[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

VeloBank [Opinie] Co to za bank, czy bezpieczny? Dawny Getin.

Velobank to nowy bank, a w zasadzie nowa marka, która zastąpiła Getin Bank. Sprawdźmy zatem czego się spodziewać po tym banku. Czy jest to bank bezpieczny i o co w ogóle chodzi. Sprawdzimy też ofertę lokat w VeloBank, a także kont osobistych i oszczędnościowych.

Velo Bank

Co to za bank?

Jak zapewne wiecie Getin Bank został przymusowo zrestrukturyzowany przez BFG. Przewidzieliśmy taki scenariusz już lata temu. Wystarczy poszukać na blogu informacji w starszych artykułach. Co to jednak oznacza i jakie są tego skutki?

strona startowa Velobanku

Aspekty polityczne może pomińmy. Od strony klienta w zasadzie niewiele się zmieniło. Wygląda to trochę jakby Getin został przejęty przez inny bank. No cóż... nie tak do końca.

Kto jest właścicielem Velo Banku?

Obecnie Velobank jest własnością BFG. Bankowy Fundusz Gwarancyjny wprowadził nową markę, ale produkty jak na razie pozostały zbliżone. Nawet barwy firmowe Getinu zostały na razie zachowane, a w sieciach reklamowych nadal pojawiają się reklamy podobnych produktów jakie oferował Getin. Nie mniej jednak Velo bank poprawił ofertę, która była w Getinie i moim zdaniem jest to obecnie jeden z najlepszych banków.

Czy Velobank jest bezpieczny? W zasadzie skoro został przejęty przez BFG, to jest moim zdaniem tak samo bezpieczny jak inne państwowe banki np. PKO. W końcu BFG jest instytucją państwową, której głównym celem jest gwarantowanie bezpieczeństwa innych banków działających w Polsce.

Konta oszczędnościowe i lokaty w Velobanku

Aktualnie w kwestii oszczędności w ofercie Velobanku na uwagę zasługują dwa produkty praktycznie przeniesione z Getinu. Jest to elastyczne konto oszczędnościowe, w którym odnawiane są systematycznie promocje dla nowych środków. Te konto VeloBank najbardziej poprawił. Skorzystanie z promocji nie wymaga już bowiem posiadania konta osobistego w Velo Banku, tak jak to było w Getinie. Jeżeli jednak posiadamy konto osobiste, to możemy bez ograniczeń wypłacać pieniądze z konta oszczędnościowego bez opłat. Wcześniej można było dokonać jednej wypłaty na miesiąc za darmo. Czyli tak jak to ma zazwyczaj miejsce w innych bankach. Jedną darmową wypłatę w miesiącu z konta oszczędnościowego mamy w sytuacji gdy wypłacamy środki bezpośrednio z konta elastycznego do innego banku.

Korzystanie z uroków konta elastycznego wymaga jak zwykle wyrażenia zgód marketingowych (nikt do mnie nie dzwoni, a nic nie przysyła) oraz oczywiście zdeponowania nowych środków względem salda bazowego (nadwyżki nad saldem bazowym dla konkretnego dnia określonego w warunkach promocji). Promocje są systematycznie odnawiane, także po upływie 3 miesięcy wystarczy na chwilę gdzieś przerzucić oszczędności, a po odnowieniu można przelać nasze pieniądze z powrotem jako nowe środki.

Możemy otworzyć samo elastyczne konto konto oszczędnościowe bez konta osobistego. Wystarczy wysłać tylko odpowiedni wniosek. Poniżej zamieszczam linki do tej oferty na stronie Velo Banku, gdzie znajdują się szczegółowe informacje oraz wniosek do wypełnienia. Uwaga! Velo Bank oferuje różnego rodzaju konta, ale zdecydowanie najlepsze naszym zdaniem jest te opisane powyżej i jego właśnie dotyczą powyższe promocje. Linki kierują właśnie do tej oferty na stronie Velo Banku.

Według mojej opinii to bezwzględnie najlepsze konto oszczędnościowe na rynku.


Poza tym mamy w Velo Banku Lokatę dla Nowych Środków, która działa na podobnych zasadach jak Konto Elastyczne. Pozostała również lokata mobilna, która ma jednak sensowne oprocentowanie tylko na start, gdy pierwszy raz zakładamy aplikację mobilną. Można sobie potem też tę lokatę założyć dodatkowo.

