Nest Bank [Opinie] Czy to bezpieczny bank? Nowa recenzja

Ze względu na fakt, że pierwsza recenzja Nest Banku w Antyhaczyku jest już dość przestarzała i bazuje jeszcze na opiniach o Banku Smart, m.in. na podstawie którego powstał Nest Bank, postanowiliśmy przygotować nową, świeżą na podstawie aktualnej analizy konta i warunków w tym banku. Nest Bank powstał z połączenia Banku Smart i BIZBanku. Nie jest zatem wcale nowy, aczkolwiek pojawiło się trochę nowości w ofercie. Zmienił się także nieco profil działalności, bowiem nie jest to już bank stricte internetowy, jak to miało miejsce w przypadku Smarta. Powstały i nadal powstają nowe oddziały i placówki partnerskie.

Nest Bank https://www.nestbank.pl
Nasza Ocena: 5 na 5 5 star

Żeby recenzja była w miarę treściwa i konkretna skupimy się przede wszystkim na naszym zdaniem szczególnie wyróżniającym ten bank produkcie, czyli na koncie osobistym, które jest darmowe bez warunków.

Opinie klientów

Opinie klientów na forach internetowych zarówno w aspekcie samego banku jak i funkcjonowania konta są przeważnie bardzo dobre. Ludzie chwalą sobie brak opłat i warunków oraz prostotę systemu. Oczywiście nie wszystkie są pozytywne, ale nie ma takiego banku, który by miał wszystkie opinie pozytywne. Zdarzają się osoby narzekające na brak niektórych bardziej złożonych funkcjonalności. Jest to na pewno konto dobre dla osób, które cenią sobie prostotę, wygodę i łatwość użytkowania.

Przyjrzyjmy się najistotniejszym pozycjom w tabeli opłat i prowizji.

 • Otwarcie i prowadzenie rachunku - 0zł (Bez warunków)
 • Wydanie i obsługa karty - 0zł (Bez warunków - nie trzeba nią wykonywać transakcji bezgotówkowych żeby była darmowa). Przy czym darmowa jest jedna karta w Nest Banku, jeżeli chcemy mieć drugą, dodatkową na przykład do konta walutowego, czy firmowego, to za wydanie tej dodatkowej karty i potem rocznie zapłacimy prowizję w wysokości 25 zł dla kont w PLN lub równą przybliżonemu odpowiednikowi tej kwoty w walucie obcej dla kont walutowych.
 • Przelewy internetowe, w tym także do ZUS i US 0zł - w pełni darmowe. Oczywiście te zwykłe w podstawowym systemie (Elixir)
 • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce - 0zł
 • Wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet 0zł - co rozwiązało problem z dylematem gdzie wpłacać pieniądze, który dotyczył kont w Banku Smart
 • Zlecenie stałe 0zł
 • Polecenie zapłaty - zdefiniowanie i realizacja 0zł, za to za modyfikację i odwołanie już zapłacimy 5 zł

Tym samym można stwierdzić, że wszystkie podstawowe i istotne czynności są bez opłat i bez warunków, co jest ewidentnie rzadkością na rynku kont bankowych. Oprócz Nest Banku praktycznie tylko Idea Bank ma obecnie konto osobiste darmowe bez warunków, bo zrezygnowali z opłaty za kartę. Poza tym w każdym innym banku niestety są już jakieś obostrzenia odnośnie aktywnego korzystania z konta. Wprawdzie w Volkswagen Bank również nie ma opłaty za kartę, ale za to jest prowizja za wypłaty z bankomatów poniżej 400 zł - co jest dość uciążliwe. Zatem naszym zdaniem konto osobiste w Nest Banku jest praktycznie najlepszą ofertą na rynku. Oczywiście znajdą się jakieś opłaty w TOiP, ale dotyczą rzadkich czynności, z których się korzysta sporadycznie lub wcale. Na przykład zapłacimy 5 zł za zmianę pinu do karty, czy za wspomniane powyżej odwołanie lub modyfikację polecenia zapłaty. Zlecenia stałe są za to w pełni darmowe. Za wszelkie jakieś papierowe potwierdzenia i zaświadczenia na życzenie klienta są opłaty, ale to jest płatne w dosłownie każdym banku.

