[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Orange Finanse - opinie, konta, kredyty, karty, produkty bankowe

Jak widać giganci telekomunikacyjni postanowili uszczknąć dla siebie
kawałek tortu, czyli rynku bankowego. Orange to kolejny operator komórkowy oferujący usługi finansowe obok T-Mobile Usług Bankowe i Plus Bank 24. W sumie im większa konkurencja tym lepiej dla klientów. W przeciwieństwie do pozostałych Orange mocno promuje swoje usługi finansowe głównie w telewizji. T-Mobile Usług Bankowe promuje się głównie w Internecie, a Plus Bank 24 ogólnie dość mało się promuje.

Konto osobiste w Orange Finanse

Zacznijmy może jak zwykle od oferty kont osobistych. W zasadzie jest bardzo ciekawa. Konto Orange Finanse Produkty Bankowe jest kontem całkowicie darmowym. Nie ma tu opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku (dzisiaj w nowoczesnych bankach to raczej standard). Nie ma też opłat za wydanie i obsługę karty debetowej oraz warunków dotyczących wysokości miesięcznych transakcji bezgotówkowych. Czyżby było to obok konta w Nest Banku (dawny Bank Smart) drugie na rynku konto bez opłat i warunków? No, prawie...

Tutaj pojawia się mały haczyk. Nie ma wprawdzie opłat miesięcznych za kartę uwarunkowanych dokonywaniem określonej wysokości transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu, ale za to w tabeli opłat i prowizji przewija się inna opłata pod podobnymi warunkami. Mianowicie jeżeli ktoś wypłaca pieniądze z bankomatu, może zapłacić opłatę w danym miesiącu za wypłaty z bankomatów. W zasadzie wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju mamy niby za darmo, ale ... i tu warunek*: by nie płacić miesięcznej opłat za wypłaty z wszystkich bankomatów musimy wykonać w danym miesiącu 5 transakcji bezgotówkowych kartą (które muszą być rozliczone w danym miesiącu). Chyba, że jesteśmy poniżej 18 roku życia, to wtedy jesteśmy bezwarunkowo zwolnieni z tej opłaty. Nie zapłacimy jej również jeśli nie wykonamy w danym miesiącu żadnej wypłaty z bankomatu, albo jeśli w ogóle nie posiadamy aktywnej karty. Za darmo możemy chyba korzystać z bankomatów: BZ WBK S.A., ING Banku Śląskiego, Banku Millennium S.A., PKO BP, czyli całkiem sporo. Przy czym w tabeli opłat i prowizji jest to opisane w tak zawiły sposób, że nawet sama nie mam pewności jak to rozumieć. To też zawsze jak czegoś nie jestem pewna to dzwonię. Pani konsultantka poinformowała mnie, że ze wszystkich bankomatów wypłaty są darmowe, prowizja za "wypłaty z bankomatów" wynosi 5 zł i nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu kalendarzowym wykonamy przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych za pomocą karty. Z TOiP wynika także, że jeżeli w ogóle w danym miesiącu nie wypłacimy gotówki z bankomatu, to ta prowizja również nie zostanie pobrana. Uwaga Aktualizacja: Orange Finanse zlikwidowało ten śmieszny warunek. Teraz karta i bankomaty w kraju są darmowe bez warunków.
W zasadzie to chyba mniej uciążliwy warunek niż w przypadku miesięcznej opłaty za kartę uwarunkowanej transakcjami bezgotówkowymi, bo nie każdy wypłaca co miesiąc pieniądze z bankomatu, ale jak dla mnie bank odrobinę maskuje w ten sposób warunkową opłatę za kartę, stosując inne rozwiązanie niż wszyscy. Czyli w mojej subiektywnej ocenie konto osobiste w Nest Banku wygrywa. Ja lubię przejrzyste zasady, a takie gmatwanie w tabelach opłat i prowizji mnie osobiście odrobinę irytuje.

Poza tym małym niuansem konto osobiste w Orange Finanse wypada całkiem ok. Uwaga Aktualizacja: Orange Finanse zlikwidowało wspomniany wyżej śmieszny warunek do karty i bankomatów. Teraz karta i bankomaty krajowe są darmowe bez warunków.

