[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Pekao [Opinie] Konto Oszczędnościowe 7%. Sprawdzamy haczyki.

Bank Pekao to jeden z największych i najstabilniejszych banków w Polsce. Pekao S.A. jest w dużej mierze bankiem państwowym. Część jego udziałów należy do spółek i instytucji kierowanych przez skarb państwa jak Narodowy Fundusz Rozwoju, czy Polski Zakład Ubezpieczeń (PZU). Tym samym można powiedzieć, że bank Pekao jest bardzo bezpiecznym bankiem podobnie jak PKO BP.

To właśnie Pekao był używany do przejmowania przymusowo restrukturyzowanych banków jak np. Idei, którą wchłonął jak małą żabkę razem z klientami. Tylko, że Idea cechowała się tym, że oferowała zawsze najlepsze oprocentowanie, a podówczas w Pekao nie można było liczyć na podobne. Pekao jako wielki moloch podobnie jak inne giganty nie popisywał się wtedy atrakcyjnością oferty. To się jednak zmieniło.

Obecnie Pekao oferuje jedno z najlepszych kont oszczędnościowych na rynku.

Żeby je założyć trzeba otworzyć też konto osobiste (Konto Przekorzystne), ale można je założyć bez karty i wtedy nie ma żadnych warunków - jest bezwarunkowo darmowe. Oczywiście konto oszczędnościowe jak wszędzie też jest darmowe.

Konto Przekorzystne z kontem oszczędnościowym otwiera się samemu zdalnie z weryfikacją telefonem na tak zwane selfie. Prosty i łatwy proces prowadzi nas krok po kroku.. Zamknąć też można je samemu przez internet w razie potrzeby.

Co zyskujemy? 7% na aż 5 miesięcy do kwoty 100 000 zł. Poniżej podaję link do strony Pekao z opisem promocji.

Po zainstalowaniu aplikacji trzeba kliknąć kontynuuj wniosek i zalogować się na otrzymany login i wprowadzone hasło. Potem wybieramy metodę weryfikacji na selfie, jeżeli chcemy założyć konto bez wizyty w oddziale. Jeżeli zdecydujemy się na wizytę w oddziale, to trzeba w banku powiedzieć, że chcemy kontynuować istniejący wniosek, bo promocje dotyczą tylko wniosków internetowych.

Można założyć je bez karty, ale jeśli zdecydujemy się na kartę to możemy jeszcze otrzymać dodatkową premię na konto za jej używanie. W takie sytuacji lepiej wybrać zwykła nie złotą, bo zwykła też pozwoli nam zgarnąć premię. Warunki do karty to wpływ 500 zł i 1 transakcja w miesiącu. W innym wypadku opłata wynosi 4 zł.

Widać wiele molochy też zaczynają walczyć o klienta.


Uwaga! Poniższe komentarze dotyczą starego konta oszczędnościowego w BGŻ Optima, które kiedyś było bardzo dobre, ale potem Bank BGŻ został przejęty przez Credit Agricole, a oferta Optimy została przekształcona w GO Optima i nie było tam już nic ciekawego, ani wartego uwagi. Także nie było sensu utrzymywać starej recenzji. Dlatego zmieniliśmy na opis konta Pekao, które jest moim odczuciu jednym z najlepszych na rynku. Szczególnie jak ktoś ma więcej środków i musi przerzucać między bankami, żeby łapać promocje i sensowne oprocentowanie.

Jesteś tu:
AntyhaczykNajlepsze Banki[ Opinie ] ⭐ Pekao [Opinie] Konto Oszczędnościowe 7%. Sprawdzamy haczyki.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
212 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Mam tam konto oszczędnościowe od dawna, w sumie nie mam nic do zarzucenia. Używam go głównie do przetrzymania pieniędzy, które mogłyby mi zalegać na ROR, bo po co mają leżeć na oprocentowaniu na 0%. Zakładając, że o tym pamiętam oczywiście ;)

  W sumie nie pomyślałem żeby go używać do obsługi lokat w innych bankach. Zawsze ustawiałem do zwrotu swój rachunek osobisty i bywało, że tak przeleżały po powrocie z lokaty 2 tygodnie, a czasem i miesiąc. Zamiast pomyśleć, że lepie ustawić taki oszczędnościowy rachunek i jeszcze by mi je objęło oprocentowanie dla nowych środków, bo byłyby to dla tego rachunku w końcu nowe środki. Człowiek nie pilnuje i nie myśli o takich rzeczach, aż mu ktoś nie uświadomi ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie osobiście bardzo pozytywnie zaskoczył ten bank pod względem uczciwości, bo założyłam lokatę bezkarną, której zakończenie wypadło na sobotę, czyli dzień wolny. To w takich przypadkach w innych bankach zawsze lokata się likwidowała, przez weekend pieniądze trzymał bank bez oprocentowania, a potem w poniedziałek wychodził przelew dopiero, a tu dodało te 2 dni do czasu trwania lokaty i zakończyła się w poniedziałek.

   Usuń
  2. No nie ma obecnie lepszej lokaty niż ta bezkarna. Kwota maksymalna wyższa niż Happy, oprocentowanie najwyższe. Żadna klasyczna lokata nie daje wyższego, a jakieś takie pseud lokaty z funduszami itp. to ja omijam szerokim łukiem.

   Usuń
 2. Jak to się właściwie pisze tą nazwę? Razem BGŻOptima, czy osobno?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie na stronie banku jest wszędzie napisane BGŻOptima, zatem prawidłowa pisownia jest chyba łączna. Przy czym w sieci większość ludzi pisze osobno, dlatego ja też rozdzieliłam. Poza tym wydaje się bardziej czytelne. Przy czym ogólnie to raczej nie ma znaczenia w kwestii oferty ;)

   Usuń
 3. Ostatnio Idea Bank obniżył już oprocentowanie na swojej lokacie na start, czyli Lokacie Happy o 0,5%, czyli do poziomu Lokaty Bezkarnej w BGŻOptima, także Bezkarną można już chyba uznać aktualnie za najwyżej oprocentowaną. Przynajmniej nie znam wyższych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lokata jest rzeczywiście najlepsza chyba, a konto jak nie jest potrzebne to można podobno zamknąć potem bez problemów. Wystarczy do nich napisać wiadomość elektroniczną z dyspozycją o zamknięciu konta. Tak czytałem. Czy ktoś już próbował?

  Z drugiej strony konto jest całkiem niezłe z dobrym procentem, darmowe i bez warunków, więc można sobie zostawić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak można zamknąć elektronicznie pisząc do banku - po zalogowaniu na konto. Ja otworzyłem rachunek wspólny z moją mamą, dokonałem przelewu inicjującego. Niestety 3 dni potem moja mama nagle zmarła - wcześniej chorowała, ale i tak był to dla mnie wielki szok. Chciałem przekształcić konto na indywidualne, ale to niemożliwe. Napisałem do banku o zamknięcie konta wspólnego, bez problemu zamknęli i zwrócili przelew inicjujący.

   Usuń
  2. Warto założyć choćby tylko ze względu na lokatę bezkarną, bo obecnie raczej się nie znajdzie lepszej lokaty, która nie jest powiązana z zakładaniem konta lub innymi rzeczami i ograniczona do 5-10 tys. zł na 1-2 miesiące. One są tylko wabikiem, a różnica w odsetkach jak się policzy to kilka złotych. Tu wprawdzie też otwieramy konto, ale oszczędnościowe bez prowizji, opłat itp. i można je zamknąć przez Internet zaraz po zakończeniu lokaty, bez jeżdżenia po bankach albo wysyłania wniosków pocztą. Także moim zdaniem oferta bardzo w porządku i wygodna.

   Usuń
 5. A przepraszam jak rozróżniane są 'nowe' i 'stare' środki na koncie. Czy ktoś mógłby łopatologicznie to wyjaśnić. Teraz niby na oszczędnościowym jest 3% i wszystko co wpłacę na konto będzie nowe i będzie miało te 3% rocznie, a co potem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się najlepiej jak potrafię to wyjaśnić. Zasada "nowych środków" stosowana przez banki związana jest z saldem. Nie chodzi o to, że konkretne nowe pieniądze wpływają na konto w danym miesiącu, tylko o ile przewyższają one saldo w momencie, gdy bank będzie je sprawdzał. Każda promocja bankowa związana z nowymi środkami zawiera informację w opisie szczegółowym, z którego dnia saldo będzie brane pod uwagę.

   Przykład: Mamy 1000zł na koncie 20 maja, który to jest dniem wskazanym przez bank przy jakiejś określonej promocji do sprawdzenia salda. 21 maja wypłacamy ten 1000zł, a następnie 22 maja wpłacamy 500zł. To te 500zł nie będzie nowymi środkami, bo saldo będzie niższe niż 20 maja. Z kolei jeśli 22 maja wpłacimy 1500zł to nowe środki wyniosą wtedy 500zł, bo o tyle przewyższają saldo z 20 maja.

   W wielu bankach są oferty lokat z atrakcyjnym oprocentowaniem dla nowych środków. Tylko wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego ja kto działa. Zawsze jest to wyjaśnione w informacjach dodatkowych przy wszelkich produktach i promocjach tego typu.

   W razie potrzeby zapraszam do zadawania pytań.

   Usuń
  2. Przy okazji konto warto założyć nawet tylko ze względu na lokatę bezkarną, bo to w sumie moim zdaniem najlepsza lokata obecnie dostępna na rynku. Jak się uzna, że konto jest niepotrzebne, to po zakończeniu lokaty można je bardzo łatwo zamknąć - wystarczy do nich napisać wiadomość w panelu z dyspozycją o zamknięciu. Nie trzeba żadnych pism wysyłać jak w mBanku, ani nigdzie chodzić. Przy czym one jest w 100% darmowe i nie jest to rachunek osobisty, więc raczej opłat nie wprowadzą żadnych.

   Usuń
  3. Jeszcze co do pytania - co potem? Obserwuję BGŻOptimę od bardzo dawna - Oni po zakończeniu jednej promocji wprowadzają nową z nowym terminem sprawdzania salda. Także zawsze jakaś promocja tam jest.

   Usuń
  4. No właśnie, przelałem kasę do nich 6 tygodni temu kiedy nowe środki były oprocentowane na 3% do 27 maja. I co teraz? Na stronie piszą że nowy okres promocyjny 3 procent na nowe środki jest teraz od 28maja do 28lipca. Czy to oznacza, że mam przelać kolejne środki aby załapały się na tą promocję czy nic nie robić?. Niestety podczas dostępu online do konta nie można tego sprawdzić, bo nie jest wyszczególnione, które środki na jakim procencie posiadam.

   Usuń
  5. Tak by to wyglądało. Nowe środki to będzie teraz nadwyżka nad saldem z dnia 27 maja 2015. W zasadzie to lepiej teraz Panu przelać te środki gdzieś indziej. Na jakąś lokatę terminową. Potem jak się skończy to znowu całość będzie mogła być nowymi środkami w Optimie. Tyle, że teraz z lokatami jest straszna lipa. Nie licząc Bezkarnej z Optimy, Happy z Idea, może lokaty Welcome z Lion's Banku (ale to od 100 tys. zł), cała reszta prawdziwych lokat bez "przymusowych dodatków" jest praktycznie poniżej 3%. SK Bank ma 3,25% na 13 miesięcy, ale ze ZMIENNY oprocentowaniem, czyli obniżą w czasie trwania lokaty! Bank Smart ma też dość ciekawe konto oszczędnościowe na 3% promocyjne do czerwca.

   Usuń
 6. Jak się skończy lokata bezkarna, to pieniądze wpłyną na konto oszczędnościowe na 3% i sobie tam mogą trochę poleżeć. W miedzy czasie szukasz sobie jakiejś innej lokaty promocyjnej. Powiedzmy np. Happy w Idea bank albo jak ktoś już jest klientem Idea Banku to na jakąś typu lokata Power w Idei (to jest lokata dla nowych środków). Poza lokatami na start najlepiej oprocentowane są właśnie lokaty dla nowych środków. Wypłacasz z BGŻOptimy i wpłacam do Idea Banku na lokatę. Tam ustawiasz ją sobie jako nieodnawialną, a jako rachunek do zwrotu środków podajesz konto oszczędnościowe w Optimie. W ten sposób znowu masz nowe środki po 3 miesiącach. Poleżą w Optimie i potem można dać na Smart Lokaty albo jeszcze gdzieś indziej. Ja tak robię, żeby pieniądze nie leżały na 0% na ROR.

  OdpowiedzUsuń
 7. Obawiam się robienia wszystkiego przez internet. Naprawdę to wszystko jest darmowe? Nie chcę się przejechać na lokacie ani na koncie oszczędnościowym. A konto oszczędnościowe można zamknąć bez żadnych kosztów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wszystko jest darmowe. Praktycznie w żadnym banku jeszcze się nie spotkałam z opłatami za zamknięcie rachunku.

   Usuń
 8. Jest tylko jeden haczyk z tym kontem: jako potwierdzenie otwarcia dostaje się tylko zwykły świstek papieru pocztą, bez żadnych podpisów, pieczątek itd. Takie pismo sam mogę podrobić w 5 min w dowolnym programie graficznym. Tak więc w przypadku jakichkolwiek kłopotów z bankiem wszyscy jesteśmy prawnie i finansowo spłukani w myśl zasady chytry 2x traci. Co się tyczy innych kont np. z Idea Banku czy Getinu R. Czarneckiego to tam dużo jest negatywnych opinii np. problemy z przelewami, ukryte koszty, obciążenie rachunku z niejasnych przyczyn.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest haczyk. Obecnie większość banków daje możliwość zakładania nawet kont osobistych i firmowych aktywując przelewem aktywacyjnym. To jest już powszechność. Dostajemy potwierdzenie od banku pocztą, do tego mamy przelew jako dowód. W niektórych bankach w ogóle nic nie dostajemy do domu zakładając konto przez Internet. W BGŻ Optima dostajemy. Dzisiaj już wszystko jest elektroniczne.

   Pan może sobie jaki chce dokument podrobić w programie graficznym. Nie rozumiem co to ma do rzeczy? Większe ryzyko nawet może stanowić potencjalnie nieuczciwy pracownik w oddziale banku niż bezpośredni kontakt z samym bankiem przez Internet. Sama mam konta w wielu różnych bankach, nigdy nie miałam problemów. Z Ideą, Getinem też nie - Korzystam z kont, lokat, wszystko robię przez Internet od lat i osobiście nigdy nie miałam żadnych komplikacji z tego tytułu. Przy czym zawsze wybieram proste typowe produkty bankowe i omijam inwestycyjne typu polisy, struktury itp. Wszystko jest zawsze napisane w warunkach.

   Usuń
  2. I właśnie o to chodzi, małymi kroczkami przyzwyczaja się ludzi do nowości, a potem nadchodzi dzień bankructwa i pozamiatane, jedynie bankowy fundusz gwarancyjny pomoże, bo chyba BGŻ płaci tam składki.

   Usuń
  3. @Gość. No to jeżeli tak się obawiasz Internetu, ubierz się i zasuwaj do oddziału, który jest tym samym bankiem tylko, że z gorszą ofertą, z licznymi prowizjami i opłatami. Wrócisz z podobnym papierkiem jaki dostałbyś pocztą i gdzie tu różnica? Może taka, że robiąc to przez Internet nie masz żadnych opłat i taka, że doradca w oddziale Ci tak namota w głowie, że potem się okaże, że nie założyłeś sobie lokaty, tylko jakiś złożony produkt związany z ryzykiem.

   Wszystkie banki dzisiaj oferują bankowość internetową. To od wielu lat działa i się sprawdza.

   Usuń
  4. BGŻ to nie jest jakiś SKOK, czy parabank. To raczej pewny, znany bank z wieloletnią historią i tradycją. Jeżeli ktoś bierze takie rzeczy pod uwagę. Oczywiście jak każdy bank jest objęty gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który wypłaci nam pieniądze w przypadku bankructwa banku. Co z kolei jest bardzo mało prawdopodobne. W praktyce wygląda to zwykle tak, że jak jakiś bank ma problemy, to po prostu przejmuje go w tedy inny bank. Depozyty są bezpieczne. To chyba najbezpieczniejsza forma lokowania kapitału. W domu spod łóżka może nam ktoś ukraść. Lokując kapitał w inne instrumenty finansowe ponosimy ryzyko inwestycyjne. Także klasyczne lokaty są najbezpieczniejsze.

   Usuń
  5. Dziękuję za słowa otuchy, po ostatnich SKOKach na kasę biednego ludu pracującego i innych parabanków mam obawy. Co do BGŻ to małe sprostowanie - to już nie jest ten sam bank - został przejęty, podobnie jak 90% innych polskich banków przez kapitał zagraniczny i wchłonięty przez PNB Paribas. Co do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - nie rozumiem, czy limitowana suma gwarantowana (100 tys. euro) odnosi się do jednego klienta, czy do sumy potencjalnych poszkodowanych klientów całego banku.

   Usuń
  6. Tak wiem, większość banków należy do zagranicznych grup kapitałowych.

   Co do SKOKów to w zasadzie od jakiegoś czasu również są objęte ochroną BFG.

   Kwota 100 000 euro odnosi się do jednego klienta. Gdyby odnosiła się do sumy poszkodowanych, to byłaby to kropla w morzu potrzeb.

   Usuń
 9. Chciałem założyć lokatę na 4% w BGŻ Optima. Byłem w banku dowiedzieć się jak to zrobić. Jednak osoba, która mnie obsługiwała powiedziała, że trzeba mieć na początku konto żeby w ogóle móc założyć tą lokatę. Trzeba mieć też mniej niż 26 lat wtedy nie płaci się za kartę. Jeśli ma się powyżej 26 lat opłata za kartę wynosi 9zł chyba, że będzie się robić przelewy na kwotę 300zł co miesiąc("chodzi o konto nr1 na rynku"). Dziwne bo nigdzie nie znalazłem informacji o granicy wieku. Patrzyłem na stronie BGŻ i BGŻ Optima i nic takiego nie było. Mógłby ktoś mi krok po kroku wytłumaczyć co trzeba zrobić żeby założyć tą lokatę bo wydaje się bardziej skomplikowane niż w innych bankach i jakie opłaty obowiązują?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To całkiem inna oferta. Był Pan w stacjonarnym oddziale Banku BGŻ. Z kolei BGŻ Optima to wirtualny oddział. Tu się wszystko robi przez Internet, bardzo prosto. Oferty BGŻ Optima i stacjonarnego BGŻ są całkiem inne. Przypuszczam, że ktoś Panu zaproponował inną lokatę z kontem z oferty stacjonarnego banku. Przede wszystkim w Optimie się nic nie płaci. To są konta oszczędnościowe, a nie osobiste (ROR). Nie ma w ogóle kart. Nie ma żadnych opłat. Wiem, bo sama posiadam.

   Przypuszczam, że skoro zapytał Pan o Optimę, a doradca w banku zaproponował Panu jakąś lokatę z oferty stacjonarnego BGŻ z kontem osobistym, to dlatego, że za nią dostanie wyższą prowizję. Z tego co zauważyłam w stacjonarnych oddziałach raczej proponują swoje oferty, a nie z tych wirtualnych. Te z wirtualnych są lepsze, ale nastawione na innego klienta. Taki mają przykaz albo tak ustawiony system prowizyjny.

   Jak Pan chce założyć, to w treści artykułu podałam link do wniosku. Wchodzi Pan tam, wypełnia wniosek o konto oszczędnościowe i o lokatę Bezkarną. Potem robi Pan przelew aktywacyjny na kwotę na jaką Pan zakłada lokatę i gotowe. Nic się nie płaci, wszystko jest dokładnie opisane krok po kroku we wniosku. W razie problemów proszę pisać - to pomogę.

   Pozdrawiam

   Usuń
 10. Szanowna Pani, podobają mi się Pani rzetelne odpowiedzi i wiedza, dlatego też pozwalam sobie zadać pytanie:) Chciałbym ulokować pewną sumę pieniędzy na lokacie i rozważam właśnie BGŻOptima. Mam tylko pytanie ws. konta: obecnie ma ono oprocentowanie 3% w skali roku dla nowych środków do 27 maja br. Czy to oznacza, że jeśli założę lokatę bezkarną z tym kontem do tego dnia, to środki wpłacone na to konto będą oprocentowane na 3% w skali roku także po 27 maja, czy automatycznie po tej dacie ich oprocentowanie spadnie do poziomu zdaje się 1.5%? Dziękuję i pozdrawiam, Bartosz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy dobrze Pana rozumiem - Chce Pan wpłacić środki na Lokatę Bezkarną na 4% i oprócz tego dodatkowe środki na konto oszczędnościowe na 3% ? Wg. obecnych warunków oprocentowania promocyjnego to tak by to wyglądało. Po 27 maja wprowadzą pewnie nową promocję, gdzie saldo początkowe będzie sprawdzane w celu określenia co jest nowymi środkami w jakiś dzień po 27 maja. Więc te pieniądze, które Pan wpłaci przestaną być nowymi środkami. Wg. tego co podają na dzień dzisiejszy w warunkach to niby promocyjne oprocentowanie dla "starych" środków wynosi 2%, a potem zmienne 1,5%.

   Na tym koncie nie opłaca się za długo trzymać dużych pieniędzy. One nadaje się idealnie tak na przetrzymanie środków zanim znajdziemy jakąś inną ciekawą lokatę. O co teraz niełatwo. Potem jak je wypłacimy z konta i wpłacimy na jakąś ciekawą lokatę, to po jej zakończeniu z powrotem można przelać pieniądze na konto oszczędnościowe i znowu załapią się na promocje oprocentowanie, bo oni te promocje odnawiają ciągle.

   Lokata Bezkarna jest bezkonkurencyjna, nic lepszego nie ma na rynku lokat. Konto oszczędnościowe zważając na oprocentowanie na kontach oszczędnościowych w innych bankach też wypada bardzo dobrze. Jest w 100% darmowe. W razie czego jeżeli nie chce się go posiadać, można je po zakończeniu lokaty błyskawicznie zamknąć z poziomu serwisu internetowego. Wystarczy po zalogowaniu wysłać wiadomość elektroniczną, że się wypowiadam umowę i już.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Szanowna Pani, tak, właśnie o to mi chodziło, bardzo dziękuję. Zostały mi właściwie dwie "opcje" - albo lokata bezkarna w BGŻOptima razem z kontem (na które mógłbym już przelać dość niewielką, ale dodatkową sumę pieniędzy poza lokatą) lub też lokata w IDEA Banku (też 4%, ale bez zakładania konta). Które z tych rozwiązań jest, Pani zdaniem, korzystniejsze? Czy, korzystając z konta w BGŻOptima, można przelewać darmowo środki na inne konto typu osobistego (tak, żeby móc z tego ostatniego wypłacać pieniądze za pomocą karty płatniczej?) Pozdrawiam serdecznie, Bartosz

   Usuń
  3. Najlepiej skorzystać z obydwu lokat (lepszych nie ma), przy czym nie koniecznie jednocześnie. Nie wiem o jakich środkach mówimy. Jeżeli korzystać z obydwu to na maksymalną kwotę, bo to lokaty na start. Potem już drugiej takiej nie założymy. Jeżeli ta reszta kapitału przekraczająca 20 000 zł (maks Bezkarnej), którą chce Pan przeznaczyć na te lokaty, jest sporo mniejsza niż 10 000 zł (maks Happy), to lepiej poczekać z lokatą Happy do zakończenia Bezkarnej i środki zdeponować na koncie oszczędnościowym, a po zakończeniu Bezkarnej dać 10 000 zł na Happy. Jeżeli mowa o znacznie większych kwotach to promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest do 100 000 zł (w Pana przypadku bodajże do tego salda liczy się też kwota zdeponowana na tej lokacie bezkarnej).

   Z konta oszczędnościowego można przelewać środki za darmo na swój rachunek osobisty w innym banku, do którego ma Pan kartę. Podaje się go we wniosku i z niego zasila lokatę Bezkarną i aktywuje konto. BGŻOptima nie oferuje kont osobistych typu ROR. Dlatego nie ma tam żadnych opłat.

   Pozdrawiam serdecznie, Sylwia

   Usuń
  4. Szanowna Pani, bardzo dziękuję za odpowiedź. Mówimy o trochę niższych kwotach - ok 15 tys. na lokatę i najwyżej kilka na konto - w tym przypadku chyba lepiej wybrać ofertę BGŻOptima, czy jeszcze inną? Dziękuję i serdecznie pozdrawiam, Bartosz

   Usuń
  5. Lokata bezkarna w BGŻoptima to najlepsza wg. mnie lokata na rynku. Dlatego najlepiej od niej zacząć. Można wpłacić 20 000 zł, więc najlepiej dać maksymalnie na lokatę. Potem jak się skończy to przenieść środki na Happy i coś jeszcze innego.

   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  6. Szanowna Pani, bardzo dziękuję po raz kolejny za odpowiedź. Nie mam co prawda aż 20 tys., ale mogę zainwestować w tę lokatę nieco mniej, a coś jeszcze włożyć na ich konto, które muszę też otworzyć. Myślę zatem jeszcze o jakimś koncie osobistym typu ROR, korzystniejszym od posiadanego przeze mnie konta <30 w BZ WBK, żeby to jakoś połączyć. Pozdrawiam serdecznie, Bartosz

   Usuń
  7. Szanowna Pani, bardzo dziękuję po raz kolejny. Postaram się zadać ostatnie pytanie:) Zadzwonili do mnie z banku Getin Online, proponując konta "Aktywna karta" lub "Konto Swobodne". Co Pani o nich sądzi? Czytałem jeszcze dobre opinie o koncie TMobile, a myślę tez o przeniesieniu do nich mojego numeru telefonu - słyszałem, że wówczas staje się ono wyjątkowo korzystne (poza tym wymogiem płatności kartą, ale kwota jest chyba niewielka - 200zl/miesiąc)? Dziękuję i serdecznie pozdrawiam, Bartosz

   Usuń
  8. Jeśli chodzi o konta osobiste to po prawej stronie w menu u góry w sekcji "Polecane" jest zestawienie wraz z opisami różnych darmowych i prawie darmowych rachunków osobistych typu ROR. Może znajdzie Pan tam coś dla siebie.

   Jeżeli może być internetowy to wg. mnie obecnie najlepiej prezentuje się oferta kont osobistych w Banku Smart
   http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/07/bank-smart-opinie.html.
   To oprócz Volkswagen Bank jedyny bank, który nie pobiera opłaty za kartę wynikającej z niespełnienia warunku określonej wysokości transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Tylko, że Bank Smart ma bardziej przejrzystą tabelę opłat i prowizji. W Volkswagen Bank np. trzeba wypłacać z bankomatu jednorazowo min. 400 zł żeby nie płacić prowizji za wypłatę z bankomatu. W Smart wszystkie bankomaty są za darmo i wszystko co istotne też jest darmowe.

   Pozdrawiam serdecznie, Sylwia

   Usuń
  9. ooo przypadkiem trafiłem na tę wypowiedź czytając bloga. Ciekawie wygląda z opisu i zestawienia w tabeli na stronie Banku Smart. To jedyny bank, który nie ma opłat za prowadzenie? Bo z tego co zauważyłem ostatnio każdy je wprowadza.

   Usuń
  10. Za prowadzenie rachunku większość nie pobiera. Ostatnio z kolei prawie wszystkie banki wprowadzają lub zwiększają już istniejącą opłatę warunkową za kartę oraz podnoszą minimum transakcji bezgotówkowych jakie klient musi wykonać w danym miesiącu, by uniknąć tej opłaty. Bank Smart nie ma takich opłat i jeszcze Volkswagen Bank też nie ma. To już obecnie 2 jedyne konta na rynku, które można uznać za całkowicie darmowe i bez warunków. Tyle, że w VW Bank trzeba wypłacać z bankomatu min. 400 zł.

   Usuń
  11. Szanowna Pani, bardzo dziękuję po raz kolejny. Postaram się zadać ostatnie pytanie:) Zadzwonili do mnie z banku Getin Online, proponując konta "Aktywna karta" lub "Konto Swobodne". Co Pani o nich sądzi? Czytałem jeszcze dobre opinie o koncie TMobile, a myślę też o przeniesieniu do nich mojego numeru telefonu - słyszałem, że wówczas staje się ono wyjątkowo korzystne (poza tym wymogiem płatności kartą, ale kwota jest chyba niewielka - 200 zł/miesiąc)? Dziękuję i serdecznie pozdrawiam, Bartosz

   Usuń
  12. W Getinie mam jedno Konto Swobodne, zakładane wieki temu, jak jeszcze nie było tam żadnych opłat warunkowych za kartę. Potem wprowadzili do nowo zakładanych kont opłatę za kartę, ale te stare pozostały bez opłat. Aczkolwiek z tego co słyszałam, już też zapowiedzieli wprowadzenie opłat za kartę do wszystkich kont - nowych i starych. T-Mobile to dawny Alior Sync. Pisałam tu kilka razy na blogu o tym koncie, raczej pozytywnie, tylko jeszcze zanim zapowiedzieli wprowadzenie tej opłaty za kartę. Fakt próg (te 200 zł) jest dość niski w porównaniu do konkurencji, biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe. Jeżeli Pan chce tam przenieś swój numer telefonu i lubi takie różne dodatki, to warto rozważyć to konto. Zależy co Pan lubi / czego oczekuje? Ja lubię proste, przejrzyste warunki i brak opłat. Dlatego poleciłam Bank Smart lub Volkswagen Bank.

   Pozdrawiam Sylwia

   Usuń
  13. Szanowna Pani, bardzo dziękuję. Z tego co Pani pisze (co pokrywa się zresztą z opiniami z innych źródeł) najbardziej chyba optymalny układ na chwilę obecną w moim przypadku to Lokata bezkarna z kontem w BGŻ Optima (tam można podać jako to konto, na które mają spłynąć środki wraz z odsetkami po zakończeniu okresu trwania lokaty, konto oszczędnościowe w BGŻ tak?) i jako ROR konto w banku Smart (widziałem, poza tym T-Mobile, konta typu ROR nawet z niewielkim oprocentowaniem, ale za to opłatami). Pozdrawiam serdecznie, Bartosz

   Usuń
  14. Tak to dokładnie wygląda. Przy czym po zakończeniu Bezkarnej jak pieniądze wpłyną na konto oszczędnościowe to nie będą już chyba traktowane jako nowe środki, bo lokaty też liczą się do salda początkowego, więc lepiej potem przelać je np. na lokatę Happy lub inną. W banku Smart też jest ciekawe konto oszczędnościowe.

   Pozdrawiam serdecznie, Sylwia

   Usuń
  15. Szanowna Pani, bardzo dziękuję za odpowiedź. Zakładałem już lokatę z kontem w BGŻ Optima, ale przypomniało mi się, że zmieniałem niedawno adres zameldowania. Nowego adresu nie mam jeszcze zaktualizowanego na moim koncie ROR, które stałoby się Rachunkiem Powiązanym. Rozumiem zatem, że żeby dane z przelewu inicjującego się zgadzały, muszę najpierw zmienić ten adres na moim koncie ROR? Pozdrawiam serdecznie, Bartosz

   Usuń
  16. Tak, adres we wniosku musi się zgadzać z adresem w banku, z którego wykonywany jest przelew inicjujący. Może Pan zaktualizować dane z ROR albo podać we wniosku stare dane i dopiero potem zaktualizować oba, ale chyba lepiej za jednym zamachem. Jeżeli ten ROR to konto z dostępem do bankowości elektronicznej, powinien mieć Pan możliwość aktualizacji z poziomu serwisu transakcyjnego na stronie swojego banku.

   W artykule podałam link do strony BGŻOptimy z wnioskiem o konto z Lokatą Bezkarną, przy czym trzeba to tam zaznaczyć w czasie wypełniania wniosku, że chcemy lokatę bezkarną, bo później jak już założymy konto, to już jej się nie będzie dało założyć. Można to zrobić tylko na etapie składania wniosku.

   Pozdrawiam serdecznie, Sylwia

   Usuń
  17. Szanowna Pani, założyłem konto oszczędnościowe w BGŻOptima z Lokatą Bezkarną, wszystko jest ok. Chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie cierpliwie i rzetelnie udzielone mi przez Panią informacje. Czy można jakoś Pani pomóc, na przykład chociaż poprzez udostępnianie Pani bloga na portach społecznościowych lub w inny sposób? Serdecznie pozdrawiam, Bartosz

   Usuń
  18. Panie Bartoszu, cieszę się, że mogłam pomóc :).
   Oczywiście każda forma promocji bloga jest mile widziana, czy to portale społecznościowe, blogi, fora, wszystko cieszy :). Będę bardzo wdzięczna jak Pan czasem gdzieś wspomni o Antyhaczyku. Bardzo dziękuję, jest Pan bardzo miły.

   Pozdrawiam serdecznie,
   Sylwia

   Usuń
 11. Witam, jak np. otworzę lokatę BGZOptima (bezkarną) wpłacę pieniądze na lokatę bezkarną 10.000 zł, to od razu zaczyna ona się od 4%

  OdpowiedzUsuń

 12. Witam. Nigdy nie korzystałam z wirtualnego banku więc mam trochę obawy przed wysyłaniem całej kwoty "w ciemno". Z tego co czytam konto można aktywować przelewem na 1 zł ale czy wtedy będę mogła założyć promocyjną lokatę? Czy ta złotówka nie zostanie potraktowana jako pierwsze środki i właściwy przelew zostanie objęty promocyjnym oprocentowaniem? Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Sama posiadam, także mogę zapewnić, że wszystko jest ok. Link, który podałam w artykule prowadzi do wniosku o lokatę z kontem. W czasie wypełniania wniosku wybieramy sobie tam lokatę bezkarną, a potem przelew aktywacyjny wykonujemy na kwotę, na jaką założyliśmy lokatę. Nie robimy wcześniej przelewu na 1 zł. Jakbyśmy tak zrobili, to rzeczywiście nie zadziała.

   Usuń
  2. Dziękuje za odpowiedź. Naprawdę interesujący blog. Pozdrawiam, Ewa

   Usuń
 13. Witam, proszę o odp ile jest czasu na opłacenie wniosku o lokatę bezkarną?
  I tu dajmy na to jeszcze, że w międzyczasie zmieniłoby się jej oprocentowanie w ofercie banku: czy owa lokata otworzyłaby mi się na warunkach obowiązujących w dn. zawarcia umowy, czy na dzień jej opłacenia?
  (na stronie BGŻOptima nigdzie nie mogę znaleźć tych informacji) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, szczerze mówiąc nie pamiętam. Przeszukałam maile, które dostałam jak ja zakładałam, ale nie było takiej informacji. Zwykle takie wnioski są ważne ok 7 dni, ale w przypadku Optimy jest to chyba 30 dni. Przy czym nie dam sobie za to ręki uciąć. Jeżeli to było dawno temu to wniosek jest już raczej nieważny i lepiej złożyć nowy.

   Usuń
  2. Witam ponownie, nigdy nie miałam konta w tym banku i to byłby mój pierwszy wniosek o lokatę bezkarną.
   Problem w tym, iż pieniądze będę miała za jakieś 4-5 dni. Obawiam się tego, iż np. 1 czerwca bank może obniżyć (lub podwyższyć – ale tego akurat się nie boję ;) oprocentowanie, dlatego myślałam o złożeniu wniosku jeszcze w maju.
   I stąd jeszcze raz moje pytanie wniosek złożony 31 maja (4%), a lokata opłacona np. 4 czerwca (przy np. ~3,5%) - w efekcie lokata będzie oprocentowana na 4?

   ( i tak z samej ciekawości, a gdyby odwrócić sytuację i oprocentowanie poszłoby w górę ew. pojawiłaby się jakaś promocja – to czy można by „wygasić” złożony w maju i nieopłacony jeszcze wniosek i złożyć drugi w czerwcu jako NOWY, bo w końcu tą bezkarną podobno można założyć tylko raz). Mam nadzieję, że nie zagmatwałam, bo to że się rozpisałam…

   Usuń
  3. Witam, do góry na pewno nie pójdzie, jak już to w dół. Żeby szły do góry, to musiałaby się zmienić polityka pieniężna państwa, a nic na to nie wskazuje.

   Teoretycznie lokata powinna mieć takie oprocentowanie jak przy składaniu wniosku, ale co zrobiliby w takiej sytuacji, tego nie wiem. Optima jest ogólnie w porządku. W Alior Sync miałam taką sytuację, że zwrócili pieniądze jak się skończyła oferta, ale tu myślę, że będzie ok. W Idea Banku wnioski są ważne nawet po zakończeniu oferty (zgodnie z terminem ważności wniosku). No a Alior to Alior ... ;) Także myślę, że w Optimie tym bardziej poważnie traktują klientów.

   Ja bym zdecydowanie złożyła wniosek dzisiaj. Jak patrzyłam pod linkiem, który podałam w artykule, jest jeszcze oferta na 4%, ale rzeczywiście mogą obniżyć, bo wszystkie banki już poobniżały lokaty.

   Na 99% jestem przekonana, że termin ważności wniosku to było 30 dni. Na 100% niestety nie mogę powiedzieć.

   Pozdrawiam

   Usuń
 14. Jak naliczane są odsetki w przypadku zerwania lokaty przed upływem 3 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z oprocentowaniem za czas (ilość dni) od momentu otwarcia lokaty do jej zerwania.

   Usuń
 15. Witam, zastanawiam się właśnie nad założeniem lokaty z funduszem (5,5%) a dodatkowym kontem Optima Saver, ale nie wiem czy warto ryzykować i co lepiej się opłaca. Co Pani o tym myśli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem tak (podkreślam, że oceniam subiektywnie) - jeżeli i tak zamierza Pani zainwestować pieniądze w fundusze inwestycyjne, to lokata 5,5% jest tylko miłym dodatkiem. Jeśli chce Pani zainwestować w fundusze ze względu na lokatę, to mija się to z celem. Pieniądze trzeba rozłożyć 2 do 1. Czyli dwie trzecie kapitału w fundusze do jednej trzeciej kapitału na lokatę.

   Do wyboru są tam różne fundusze Skarbiec. To są ogólnie raczej dobre fundusze. Wiele też zależy od tego jakie Pani fundusze wybierze i jak rozłoży kapitał, bo są tam bardziej i mniej ryzykowne. W przypadku akcyjnych, ryzyko jest spore. Jeżeli giełda będzie szła w górę, to będzie ok, ale jeżeli coś się wydarzy na świecie i polecił w dół, to te kilka procent zysku więcej na 3 miesięcznej lokacie z 1/3 kapitału nie będzie Pani nawet robić różnicy. Nawet obserwując giełdę z funduszu nie da się w momencie wypłacić pieniędzy (zbyć jednostek uczestnictwa, tak jak sprzedaje się akcje) zawsze to trochę trwa.

   W przypadku funduszy inwestujących w bardziej bezpieczne aktywa, potencjalne zyski są mniejsze. Ryzyko straty jednak również występuje. Także lokatę można tu traktować tylko jako mały dodatek.

   Osobiście mało inwestuję w fundusze, bo nie lubię ryzyka. Jak już to robię to z kolei w stricte agresywne - akcyjne, ale tylko po jakimś kryzysie gospodarczym, gdy ceny akcji są mocno przecenione i to nie od razu, tylko w momencie, gdy sytuacja się ustabilizuje, ale do odrobienia strat jeszcze daleko. Wtedy kupuję jednostki w funduszach. Kupując na samym dołku za dużo stresu mnie to kosztuje, bo zawsze w takich momentach może bardziej spaść.

   Co do Optima Saver to według mnie już lepsze jest samo konto oszczędnościowe w Optimie. Tylko ja tam trzymam pieniądze jedynie na promocyjnym oprocentowaniu, a potem przerzucam na lokaty gdzie indziej.

   Usuń
 16. Witam,

  Chcę założyć lokatę Bezkarną i skorzystać ze zniżki na OC w Link4. Czy może możecie mi Państwo poradzić, czy warto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.

   Z lokaty bezkarnej na pewno warto skorzystać, bo to jedna z najlepszych lokat na rynku. Co do OC, to w Optimie jest bodajże rabat 12% na Link4, więc zawsze to 12% taniej niż bez rabatu. Na stronie pobiera się kod rabatowy dostępny dla klientów Optimy. Moim zdaniem warto, ale też warto porównać oferty w wielu firmach ubezpieczeniowych.

   Usuń
  2. Proszę pamiętać, że przy zmianie ubezpieczyciela trzeba wypowiedzieć OC w firmie, w której mieliśmy OC do tej pory, bo inaczej zgodnie z obecnym prawem zostanie nam przedłużone i będzie trzeba zapłacić składkę w dwóch firmach ubezpieczeniowych.

