[Promocje bankowe i nowe opinie 2023]

Link4 [Opinie] Cała prawda! Najtańsze ubezpiecznia samochodów domów mieszkań?

Korzystam z ubezpieczenia w Link4 już od dobrych kilku lat. Także wydaje mi się, że mogę już wyrazić jakąś sensowną opinię. Wcześniej była Liberty Direct, AXA, Allianz, PZU, Hestia itp. także trochę tych firm mam już na koncie, a też jak widać nie trzymam się kurczowo jednej. Z prostej przyczyny. W ubezpieczeniach istnieje niepisana zasada, że każde odnowienie polisy jest droższe od poprzedniego. Dlatego gdy stawka wzrastając co roku przekracza akceptowalne w naszym odczuciu poziomy, warto zmienić ubezpieczyciela.

Nazwa:Link 4 TU S.A.
Ubezpieczenia:Auta Domy Mieszkania Życie
Dla osób fizycznychTak
Także dla firmTak
KRS:0000142452
Siedziba główna: Postępu 15, 02-676 Warszawa
Godziny pracy:Pn-Pt 09:00-17:00
Link4

Link4 oferuje różne ubezpieczenia samochodowe OC, AC, NNW. Poza samochodami firma obsługuje również ubezpieczenia domów i mieszkań, ubezpieczenia turystyczne podróży i inne. Oczywiście ubezpieczenia samochodów AC,OC, NNW są najpopularniejsze i takich polis ubezpieczyciel zawiera najwięcej.

Aby nie bazować wyłącznie na własnej opinii, jak przy każdej analizie przyjrzeliśmy się także opiniom innych klientów na temat Link4. Nie będę ich tu wszystkich opisywać, bo mijałoby się to z celem, ale w ogólnym ujęciu można je porównać do poziomu innych firm ubezpieczeniowych.

Opinie klientów

O Link4 w sieci można znaleźć bardzo zróżnicowane opinie - są pozytywne, są i negatywne. Ogólnie jest ich całkiem sporo, bo firmy ubezpieczeniowe to wielkie korporacje obsługujące tysiące klientów. Tak samo jak w przypadku banków nie ma ubezpieczycieli z czystą kartą i samymi pozytywnymi opiniami. To samo dotyczy Link4.

Jednak zagłębiając się bardziej można trafić na przypadki, gdzie ktoś daje jedną gwiazdkę pisząc jednocześnie, że nie udało się wysłać formularza online i jaka to żenada, brak profesjonalizmu i w ogóle omijać szerokim łukiem. Oczywiście takiemu opiniodawcy raczej nie przyjdzie do głowy, że to po jego stronie mogło przerywać połączenie internetowe. Nawet jeśli problem był po stronie serwera, to takie rzeczy się przecież powszechnie zdarzają.

Z kolei w przypadku pozytywnych, przesadnie pochwalnych możemy założyć, że pisali to marketingowcy firmy. Wbrew pozorom marketing szeptany nie jest łatwy, bo trzeba stworzyć wiarygodną wypowiedzi. Czytając od lat sporo opinii w Internecie dzisiaj rozpoznaję takie od razu, ale dla osób mało obeznanych z siecią, takie opinie mogą wydawać się wiarygodne.

Zmierzam do tego, że po prostu na opinie w Internecie trzeba sobie wziąć olbrzymi nawias. Na pewno część z nich jest uzasadniona, bo coś poszło nie tak, ktoś się wkurzył itp. Podobnie wygląda kwestia opinii u innych ubezpieczycieli. Czytając te opinie czasem mam wrażenie, że ludzie są bardzo roszczeniowi i wiele rzeczy bardzo wyolbrzymiają. Często też ich pretensje są nieuzasadnione. Co nie zmienia faktu, że jakiś tam odsetek opinii jest całkowicie zasadny.

Ja osobiście opinię o Link4 mam dobrą. Nigdy nie było żadnych problemów, a korzystam od dobrych kilku lat. Moja opinia wynika również z subiektywnych odczuć dotyczących kontaktów z Link4 oraz cen ubezpieczeń.

Koszty polisy - czy to tanie ubezpieczenie?

Link4 to jedna z najtańszych firm ubezpieczeniowych na rynku. Zarówno w kwestii zawierania pierwszej polisy jak i odnowienia. Zdarzyło mi się raz poprosić koleżankę pracującą jako broker ubezpieczeniowych żeby mi porównywała oferty 15 towarzystw i uwzględniając swoje własne zniżki wszystkie i tak wyszły drożej niż Link4, którego nota bene też porównywała.

Oczywiście jak wszędzie i w Link4 co roku przyjdzie nam nieco droższa oferta odnowienia ubezpieczenia na kolejny rok - tak jest wszędzie. Wtedy dzwonimy albo prosimy o kontakt ze strony Link4, co jest moim zdaniem wygodniejsze, bo nie trzeba się przedzierać przez infolinię. Następnie mówimy, że u konkurenta mamy tańszą ofert. Prawie zawsze konsultant uruchomił mi dodatkowe zniżki, na tyle by nie opłacało się wypowiadać umowy i przenosić do innego ubezpieczyciela.

Kontakt

Warto zapytać i poprosić o przesłanie oferty ubezpieczenia, bo nawet jak z niej nie skorzystamy, to możemy posłużyć się nią do obniżenia składki u innego ubezpieczyciela np. dotychczasowego. Każdemu zależy na kliencie i naprawdę mogą sporo obniżyć jak mają kontrofertę, a Link4 ma jedne z najtańszych ubezpieczeń. Poniżej podaję link do formularza w formie kalkulatora na stronie Link4.

W mojej subiektywnej opinii Link4 jest w porządku i jest tanim ubezpieczeniem. No, ale każdy ma swoje własne preferencje.

Nasza ocena: 4 na 5 4 star

Z ubezpieczycielami najlepiej się kontaktować poprzez formularz kontaktowy, bo nie trzeba przedzierać się przez infolinię. Zajmuje nam to wtedy 3 minuty, a nie pół godziny. Sami zadzwonią i będzie to już kompetentna osoba, bez przekierowywania między działami, wysłuchiwania maszyny klikania i czekania.

Wypowiedzenie ubezpieczenia OC na Samochód

W Polsce zgodnie z prawem, żeby przenieść obowiązkowe ubezpieczenie samochodowe OC trzeba wypowiedzieć ubezpieczenie u poprzedniego ubezpieczyciela, bo inaczej stara polisa odnowi się automatycznie. Takie są w Polsce przepisy prawne. Wypowiedzenia polisy OC można wykonać nawet na 1 dzień przed końcem ubezpieczenia. Robi się to bardzo prosto - wystarczy wysłać oświadczenie o wypowiedzeniu polisy na maila lub w niektórych firmach w formie formularza online. Co jest jeszcze prostsze. Link4 posiada taki formularz na swojej stronie.

Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[Ubezpieczenia] ✅Link4 [Opinie] Cała prawda! Najtańsze ubezpiecznia samochodów domów mieszkań?

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
14 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Boldabol 250 sklep24 sierpnia 2020 08:38

  Miałem ubezpieczenie w link 4 i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Naprawdę fajnie podchodzą do klienta i ma to sens.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam od 5 lat, żadnych problemów nie miałem. Oferta odnowienia zawsze najtańsza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto sprawdzać warunki u różnych ubezpieczycieli i czytać oczywiście gwiazdki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też zdarzyło mi się korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kameralnyslawin9 grudnia 2020 15:51

  Bardzo ciekawy wpis.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja niestety nie miałem jeszcze nigdy okazji, aby korzystać z tej firmy ubezpieczeniowej. W sumie teraz na poważnie zastanawiam się nad tym, aby sprowadzić sobie jakieś auto z Niemiec. Czytałem już o procedurze rejestracji oraz kosztach i chyba się na taki ruch zdecyduję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam dobrą opinię o Link4. Jestem z nimi od 3 lat. Ogólnie wcześniej zmieniałem ubezpieczyciela, bo sukcesywnie składa rosła. Ku mojemu zaskoczeniu tu jest odwrotnie. Nie mam na myśli wysokości zniżek za bezszkodową jazdę, bo te mam cały czas takie same - maksymalne.

  Link 4 ceni staż klientów i co roku mam niższą składkę. W innych firmach jest odwrotnie. Co roku podnoszą, bo atrakcyjne oferty dają tylko dla nowych klientów. Dlatego w tej kwestii ukłon w stronę Link4. Planowałem zmienić w tym roku, bo myślałem, że przyjdzie większa, a ku mojemu zaskoczeniu, przyszła znacznie niższa.

  Poza tym bardzo dobry i szybki kontakt. Zostawia się numer i sami dzwonią i to od razu. Nie trzeba się przedzierać przez infolinię pół godziny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pewnie miałeś maksymalnie zniżki. Pamiętaj, że liczysz od kwoty bazowej do tej, którą płacisz, a nie odwrotnie od dołu. Nie ma sensu się jednak zagłębiać. Jeśli jeszcze nie wypowiedziałeś, to wypełnij formularz na stronie. Nie wybieraj opcji, że już kupiłeś ubezpieczenie w innej firmie i przypuszczam, że dostaniesz znacznie lepszą ofertę odnowienia.

  Też teraz mi się kończy i myślałem, że będzie drożej, a dostałem taniej, co mnie trochę zaskoczyło. W ogóle zauważyłem, że co roku mam taniej. Pamiętajcie, że odnowienie to propozycja do negocjacji. Link4 jest bardzo elastyczny w tej kwestii i ja osobiście jestem bardzo zadowolony,

  OdpowiedzUsuń
 10. Pewnie miałeś maksymalnie zniżki. Pamiętaj, że liczysz od kwoty bazowej do tej, którą płacisz, a nie odwrotnie od dołu. Nie znak kwoty bazowej ani szczegółów, więc nie będę się zagłębiać. Jeśli jeszcze nie wypowiedziałeś, to wypełnij formularz na stronie. Nie wybieraj opcji, że już kupiłeś ubezpieczenie w innej firmie i przypuszczam, że dostaniesz znacznie lepszą ofertę odnowienia.

  Też teraz mi się kończy i myślałem, że będzie drożej, a dostałem taniej, co mnie trochę zaskoczyło. W ogóle zauważyłem, że co roku mam taniej. Pamiętajcie, że odnowienie to propozycja do negocjacji. Link4 jest bardzo elastyczny w tej kwestii i ja osobiście jestem bardzo zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie przekonał facet z AXA tekstem "jak Pan kupi dzisiaj to będzie dodatkowa zniżka" i wykupiłem tam, bo myślałem, że dostanę droższą od Link4. Właśnie też byłem przyzwyczajony, że odnowienia są droższe. Zanim zdążyłem wypowiedzieć w Link4 przyszła na maila propozycja odnowienia o wiele tańsza niż ta w AXA. Nawet tańsza niż rok temu miałem w Link4. Wkurzyłem się nieco, no ale w efekcie skorzystałem z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z AXA. Jest na to 30 dni (tylko jeśli się kupuje polisę przez internet lub telefon). Na szczęście odbyło się to bezproblemowo podałem tylko nr konta do zwrotu kasy i zostałem w Link4.

  OdpowiedzUsuń
 12. Warto porównywać ofertę w różnych towarzystwach, bo z roku na rok może się bardzo zmienić oferta.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeżeli ktoś mieszka na wsi, czy małej mieścinie, gdzie panuje względny spokój, to ubezpieczyciel jak najbardziej na tak. Gorzej w mieście dużym gdzie koszty napraw drogie, ryzyko dużo większe.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja mieszkam w średnim mieście i wczoraj przedłużałem. O 10 zł tylko mi podnieśli w stosunku do zeszłego roku. Jak ktoś chce tanio, to raczej taniej nie znajdzie. Nie wydaje mi się, żeby wielkość miasta miała znaczenie. Jak tu kolega powyżej napisał.

  OdpowiedzUsuń