Zatem mamy tu:
 • Darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku Bez warunków
 • Darmowe wydanie i obsługę kart Bez warunków
 • Darmowe wypłaty z bankomatów krajowych
 • Darmowe wpłatomaty mBank, Euronet, CashLine
 • Darmowe przelewy internetowe, w tym do ZUS i US także.
 • Darmowe przelewy na numer telefonu i profil FB.
 • Darmowe polecenia zapłaty (utworzenie, aktualizacja, realizacja, odwołanie - całkowicie darmowe).
 • Darmowe zlecenia stałe (zdefiniowanie, aktualizacja, realizacja, odwołanie - całkowicie darmowe).
Konto ogólnie jest bardzo nowoczesne i zaawansowane technologicznie z licznymi udogodnieniami - aplikacja mobilna, przelewy na Facebooka, NFC do płacenia telefonem zamiast kartą debetową itp. Konto można założyć przez Internet bez wychodzenia z domu i podpisywania umowy u kuriera, aktywując je przelewem inicjującym z innego naszego rachunku, a także w salonie Orange, przez aplikację mobilną i telefonicznie.
Jest też sporo promocji dodatków, promocji i innych gadżetów... Istnieje też możliwość uzyskania darmowego limitu kredytowego na koncie. Także można uznać to konto za jedną z najlepszych ofert na rynku. Jak ktoś lubi promocje to w Orange Finanse jest ich naprawdę dużo, szczególnie dla osób, które korzystają z innych usług Orange. Oczywiście zwykle te promocje wiążą się z aktywnym korzystaniem z konta. Na przykład obecnie wykonując w danym miesiącu transakcje kartą na min. 300 zł zyskujemy rabat do rachunków w Orange.

Jak założyć konto w Orange Finanse

Żeby otworzyć konto w Orange Finanse trzeba wypełnić wniosek. Jest on bardzo prosty. Na początku wybieramy jakie chcemy produkty do konta, czy chcemy kartę konta, kartę do płatności telefonicznych, czy chcemy darmowy limit odnawialny, konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem (nota bene bardzo wysokim jak na dzisiejsze warunki, przewyższającym nawet lokaty promocyjne na start) itp. Poniżej zamieszczam link do strony Orange, gdzie znajduje się wniosek -> Trzeba kliknąć "Otwórz konto". Są tam tęż wszystkie szczegółowe informacje.

[Oferta wycofana] Link do strony Orange Finanse, na której znajdziecie wniosek o konto.

Przy czym bardziej polecam konto w Nest Banku (dawny Bank Smart) - proste, bez warunków, wymogów i opłat. Karta także bez opłat i bez warunku minimum transakcji bezgotówkowych.

...ale oczywiście jest to moja subiektywna ocena.

Konto oszczędnościowe w Orange Finanse

Konto oszczędnościowe jest bardzo atrakcyjnie oprocentowane w promocji na star na 3,5% na 3 miesiące dla środków do 10 000 zł, czyli jak najlepsze lokaty terminowe. To taki odpowiednik promocyjnych lokat na start w innych bankach jak w BGŻOptima i ich Lokaty Bezkarnej (Opis tutaj). Tylko, że tam mamy wyższą kwotę maksymalną do 20 000 zł, a czasem nawet do 100 000 zł - w zależności od aktualnej oferty BGŻOptima. Innym dobrym przykładem lokaty na start jest Lokata Happy w Idea Bank do 10 tys. Także jak dla mnie w tej kwestii wygrywa BGŻOptima - bez opłat, nieograniczone przelewy, bardzo atrakcyjna Lokata Bezkarna na start i dodatkowo na koncie oszczędnościowym stale odnawiane są promocje dotyczące oprocentowania dla nowych środków. Nest Bank również oferuje dobre, wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

Kredyty Orange Finanse

Orange Finanse oferuje między innymi:

