[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Firmy udzielające pierwszej pożyczki za darmo - Spis, lista firm gdzie można wziąć darmową pożyczkę. Darmowe chwilówki online

Firmy dające pierwszą pożyczkę za darmo stają się coraz popularniejsze. Jest to oczywiście element szerszej strategi marketingowej tych firm, ale skoro dają za darmo pożyczki w promocji...? Warto się im bliżej przyjrzeć. Prześwietliliśmy już nieco tych firm pożyczkowych, dlatego postanowiliśmy przygotować listę sprawdzonych przez nas firm, które oferują pierwsza pożyczkę gratis bez ukrytych opłat. Gdzie rzeczywiście można pożyczyć pieniądze za darmo.

Ogólnie firmy udzielające pożyczek internetowych cechuje jedna wspólna zależność - pożyczki te są relatywnie drogie. Z resztą dotyczy to dosłownie wszystkich firm udzielających pożyczek pozabankowych. Wysokie oprocentowanie, opłaty i duże koszty przedłużeń okresu spłaty. Tak to wszystko prawda, przy czym jednocześnie firmy te stwarzają też bardzo ciekawą możliwości pożyczania pieniędzy za darmo i w sposób praktycznie błyskawiczny, przez Internet bez wychodzenia z domu.

Jak i gdzie można pożyczyć pieniądze za darmo?

Uwaga! Ważna Aktualizacja

Musieliśmy niestety usunąć tablę z listą firm pożyczkowych, bo wszystkie firmy (nie licząc Wonga i Vivus) z powodu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa wycofały z oferty darmowe pożyczki dla nowych klientów i ogólnie ich oferty znacząco się pogorszyły. Zamiast pierwszej darmowej pożyczki firmy pożyczkowe zaczęły oferować pożyczki z RRSO ponad 500%. Jedynie Vivus i Wonga utrzymały promocję pierwszej pożyczki dla nowych klientów na prawie niezmienionych warunkach. Vivus zmniejszył kwotę, ale niedawno przywrócił stare warunki. Z kolei w Wonga skrócony został czas z 60 dni na 30 dni. Praktycznie wszystkie promocyjne pożyczki poznikały, a w ich miejsce pojawiły się bardzo drogie pożyczki z olbrzymim RRSO. Dlatego oferty Vivus i Wonga wydają się obecnie jedynymi sensownymi promocjami wśród sprawdzonych, pewnych firm. Z tym, że podobnie jak banki Wonga zaostrzyła kryteria przyznawania pożyczek i obecnie jest tam bardzo trudno dostać pożyczkę, znacznie trudniej niż w Vivusie.

Pożyczka Vivus do 3000 zł na 61 dni całkowcie za darmo dla nowych klientów


Pożyczka Wonga do 1000 zł do 30 dni dla nowych klientów

Tutaj niestety znacznie trydniej dostać pożyczkę. Wonga odrzuca dużo wniosków, ale można spróbować. Uwaga strona Wonga często jest zmienia. Nie zawsze darmowa pożyczka jest promowana. Trzeba sobie ustawić parametry do 1000 zł i do 30 dni. Wtedy powinno pokazywać koszt pożyczki 0 zł.

Trzeba ustawić kwotę do 1000 zł i czas do 30 dni. Całkowity koszt takiej pożyczki to 0 zł.

Nasza pełna analiza i recenzja pożyczki Wonga

Pożyczka ratalna długookresowa w Wonga

Duża pożyczka w ratach już oczywiście nie kosztuje 0 zł. Wonga w promocji dla dużych kwot również coś tam zwykle oferuje (jakąś ratę gratis, bezkosztową przerwę w spłatach itp.) ale te promocje często się zmieniają.

Cześć firm pożyczkowych, aby przyciągnąć klientów oferuje promocyjną pierwszą pożyczkę za darmo na niewielką kwotę i krótki okres. Pożyczki te są rzeczywiście totalnie za darmo, oddajemy tyle ile pożyczyliśmy. Czyli taniej, szybciej i wygodniej niż w banku. Wybieramy kwotę promocyjną, wypełniamy wniosek, potwierdzamy nasz rachunek bankowy przelewem na 0,01 do 1 PLN i otrzymujemy pożyczkę na konto.

Muśmy być nowym klientem danej firmy. Taką darmową pożyczkę można wziąć w danej firmie tylko raz. W przypadku, gdy potrzebna nam na szybko niewielka kwota i mamy pewność, że spłacimy ją w terminie, jest to nawet lepsze rozwiązanie niż pożyczanie w banku, gdzie nie ma czegoś takiego jak darmowa pożyczka. Zawsze są opłaty i prowizje oraz szereg formalności. Limit odnawialny w banku wiąże się z licznymi opłatami i wysokim oprocentowaniem. Kartą kredytową trzeba wykonywać transakcje bezgotówkowe, by uniknąć miesięcznych prowizji za jej obsługę. Potem trzeba pamiętać o jej spłacaniu. Kredyt gotówkowy w banku również jest obciążony licznymi opłatami, do tego nie każdy go otrzyma. Zwykle są też potrzebne zaświadczenia o dochodach itp.

Korzystając z poniższej listy firm oferujących darmowe pożyczki, drobne kwoty możemy pożyczyć praktycznie za darmo. W każdej firmie tylko raz! Gdy już wykorzystamy pierwszą darmową pożyczkę, to następnym razem jak będziemy chcieli pożyczyć pieniądze wykorzystamy darmową pożyczkę w kolejnej firmie.

Które firmy dają pierwszą pożyczkę za darmo

Firm udzielających pierwszej pożyczki za darmo jest kilka, poniżej prezentujemy listę przeanalizowanych przez nas firm, które udzielają pierwszej pożyczki za darmo. Ważne jest jednak abyśmy spłacali takie pożyczki w terminie, bo winnym wypadku przestaną być darmowe i będą nas naprawdę sporo kosztować. W Internecie jest wiele dużych rankingów firm pożyczkowych, jednak często kilka marek należy do tej samej spółki, co jest istotne, gdy bierzemy pierwszą gratisową pożyczkę. Jeżeli chcemy skorzystać z pierwszej pożyczki za darmo, to warto zwrócić uwagę na to jaka firma jest właścicielem danej marki i czy już kiedyś z niej nie korzystaliśmy. Jeżeli już korzystaliśmy, to w takim wypadku darmowa pożyczka może nam już nie przysługiwać. Dlatego też nasza lista jest krótka i zawiera tylko przeanalizowane marki należące do różnych firm. Z tego też powodu nie ma w niej niektórych znanych marek, ponieważ należą do jednej firmy i nie można skorzystać z pierwszej pożyczki za darmo w obu. Dlatego z marek należących do tego samego właściciela wybraliśmy i zamieściliśmy w tabeli tylko tą, która miała korzystniejsze warunki pierwszej pożyczki. Wyjątkiem jest Lendon i Extraportfel - to dwie firmy należące do jednego właściciela, ale są to oddzielne firmy i traktowane są jako oddzielne produkty, więc można skorzystać z pierwszej promocyjnej pożyczki za darmo w obu (informacja potwierdzona przez przedstawicieli tych firm).

Przeanalizowaliśmy znacznie więcej firm, ale część z nich pozmieniała warunki lub całkowicie wycofała się promocji pierwszej pożyczki za darmo. Dlatego te poniżej to tylko te najlepsze. Nie widzimy sensu publikowania w rankingu wszystkich, również tych kiepskich ofert i niepewnych firm. W zasadzie godne uwagi są pierwsze 3.

Aktualizacja: Ze względu na koronawirusa liczba firm oferujących darmowe pożyczki sukcesywnie malała, a ich oferty uległy znaczącemu pogorszeniu. Dlatego postanowiliśmy wycofać poniższą tabelę.

Lista - Spis firm oferujących pierwszą pożyczkę gratis, których oferty prześwietliliśmy

Lista usuniętych pożyczek:

 • Lendon
 • Extraportfel
 • Ekspres Kasa
 • Ferratum bank
 • Ofin
 • NetCredit
 • Incredit
 • Kuki
 • Filarum
 • Smart Pożyczka


To jak szybko otrzymamy pieniądze na konto zależy od tego w jakim banku posiadamy swój rachunek bankowy. Jeżeli dana firma posiada w tym banku jedno ze swoich kont, to pożyczkę możemy otrzymać na swoje konto nawet w 10-15 min. Jeżeli nie, to czas ten może się wydłużyć. Zwykle jednak nie trwa to dłużej niż 1 dzień roboczy.

Kwoty i okresy pierwszej darmowej pożyczki mogą ulec zmianie. Dlatego biorąc pożyczkę, po ustawieniu suwaka na określoną kwotę i czas na spłatę, zawsze należy spojrzeć jaką wartość pokazuje nam wskaźnik RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa) i ile wynoszą opłaty. Przy pierwszej darmowej pożyczce obie te wartości powinny wskazywać 0.

Pożyczki te trzeba koniecznie spłacać w terminie, w innym wypadku są totalnie nieopłacalne. Jeżeli jej nie spłacimy w terminie, to musimy przedłużyć okres spłaty, co jest dość drogie. Poza tym przestanie być ona darmowa i doliczą nam bardzo wysokie oprocentowanie i inne opłaty. Jeżeli nie spłacimy i nie przedłużymy takiej pożyczki, to poniesiemy dodatkowo koszty monitów, powiadomień i windykacji. Dlatego tak ważne jest by spłacać je w terminie.

Uczulam również na fakt, że przelewy z banków nie są księgowane w weekendy i święta. Przelew musi mieć również czas, aby dotrzeć na konto pożyczkodawcy. Dlatego nie powinno się czekać na ostatnią chwilę, tylko dokonać spłaty najlepiej kilka dni wcześniej, wkalkulowując jednocześnie dni wolne. Tak by mieć pewność, że ten przelew dojdzie przed upływem terminu spłaty.

O czym koniecznie należy pamiętać korzystając z takiej promocyjnej pożyczki?

 • Zawsze wybieraj maksymalny okres spłaty, który jest dostępny dla pierwszej darmowej pożyczki - tak na wszelki wypadek i tak nie robi to żadnej różnicy, czy weźmiemy ją na 14 dni czy na 30 dni.
 • Jeśli możesz spłacić pożyczkę wcześniej, to to zrób.
 • Po ustawieniu suwaka na wybraną kwotę i okres spłaty sprawdź czy RRSO i opłaty mają wartość 0, a w przypadku Wongi RRSO: 0%, a opłata: 10 zł
 • Pożyczaj tylko mając 100% pewności, że spłacisz w terminie - inaczej się to nie opłaca, a w skrajnych przypadkach można się wpakować w poważne problemy finansowe.
 • Dokonaj przelewu ze spłatą zawsze wcześniej uwzględniając czas na dotarcie przelewu i wkalkulowując dni wolne.
 • Jak wykorzystałeś już pierwszą gratisową pożyczkę, to nie bierz kolejnej w tej samej firmie.

Większość firm nie weryfikuje klientów w BIK, często za to korzystają z KRD - Krajowego Rejestru Długów, zatem jeżeli mamy niespłacane zadłużenie, to firma może odmówić udzielenia nam pożyczki.

Korzystając z powyższych firm, możemy szybko pożyczać drobne kwoty za darmo, ale trzeba robić to z głową, będąc pewnym, że spłacimy pożyczkę w terminie. Jeżeli nie macie takiej pewności, to nie korzystajcie z takich firm, bo one zarabiają właśnie na ludziach, którzy nie spłacają pożyczek i później jest płacz, ale nikogo to nie obchodzi. W każdej z powyższych firm można wziąć pożyczkę na niewielką kwotę za darmo, szybko, łatwo i wygodnie, ale nie zachęcamy do brania kolejnych pożyczek w tej samej firmie lub pożyczek na kwoty przewyższające ofertę pierwszej darmowej pożyczki. Jest to fajna możliwość pożyczania za darmo, ale tylko ja kto robimy z głową.
Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.
Jesteś tu:
Antyhaczyk[ Pożyczki ] [ Promocje ] ⭐ Firmy udzielające pierwszej pożyczki za darmo

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
24 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Ciekawa sprawa z tymi pożyczkami. Często ludzie nie zdają sobie sprawy, że mogą wziąć pożyczkę za darmo i niestety muszą później spłacić z odsetkami. Popieram również ostrożne podchodzenie do pożyczania żeby nie wpaść w pętlę zadłużenia. Później ciężko się z niej wydostać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzystając z nich z głową, można pożyczyć drobną kwotę za darmo. No a jak ktoś zakłada, że może sobie pożyczyć pieniądze i nie oddać, to powinien mieć świadomość na co się pisze, czy to w banku, czy w firmach pożyczkowych. Lepiej nie wpadać w pętle zadłużenia, bo można mieć poważne problemy.

   Usuń
 2. Z wymienionych firm brałem pożyczkę w Ekspres Kasie i bardzo dobrze wspominam. To było przed komunią córki, pieniążki były potrzebne. Faktycznie mają pierwsza pożyczkę za 0 zł, warunki fajne i szybko wypłacają pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pożyczki online są coraz bardziej popularne, opłaty są znikome dlatego jeśli wiemy, że oddamy w terminie to nie wahajmy się.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wierzę w te pożyczki za darmo, a szczególnie nie szłabym w nie, gdy mamy firmę na siebie. Można naprawdę wszystko stracić. Już lepiej pożyczać od znajomych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są za darmo o ile się je spłaci w terminie. Sam brałem taką pierwszą darmową. Tych firm jest już tak dużo, że jest bardzo duża konkurencja i walczą o klienta. W ten sposób starają się do siebie przyciągnąć nowych klientów licząc, że może weźmie za jakiś czas drugą już normalnie płatną. Przy czym one nie bardzo są dla firm. Raczej dla osób prywatnych. Jak zabranie komuś trochę pieniędzy i wie, że za raz będzie miał na spłatę to można się tak poratować, ale tylko jak się wie, że się spłaci, bo jak się nie spłaci to potem rzeczywiście koszty mogą być spore. Nawet niektóre banki próbują z takimi pożyczkami / kredytami online z suwakiem, tylko już na większe kwoty i oczywiście nie za darmo.

   Usuń
 5. Ja też nie wierzę w całkowicie darmowe pożyczki. Ile strachu przy ich braniu człowiek się naje, to jego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mateusz powiem szczerze, że przy pierwszym teście tego typu pożyczki miałam takie same obawy, a zaczynałam od Vivusa. Wiadomo, że człowiek ma takie obawy, ale było wszystko ok - oddałam tyle ile pożyczyłam. Ważne jest żeby zmieścić się w czasie.

   Usuń
 6. Franiciszek Jankowski19 marca 2018 10:49

  Super wpis. Jestem zainteresowany jeśli chodzi o kredyt hipoteczny. Może ktoś coś polecić??

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak mieście się w terminach to jest ok. Świetny poradnik.

  OdpowiedzUsuń
 8. Trochę tych firm pożyczkowych jest z taką ofertą. Jest to super opcja na przetestowanie przez klientów oferty danej firmy:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny wpis. Na pewno pomoże wielu osobom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawy wpis. Sama niedawno zdecydowałam się na chwilówkę bez odsetek, bo znalazłam się w nagłej potrzebie, a byłam średnio wypłacalna. Zdawałam sobie sprawę, że mimo to będę w stanie ją spłacić, bo niebawem należności od klientów spłyną. To świetne rozwiązanie i polecam serdecznie. Takie rozwiązania są genialną alternatywą dla tradycyjnych kredytów bankowych. Szybka gotówka bez zbędnych formalności. U mnie to rozwiązanie się sprawdziło!

  OdpowiedzUsuń
 11. Znakomite zestawienie i bardzo przydatne.  OdpowiedzUsuń
 12. Dobry zwyczaj nie pożyczaj. Gdyby w Polsce ludzie zarabiali normalnie, to takie firmy nie byłyby potrzebne. Po co pożyczać na 30 dni, nie lepiej poczekać 30 dni i wtedy kupić bez pożyczki?

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie zawsze można czekać. Nie zawsze chce się czekać. Czasem jest okazja, promocja, nagle zabrakło itp., a jak pożyczka jest darmowa, to ludzie biorą. Wszystko jest ok, póki nie zapomną spłacić, albo się za bardzo przyzwyczają do pożyczania, bo takie pożyczki się lekko i łatwo bierze i nic nas nie kosztują.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja sama często korzystam z takich szybkich pożyczek :) czasem pojawia się taki nagły wydatek i wtedy możliwość dostania szybkiej pożyczki jest mega pomocna.

  OdpowiedzUsuń
 15. Mimo że dobrze zarabiam z niewiadomych przyczyn odrzucono moje wnioski w Lendon i Extraportfel, bez podania przyczyny, być może wpływ ma na to, że składałem wnioski w niedzielę, ok. 19??

  OdpowiedzUsuń
 16. Pora składanie wniosku raczej nie ma znaczenia. Masz już dużo jakichś kredytów, zobowiązań? W wielu firmach składałeś wnioski? Jakieś rejestry długów, poślizgi z spłatami kredytów w BIK? Tam z tego co pamiętam trzeba podać dochody w formularzu, ale firmy pozabankowe nie weryfikują dochodów jak banki i nie żądają przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Więc te dochody to są raczej takie orientacyjne i to, że masz duże chyba też nie miało wielkiego znaczenia. Spróbuj w innych firmach. Vivus może, tam bardzo łatwo dostać, a przynajmniej kiedyś tak było. Chyba, że masz już wykorzystany.

  OdpowiedzUsuń
 17. Darmowa pożyczka to dobry sposób na przyciągnięcie nowych klientów. Będą zadowoleni, że trafili na dobrą okazję i z pewnością wzrośnie ich poziom sympatii i zaufania do danej instytucji. Gdy będą myśleć o kolejnej pożyczce, z pewnością najpierw zastanowią się nad firmą, z której usług już korzystali.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak widać, oferta jest szeroka, na pewno każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego oczekiwaniom. Warto wybrać zaufaną, wiarygodną instytucję, aby uniknąć jakichkolwiek problemów.

  OdpowiedzUsuń
 19. Należy sprawdzać skąd się wzięło pożyczkę.

  OdpowiedzUsuń
 20. Już nieraz skorzystałem z takich ofert pożyczek pozabankowych i jeszcze nie miałem żadnych problemów. Wychodziło tak jak w umowie - 0 zł

  OdpowiedzUsuń
 21. Nieraz widzę reklamę: darmowa pożyczka dla zadłużonych lub pożyczki bez bik i krd. Raz skorzystałem z takiego rozwiązania i byłem zadowolony. Wszystko zgodnie z umową. Tylko trzeba trafić na dobrą firmę, która nie robi klientów na szaro.

  OdpowiedzUsuń