[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Darmowe konto walutowe bez opłat w euro, dolar, funt brytyjski (EUR, USD, GBP) - Nest Bank Konto Waluta - dla osób pracujących / mieszkających za granicą lub często wyjeżdżających - opinie

Nest Bank (dawny Smart) to dość nowy na bank na rynku finansowym.
Powstał z połączenia Banku Smart i BIZ Banku. Obie te marki należą do FM Bank PBP SA. Cały czas jest to ten sam bank, który jak widać prężnie się rozwija. Po połączeni zmieniła się właściwie tylko nazwa banku. Wszystkie konta pozostały bez zmian, nadal są w pełni darmowe, z darmowymi kartami bez warunków. Zmieniło się nazwa, logo, barwy systemu transakcyjnego, a Bank Smart przestał być bankiem tylko wirtualnym korzystającym jedynie z infrastruktury BIZBanku. Wszystko został połączone w jeną spójną całość dla wygody klientów. W ofercie banku pojawiło się nowe konto - Nest Konto Waluta, które zastąpiło stare konto europejskiej - Smart Konto EU w walucie euro, dolarach lub funtach brytyjskich. Nowe Nest Konto Walutowe dedykowane jest dla osób, które często wyjeżdżają, mieszkają, bądź też pracują za granicą w Unii Europejskiej lub poza nią. Często pytacie w komentarzach o konta walutowe, dlatego też postanowiłam poświęcić mu osobny wpis.

Przewodnią ideą Nest Banku (dawny Smart) jest przede wszystkim utrzymanie konta za 0 zł bez opłat, prowizji i warunków oraz pełna mobilność i integracja z nowoczesnymi technologiami. Stąd też wzięła się dawna nazwa - od smartfonów. Nest Bank jest już jednak bankiem zarówno dla osób, które chętnie korzystają z nowoczesnej bankowości jak i dla tych, które wolą klasyczną bankowość, a wszystko to łączy bardzo prosty i przejrzysty system transakcyjny. Jest to bank nie tylko internetowy, nastawiony na pełną integrację z urządzeniami mobilnymi, ale również z oddziałami, wpłatomatami i klasyczną obsługą stacjonarną.

Wiarygodność Nest Banku

Bank należy do grupy FM Bank PBP SA. Jest objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, co weryfikowałam już pisząc opinię o tym banku i jego koncie w PLN. Tak więc środki zdeponowane w Nest Banku są objęte gwarancją BFG do kwoty 100 000 Euro. Jest to pełnoprawny bank, który podlega pod polskie prawo bankowe oraz nadzór KNF. Czyli bank ten można uznać za bezpieczny i pewny w takim samym stopniu jak wszystkie inne banki działające na polskim rynku finansowym.

Konto walutowe Euro, Dolar, Funt Brytyjski dla osób pracujących, mieszkających za granicą w Europie lub często wyjeżdżających - NEST Konto Waluta

Nest konto Waluta to specjalnie przygotowana oferta dla osób dużo podróżujących, mieszkających lub ogólnie dużo przebywających za granicą. Dostępne waluty to Euro / Dolar Amerykański / Funt Brytyjski. O dziwo w przeciwieństwie do wszystkich innych banków, można je uznać za naprawdę darmowe, czyli bez opłat i warunków. Nie ma nawet warunkowej opłaty za kartę uzależnionej od transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu.

Konto walutowe bez opłat i prowizji??? To naprawdę żadkość...