Błyskawiczny Kredyt Gotówkowy od 500 zł do 50 000 zł, dostępny przez Internet oraz aplikację mobilną. Okres kredytowania wynosi od 3 do 60 miesięcy. Istnieje również możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu na 3 miesiące. Oferta kierowana jest do osób posiadających konto w Orange Finanse.
Drugim produktem kredytowym jest wspomniany wcześniej limit odnawialny na koncie. Jest to oferta promocyjna "Limit na Start". Można z niej skorzystać w momencie zakładania konta albo już jako klient wypełniając dodatkowy wniosek. Aktualnie istnieje kilka dostępnych wersji tego limitu w kilku wariantach promocji.
Dostępna jest również karta kredytowa, podobno z okresem do 54 dni bez odsetek. Tak przynajmniej podaje Orange na swojej stronie. Tu niestety jest trochę opłat jak to zwykle bywa w przypadku kart kredytowych. Za wydanie 10 zł, opłata roczna po zakończeniu każdego roku użytkowania karty 70 zł. Nie będzie ona pobrana jeśli w ciągu roku wykonamy karta kredytową transakcje bezgotówkowe przekraczające w sumie kwotę 12000 zł lub ogólnie wykonamy tą kartą w ciągu roku minimum 120 transakcji bezgotówkowych. Wypłaty gotówki z bankomatów kartą kredytową również obciążą nas opłatami (4% - min. 10 zł). Bank pobiera również dodatkową opłatę za przewalutowanie, także sporo tego.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych środków, to Orange Finanse jest obsługiwany przez mBank, także środki zdeponowane w Orange Finanse są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Czyli zgodnie z prawem, w razie bankructwa banku (co jest raczej mało prawdopodobne, ale nigdy nie wiadomo) powinniśmy otrzymać swoje pieniądze od BFG do kwoty 100 000 Euro. Podobne rozwiązanie stosuje T-Mobile Usługi Bankowe, który z kolei obsługiwany jest przez Alior Bank. Co do zabezpieczeń dotyczących korzystania z technologii mobilnych, to nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo nie jestem ekspertem. Z pewnością są na wysokim poziomie, aczkolwiek osobiście nie preferuję noszenia banku w komórce.

Podsumowanie

Na pewno jest to bardzo nowoczesna oferta z zakresu bankowości mobilnej. Jeśli chodzi o ofertę konta to nie licząc tych opłat warunkowych za wypłaty z bankomatów, można by je uznać za całkiem dobre. Bank oferuje też atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe, ale jak wszędzie - jest to oprocentowanie promocyjne, także jeśli chodzi o konto oszczędnościowe to osobiście wolę BGŻOptimę z Lokatą Bezkarną. Jeżeli ktoś chce otworzyć konto w Orange to zalecam, aby zapoznać się ze wszystkimi dokumentami takimi jak umowy, regulaminy i tabele opłat i prowizji. Są one podane na stronie Oragne z wnioskiem o konto, do której link podałam wcześniej.
Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Proszę pamiętać, że warunki, oprocentowanie oraz opłaty to elementy, które ulegają ciągłym zmianą, także przed skorzystaniem z jakiejś oferty proponuję dodatkowo zapoznać się z tabelą opłat i prowizji oraz aktualnymi warunkami.
Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ Orange Finanse - Opinie]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
26 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. właśnie założyłam sobie konto w Orange Finanse ;) myślę, że będzie ok .

  OdpowiedzUsuń
 2. T-mobile chyba znacznie więcej zwojował na rynku bankowym niż Orange, ale chyba też dużo bardziej się promują.