Konto osobiste Velokonto

Velokonto to podstawowe konto w Velo Bank. Konto osobiste już przed restrukturyzacją Getinu nieco podupadło, bo wzrosła liczba wymaganych transakcji kartą lub blikiem niezbędnych do zwolnienia z opłaty do 5 transakcji w miesiącu. Poza tym warunkiem można je uznać za darmowe w kwestii korzystania ze standardowego zakresu funkcjonowania konta. Velobank tu również poprawił ofertę. Otóż można zamiast karty plastikowej założyć kartę wirtualną, która nie ma warunków dotyczących płatności. Wpinamy ją do telefonu w Google Pay lub Apple Pay i już mamy darmową kartę. Dodatkowo na uwagę zasługuje promocja Cashback 10% zwrotu na konto z płatności kartą lub Blik maksymalnie do 100 zł premii na miesiąc przez okres 6 miesięcy od założenia konta.

Do skorzystania z promocji cashback 10% zwrótów za płatności kartą konieczne jest założenie konta Skarbonka, na którę będą wpływać te zwroty. Konto Skarbonaka to taki dodatkowy rachunek z całkiem dobrym oprocentowaniem do 3 tys. zł.

Nasza ocena: 4 na 5 4 star

Aktualizacja: Zastanawiam się czy nie podnieść oceny do 5 gwiazdek, patrząc na to jak Velobank poprawił ofertę.


VeloKonto Osobiste z premią do 600 zł + Konto Velo Skarbonka

Konto jest w porządku - jest darmowe i funkcjonalne. Nawet wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych ma za darmo. Karta jest darmowa jak zrobimy 5 transakcji w miesiącu kartą lub Blikiem i wtedy też mamy wspomniane wszystkie krajowe bankomaty za darmo

Promocja - 60 zł na start i przez 9 miesięcy dostawać będziemy zwrot 5% płatności kartą do maksymalnie 60 zł na miesiąc.

VeloSkarbonka - takie konto oszczędnościowe 7% do 3 tys., z którego można przelewać środki na konto osobiste bez opłat dowolną ilość razy, a nie jak ma to zwykle miejsce 1 raz w miesiącu. Można ustawić sobie zaokrąglanie kwot przy płatnością kartą i wtedy (tak jak sobie ustalimy) różnica trafi na nasze konto Skarbonkowe. Uwaga jego otwarcie wymagane jest w regulaminie do skorzystania z innych promocji. Bez niego promocja nie zadziała.

Metody weryfikacji tożsamości - do wyboru mamy aplikację rządową mObywatel, na selfie (osobiście nie lubię się z tym męczyć i nie zawsze zadziała) oraz kurier (ja zawsze korzystam z kuriera. Trzeba mu dowód pokazać).

Uwaga, żeby skorzystać z promocji trzeba otworzyć też VeloSkarbonkę. Można to też zawsze zrobić samemu z poziomu bankowości internetowej lub mobilnej potwierdzając hasłem sms.


Pozostaje pytanie: Co będzie z Velobankiem w przyszłości?

No cóż BFG jest instytucją państwową, więc bank powinien być całkiem bezpieczny. W Polsce chyba największym zaufaniem wśród starszych wiekowo klientów cieszy się bodajże PKO, bo państwowy. Czyli analogicznie Velo niczym mu pod tym względem nie ustępuje. Możliwe, że za jakiś czas BFG odsprzeda bank.

Podobna sytuacja zaistniała z Bankiem Nowym S.A., który opisywaliśmy jakiś czas temu. Był to kiedyś Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku, który analogicznie do Getinu po przymusowej restrukturyzacji został przejęty przez BFG, a później sprzedany. Kupił go NeoBank, czyli Wielkopolski Bank Spółdzielczy. W przypadku Velobanku sytuacja jest nieco bardziej złożona, bo PBS z Sanoka był mały lokalnym bankiem, a Velo to nieporównywalnie większy bank krajowy i jest znacznie więcej warty, także aż tak szybko to raczej nie nastąpi.

Inne alternatywny dla oszczędności

Jeśli masz już konto elastyczne w Velo Banku i potrzebujesz przerzucić oszczędności, ponieważ kończy się promocja dla nowych środków lub wolisz po prostu inny bank, to aktualnie najlepszą propozycją jest moim zdaniem Pekao - jeden z najstabilniejszych banków w Polsce.

Pekao konto oszczędnościowe na 7% przez 5 miesięcy do 100 tys. Trzeba otworzyć konto osobiste, ale można bez karty. Wtedy jest całkowicie darmowe bez warunków. Konto otwiera się online na tak zwane selfie i również można je zamknąć przez internet.

Po zainstalowaniu aplikacji trzeba kliknąć kontynuuj wniosek i zalogować się na otrzymany login i wprowadzone hasło. Potem wybieramy metodę weryfikacji na selfie, jeżeli chcemy założyć konto bez wizyty w oddziale. Jeżeli zdecydujemy się na wizytę w oddziale, to trzeba w banku powiedzieć, że chcemy kontynuować istniejący wniosek, bo promocje dotyczą tylko wniosków internetowych.

Jeżeli zdecydujesz się na kartę, to można też otrzymać 200 zł premii na konto za wykonanie kilku transakcji. Dostępne są karty zwykłe i złote. Obie uprawniają do udziału w promocji 200 zł premii. Warunki do zwykłej karty to wpływ 500 zł i 1 transakcja w miesiącu. W innym wypadku opłata wynosi tylko 4 zł.Powrót do góry
Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse ✅[ Banki ] ✅VeloBank [Opinie] dawny Getin. Co to za bank, czy bezpieczny?

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
16 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Jakaś chora osoba zmieniła i tak już chory interfejs www tego banku i ciężko się czegokolwiek doszukać, działa jak chce, np. nie działa w ogóle zmiana odnawialności lokat - po ustawieniu zmiany klikamy Dalej i nic się nie dzieje - sprawdzone na kilku systemach i różnych najnowszych przeglądarkach Firefox i EDGE bez żadnych dodatków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Firefox to już tak blokuje skrypty, że potem często coś nie działa. Lepiej używać Chrome.

  Co do interface, to jak dla minie jest ok.

  OdpowiedzUsuń
 3. Stary Getin, tylko teraz BFG go przejął.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przeglądarką Mozilla są jakieś problemy, ale na chromie wszystko działa normalnie.
  dużo jest promocji teraz dla nowych klientów, nie chcą być kojarzeni z Getinem

  OdpowiedzUsuń
 5. W opiniach nie chodzi oto jak działa Firefox, Mozilla, czy EDGE, lecz jak wygląda obsługa i produkty banku. Na ten temat brak jakiejkolwiek opinii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja korzystam z konta osobistego, skarbonki, elastycznego konta oszczędnościowego i lokat. Nie mam nic do zarzucenia, a obsługa dobra. Za płatności kartą mam premię, do tego najlepsze oprocentowanie i konto darmowe. Można wypłacać teraz z tego nowego elastycznego konta oszczędnościowego na osobiste dowolną ilość razy w miesiącu bez opłat. Inne banki powinny się uczyć od Velo. Tyle mogę powiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam i nie miałam nigdy żadnych problemów. Co ciekawe można mieć konto oszczędnościowe bez osobistego. Osobiste bez karty i bez warunków. Oferta wyjątkowo elastyczna jak na polskie banki. Dobre oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bez problemu wszystko działa, szybko i sprawnie. Dostaję następnego dnia po płatności blikiem 10% na konto Skarbonka. Wszystko terminowo i czytelnie łącznie oprocentowaniem odpowiadającym 8% w skali roku. Póki co jestem zadowolony.
  Jeśli zaczną coś wydziwiać, albo odpuszczą sobie klienta, to ja jako klient odpuszczę sobie ich bank.
  Na razie polecam

  OdpowiedzUsuń
 9. Według mnie to najlepszy bank, a teraz też najbezpieczniejszy, bo należy do BFG. To jak ludzie uważają, że PKO jest bezpieczny, to w takim samym stopniu bezpieczny będzie Velo.

  Najlepsze oprocentowanie, co zostało jeszcze z Getinu. Najlepsze konto oszczędnościowe, z którego można wypłacać na konto osobiste bez ograniczeń za darmo, a nie jak zazwyczaj w innych bankach 1 raz w miesiącu.

