[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Pożyczka Wonga [Opinie, Raty] Pierwsza darmowa Promocja przez Internet.

Niewątpliwie szybkie pożyczki przez Internet stanowią coraz większy segment rynku finansowego, co oznacza, że cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlatego też postanowiłam prześwietlić kilka najbardziej popularnych serwisów pożyczkowych, które oferują pożyczki pozabankowe.

Informacje o Wonga
Nazwa:Wonga.pl sp. z o.o.
Promocyjna Pierwsza Pożyczka:30 dni do 1000 zł
Koszt całkowity:0 zł
Siedziba firmy:ul. Żaryna 2B, bud. D, 02-593 Warszawa
Godziny pracy BOK:Pn-Pt 08:00-22:00, So i Ndz 09:00-17:00
Pożyczka Ratalna:do 10000 zł
Maksymalny okres:do 36 miesięcy

Dzisiaj pod lupę weźmiemy serwis Wonga - jedną z najbardziej znanych i rozreklamowanych firm pożyczkowych na polskim rynku.

Wonga: Pierwsza pożyczka w promocji https://www.wonga.pl
Nasza Ocena: 4 na 5 4 star

Wonga to jedna z największych i najpopularniejszych firm pożyczkowych oferujących szybkie pozabankowe pożyczki internetowe. Jest to międzynarodowa, potężna firma, która wywodzi się z Wielkiej Brytanii. U nas działa pod adresem wonga.pl, a reklamowana była jako wonga.com. Przy czym wchodząc na wonga.com system powinien przekierować nas automatycznie na polskojęzyczną domenę wonga.pl. To nie jest firma zarejestrowana za granicą, która działa przez internet w Polsce. Polska filia zarejestrowana jest jako Wonga.pl sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie. Także wiarygodność jak na internetową firmę pożyczkową ma sporą. Intensywna kampania reklamowa świadczy również o tym, że firma stara się budować swój dobry wizerunek na polski rynku i dbać o opinię klientów.

Wonga to firma pożyczkowa oferująca chwilówki pozabankowe. To są zawsze pożyczki na wysoki procent i są one drogie (nie licząc pierwszej pożyczki). Udzielane są błyskawicznie przez Internet, bez stosów papierów, zaświadczeń o zarobkach itp. Po pozytywnej weryfikacji pieniądze mogą być błyskawicznie na naszym koncie. Są to pożyczki dla osób, które potrzebują szybko niewielkiej gotówki pożyczanej na krótki okres.

Co jest sprawdzane? Proces weryfikacji.

Podczas składania wymagane jest podanie naszego rachunku bankowego, który musimy zweryfikować - możemy to zrobić za pośrednictwem przelewu aktywacyjnego na kwotę 0,10 zł, która potem jest zwracana lub skorzystać z ekspresowej formy weryfikacji za pomocą internetowego systemu, który przekieruje nas do banku (wymaga zalogowania się do banku). Jeżeli nie spieszy nam się aż tak bardzo, to ja proponuję korzystać z przelewu weryfikacyjnego. To jest wprawdzie duża, pewna firma, ale ograniczone zaufanie w świecie finansów zawsze jest wskazane. Jeśli zaś czas nas bardzo nagli, to wtedy możemy skorzystać z ekspresowej weryfikacji naszego rachunku bankowego. W każdym razie firma daje nam taką możliwość.

Wonga sprawdzi też naszą historię w BIK, jeśli cieszymy się negatywną historią dłużnika, to musimy się liczyć z tym, że nasz wniosek zostanie odrzucony. Przyczyną odrzucenia może być również całkowity barak jakiejkolwiek historii w BIK - czyli jeśli nigdy w życiu nie braliśmy żadnego kredytu ani pożyczki. Może, ale nie musi - jednak firma nie potrafiła mi odpowiedzieć - co w takich przypadkach jest brane pod uwagę. Usłyszałam tylko, że są różne czynniki, które w takiej sytuacji wpływają na akceptację wniosku.

