[Promocje bankowe i nowe opinie 2021]

Najlepsze internetowe lokaty bankowe - aktualny ranking i zestawienie lokat z różnych banków - porównywarka

Poniżej zamieszczone narzędzie to na bieżąco aktualizowana porównywarka najlepszych lokat
bankowych z wielu różnych banków. Dzięki czemu można w jednym miejscu porównać sobie oferty lokat bankowych w kilku bankach. Tabela jest generowana w formie rankingu z podziałem na miejsca 1-10. Zestawienie tworzone jest przez serwis Comperia. Są to głównie lokaty internetowe.

Poza tym rejestrując się za pomocą formularza po kliknięciu linku w tabeli uzyskujemy zwykle wyższe oprocentowanie lokaty niż otrzymalibyśmy zakładając lokatę bezpośrednio w placówce danego banku. Można również zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat danej lokaty.

W rankingu występują tylko lokaty oferowane przez banki objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. W zestawieniu nie ma żadnych ofert instytucji parabankowych.

Oczywiście zachęcam do wnikliwego przeanalizowania warunków wybranej lokaty. W przypadku lokat, w których wypełnia się formularz kontaktowy, warto zapytać konsultanta przede wszystkim o rodzaj oprocentowania - czy jest to stałe oprocentowanie, czy zmienne, czy może progresywne. Najlepiej wybierać lokaty ze stałym oprocentowaniem, ponieważ w przypadku lokat ze zmiennym oprocentowaniem może ono ulec obniżeniu w czasie trwania lokaty w przypadku obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Z kolei w przypadku lokat z oprocentowaniem progresywnym za cały okres trwania lokaty otrzymujemy w efekcie uśrednioną wartość oprocentowania za wszystkie okresy "składowe" (najczęściej są to miesiące), w których oprocentowanie ulega zmianie. Zwykle w tego rodzaju lokatach podawane jest oprocentowanie z okresu (najczęściej miesiąca), w którym jest ono najwyższe, a realnie otrzymamy niższy procent, będący średnią oprocentowania ze wszystkich okresów.Szacując zyskowność lokaty i wartość otrzymanych po jej zakończeniu odsetek należy pamiętać o uwzględnieniu podatku Belki. W większości lokat występujących w rankingu można od razu zobaczyć wartość odsetek po zakończeniu lokaty w rozbiciu na odsetki przed opodatkowaniem, wartość podatku oraz odsetki po opodatkowaniu. Ranking tworzony przy współpracy z Comperia. Oczywiście porównywarka nie uwzględnia całego rynku bankowego i mogą zdarzyć się czasem lepsze lokaty, których nie będzie w zestawieniu, ale narzędzie to może być bardzo pomocne dla osób poszukujących dobrej lokaty i nie mających czasu na przeglądanie i wnikliwe analizowanie ofert wszystkich banków po kolei.

Uwaga / Aktualizacja: Ze względu na fakt, ze dostarczany przez Comperię ranking nie był na bieżąco aktualizowany. Poza tym proponowane w nim lokaty wcale nie należały do najlepszych na rynku i były raczej uzależnione od współpracy partnerskiej między bankami a Comperią, zrezygnowaliśmy z jego emisji. Aktualne zestawienie najlepszych lokat na rynku możecie znaleźć we wpisie z poniższego linku, zawierającego wyselekcjonowane najlepsze oferty na dzień dzisiejszy:

Najlepsze Lokaty Bez Konta - aktualne zestawienie

Jak zawsze zachęcam do zadawania pytań i wyrażania własnych opinii w komentarzach.Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
3 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Witam serdecznie Pani Sylwio, miałem przyjemność czytać Pani wpisy na Antyhaczyk'u stąd też kontaktuję się aby zasięgnąć porady dot ulokowania kapitału. Chciałem skorzystać z lokaty na 12 m-cy złotówkowej w Getin Banku - zwie się lokata na Szczycie. Jednak po przeczytaniu całej masy złych opinii dot. właściciela banku jak i nieprawidłowości, które zachodzą to się już poddaję. Domyślam się, że otrzymuje Pani całą masę zapytań tego typu dot. doradztwa. Stąd też zrozumiem jeśli Pani zignoruje moją prośbę.

  Pozdrawiam serdecznie Łukasz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, moje doświadczenia z Getinem w kwestii klasycznych lokat są całkiem ok. Problemy pojawiają się przy strukturach i złożonych produktach. Z resztą jak wszędzie. Klasyczne lokaty terminowe są przejrzyste, tylko trzeba przeczytać dokładnie warunki pisane drobnym drukiem.

   Jednak moim zdaniem ta lokata jest kiepska - daje 2,9%. To więcej dla nowych środków ma nawet konto oszczędnościowe BGŻOptima, a otwierając je można założyć lokatę Bezkarną na 4% do 20000 na 3 miesiące. Konto potem można zamknąć, jeśli nie będzie potrzebne, ale to jest dobry rachunek do obsługi kapitału rozłożonego na kilka lokat w różnych bankach, bo jak pieniądze wracają z nieodnawialnych lokat to są zawsze nowymi środkami, a tym samym mają promocyjne oprocentowanie, a konto jest od zawsze w 100% darmowe i to nie jest ROR, tylko rachunek oszczędnościowy z darmowymi przelewami. Nie ma karty i raczej tam nie wprowadzą opłat, tak jak teraz w Meritum i innych. Pisałam o nim niedawno http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/bgz-optima-opinie-lokata-bezkarna-konto.html i sama też zakładałam tam konto z Lokatą Bezkarną.

   Oczywiście wszystko jest kwestią tego o jakich kwotach mówimy? Kapitał można rozbić na mniejsze kwoty i w tedy na lokatach na start (dla nowych klientów) zyskać około 1% więcej np. na Lokacie Happy w Idea Bank (4% do 10000 na 3 miesiące, bez zakładania konta) http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/06/idea-bank-opinie-lokaty-konta-kredyty.html i innych.
   Jeżeli nie che Pan rozbijać kapitału to jest jeszcze lokata Welcome (dla nowych klientów, bez zakładania konta) w Lion's
   http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/03/lions-bank.html
   Tylko że jest już na 3,4%, a nie jak pisałam w artykule na 3,5% od 100 000 zł na 3 miesiące.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą informację! Kwotą którą dysponuję to 300 000 zł. Pozostaje wówczas Lion's bank i ich lokata Welcome. 3 m-ce na 3,4%. Jak już będę bliski 3 miesięcy to wedle Pani zaleceń otworzę konto oszczędnościowe w BGŻ - Optima z lokatą bezkarną i tam przerzucę pieniądze z Lion's Bank. Jeśli wszystko dobrze zrozumiałem. Nie wiem jak mam Pani podziękować. Jestem grafikiem więc w razie czego mogę służyć pomocą w kwestiach graficznych.

   Pozdrawiam Łukasz T

   Usuń