Konto firmowe jest również darmowe bez warunków tak jak osobiste, co już praktycznie jest w ogóle niespotykane na rynku.

Dodatkowe produkty i nowości dostępne po otwarciu rachunku

Po otwarciu konta osobistego otrzymamy dostęp do innych produktów Nest Banku:

 • Lokata Witaj 4% na 3 lub 6 miesięcy do 10 000 zł - najwyżej oprocentowana lokata na rynku dostępna tylko dla nowych klientów przez 30 dni od otwarcia rachunku osobistego - lepsza nawet od lokaty Happy (dla nowych klientów Idea Banku - bo tam 4% można dostać na 2 miesiące, a na 3 jest już 3,5%). Standardowo Lokata Witaj jest na 3 miesiące, ale można ją również założyć na 6 miesięcy również na 4%!, czyli to już bardzo solidna lokata. Nie ma drugiej takiej na rynku. Jednak by założyć ją na 6 miesięcy musimy zapewnić wpływ na rachunek z tytułu wynagrodzenia na 2500zł w ciągu 60 dni od otwarcia tej lokaty, bo inaczej bank obniży nam oprocentowanie. Takiego warunku nie ma w przypadku Lokaty Witaj otwieranej na 3 miesiące - 3 miesięczna lokata Witaj nie ma żądnych warunków poza otwarciem konta. Najpierw trzeba otworzyć konto osobiste, a dopiero po jego otwarciu można założyć lokatę. Poniżej znajdziecie link do wniosku o konto.

 • Klasyczne konto oszczędnościowe na 2,25% do 50 000 zł - jest to bardzo wysoki próg podwyższonego, promocyjnego oprocentowania, bo w innych bankach kwota ta wynosi zazwyczaj do 10 000 zł, a i procent też zwykle jest bardzo symboliczny przy obecnych stopach procentowych, nie licząc może kont obłożonych warunkami do spełnienia przez klienta, by uzyskać oprocentowanie podawane w reklamach. Niestety po okresie promocji oprocentowanie na tym rachunku podobnie jak na innych jest zmienne i oparte o WIBOR 3M - marża 0,5.
 • Konto Nest Rodzinne oszczędności - rachunek oszczędnościowy do długookresowego oszczędzania. Oprócz oprocentowania bazowego dostajemy roczną premię, która każdego roku rośnie o 1% zaczynając od 2% i dodatkowo dostajemy +1% za każde dziecko (maksymalnie +4% za czwórkę dzieci) W ten sposób można uzyskać bardzo wysokie oprocentowanie, praktycznie niespotykane, ale produkt ten nie jest tak idealny jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Szczegółową analizę tego rachunku rodzinnego możecie przeczytać tutaj...
 • Darmowe konta walutowe EUR GBP USD z darmowymi przelewami europejskim SEPA. Dalsze przelewy niestety już są płatne jak wszędzie.
 • Darmowe konto firmowe bez warunków.
 • Kilka atrakcyjnych lokat dla nowych środków.

Jak założyć konto?

Rachunek można otworzyć w pełni przez Internet, za pośrednictwem kuriera lub w oddziale, ale oczywiście najwygodniejszą i najszybszą formą jest droga internetowa. Żeby założyć konto w Nest Banku w pełni przez Internet trzeba wypełnić wniosek internetowy, a następnie wykonać przelew weryfikacyjny na 1 zł z naszego konta w innym banku (nasze dane w starym banku muszą się zgadzać z tymi podanymi we wniosku, inaczej wniosek zostanie odrzucony). Jest to przelew błyskawiczny online (taki jak przy płatnościach w sklepach internetowych) i możemy go zrobić jeżeli mamy stare konto w banku, który widniej na podanej we wniosku liście banków dostępnych do takiej aktywacji. Na dany moment przelew aktywacyjny można wykonać z takich banków jak: Alior, mBank, Pekao, BZ WBK, Eurobank, ING, Orange Finanse, PBS Bank, T-Mobile Usługi Bankowe. Jeżeli mamy konto w innym banku, to zostaje nam aktywacja za pośrednictwem kuriera, który przyjedzie do nas z umową. Cały proces jest bardzo prosty, formularz przeprowadza nas błyskawicznie krok po kroku. Poniżej zamieszczam link do strony Nest Banku gdzie znajduje się wniosek o konto osobiste.

Czy jest bezpieczny? Wiarygodność i kondycja banku

Bank jest w dobrej kondycji finansowej i szybko się rozwija przy jednoczesnym zachowaniu stabilności. Jest dość młodym bankiem, więc nie jest umoczony w żadnych niespłacanych, "toksycznych" kredytach frankowych, czy ryzykownych kredytach hipotecznych, jak to ma miejsce na przykład w przypadku Getinu i wielu innych banków działającym na polskim rynku, które borykają się obecnie z poważnymi problemami finansowymi i stoją na progu bankructwa, o czym w mediach niewiele się mówi.

Łatwo sobie sprawdzić na stronie BFG, że Nest Bank widnieje na liście banków objętych gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Także jak w każdym banku depozyty są gwarantowane razem z odsetkami przez państwo do kwoty o równowartości 100 000 euro.

Dodatkowo warto podkreślić fakt, że dużym plusem w kwestii bezpieczeństwa jest też niedawno wprowadzone zabezpieczenie 3D-Secure do transakcji internetowych dokonywanych za pomocą karty. O czym za chwilę...

Karta debetowa (bankomatowa) i płatności online - PayU, DotPay, Przelewy24, Paypal i inne

Natychmiastowe płatności online np. w sklepach internetowych są często poruszanym tematem w opiniach o Nest Banku. W popularnych systemach płatności internetowych na razie nie ma jeszcze ikonki Nest Banku, ale nie znaczy to, że nie można płacić online za pośrednictwem tych systemów. Można to robić za pomocą zwykłej bankomatowej karty do konta. Wymaga ona jednak dwuetapowej aktywacji do transakcji internetowych - trzeba ją aktywować w systemie po zalogowania i dodatkowo wykonać przynajmniej jedną transakcję z użyciem pinu. Np. wypłacić coś z bankomatu. Jest to tak zaplanowane prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa, bo w końcu karta przychodzi do nas pocztą, jak w każdym banku. Kolejnym zabezpieczeniem jest wspomniany wyżej 3d-Secure. Polega to na tym, że transakcje internetowe kartą są potwierdzane jednorazowym hasłem SMS, tak jak przy przelewach. Gdy karta jest aktywowana to chcąc zapłacić w jakimś sklepie internetowym np. za pośrednictwem PayU, Przelewy24, Dotpay itp. po prostu zamiast wybierać ikonkę banku, wybieramy ikonkę karty VISA. Działa to tak samo jak przelew online. Po aktywacji bez problemu podepniemy ją również do systemu Paypal.

Reasumując w mojej subiektywnej ocenie jest to obecnie najlepsza oferta konta dostępna na rynku. Bank też bardzo pozytywnie się rozwija i zbiera bardzo dobre opinie i recenzje. Konto jest bardzo proste w obsłudze, bez wodotrysków i zagmatwanych, utrudniających życie funkcjonalności.

Wniosek o otwarcie Nest Konta na stronie Nest Banku
Pełna tabela opłat i prowizji na dole do pobrania w formie .pdf

Screeny: system banku i wniosek

TOiP dla klientów indywidualnych .pdf

Jak zwykle zachęcam Was do wyrażania własnych spostrzeżeń i opinii w komentarzach.


Powrót do góry:

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty itp:
43 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Mam te konto przeniesione ze Smarta jeszcze i nie narzekam. Przede wszystkim, co dla mnie jest najważniejsze, że jest darmowe i bez warunków typu płacenie kartą i wpływy. Jak na razie nic się nie wydarzyło, co by mnie mogło zniechęcić do tego banku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tam konto prawie od początku powstania Nest Banku i jest ok. Co najważniejsze darmowe bez warunków, tak samo karta bez konieczności aktywnego używania jej. Niektórym może brakować jakichś wodotrysków systemowych i nowinek, bo oni mają bardzo prosty system, ale ja właśnie lubię jak jest prosto i przejrzyście.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po kilku miesiącach na razie jestem bardzo zadowolona, konto i karta darmowe, bez kombinowania i warunków. Wszystko działa jak trzeba. System jest prosty i intuicyjny. Na infolinii błyskawicznie da się dodzwonić. Byle nie osiedli na lurach i dalej tak było.

  OdpowiedzUsuń
 4. Największą zaletą konta, to brak praktycznie jakichkolwiek opłat. Jedyną rzeczą na minus, jest długi (bardzo długi) czas obiegu pieniędzy podczas przelewów. Przelewy przychodzące jak i wychodzące, zanim zostaną zaksięgowane, trwa to co najmniej 3 dni (bywa i dłużej). Wypłaty z bankomatów również - czas księgowania ok. 3 dni.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Anonimowy, jeśli robisz przelew w piątek późnym popołudniem lub wieczorem, to oczywiście trwa to do poniedziałku, bo banki w weekendy i święta nie księgują. Przecież wychodzące w godzinach pracy banków są księgowane natychmiast. Przy przychodzących też nie zauważyłem w tygodniu żeby to trwało aż 3 dni. Zwykle na drugi dzień są. To też zależy od banku z jakiego wyszedł przelew, ale chyba teraz muszą być szybko, bo takie są przepisy. Co do transakcji kartą to od razu przecież pojawia się automatycznie pomniejszenie salda dostępnych środków. Jedynie sam opis transakcji pojawia się w historii rzeczywiście później, ale tu dochodzi jeszcze kolejny podmiot obsługujący kartę. We wszystkich bankach tak jest.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za obszerną recenzję. Od jakiegoś czasu się rozglądałem za kontem i chyba wybiorę Nest.

  OdpowiedzUsuń
 7. Konto firmowe ma takie same warunki jak osobiste i to jest fajne, bo to chyba jedyny bank, gdzie można mieć realnie darmowe konto firmowe bez warunków. Jeszcze w Volkswagen Banku jest podobne, ale tam są jakieś dziwne prowizje i warunki dotyczące wypłat z bankomatów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny bank, naprawdę darmowy (chyba jedyny) i bardzo prosty w obsłudze. Jak wykonuje głównie klasyczne operacje bankowe to powinien być bardzo zadowolony. W każdym razie ja jak na razie jestem zadowolona. Wcześniej miałam "darmowe" konto gdzie mnie za wszystko kasowali. Dzisiaj można zmieniać banki jak rękawiczki, jak coś nam nie podpasuje, a ludzie jak założą w jednym, tak trzymają przez pół życia i płacą cały czas prowizje, a można za darmo? Można...

  OdpowiedzUsuń
 9. Poważny minus to brak możliwości obsługi walutowej w kasach Banku, poza tym po kilku miesiącach jako klient Nest Banku jestem bardzo zadowolony. No i jeszcze drugi minus - jak na razie brak karty kredytowej, także jak na razie dla mnie przeniesienie kompletne finansów do tego banku jest niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakiś kredyt online mają za to. Może karty kredytowe też wprowadzą. Co ciekawe zwykła kartą debetową (bankomatową) można przez Internet płacić jak kredytową, o ile są środki oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to płacenie przez internet kartą debetową to jakaś niespodzianka?

   Usuń
 11. Ja nie mam zaufania do takich banków, uważam że to ryzykowne podejście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Paulinka w temacie o bankach zagrożonych upadłością napisałaś, że największe zaufanie masz do Deutsche Banku, który w zasadzie stoi na progu bankructwa. No to chyba stabilny finansowo Nest jest zdecydowanie mniej ryzykowny. Właśnie wielkie molochy często są umoczone w różne niespłacane kredyty np. frankowe itp. i mają problemy z płynnością finansową. Także warto pomyśleć zanim coś się napisze i sprawdzić w jakiej kondycji finansowej jest dany bank.

   Usuń
 12. Niedawno założyłem konto w Nestbanku. Poszło sprawnie i bezproblemowo. Potwierdzenie założenia konta Freemium trwało dłużej. Dzięki za polecenie tego konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jest w porządku. U mnie kilka osób z rodziny i znajomych też sobie założyło. Na pewno lepsze od Freemium. T-Mobile UB od swojego powstania ileś razy już zmieniał warunki, a Nest trzyma jeszcze od czasów Smarta cały czas te same przejrzyste zasady - brak opłat i warunków.

   Usuń
 13. Mam konto indywidualne od marca i brak jakichkolwiek problemów z używaniem poza jednym problemem. Ustanowieniem pełnomocnika (żony) do konta. Ma ona tylko konto firmowe (oczywiście w innym banku) i Nest Bank nie chce za nic przyjąć potwierdzenia danych żony. Po za tym polecam konto w Nest Banku. Warto mieć u nich konto.

  OdpowiedzUsuń
 14. Od trzech miesięcy działa bez problemów. Przelewy na konto walutowe całkowicie darmowe. Wypłaty z bankomatów konta walutowego w EUR darmowe, przynajmniej w Europie. Warto. Polecam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Walutowego nie mam to się nie wypowiem, ale co do bezproblemowego działania to mam tam konto ror (osobiste) prawie od początku i w ogóle nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek były jakieś problemy.

   Usuń
  2. Jemu raczej chodziło o to, że ma tam konto od 3 miesięcy i nie było żadnych problemów. Nest jest moim zdaniem bardzo w porządku. Bez kombinowania jak w innych bankach. No i jakoś się da zaoferować darmowe konto bez warunków.

   Usuń
 15. Mam konto w tym banku od kilku lat (jeszcze jak był Bank Smartem). Jedyne problemy u nich, to problem z aplikacją internetową. Kilka razy mi się zdarzyły jakieś nieprzewidywalne sytuacje jak np. Null podczas przelewów wewnętrznych. Trzyma mnie przy nich to, że nie zmienili od początku warunków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Systemy bankowe są chyba tak zaprojektowane, że jak jakiś błąd systemu się pojawi, to przelew się nie zapisze. W każdym banku się takie rzeczy zdarzają. Wystarczy czasem, że internet Ci coś przerywa. Też mam konto jeszcze z czasów Smarta i bardzo sobie cenię, że trzymają się zasad ustalonych od początku i konto oraz karta są darmowe bez warunków. Inne banki tak niestety nie robią, bo dają niby darmowe, a potem zaraz wprowadzają opłaty po krótkim czasie.

   Usuń
 16. Fajny Bank. Szybko można założyć no i jest bezpłatne.

  OdpowiedzUsuń
 17. A czy warto wziąć kredyt w tym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają tam coraz szerszą ofertę kredytową i dopasowaną, ale jak to wygląda w praktycy Ci nie powiem, bo nie brałem.

   Usuń
 18. Bardzo mi się ten bank podoba, zero opłat, nie trzeba myśleć ile się kartą wydało w miesiącu, czy był wpływ, czy nie itp. Można mieć też jako dodatkowe darmowe konto. Ja na początku tak założyłam, ale teraz całkiem się przeniosłam już z ING i jest to już obecnie moje główne konto. Nie miałam też dotychczas żadnych problemów. Także jak na razie mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie można ustawić powiadomień SMS, ani też powiadomień PUSH o transakcjach wychodzących - jest to dość istotny składnik bezpieczeństwa, obecny w innych bankach od lat. Wg mnie brak tej opcji dyskwalifikuje ten bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem, to taka usługa powiadomień SMS we wszystkich bankach jest płatna. Często też jest podzielona na pakiety odpłatne z ograniczoną liczbą smsów, a Nest nastawiony jest na w pełni darmowe konto. Taka usługa jest płatna we wszystkich bankach pewnie dlatego, że trzeba płacić operatorom komórkowym. Mam konta w wielu bankach, ale nigdy jej nie używałam, bo cenię sobie brak opłat. No, ale każdy ma swoje preferencje.

   Usuń
  2. Bzdura. W większości banków jest to bezpłatne. Sam mam w mBanku, siostra w ING i chyba wiem, że za to nie płacę! To jest bardzo istotne w dzisiejszych czasach. No ale marketingowcy nesta (Karolina) wiedzą lepiej...

   Usuń
  3. Nie sądzę, że to marketingowcy Nesta. W wielu bankach są rzeczywiście płatne. Ja tam Nesta lubię, a Ty możesz sobie lubić mBank, czy ING - miałem oba i z obu się wyniosłem ze względu właśnie na opłaty, ciągłe zmienianie warunków itp. Nie pamiętam już czy powiadomienia były w nich płatne, czy nie, bo nie używam, bo po co, to w praktyce nic i tak nie dałoby.

   Usuń
 20. W końcu bank, w którym konto jest rzeczywiście darmowe, bez kombinowania i kruczków. Proste zasady, przejrzysta tabela opłat i prowizji, to mi się podoba. Dzięki za recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo fajny bank, proste konto bez kombinowania warunków i opłat. Mam je już długo i jeszcze nie zapłaciłam ani grosza za cokolwiek.

  OdpowiedzUsuń
 22. Michał Nowak16 lipca 2018 14:22

  Czy to prawda o tych dziwnych saldach ujemnych i znikających środkach? Ludzie piszą także, że bank ma problem z obsługą - blokują na przykład dostęp do konta jeśli ktoś zapomni odpowiedzi weryfikującej... Tak piszą na necie, a ja się zastanawiam nad otwarciem tam konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam mam konto z czasów jeszcze jak to był Bank Smart. Nigdy nic takiego nie zauważyłam. Czytałam o tej historii z saldami. Coś tam było na samym początku jak powstał i przenosili konta ze Smarta. To był jakiś problem informatyczny i z tego co wiem zaraz go poprawili. U mnie się nic nie działo.

   Co do blokowania kont to kiedyś 3 razy źle wpisałam hasło, ale po telefonie na infolinii mi od razu odblokowali bez problemów. Z tego co wiem tak jest w każdym banku. Z odpowiedziami weryfikującymi to nie wiem o co chodzi? Chyba, że o pytanie o nazwisko panieńskie matki, albo własną datę urodzenia. No to jak tego się nie wie to powinno od razu wzbudzić podejrzenia pracownika banku. To ogólnie wszystko jest dla Twojego bezpieczeństwa.

   Zakładaj bez obaw. Serio mam te konto od samego początku, bo mnie przenieśli ze Smart i nie miałam jeszcze żadnych problemów.

   Usuń
  2. Też nigdy nie miałem żadnych tego typu problemów. W ogóle żadnych problemów jak na razie z tym bankiem nie miałem.

   Usuń
 23. To nie jest bank dla osób niepełnosprawnych. Teść nie słyszy, nosi dwa aparaty słuchowe, po jednym na ucho i nic nie może załatwić, ponieważ musi dzwonić. W placówce kolejny żart, czekamy na odblokowanie dostępu do bankowości internetowej już 12 dni i nic. Żenada nie bank. Brakuje mi już słów. Ten bank to porażka. Teść błędnie wpisywał hasło do bankowości internetowej, przez co zablokował dostęp internetowy. Obecnie Teść nosi dwa aparaty słuchowe, po jednym w każdym uchu. Nie może więc rozmawiać przez telefon. Pojechaliśmy z nim do oddziału, aby odblokowano mu dostęp do bankowości internetowej. Było to 12 dni temu. Jednocześnie Teść napisał i złożył w banku pełnomocnictwo dla Męża, co również do dziś nie zostało uwzględnione. Bank nie dla osób niepełnosprawnych, a już szczególnie nie dla osób niedosłyszących lub niesłyszących. Drugi raz 83 letniego Teścia, który ledwo chodzi do tego banku nie będziemy zabierać, a jeżeli już to tylko po to, aby zlikwidować to chore konto! Nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blokada po kilkukrotnym wpisaniu nieprawidłowego hasła jest w każdym banku dla bezpieczeństwa. Ja raz też wpisałam kilka razy, ale po telefonie mi w momencie odblokowali po kilku pytaniach weryfikujących moją tożsamość.

   Pana sytuacja jest dość specyficzna. Rozumiem, że Teść nie może zadzwonić, bo nie słyszy, więc infolinia odpada, gdzie się to zawsze załatwia. Z kolei oddział rozumiem, że dał ciała i nie załatwili tego. Tylko z drugiej strony pracownik banku nie może, ani chyba nawet nie ma prawa poznać hasła do konta klienta, a przy blokadach chyba trzeba zmienić hasło samodzielnie. Także pewnie wszędzie by były problemy. Nawet nie wiem co w takim przypadku osoby niesłyszącej powinno się zrobić.

   Usuń
 24. Czy bez wahania założyliby Państwo w Nest Banku konto oszczędnościowe/lokatę np. na 12 miesięcy aby ulokować swoje oszczędności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, cały czas korzystam z konta oszczędnościowego i lokat. Mam jeszcze te konto oszczędnościowe z czasów Smarta sprzed 3 lat.

   Usuń
  2. Nest ma bardzo dobre lokaty dla nowych środków. Ja przerzucam sobie między bankami raz w Neście daje lokatę na nowe środki, a jak się skończy to w Idei też na nowe środki. Jak się skończy w Idei to z powrotem do Nesta i znowu są to nowe środki.

   Usuń
 25. Otwarcie konta Nest wcale nie jest takie wygodne i łatwe.
  Wybrałem opcję przelewu aktywacyjnego za 1zł, ale lista banków dostępnych jest krótka i mojego banku tam nie ma. Więc odpada.
  Kurier 7 dni to za długo. Dzwonię do oddziału (mam do najbliższego 40 km) i miła wprawdzie pani mówi, że tak, można podjechać, ale za 4 dni, bo teraz system muli i teraz i tak nic z tego nie będzie, nie będę mógł założyć w oddziale, więc szkoda mojej drogi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie kurier był w 3 dni robocze. No w weekendy nie jeżdżą. Oni ograniczyli liczbę tych banków, z których można zrobić przelew aktywacyjny online ze względu na zalecenia KNF. Ludzie za bardzo kombinowali i Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła jakieś tam ograniczenia co do otwierania kont przelewem. Dlatego nie z każdego banku przelewem można założyć konto, ale kurier też jest ok. Ja nie miałem żadnych problemów, a warto, bo bank darmowy bez warunków jako jeden z bardzo niewielu. Większość banków w ogóle nie oferuje założenia konta przelewem. Można też teraz przez video rozmowę założyć w Nest - jest jako jedna z opcji w tym wniosku podanym w artykule. Do oddziałów to mi by się nie chciało jeździć, mimo że mam pod nosem 1,5 km. Jest ich ogólnie dużo.

   Usuń
 26. W koncie dla firm historia operacji, do której mamy dostęp to 30 dni. To jest kpina, wyciągi miesięczne nie przychodzą na maila co miesiąc w związku z czym jest problem gdy potrzebujemy coś sprawdzić w starszym księgowaniu. System ma częste przestoje. Jeśli chodzi o konto firmowe to nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie obraź się @Grzegorz, ale straszne głupoty wypisujesz. Przede wszystkim 30 dni, to jest historia dla wszystkich kont i transakcji razem. Wybierz konto firmowe i wtedy możesz zobaczyć dowolną historię z dowolnego zakresu dat. W każdym banku jest pełen wgląd w historię konta. Jakby tak było jak piszesz, to by było to rzeczywiście absurdalne, ale nie jest tak jak piszesz. Wyciągi są dostępne w systemie wyciągów, a na maila przychodzi tylko informacja, że pojawił się nowy wyciąg i można go obejrzeć. Korzystam z Nest Banku od bardzo dawna i nie zauważyłem żadnych przestojów. Zdarzają się prace konserwacyjne, ale zwykle w nocy i zawsze jest informacja, że takowe prace są planowane. Nie są też częstsze niż w innych bankach.

  OdpowiedzUsuń