Nie taki diabeł straszny jak go malują

Faktem jest, że tego typu pożyczki są drogie. Są to szybkie pożyczki bez zaświadczeń. Zatem ryzyko niespłacenia przez dłużnika zaciągniętej pożyczki jest duże, co z kolei tego typu firmy muszą sobie jakoś zrekompensować. Jednak Wonga dla nowych klientów oferuje pierwszą pożyczę z całkowitym kosztem równym 10 zł 0 zł [Teraz za darmo], to w efekcie wychodzi nam lepiej niż w banku. Dlaczego? Otóż nawet pomijając fakt, że pierwsza pożyczka jest oprocentowana na 0%, to nawet w przypadku karty kredytowej w banku prowizje z nią związane będą wyższe. Nie mówiąc już o otwarciu i utrzymaniu linii kredytowej (limitu na koncie / kredytu odnawialnego). Biorąc kredyt gotówkowy poza odsetkami, również zapłacimy liczne prowizje praktycznie w każdym banku. Także jeśli chodzi o tą pierwszą pożyczkę, to Wonga jest moim zdaniem nawet lepszym rozwiązaniem niż bank. Tylko bardzo ważne jest byśmy ją spłacili w terminie, bo potem już pojawiają się dodatkowe koszty za niespłacanie.

Autentycznie koszt pierwszej pożyczki w Wonga to równe 10zł - nie są pobierane żadne dodatkowe prowizje i opłaty - Sprawdziłam. Tylko musimy ją spłacić w terminie. Pierwszą Pożyczkę możemy wziąć do kwoty 1000 zł. Aczkolwiek jako nowy klient lepiej wybrać mniejszą kwotę, co zwiększa prawdopodobieństwo akceptacji wniosku, podobnie jak we wszystkich innych firmach tego typu. Za to możemy tą pożyczkę wziąć na 30 dni, co jest najdłuższym okresem dla pierwszej promocyjnej pożyczki w porównaniu do konkurencji. Proponuję wybierać maksymalny czas spłaty, bo i tak zapłacimy tyle samo. Czyli dokładnie 10 zł. Pożyczając 200 zł oddajemy 210 zł, pożyczając 1500 zł oddamy 1510 zł. W takim razie jak kogoś taka kwota ratuje, to nie ma sensu użerać się z bankami, gdzie prowizje zapłacimy zapewne większe. Aktualizacja: [Teraz jest za darmo] - Oddajemy tyle ile pożyczamy jeżeli oddamy w terminie.

Jak wziąć pożyczkę w wonga.com / wonga.pl - Proces składania wniosku

Poniżej znajdziecie link do wniosku na stronie wonga.pl, na której znajduje się suwak, za pomocą którego wybieramy kwotę pożyczki i okres. Biorąc pierwszą pożyczkę proponuję wybrać maks czyli 30 dni i tak zapłacimy za nią tyle samo 0 zł. Jeżeli spłacimy ją w terminie. Następnie klikamy "Złóż Wniosek".

Aktualizacja: Z powodu kryzysów wywołanych pandemią i wojną na Ukrainie prawie wszystkie firmy pożyczkowe wycofały z ofert  promocje pierwszej darmowej pożyczki. Wonga utrzymała w ofercie swoją pierwszą promocyjną pożyczkę dla nowych klientów za darmo, chociaż nie jest ona jakoś szczególnie promowana jak kiedyś. Trzeba ustawić suwaki na maks 61 dni i maksymalnie 3000 zł.

logo WongaWniosek o pożyczkę wonga.com - Pierwsza pożyczka do 3000zł, do 61 dni za 0 zł, oprocentowana na 0% bez żadnych innych opłat.

Zw. na fakt, że Wonga dość często zmienia wygląd strony, warto zwrócić uwagę na to, co pokazuje symulacja i ile będzie do spłaty, a w razie czego ręcznie wpisać zamiast operować suwakiem. Warto zwrócić uwagę, czy gdzieś po drodze nie przełączyło nam się na pożyczkę ratalną! Dlatego należy patrzeć na podawane dane z symulacji i kwoty do spłaty, a w razie potrzeby zmienić. Powyższy, wcześniej podany link kieruje do pożyczki za 0 zł na 30 dni⬆️. Z kolei jeżeli interesuje nas pożyczka ratalna to proponuję skorzystać z poniższego formularza⬇️. To prawie to samo, tylko są już ustawione suwaki.

[Raty] Pożyczka ratalna długookresowa

Duża pożyczka w ratach już oczywiście nie kosztuje kilku zł. Wonga w promocji dla dużych kwot również coś tam zwykle oferuje (jakąś ratę gratis, bezkosztową przerwę w spłatach itp.) ale te promocje często się zmieniają.