  OdpowiedzUsuń
 3. Stanowczo odradzam ten pseudo bank. Mnie i mojej kuzynce zablokowali konto. Robią to na podstawie regulaminu, powołując się na konieczność dodatkowej weryfikacji i zalecając udanie się do placówki mBanku z dwoma dokumentami tożsamości. Mnie wskazali placówkę oddaloną blisko 100 km od miejsca mojego zamieszkania. Jak się później okazało taką placówkę mam 50 m od domu, ale niestety sama ją musiałam wyszukać w Internecie nie chcąc podróżować. Po spełnieniu żąda banku, nadal nie odblokowywali mi konta, aż musiałam kilkakrotnie kontaktować się z bankiem i w końcu złożyłam reklamację, w której poinformowałam o zamiarze złożenia skargi. Dodam, że ani w moim, ani w kuzynki przypadku nie było żadnych powodów do założenia blokady i następowała ona po wpłynięciu większych środków, przy czym dotyczyła konta oszczędnościowego, na którym znajdowały się środki, a drugie konto oszczędnościowo-rozliczeniowe, gdzie nic nie było nie zostało zablokowane, ale trudno powiedzieć co by się stało gdyby tam również znalazła się jakaś wyższa kwota (testowałam przelewy na 1 grosz, więc wychodziły z banku, ale z opóźnieniem). Niezrozumiałe jest dlaczego pustego konta nie trzeba weryfikować, a drugie na którym są pieniądze trzeba, chociaż oba należą do tej samej osoby. Ja już wywalczyłam odblokowanie konta oszczędnościowego, a przed kuzynką "droga przez mękę". Uważam, że bank robi to celowo, aby dysponować w dowolny sposób środkami klientów, a dodatkowo obniżyć promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym z 3,5 % do 1% po przekroczeniu kwoty objętej promocją na skutek dopisania odsetek skapitalizowanych na zakończenie miesiąca, uniemożliwiając klientowi ich wypłatę. Po kolejnym zablokowaniu konta kuzynce oraz po zapoznaniu się z komentarzami internautów na innych portalach, którzy doświadczyli takiej samej blokady konta rozważam złożenie skargi w związku nieprawidłowościami stosowanymi przez bank do Komisji Nadzoru Finansowego i ewentualnie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wskazane byłoby, żeby do skargi dołączyły inne osoby, dlatego podaję mój mail z prośbą o kontakt osób poszkodowanych.
  Mój mail: sce@fejm.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli ktokolwiek się jeszcze zastanawia czy założyć konto w Orange Finanse to.... szczerze odradzam!! Bank - nie bank, niby internetowy, a internetowy tylko z nazwy. Na infolinii chyba jeszcze nie udało się nikomu pomóc, kontakt tylko telefoniczny lub e-mail (średniowiecze) Ale mistrzostwem świata w bankowaniu jest ich blokowanie konta!!! Mnie to dotknęło zaraz po otworzeniu konta!! Podniecony nowym kontem przelałem kilka stów na testowanie konta i jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że konto jest nie w pełni aktywne!! WTF??? Przecież je aktywowałem!! i zaczęło się: o ja głupi myślałem, że wyślę maile i po problemie ale nie trzeba dzwonić a tam... piękna muzyka na czekanie, minuty lecą, życie ucieka i nic! Wreszcie!! Jest!!! Czy może mi pani pomóc??? Jest taka a taka sprawa!! A tu kuku, to pierwszy dzień tej pani i znowu muzyczka przeplatana przeprosinami i przyjęto reklamację i już po 3 dniach odpowiedź, że powinienem do mbanku iść i się wylegitymować, ale heloł ja przez Internet zakładałem i nie chce nigdzie chodzić! Oddawajcie kasę i zamykam konto!! Żeby zamknąć konto musi być aktywowane! Dobra oddawajcie kasę!! Konto musi być aktywowane! W międzyczasie dzwonią i pytają, czy jestem zadowolony, czy poleciłbym!!! Tak poleciłbym osobom, które lubią być lekceważone! O!! Albo ludziom którzy tęsknią za PRL-em, kiedy człowiek był przedmiotem,a nie podmiotem, kiedy nic się nie liczyło tylko Pani w okienku pijąca kawę! Orange Finanse tyłem do klienta. Fuuu dziękuję, postoję, nie skorzystam. P.S. Odradzam! Chyba wolę rachunki płacić na Poczcie niż ten wybryk frankofońskich sprzedawców telefonów!! Bleee, fuuuu!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem, czemu piszecie o blokowaniu kont, skoro one nie są blokowane, tylko nie były w pełni aktywowane? No, ale fakt, że skoro w dzisiejszych czasach się zakłada konta weryfikując tożsamość przelewem, to powinni się dostosować.

