[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Vehis [Opinie] Co to za firma? Leasing Samochodów, Kredyty, Najem

Vehis to dość nowa na rynku platforma oferująca leasing samochodów dla firm raz leasing konsumencki, najem długoterminowy, kredyty samochodowe. Vehis zajmuje się też sprzedażą samochodów z finansowaniem dla firm i osób prywatnych. W Vehis możemy kupić samochód z finansowaniem lub uzyskać finansowanie na wybrany przez nas samochód i zakupiony w jakimś salonie, u brokera czy dealera. Niemniej jednak Vehis na każdym kroku przekonuje, że przysyłając im inną ofertę czy to zakupu samochodu, czy leasingu oni zaoferują lepszą. Poza tym hasłem przewodnim Vehis na ich stronie jest: Wszystkie salony pod jednym adresem. Możemy tam uzyskać również leasing na samochód używany. Także wszystko jest w jednym miejscu.

Przyznam, że Vehis to dość ciekawy pomysł. Może nie całkiem innowacyjny, bo kilka banków i firm leasingowych również posiada swoje platformy w podobne formie, ale tutaj mamy tak jakby brokera, który proponuje nam najlepsze oferty, a te rzeczywiście są ciekawe i tanie. Autentycznie Vehis zebrał wszystko co potrzebne dla każdego rodzaju klienta w jednym miejscu.

Opinie o Vehis

Jak zawsze prześledziliśmy opinie klientów Vehis w Internecie. Biorąc pod uwagę ogólne oceny Vehis wypada dobrze. Chociaż opinie są zróżnicowane. To jest typowe dla całej branży. Nie ma firmy leasingowej, czy banku, który miałby dobre opinie. Podobnie jest w przypadku Vehis, ale i tak jest nieźle. Gdzieś tam się zdarzają narzekania na osłbugę klienta, czasami są wręcz bzdurne. Na przykład ktoś napisał, że złe pierwsze, bo Pani konsultantka jak dzwoniła to musiała 6 razy powtórzyć nazwę firmy, żeby pacjent zrozumiał. No cóż takie bzdury czasami ludzie wypisują pisząc opinie. Vehis ma zarówno dobre jak i złe opinie. Tych dobrych jest też całkiem sporo, w przeciwieństwie do wielu banków, a przeglądamy opinie w tej branży wielokrotnie dla wielu firm, więc można powiedzieć, że w ogólnej ocenie Vehis wypada nieźle na tle innych. Na wielu firmach leasingowych i bankach zwykle klienci nie zostawiają nawet suchej nikt, a tu te oceny wyglądają całkiem dobrze. Zobaczymy jak będzie w przyszłości.

Vehis należy też do Związku Polskiego Leasingu. Jest to dość młoda, ale poważna firma. Z resztą zarządzana jest przez osoby z dużym doświadczeniem w branży bankowej.

Czy warto poprosić o ofertę?

Zdecydowanie. Kupując samochód, czy biorąc auto w leasing, bądź na kredyt decydujemy się na spory wydatek. Nawet jeśli jest rozłożony w czasie, to sumarycznie mowa o poważnych pieniądzach. Dlatego nie warto brać pierwszej oferty jaką dostaniemy, zwykle z naszego banku gdzie mamy rachunek i taką nam zrobią najtańszą ofertę w nagrodę za bycie wieloletnim klientem, że będzie najdrożej. Warto zebrać chociaż ze 3 oferty i porównać. Różnice są naprawdę duże. Do tego dochodzi kwestia negocjacji - o czym zawsze mówię. W przypadku leasingu na dzień dobry, zwykle dostajemy od banku ofertę, która zakłada, że klient będzie negocjował. Jak nie to fajnie dla banku. Jednak prawie zawsze bank nieco obniży nam koszt, ale tylko trochę. Prawdziwe negocjowanie zaczyna się gdy mamy inną ofertę i na tej podstawie pracownik, który z nami rozmawia może znacząco obniżyć cenę, ponieważ ma podkładkę w postaci kontroferty i stara się pozyskać klienta. Zwykle można w ten sposób sporo zyskać. Dlatego nawet jeśli nie zdecydujemy się na wybranie finalnie Vehis, to warto poprosić o ofertę, bo mają często niższe ceny, a na tej podstawie można obniżyć inną ofertę. Tak samo w drugą stronie z Vehis też warto po negocjować, tym bardziej że się chwalą, że zrobią taniej niż mamy gdzie indziej.

Platforma Vehis

Ubezpieczenie w Vehis

Vehis oferuje również pełne pakiety ubezpieczań AC, OC, NNW, także z GAP. Firma ma tu też do zaproponowania wiele rozwiązań. Z ciekawostek - można ustalić kwotę ubezpieczenia na cały okres trwania leasingu. Każdy kto miał już jakikolwiek leasing wie, że często propozycje odnowienia po pierwszym roku przychodzą zawyżone. Dlatego warto rozważyć taką dość ciekawą opcję. Oferty odnowień ubezpieczeń też można negocjować. Można też wybrać własnego ubezpieczyciela. Nie mniej jednak wtedy pojawia się opłata 478 zł brutto. (Podobna opłata za własnego ubezpieczyciela pobierana jest przez praktycznie każdy leasing). Czasami się to opłaca. Zwykle jednak lepiej przedstawić alternatywną ofertę ubezpieczenia w firmie i zazwyczaj nam zejdą do podobnego poziomu. Czyli analogicznie jak przy samej umowie leasingu.

Jak zwykle zachęcam Was do wyrażania włansych opinii w komentarzach.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
1 komentarz

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.