Po ustawieniu wariantu pożyczki rejestrujemy się / wypełniamy wniosek, gdzie musimy podać różne dane i zaznaczyć wymagane zgody. Strona Wongi i jej szata graficzna jest zmieniana co jakiś czas, ale ogólnie jest to bardzo prosty proces. Czasem też na stronie obok oferty pierwszej pożyczki pojawia się dostępna także oferta "Pożyczka na raty". Nawet jak na stronie głównej wybierzemy pożyczkę do 30 dni to w czasie wypełniania formularza warto zerknąć czy przypadkiem nie zmieniło nam na pożyczkę ratalną na 2 miesiące. Nie jest to oferta tej pierwszej pożyczki za 10 zł 0 zł, dlatego trzeba patrzeć co wybieramy i czy wyświetlany całkowity koszt do spłaty wynosi: (kwota pożyczki) + 10 zł 0 zł. Po akceptacji wniosku otrzymamy pieniądze na konto.

podsumowanie i suwaki do regulowania pożyczki
formularz Twoje Dane
formularz dane kontaktowe

Druga pożyczka w Wonga ma już dostępne większe kwoty. Oczywiście kolejne pożyczki w Wonga będą nas już znacznie więcej kosztowały.

Reasumując...

Firmy tego typu nie są takie straszne pod warunkiem, że potrafimy z nich korzystać. Często lepiej skorzystać z jakiejś promocyjnej oferty pożyczki na start, niż męczyć się z bankiem, który w efekcie wyjdzie nas drożej. Należy jednak dokładnie znać warunki takiej promocji, czytać umowy i regulaminy itd. Z kolei przy systematycznym korzystaniu z takich firm pamiętać należy, że to są pożyczki drogie, na wysoki procent dla osób potrzebujących pieniędzy na już. Coś za coś... Jeśli już musimy się trzymać takich firm, to lepiej je zmieniać bez dylematów - tam gdzie pierwszą pożyczkę dostaniemy w promocji.

Cenna uwaga dla osób korzystających z pożyczek online: W przypadku pierwszych gratisowych pożyczek zawsze wybierajcie maksymalny okres spłaty dla darmowej pożyczki. Koniecznie spłaćcie ją w terminie. Spłacając zwykłym przelewem bankowym, jeżeli np. nie ma możliwości spłaty przelewem natychmiastowym, zawsze zróbcie przelew wcześniej, tak żeby miał czas dojść przed upływem terminu spłaty i pamiętajcie, że przelewy nie wychodzą z banków w weekendy. Nigdy nie czekajcie na ostatnią chwilę!

logo Wonga Link do strony wonga.pl z suwakiem i wnioskami o pożyczkę Czyli w przypadku pierwszej pożyczki na okres do 30 dni do 1000 zł oddajemy kwotę pożyczki.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Do góry:
Jesteś tu:
Antyhaczyk[ Pożyczki ] [ Opinie ]✅ Pożyczka Wonga [Opinie Opłaty Warunki]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
78 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Dokładnie, pierwszą pożyczkę można wziąć, potem lepiej skorzystać z innej firmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wonga to jest chyba najbardziej rzetelna firma pożyczkowa ze wszystkich udzielających pożyczek przez Internet.

   Usuń
  2. Widzę, że Wonga podniosła kwotę pierwszej darmowej (tej za 10 zł) pożyczki do 1500 zł na 30 dni. Ciekawe czy to na stałe, czy tymczasowo.

   Usuń
  3. No to szaleją, oferta pierwszej pożyczki za 10zł w Wonga stała się jedną z najatrakcyjniejszych na rynku, bo nie dość, że na 60 dni - a tylko oni dają taki długi okres spłaty pierwszej promocyjnej pożyczki - to kwota maksymalną też dają już jedną z najwyższych na rynku. Widzę, że już zaktualizowałaś artykuł.

   Usuń
  4. Ups, w poprzednim moim komentarzu źle napisałam, oczywiście pierwsza pożyczka za 10 zł jest na maks. 60 dni, a nie 30 dni, jak napisałam w komentarzu. Większość firm daje pierwszą na 30 dni, dlatego z rozpędu chyba tak napisałam. Wonga jako jedyna ma 60 dni na spłatę.

   Usuń
  5. Rzeczywiście jest za 10 zł pierwsza pożyczka, nie ma żadnych opłat dodatkowych ani odsetek. Tylko trzeba spłacić w terminie.

   Usuń
  6. Czesiek Meszek4 kwietnia 2016 19:18

   Największą zaletą Wongi jest 60 dni tej pierwszej pożyczki za 10zł. Wśród firm, które dają pierwszą pożyczkę gratis nikt tyle czasu nie daje na spłatę. Zawsze jest maks 30 dni, tylko tu jest 60 dni.

   Usuń
  7. Mi niestety nie przyznali pożyczki. Może lepiej wybrać nieco mniejszą kwotę niż maksymalna.

   Usuń
  8. Może masz jakieś negatywne wpisy na jakichś listach dłużników?

   Usuń
 2. Wonga się wyróżnia przede wszystkim najdłuższym możliwym okresem spłaty. Pierwsza pożyczka do 60 dni za 10 zł. Nikt inny praktycznie nie daje dla pierwszej pożyczki więcej niż 30 dni.

  OdpowiedzUsuń
 3. A jeśli ktoś nie posiada konta?....to już nie może wziążć takiej pożyczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, niestety trzeba posiadać konto w banku żeby wziąć taką pożyczkę.

   Usuń
 4. Sprawdziłem, rzeczywiście pierwsza jest za 10zł. Nie było żadnych ukrytych kosztów, przy czym oczywiście spłaciłem w terminie.

  OdpowiedzUsuń
 5. a jak się splaca taką pożyczkę ? na przelew czy jak ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, przelewem. Można zrobić tak zwanym szybkim przelewem, wtedy mam gwarancję, że dojdzie od razu. W panelu administracyjnym na koncie klienta jest sekcja „Spłać” i tam można to zrobić przelewem natychmiastowym.

   Pożyczkę można spłacić wcześniej w czasie trwania okresu spłaty. Przy szybkim przelewie spłata zostanie zaksięgowana od razu.

   Można też spłacić zwykłym przelewem na indywidualne konto do spłaty, którego numer otrzymuje się w mailu z potwierdzeniem wypłaty pożyczki oraz w załączniku do umowy. Przy czym spłacając zwykłym przelewem lepiej zrobić to odrobinę wcześniej, a nie na ostatnią chwilę, żeby ten zwykły przelew miał czas dojść.

   Usuń
 6. Czy jest możliwość spłaty w ratach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spłata w ratach chwilówki? Możesz to zrobić oczywiście, ale to nic nie zmieni - czy oddasz w ratach, czy całość w terminie oznaczonym w umowie - zapłacisz tyle samo.

   Usuń
 7. Witam, czy pamiętasz może jak brałaś te 750 zł, to otrzymywałaś jakąś korespondencję do domu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co się orientuję, tam możesz wybrać, czy chcesz podpisać papierową umowę - (w takim wypadku wyślą Ci ją pocztą), czy wolisz elektronicznie zawrzeć umowę. Ja osobiście wolę elektronicznie.

   Usuń
 8. Witam serdecznie. Jak długo czekamy na pieniążki po wzięciu pożyczki (pierwszy raz). System działa 24/h?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od banku w jakim masz konto. Po pozytywnej weryfikacji wniosku system wysyła pieniądze szybkim przelewem w ciągu 15 minut. Z tego co jest napisane na stronie Wogna, to wyjątkiem są dni świąt państwowych. No i teraz jak szybko przyjdą pieniądze zależy od tego, czy twój bank akceptuje szybkie przelewy i w jakich godzinach je księguje. Niektóre banki robią to 24h 7 dni w tygodniu, a inne np. w weekendy nie księgują albo księgują tylko do określonej godziny.

   Usuń
 9. Mam pytanko czy jak weźmie się to 750 zł na 60 dni to właśnie można spłacić to w ratach ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co mi powiedzieli na infolinii, można. Dzwoniłam się zapytać, bo ktoś już kiedyś o to pytał. Ważne żebyś spłaciła przed upływem tych 60 dni, bo jak nie spłacisz to przestanie to być darmowa pożyczka i zrobi się droga. Zawsze możesz też trzymać na swoim koncie do czasu aż będziesz miała te 760zł i wtedy spłacić całość, tylko byle by to było przed upływem 60dni.

   Usuń
 10. Można też brać u nich na raty. Rozkładają kwotę na 12 miesięcy. Przyzwoite raty.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zależy wszystko od firmy w jakiej korzystamy z pożyczki chwilówki. Warto pamiętać, że nie wszędzie pożyczki w 15 minut to faktycznie chwilówki w kwadrans.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jak szybko pieniądze otrzymamy na konto zależy przede wszystkim od tego w jakim banku mamy konto i czy firma pożyczkowa też ma w nim jedno ze swoich kont.

   Usuń
 12. Chciałam się dowiedzieć, jak mam konto w banku, ale nie mam przez Internet i nie mogę zrobić przelewu 0.10gr. przez Internet, to jak ja mogę wziąć taki kredyt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie to główną ideą tego typu pożyczek jest szybkość i łatwość załatwiania wszystkiego przez Internet, ale zwykły przelew w oddziale banku, w punkcie opłat, czy na poczcie tak samo dojdzie. Tylko trzeba zrobić to szybko, bo złożony wniosek ma krótki okres ważności. Po wypełnieniu wniosku otrzymuje się numer konta do przelewu. Nie ma znaczenia, czy zrobimy go przez Internet, czy w inny sposób. Jednak przez Internet najwygodniej i najszybciej.

   Usuń
 13. Jaka jest max kwota 1 pożyczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...ale tej promocyjnej za 10 zł? Czy ogólnie? Promocyjnej za 10 zł to teraz jest bodajże 1500 zł, a ogólnej tej na raty chyba 3000 zł

   Usuń
 14. A co sądzisz o nowym wyglądzie Wongi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się osobiście nie podoba, nie wiem co oni tak te loga zmieniają ciągle i design strony. No ta jest nastawiona na te pożyczki ratalne, ale przez to jest trudniej ustawić sobie tą pierwszą za 10 zł. Lepiej wpisać ręcznie, niż przesuwać. Wg. mnie to dla ludzi jest irytujące.

   Usuń
 15. Piotr Stasiński27 stycznia 2016 08:51

  Ja osobiście polecam pożyczki od www.wonga.pl Sam skorzystałem z pożyczki rozłożonej na 6 rat. Jasno objaśnione zasady pożyczki. Warto od nich sprawdzić jeżeli ktoś będzie miał taką potrzebę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam, a ja mam takie pytanie do Państwa - dzisiaj, czyli po pół roku od mojej ostatniej pożyczki pobrano mi z konta bankowego 10 zł za koszty pierwszej pożyczki, czy to normalne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś pewien, że to Wonga, a nie jakieś inne opłaty z twojego banku? Oni sobie nie mogą nic sami ściągnąć z twojego konta, bo niby jak mieliby to zrobić? Jedyne możliwe wyjaśnienie jakie mi przychodzi do głowy, to że jak brałeś pierwszą pożyczkę, tą za 10 zł, gdzie oddaje się tą samą kwotę, którą się pożyczyło + 10 zł opłaty, a Ty oddałeś samą kwotę bez tych 10 zł. Poszło do windykacji, cały prawny proces trwał te pół roku i Ci komornik pobrał lub jakiś inny uprawniony organ. Tak samo jest przy niezapłaconych mandatach. Nawet na najmniejsze kwoty.

   Usuń
 17. sandra999ify9 marca 2016 10:24

  Jak jesteś emerytem albo rencistą lub masz śmieciowe zatrudnienie, to może udzielą ci pożyczkę. Natomiast gdy prowadzisz własną działalność gospodarczą nawet z 20 letnim stażem i nie zalegasz ani w ZUS i US ani nie masz wpisu u dłużników dla nich jesteś nie wiarygodny. Nie zostawiaj im swoich danych osobowych, bo i tak pożyczki nie dostaniesz, a Twoje dane pozostają u nich choć według mnie powinny być usunięte, bo nie wiadomo kiedy Wonga wykorzysta Twoje dane osobowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można napisać wiadomość i oni usuwają dane osobowe i konto w serwisie. Wiem, bo po spłacie pierwszej pożyczki sama prosiłam o usunięcie konta w systemie.

   Rozumiem, że jesteś zła, bo Ci odmówili udzielenia pożyczki mimo że prowadzisz działalność gospodarczą, ale do czego oni niby mieliby wykorzystać Twoje dane? Jak można dostać pożyczkę nie podając danych?? To tak jakby wejść do banku powiedzieć: "poproszę pieniądze, dziękuje do widzenia, a to kim jestem, to moja sprawa i was to nie powinno interesować" ;). Na pewno by nam dali.