  Najlepsze konto osobiste - 10% zwrotu płatności kartą i blik. Kartę można zrobić w wersji wirtualnej i nawet nie ma warunku do płacenia nią w postaci wymogu transakcji. Wpinasz do telefonu Apple Pay lub Google Pay i wszystko jest za darmo bez warunków i 10% zwrotu na skarbonkę, która ma też super oprocentowanie. No który inny bank tak ma?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja osobiście zostałem zmanipulowany na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, na którym miałem dostać 7,5% w skali roku,
  ale po 3 miesiącach widzę, że coś nie halo, bo odsetki są 7 krotnie niższe niż obiecywane. Miła Pani na infolinii powiedziała, że mam otworzone 2 konta "elastyczne" i akurat na tym gdzie wpłaciłem 100K mam oprocentowanie standardowe, niby obecnie państwowy bank, a chwyty jak jarmarku :(

  OdpowiedzUsuń
 11. No jest tam napisane, że promocyjne oprocentowanie można mieć tylko na jednym koncie elastycznym. To jest zawsze najlepsze konto na rynku i limit kwoty też jest wysoki zwykle 300, czasem nawet 400 tys. Jakbyś mógł zakłada 10 takich kont to po co ten limit?

  Fakt, że mogliby jakimś alertem też informować jak otwierasz drugie konto elastyczne, że promocja obejmuje tylko jedno - te pierwsze. Nie zgodzę się jednak z twoją opinią i jarmarcznymi chwytami. Zawsze jak uruchomisz promocję, to dostajesz powiadomienie, że została uruchomiona. Ten bank nawet informuje przy przelewie jaka byłaby ewentualna opłata za przelew jakbyś przypadkiem zmienił zwykły przelew na sorbnet, czy elixir express.

  Możesz założyć elastyczne konto oszczędnościowe bez rachunku osobistego. Masz najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe bez warunków. Jak masz też osobiste, to możesz wypłacać z konta oszczędnościowego bez opłat ile razy chcesz w miesiącu, a nie tak jak zazwyczaj u innych 1 raz na miesiąc.

  Który inny bank w Polsce daje takie coś? Ja nie znam, a mam konta oszczędnościowe w wielu bankach, bo przelewam między nimi, żeby środki były cały czas jako nowe. To jest akurat wymysł polskich banków, ale wszystkie tak robią. Wypłacam na chwilę z Velo, aby przy następnej edycji przelać z powrotem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja od kilku dni staram się dodać karę do Gpay i nic lipa. Suport pracuje w pocie czoła od 2 dni. Dostałem potwierdzenie, że zajmą się sprawą. Zgłaszałem telefonicznie i poprzez apkę. Póki co efekt żaden. Można by rzec, że procedura została napoczęta. System android 13 telefon nówka z grudnia wypust Motorloka.

  OdpowiedzUsuń
 13. @Anonimowy, a Ty masz świadomość, że to nie koniecznie wina leży po stronie banku? Gpay to Google. Twoja sprawa może rozkładać się aż na 3 podmioty - bank, Google i być może nawet producenta telefonu. Chociaż raczej obstawiałbym komunikację na linii bank - Google. Próbowałeś się kiedyś kontaktować z Google? Ja wiele razy. Kilka dni to nieszczególnie długo. Rozumiem, że jako konsument się irytujesz i oczekujesz, że wszystko będzie działać jak powinno, ale możliwe też, że złościsz się nie do końca na tego co trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 14. Oczywiście możliwe, że tak jest. Poza tym mam konta w innych bankach i ten problem nie występuje. Wnoszę po działaniu aplikacji banku, że tam u nich jest nie za ciekawie. Aczkolwiek nie przesadzam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Anonimowy, nie do końca rozumem co napisałeś. Ja mam ApplePay akurat, ale też nie spotkałam się, żeby ktoś się skarżył na GooglePay w Velo. Z aplikacją nie mam żadnych problemów. Mam tylko tę wirtualną kartę wpiętą do ApplePay, bo jest darmowa bez warunków. Zero problemów. Z plastikową myślę, że też by było bezproblemowo. Przy czym tą są technologie informatyczne. We wszystkich bankach się zdarzają. W jednych, częściej w innych rzadziej. W Velo nie doświadczyłam żadnych problemów. Z aplikacji też jestem bardzo zadowolona. W przeciwieństwie do tej z ING, czy Santandera.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam konta w dwóch różnych bankach i z obu jestem zadowolony na swój sposób. Velo był drugim wyborem, bo wyższy procent, bonusy, cashback... ale głównie miałem dosyć karty płatniczej z mojego wieloletniego banku - zwyczajnie fiolety to nie mój kolor. A zielenie jakoś tak dobrze na mnie wpływają. Czekam na kartę z Velo, chwilowo/przejściowo płacę blikiem.

  OdpowiedzUsuń