   Usuń
 17. Dzień dobry, czy orientuje się Pani może, czy można założyć lokatę w BGŻ Optima + powiązane konto oszczędnościowe jeśli mieszka się, pracuje i płaci podatki za granicą (UE)? Mam adres zameldowania w Polsce i trochę oszczędności, które chciałabym lepiej ulokować i BGŻ wygląda obecnie najbardziej obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry.
   Założyć Pani na pewno może. Rozumiem, że ma Pani jakieś konto w Polsce w zł? Czy chodzi o aktywację przelewem z rachunku zagranicznego?

   Usuń
 18. Mam takie pytanie, jeśli 16 kwietnia miałem założoną lokatę bezkarną z max. kwota i zamknąłem tą lokatę około 20 kwietnia. Pieniądze zostały przelane na konto oszczędnościowe, do którego wydałem dyspozycję odnośnie zamknięcia, konta. Kiedy najlepiej założyć ponownie konto w BGŻ, aby mieć 3% na koncie oszczędnościowym? Na koncie oszczędnościowym jest podany procent 2%/3% jak to można zrozumieć? Który procent czego dotyczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sensu zamykać i otwierać konta na nowo, promocyjny procent jest po prostu dla nowych środków. Jeżeli Pana pieniądze z lokaty wypłynęły z banku przed rozpoczęciem okresu podanego aktualnie w opisie konta oszczędnościowego. To jak je Pan teraz wpłaci z powrotem to będą nowymi środkami oprocentowanymi na 3%.

   Z tym 2%/3% chodzi o to czy środki są nowe, czy stare. Czyli czy są nadwyżką nad saldem całkowitym z dania podanego w opisie konta oszczędnościowego, od którego rozpoczyna się dany okres promocyjnego oprocentowania.

   Usuń
 19. Witam, chciałabym gdzieś dobrze ulokować 100 tys.zł. Nie znam się zupełnie, ale BGZ Optima wydaje mi się całkiem sensowne, proszę mi podpowiedzieć jak to zrobić? 20 tys. na bezkarną i reszta na optima? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, obecnie oferta Lokaty Bezkarnej jest już nieco inna. Teraz jest do 100 000 zł, także może Pan przelać całość na Lokatę Bezkarną. Procent jest niestety już niższy, niż jak pisałam ten artykuł. Obecnie jest to 3,2%. Informacje w artykule zaktualizowałam, niestety w komentarzach nie mogę. Aktualnie przy takich kwotach wyższego się nie uzyska na tradycyjnych lokatach bez "niechcianych dodatków i warunków".

   Jedynie Lion's daje też jeszcze 3,25%, ale dla kwot od 100 000 zł w górę i trzeba założyć z odpowiedniego wniosku, żeby można ją założyć przez Internet, bo jest też wersja z wizytą w oddziale, a Lion's ma ich tylko kilka w Polsce (Link do wniosku podawałam w artykule o Lion's).

   Przy czym lepiej zacząć od Optimy.

   Usuń
 20. Witam, ja mam takie trochę infantylne pytanie. Dziś złożyłam wniosek o założenie lokaty bezkarnej (jako że dziś ostatni dzień promocyjnego oprocentowania). Na podsumowaniu pojawia się informacja, że aby w pełni aktywować lokatę należy wykonać przelew inicjujący w kwocie zadeklarowanej przy składaniu wniosku i oczywiście podano numer konta. Ponieważ to moja pierwsza przygoda z zakładaniem jakiejkolwiek lokaty, trochę się zaniepokoiłam, bo obawiam się przelać oszczędności życia na jakieś konto, nie mając uprzednio do niego dostępu (do konta). Będę wdzięczna za odpowiedź czy cała ta procedura tak właśnie ma wyglądać, czy jest to bezpieczne? Czy można w jakiś sposób, np. telefoniczny potwierdzić autentyczność tego jeszcze nie aktywowanego konta? Przepraszam jeśli śmiecę tym komentarzem, ale bardzo się boję utraty oszczędności. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, spokojnie może Pani wykonać przelew aktywacyjny na numer konta, który Pani otrzymała. Jest na pewno prawidłowy. To jest zautomatyzowany proces. Sama robiłam dla siebie, także mogę osobiście potwierdzić. Ten numer to jest założone dla Pani konto i po dokonaniu przelewu na zdeklarowaną kwotę, od razu automatycznie założy się z niej lokata.

   Jedyne na co warto zwrócić uwagę to czy numer konta robiąc kopiuj/ wklej się na pewno zgadza po wklejeniu.

   Skąd informacja, że do dzisiaj jest oprocentowanie tej lokaty? Nigdzie nie widziałam informacji na ten temat, że coś się zmienia w najbliższych dniach.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Co do warunków lokaty, najwyraźniej zostałam wprowadzona w błąd przez Panią z centrali, która objaśniając mi pokrótce warunki umowy powiedziała, że obowiązują one do końca czerwca.

   Pozdrawiam, Ewa

   Usuń
  3. Nie wiem, może chodziło o coś innego albo szykują jakąś zamianę w ofercie. Póki co z tego co widzę dalej jest dostępna na takich warunkach jak była, a mamy już lipiec.

   Pozdrawiam

   Usuń
  4. Pani Sylwio, jeszcze jedno pytanie mam. Otóż odważyłam się i przelałam dziś rano na wskazane konto moje oszczędności. Nie otrzymałam jeszcze numeru klienta i oczywiście zaczynam odczuwać lekki niepokój, bo na moim koncie zero, kasę wysłałam w świat.. Jak długo trwa księgowanie i sprawdzanie danych, czy jest to kwestia godzin, czy raczej dni? Proszę o odpowiedź, zanim wpadnę w panikę...:) Pozdrawiam, Ewa

   Usuń
  5. Spokojnie, dojdzie :). Jak otrzymają przelew od Pani banku, to zaraz powinna Pani dostać informację o aktywacji. Zapisała Pani sobie może umowę, tą która się wyświetlała przy wypełnianiu wniosku, tam bodajże jest numer identyfikacyjny? Jeżeli nie to też nic nie szkodzi. Powinna Pani też dostać informację na maila, na telefon i pocztą tradycyjną jeszcze przyjdzie. Tylko pocztą to trochę potrwa. Proszę się nie martwić. Nie pamiętam teraz dokładnie co jest podawane na telefon, co na maila. W razie czego sprawdzę Pani w swoich dokumentach jakie od nich otrzymałam.

   Pozdrawiam

   Usuń
  6. Ratuje mnie Pani przed zawałem serca ;). Na razie grzecznie czekam, umowę wydrukowałam, numer oferty mam, tylko tego numeru klienta jeszcze nie dostałam, widać środki jeszcze nie zaksięgowane. Dziękuję za cierpliwość i wyczerpujące odpowiedzi ;) Pozdrawiam, Ewa

   Usuń
  7. Sprawdziłam u siebie, numer klienta przychodzi w mailu po aktywacji konta. Także dopiero przyjdzie. Przyjedzie też pocztą tradycyjną.

   Usuń
 21. Witam Pani Sylwio, ponieważ nie bardzo rozumiem to wszystko, bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu. Chcę założyć lokatę bezkarną na 50000 i konto oszczędnościowe na 10000. W związku z tym mam kilka pytań: Czy te 10000 na koncie będzie miało 3% w stosunku rocznym, a lokata po zakończeniu zostanie przelana automatycznie na to konto? Czy ta kwota z lokaty będzie traktowana jako nowe środki i też zostanie oprocentowana 3%, a te 10000 będą miały po tych trzech miesiącach już niższe oprocentowanie? Jak technicznie przeprowadzić założenie tego konta i lokaty, czy wpłacić na konto 60000 i w jakiś sposób rozdzielić co ma zostać na koncie, a co przeznaczam na lokatę? Czy osobno przelewamy na konto, a osobno na lokatę? Z czego lepiej korzystać przy logowaniu późniejszym - z sms, czy urządzenia Digipass (bo coś takiego widziałam na stronie)? Pozdrawiam Alicja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Pani Alicjo,
   więc tak, rozumiem, że chce Pani mieć 50000 na lokacie, a 10000 na koncie na wypadek jakby trzeba było wypłacić jakieś pieniądze i nie trzeba było zrywać lokaty?

   Od strony technicznej założenie lokaty i konta oszczędnościowego jest bardzo proste. Jeżeli skorzysta Pani z formularza, do którego link podałam w artykule, to w trakcie jego wypełniania jest pytanie o lokaty. Tam Pani sobie wybiera Lokatę Bezkarną i podaje kwotę 50000 zł. Po wysłaniu wypełnionego wniosku otrzyma Pani nr konta, na który musi dokonać przelewu aktywacyjnego, który potwierdzi Pani dane (przelew musi być z Pani rachunku bankowego - dane muszą się zgadzać). Jako że zakłada Pani lokatę, to przelew ten powinien być na kwotę 50000 zł. Numer rachunku, na który przeleje Pani te pieniądze, będzie później numer Pani rachunku oszczędnościowego, tylko że przy aktywacji te pieniądze od razu zostaną przeniesione na lokatę bezkarną. Po aktywacji może Pani sobie przelać te pozostałe 10000 zł na aktywowany już rachunek konta oszczędnościowego. Tam jest wszystko opisane krok po kroku.

   Te 10000 będzie oprocentowane, tak jak Pani napisała, na 3%, bo są to nowe środki. Po zakończeniu lokaty pieniądze automatycznie trafią na konto oszczędnościowe, ale nie będą już raczej nowymi środkami, bo w miedzy czasie skończy się okres promocyjny i pewnie jak zawsze wprowadzą nowy, ale z inną datą weryfikowania salda - w kwestii tego co jest nowymi środkami, a co nie. Po zakończeniu lokaty lepiej przelać pieniądze gdzieś indziej. Obecnie w Banku Smart jest też konto oszczędnościowe na 3% w promocji. Potem za jakiś czas będzie można z powrotem przelać całość na konto w Optimie i znowu będą to nowe środki. Trzeba patrzyć na daty podane w opisie konta oszczędnościowego.

   Moim zdaniem lepiej korzystać z telefonu, po co kolejny rupieć w domu w postaci Digipass.

   Reasumując osobno trzeba przelać na lokatę i osobno na konto oszczędnościowe. Tyle, że numer rachunku będzie ten sam, jeśli dobrze pamiętam.

   Dodam jeszcze, że Lokatę Bezkarną można zerwać bez utraty odsetek, więc może lepiej dać całe 60000 na lokatę, chyba że zakłada Pani, że pieniądze będą potrzebne w najbliższym czasie.

   W razie czego proszę śmiało pisać.
   Pozdrawiam Sylwia

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za wyjaśnienie. I ostatnie pytanie: czy dobrze zrozumiałam, że na koncie nie muszę mieć żadnych środków?

   Usuń
  3. Tak, nie musi mieć Pani na koncie oszczędnościowym żadnych środków. Dodatkowo jeżeli nie będzie Pani chciała sobie go trzymać, to po zakończeniu lokaty można je bardzo łatwo zamknąć. Wystarczy z poziomu systemu bankowości internetowej, po zalogowaniu wysłać im wiadomość z dyspozycją o zamknięciu konta.

   Usuń
  4. Jeszcze raz dziękuję bardzo i pozdrawiam.

   Usuń
 22. Witam pani Sylwio, proszę o pomoc. Mam w gotówce pewna sumę pieniędzy i proszę o pomoc jak mam ulokować pieniądze na dobre oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   w zasadzie to zależy o jaką kwotę chodzi? Jeżeli poniżej 100 000 zł to wg. mnie najlepszym rozwiązaniem na daną chwilę jest właśnie opisana w artykule Lokata Bezkarna w Optimie 3,2%, ewentualnie lokata Happy na 4% w Idea Banku (tylko dla nowych klientów) - ta jest jednak ograniczona do 10 000 zł i dostępna tylko dla osób, które nie korzystały jeszcze z Idea Banku.

   Dla kwot powyżej 100 000 zł jest jeszcze lokata Welceome w Lion's Bank na 3,25%, też dla nowych klientów.

   Moim zdaniem na obecną chwilę najlepiej w Optimie, do tego mamy jeszcze konto oszczędnościowe na 3%, a jak się go nie chce, to po zakończeniu lokaty można je zamknąć wysyłając jedynie wiadomość do nich w panelu administracyjnym. Wszystkie są na 3 miesiące.

   Wg. mojej subiektywnej oceny to są obecnie najlepsze lokaty na rynku z najwyższym oprocentowaniem i bez niechcianych "dodatków". Po prawej stronie pod menu jest ranking, który tworzymy co miesiąc, są tam linki do opisów wszystkich trzech lokat. Jeden z nich prowadzi właśnie do tej strony, na której się obecnie znajdujemy.

   W razie potrzeby proszę pisać śmiało. Jak będę potrafiła to pomogę.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Witam ponownie pani Sylwio, mam 50000 w gotowce. Czy mam wpłacić na moje konto ROR, a następnie utworzyć konto optima bezkarne, czy oszczędnościowe, od czego zacząć? Pozdrawiam i czekam na pomoc. Halina

   Usuń
  3. Witam Pani Halino, w przypadku kwoty 50000 zł Optima będzie najlepszym rozwiązaniem, bo w Idei przy lokacie Happy jest ograniczenie do 10 000 zł, a w Lion's jest dla kwot od 100 000 zł.

   Nie ma tam konta bezkarnego. Bezkarna jest lokata, a konto jest oszczędnościowe, całkowicie darmowe. Najlepiej całość dać na lokatę bezkarną. Zakłada się ją razem z kontem oszczędnościowym. Inaczej się nie da, bo tą lokatę można założyć tylko na etapie składanie wniosku o konto oszczędnościowe.

   Tak musi Pani wpłacić sobie te 50000 zł na swój ROR. W artykule podałam link do wniosku (ten z logo BGŻ Optimy). Wniosek ten trzeba wypełnić, podać swoje dane, numer telefonu, e-mail i wybrać tam kwotę lokaty, czyli w Pani przypadku 50000 zł. Po wysłaniu wniosku otrzyma Pani numer rachunku, na który musi Pani wykonać przelew aktywacyjny z Pani RORu. Jako że zakłada Pani lokatę, to przelew ten musi Pani zrobić na 50000zł - jednorazowo. Proszę sobie sprawdzić, czy w Pani banku nie ma ograniczenia co do wielkości przelewów. Jakby było to można zmienić. Gdy dojdą pieniądze, to automatycznie zostaną przeniesione na Lokatę Bezkarną i od razu zostanie też otwarte konto oszczędnościowe. Otrzyma Pani potwierdzenie na maila i jeszcze potem przyjdzie pocztą tradycyjną, z tego co pamiętam.

   W razie problemów proszę pisać. Postaram się pomóc.

   Pozdrawiam
   Sylwia

   Usuń
  4. Pozdrawiam i dziękuję za fachowe doradztwo. Halina

   Usuń
  5. Cieszę się, że mogłam pomóc.
   W zasadzie to ja nie jestem doradcą, bazuję tylko na własnych doświadczeniach i tym co sama robię dla siebie w kwestii lokowania, czy inwestowania własnych oszczędności.

   Pozdrawiam
   Sylwia

   Usuń
 23. Droga Pani Sylwio, chcę założyć lokatę, posiadam 130 tys. Czy Lion Welcome jest na dzień dzisiejszy najlepszym wyjściem. Czy należy otworzyć równocześnie ROR lub konto oszczędnościowe, żeby móc założyć lokatę? Nikt się na centrali nie zgłasza, a z Berlina do najbliższej placówki to troszkę daleko :-) Serdecznie pozdrawiam, Sylwia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, jeśli chodzi o Lion's to nie wiem czy lokata Welcom jest nadal dostępna w wersji online. Niby z tego linka, który zamieściłam w artykule o Lion's, formularz nadal się otwiera, ale coś tam chyba będą zmieniali. Teraz promują wersję z wizytą w oddziale, z nieco wyższym procentem, no ale tych oddziałów jest mało i jak Pani napisała, no kawałek ma Pani z Berlina ;). Nie wiem, czy nie lepiej rozłożyć te 130 tys. na dwie kwoty - 100 tys. dać do Optimy, a 30 tys. gdzieś indziej. Przy czym te promocyjne lokaty poza Optimą i Lion's są zwykle ograniczone do małych kwot.

   Wracając do Lion's do lokaty Welcome nie trzeba otwierać żadnych kont. Z kolei w Optimie otwiera się w 100% darmowe konto oszczędnościowe, które jak się go nie chce, to można zamknąć potem - pisząc do nich wiadomość po zalogowaniu, po zakończeniu lokaty.

   Jeśli chodzi o kontakt z Lions, to może nie ten numer? Z zagranicy jest chyba inny. W artykule o Lion's (link tutaj) podałam link do lokaty Welcome Online, może Pani sprawdzić. Formularz działa, ale czy nadal da się założyć, to nie sprawdzałam. W tym artykule jest jeszcze drugi link do wersji z wizytą w oddziale, ale to jest link do formularza kontaktowego. To może Pani wypełnić, podać swój numer. Jeśli ma Pani niemiecki numer to z odpowiednim kierunkowym +49 do Niemiec bodajże i powinni do Pani oddzwonić. Chyba ;)

   W razie czego proszę pisać.

   Pozdrawiam
   Sylwia

   Usuń
 24. Witam, posiadam 100 000 zł i chciałbym założyć lokatę. Lokata bezkarna jest bardzo zachęcająca. Niestety nie mam wiedzy na temat lokat i ich oprocentowania oraz w jaki sposób one działają. Na mój prosty chłopski rozum wnioskuję, że po wpłacie 100 000zł na lokatę 3,2% po 3 miesiącach lokata ta powiększy się o 3200zł. Po upływie 3 miesięcy kwota 103 200 zł przejdzie na konto oszczędnościowe 3% i jeśli środki na tym koncie zostaną, po roku do 103 200zł zostanie dodane 3% od tej kwoty...? Pozdrawiam Rafał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Panie Rafale,
   no niezupełnie. Otóż oprocentowanie lokat jest podawane w stosunku rocznym, dlatego trzeba je przeliczyć na czas trwania lokaty. Od naliczonych odsetek potrącony nam jeszcze zostanie podatek Belki.

   Po zakończeniu lokaty pieniądze trafią na konto oszczędnościowe, ale wtedy nie załapiemy się już na oprocentowanie promocyjne. Lepiej po zakończeniu lokaty przelać te pieniądze na inna lokatę w innym banku. Np. do Lion's na lokatę Welcome. Można też ustawić ją tak, żeby po jej zakończeniu pieniądze trafiły do BGŻOptimy i wtedy już załapiemy się na oprocentowanie promocyjne na koncie oszczędnościowym, które niestety będzie nas obowiązywało tylko przez jakiś czas.

   Niestety obecnie bardzo ciężko znaleźć atrakcyjną lokatę zw. na niskie stopy procentowe.

   Usuń
 25. Witam. Czy jeżeli skorzystam z lokaty bezkarnej BGŻOptimy i po jej zakończeniu przeleję pieniądze na inne konto i zlikwiduje konto oszczędnościowe BGŻOptimy, będę mógł ponownie skorzystać z lokaty bezkarnej zakładając ponownie konto. Jeżeli nie, to czy będzie mogła zrobić to moja żona, zakładając, że pierwsze konto było założone na mnie? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, z tego co pamiętam jak czytałam warunki, to bodajże było gdzieś napisane, że nie można jeżeli się posiadało w ciągu ostatniego roku jakiś produkt w Optimie. Więc chyba po zamknięciu wszystkiego można założyć nową dopiero po co najmniej roku czasu.

   Na żonę może być na pewno, tylko przelew musi być z jej konta, chyba że macie jakieś wspólne? To w takim wypadku trudno mi powiedzieć. Prawdopodobnie przy wspólnym też może, bo to w końcu inna osoba i może założyć lokatę i konto tylko na siebie.

   Usuń
 26. Witam, chciałbym się dowiedzieć ile czasu trzeba czekać na pełną aktywacje konta? Wczoraj założyłem lokatę oraz zrobiłem przelew aktywacyjny, dzisiaj rano zadzwoniłem na infolinie z pytaniem czy przelew doszedł i otrzymałem informację, że przelew został zaksięgowany jednak czeka na weryfikację. Trochę dziwne jest to, że trzeba czekać tyle czasu na weryfikację przelewu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale dopiero co wróciłam z zagranicy. Więc tak, z jakiś jeden dzień to trwa. Chyba, że ktoś robiłby np. przelew w piątek wieczorem. Jak doszedł, to oni tylko sprawdzają, czy dane z konta, z którego został wykonany przelew zgadzają się z danymi podanymi w formularzu. Nie jest to natychmiastowo, bo to człowiek musi przejrzeć, a te lokaty dziennie zakłada masa ludzi.

   Usuń
 27. Witam Pani Sylwio, czy mogłaby Pani wyjaśnić na przykładzie np. 10000 zł jak BGŻ Optima liczy odsetki na koncie oszczędnościowym? To trochę zagadka. Widziałem po zalogowaniu się, że są odsetki standardowe, odsetki promocyjna i dodatkowa premia, jak to jest liczone? Jestem nowym klientem od sierpnia wiec obowiązuje mnie oprocentowanie 2,8 do 24 września z góry dziękuje za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale wczoraj wróciłam z zagranicy i mam tu chyba z 80 komentarzy oczekujących na moderację. W wolnej chwili postaram się to Panu wyjaśnić.

   Usuń
  2. Pani Sylwio mam nadzieję, że znajdzie Pani chwile czasu i napisze jak BGŻOptima liczy odsetki na koncie oszczędnościowym. Pozwoliłem sobie przypomnieć, ponieważ ma Pani dużo zapytań, więc łatwo o jednym zapomnieć. Pozdrawiam

   Usuń
  3. Ogólnie wygląda to tak, że nowe środki w podawanym przez bank okresie promocji oprocentowane są 2,8% do 100 000 zł. W przypadku starych środków jest nieco inaczej, ale zawsze to oprocentowanie wynika z oprocentowania standardowego + promocyjne + premia dodatkowa.

   Odsetki liczone są codziennie na koniec dnia od środków, które znajdują się na rachunku zgodnie z Tabelą oprocentowania obowiązującą na dany okres. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:
   - odsetki standardowe, to odsetki naliczane od oprocentowania standardowego w wysokości 1,5% w skali roku dla wszystkich środków znajdujących się na rachunku,
   - odsetki promocyjne, to odsetki naliczone w wysokości 0,5% w skali roku - jako uzupełnienie do oprocentowania 2% w skali roku dla pozostałych środków jeżeli ich wysokość wynosi co najmniej 150 000 PLN; w wysokości 0,2% w skali roku - jako uzupełnienie do oprocentowania 1,7% w skali roku dla pozostałych środków jeżeli ich wysokość wynosi poniżej 150 000 PLN,
   - premia dodatkowa, to odsetki naliczone w wysokości 0,8%/1,1% w skali roku - jako uzupełnienie do oprocentowania 2,8% w skali roku dla Nowych Środków.

   Tyle udało mi się dowiedzieć od banku. No to naliczanie trochę komplikują rozbijając na 3 podgrupy. Większość banków oferujących konta oszczędnościowe z różnymi wariantami oprocentowania podaje porostu uśrednioną wartość dla całości, a oni to rozpisują szczegółowo.

   Usuń
 28. Witam. Chciałbym założyć sobie konto oszczędnościowe w BGŻOptima. Czy ono na pewno jest w 100% darmowe? Chcę tam przelewać różne kwoty. Zależy ile w danym miesiącu będę mógł, ale stwierdziłem, że lepiej wrzucić to gdzieś na konto i niech sobie tam rośnie troszkę ;), czy w tym przypadku BGŻOptima będzie najlepsza? Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Tak jest w 100% darmowe. Jeżeli nie chce Pan zakładać kolejnego rachunku osobistego, a jedynie samo konto oszczędnościowe, to chyba tylko Optima daje taką możliwość. Jeżeli chce Pan założyć kolejny rachunek osobisty + konto oszczędnościowe, to bardzo dobre jest też w Banku Smart, a osobiste jest tam też w 100% darmowe, jeśli chodzi o standardowe czynności bankowe.

   Usuń
 29. Dzień dobry. Jestem starszą osobą. Chciałabym założyć lokatę. Proszę mi podpowiedzieć jak mam to zrobić krok po kroku. Jakie dane mam sobie przygotować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry.
   W treści tego artykułu znajdzie Pani link do wniosku o otwarcie lokaty, który trzeba wypełnić. Potrzebuje Pani dowód osobisty, numer telefonu, e-mail i numer Pani rachunku bankowego. Po kliknięciu w link dalej klika Pani "Otwórz w 5 Min". Następnie zaznacza Pani czwartą od góry (ostatnią) kratkę przy zgodach. Reszta nie jest wymagana i klika Pani "Dalej". Wypełnia Pani formularz swoimi danymi. Podaje Pani swój numer telefonu komórkowego. Klika Pani "Wygeneruj SMS z kodem" Otrzyma Pani kod smsem, który musi Pani wpisać w odpowiednim polu. Ma to na celu potwierdzenie Pani numeru telefonu. Nic to nie kosztuje. Musi Pani podać wszystkie dane włącznie z adresem zameldowania tak jak ma Pani na rachunku, z którego zasili Pani lokatę. Podaje Pani dwukrotnie hasło, którego będzie Pani używała do logowania. Następnie podaje Pani numer rachunku, z którego zasili Pani lokatę. Po wypełnieniu całego formularz otrzyma Pani numer rachunku, na który powinna Pani dokonać przelewu aktywacyjnego z podanego wcześniej swojego rachunku w kwocie równej zdeklarowanej przez Panią kwocie lokaty bezkarnej i gotowe. W razie pytań proszę śmiało pisać.

   Usuń
 30. Witam;
  chciałbym założyć lokatę bezkarną jako nowy klient. Ale chciałbym, żeby małżonka również miała do niej dostęp, żeby była wspólna. A przy zakładaniu lokaty pojawia się komunikat: Otwierasz Konto Indywidualne BGŻOptima i Lokaty Terminowe. Czy najpierw mam założyć wspólne konto oszczędnościowe i potem z jego poziomu założyć lokatę bezkarną? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, Lokatę Bezkarną można założyć tylko na etapie składania wniosku o konto. Gdy konto jest już założone, to potem nie da się już założyć Lokaty Bezkarnej. Jak jest ze wspólnymi, tego nie wiem dokładnie, ale może Pan chyba założyć na siebie, a potem zadzwonić i przekształcić konto z indywidualnego na wspólne albo otworzyć drugie - wspólne. Nie lepiej Panu założyć najpierw na siebie Lokatę Bezkarną, a potem na żonę? Będzie Pan miał Bezkarną 2 razy z dobrym oprocentowaniem. Jedną po drugiej w sumie przez 6 miesięcy. Chyba że zakłada Pan, że żona zerwie ;).

   Usuń
 31. Dzień Dobry. Mam pytanie, czy można zrobić przelew z rachunku głównego czyli oszczędnościowego w BGŻ Optima na rachunek w innym banku, ale NIE na tzw. powiązany? Zalogowałem się żeby sprawdzić, ale wydaje mi się, że nie ma tam takiej opcji. Jest chyba tylko jedna możliwość, przelew właśnie na rachunek powiązany, a chciałbym zrobić na jeszcze inny. Pozdrawiam Pani Sylwio

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry. Niestety nie, można tylko na rachunek powiązany. Na pewno można zmienić rachunek powiązany na inny, ale czy można dodać kolejny i posiadać ich więcej niż jeden, to musiałbym sprawdzić. W zasadzie trochę to dziwacznie wymyślili, ale to jedyne konto oszczędnościowe z darmowymi przelewami bez ograniczenia do jednego przelewu w miesiącu, gdzie można wypłacać ile się chcę, więc nie narzekam, aczkolwiek byłoby wygodniej.

   Usuń
  2. A jak w takim razie Pani Sylwio zmienić rachunek powiązany na inny? W systemie po zalogowaniu jest taka możliwość, czy może trzeba zadzwonić do Centrum Obsługi Klienta?

   Usuń
  3. Można w systemie po zalogowaniu.: Osobiste -> Rachunek Powiązany. Tam trzeba podać numer nowego rachunku. Trzeba go potem jeszcze zweryfikować przelewem weryfikacyjnym wykonanym z tego rachunku na konto w Optimie na 1zł. Podobnie jak było przy zakładaniu konta.

   Usuń
 32. Czy może Pani poradzić jaką lokatę lepiej założyć, chodzi o depozyt na dużą kwotę 1. lokata bezkonkurencyjna w idea banku na 3% na 4 miesiące lub 2. lokata słoneczna III w Getin Banku także na 3%, ale na 6 miesięcy jak Pani uważa co lepsze, bez znaczenia? Pozdrawiam Pani Sylwio

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata Słoneczna to lokata dla nowych środków. Jeżeli ma Pan/Pani pewność, że będą to nowe środki i nie robił/a Pan/Pani tam żadnych transakcji po okresie, w którym będzie sprawdzane saldo lub jest Pan/Pani pewny/a, że aktualne saldo wszystkich środków, włącznie z tymi zdeponowanymi na koncie, jest i pozostanie wyższe od tego z dnia, który podaje bank jako moment porównania sald, to w takim wypadku nie ma to większego znaczenia, którą Pan/Pani wybierze i proponuję zasugerować się preferowanym okresem trwania lokaty. Przy zakładaniu tej lokaty pokazuje jaka jest ta nadwyżka, czyli ile jest nowych środków. Poza tym pieniądze, które nie są nadwyżką (nowymi środkami) zostaną zdeponowane jako druga lokata z niższym oprocentowaniem. Z kolei w Idei np. w przypadku podobnej lokaty Power jeżeli okaże się, że pieniądze nie są nadwyżką nad sprawdzanym saldem ze wskazanego opisie lokaty dnia, to oprocentowanie lokaty zostanie obniżone. Zaś w przypadku podanej przez Pana/Panią lokaty bezkonkurencyjnej nie ma takiego wymogu, ale ona ma 3% na 4 miesiące, a w wersji na 2 miesiące ma 2,85%.

   Jeżeli to jest bardzo duża kwota, to proponuję ją podzielić na kwoty gwarantowane przez BFG, czyli do równowartości 100 000 euro. Banki w zasadzie niby nie bankrutują, ale osobiście lubię dmuchać na zimne i mieć 100% bezpieczeństwa.

   Usuń
 33. Magdalena Sobczak29 września 2015 08:49

  Witam, czy w trakcie trwania lokaty możliwe jest dokonywanie kolejnych wpłat? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem to do samej lokaty nie, ale na konto oszczędnościowe można wpłacać. Do stricte lokat chyba nigdy nie można dopłacać.

   Usuń
 34. Czy lokatę bezkarną w BGŻ Optima można samemu zerwać po zalogowaniu się czy muszę się skontaktować z bankiem?
  Czy odsetki na głównym rachunku oszczędnościowym w tym banku są naliczane na koniec każdego miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Można zerwać samemu po zalogowaniu z poziomu serwisu internetowego.
   2. Tak raz na miesiąc są naliczane odsetki, tak jak wszędzie.

   Usuń
 35. Pani Sylwio, mam takie pytanie związane z oprocentowaniem depozytów bankowych. Trochę wybiegam w przyszłość tak z ciekawości. Oczywiście to jest kwestia chyba bardzo odległa, ale myślę, że wiele osób to interesuje. Jak Pani uważa kiedy można się spodziewać pierwszej podwyżki stóp procentowych przez RPP dotyczącej bezpośrednio oprocentowania lokat czyli chyba to jest stopa referencyjna. Wiem że to jest zagadka dla większości, ale czy są jakieś prognozy przewidywania? Czy pierwsza podwyżka może być w przyszłym roku, czy dopiero w następnym czyli w 2017? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego to niestety nikt nie wie. Podobno mają teraz już nie obniżać, a eksperci przewidują jakieś ewentualne podwyżki stóp na drugą połowę przyszłego roku, no ale to podobno. Zobaczymy. Przydałoby się, bo strasznie niskie te stopy teraz są.

   Usuń
  2. Zgadza się, bardzo niskie, właściwie to najniższe w historii. Stóp już obniżać nie będą, RPP to wyraźnie zasygnalizowała mówiąc na konferencji po posiedzeniu, na którym obniżono o 0,5 pp (chyba w marcu), że cykl obniżek dobiegł końca. Co ciekawe, pomimo tego, że ostatnia miała miejsce pół roku temu banki jednak minimalnie, ale regularnie tną oprocentowanie depozytów.

   Usuń
 36. Witam. Czy ktoś się orientuje, czy przelew inicjujący na nowe konto Wspólne w BGŻ Optima może być dokonany z konta prywatnego jednego z małżonków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, ale teoretycznie powinno się dać. W końcu może to być pierwsze zakładane przez Ciebie konto wspólne. Jak masz już wspólne, to lepiej zrób ze wspólnego. Jak nie masz to spróbuj, najwyżej będą dzwonić albo w najgorszym wypadku odrzucą wniosek.

   Usuń
  2. Przelew inicjujący ma na celu identyfikację rachunku powiązanego oraz weryfikację prawdziwości danych osobowych. Bank chce, żeby na przelewie inicjującym widniały dane obojga małżonków. W moim banku było to niemożliwe (drukuje się nazwisko osoby wykonującej przelew, a nie obojga współwłaścicieli), więc bank poprosił o osobne przelewy każdego z małżonków (oczywiście z tego samego konta). Ewentualnie wchodziła w rachubę weryfikacja poprzez jeden przelew inicjujący + przesłanie skanu umowy bankowej dot. rachunku powiązanego, gdzie widniałyby dane wszystkich właścicieli).

   Usuń
 37. Pani Sylwio,
  Posiadam rachunek oszczędnościowy w BGŻ Optima (lokatę bezkarną już miałem), ale w chwili obecnej nie korzystam z niego i nie będzie mi potrzebny na pewno przez minimum 6 miesięcy, na koncie nie ma żadnych środków i nie zasilę tego konta przez ten czas, a prawdopodobnie nawet dłużej. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale może po prostu lepiej zamknąć to konto, czy zostawić tak jak jest obecnie?
  Może np. po 12 miesiącach będzie lepsza oferta depozytowa dla klientów otwierających rachunek? jak Pani myśli co zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Pan go nie używa to może lepiej zamknąć. Po 12stu miesiącach myślę, że stopy procentowe będą wyższe, to i lokaty powinny być nieco wyższe. Tak przynajmniej liczę. Dobrze by było, ale co dokładnie się wydarzy tego nikt nie wie. W każdym razie takie są przewidywania co do stóp procentowych.

   Usuń
 38. Witam, proszę o radę skończyła mi się lokata BGZ Optima i teraz środki są oprocentowane na 1,70%. Co najlepiej z nimi zrobić, chodzi mi o lokaty maksymalnie do roku. Kwota to 60 tysięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, ciężko coś sensownego znaleźć dzisiaj, bez niechcianych wymogów i dodatków. Większość promocyjnych lokat na start jest ograniczona do 10 000 zł. Jeżeli rozbijanie kwoty na mniejsze wchodzi w grę, to w Banku Smart jest konto oszczędnościowe do 50 000 na 3% (oprocentowanie promocyjne na okres aktualnej promocji, potem 2,8%, ale trzeba założyć bezpłatny ROR). 10 000 zł można dać na Lokatę Happy w Idea Banku na 3 miesiące na 4%, bez zakładania konta. Linki do opisów są po prawej stronie w menu w naszym rankingu. Nie wiem w jakich bankach już Pan wykorzystał lokaty na start. Do Lion's to za mała kwota, ale może Pan też np. założyć Lokatę Happy na 4% (link do opisu w rankingu w menu po prawej) na 10 tys. i do tego potem na podobny okres jakąś inną w Idei z nieco mniejszym procentem. Ustawić rachunki do zwrotu na Optimę, to te pieniądze wrócą już jako nowe środki i będą z promocyjnym oprocentowaniem, a jednocześnie zbierze sobie je Pan/Pani z powrotem do kupy.

   Usuń
 39. Lokata bezkarna % gwarantowany 3,2, okres gwarantowany 7 dni. Taka generowana jest umowa. Czy to znaczy, że 3,2% jest tylko przez 7 dni, a pozostałe 2 miesiące i 3 tygodnie BGŻ może obliczać lokatę dowolnie wg. dowolnych odsetek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic podobnego. Ta lokata ma stałe oprocentowanie, więc nie może zostać zmienione w czasie trwania lokaty. Nie wiem o jaki zapis dokładnie chodzi, może okres od złożenia wniosku do przelania przez klienta zdeklarowanej kwoty. Tam jest czas ważności wniosku bodajże do 30 dni, jeśli dobrze pamiętam, więc chyba bank deklaruje się, że klient nawet jak nie założy lokaty od razu, a w tym czasie ofert ulegnie zmianie to i tak przez 7 dni, klient może założyć tą lokatę z oprocentowaniem z wniosku. Tak bym to rozumiała i miałoby to sens. Najlepiej zakładać od razu. Po założeniu już nie może ulec zmianie, bo ma stałe oprocentowanie. Musiałbym znać kontekst tego zapisu, żeby dokładnie określić o co chodzi.

   Usuń
 40. Witam, chcę wpłacić 100000zł na lokatę bezkarną oraz 70000zł na rachunek oszczędnościowy. Czy promocyjne oprocentowanie 2,8% rachunku będzie tylko do 26 listopada, a potem będzie niższe? Jeżeli tak to może wstrzymać się z wpłatą do czasu nowej promocji i czy wiadomo, kiedy ta promocja się zacznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, tak to wygląda - oprocentowanie promocyjne na koncie oszczędnościowym jest do podawanej przez bank daty, a potem od razu rozpoczyna się kolejna promocja na kolejny okres. Tak jest w większości banków z oprocentowaniem promocyjnym na kontach oszczędnościowych. Tak więc te środki przestaną być nowe. Poza tym na koncie oszczędnościowym te oprocentowanie z tego co pamiętam też jest ograniczone do kwoty 100 000 zł i liczy się do tego także lokata, chyba że coś się ostatnio zmieniło. W Pana przypadku lepiej założyć lokatę bezkarną na te 100 000 zł, a te 70 000 zł dać do innego banku. Potem za jakiś czas po zakończeniu lokaty może sobie Pan przelać znowu niecałe 100 000 zł na oszczędnościowe w Optimie jak będą nowymi środkami z promocyjnym oprocentowanie w nowym okresie albo zamknąć konto przez Internet po zalogowaniu.

   W każdym razie nie ma na co czekać, bo przy takiej kwocie jak pieniądze leżą na rachunku bankowym bez oprocentowania albo z jakimś symbolicznym oprocentowaniem, to traci Pan każdego dnia na braku odsetek.

   Usuń
 41. Witam serdecznie. Zainteresowała mnie powyżej omawiana lokata w BGŻOptimie. Tyle tylko, czy mogę jako pierwszą wpłatę na start uiścić jedynie np 300-400 zł, czy musi to być 1000 zł i wyżej? Chciałabym zacząć od małych kwot, a później zwiększać je systematycznie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie. Jeśli chodzi o lokatę bezkarną, to kwota minimalna to 1000 zł i wpłaca się ją jednorazowo. Panu chyba chodzi o konto oszczędnościowe? Jeżeli chce Pan tam wpłacać sobie co jakiś czas. Na lokatę tak się nie da. W przypadku konta oszczędnościowego nie ma kwoty minimalnej.

   Usuń
 42. Witam Pani Sylwio, jutro wracają do mnie pieniążki z lokaty z Lion's Banku z lokaty Happy. Z tego 100000 wpłacam do BGZ Optima na lokatę bezkarną. Zostaje wolne 27000. Co by Pani poradziła żeby z tym zrobić? Jak lokata aktualnie daje najwyższy procent przy takiej kwocie? Łączę życzenia Noworoczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Panie Krzysztofie. Z Lion's to chyba z Lokaty Welcome? Happy jest w Idei. Dla dużych kwot niestety jest niewiele w miarę dobrze oprocentowanych lokat. Na tą resztę wybrałabym coś z oferty lokat online w Idea Banku, bo też nie ma sensu za bardzo rozbijanie na małe kwoty. Tyko, że Happy Plus już Pan nie założy raczej, jak Pan był klientem Lion's, bo to dla nowych klientów, a Lion's to też Idea. Zostają zwykłe lokaty w Idei. Są w miarę dobrze jak na dzisiejsze warunki oprocentowane. Ewentualnie Bank Smart ma dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe, do kwoty 50000 zł (jest opisane w naszym rankingu - po prawej stronie w menu). Konto jest w pełni darmowe bez warunków. Jakby się Pan zdecydował na lokaty w Idei, to nie na lokatę Power, bo ona jest dla nowych środków i liczą się do tego także środki z Lionsa, a Pan tam właśnie miał lokatę, więc oni by potem Panu obniżyli oprocentowanie na lokacie Power.

   Dużo pomyślności w Nowym Roku.

   Usuń
 43. Witam Pani Sylwio. Czy jeżeli założę lokatę bezkarną i przeleję na to konto optima wybraną kwotę np. 50000 z banku WBK to po skończonej lokacie pieniądze wracają na konto w WBK, a konto optima pozostaje puste? Jeżeli pieniądze wrócą ze skończonej lokaty to odczekać aż pojawi się nowa promocja na oprocentowanie konta optima i dopiero przelać pieniądze (obecnie 2,8%)? Czy moja żona może założyć nową lokatę bezkarną przelewając pieniądze z innego niż WBK banku, ale ja tam jestem jako współwłaściciel konta? Pozdrawiam Tomek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Panie Tomku. Po zakończeniu lokaty pieniądze trafią na konto oszczędnościowe w Optimie. Potem sam Pan musi je przelać z powrotem na swój rachunek w WBK. Jak Pan chce załapać się na oprocentowanie promocyjne na koncie oszczędnościowym to po zakończeniu lokaty musi Pan odczekać, aż pojawi się nowy okres promocyjny.

   Co do konta żony, którego Pan też jest współwłaścicielem to myślę, że chyba można spróbować, ale nie wiem czy się uda.

   Pozdrawiam

   Usuń
 44. Mam takie pytanie, czy można ponownie skorzystać z lokaty bezkarnej w BGZ Optima po roku czasu od wypowiedzenia umowy ramowej o rachunek oszczędnościowy? Czy jestem wtedy traktowany już jako nowy klient? W sieci znajduje różne opinie na ten temat, a która jest prawdziwa? Mam wiec prośbę, czy może się Pani dowiedzieć najlepiej w banku żeby być pewnym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu sam nie zadzwonisz i nie zapytasz?

   Usuń
  2. Z tego co pisali w warunkach, to powinno się dać po roku od zamknięcia konta i wypowiedzenia umowy. W praktyce na razie jeszcze nie próbowałam.

   Usuń
  3. Napisałem na kontakt i otrzymałem taka odpowiedz:

   Szanowny Panie,
   Dziękujemy za przesłanie wiadomości.
   Uprzejmie informuję, że lokatę bezkarną może otworzyć Klient, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania Umowy Ramowej dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻOptima nie był posiadaczem tego konta. Jeżeli Klient nie spełni tego warunku zakładana lokata jest zakładaną przez Klienta Lokatą standardową 3 miesięczną.

   Czyli mam rozumieć że tak, jeśli zamknę teraz rachunek, to po roku czasu ponownie mogę założyć lokatę przy zakładaniu nowego konta.

   Usuń
  4. No tak, jest to też napisane w regulaminie bodajże i chyba jeszcze gdzieś na stronie.

   Usuń
 45. Witam Pani Sylwio. Założyłam lokatę, ale zadeklarowałam za dużą kwotę. Zapomniałam, że mam limit na koncie przy przelewie. W regulaminie jest napisane, że przelew inicjujący musi być na zadeklarowana kwotę, a ja nie jestem w stanie przelać jej jednorazowo. Wyczytałam, że "Jeśli kwota przelewu będzie niższa, środki pozostaną na dobrze oprocentowanym głównym rachunku oszczędnościowym, a po aktywacji konta będę mogła założyć lokaty dostępne w systemie bankowości elektronicznej BGŻOptima, zgodnie z aktualną ofertą produktową Banku." Czy jeżeli nie wykonam przelewu, czyli automatycznie nie aktywuje konta, będę mogła założyć jeszcze jeden wniosek o otwarcie lokaty i wtedy zadeklaruje niższą kwotę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie tak, proszę spróbować złożyć jeszcze jeden wniosek, bo inaczej Pani nie założy lokaty bezkarnej.

   Pozdrawiam

   Usuń
 46. Pani Sylwio, cały wieczór już siedzę i czytam Pani odpowiedzi.Jestem pełna podziwu dla Pani wiedzy. Sama posiadam wolne środki w wys. 100 000 zł i z jednej strony chciałabym, a z drugiej się boję. Ciężko zdecydować się na bank internetowy, mimo że niby wszystko jest ok., ot... należę do ludzi starej daty. Gdzieś przeczytałam o opłacie za wniosek (BGZ Optima/Lokata Bezkarna) - bardzo proszę o informację - o co tu chodzi. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, nie ma żadnej opłaty do Lokaty Bezkarnej. Szczerze mówiąc pierwsze słyszę. Ja nie miałam, Adam też nie, ani nikt z moich znajomych.

   Usuń
  2. ...to coś mi na oczy poszło i chyba źle zrozumiałam ;))) Bardzo dziękuję za cierpliwość, dla nas...takich "słabych w temacie" (delikatnie mówiąc). Nie pozostaje mi nic innego, jak zdecydować się na "Bezkarną". Bardzo serdecznie pozdrawiam

   Usuń
 47. Dzień dobry Pani Sylwio. Na wstępie chciałabym pogratulować obszernej wiedzy i przystępności z jaką tłumaczy Pani zawiłości finansowe. Chciałabym ulokować ok. 60 tys. swoich oszczędności i zainteresowała mnie Lokata Bezkarna. Z tego co zrozumiałam z wcześniejszych wpisów, najlepiej jest przelać całość kwoty od razu na lokatę bez rozbijania np. 10% kwoty na konto oszczędnościowe, a reszta na lokatę, prawda? Czy po zakończeniu lokaty pieniądze wrócą na konto oszczędnościowe, czy na rachunek, z którego zostały przelane? Która opcja jest lepsza w przypadku możliwości wyboru? Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam - Joanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry Pani Joanno. Tak lepiej całość na lokatę dać, bo przede wszystkim jest wyższy procent, do tego na koncie oszczędnościowym są krótsze okresy promocyjne. Po zakończeniu lokaty pieniądze trafią na konto oszczędnościowe w Optimie.

   Pozdrawiam

   Usuń
 48. Witam, klamka zapadła i jutro chciałabym otworzyć Lokatę Bezkarną. Mam pytanie, czy wie Pani ile wynosi obecnie oprocentowanie tego konta indywidualnego, bo 2,8% było do 5 lutego tego roku. Czy mogę sobie w dowolnym czasie "dokładać" do konta i zawsze będzie to tak samo oprocentowane (powiedzmy, że nadal 2,8%), czy oprocentowanie dotyczy tylko pierwszej wpłaty. Chciałabym co 2-3 tyg. wpłacać na to konto kolejne kwoty i nie wiem jak one będą "traktowane".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę się wstrzymać kilka dni, bo oni tam jakiś system teraz zmieniają i chyba wnioski nie przechodzą. Co do konta to niezupełnie. Oprocentowanie 2,8% jest dla nowych środków w okresie trwania promocji - okres jest podany przy opisie konta. Dodatkowo ograniczony do 100 000 zł. Zależy jeszcze ile Pani wpłaca na Lokatę Bezkarną, bo to też się liczy bodajże do salda bazowego. Najlepiej dać na lokatę jak najwięcej.

   Usuń
  2. Na Bezkarną chciałabym wpłacić całe 100 000 zł, a na konto jakieś 20000-30000. Z tego co rozumiem, to muszę to wszystko wpłacić "za jednym zamachem".
   Tak jak Pani radzi, wstrzymam się jeszcze, aż zmienią ten system i podadzą aktualne oprocentowanie dla konta(tylko nie wiem gdzie szukać info, czy wnioski już przechodzą=?? )

   Usuń
  3. Tak najlepiej 100 tys. na lokatę, co do tych dodatkowych 20000-30000 tys. to nie jestem pewna czy ograniczenie dla promocyjnego oprocentowania na koncie do 100000 zł obejmuje tylko konto, czy wszystkie środki zgromadzone w Optimie. Napisałam do nich wiadomość, zobaczymy co odpowiedzą.

   Co do tego kiedy skończą ten system wprowadzać, to jak się coś dowiem to napiszę tutaj.

   Pozdrawiam

   Usuń
  4. Jak Pani nie chce czekać, a nie miała Pani nigdy nic w Idea Banku to tutaj ma Pani opisaną lokatę Happy. Ta, która Panią by mogła zainteresować, to dokładnie Happy Plus na 3,25% do 100 tys. na 3 miesiące.

   Usuń
  5. Witam, czy wie już Pani co tam z tym systemem w Optimie?? Dziś dowiedziałam się też o ich Lokacie Deklasującej (na 4 mies.). Czy można mieć u nich 2 Lokaty (Bezkarną 100 000 + Deklasującą 30 000)?? Na obowiązkowym koncie indywidualnym zostawiłabym tylko kilka zł... Czytam, że Lokata Deklasująca jest limitowana. Czy to mądry plan?? Jakoś się nastawiłam na BGZOptimę i ...czekam na znak, że system działa i można lokować pieniądze. Pozdrawiam i dziękuję!!

   Usuń
  6. ...i już się problem rozwiązał, bo Lokata Deklasująca jest do jutra, a ja jeszcze nie mam konta. Zadzwoniłam na Infolinię i właściwie, to wszystko wiem. Dziękuję.

   Usuń
  7. Z tego co widzę na stronie, to liczba dostępnych Lokat Deklasujących pokazuje 0000.

   Usuń
 49. Pani Sylwio, proszę o "przetłumaczenie z ich na nam przystępny język" zasad naliczania oprocentowania nowych środków na rachunku głównym począwszy od 9 lutego 2016 roku (2,7 procent). Zwłaszcza jak wyliczyć nowe środki w świetle pojawienia się pojęcia w kwocie nie większej niż saldo początkowe w przypisanym mu znaczeniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co czytam w opisie nowego okresu promocyjnego dla konta oszczędnościowego, nowe środki to nadwyżka nad wszystkimi środkami zdeponowanymi w Optimie (lokaty + konta oszczędnościowe) na dzień 8 luty - czyli saldo początkowe to saldo wszystkich środków lokaty + konta na dzień 8-go lutego.

   Usuń
  2. W takim razie gdy saldo początkowe - a więc kwota na rachunkach tylko oszczędnościowych i lokat - wynosi 0 zł (założenie) to nadwyżka podlegająca promocyjnemu oprocentowaniu nie może być - zgodnie z zastrzeżeniem - wyższa od od kwoty 0 zł. Gdzie tkwi błąd w mym odczycie regulacji wprowadzonych przez BGŻoptima.

   Usuń
  3. Nie, jak saldo początkowe, czyli obecnie saldo z 8-go lutego wynosiło 0, to teraz całość wpłaconych środków jest nadwyżką, czyli nowymi środkami.

   Usuń
  4. No przecież wprost zdefiniowano, że saldo początkowe to WYŁĄCZNIE środki na rachunku oszczędnościowym i rachunku lokaty - nie mylić z rachunkiem GŁÓWNYM. A skoro tak to promocyjnemu oprocentowaniu podlegają tylko środki w kwocie NIE WYŻSZEJ aniżeli saldo początkowe, które wynosi np. 0 zł w przypadku braku otwartego rachunku oszczędnościowego czy lokat, a posiadaniu wyłącznie rachunku głównego.

   Usuń
  5. Ja tam widzę w opisie, że jest napisane "w kwocie nie większej niż ZWIĘKSZENIE Salda Początkowego", a nie nie większej niż saldo początkowe. Chodzi o to, że środki muszą być nowe w stosunku do salda początkowego i tyle.

   Usuń
 50. Witam Pani Sylwio,
  czy już można zakładać Lokatę Bezkarną? Czy dalej są problemy z założeniem internetowym? Pozdrawiam Marcin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dalej są, dam znać jak się dowiem, że wszytko jest już ok. Nie wiem po co tak strasznie przebudowują system skoro był dobry. Widocznie musieli. Tutaj ma Pan opisaną alternatywną lokatę Happy oraz Happy Plus, może Pana zainteresuje w między czasie, ale tylko dla nowych klientów Idea Banku.

   Usuń
  2. Witam Pani Justyno,
   Korzystałem już z Idei i Smart. Pozdrawiam Marcin

   Usuń
  3. To rzeczywiście zostaje Optima. Dam tu znać w komentarzach jak się dowiem, że już skończyli z tym wdrażaniem nowego systemu. Trochę to słabo zrobili, bo mogli wdrożyć drugi równolegle i potem po prostu podmienić. Chociaż nie znam się na tych wszystkich kwestiach informatycznych, więc widocznie się tak nie dało.

   Usuń
 51. Witam, Czy analizowała Pani propozycję: LOKATA Z FUNDUSZEM W PLN Okres Od 1 000,00 PLN do 9 999 999 999 999,99 PLN mam do zainwestowania ok. 70 000. Proszę o informację, czy warto zainwestować ww. produkt, a może inna alternatywa. Nadmieniam, że jestem już klientem Idea banku. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa kwota ta 99999.... ;) Jeśli to pytanie do mnie, to nie analizowałam niestety. Nie korzystam z lokat z funduszami ze względu na ryzyko. Z reguły ten mały zysk z lokaty nie równoważy nawet ułamka potencjalnej straty z funduszu, która może nastąpić. Takie produkty należy traktować tak, że np. chce Pan zainwestować w dane fundusze, a przy okazji można wziąć lokatę, ale zw. na lokatę nie warto kupować jednostek uczestnictwa w funduszach.

   Trudno mi coś teraz polecić. Zależy, czy chce Pan inwestować z ryzykiem, czy woli pewne lokaty. Jak Bezkarna w Optimie i Happy w Idei wykorzystana, to i Lion's odpada, bo to Idea. Sama się rozglądam ostatnio za czymś i nic nie widzę. 2,8% dla nowych środków w Getinie. Ogólnie jest bardzo słabo, jak się już wykorzysta Bezkarną i Happy Plus.

   Usuń
 52. Witam! Chciałbym zapytać jak wygląda założenie Lokaty Bezkarnej od strony technicznej. Czy muszę najpierw przelać środki na mój (nowo powstały) rachunek w BgżOptima i wtedy rozpocząć całą procedurę wnioskową, czy mogę zacząć od wniosku, a bank pozwoli mi przelać środki na lokatę z mojego konta powiązanego (PKO)? Z góry dziękuje za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, składa się wniosek i jeżeli się zakłada z Lokatą Bezkarną, to podaje się kwotę na jaką chce się założyć tą lokatę, a potem aktywuje się przelewem z powiązanego rachunku na wskazany rachunek BGŻOptima. Przelew ten wykonuje się na kwotę, jaką się zdeklarowało dla lokaty w czasie wypełniania wniosku. To jest tam krok po kroku opisane w tym wniosku, do którego link podałam, ale oni teraz ten system zmieniają, więc nie wiem czy coś się nie zmieni, bo przez kilka dni jest wstrzymane zakładanie lokat online.

   Usuń
 53. Witam, Pani Sylwio, mam pytanie o lokatę " bezkarną " w BGŻ optima. Byłem już jej posiadaczem, teraz lokatę chciała założyć żona. Zaskoczył nas obowiązek przesłania skanu dowodu osobistego. Wcześniej nie było takiego warunku. Poza tym jak się to ma do ustawy o ochronie danych osobowych? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, nie spotkała się z tym nigdy, ale słyszałam, że czasem w bankach się zdarza, że poproszą o skan dowodu, ale nie wiem od czego to zależy.

   Usuń
 54. Witam. Chciałem zapytać jak należy zrobić przelew na swoje konto w innym banku z konta w BGŻ, na którym będę miał środki po zakończonej lokacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalnie przez Internet, zalogować się i zrobić przelew na swój rachunek z innego banku. Przelewy, z resztą jak wszystko w Optimie, są darmowe.

   Usuń
 55. A próbował ktoś lokatę z funduszem? 6% w skali roku na 3 mies.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za to na funduszu możesz tracić znacznie więcej.

   Usuń
 56. Złożyłem wniosek o lokatę bezkarna na kwotę 100k, ale w chwili obecnej dysponuje tylko 60k (trafił się okazyjny zakup). Czy ktoś wie, czy dokonując przelewu weryfikacyjnego na kwotę 60k zostanie otwarta lokata bezkarna na te kwotę, czy pieniądze trafią na konto oprocentowane 2,7%, czy może bank odrzuci ten przelew?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew musi być na zdeklarowaną we wniosku kwotę, inaczej lokata nie zostanie otwarta. Prawdopodobnie pieniądze trafią na konto oszczędnościowe. Złóż po prostu nowy wniosek, bo potem już nie będziesz mógł założyć lokaty bezkarnej.

   Usuń
  2. Problem w tym, że po złożeniu nowego wniosku na niższą kwotę lokaty bank bierze mnie już za obecnego klienta i odrzuca wniosek. Chyba bez telefonu na infolinię się nie obejdzie...

   Usuń
 57. Rajmund Idzkowski23 lutego 2016 14:37

  Po zmianie interfejsu na "nowoczesny" - przyciski, bajery - mam problem. Kupiłem jednostki funduszu, zapis w historii jest, ale nie mam widocznego zapisu w opcji "Inwestycje". Co za tym idzie nie wiem czy zarabiam, czy tracę! Czekam już prawie miesiąc i nic, nie mam widoczności.

  OdpowiedzUsuń
 58. Ja mam konto i jestem zadowolony z BgżOptima

  OdpowiedzUsuń
 59. Mam otóż taki problem, że złożyłem wniosek o otwarcie lokaty, a nie otrzymałem maila z nr konta do przelewu środków, dalszych informacji i instrukcji. Czy czas oczekiwania na tego maila jest długi, czy powinien być wysłany od razu po złożeniu wniosku?
  W welcome online był od razu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno przyjść od razu, ale dopiero jak nie doszło w następny dzień roboczy, to znaczy, że coś było nie tak. Oni tam niedawno system zmieniali, ale podobno jest już wszystko ok. Przy Welcome w Lion's i w lokatach Idei jest często tak, że jak się złoży późnym wieczorem lub w nocy, to dopiero przychodzi następnego dnia.

   Usuń
  2. @Deep

   Przykro nam, że spotkał Cię problem podczas składania wniosku o otwarcie lokaty. Prosimy o kontakt mailowy z naszym Zespołem Prasowym na adres: ms@clearcom.pl.

   Postaramy się wyjaśnić problem jak najszybciej.

   Zespół Prasowy BGŻOptima

   Usuń
  3. WOW, sam przedstawiciel banku się u nas wypowiedział. Fajnie, że dbacie o takie kwestie.

   Pozdrawiamy

   Usuń
  4. Udało mi się w końcu założyć tę lokatę. Nie wiem jak innym, ale w moim przypadku trwało to do wczoraj. Pewnie wina leży po stronie nowego systemu, ale też po części samego Banku. Pewne rzeczy wymagają dopracowania. Dla nowych klientów, tu zaglądających, informacja... spokojnie to trochę trwa!
   Irytuje mnie jeszcze sprawa skanów dowodu osobistego. Poczytałem trochę i nie jest to tak do końca w zgodzie z prawem. Banki mają oczywiście prawo wglądu w nasze dane personalne, do ich weryfikacji, ale nie ma nic na temat konieczności skanów, czy kserowania tych dokumentów dla swoich potrzeb. Można się temu przeciwstawiać, ale czy w tym przypadku...

   Usuń
  5. Deep, Ty zakładałeś tą lokatę akurat w momencie jak oni zmieniali ten system na nowy, może stąd wynikły twoje problemy. Podobno jest już wszystko ok. W sumie też od Ciebie pierwszego słyszę o skanie dowodu. Nikt z moich znajomych nie musiał wysyłać skanu dowodu, ani ja też nie. Nawet nikt w komentarzach nie pisał o skanie dowodu. Może dla dodatkowej weryfikacji kazali Ci wysłać, bo przez tą zmianę systemu, twój wniosek i weryfikacja przelewem nie zarejestrowały się i prawidłowo.

   Usuń
  6. Pani Sylwio, proszę jeszcze o radę, jak rozwiązać tę kwestię. Założyłem lokatę bezkarną na kwotę 100 tys. Razem z lokatą posiadam konto oszczędnościowe, które jest teraz oprocentowane promocyjnie na 2.7%. Po 3 miesiącac środki z lokaty zostaną przelane na to właśnie konto, które to oprocentowanie posiada do kwoty 100 tys. Powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi już 1.8%. Czyli po przelaniu środków z lokaty wraz z odsetkami oprocentowanie spadnie. Jeśli ja przeleję kwotę odsetek na inne konto, to czy pozostałe wtedy 100 tys. na tym koncie będzie nadal nowymi środkami z oprocentowaniem promocyjnym? Jeśli nie to jak inaczej temu zaradzić?

   Usuń
  7. Żeby Panu odpowiedzieć, musieliśmy skasować kilka Pana komentarzy, bo Blogger ma limit 200 komentarzy, a potem się robi na dole jakiś przycisk wczytaj więcej, który nie zawsze działa. Musimy znaleźć jakieś rozwiązanie od strony technicznej.

   Otóż po zakończeniu lokaty lepiej przelać te środki na inną lokatę w innym banku, bo do ustalenia salda nowych środków liczą się także lokaty, więc to nie będą po 3 miesiącach już nowe środki. Potem po zakończeniu tej drugiej lokaty, jak zacznie się nowy okres promocji dla konta oszczędnościowego, to można wrzucić z powrotem na promocyjne oprocentowanie do Optimy.

   Możemy przenieść tą rozmowę na Facebooka? Tam na górze jest temat dotyczący tej lokaty.

   Pozdrawiam

   Usuń
 60. Mam krótkie pytanko do prowadzących bloga. Co dzieje się ze środkami po zakończeniu lokaty bezkarnej? Dzięki za odpowiedź.
  Pozdrawiam Mariusz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, po zakończeniu lokaty środki trafiają na konto oszczędnościowe, skąd może Pan je sobie przelać na swoje konto w innym banku, a jak Pan nie chce trzymać konta oszczędnościowego, to może je Pan zamknąć przez Internet.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Piotr Stasiński29 marca 2016 11:28

   Witam, a jak to jest w https://www.deutschebank.pl Mój znajomy prowadzi tam konto oszczędnościowe już ponad rok i jest bardzo zadowolony. Za otworzenie konta nic nie płacił i za prowadzenie też. Sam interesuje się tematem, bo chce sobie takie konto otworzyć. Jakby ktoś więcej by powiedział o tym banku z góry dziękuje. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Ja mam konto oszczędnościowe w DB. Zakładałam w promocji razem z rachunkiem osobistym. Bez osobistego się nie da. Optima jest wyjątkiem, że zakładamy samo konto oszczędnościowe. W Deutsche Banku o ile to konto było na początku super oprocentowane, to było tak tylko na początku, a potem obniżali sukcesywne i dzisiaj jest bodajże trochę ponad 1% i to jeszcze z ograniczeniem do 10 tys., a jak przekroczymy tą kwotę to oprocentowanie jeszcze spada. Moim zdaniem Optima jest znacznie lepsza, bo ma okresy promocyjne dla nowych środków i ograniczenie wysokiego oprocentowania do 100 tys. zł, a nie jak w większości innych banków do 5 lub 10 tys.

   Teraz jeszcze Lion's obniżył oprocentowanie na lokatach Welcome - wersja online jest już tylko na 2,5%. Strasznie słabo. Lokata Bezkarna w Optimie jest wg. mnie najlepszą lokatą na rynku dla kwot większych niż 10 tys. zł.

   Usuń
  4. Pani Sylwio nie mam konta na FB. Chciałbym założyć lokatę bezkarną na kwotę ok. 80-90 tys. a więc jak dla mnie sporo. Boję się wysłać takie pieniądze przelewem aktywacyjnym. Czy jest możliwość aby najpierw założyć w BGŻ Optimie rachunek / wykonać przelew aktywacyjny na 1 pln / a dopiero później jak już będzie numer rachunku, ustalony login i hasło, zrobiony screen to dopiero wtedy przelać te 80-90 tys. / najlepiej codziennie po 15-20 tys. / i dopiero wtedy założyć lokatę bezkarną? Proszę o pomoc i odpowiedź.

   Usuń
  5. Witam. Nie da się tak jak Pan opisuje. Lokatę Bezkarną trzeba założyć na etapie składania wniosku. Późnej już się nie da. Musi Pan przelać całą kwotę aktywacji.
   W powyższym artykule podałam link do wniosku. Jest 100% bezpieczny, sama z niego korzystałam i kilku moich znajomych, między innymi Adam i przypuszczam, że również sporo osób, które tu się wypowiadały. Także bez obaw może Pan z niego skorzystać.

   Usuń
  6. Kamil Strzelczyk1 kwietnia 2016 10:30

   Witam, nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat, więc nasuwa mi się pytanie. Czy jest określony czas do kiedy można założyć lokatę bezkarną i czy 3,2% jest stałem na całe 3 miesiące? Wiem że promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest do 7 kwietnia, a info o lokacie nie znalazłem. Pozdrawiam Kamil ;)

   Usuń
  7. Witam, lokata ma stałe oprocentowanie 3,2% przez cały okres trwania lokaty. Na koncie oszczędnościowym są okresy promocyjnego oprocentowania. Jak kończy się jeden, to od razu zaczyna się kolejny.

   Odpisaliśmy również Panu na Facebooku.
   Pozdrawiam

   Usuń
 61. Złożyłem wniosek o lokatę bezkarną, nie wpłacam kwoty aktywacyjnej, bo pomyliłem się przy składaniu wniosku o jedno zero. Czy po 5 dniach mogę złożyć bez problemu wniosek ponownie?
  Pozdrawiam Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj, może przyjdzie drugi e-mail, ale chyba się nie da drugiego wniosku złożyć. Jak się nie uda, to spróbuj zadzwonić do nich i zapytaj co masz zrobić w takiej sytuacji. Może anulują ten wniosek i będziesz mógł złożyć drugi.

   Usuń
  2. Kontroluj swojego maila i czekaj na wiadomość z banku, że Twój wniosek został odrzucony. Jak będziesz miał już tą informację, złóż poprawnie nowy wniosek. Nie polecam dzwonić do banku, ponieważ panie na infolinii nie mają możliwości ingerencji w system. Zrób jak opisałem wyżej, a powinno zadziałać. System nie powinien też wziąć Cię już za klienta banku i odrzucić Twój nowy wniosek, ponieważ starego nie ma zostanie/tał odrzucony. Przerabiałem tak swoje dwa wnioski z powodu braku jakiejkolwiek informacji z banku o postępie w założeniu lokaty. Myśląc, że zrobiłem coś źle składałem wniosek o drugą.

   Usuń
 62. Do prowadzących bloga... Czy macie Państwo jakieś rady, pomysły co dalej po zakończeniu lokaty bezkarnej? Korzystałem już z Welcome online w Lion's Banku. Idea Bank odrzucił mój wniosek o Lokatę HAPPY PLUS, ale właśnie z powodu Lion's Banku - nie jestem dla nich nowym klientem. Myślałem o kontach oszczędnościowych, ale jak wczytać się w szczegóły to dla ładnych % są duże obostrzenia. Jak jeszcze można ulokować pieniądze, aby zarobić... Piszę tutaj, ponieważ nie mam Facebooka.

  OdpowiedzUsuń