   Usuń
 18. Witam, już od dłuższego czasu myślę nad pożyczką w Wonga. Ponieważ jestem samotną matką i nie pracuję, żaden bank nie chce dać mi pożyczki. Mam tylko alimenty i świadczenia rodzinne. Chciałam wziąć 1000zł pożyczki na raty na 12 miesięcy. Jednak boję się, czy nagle nie znajdą jakiegoś haczyka albo naliczą mi kolosalne odsetki. Mieszkam z rodzicami, chcę się z córką wyprowadzić dlatego potrzebuję pieniędzy na początek (kupno samochodu). Nie chcę aby rodzina dowiedziała się, że pożyczyłam pieniądze w takiej instytucji i tak mamy złe relacje w domu. Wiadomo samotna matka z dzieckiem, to dla rodziny nie jest powód do dumy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci tak, w Wonga opłaca się pożyczyć 1000-1500 zł na 60 dni jako pierwszą pożyczkę, bo wtedy płacisz za to tylko 10zł. Tylko musisz koniecznie spłacić w terminie. Pożyczasz 1000 zł, a oddajesz 1010 zł i masz na to prawie 2 miesiące jak sobie ustawisz tą pożyczkę na 60 dni za 10 zł. Przy czym musisz wiedzieć, że ją spłacisz, bo potem jak nie spłacisz, to koszty są duże. Co do ratalnej 1000 zł na 12 miesięcy, to co Ci ten 1000 zł tak naprawdę zmieni w kwestii wyprowadzki, czy kupna samochodu? Nic. Te pożyczki poza tą pierwszą promocyjna są drogie. Ta pierwsza za 10zł to jest fajny sposób, jak Ci potrzeba na chwilę trochę gotówki i wiesz, że zaraz spłacisz. Inaczej to się moim zdaniem nie opłaca.
   Kolejna sprawa, dzisiaj jest masę samotnych matek i nie jest to powód do wstydu, ale godny podziwu, że sama wychowujesz i dajesz radę.

   Usuń
 19. Wonga oferuje niższe prowizje dla stałych klientów - i jako jedna z niewielu firm udziela pożyczek w kilka minut.

  OdpowiedzUsuń
 20. Jeżeli prowadzisz działalność, to nie zgłaszaj się do Wongi. Wziąłem pożyczkę w Vivusie zero problemów 15 minut i po sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy dostanę pożyczkę powiedzmy na 300 zł jeśli nie pracuję, a tylko się uczę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, może być ciężko. Dodatkowo wszystkie firmy pożyczkowe mają minimalne granice wiekowe. Nie wiem dokładnie jakie są w tym przypadku, ale jak masz poniżej 20 lat, to raczej się nie kwalifikujesz.

   Usuń
 22. Zgadzam się takie pożyczki są dobre jeżeli umie się z nich prawidłowo korzystać. Ja korzystałam z Zaplo marki Vivusa. Bardzo zadowolona jestem i polecam. Szybka kasa, opłaty jak wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałem, że Zaplo jest od Vivusa, ale tam jest raczej nastawienie na duże pożyczki. Nie ma pierwszej gratisowej pożyczki, jest tylko 30-dniowy okres testowy i trzeba do 30 dni zrezygnować i zwrócić całą kwotę, ale jak to w praktyce wygląda taka rezygnacja to nie wiem.

   Usuń
 23. Sama pierwsza pożyczka w Wonga jest ok. Rzeczywiście pierwsze jest za 10zł i jak się spłaci w terminie to nie ma innych opłat, ale trzeba uważać, czy przypadkiem się nie wybrało pożyczki ratalnej na 2 miesiące zamiast tej za 10 zł na 60 dni.

  OdpowiedzUsuń
 24. A czemu nikt nie pisze, że haczyk jest taki, że pierwsza pożyczka faktycznie tylko 10 zł, ale niestety musisz wziąć kolejną, a tam już oddajesz drugie tyle, ile pożyczyłeś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś Ci się chyba pomieszało, albo źle rozumiem to co napisałeś. Nie ma nic takiego, że musisz jakąś kolejną pożyczkę brać. Chcesz to możesz, nie chcesz to nie bierzesz. Niby jakby wg. Ciebie miałoby to działać i funkcjonować? To by było bez sensu przecież. Sam brałem pierwszą pożyczkę za 10 zł i więcej nie brałem. Dodatkowo w między czasie jak przeczytałem ten komentarz, to ze zdziwienia wszedłem na stronę Wonga i zapytałem konsultanta na czacie - i nie ma nic takiego. Chyba, że chodziło Ci, że jak chcesz wziąć potem drugą pożyczkę, to jest już wtedy normalnie oprocentowana, ale wszędzie tak jest. Zawsze możesz skorzystać z innej firmy, z której jeszcze nie korzystałeś.

   Usuń
  2. Chyba, chodziło o to, że jak ktoś będzie potrzebował wziąć drugą pożyczkę, to będzie już normalnie wysoko oprocentowana. No, ale przecież to nie jest żaden haczyk, to chyba każdy sobie zdaje z tego sprawę, że tylko pierwsza jest promocyjna za 10zł.

   Usuń
  3. Ja co jakiś czas korzystam z takich firm, zawsze z innej, zawsze biorę tylko pierwszą promocyjną pożyczkę. Pierwszą z jakiej korzystałem była Wonga, bo najpopularniejsza. Zawsze spłacam w terminie i nie ma problemów.

   Usuń
  4. No można tak pożyczać praktycznie za darmo, ale też nie bez końca. Tych firm nie jest wcale tak dużo, jakby się wydawało. Trzeba uważać i zwracać uwagę do jakiej firmy należy dana marka. Bo niektóre firmy działają pod wieloma markami, a firma jest ta sama, więc nie przysługuje drugi raz pierwsza pożyczka w promocji.

   Usuń
 25. Witam, obecnie Wonga oferuje promocję gwarancja najtańszej pożyczki online, co najlepsze Provident również oferuje taką promocję :) Co do Wongi nie jest tak łatwo dostać u nich pożyczkę.

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam, odp. dla Anonimowy z 11 maja dot. pożyczki na 300 zł. Ja chciałam wziąć pożyczkę na 300 zł, a jestem osobą, która ma tylko na chwile obecna umowę zlecenie, ale pracuję max. 6 dni w miesiącu za max 600-700 zł... Się śmiałam, że co mi szkodzi wysłać wniosek, bo i tak nie dostane pożyczki :p za fajnie by było, a jednak! Dostałam informację ze mogą mi udzielić pożyczkę, ale nie na 300 zł, a na 280 zł! Tylko 20 zł mniej i czy się zgadzam, zaznaczyłam ptaszka, że tak i dosłownie po 4 min pieniążki były na koncie :) Dostałam też bodajże 3, 4 wiadomości na skrzynkę Wonga jak i mailową informację, że zdeklarowałam się spłacić w terminie kwotę 290zl (280+10) i mam nie zapomnieć o spłacie :) szybko łatwo super tak wiec polecam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieźle, ale ciekawe czemu 280 zł, a nie 300. Pewnie to jakiś algorytm wylicza.

   Ta pierwsza pożyczka za 10 zł jest fajna, bo jak Ci brakuje kilka stów, to od szybko masz kasę na koncie i aż 60 dni na spłatę, a oddaje się tyle ile się pożyczyło plus 10 zł.

   Co do tego chłopaka to on tam napisał, że się uczy, pytanie czy w ogóle ma 18 lat?

   Usuń
 27. A napisali byście coś o firmie MiniCredit? Jakieś sugestie opinie? Z tego co słyszałam mają bardzo korzystne warunki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaramy się, ale przygotowanie takiej analizy zajmuje sporo czasu i na razie skupiamy się na tych popularnych i oferujących pierwszą pożyczkę za darmo.

   Usuń
 28. A czy trzeba przy wszystkich zgodach i pełnomocnictwach przy składaniu wniosku wstawiać ptaszek, że się zgadzamy na wszystko? Bo nie ukrywam, że się trochę boję, czy nie ma tam jakiegoś ukrytego haczyka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnych haczyków w tych zgodach. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nie wszystkie są wymagane. Powinno być oznaczone jakoś, które są. Na pewno wymagana jest zgoda na przetwarzanie danych, bo nic bez niej nie mogą zrobić, to jest wszędzie. Takie są przepisy.

   Usuń
  2. Jak formularz nie chce przejść dalej, to znaczy, że jakiejś wymaganej nie zaznaczyłeś, ale serio nic tam nie ma nietypowego. Wszędzie teraz są takie zgody.

   Usuń
 29. Mam kilka pytań. Czy będzie wysyłana jakaś umowa do podpisana do domu i czy ktoś ją dostarczy? I ile trzeba czekać na wypłatę pożyczki krótko terminowej? I co to jest "umowa ramowa" i czy wymagane jest jej podpisanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowa ramowa, to umowa ogólna. Taką umowę się zawiera przy każdym produkcie finansowym. Mi nikt nic nie wysyłał do domu. Umowę zawierałem poprzez przelew aktywacyjny.
   Co do szybkości wpływu pieniędzy z pożyczki, to zależy od tego w jakim banku masz konto. Jak masz w którymś dostępnym do weryfikacji błyskawicznym przelewem online, to może być nawet w kilka minut po pozytywnej weryfikacji, a jak w innym to przypuszczam, że w 1 dzień roboczy maks.

   Usuń
 30. Witam, czy dla Wonga jest potrzebne konto w banku osoby biorącej pożyczkę, czy można kogoś z rodziny? Żeby specjalnie nie zakładać konta tylko dla pożyczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musi to być twoje konto, bo oni tak weryfikują twoje dane z przelewu weryfikacyjnego. Inaczej nie mają jak zweryfikować twojej tożsamości i każdy by mógł brać pożyczkę na fikcyjne dane i potem nie spłacać. Jak będzie to rachunek kogoś z rodziny to dane nie będą się zgadzać. Nie masz konta swojego?

   Usuń
 31. Świetnie. Dziękujemy bardzo za informacje. Zastanawiamy się nad wzięciem pożyczki, zależy nam na uzyskaniu pieniędzy jak najszybciej się da, dlatego skorzystamy z chwilówek. Słyszeli Państwo może o https://www.credy.pl/, znajomy ją polecił jednak sami nie wiemy czy mu ufać. Pewnie i tak skorzystamy z Wongi, bo wydaje się pewniejsza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już chcesz wziąć pożyczkę, to raczej w pewnej znanej firmie, a nie u jakichś dziwnych pośredników i nieznanych firm. W Wonga masz przynajmniej symulację i Ci pokazuje od razu ile masz do spłaty. Widzisz co bierzesz i wiesz gdzie, a tam to jest jakiś pośrednik. Nawet nie pokazuje symulacji, nie wiesz gdzie co ani nic, a potem będzie niespodzianka.

   Usuń
  2. @Anonimowy, jak dla mnie to Ania ani nie szuka pożyczki, ani jej żaden znajomy nic nie polecił, tylko chce zareklamować swoją stronę lub firmę, dla której pracuje. ;) Zgadza się Aniu?

   Jak człowiek dużo w sieci siedzi to już rozpoznaje takie rzeczy z daleka.

   Usuń
 32. Choć opcja pożyczki gotówkowej na 60 dni za 10 zł jest kusząca, to przy wyższych kwotach jednak raty rozłożone na 12 miesięcy wydają się być bezpieczniejsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to całkiem inne pożyczki do innych celów i innych potrzeb. Za 10 zł jest na 60 dni jak ktoś potrzebuje i wie, że w dwa miesiące odda, a ratalna jest na dłuższe okresy, no i już nie kosztuje 10 zł ;).

   Usuń
 33. Bardzo ciekawe i przydatne informacje. Super blog!

  OdpowiedzUsuń
 34. Bardzo fachowy artykuł, niesponsorowany ;) a to się chwali. ja jednak zawsze przestrzegam zainteresowanych tematem przed pochopnymi decyzjami... bo nieraz jest tak:
  http://www.eporady24.pl/petla-kredytow-i-chwilowek,pytania,4,83,18239.html to sytuacja mojej siostry. Słabo :(

  OdpowiedzUsuń
 35. Anonimowy podałeś adres tekstu o pętli kredytowej. Z całym szacunkiem dla Twojej siostry, ale jak można brać kredyty i pożyczki, żeby potem spłacać je kolejnymi i tak dalej nakręcać spiralę zadłużenia. Ja tego nie rozumiem. Podstawowa zasada - wiesz, że nie spłacisz kredytu, to go nie bierzesz. No chyba, że na ratowanie życia.

  OdpowiedzUsuń
 36. Damian Malinowski3 stycznia 2018 15:55

  Krok po kroku wytłumaczone spoko ;) Jednak zawsze trzeba dokładnie czytać umowy i o wszystko wypytać przed podpisaniem. Ostrożność wskazana.

  OdpowiedzUsuń
 37. Z tymi pożyczkami naprawdę różnie bywa, ale wydaje mi się, że te najbardziej znane zawsze mają najlepsze propozycje. Mam nadzieję, że i mnie uda się korzystnie wziąć pożyczkę.

  OdpowiedzUsuń
 38. Artykuł genialny. Czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 39. Właśnie zastanawiałem się jak się bierze pożyczkę przez Internet, a tu jest wszystko bardzo dobrze opisane. Dzięki za artykuł :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Ile trzeba czekać na przyznanie pożyczki w Wonga?

  OdpowiedzUsuń
 41. Na ten blog naprawdę wchodzi bardzo dużo osób. To jest bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 42. Teraz Wonga oferuje pierwszą pożyczkę za darmo do 1000 zł zarówno nowym jaki i klientom, którzy są już zarejestrowani w bazie pożyczkodawcy. Jeśli ktoś, potrzebuje niewielkiej kwoty, warto skorzystać.

  OdpowiedzUsuń