Cechy Nest Konta Walutowego w Nest Banku
 • Oczywiście zero za otwarcie i prowadzenie rachunku (bez warunków).
 • Zero za wydanie i użytkowanie karty do konta (bez wymogu dokonywania transakcji bezgotówkowych, czy innych warunków). Musi być to jednak nasza jedyna karta w Nest Banku. Jeśli chcemy mieć drugą kartę debetową na przykład do rachunku w PLN, to niestety za nią już trzeba będzie zapłacić. Przy czym w przypadku drugiej karty jest to opłata jednorazowa za wydanie, a nie miesięczna i naprawdę symboliczna, bo wynosi w zależności od waluty 25 zł, 5 euro, 6 dolarów lub 4 funty brytyjskie.
 • Darmowe przelewy Europejskie (SEPA) w Euro (co jest naprawdę rzadkością). Przelewy zagraniczne SWIFT są już niestety płatne.
 • Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą (też rzadkość).
 • Darmowe przelewy do ZUS i US (tylko konto w Euro).
 • W przypadku konta w Euro możemy nawet za darmo zdefiniować w systemie transakcyjnym zlecenie stałe lub polecenie zapłaty. Realizacja zlecenia stałego i polecenia zapłaty również jest darmowa. Jedynie za modyfikację lub wyłącznie polecenia zapłaty zapłacimy już niewielką opłatę 1 euro (dotyczy tylko polecenia zapłaty, nie zleceń stałych, które są w pełni darmowe. Jak dla mnie jest to mało istotne i nie jest to jakiś znaczący minus w kwestii opłat i prowizji.
 • Możliwość aktywacji usługi korzystnych przewalutowań, aby wymieniać waluty po bardzo korzystnych kursach

Bank promuje się w kwestii atrakcyjnego kursu walut. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania ze wspomnianej powyżej usługi korzystnych przewalutowań. Jest to dodatkowa usługa dla osób, które dużo i często wymieniają. Koszt jej aktywacji to w zależności od waluty: 1 euro lub 1,3 dolara amerykańskiego, lub 0,8 funta brytyjskiego. Miesięczny koszt jej utrzymywania 0,3 euro / 0,35 dolara / 0,2 funta brytyjskiego. Jest to bardzo ciekawa opcja dla osób, które sporo wymieniają, bo można wtedy dużo zaoszczędzić na różnicach kursowych podnosząc jedynie symboliczną opłatę miesięczną. W ramach tej usługi kursy wymiany są bardzo atrakcyjne.

Jak otworzyć konto walutowe w Nest Banku

Osobiście w kwestii warunków i opłat uważam ten rachunek za najlepszy na rynku dla osób, które potrzebują konta walutowego. Możemy na nie otrzymywać pensje od zagranicznego pracodawcy. Możemy się nim praktycznie za darmo posługiwać za granicą i korzystać jak z konta krajowego. Otwiera się je w pełni przez Internet, bez wychodzenia z domu. Można je założyć nawet nie podpisując umowy z kurierem, wybierając opcję przelewu aktywacyjnego (musimy wtedy wykonać przelew na symboliczną kwotę, który potwierdzi nasze dane. Musi być dokonany z naszego konta w inny banku). W celu otwarcia rachunku w wybranej walucie należy skorzystać z tego samego formularza, co do rachunku w PLN - po wypełnieniu pierwszych dwóch kroków, gdzie wprowadza się nasze dane, pojawi się wybór co dokładnie chcemy otworzyć, czyli jakie konto, w jakiej walucie, z kartą, bez karty itp. Oprócz walutowego warto też założyć Nest konto w PLN, bo ułatwia to potem ewentualną wymianę waluty, wpłaty i wypłaty, a konto to jest tak samo darmowe bez warunków. Poniżej zamieszczam link do wniosku o otwarcie Konta na stronie Nest Banku (dawnego Banku Smart). Wybór jakie konto z jaką walutą chcemy otworzyć pojawia się w 3cim kroku po wypełnieniu danych we wniosku i wybraniu formy aktywacji konta (kurier/przelew), pojawi się formularz, w którym wybieramy co dokładnie chcemy. Czyli czy tylko konto walutowe, czy również PLN, czy chcemy kartę itp.

Resumując oferta w mojej subiektywnej ocenie jest bardzo dobra i wyróżnia się na rynku przede wszystkim dlatego, że autentycznie konto można uznać za darmowy rachunek walutowy, chyba jedyny jaki znam. Wielu z Was uskarżało się w komentarzach na konta walutowe np. w T-Mobile Usługi Bankowe, czy w innych bankach. Także może te spełni wasze oczekiwania. Przynajmniej w aspekcie prawdziwego braku opłat i prowizji.


Jeżeli jednak szukasz czegoś innego:

Możesz rozważyć również konto walutowe ING. Szczególnie jeśli robisz dużo transkacji wymiany walut. ING ma swój kantor internetowy, w którym kursy wymiany są lepsze niż te w stacjonarnych kantorach. Konta walutowe w ING są darmowe bez warunków, ale oczywiście trzeba mieć również konto osobiste (też może być darmowe bez warunków).

Oczywiście trzeba mieć też konto osobiste w ING, żeby swobodnie móc przewalutować pieniądze. Kupić lub sprzedać walutę po bardzo dobrym kursie w kantorze ING. Konto osobiste jest darmowe. Możemy je założyć bez karty. Chyba, że ją chcemy. Karta wymaga płatności miesięcznych na 300 zł, żeby była darmowa, ale nie musimy jej zakładać. Przy czym bez karty nie załapiemy się na promocje w postaci premii za aktywność dla nowych klientów, ponieważ regulamin tych promocji zawsze wymaga konta z kartą. Wybór z kartą, czy bez to kwestia bardzo indywidualna. W Nest darmowa jest tylko 1 karta, jak mamy kartę do konta osobistego i do konta walutowego, to druga będzie już płatna. Poniżej zamieszczam link do strony ING gdzie znajduje się opis i wniosek o otwarcie konta Direct (to te darmowe, bo ING ma różne konta). Potem można samemu w bankowości internetowej założyć sobie konto w wybranej walucie.

Wypłata euro z bankomatu ING za darmo

Co ciekawe można nawet wypłacić gotówkę euro z bankomatu i to za darmo! Kartą, która jest wydana do konta w pln. Nie trzeba żadnej drugiej karty. Karta ING może być kartą wielowalutową i nie wiąże się to z dodatnie jakiejś opłaty. Trzeba ją tylko przypiąć do konta walutowego w euro i zapewnić środki w kwocie, którą wypłacamy. W innym wypadku wypłata z bankomatu w euro pobierze nam z konta w złotówkach i przewalutuje z pominięciem kantoru i z opłatą. Sami musimy sobie przewalutować za pomocą kantoru online w ING za darmo, który ma rewelacyjne kursy i znacznie bardziej się opłaca tak zakupić gotówkę w euro, niż iść do zwykłego kantoru. Nie każdy bankomat ING mam funkcję wypłat w Euro, ale te w większych oddziałach zwykle mają.
Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.
Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ [ Konta ] Darmowe konto walutowe bez opłat

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
23 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Czy konto jest obsługiwane przez kantory internetowe np. cinkciarz.pl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem. Trzeba by zapytać w danym kontorze internetowym, ale myślę, że tak, bo np. wspomniany Cinkciarz podaje na stronie, że obsługują ponad 50 000 instytucji bankowych z całego świata.

   Usuń
  2. Działa z Cinkciarzem, ale nie natychmiastowo. Transfery idą przez konto mBank Cinkciarza, więc dla cierpliwych, niepotrzebujących wymiany ad-hoc.

   Usuń
  3. A jak z kosztami takiego transferu?

   Usuń
  4. Kantory internetowe zarabiają chyba tylko na różnicach kursowych, zwykle nie pobierają opłat.

   Usuń
  5. Nest nie jest wymieniony w tej tabeli https://cinkciarz.pl/kantor/obsluga-przelewow/koszt-realizacji-transakcji jako wolny od opłat za takie przelewy? Być może komuś z Państwa udało się dowiedziećm jak to wygląda w praktyce? Czy są pobierane dodatkowe opłaty czy nie?

   Usuń
  6. Sam Nest Bank nie pobiera opłaty za przelewy SEPA. Za SWIFT pobiera. Nie wiem tylko, czy Cinkciarz jakiejś swojej nie pobiera.

   Usuń
  7. Cinkciarz lub bank pośredni w czasie przelewu na Nest bank pobiera opłatę od 20 do 32 USD odradzam korzystania z przewalutowań cinkciarza właśnie zlikwidowałem konta w tym portalu oszustów

   Usuń
  8. Jak już to Cinkciarz pobrał lub ich bank, bo przecież żaden bank nie pobiera opłaty za przelewy przychodzące. Dzwoniłeś do nich w celu wyjaśnienia? Może tam jakaś kosmiczna suma była, a opłata jakaś procentowa, że Ci tyle pobrali? Bo to przecież absurdalne. Nie korzystam z Cinkciarza, ale bardzo to dziwne. W każdym razie po przeczytaniu twojego komentarza na pewno z Cinkciarza nie skorzystam. Teraz jest pełno kantorów internetowych.

