[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Darmowe konta dla firm bez opłat i prowizji. Dobre, bezpłatne rachunki firmowe - porównanie, ranking

Nawet w przypadku rachunków osobistych, przy tak dużej konkurencji na rynku bankowym, dość trudno znaleźć konta, które w pełni umożliwiają nam korzystanie z nich za darmo, bez opłat i prowizji. O ile prawie każdy bank oferuje bezpłatne konta osobiste, to zwykle są one darmowe tylko pod pewnymi warunkami, które klient musi spełnić. Obecnie na rynku jest bodajże tylko kilka ofert kont osobistych, z których możemy korzystać w pełni za darmo i bez warunków i wymogów.

W przypadku kont firmowych jest jeszcze trudniej znaleźć coś, co będzie nam odpowiadało. Teoretycznie konto firmowe to najzwyklejszy rachunek bankowy, ale zwykle jako, że to dla firmy, to jest on obarczony znacznie wyższymi prowizjami i opłatami niż w sumie taki sam rachunek dla osoby nie prowadzącej działalności gospodarczej. Szukanie w pełni darmowych kont firmowych, to jak szukanie igły w stogu siana. Wiele zależy od tego jakie czynności i operacje bankowe wykonujemy. Także duże znaczenie ma tu sposób funkcjonowania naszej firmy. Nie istnieją bowiem konta, które nie pobierają totalnie żadnych prowizji. Kluczową kwestią są tu najpopularniejsze czynności związane z prowadzeniem i korzystaniem z rachunku firmowego.

Mimo wszystko spróbujemy przybliżyć Wam oferty, naszym zdaniem, najlepszych rachunków bankowych dla firm.

Jednak tylko właściciel / przedsiębiorstwa zna specyfikę swojej firmy i czynności bankowe z jakich korzysta. Zatem Wy sami musicie wybrać jakie konto będzie dla waszej firmy najlepsze. My możemy jedynie przybliżyć Wam warunki i opłaty związane z konkretnymi ofertami. Każde z poniższych kont ma jakieś wady i zalety, dlatego nie da się ich ułożyć po kolej od najlepszego do najgorszego. Dla każdej firmy mogą być ważne inne opłaty i aspekty funkcjonowania konta firmowego. Zatem wybór powinien zależeć przede wszystkim od formy działalności i usług bankowych z jakich korzystamy.

Najlepsze konta firmowe bez opłat

Konto firmowe w Nest Bank (dawny Bank Smart) - darmowe konto i karta bez warunków

Jedyne realnie darmowe

Nest Bank, który powstał z połączenia Banku Smart i BIZ Banku w swojej ofercie posiada bardzo dobre darmowe konto dla firm bez warunków. Ten w nowoczesny bank rozwija się bardzo dynamicznie. Konto jest bez opłat i wymogów. Nie płacimy nic za otwarcie i prowadzenie rachunku, ani za kartę do konta. Istnieje również możliwość założenia darmowego rachunku walutowego, bez opłat za prowadzenie i z darmowymi przelewami zagranicznymi SEPA. W Nest Banku można mieć jedną darmową kartę. Jeżeli chcemy posiadać drugą kartę np. do kolejnego rachunku, to jest już opłata, ale tylko jednorazowa za wydanie 25 zł lub o zbliżonej równowartość w innej walucie dla kont walutowych. Zaletą na pewno jest możliwość posiadania darmowego konta walutowego oraz bardzo atrakcyjnie oprocentowanego firmowego rachunku oszczędnościowego (jedno z najwyższych obecnie oprocentowań na rynku nawet w stosunku do lokat terminowych), na którym można trzymać wolne środki z rachunku firmowego. Dla niektórych minusem może być nieco mniejsza niż w przypadku wielkich molochów ilość stacjonarnych oddziałów, ale powstaje ich coraz więcej. Nest Bank się bardzo dobrze rozwija. Jest to bardzo dobre konto dla przedsiębiorców. Poza tym w bardzo niewielu bankach można mieć kartę do konta firmowego bez opłat i warunków dotyczących minimum transakcji.

 • Brak opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku, bez żadnych wymogów (typu minimalne średnie saldo, comiesięczne przelewy do ZUS itp.).
 • Darmowe przelewy bez limitów, w tym także do US i ZUS.
 • Darmowa 1 karta do rachunku firmowego (jeżeli chcemy mieć więcej np. osobną do rachunku w PLN i osobną do rachunku walutowego, to niestety pojawia się jednorazowa niewielka opłata za wydanie tej drugiej, ale nie ma żadnych opłat za obsługę karty).
 • Darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce.
 • Darmowe wpłatomaty Euronet
 • Darmowe terminale płatnicze First Data przez 12 miesięcy do 100 tys. obrotu max 3. - 0 zł - instalacja, bez opłaty miesięcznej i bez prowizji od transakcji - w ramach programu Polska Bezgotówkowa
 • Różne dodatkowe promocje dla firm

Warto założyć je z kartą, bo obecnie jest to niebywałą rzadkością, że karta do konta firmowego jest za darmo bez warunków, a czasem się bardzo przydaje. Chociażby przy tankowaniu, czy zakupach lub gdy trzeba będzie wypłacić gotówkę z konta, bo inaczej nie wypłacimy. Po pierwszym zalogowaniu do systemu trzeba ją tylko aktywować i już możemy się cieszyć darmowy kontem firmowy totalne bez opłat i warunków.

Poniżej zamieszczam link do strony banku bezpośrednio do wniosku o otwarcie konta firmowego:

Po założeniu konta trzeba po zalogowaniu jeszcze aktywować kartę w systemie za pomocą hasła SMS i gotowe. Konto firmowe z kartą bez opłat i warunków za darmo.

W przypadku firm bardzo ważna jest jakość usług bankowych i brak dziwnych problemów. Każdy kto prowadził już działalność się zapewne o tym przekonał. Dlatego według mojej opinii w przypadku kont firmowych lepiej omijać pomniejsze banki.

Dobre moim zdaniem jest też konto firmowe w Santader Bank Polska. Tylko mam tu na myśli te darmowe "Konto Godne Polecenia" - pewny, solidny bank z wszystkimi usługami potrzebnymi prz yprowadzeniu firmy. Konto darmowe, karta darmowa jeśli wyrazimy zgody marketingowe. Za aktywność w postaci przelewów do ZUS, US, czy płatności kartą dostajemy dodatkowe premie pieniężne. Czyli nie sa one warunkiem do zwolnienia opłata, a bank dodatkowo nam płaci za aktywne korzystanie z konta. Osobiste kont z Santadera mi nie przypadło do gustu, ale firmowe jak najbardziej jest godne polecenia.

Uwaga. Santader Bank Polska powstał po przejęciu BZ WBK, a Santader Consumer Bank to całkime inny bank.


Konto firmowe w Volkswagen Bank - Plus Konto Biznes

Niestety podobno obecnie już nie jest tak dobre jak kiedyś

Te konto firmowe jest również darmowe, bez opłat i wymogów. Ma jednak pewne wady.
 • Brak opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku.
 • Darmowe przelewy wewnętrzne.
 • Darmowe przelewy zewnętrzne do 500 transakcji w miesiącu. Powyżej 500 transakcji kolejne przelewy tylko 0,30zł - ogólnie 500 przelewów zewnętrznych to całkiem dużo, oczywiście wszystko zależy od wielkości firmy.
 • Darmowe przelewy do ZUS i US.
 • Brak jakichkolwiek opłat za zlecenia stałe.
Odnośnie przelewów oczywiście chodzi o przelewy Internetowe. Jeśli ktoś chce posiadać kartę do rachunku firmowego, to niestety jest ona płatna (Visa Electron Biznes), ale można założyć konto bez karty. Przy składaniu wniosku o konto należy nie zaznaczać opcji karty. Do konta osobistego w Volkswagen Bank karta jest bezpłatna, jak również wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, przy czym trzeba wypłacać min. 400 zł żeby nie było prowizji. Ogólnie w sieci opinie posiadaczy tego konta są bardzo pozytywne. Poniżej zamieszczam link do strony banku do wniosku o otwarcie konta firmowego w Volkswagen Bank.

Konto firmowe w mBanku - mBiznes

Ogólnie posiadacze konta firmowego w mBank chwalą sobie to konto. Rachunek posiada wiele udogodnień, ma też pewne wady jak wszystkie konta. Ogólnie nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku. Plusem jest na pewno też darmowa karta płatnicza. Podstawowa karta jest całkowicie darmowa i nie ma miesięcznych opłat, ale w przypadku wydawania kart dodatkowych np. dla wspólników, pracowników mają już one opłatę miesięczną - 5zł. Bank we wniosku obliguje się do utrzymania takiego stanu na pewno przez 24 miesiące. Dla osób wpłacających gotówkę do banku zaletą pewnie będzie fakt, że możemy za darmo wpłacać pieniądze we wszystkich wpłatomatach mBank, Euronet, Cash Line. Jest ich całkiem sporo, także prawdopodobnie znajdzie się jakiś w okolicy. Tylko trzeba zwrócić uwagę na loga (oznaczenia) na wpłatomatach. Wypłaty z bankomatów są darmowe z sieci Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash. Prawie w każdym mieście jest co najmniej kilka takich. Kolejnym atutem tego konta jest możliwość założenia limitu odnawialnego w wysokości 10 000zł. Z kolei minusem konta są niewielkie pakiety darmowych przelewów. Jeżeli ktoś zamierza płacić kartą firmową za granicą to proponuję wybrać kartę Master Card, ma mniejsze opłaty za przewalutowanie niż VISA. Ogólnie jest to dobre konto dla osób, które wpłacają gotówkę w bankach, chcą posiadać darmowa kartę do konta firmowego i nie robią dużej ilości przelewów. Jeśli chodzi o opinie osób posiadających konta firmowe w mBanku, to są one raczej pozytywne. Wiele firm posiada swoje konto firmowe właśnie w tym banku. mBank dla klientów zakładających konto zwykle ma też jakąś promocję ze zwrotem za płatności do ZUS. Wartość owego zwrotu zmieniają co jakiś czas, więc nie podaję aktualnej kwoty, bo pewnie za niedługo będzie inna promocja.

Wycofane w wyniku przejęć banków

[Wycofane] Konto Firma To Ja w Idea Bank (Przejęty przez Pekao SA)

W wyniku przymusowej restrukturyzacji zarządzeonej przez BFG Bank Idea zaostał przejęty przez Peako S.A. - więc jak zwykle w takich sytuacjach warunki się zapewne szybko zmienią na gorsze.

 • 0zł - za otwarcie i prowadzenie konta (Wymaga wykonania przynajmniej 1 przelewu do ZUS w miesiącu lub alternatywnie posiadania aktywnej umowy z Idea Getin Leasing.
 • Nieograniczone darmowe przelewy internetowe w tym także do US i ZUS. Jest to niewątpliwie plus w porównaniu do wielu kont firmowych w innych bankach oferujących ograniczone, niewielkie pakiety darmowych przelewów dla kont firmowych.
 • 600 wpłatomatów w całej Polsce (bezpłatne) oraz Mobilne Wpłatomaty. Przydatne dla osób wpłacających gotówkę na konto firmowe.
 • Zakładane w pełni przez Internet, bez wychodzenia z domu. Można aktywować przelewem z innego swojego rachunku. Oczywiście jak ktoś woli, można wybrać kuriera lub wizytę w oddziale (jest ich całkiem sporo, tylko po co chodzić do oddziału?).
 • Dodatkowo darmowy program do fakturowania i liczne udogodnienia oraz nowoczesne rozwiązania dla przedsiębiorców.
 • Jedynym minusem jest opłata warunkowa za kartę, jeśli ktoś chce posiadać kartę debetową do konta firmowego. 0 zł za wydanie karty, opłata za obsługę wynosi 0 zł lub 8 zł jeżeli nie wykonamy w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych na min. 400 zł albo alternatywnie możemy dokonać wpłaty gotówki we wpłatomacie na kwotę w sumie 1000 zł w miesiącu. Mimo to nie jest to moim zdaniem tragedia, zważając na fakt, że reszta jest darmowa bez warunków. Obecnie już nawet karty do rachunków osobistych mają zwykle prowizje warunkowe. Oczywiście jak ktoś nie chce, to nie musi posiadać karty bankomatowej do rachunki firmowego.

W naszej ocenie całkiem dobre konto obecnie za aktywne korzystanie z konta można też otrzymać od banku premię do 600 zł rocznie. Bardzo wygodnie i błyskawicznie się otwiera przez Internet, aktywując przelewem weryfikującym z innego naszego konta (nasze dane muszą się zgadzać). Poniżej zamieszczam link do strony banku do wniosku o otwarcie takiego konta. Aktualizacja: Teraz można jeszcze dodatkowo zyskać premię do 600 zł rocznie za aktywne korzystanie z konta.

[Wycofane] Konto firmowe w Meritum Bank (Nieaktualne - oferta z linka wycofana przez bank)

Podobnie jak w przypadku kont osobistych w tym banku ofertę kont dla firm w Meritum można uznać za jedną z lepszych. Praktycznie nie płacimy żadnych opłat i prowizji za popularne czynności bankowe, za które zwykle są opłaty w innych bankach. Nie ma też żadnych wymogów i warunków. Meritum oferuje różne pakiety dla firm, ale opiszemy ten darmowy, naszym zdaniem najlepszy, najprostszy pakiet, czyli "Konto Meritum Bez Granic".

 • Darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku.
 • Darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce.
 • Darmowe przelewy internetowe (także do ZUS i US), nie dotyczy to jednak tak zwanych przelewów natychmiastowych.
 • Otwieramy rachunek w pełni przez Internet. Jeśli jesteśmy osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, to nie musimy nawet podpisywać umowy dostarczanej przez kuriera. Wystarczy przelew potwierdzający nasze dane z innego naszego rachunku.
 • Duża liczba placówek stacjonarnych, co w przypadku działalności gospodarczej może być przydatne.
 • e-Kantor.
 • Darmowe subkonto walutowe.
 • Nowoczesne rozwiązania mobilne - bank udostępnia aplikację na telefony komórkowe, co bardzo ułatwia korzystanie z bankowości mobilnej.
Niestety podobnie jak we wszystkich bankach za czynności dokonywane za pośrednictwem oddziałów już zapłacimy prowizje. Może mieć to duże znaczenie np. dla osób, których przyzwyczajenie lub specyfika działalności zmusza do wpłacania gotówki w okienku na rachunek firmowy.

Otwarcie rachunku jest bardzo proste i przebiega błyskawicznie.

Aktualizacja: Bank Meritum został przejęty przez Alior Bank i już teraz pojawiły się zapowiedzi nowych opłat, prowizji i warunków dla kont osobistych. Jak będzie z firmowymi nie wiadomo. Jednak znając Alior wysoce prawdopodobne jest, że również w przyszłości będą dochodzić nowe opłaty i prowizje. Także nie mogę z czystym sumieniem już polecić tego banku.

Konto dla spółek, stowarzyszeń, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, fundacji i innych organizacji

Przy złożonych formach działalności gospodarczej oraz innych formach organizacji wiele banków odprawi nas z kwitkiem, ponieważ są to bardziej złożone i problematyczne struktury niż prosta firma. W bankach oferujących konta dla złożonych form działalności są one z reguły dość drogie w kwestii opłat. Idea od niedawna oferuje dla takich form działalności konto "Idealna Firma". Jest ono darmowe, jednak warunkowo - nie ma opłaty za prowadzenie pod warunkiem miesięcznych wpływów na min. 1000 zł lub utrzymywania średniego salda na rachunku w wysokości 1500 PLN. W innym wypadku opłata ta wynosi 9,99 PLN. Przelewy podobnie jak w przypadku konta dla prostych firm (Firma To Ja) są oczywiście także darmowe. Nie ma tu również żadnych pakietów ograniczonej liczby darmowych przelewów jak w innych bankach. Także jest to bardzo dobre konto dla spółek i innych organizacji.

Darmowe konto dla spółek, stowarzyszeń, spółdzielni, wspólnot, fundacji i innych złożonych form działalności można również założyć w Volkswagen Bank. Jest to to samo konto opisane powyżej w zestawieniu przy okazji omawiania konta firmowego oferowanego w Volkswagen Bank. Ten rachunek może być również dla spółek i innych złożonych form działalności.

Również mBank daje możliwość założenia konta dla spółek i złożonych form działalności. Podobnie jak w przypadku VW Banku można takie konto założyć korzystając z formularza, do którego link podaliśmy w artykule, tylko trzeba wybrać w trakcie składania wniosku odpowiednią formę działalności.

Ciekawym rozwiązaniem może być posiadanie 2 rachunków firmowych w dwóch różnych bankach. Jeżeli mamy konto w jakimś banku i jedna z często wykonywanych czynności pochłania nam sporo środków w postaci prowizji, a w innym banku te same czynności są darmowe, to warto rozważyć posiadanie dwóch kont w różnych bankach. W przypadku kont firmowych jest zwykle większy obrót niż w przypadku konto osobistych. Prowizje mogą wydawać się niewielkie, ale w sumie razem mogą nas całkiem sporo kosztować. Dlatego warto czasem rozważyć zmianę banku lub otwarcie drugiego rachunku w innym i swobodnie przelewać środki. Na przykład na przelewy dla pracowników. Jeśli mamy firmowe konto w banku, które nam odpowiada, ale musimy wpłacać gotówkę w oddziale, a prowizja jest w formie procentu od wpłacanych kwot, to można otworzyć drugie konto w innym banku, gdzie możemy wpłacać pieniądze za darmo we wpłatomacie albo w kasie banku, a potem całość jednym przelewem przetransferować na konto właściwe. Wiele osób prowadzących działalność ma jedno konto podstawowe i drugie pomocnicze, co pozwala często uniknąć niepotrzebnych opłat.

Oferty kont bankowy i tabele opłat i prowizji ulegają ciągłym zmianą, dlatego należy brać to pod uwagę i zapoznać się dokładnie z warunkami oferowanymi przez dany bank. Jak zwykle zachęcam do komentowania i wyrażania własnych opinii. Może też macie jakieś sugestie odnośnie ofert kont z innych banków, które warto by tu umieścić?
Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach [ Konta 💼] Darmowe konta dla firm bez opłat i prowizji

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
27 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Jak ktoś nie lubi masy opłat to Bank Smart albo Idea Bank. Ja się przeniosłem z Credit Agricole do Idea Banku, bo jak czasem zajrzałem w historię, to miałem więcej opłat niż transakcji. To się tak mówi... tu złotówka, tam 5 zł i się tak zbiera całkiem sporo.

  Jak Alior przejął Meritum to tam się zapewne zaraz pojawią nowe opłaty. Z Aliorem też miałem troszkę do czynienia to wiem.

  Idea albo Smart.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post idealny dla mnie. Prowadzę własną działalność i taki ranking jest mi bardzo przydatny.

   Usuń
 2. Obecnie Bank Smart ma fajną ofertę dla ludzi zakładających działalność no i może DB Net biznes też fajne konto dla firm.

  OdpowiedzUsuń
 3. O proszę - nieźle - coraz lepiej Bank Smart działa. Daje to co kiedyś było standardem w mBanku. Teraz stali się duzi i tylko hajs z ludzi zdzierają a Bank Smart ma ofertę taka, jak mbank miał w latach świetności. Trzymam za nich kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście testowałem Crédit Agricole następnie Alior Bank teraz mam również konto firmowe w mBanku. Bardzo rozczarował mnie Alior Bank, w którym konto zarabiające najpierw straciło opcję 10 darmowych przelewów, a ostatnio pojawiła się nawet miesięczna opłata 15 zł jeśli nie spełnia dość wygórowanych wymogów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przejdź do smart banku. Nie masz żadnych wymogów wpływów lub transakcji

   Usuń
 5. Dzięuję Pani sylwio. Taki wpis jest bardzo przydatny. Otworzyłem z Pani polecenia konto w BankuSmart i jest bardzo zadowlony. Pozdrawim.

  OdpowiedzUsuń
 6. Również dziękuję Haczykowi za zestawienie i polecenie Smart przez telefon. To jest dopiero prowadzenie firmy na leżaczku w ogrodzie. Już mi się podoba, a to dopiero pierwszy tydzień działalności :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzeczowy wpis. Jak widać, wcale nie jest tak źle z tymi kontami osobistymi.

  OdpowiedzUsuń
 8. D.Dobry. Chciałbym przenieść część środków z BGŻOptima do IdeaBanku na lokatę Happy. Czy gdybym później chciał skorzystać z promocji konta firmowego FirmaToJa (+ darmowe oszczędnościowe) to w.w. kontakt nie "wyrzuci" mnie z tej promocji na konto firmowe. Chodzi o częsty warunek "pierwszego kontaktu" z bankiem w niektórych promocjach. Orientuje się Pani ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem to nie. Nie jest to oferta kierowana tylko do nowych klientów, ale oni tam te promocje ciągle zmieniają, więc najlepiej zajrzeć bezpośrednio do warunków danej promocji.

   Usuń
 9. Jak ma się konto w Smart Bank to nie można korzystać z szybkich przelewów typu Przelewy24, Dotpay bo tego banku tam nie ma. Płacąc przez internet za pomocą Przelewy24 musiałem skorzystać z prywatnego konta. Dla mnie nie do przyjęcia. Zmieniam - na Idea.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Smarcie można kartą Visa płacić online, tylko w Przelewy24 albo Dotpay zamiast znaczku banku się wybiera znaczek karty Visa. Dlatego jak się zakłada konto firmowe w Smarcie, to warto wziąć z kartą. Ona i tak jest darmowa bez warunków. Musi być w pełni aktywowana do płatności online, czyli w panelu przez Internet i trzeba nią chociaż jedną operację wykonać z użyciem pinu. Np. wypłatę z bankomatu. To tak dla bezpieczeństwa. Znaczki Smarta w Przelewy24 i Dotpay też mają już się niby lada chwila pojawić. Idea też jest dobra, ale ma warunkową opłatę do karty, czyli w Przypadku Idei jak zakładamy konto to albo nie bierzmy karty, albo bierzemy i dokonujemy nią transakcji bezgotówkowych, to wtedy jest całkowicie bez opłat.

   Usuń
 10. Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad założeniem konta SmartBanku, ale jakoś nie do końca mogłem rzeczowo o tym poczytać, na szczęście trafiłem tutaj, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy fundacja musi mieć jakieś specjalne konto, czy może skorzystać z firmowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewnie zależy od samego banku, ale raczej specjalne. Nie wszystkie banki obsługują fundacje i stowarzyszenia. Z resztą chyba większość nie obsługuje. Sporo nie obsługuje nawet spółek. Mało tego najlepsze konta firmowe są da osób fizycznych prowadzących działalność. Z tego co się orientuję z wymienionych w tym artykule kont, to Idea obsługuje i Volkswagen na pewno. W wielkich bankach też znajdziesz pewnie jakieś, ale tak obłożone prowizjami, że masakra.

   Usuń
 12. Piotr Stasiński23 marca 2017 12:29

  Witam, jestem świeżym właścicielem firmy i zastanawiam się nad otwarciem konta w Nest Bank. W sieci czytam, że jest to raczej solidna firma. Jest ktoś w stanie mi doradzić? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajne zestawienie brakuje tak dobrze i czytelnie zrobionych artykułów.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo interesujący ranking. W dużym stopniu rozwiewa wątpliwości co do wyboru odpowiedniej oferty. Na pewno pomoże mi w podjęciu właściwych decyzji. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzięki, na pewno przyda mi się ten ranking, bo za kilka tygodni będę chciała przejść na swoją działalność. Dzięki temu artykułowi dowiedziałam się bardzo dużo rzeczy i wiem, na co zwrócić uwagę w banku.

  OdpowiedzUsuń
 16. Tak dobrze opisane rankingi najlepszych kont mi się podobają. Dzięki. Niedługo skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Przed wyborem konta firmowego warto sprawdzić ofertę co najmniej kilku banków i wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie z perspektywy ponoszonych kosztów oraz warunków korzystania z konta. Bardzo interesujący ranking. Z pewnością będzie on pomocny dla wielu przedsiębiorców.

  OdpowiedzUsuń
 18. Izabella Nowotka10 lutego 2020 11:32

  Fajny artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo fajnie, że przedstawiacie takie konta bankowe dla wszystkich bez opłat :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Radek Grosicki12 lutego 2021 08:44

  Dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo szczegółowo przygotowany ranking. Wszystkie zawarte w nim informację są niezwykle ważne.

  OdpowiedzUsuń