[Nowe opinie 2019]

Idea Getin Leasing [Opinie Opłaty i Prowizje Raty] Czy warto skorzystać i wybrać tę firmę?

Idea Leasing i Getin Leasing są ze sobą dość blisko powiązane, chociaż są osobnymi spółkami i działają osobno. Getin Leasing działa wprawdzie pod marką Getin Banku, ale funkcjonuje całkowicie osobno jako oddzielna spółka Getin Leasing SA. Na potrzeby naszego testu poprosiliśmy o przygotowanie ofert dla wybranego przypadku w dwóch wariantach z różnymi kwotami wykupu i 10% wkładem własnym na okres 5 lat w kilku najpopularniejszych firmach leasingowych.

Aktualizcja: Idea przejęła Getin Leasing tworząc nową markę "Idea Getin Leasing".

Idea Getin Leasing
Nasza Ocena: 4 na 5 4 star
Przygotowana przez przez Idea Getin Leasing oferta znalazła się na drugim miejscu wśród najtańszych otrzymanych przez nas ofert. Także całkiem nieźle, przy czym nie wysłaliśmy zapytania do Idea Leasing, która ma również tanie oferty leasingu. Także nie porównaliśmy wszystkich czołowych firm. Dodatkowo w Getin Leasing pracuje mój znajomy, który przygotowywał tę ofertę, także nie wiem czy mogło to mieć jakiś wpływ. Szczerze mówiąc bardzo w to wątpię żeby miało, ale niech będzie, że "po znajomości" ;).

W każdym razie nie oznacza to absolutnie, że oferta Idei / Getinu okaże się najtańszą w waszym przypadku, bo każdy przypadek jest bardzo indywidualny i jest indywidualnie rozpatrywany. Nie mniej jednak warto wysłać do nich zapytanie, by mieć jakąś podkładkę do dalszych negocjacji, także z innymi firmami.

Leasing zwykle dotyczy sporych kwot i długo się go spłaca. Dlatego warto poświęcić trochę czasu żeby wybrać tę najkorzystniejszą. Nie należy od razu zgadzać się na pierwszą ofertę. Warto negocjować warunki, bo niższa rata w aspekcie kilku lat oznacza znacznie mniejszy koszt leasingu. Najlepiej zebrać kilka ofert. Wybrać dwie najtańsze i przesłać najtańszą otrzymaną ofertę temu drugiemu w kolejność, żeby przygotował nam kontrofertę. Tak to dokładnie działa.

Nie wymaga to aż tak wiele zachodu jak się wydaje. Dzisiaj wszystko można zrobić przez Internet. Nie trzeba latać od oddziału do oddziału. Najlepiej skorzystać z jakiegoś internetowego brokera. Nic nas to nie kosztuje, bo oni zarabiają na prowizjach od firm leasingowych, a nie od nas - jeśli za ich pośrednictwem dojdzie do zawarcia transakcji. Wypełniamy formularz kontaktowy, dzwonią do nas, przedstawiamy nasze oczekiwania, a oni szukają nam oferty. Mogę polecić Wam platformę portalu WeźLeasing, bo porównują oferty większość najtańszych firm leasingowych. Link do strony z formularzem zamieszczam poniżej:

Absolutnie nie musimy z niej skorzystać, ale wyszukają nam najlepszą dla naszego wariantu leasingu wśród wielu firm i nic nas to nie kosztuje. Może się tak zdarzyć, że samodzielnie uda nam się znaleźć jeszcze tańszą ofertę. Mając tanią ofertę nawet jeśli nie chcemy skorzystać z danego leasing, mamy podkładkę, którą możemy pokazać wybranemu leasingodawcy, a ten obniży nam swoją ofertę do podobnego poziomu (jeśli będzie w stanie).