   Usuń
  9. Po cholerę Wy korzystacie z tych Cinkciarzy, czy innych kantorów internetowych. Oni przyciągają atrakcyjnymi kursami, a potem kasują za przelewy. W Nest Banku jest taka usługa "Korzystne przewalutowania" Można ją aktywować i dezaktywować w razie potrzeby. Kosztuje grosze jak jest aktywna, więc jak ktoś często zmienia walutę, to jest to bardzo przydatne, a po jej aktywacji są bardzo dobre kursy walut.

   Usuń
  10. Potwierdzam-Cinkciarz zjadł mi swego czasu kwotę ponad 20$ za przelew rzędu 250$. Z walutomatu ściągnęło jedynie trochę ponad 2$. To wszystko nic-Raiffeisen pobrał mi opłatę 34$ za przelew 400$. Właśnie jestem w trakcie reklamowania...

   Usuń
  11. Mop : Też właśnie zauważyłem, że z cinkciarza wyszło 120$, a na nest doszło 95~$...
   Czy ktoś wie czemu?

   Usuń
  12. Serio Cinkciarz Ci pobrał taką opłatę? Poważnie oni sobie pobierają tak dużo za przelew? Do banku przyszło tyle ile wysyłali. Chyba tam gdzieś w Cinkciarzu powinno być napisane, że sobie pobrali taką prowizję. Co to za kantor, który tak kroi za wysłanie przelewu. To się nie opłaca. To już lepiej w Nest sobie aktywować tę usługę korzystnych przewalutowań.

   Usuń
 2. Ja jestem posiadaczem opisywanego konta i jestem bardzo zadowolony. Co prawda pewne wady można w obrębie tego rachunku znaleźć, aczkolwiek ideałów trudno się spodziewać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa opcja. Zastanawiam się właśnie, czy potrzebne jest mi konto walutowe. Wiele czynników przemawia 'za'. Przedstawiony przez Was bank jest ciekawą ofertą, na pewno rozważę ją przy dokonywaniu ostatecznego wyboru. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki kantor internetowy polecacie mając konto w NestBanku? Czy walutomat to dobra opcja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli sporo wymieniasz to spróbuj może tej usługi korzystnych przewalutowań w Nest. O ile dobrze pamiętam chyba koło 5 zł na miesiąc ona kosztuje i można ją w każdej chwili dezaktywować, a kursy są lepsze.

   Kantory internetowe niby mają też dobre kursy, ale niektóre sobie pobierają bardzo wysokie prowizje potem za przelew do banku.

   Usuń
 5. Nigdy nie słyszałem o tym banku a reklamuje się jakby istniał na świecie od zawsze. Zapewne była to fuzja innego banku i tyle. Konto europejskie jest na tyle dobre, że można robić na nim przelewy internetowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to jednak słyszałeś. Dokładnie to była fuzja kilku banków i po połączeniu powstał nowy brand.

   Usuń
 6. Nest Bank ma ciekawą ofertę, ale niestety bardzo małą ilość walut do użycia tak jak i wszystkie inne bankowe konta walutowe. Niestety proponują płatności tylko 4-5 walutach, a dla kogoś kto jedzie do Czech, Rosji czy w bardziej egzotyczne strony płatność będzie już problematyczna. Co innego w przypadku kart wielowalutowych. Możliwość płatności w 150 walutach jest znacznie korzystniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe zestawienie porównujące kilka ofert. Słyszałam o tym banku, ale nigdy dokładnie się nim nie interesowałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. ING ma najlepsze. Przynajmniej na dany moment.

  OdpowiedzUsuń
 9. Co do Nest to generalnie bank nieprzyjazny i lekceważący klienta. Infolinia dające sprzeczne instrukcje i informacje, prowadzące do kosztów po stronie klienta. Bank stosuje kruczki, naciągające klientów. Np. założenie subkonta walutowego spowodowało, że bank "podrzucał mi" jako standardową operacje nie przenoszenie środków na konto złotówkowe, ale przewalutowanie na konto walutowe - oczywiście po masakrycznych przelicznikach. I czekał na moją pomyłkę. Potwierdzenie "przelej" powoduje przewalutowanie w tle i nic nie pomogą reklamacje, że to pomyłka. Bank "kosi" pieniądze i ma w nosie klienta. Nie polecam.

  OdpowiedzUsuń