[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

SMART Pożyczka - opinie, pierwsza pożyczka za darmo bez BIK

SMART Pożyczka to firma pożyczkowa oferująca szybkie pozabankowe pożyczki
przez Internet. Nie należy jej mylić z Bankiem Smart - obie instytucje nie mają ze sobą nic wspólnego poza członem w nazwie. Bank Smart to bank, a Smart Pożyczka to firma pożyczkowa.

Smart Pożyczka (pierwsza darmowa). Nasza Ocena: 3 3 star

Smartpożyczka to marka należąca do spółki Mała Pożyczka Sp z o.o. z Białegostoku, nota bene dość znana już na rynku. Firma oferuje swoje pożyczki także pod marką "Pożyczka Plus". W sumie oferta jest zbliżona. Tylko że w Pożyczka Plus nie mamy darmowej pierwszej pożyczki, a w SMART Pożyczka mamy pierwszą pożyczkę bez opłat i oprocentowania, całkowicie za darmo. Oddajemy tyle ile pożyczyliśmy.

Opinie klientów

Zarówno "Pożyczka Plus" jak i obecnie "Smart Pożyczka" mają dosyć dobre opinie wśród klientów. Dlatego też firma często podkreśla fakt, że ma spore doświadczenie w ramach działalności w tym sektorze rynku, a sama marka "Pożyczka Plus" była rozpoznawalna i dobrze kojarzona przez klientów. Zdarzają się również negatywne opinie, co jest oczywiście typowe dla tego typu firm. Te pożyczki są ogólnie drogie i można z nich korzystać, ale trzeba robić to z głową! Najlepiej ograniczać się do skorzystania tylko z pierwszej pożyczki w danej firmie, która oferuję ją w promocji za darmo, bez opłat i oprocentowania. Jest to oczywiście wabik mający przyciągnąć klientów, co nie zmienia faktu, że taką pożyczkę promocyjną możemy wziąć całkowicie za darmo. Czyli szybciej i taniej niż w banku. W bankach niestety też mamy dodatkowe opłaty i prowizje zarówno w przypadku kredytów gotówkowych, jak i kart kredytowych, czy limitu do konta. Dodatkowo dochodzi weryfikacja BIK, zaświadczenia, papiery itp. Dlatego można skorzystać z chwilówki w promocji, którą otrzymamy za darmo i bardzo szybko, ale tylko z pierwszej promocyjnej. Jeśli pojawi się potrzeba, żeby znowu coś pożyczyć, to wtedy lepiej skorzystać z innej firmy, która oferuje pierwszą pożyczkę gratis, zamiast zaciągać drugą pożyczkę w tej samej firmie, która będzie już wysoko oprocentowana i ogólnie droga.

Pierwsza pożyczka za darmo, bez opłat, oprocentowana na 0%

Smart Pożyczka (w przeciwieństwie do Pożyczka Plus) oferuje pierwszą pożyczkę gratis. Możemy wziąć maksymalnie 3000 zł na okres do 30 dni. Dla porównania w Wonga mamy pierwszą pożyczkę do 1500 zł, do 60 dni za 10 zł (opłata całkowita). Jednak Wonga sprawdza BIK, podobnie jak Vivus (pierwsza pożyczka za darmo do 3000 zł na 30 dni). W Smart Pożyczka w przypadku pierwszej pożyczki autentycznie pożyczamy 3000 zł i oddajemy 3000 zł. Tylko tak jak w innych firmach łatwiej dostać mniejszą pożyczkę. Nie ma żadnych dodatkowych opłat, a oprocentowanie RRSO wynosi 0%. Ważne jednak by spłacić ją w terminie. Jeśli tego nie zrobimy, to pojawią się już dodatkowe koszty. Okres pożyczki można przedłużyć i kosztuje to odpowiednio: 10 dni: 129.00 zł; 20 dni: 159.00 zł; 30 dni: 199.00 zł. Pamiętaj, że warunki się zmieniają tak samo jak i opłaty. Jednak przedłużać ogólnie po prostu nie warto. W każdej tego typu firmie biorąc pożyczkę musimy zakładać, że ją spłacimy w terminie. Jeśli chcemy korzystać z tego typu firm, to najlepiej korzystać z pierwszej darmowej pożyczki, a potem w przyszłości w razie potrzeby skorzystamy już z innej firmy, która również oferuje darmową pierwszą pożyczkę.

Uwaga! Ważna Aktualizacja

W wyniku kryzysu związanego z pandemią koronawirusa Smart Pożycza podobnie z resztą jak wszystkie inne firmy pożyczkowe zmieniła swoją ofertę. Wśród firm pożyczkowych jedynie Wonga utrzymała promocję pierwszej pożyczki dla nowych klientów na prawie niezmienionych warunkach. Skrócony został jedynie czas z 60 dni na 30 dni. Praktycznie wszystkie promocyjne pożyczki poznikały, a w ich miejsce pojawiły się bardzo drogie pożyczki z olbrzymim RRSO. Dlatego ta oferta z Wonga wydaje się obecnie jedyną sensowną promocją wśród sprawdzonych, pewnych firm.

Pożyczka Wonga do 3000 zł do 30 dni dla nowych klientów

Trzeba ustawić kwotę do 3000 zł i czas do 30 dni. Całkowity koszt takiej pożyczki to 10 zł.

Nasza pełna analiza i recenzja pożyczki Wonga

Pożyczka ratalna długookresowa w Wonga

Duża pożyczka w ratach już oczywiście nie kosztuje 10 zł. Wonga w promocji dla dużych kwot również coś tam zwykle oferuje (jakąś ratę gratis, bezkosztową przerwę w spłatach itp.) ale te promocje często się zmieniają.

Proces weryfikacji i akceptacji wniosków w Smart Pożyczka

 • Żeby wziąć pożyczkę w Smart Pożyczka musimy mieć od 19-73 lat. Być obywatelem Polski i nie widnieć w KRD - czyli Krajowym Rejestrze Długów. Jeżeli mamy jakieś niepospłacane długi to możemy takiej pożyczki nie otrzymać.
 • Smart Pożyczka w przeciwieństwie do Wongi nie sprawdza BIK ani BIG. W niektórych firmach czasami powodem do odrzucenia wniosku jest także brak jakiejkolwiek historii w BIK - czyli jeśli nigdy w życiu nic nie pożyczaliśmy i nie braliśmy żadnego kredytu, to np. Wonga może odrzucić nam wniosek (oczywiście nie musi, ale może). W przypadku Smart Pożyczka nie powinno być takiego problemu.

Proces wnioskowania o Smart pożyczkę wygląda następująco:

Po wypełnieniu wniosku należy zweryfikować swoje dane przelewem aktywacyjnym na kwotę 0,01 zł. Przelewu musimy dokonać z naszego rachunku bankowego - nasze dane muszą się zgadzać. Co ważne - tytuł przelewu musi wyglądać następująco: "Potwierdzam rejestrację i akceptuję warunki Umowy Nr....." W miejsce kropek wstawiamy nr umowy, który otrzymaliśmy na podany przy rejestracji adres e-mail. Tytuł przelewu musi wyglądać dokładnie tak jak podałam. W innym przypadku może nie zostać zaakceptowany.

Do dyspozycji mamy 5 rachunków i na jeden z nich należy dokonać przelewu aktywacyjnego. Wiadomo, że jeśli posiadamy konto w którymś z tych banków, to taki przelew przyjdzie szybciej.PKO Bank Polski SA
25 1020 1332 0000 1402 0889 3382

Alior Bank S.A.
89 2490 0005 0000 4600 5244 0613

Bank Zachodni WBK S.A
29 1090 2587 0000 0001 2309 9451

mBank S.A.
87 1140 2017 0000 4902 1307 1722

Bank Millennium SA
78 1160 2202 0000 0002 6603 5674

Na nasze zweryfikowane konto, czyli to z którego zrobiliśmy przelew aktywacyjny, później otrzymamy pożyczkę.

Na stronie firma tego nie podaje, ale jeśli wnioskujemy o pożyczkę wyższą niż 400 zł, to będąc już zarejestrowanym będziemy jeszcze musieli załadować w tym panelu skan naszego dowodu osobistego i wyciąg z banku.

No i tyle. Po zatwierdzeniu wniosku powinniśmy otrzymać pieniądze w 15 min.

Na koniec podkreślę jeszcze raz fakt, że w tego typu firmach opłaca się wziąć pierwszą pożyczkę w promocji za darmo, ale trzeba ją spłacić w terminie, koniecznie! Inaczej wychodzą one drogo i narażamy się na liczne opłaty oraz wysokie oprocentowanie.

Cenna uwaga dla osób korzystających z pożyczek online: W przypadku pierwszych gratisowych pożyczek zawsze wybierajcie maksymalny okres spłaty. Spłacając zwykłym przelewem bankowym, jeżeli np. nie ma możliwości spłaty przelewem natychmiastowym, zawsze zróbcie przelew wcześniej, tak żeby miał czas dojść przed upływem terminu spłaty i pamiętajcie, że przelewy nie wychodzą z banków w weekendy. Nigdy nie czekajcie na ostatnią chwilę!

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.
Jesteś tu:
Antyhaczyk[ Pożyczki ] Najlepsze Promocje ⭐ Smart Pożyczka [Opinie Opłaty Warunki]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
8 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Brałem pierwszą pożyczkę. Jest gratis, rzeczywiście oddaje się tyle ile się pożyczyło. Spłaciłem w terminie. Jak dla mnie jest ok, ale jak wszędzie trzeba spłacać w terminie, bo inaczej to bez sensu się w takie pożyczanie bawić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja natomiast polecam tylko i wyłącznie sms365. Sprawdziłem kiedyś inną firmę i to była tragedia, w smsie wszystko jest jasne od początku do końca i nie ma po drodze żadnych dziwnych niespodzianek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smart Pożyczka jest przynajmniej dosyć znana, a te sms365 to gdzieś mi się tam obiło o uszy/oczy, ale raczej to mało rozpoznawalna firma. Przede wszystkim nie dają pierwszej gratisowej pożyczki, a Smart daje. Wg. mnie tylko tak warto korzystać z tych firm, czyli bierzemy pierwszą darmową pożyczkę w jednej firmie i spłacamy, a następnym razem bierzemy w innej, która ma taką promocję. Tylko trzeba spłacać w terminie i nie czekać na ostatni moment, bo przelew musi zdążyć dojść.

   Usuń
 3. Trzeba pamiętać, że firma która ma darmową pierwszą pożyczkę, nie zawsze będzie miała korzystne warunki na kolejną. Poza tym sytuacja się zmienia co jakiś czas i te najbardziej opłacalne, stają się mniej opłacalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kwestii pierwszej pożyczki to jest sprawa jasna, oddajesz tyle ile pożyczasz. Oczywiście jeśli spłacisz w terminie. Kolejną lepiej wziąć w innej firmie udzielającej pierwszej pożyczki gratis. Na tym blogu w menu po prawej jest lista sprawdzonych firm udzielających pierwszej gratisowej pożyczki. Jeśli chodzi o większe kwoty i kolejne pożyczki to one są już drogie wszędzie. Jak ktoś chce wziąć, to warto porównać symulacje. Smart Pożyczka ogólnie jest w porządku.

   Usuń
 4. Elektro Fitnes22 czerwca 2017 08:51

  Oferta darmowej pożyczki to moim zdanie zbieranie danych osobowych. Na ten proces trzeba wyłożyć spore pieniądze, porównywalne z kosztem udzielenia pożyczki. Więc to proces skalkulowany. Wiadomo firma działa by zarobić, a my korzystamy i płacimy za usługę.

  OdpowiedzUsuń
 5. No, ale jak gdziekolwiek bierzesz kredyt to i tak musisz przecież podać dane, a żaden kredyt nie jest za darmo. Mi się raczej wydaje, że dają takie pożyczki licząc, że klient wróci i weźmie kolejną już poza promocją. Tylko teraz już dość sporo firm oferuje tą pierwszą pożyczkę za darmo, więc można tak w kilku firmach pożyczyć drobną kwotę na krótki okres w ramach pierwszej darmowej pożyczki bez odsetek i opłat, oddając tyle ile się pożyczyło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oferownik Gdański31 stycznia 2018 13:31

  Tak czy inaczej chodzi o to by być bliżej klienta.

  OdpowiedzUsuń