5 tabel opłat i prowizji i dość trudno się w tym zorientować. Sprytny zabieg? Ocenę pozostawiam wam... Sama nie jestem dokładnie zorientowana jak to wygląda w praktyce, bo nie korzystam z tych rachunków.

Bank oferuje również szeroką gamę innych lokat, których oprocentowanie zwykle nie jest już tak atrakcyjne, ale ogólnie jest na wysokim poziomie, przy czym posiada wysokie progi kwoty minimalnej lokaty np. 150 000, czy 500 000 zł. Ogólnie podobne oferty z wysokimi progami kwoty minimalnej można również sporadycznie spotkać wśród banków grupy Getin Noble Bank i Getin Holding (Getin Online / Open Finance, Idea Bank) nastawionych na bankowość detaliczną.

Ciekawe lokaty w innych bankach:

Niestety oprocentowanie lokat w polskich bankach jest nadal słabe. Jakąś alternatywą mogą być europejskie banki, które otrzymały zgodę od polskiej Komisji Nadzoru Finansowego na oferowanie lokat w Polsce. Wszystkie bankowe fundusze gwarancyjne w Unii Europejskiej działają na tych samych zasadach i funkcjonują w oparciu o te same dyrektywy europejskie. Polski BFG to nie rewelacyjny pomysł naszych polityków, a wymóg wprowadzony przez Unię Europejską. Tak samo jest w pozostałych krajach członkowskich. Takie banki mają siedziby w Polsce i oferują lokaty w złotówkach. Zwykle zakłada się je przez Internet. Jednak ochrona kapitału gwarantowana jest przez bankowy fundusz gwarancyjny z kraju, z którego wywodzi się banki. Takie banki działają zwykle w całej Unii na tych samych zasadach. Ewentualne wypłaty z zagranicznych bankowych funduszy gwarancyjnych, z tego co udało mi się dowiedzieć, powinny odbywać się w formie przelewów internetowych. Dodatkowo w obecnej sytuacji bankowe fundusze gwarancyjne krajów strefy euro wydają się bezpieczniejsze niż nasz.

InBank Lokata od 5000 do 50 000 do 8,5%


Opłaty za kartę debetową w Noble Bank
Karty debetowe w Noble Bank są darmowe *- pod warunkiem że, wykonamy w ciągu miesiąca bezgotówkowe transakcje kartą na kwotę minimum 3 000 zł :). W innym wypadku czeka nas miesięczna opłata w wysokości 59zł.

Bank oferuje kilka rodzajów kart debetowych w tym "wyjątkową" metalową kartę debetową - jak kogoś to podnieca, a pewnie takich nie brakuje - to może i fajny gadżet, ja osobiście raczej nie zaliczam się do tej grupy.

Jednak ogólnie oceniając bank należy pamiętać o tym, że jest to bank zgoła inny od banków nastawionych na bankowość detaliczną, tutaj liczy się przede wszystkim poziom obsługi i indywidualne podejście do klienta. W tym zakresie bank ma szeroką ofertę i oferuje pomoc indywidualną na podobno wyższym poziomie niż w obszarze banków działających w zakresie bankowości detalicznej, stąd pewnie też te prowizje ;). Oczywiście nie muszę chyba przypominać, że oferty, prowizje itp. są elementami, które mogą się zmieniać na bieżąco.


Serwis internetowy Noble BankNiewątpliwie, estetyczny, ładny, stylowy i z klasą. Dla mnie osobiście jest zbyt mało przejrzysty, bowiem osobiście preferuję proste serwisy, a im prostszy tym moim zdaniem lepszy. Oczywiście wszystko jest rzeczą gustów i preferencji, o których się nie dyskutuje.

Jak zwykle zapraszam do wyrażania własnych opinii i komentowania szczególnie odnośnie oferty kredytów.

Jesteś tu:
AntyhaczykNajlepsze Banki[ Opinie ] ✅ Getin Noble Bank [Opinie Opłaty Konta Lokaty Kredyty]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
29 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Skorzystałem z ich lokaty i dla mnie było ok, jedyna niedogodność to uniknięcie opłaty 99 pln, ale to można obejść obracająć 12k pln przez 3 miesiące :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie Noble Bank ma bardzo fajne lokaty na duży procent i można duże kwoty na nie wpłacać. Tylko te konto z bankowością internetową - opłata śmieszna wręcz i trzeba pamiętać, żeby przelew raz w miesiącu robić. A po tych 3 miesiącach jak się lokata skończy, to będziesz zamykał te konto?

   Usuń
 2. Nie wiem skąd bierzecie informacje o wysokim oprocentowaniu lokat. Dwa dni temu Getin Bank, czyli bank tej samej grupy zaproponował mi lokatę z oprocentowaniem 3,5%. Zadzwoniłem do Noble, w którym również mam konto i po dwóch dniach "negocjacji" przez mojego bankiera wynegocjował mi 3.1%. Na pierwszym spotkaniu na pytanie na czym polega przewaga ich banku nad konkurencją i dlaczego powinienem tam otworzyć konto, doradca powiedział mi, że dlatego, że mają super metalową kartę :D Znakomity powód do założenia konta jak się obraca ponad milionem :D Co więcej okazuje się, że oprócz metalowej karty wydają do rachunku również taką samą tylko plastikową, bo... super karta, jedyna na rynku (kłamstwo, Lions Bank np. też ma metalowe) metalowa nie nadaje się do bankomatów które ją połykają. Co więcej wyrobienie super karty kosztuje podobno bank 1500 zł i tajemna technologia jej wytworzenia znana jest tylko amerykanom, więc czeka się na kartę miesiąc. Karta wraz z używaniem rachunku się "amortyzuje".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie internetowej Noble Banku są też atrakcyjnie oprocentowane lokaty, ale wiążą się z założeniem rachunku w ramach bankowości internetowej, które jeżeli nie spełnimy w każdym miesiącu przynajmniej jednego z określonych warunków, może nas sporo kosztować w formie opłaty za konto.

   Co do metalowej karty, no to raczej gadżet :)

   Usuń
 3. Czy to prawda że Noble Bank wraz z całą grupą Getin został wystawiony na sprzedaż i dużym zainteresowaniem wykazują się Chińczycy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałem jaką taką przyjemność korzystać z usługi Open Finance, a jak zdecydowałem, że mam większe środki do zainwestowania to uderzyłem do Noble Banku. No i cóż... efekt taki, że faktycznie możesz zrobić jedną fajną transakcję z gwarantowanym kapitałem, ALE żeby mieć sensowny procent, to już trzeba zainwestować w coś obarczonego ryzykiem... Inaczej tak jak pisał Gość jedyny plusik to gadżet typu metalowa karta :) Ponieważ moje doświadczenia w tym zakresie wyniesione z Open Finance są słabiutkie (poza lokatami inwestowałem jeszcze w produkty z gwarancją kapitału i zawsze po okresie "pracy" środków zostawał mi gwarantowany kapitał pomniejszony o koszt obsługi... :) to próbowałem uzyskać coś ciekawego, ale bez inwestowania w temat obarczony nie dość, że ryzykiem to jeszcze długim czasem "zamrożenia" środków. Sukcesu brak...czyli nie dla mnie :) Ale oczywiście to moja prywatna opinia, bo znam ludzi którzy są z usług tej grupy kapitałowej nader zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja osobiście unikam takich produktów inwestycyjnych z gwarancją kapitału, są to najczęściej lokaty strukturalne, zwykle całkiem realną szansą, że niestety wyjdziemy na zero. Także dokładnie rozumiem o czym Pan mówi.

   Usuń
 5. Po przeczytaniu komentarzy stwierdziłem, że muszę i ja się wypowiedzieć w tej kwestii. Moją przygodę z "bankowością prywatną" rozpocząłem blisko 2 lata temu standardowo od lokat. Nie ukrywam, że znam się trochę na inwestowaniu, także wprowadzić mnie na minę ciężko. Gram na giełdzie, także ryzyko nie jest mi obce i chętnie zawsze posłucham, co ciekawego wymyślili w banku, żeby zarobić więcej niż na lokacie. Mam swojego doradcę, który nie jest nachalny w kontakcie ze mną i nie próbuje mi wcisnąć każdego nowo powstałego produktu. Nie mam konta w tym banku, bo nie ma takiej potrzeby!! Główną ideą tego banku są inwestycje, a nie ROR jak w bankach masowych. Skoro wszyscy marudzą, to ja się pochwalę, bo wszedłem i póki co posiadam dwa produkty. Pierwszy oparty na wierzytelnościach, gdzie w 16 miesięcy ponad 30% jestem do przodu, bez spadków, a drugi to surowce i tu minął w styczniu rok i 27% zysku póki co również bez spadków. Oczywiście Noble Bank ma o wiele więcej produktów i nie wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bank, który trzeba omijać szerokim łukiem. Właśnie przygotowuję pozew, bo mnie okradli. Nie ma co liczyć na jakiekolwiek zyski. Oferty są tak przygotowane, że z góry jest założona strata na kapitale

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...ale który bank, kto, co? Noble z Private Banking, czy Getin, czy który? Mocne słowa Pan/Pani rzuca, więc prosimy o rozwinięcie o co dokładnie chodzi?

   Domyślam się, ze zainwestowała Pan w jakiś produkt strukturyzowany, powiązany z giełdą i obciążony prowizjami? Co do kwestii, że tego typu produkty są tak, a nie inaczej obliczone, to niestety przy takich produktach w moim odczuciu jest tak praktycznie w każdym banku. Co oczywiście nie znaczy też, że wszystkie produkty tego typu są złe.

   Usuń
 7. Ja również potwierdzam to, co napisał Gość powyżej. Kilka lat temu, gdy zakładałam w Noble Bank lokatę, ich doradca bardzo usilnie przekonywał mnie do wzięcia kredytu hipotecznego na 500 tys. na 50 lat, oprocentowanego wówczas na 6,5% + 3% kwoty ubezpieczenia na wstępie i wsadzenia tej kasy w obligacje korporacyjne, oprocentowane na 8%, z zapadalnością 3 letnią.

  Dodam, że ulokowanie prawie całych oszczędności swojego życia w jednym worku, tj. w obligacjach korporacyjnych jednego emitenta to byłyby szaleństwo! Dla niezorientowanych, obligacje korporacyjne to rodzaj kredytu, jaki udzieliłabym firmie, która je emituje. Firmy takie oferują obligacje korporacyjne zazwyczaj w sytuacji, gdy nie są w stanie, ze względu na swoją wiarygodność kredytową, otrzymać porównywalnego kredytu w banku. Takie obligacje są wykupywane przez taką firmę po ustalonym okresie (w tym przypadku 3 letnim) i wówczas otrzymuje się założony procent. Jeśli chcemy się ich pozbyć wcześniej, możemy to zrobić na rynku, ale wówczas nie mamy gwarantowanego zysku, a co więcej, jeśli z firmą źle się dzieje, to nikt ich od nas nie odkupi po ich wartości nominalnej.

  Jeśli dobrze policzyłam, w okresie 3 letnim STRACIŁABYM wówczas na tej inwestycji 7800 zł! I to zakładając, że wszystko przebiegłoby pomyślnie, bo w przypadku niewypłacalności takiej firmy, mogłabym pozostać z kredytem na 500 tys., co łącznie z odsetkami w okresie 50 letnim byłoby astronomiczną stratą!

  Dodam, że jeszcze później miałam "przyjemność" interesów z Open Finanse, który należy do tej samej grupy kapitałowej. Wówczas również zaproponowano mi coś równie "intratnego" i totalnie nieprzejrzystego. Oba te przypadki są dla mnie lekcją, żeby NIGDY, PRZENIGDY nie ufać doradcy finansowemu. Dopóki to nie Wy opłacacie doradcę z własnej kieszeni, to nie wierzcie, że celem takiego doradcy jest działanie na Waszą korzyść!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma Pani rację. Przede wszystkim zaciąganie kredytu hipotecznego na dom / mieszkanie, w którym mieszkamy w celu przeznaczenia pieniędzy z kredytu na inwestycję na rynku kapitałowym to skrajna głupota i naiwność, bo trzeba być świadomym ryzyka. Niestety niektórzy doradcy proponują takie rozwiązania. Też się już z tym spotkałam. To efekt systemu prowizyjnych wynagrodzeń. Pazerność na zysk z prowizji wypiera moralność. Taki doradca jak "sprzeda" za jednym zamachem kredyt hipoteczny i produkt inwestycyjny, to otrzyma sporą prowizję i nie obchodzi go z jakim ryzykiem to się wiąże dla osoby, która go posłucha.

   Na obligacjach korporacyjnych można zarobić. Jednak występuje tu element ryzyka. Jest to normalna forma pozyskiwania przez firmy kapitału na inwestycje.

   Osobiście korzystam tylko z przejrzystych, klasycznych produktów bankowych typu lokat, czasem proste polisolokaty, ewentualnie czasem fundusze inwestycyjne lub akcje, ale rzadko. Nie zyskuje dużych procentów, ale też nie tracę.

   Ograniczone zaufanie do wszelki doradców finansowych jest zawsze wskazane...

   Usuń
  2. Na obligacjach korporacyjnych można zarobić, ale nikt kto zna się na inwestowaniu, nie ulokowałby całej swojej kasy w obigacjach jednej firmy, bez żadnej dywersyfikacji, stawiając wszystko na jedną kartę. To jest totalnie zero-jedynkowa inwestycja, gdzie z dnia na dzień możesz stracić całość do zera.

   Usuń
  3. Tym bardziej pochodzących z kredytu. W przypadku bankructwa firmy, która wyemitowała obligacje korporacyjne, może się tak zdarzyć.

   W ogóle dla mnie absurdalny jest pomysł zaciągania kredytu hipotecznego na dom, czy mieszkanie w celu pozyskania pieniędzy na inwestycję na rynku finansowym.

   Usuń
 8. Konto Optymalne otwiera się niby za darmo. Potem jest wiele cichych aneksów do umowy. Wszystkie niekorzystne dla klienta. Aneksy zamieszczane po kryjomu. Potem ten tzw. bank do tego konta przypisuje kartę Master Kard. Złodzieje podobno wysyłają kartę zwykłym listem. List nie dochodzi, bo ginie na poczcie !!!! To mało ważne, bo naliczają opłaty za kartę, której de facto nie wysłali, w kwocie 6.99 zł miesięcznie. Zdecydowana większość klientów o tym nie wie. Bank co miesiąc taką sumę nalicza dodając odsetki karne 10 procent. Rośnie zadłużenie spreparowane przez złodziei. Krajowy Nadzór Finansowy o tym wie i nic nie robi. Może też ma coś z tego do kieszeni. Bezprawie bankowe dzieje się w państwie europejskim. Członku Unii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszystkim to chyba nie w tym banku, chociaż należą do tej samej grupy. Konto Optymalne było w Getin Online, które teraz wchłonął Getin "stacjonarny", a nie w Noble Bank. Mam to konto do dzisiaj i przez kupę lat było w 100% darmowe. Fakt, że niedawno (podobnie jak wszyscy) wprowadzili niestety opłatę za kartę uzależnioną od transakcji bezgotówkowych w miesiącu. W efekcie ją zlikwidowałem. No, ale ogólnie to jestem zadowolony z tego konta. Nie używam go za wiele, ale jest darmowe. Miałem kartę przez wiele lat, zawsze jak się kończyła stara, to przychodziła nowa i nie było żadnych problemów. Nie kojarzę też żadnych ukrytych aneksów i nie miałem nigdy żadnych problemów. Przypuszczam, że założyłeś konto dawno temu i tam nie zaglądałeś, bank wprowadził opłatę za kartę w tym roku i powstał niedozwolony minus, bo nie było środków na koncie? Mylę się? KNF się nie zajmuje takimi rzeczami.

   Usuń
 9. Dzięki za opinie na temat Noble Bank. Bardzo pożyteczne dla kogoś takiego jak ja. Przymierzam się bowiem do znalezienia dobrej oferty na założenie lokaty długoterminowej. Jedna prośba: proszę nie pisać, że wszystko robi Pani "osobiście" - bardzo to razi, kiedy czytam cały tekst. Przecież skoro Pani to robi (pisze, odczuwa, wyraża opinię, itd.), to wiadomo że jest to Pani punkt widzenia. I tylko Pani. No, chyba, że do wyrażania własnego zdania potrzebuje Pani pełnomocnika - wtedy chylę czoła :)

  Pozdrawiam Rafał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Rafale, ale to jest przecież blog - personalny, hobbystyczny, wyraża właśnie subiektywne opinie i własny punkt widzenia.

   Pozdrawiam

   Usuń
 10. Korzystałam z usług Getin Banku. Wszystko było ponoć dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też korzystam. Jeśli chodzi o funkcjonowanie banku, to jest jeden z lepszych moim zdaniem. Tylko finansowo nie stoi za dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Izabella Nowotka19 marca 2020 19:14

  Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mają bardzo dobre konto internetowe. Lokaty jedne z najlepszych na rynku. Szkoda że ostatnie zawirowania im nie służą. Poza tym ok.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bajki bajki jaki super bank. 05-04-2020 wyszedł termin płatności za FV wystawiona na wspólnotę mieszkaniową za termomodernizację budynku (Getin udzielił jej kredytu na termomodernizacje). Dzisiaj mamy 19-07-2020. Tylu bajek co już nasłuchałem się od przedstawiciela nie zliczę począwszy od pani co poszła na urlop i nie ma komu podpisać przelewu po chorobę ojca itp. itd. Jak dla mnie hochsztaplerzy i tyle. Ostatnia współpraca z tym bankiem. Zapomniałem dodać, kilka lat temu było to samo, myślałem, , że coś się zmienią jak widać jest to normą w terminowym płaceniu za FV. :) chyba jednak banki są najgorszym płatnikiem!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale to Getin Tobie ma zapłacić fakturę za usługę? Bo nie rozumiem. Getin nie przesłał jeszcze pieniędzy z kredytu dla wspólnoty i ta Ci nie zapłaciła faktury, tak?? 2 tygodnie czekania na płatność to jeszcze nie tak strasznie. Mi się zdarzało i 2 miesiące czekać na drobną kwotę - bo procedura w korporacji taka, że księgowość ma w d... małe faktury i ich terminy. Najgorszymi płatnikami to są szpitale, bo tam jest zawsze problem z płynnością.

  OdpowiedzUsuń
 16. W przypadku wyboru banku ważne jest zaufanie i merytoryka w obsłudze klienta. Klient nie wszystko musi wiedzieć, ale najważniejsze, by się dowiedział w banku. Badania prowadzone przez profesjonalne ośrodki badawcze, dziennikarzy i redakcje ekonomiczne, a przede wszystkim przez rynkowych ekspertów i samych klientów wykazały, że Złotym Bankiem w obsłudze klientów i profesjonalnym podejściu do nich został Getin Noble Bank. Słuszna decyzja.

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetna i merytoryczna obsługa. Bardzo się cieszę z wyboru Getin Noble.

  OdpowiedzUsuń
 18. Wybrałem Getin Noble z uwagi na jakość obsługi. Bardzo merytoryczna i bez naciągania. Już po założeniu konta dowiedziałem się, że bank został nagrodzony właśnie z uwagi na obsługę klienta. Nie mogę tez narzekać na produkty, które wybrałam, czyli lokatę i konto Proste Zasady. Nie ukrywam, że ucieszyła mnie też promocja, czyli darmowy dostęp do Playera.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo dobry bank z jakością obsługi ponadwymiarową. Nie zrażą mnie do niego żadne prasowe nagonki.

  OdpowiedzUsuń