Warto też dodatkowo poprosić o przygotowanie oferty w EFL (Jeden z lepszych leasingów. Ma raczej dobre opinie w Internecie). Będziemy mieć porównanie i ewentualną podkładkę do negocjowania warunków z innym leasingiem, a może też okazać się najlepszą ofertą, bo w przypadku leasingu każda oferta jest indywidualna. W drugim kroku w formularzu możemy wprowadzić parametry leasingu - np. markę auta, wartość, czas leasingu, wkład własny itp.

Poza tym nie powinniśmy pominąć też Carsmile. Podczas naszego porównywania ofert jedna z najlepszych pochodziła właśnie stamtąd. Firma oferuję także ostatnio bardzo popularny najem długoterminowy i niewątpliwie jest liderem na tym rynku, ale leasingiem również się zajmują i mają bardzo dobre oferty. Poza tym jest to firma bardzo kompleksowa - działają trochę jak WeźLeasing, tylko mają nieco innych partnerów leasingowych, a zatem wyszukują oferty wśród nieco innych firm. Co ciekawe - załatwiają wszystko włącznie ze sprowadzeniem /zakupem samochodu - jako duży dostawca (jeden z większych w Polsce) mają duże rabaty u dilerów samochodowych, których pojedynczy klient nie jest w stanie uzyskać. Poza tym jeśli ich nie wybierzemy, to będziemy mieć ewentualną podkładkę do obniżenia ceny gdzieś indziej. Poniżej zamieszczam link do strony Carsmile. Uwaga formularz wymaga wybrania z listy modelu auta, które nas interesuje, ale nie ma tam wszystkich modeli. Jeżeli naszego modelu nie ma na liście to można wybrać jakiś inny model z podobnego segmentu, a z konsultantem uzgodnić dopiero jakie auto nas interesuje, o ile mamy już upatrzony jakiś model, bo przecież nie musimy. Z Carsmile też warto się skontaktować.

Wracając do omawianej firmy leasingowej - z tego co udało nam się dowiedzieć, dość dobrze rozwiązali kwestię wysyłania faktur. Kiedyś problemem były późno otrzymywane faktury, obecnie idzie to szybciej i sprawniej. Jest do tego specjalna platforma online.

Opinie klientów

W zasadzie jak poszukamy w sieci opinii o jakiejkolwiek firmie leasingowej, to znajdziemy całą masę negatywnych opinii. Nie inaczej jest w tym przypadku. Zazwyczaj wynikają one z faktu, że ludzie nie zapoznają się tabelą opłat i prowizji i potem zaskakuje ich jakaś niespodziewana opłata. Szczególnie jak ktoś pierwszy raz bierze leasing i nie wie czego się spodziewać. Każdy leasing tak samo jak kredyt wiąże się z opłatami. Dlatego prosząc jakąkolwiek firmę o przygotowanie oferty warto od razu poprosić o przesłanie na maila tabeli opłat i prowizji. Jest to drugi bardzo istotny czynnik przy wyborze leasingu, ale mniej kluczowy niż wysokość raty (czynsze leasingowe) i koszt całkowity leasingu, kwota wykupu itp. Oczywiście przy założeniu, że leasing będzie regularnie i terminowo spłacany, bo w innym przypadku opłaty za monity i upomnienia mogą nam się mocno dać we znaki. Niestety tabele opłat i prowizji są zwykle bardzo rozbudowane i skomplikowane. W Getin Leasing zapłacimy podobne opłaty jak w innych firmach, ale ich wysokość może się różnić. Nie będę tu wymieniać po kolei opłat z tabeli, bo każdy może się z nią sam zapoznać, a za chwilę i tak je pewnie zmienią. W każdym razie w sieci pojawiały się również opinie o prowizjach, których nie uwzględniała tabela opłat i prowizji, co też jest charakterystyczne dla każdego leasingu. Na szczęście mimo opłat, ze względu na korzyści podatkowe leasing jest i tak najbardziej opłacalną formą finansowania.