   Usuń
  2. I co udało się zamknąć konto?

   Usuń
 5. Stanowczo odradzam. To dziady, które mają nieprofesjonalnych konsultantów. Kłamią zwodzą i cokolwiek załatwić w tym niby banku graniczy z cudem. A przy tym kasują krocie za wydanie byle papierka. Ludzie nie dajcie się nabrać partaczom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę pewnie przesadziłeś. W zasadzie za papierek w każdym banku sobie każą płacić słono, co ogólnie jest absurdalne, no ale tak jest. W każdym razie moim zdaniem wspomniany w artykule Bank Smart jest znacznie lepszy, mam i nie narzekam. Wszystko za darmo i karta bez warunków miesięcznych transakcji. Jest super tylko nie ma oddziałów, ale mi to do niczego nie potrzebne, bo nie chodzę do oddziałów.

   Usuń
 6. Załóżcie sobie konto w Banku Smart zamiast w Orange, lepsze, bez opłat, bez warunków, bez problemów i cudowania. Jedna karta całkowicie za darmo, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek transakcji. Dodatkowo można nią płacić w Internecie jak kredytową, chociaż to zwykła karta bankomatowa. Tylko musi być w pełni aktywowana do płatności internetowych - czyli - 1. aktywowana, po zalogowaniu. 2. Trzeba nią wykonać pierwszą transakcję z użyciem pinu - np. wypłacając 10 zł z bankomatu. To pewnie ze względów bezpieczeństwa. Potem można nie płacić w Internecie jak kartą kredytową. Bank Smart jest moim zdaniem super i o wiele lepszy niż Oragne, czy mBank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem zadowolona z Orange Finanse. Przeniosłam się tam pół roku temu i jak do tej pory jest ok. Przede wszystkim konto jest darmowe. Aplikacja mobilna sprawdza się na codzień. Przede wszystkim nie trzeba miliard razy wyrażać zgody na cokolwiek. Nie wiem jak jest w innych bankach, ale w Orange wraz z aplikacją dostajesz sporo zniżek, np. do restauracji czy sklepów. Jeśli posiadasz telefon w Orange dostaniesz mniejszy abonament. Także, tego :)

   Usuń
 7. Ja założyłam konto w Orange Finanse. Chciałam wziąć kredyt, ale mi nie przyznano, ponieważ nie mam zdolności kredytowych. Ale po połowie miesiąca od tego zajścia przysłali mi kartę. Dlaczego przecież mi odmówili kredytu? ;((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banki mają inną politykę co do kredytów i inną co do kart kredytowych. Mają jakieś swoje schematy i procedury, według których określają danego klienta.

   Usuń
 8. Ponieważ najbardziej cenię sobie możliwości korzystania z aplikacji bankowej, czyli de facto wygodę w gospodarowaniu pieniędzmi (szybki kredyt, płatności, itp itd, plus logowanie się odciskiem palca), chciałam przetestować konto zrobione we współpracy z telefonią komórkową (czyli T-mobile albo Orange). Wybrałam Orange i w ogóle nie żałuję! Aplikacja jest wygodna, obsługa darmowa i bez kruczków - uważam, że wszystko jest jak najbardziej w porządku.

  OdpowiedzUsuń
 9. maciejka_ania7 lipca 2017 14:30

  Ja miałam dokładnie taką samą sytuację - też się wahałam nad T-mobile i Orange Finanse i w końcu padło na Orange. A skłonił mnie do tej decyzji fakt, że kilka miesięcy temu T-mobile miało aferę z regulaminem jednej ze swoich promocji i mnóstwo ludzi na tym straciło. Cóż, nie chciałam mieć takiej wpadki. A póki co z OF jestem bardzo zadowolona (a 5 transakcji kartą w miesiącu wykonuje się bez problemu ;)).

  OdpowiedzUsuń
 10. Super, tylko np. w Nest Banku, czy Idei w ogóle nie musisz liczyć ile transakcji wykonałaś, czy też jak w innych bankach na jaką kwotę. Nie musisz o tym pamiętać itp., a i tak są darmowe. Zależy co kto lubi. Ja lubię mieć swobodę i nie musieć sobie zawracać głowy, czy coś zrobiłem, czy nie i ile bank mnie skroi, jak nie zrobiłem tego czego oczekuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już takiej opłaty nie ma jak 5 zł za bankomaty jeśli nie zrobisz 5 transakcji kartą czyli że obok nest banku i idei banku Orange finanse jest trzecim kontem bankowym bez żadnych opłat i haczyków :)

   Usuń
 11. Ja mam konto w Orange i jest w porządku, ale... Zrobiłem przelew z konta oszczędnościowego na rozliczeniowe i pobrali mi 5 zł . Poza tym nie mam do nich zastrzeżeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pobrali bo już pewno robiłeś w danym miesiącu przelew pomiędzy swoimi rachunkami. Pamiętaj że przelew z konta oszczędnościowego na rozliczeniowe można wykonać tylko raz w miesiącu bezpłatnie, każdy kolejny to opłata 5 zł

   Usuń
 12. Musiałeś zrobić drugi przelew w miesiącu. Tak jest we wszystkich bankach z kontami oszczędnościowymi - pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za darmo, a drugi i kolejne w tym samym miesiącu są już traktowane jako awaryjne i za nie jest prowizja.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zakładając konto w Aliorze, zadałem pani w okienku pytanie jakie są opłaty za przewalutowanie, gdy robię zakupy za granicą. Powiedziano mi, że nie ma żadnych. Uznałem to za pewnik i grubo się pomyliłem. Kuna Chorwacka przy pierwszym przeliczeniu przez bank kosztuje około 0,57 zł, ale po kilku dniach ta sama kwota rośnie i kuna kosztuje około 0,62 ÷ 0,63 zł. Jest to wprowadzanie klientów w błąd, i przed tym przestrzegam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie kurs się zmienił, to nie opłata. Poza tym to jest artykuł o Oragne Finanse, a nie o Alior Banku. O Alior Banku rozmawiamy pod innym artykułem w Antyhaczyku. Domyślam się, że chciał Pan tam napisać, a miał Pan kilka otwartych na raz? Ale już nie będę mieszać i przenosić.

   Usuń
 14. Widzę wszystkich są ciekawe historie z tym bankiem. Powiem tak - ja na bankach zarabiałem do swojego czasu, a teraz zacznę od początku. Zaznaczam, że nie pracuję i bank wie że nie pracuję. Na moim koncie posiadam raz mniej raz więcej kasy, ale żadna wypłata tam nie wpadła, bo takiej nie mam. Bank dał mi ofertę, że mogę wziąć 20 tys. pożyczki. Miałem kasę, nie brałem. Jak mi zaczęło brakować to mówię wezmę raz 1 tys. następny 3 tys. i tak do 15. Moje pierwsze pytanie mogą mi tak udzielić bez dochodów? A następna sprawa płaciłem kartą tam około 200 iluś euro. Bank porał w dzień płatności 1020zł a za 2 dni 1052zł. Wspomnę, że był spadek kursu za to samą płatność robioną w GetinBanku pobrano mi dokładnie 1002,08zł różnica 50zł, a najgorsze jest to, że w Orange zrobiłem 30 takich transakcji. Jakoś można to cofnąć ?

  OdpowiedzUsuń
 15. Wykonanych transakcji nie można cofnąć. Co do kredytu - skoro proponują, to chyba dadzą, ale nie zapominaj, że musisz go spłacić. Chyba, że to ogólna oferta, a dopiero potem jak chcesz go wziąć, to wykonają ocenę twojej zdolności kredytowej. To była oferta telefoniczna, czy na maila? Bo na maila, to może być jako ogólna reklama, a nie oferta przygotowana dla Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wygląda to nawet korzystnie, ale czy tak jest naprawdę? Ktoś coś opowie?

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawe jest to jak sieci telefoniczne rozwijają swoje produkty finansowe. T-mobile wychodzi na tym chyba całkiem dobrze. Jak będzie z Orange? Zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń