[Promocje bankowe i nowe opinie 2023]

Konto w T-Mobile Usługi Bankowe - opinie o banku

Sporo piszecie w komentarzach o tym koncie. Ogólnie większość ludzi je zachwala,
także postanowiłam poświęcić mu osobny wpis.

T-Mobile Usługi Bankowe to bank, który powstała na bazie Alior Sync, czyli wirtualnego oddziału Alior Banku. T-Mobile Usługi Bankowe działa pod marką znanego giganta telekomunikacyjnego, ale nadal jest obsługiwane przez Alior. O ile oferta tego klasycznego, że tak powiem "stacjonarnego" Aliora jest całkiem przeciętna, to z kolei T-Mobile zdecydowanie wyróżnia się na rynku internetowych kont osobistych. Przede wszystkim dlatego, że obok Banku Smart, konto w T-Mobile to jedyne konto na rynku w pełni bez opłat za standardowe czynności i bez warunków, które klient musi spełnić, by uniknąć prowizji (tak jak to ma miejsce we wszystkich innych bankach). Tylko Bank Smart oferuje podobne darmowe konto bez warunków. Dotychczas darmowe konto bez warunków było również w Meritum Banku, ale obecnie są tam jakieś przejęcia/fuzje i w sumie nie wiadomo jak będzie się dalej rozwijał Bank Meritum i czy nie pojawią się jakieś prowizje. Chyba z resztą już się jakieś pojawiły w Meritum.

W przypadku konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe nie mamy żadnych warunków do spełnienia - nie ma tu między innymi minimalnych miesięcznych transakcji bezgotówkowych kartą debetową, minimalnych miesięcznych wpływów itp. tak jak to ma miejsce w innych bankach. Mało tego mamy wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie bez prowizji.

Aktualizacja: Niestety T-Mobile Usługi Bankowe wprowadził warunek do zwolnienia z opłaty za kartę. Trzeba wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 200 zł w danym miesiącu. Nie jest to wysoki próg na tle konkurencji, ale jak komuś ten fakt przeszkadza, to warto się przenieść do Nest Banku (dawny Bank Smart), gdzie nie ma żadnych warunków (opis tutaj). Przy czym konto T-Mobile nadal można uznać za dobry rachunek osobisty, który ma dodatkowo dużo dodatków i promocji zarówno dla posiadaczy telefonów komórkowych w sieci T-Mobile jak i innych klientów.

Ogólnie wygląda to tak:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku – bez żadnych warunków,
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej – jeśli wykonamy w miesiącu transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 200 zł (jeśli nie, to opłata wyniesie 6 zł),
 • 0 zł za 3 wypłaty w miesiącu ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe – bez żadnych warunków.
 • Liczne premie i zwroty za aktywne korzystanie i płatności kartą

Uwaga. Ważna aktualizacja! Ten artykuł został napisany już dość dawno. Sprawdź poniżej aktualne zestawienie najlepszych kont. Moje konto w T-Mobile zostało już dawno zamknięte.

➡️ Tutaj sprawdzisz aktualne zestawienie wraz z opisami najlepszych kont osobistych

Ogólnie w tym banku jest z oczywistych względów bardzo dużo promocji dla klientów T-Mobile. Można z nich korzystać, ale nie trzeba. Dla korzystających zawsze jest to miły dodatek, na który nie mogą liczyć w innych bankach. Można otrzymać między innymi Bonus 20% za doładowania telefonu. Darmowy limit kredytowy bez opłat i formalności itp. Można też otrzymać przy zakładaniu konta 50 zł na doładowanie telefonu. Jednak i bez tych dodatków konto jest bardzo dobre praktycznie dla wszystkich, którzy chcą mieć konto osobiste bez opłat i warunków. W mojej ocenie obecnie najlepsze na rynku.
Bank bazuje już na doświadczeniach Alior Sync, także w kwestii rozwiązań technicznych i sprawności działania systemu jest do przodu w stosunku do innych nowych banków wirtualnych. Mamy tu również dostęp do wielu innych usług bankowych takich jak lokaty z jednym z najwyższych osiągalnych obecnie na rynku oprocentowań, konta oszczędnościowe, limity kredytowe w koncie, karty kredytowe, konsolidację kredytów z innych banków, pożyczki, tzw. Świnki Skarbonki, konta walutowe itp. System jest bardzo nowoczesny i rozwinięty jak przystało na nowoczesny bank. Możemy nawet zintegrować konto z Facebookiem i robić przelewy przez FB jak ktoś się nie boi. Ja osobiście miałabym w tej kwestii obawy. W każdym razie jest nawet taka możliwość. Nie wiem jak wygląda tam kwestia zabezpieczeń, bo nie korzystam z takich funkcjonalności, ale może dla kogoś będzie to ciekawe i przydatne rozwiązanie.

Jeśli chodzi o wpłaty to mamy obecnie 1 darmową wpłatę w miesiącu we wszystkich wpłatomatach. Jeżeli ktoś samemu wpłaca wypłatę na konto, to w sumie powinno wystarczać. W końcu to konto osobiste, a nie firmowe gdzie się wpłaca dzienny utarg z działalności gospodarczej.
Oczywiście jest to normalny, pełnoprawny bank i nasze środki są chronione przez BFG - Bankowy Fundusz Gwarancyjny z zgodnie z obecnie obowiązującym prawem do kwoty odpowiadającej wartości 100 000 Euro.

Reasumując z mojej subiektywnej perspektywy jest to obecnie najlepsze darmowe konto na rynku bez wymogów. Ogólnie jest to chyba najbardziej pozytywna i pochlebna opinia na temat oferty kont, jaką napisałam na tym blogu, a zwróciłam na nie uwagę głównie za sprawą waszych komentarzy. Także zapraszam do dalszego wypowiadania się.

Oddział wirtualny

Oddział wirtualny powstała na bazie Alior Sync i posiada podobne funkcjonalności oraz kanały kontaktowe takie jak czat, rozmowa głosowa i rozmowa video z konsultantem.
Jak zwykle zachęcam do komentowania i wyrażania własnych opinii.
Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ [ Konta ] Konto w T-Mobile Usługi Bankowe

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
24 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Przeczytałam na innych forach, że Tmobile wysyła każdorazowo smsa za 30 gr od każdej transakcji, więc na koniec miesiąca może się spora suma uzbierać.
  Wiemy coś na ten temat? Da się wyłączyć te smsy?
  Pzdr :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest usługa dodatkowa, jak ktoś chce dostawać potwierdzenie sms każdej transakcji. Prawie każdy bank oferuję taką usługę powiadomień smsowych. Można ją włączać i wyłączać. Oczywiście nie chodzi tu o hasła smsowe do przelewów tylko o smsowe informacje, które przychodzą na komórkę, gdy na koncie dokonywana jest jakaś transakcja. Osobiście nigdy nie korzystam z takich usług, ale niektórzy ludzie korzystają. Jedni dla pewności, czy kontroli, inni czują się bezpieczniej. Dla mnie osobiście to niepotrzebne do niczego.

   Usuń
  2. Trzeba jednak dokładnie przeczytać na co się godzimy, itd. Jeśli faktycznie pobierają 0,30gr za smsa to gdzieś to przecież muszą mieć zapisane. Nie robią tego bez wiedzy klienta. Konto wydaje się atrakcyjne, szczególnie dla użytkowników T-Mobile

   Usuń
 2. Niestety od 1 czerwca br. T-mobile bankowe wprowadza comiesięczną opłatę za plastik w wysokości 6 zł, chyba, że wykonamy obrót transakcjami bezgotówkowymi na kwotę min. 200 zł, wtedy pozostaje jak dotychczas 0 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Bank Smart jest totalnie bez warunków. Z kolei w T-Mobile jak ktoś nie chce płacić w ogóle kartą, to też tą opłatę niwelują, a nieraz przewyższą odsetki dzięki oprocentowaniu na ROR, jeśli wpływa nam na to konto wynagrodzenie.

   Usuń
 3. T-Mobile wprowadziło opłatę za kartę 6zł/mies, ważna od 1 czerwca ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dnia 1 czerwca 2015 roku T-mobile Usługi Bankowe wprowadza opłatę miesięczną za kartę debetową w wysokości 6 zł/m-c. Opłaty można uniknąć wykonując płatności kartą na kwotę minimum 200 zł/m-c, bądź dezaktywując/zastrzegając kartę. Zgodnie z regulaminem, osoby mające kartę, a która nie została jeszcze aktywowana w terminalu/bankomacie (karty oczekujące na aktywację) także zapłacą te 6 zł za ową kartę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Co do kwestii opłaty za kartę należy popatrzeć z następującego punktu widzenia:
  oprocentowanie środków na rachunku przy wpływie na nie wynagrodzenia - 3% do kwoty 5000zł = 10,13zł. Aby mieć "darmową" kartę należy posiadać wpływa na rachunek + utrzymać na nim saldo nie mniejsze, niż 2961 zł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety od 1 czerwca 2015 zmieniają się warunki korzystania z karty do konta. opłata 6 zł miesięcznie przy braku transakcji bezgotówkowych na minimum 200zł

  OdpowiedzUsuń
 7. W tabeli opłat i prowizji jest napisane, ale żeby rozwiać wszelkie wątpliwości skontaktowałam się z bankiem za pomocą wirtualnego oddziału i Pani konsultantka powiedziała - tak jak przypuszczałam, że są to opłaty za dodatkową usługę z powiadomieniami, którą się aktywuje w panelu administracyjnym. Smsy do autoryzacji transakcji jak np. przelewy oraz innych działań wymagających potwierdzenia kodem sms są darmowe.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ponoć od 1 czerwca 2015 mają wprowadzić miesięczną opłatę (6zł) za kartę debetową. Choć przy wydatkach powyżej 200zł na miesiąc z konta opłaty za kartę nie będą pobierać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Cyt. Przede wszystkim dlatego, że obok Banku Smart, konto w T-Mobile to JEDYNE konto na rynku w pełni bez opłat za standardowe czynności i bez warunków, które klient musi spełnić, by uniknąć prowizji (tak jak to ma miejsce we wszystkich innych bankach).

  -------------------------

  Od profesjonalistki wymagałoby się szerokiej wiedzy o bankach. Mam w VW banku konto od kilkunastu lat jako konto główne i absolutnie za nic nie płacę. Więcej, mam zupełnie darmowy sprzętowy token, za który inne banki życzą sobie po kilkadziesiąt zł rocznie. Więcej obiektywizmu proszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam konto w Volkswagen Bank, także o nim pisałam:
   http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/01/vw-volkswagen-bank-opinie-konta-lokaty.html, jak również uwzględniłam je w rankingu kont bez opłat, prowizji i warunków jako jedno z najlepszych kont na rynku.

   W VW Bank jednak musi Pan/Pani wypłacać minimum 400zł z bankomatu, żeby nie zapłacić prowizji. Osobiście uważam, że nie jest to problematyczne i zgadzam się, że konto w Volkswagen Bank to bardzo dobre konto. Trzeba po prostu o tym pamiętać, żeby wypłacając pieniądze z bankomatu wypłacić minimum 400zł.

   Co do obiektywizmu, to staram się go zachowywać. Przy czym to jest blog, to są też moje subiektywne opinie i oceny. Dlatego zawsze zachęcam do dyskusji i polemiki w komentarzach.

   Obecnie na rynku kont bankowych wiele się zmienia i muszę wiele rzeczy aktualizować. Staram się to robić w miarę na bieżąco jak czas pozwala.

   Usuń
  2. Bank SMART i Volkswagen Bank - tylko. Ja mam w Bank Smart i sobie chwalę, a te 400 złotych to niby mało, ale jak się ma kilka, to już może być problem.

   Usuń
  3. Masz na myśli te 400 zł odnośnie minimalnej wypłaty z bankomatów w Volkswagen Bank, żeby nie płacić prowizji? Bo jeśli chodzi i minimalne transakcję kartą w T-Mobile to jest to 200 zł, nie 400 zł. W sumie to dość niski próg. Zwykle banki mają min. 300 zł. Niektóre nawet 700 zł i więcej. W Smarcie i Volkswagenie nie ma w ogóle. Inteligo ma też niski próg minimalnych transakcji kartą - 100 zł.

   Usuń
 10. Czy coś w 2017 się zmieniło? Czy dane banków tu są nieaktualne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staramy się aktualizować wszystko, ale banki dużo zmieniają w swoich ofertach i bywa, że coś nam umknie. W każdym razie Nest Bank jest nadal darmowy bez warunków i z tego co wiem ma się to nie zmieniać. T-mobile dla konta Freemium ma warunek do karty - nadal jest to próg minimum transakcji bezgotówkowych - 200 zł w miesiącu.

   Pozdrawiam

   Usuń
 11. Jakie jest oprocentowanie oszczędności na ich Śwince Skarbonce?

  OdpowiedzUsuń
 12. Zajrzałem z ciekawości na ich stronę i widzę tę ofertę Świnka Skarbonka, ale nie widzę tam nigdzie podanego oprocentowania. W tabeli oprocentowania podanego na ich stronie też nie widzę Świnki Skarbonki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dla mnie to zwykli złodzieje przekaz z USA przechodzi przez inny bank, dolary zamieniają na złotówki, a w Tmobile bankowe zamieniają na dolary i wpłacają na konto walutowe po czym twierdzą, że był to przelew krajowy zwykli oszuści.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wiesz co, tu wina może leżeć po stronie tego pośrednika - banku, który realizował twój przekaz, a oni rzeczywiście dostali przelew krajowy. Czasem tak jest, że transfery zagraniczne przechodzą przez jakiś inny bank w Polsce, który przesyła je dopiero na do właściwego banku. Popaprane to, ale wiem, że tak się czasem odbywają przekazy zagraniczne. Dlatego oni mogli rzeczywiście dostać przelew krajowy.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dagmara Fafińska2 marca 2020 09:06

  Super wpis. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Mateusz Domański4 marca 2020 08:55

  Nie mogę nic na temat tego konta powiedzieć, gdyż nigdy nie miałem go w tym miejscu. Mi i tak wystarcza w pełni korzystanie z kantoru internetowego Cinkciarz gdyż najczęściej wymieniam walutę. Jest to związane z tym, że pracuję za granicą i zarabiam w walucie obcej.

  OdpowiedzUsuń
 17. Fajnie, że sobie reklamujesz Cinkciarza, tylko chyba to nie ma nic wspólnego z tematem konta w TMobile Usługi Bankowe.

  OdpowiedzUsuń