Ubezpieczenia OC+AC w przypadku leasingu samochodów

Oczywiście biorąc auto w leasing jesteśmy obligowani przez leasingodawcę do zakupu pełnego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych. Możemy skorzystać z ubezpieczenia w pakiecie razem z leasingiem. Możemy też znaleźć sobie ubezpieczenie na własną rękę. Decydując się na inne ubezpieczenie znalezione samemu, oczywiści jak w każdy leasingu i tu będziemy musieli zapłacić za to opłatę. Najlepszy rozwiązaniem jest znalezienie alternatywnego ubezpieczenia i na tej podstawie Getin również obniży nam ofertę polisy OC+AC oferowaną przez ich partnera ubezpieczeniowego. Tak samo jak w przypadku ofert samego leasingu. W kolejnym roku odnawiając polisę możemy zrobić to samo. W Getinie może być to dość istotne. Wspominam o tym dlatego, że jeden z czytelników napisał do nas w wiadomości, że Getin, czy też ich partner ubezpieczeniowy mu w drugim roku bardzo podniósł cenę ubezpieczenia, a było już za późno na zmianę. Wprawdzie ceny ubezpieczeń ostatnio mocno wzrosły, to z kolei zapytaliśmy inną osobę, która ma leasing w innej firmie i tam ta podwyżka była niewielka. Dlatego warto się tym tematem odpowiednio wcześniej zainteresować, zanim się skończy polisa.

Reasumując Idea Getin Leasing ma duże możliwości schodzenia z ceny i jest w stanie zaoferować nam naprawdę atrakcyjną i tanią ofertę, ale z opinii w Internecie wynika, że może nas czasem zaskoczyć wysokością opłat.

Jak zwykle zachęcam do komentowania i wyrażania własnych opinii.
Do góry:

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty itp:
16 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Arkadiusz K.12 maja 2017 13:27

  Ja dwa razy brałem już samochód w leasing i zawsze najtańsza okazywała się oferta od brokera, oczywiście po negocjacjach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie każdy broker jest brokerem, bo z zasady broker porównuje wiele ofert z różnych firm i wyszukuje na zlecenie klienta, a agent współpracuje z jedną firmą i bardzo często agenci mówią, że są brokerami, ale "wyszukują" nam ofertę z jednej firmy, z którą mają umowę. Jak ktoś mówi, że jest np. brokerem PKO, to jest agentem, a nie brokerem. Tylko, że nie jest pewnie pracownikiem, a na samozatrudnieniu współpracuje jako doradca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten WezLeasing nawet spoko, sporo firm porównują. Z tego co słyszałem Idea też ma tanie oferty, ale nie brałem tam nigdy leasingu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciężko porównać wszystkie firmy. Najlepiej właśnie poprosić brokera i do tego jeszcze samemu zebrać kilka ofert na własną rękę i potem wybrać najlepszą. Różnice w wycenach są czasami olbrzymie. Ja tam nawet wolę mieć nieco więcej jakichś opłat (oczywiście w granicach rozsądku, bo niektóre firmy przesadzają), ale za to ratę niższą, bo opłaty się czasem zdarzają, a ratę płacisz co miesiąc. Aczkolwiek niektóre firmy poważnie momentami przeginają z opłatami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Alior Leasing16 maja 2017 19:32

  Getin jest na 2 miejscu w leasingu. Dla chcących wypróbować mogę polecić Alior Leasing pod adresem al-leasing.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie można powiedzieć, że Getin jest na drugim miejscu w leasingu, bo to nie jest ranking. Był drugi w kolejności jeśli chodzi o najtańszą z przygotowanych ofert, ale nie Alior był na pierwszym ;). Nie można tego artykułu traktować jako ranking, bo nie porównywaliśmy wszystkich firm.

  OdpowiedzUsuń
 7. Masterlease EFL itp.17 maja 2017 10:18

  Panie Alior jak Pan próbuje prowadzić marketing szeptany, to proponuję przedstawić się jakoś neutralnie, bo tak od razu widać skąd takowe polecenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. A co sądzicie na temat spłat rat leasingu przed czasem? Czytałam na ten temat i sama nie wiem. Wiem, że to kwestia tego, jaką kto ma umowę i gdzie, ale powiedzcie jak to wygląda lub wyglądało u Was?

  OdpowiedzUsuń
 9. W ogóle się tak da, żeby przed czasem spłacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Wiąże się to ze zmianą harmonogramu rat leasingowych, a to oczywiście z kosztem jaki Klient musi jednorazowo ponieść. Sprawa do załatwienia przez Dział Obsługi Klienta, koszt około 500zł netto - w zależności od firmy Leasingowej - kwotę za zmianę harmonogramu można sprawdzić zazwyczaj na stronie leasingodawcy w TABELI OPŁAT I PROWIZJI lub na infolinii :)

   Usuń
 10. Zostało mi kilka rat do spłacenia aua w Getin leasing. Wszystko szło bez niespodzianek. Jedyną przykrą było podniesienie kwoty ubezpieczenia. W drugim roku o około 300 zł, a w ostatnim prawie o 1400 - ubezpieczyciel PZU. Tu należy uważać. Cena auta w 3 roku spada o 40-50 tyś. w ubezpieczeniu, a ubezpieczenie rośnie o 50%.

  OdpowiedzUsuń
 11. To jest standard z tym ubezpieczeniem we wszystkich leasingach. Takie praktyki stosują powszechnie. Można się wybronić, ale wymaga to trochę zachodu. Różnice w wysokości składki na odnowienie polisy np. w 3 roku bywają na tyle duże, że warto ponieść opłatę za zmianę ubezpieczyciela i go zmienić. Zwykle się to kończy i tak, że ten nasz dotychczasowy ubezpieczyciel nam obniży do tego samego poziomu, jak w ofercie, którą znaleźliśmy od innego ubezpieczyciela. Warto nieco wcześniej poprosić o ofertę na odnowienie ubezpieczenia, bo oni je wysyłają na 2 tygodnie przed wygaśnięciem i już jest mało czasu, a leasing musi zaakceptować nowe ubezpieczenie i będzie nam robił pod górkę, ale koniec końców zwykle obniżą składkę. Wiedzą, że większość ludzi machnie ręką i zapłacą, ale warto się nieco pokłócić o swoje.

  OdpowiedzUsuń
 12. No... Idea połączyła się z Getinem. wysłali krótkie info, że zmieniają numer konta, a gdzie aneks? Podpisywałem umowę z Getin Bank, a nie z Ideą. Ale kasę wymaga już nowa spółka. Chora jest tylko ta firma, czy ogólnie w PL takie nienormalne praktyki są norma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy przy fuzjach, czy przejęciach jednej firmy przez drugą wymagane jest podpisywanie aneksu do umowy z każdym klientem. Nie przypominam sobie takiej sytuacji, a przejęcia na szczeblu korporacji to norma. Raczej mają takie zaplecze prawne, że gdyby to było wymagane, to by Ci przysłali. Np. teraz niedawno Deutsche Bank w Polsce został przejęty przez BZ WBK i też przysłali mi tylko krótkie info i tyle.

   Usuń
  2. Aneksy nie są potrzebne, nie zmieniły się też nr konta, proszę jeszcze raz dokładnie przeczytać list ;) na stronie IGL jest również informacja dla klientów pod tytułem "o połączeniu: pytania i odpowiedzi dla klientów". Dużo nerwów i złych opinii pojawia się stąd, ze klienci kompletnie nie czytają tego co się im wysyła :) współpracownik IGL

   Usuń
 13. Kontakt, czy załatwienie drobnej sprawy trwa wieczność - np. skrócenie leasingu z 48 miesięcy do 36 miesięcy trwało ponad miesiąc. Na każdy mail długie oczekiwanie, czasem ponad tydzień, szybko tylko potwierdzenie i informacja, że otrzyma się odpowiedź w ciągu 2 tygodni. Odpowiedzi "młodszego specjalisty do spraw obsługi posprzedażowej" suche, nieprzyjazne, nieprzyznające się do popełnionych błędów. Nie polecam, na pewno nigdy więcej nie skorzystam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń