[Promocje bankowe i nowe opinie 2020]

Link4 [Opinie] Cała prawda! Najtańsze ubezpiecznia samochodów domów mieszkań?

Korzystam z ubezpieczenia w Link4 już od dobrych kilku lat. Także wydaje mi się, że mogę już wyrazić jakąś sensowną opinię. Wcześniej była Liberty Direct, AXA, Allianz, PZU, Hestia itp. także trochę tych firm mam już na koncie, a też jak widać nie trzymam się kurczowo jednej. Z prostej przyczyny. W ubezpieczeniach istnieje niepisana zasada, że każde odnowienie polisy jest droższe od poprzedniego. Dlatego gdy stawka wzrastając co roku przekracza akceptowalne w naszym odczuciu poziomy, warto zmienić ubezpieczyciela.

Link4

Link4 oferuje różne ubezpieczenia samochodowe OC, AC, NNW. Poza samochodami firma obsługuje również ubezpieczenia domów i mieszkań, ubezpieczenia turystyczne podróży i inne. Oczywiście ubezpieczenia samochodów AC,OC, NNW są najpopularniejsze i takich polis ubezpieczyciel zawiera najwięcej.

Aby nie bazować wyłącznie na własnej opinii, jak przy każdej analizie przyjrzeliśmy się także opiniom innych klientów na temat Link4. Nie będę ich tu wszystkich opisywać, bo mijałoby się to z celem, ale w ogólnym ujęciu można je porównać do poziomu innych firm ubezpieczeniowych.

Opinie klientów

O Link4 w sieci można znaleźć bardzo zróżnicowane opinie - są pozytywne, są i negatywne. Ogólnie jest ich całkiem sporo, bo firmy ubezpieczeniowe to wielkie korporacje obsługujące tysiące klientów. Tak samo jak w przypadku banków nie ma ubezpieczycieli z czystą kartą i samymi pozytywnymi opiniami. To samo dotyczy Link4.

Jednak zagłębiając się bardziej można trafić na przypadki, gdzie ktoś daje jedną gwiazdkę pisząc jednocześnie, że nie udało się wysłać formularza online i jaka to żenada, brak profesjonalizmu i w ogóle omijać szerokim łukiem. Oczywiście takiemu opiniodawcy raczej nie przyjdzie do głowy, że to po jego stronie mogło przerywać połączenie internetowe. Nawet jeśli problem był po stronie serwera, to takie rzeczy się przecież powszechnie zdarzają.

Z kolei w przypadku pozytywnych, przesadnie pochwalnych możemy założyć, że pisali to marketingowcy firmy. Wbrew pozorom marketing szeptany nie jest łatwy, bo trzeba stworzyć wiarygodną wypowiedzi. Czytając od lat sporo opinii w Internecie dzisiaj rozpoznaję takie od razu, ale dla osób mało obeznanych z siecią, takie opinie mogą wydawać się wiarygodne.

Zmierzam do tego, że po prostu na opinie w Internecie trzeba sobie wziąć olbrzymi nawias. Na pewno część z nich jest uzasadniona, bo coś poszło nie tak, ktoś się wkurzył itp. Podobnie wygląda kwestia opinii u innych ubezpieczycieli. Czytając te opinie czasem mam wrażenie, że ludzie są bardzo roszczeniowi i wiele rzeczy bardzo wyolbrzymiają. Często też ich pretensje są nieuzasadnione. Co nie zmienia faktu, że jakiś tam odsetek opinii jest całkowicie zasadny.

Ja osobiście opinię o Link4 mam dobrą. Nigdy nie było żadnych problemów, a korzystam od dobrych kilku lat. Moja opinia wynika również z subiektywnych odczuć dotyczących kontaktów z Link4 oraz cen ubezpieczeń.

Koszty polisy - czy to tanie ubezpieczenie?

Link4 to jedna z najtańszych firm ubezpieczeniowych na rynku. Zarówno w kwestii zawierania pierwszej polisy jak i odnowienia. Zdarzyło mi się raz poprosić koleżankę pracującą jako broker ubezpieczeniowych żeby mi porównywała oferty 15 towarzystw i uwzględniając swoje własne zniżki wszystkie i tak wyszły drożej niż Link4, którego nota bene też porównywała.

Oczywiście jak wszędzie i w Link4 co roku przyjdzie nam nieco droższa oferta odnowienia ubezpieczenia na kolejny rok - tak jest wszędzie. Wtedy dzwonimy albo prosimy o kontakt ze strony Link4, co jest moim zdaniem wygodniejsze, bo nie trzeba się przedzierać przez infolinię. Następnie mówimy, że u konkurenta mamy tańszą ofert. Prawie zawsze konsultant uruchomił mi dodatkowe zniżki, na tyle by nie opłacało się wypowiadać umowy i przenosić do innego ubezpieczyciela.

Kontakt

Żeby nie przedzierać się przez infolinię i nie czekać na telefonie (czego ja osobiście bardzo nie lubię) najlepiej skonstatować się z Link4 zostawiając nr telefonu w formularzu kontaktowym. Oddzwoni do nas konkretna osoba już z odpowiedniego działu, bez przełączania, wybierania, przekierowywania itp.

Zawsze warto porozmawiać z człowiekiem - konsultantem, bo w przypadku ubezpieczeń samochodów OC, AC opartych o same wyliczenia online - zarówno te wypełniane ręcznie jak i zaciągnięte z UFG - często nie zawierają one wszystkich danych. Może to wpływać na zawyżenie kosztu polisy lub zaniżenie. Być może zaniżenie kosztu polisy teoretycznie brzmi fajnie, ale zaniżona polisa w wyniku niezgodności lub zatajenia danych może generować poważne problemy, szczególnie w przypadku stłuczki. Dlatego najlepiej skontaktować się telefonicznie i porozmawiać z człowiekiem. To też szczególnie istotna kwestia w przypadku występowania współwłaścicieli pojazdów.

Warto zapytać i poprosić o przesłanie oferty ubezpieczenia, bo nawet jak z niej nie skorzystamy, to możemy posłużyć się nią do obniżenia składki u innego ubezpieczyciela np. dotychczasowego. Każdemu zależy na kliencie i naprawdę mogą sporo obniżyć jak mają kontrofertę, a Link4 ma jedne z najtańszych ubezpieczeń. Poniżej podaję link do formularza kontaktowego na stronie Link4 dotyczącego ubezpieczeń samochodów AC, OC, NNW, domów, mieszkań oraz ubezpieczeń turystycznych.

W mojej subiektywnej opinii Link4 jest w porządku i jest tanim ubezpieczeniem. No, ale każdy ma swoje własne preferencje.

Nasza ocena: 4 na 5 4 star

Wypowiedzenie ubezpieczenia OC na Samochód

W Polsce zgodnie z prawem, żeby przenieść obowiązkowe ubezpieczenie samochodowe OC trzeba wypowiedzieć ubezpieczenie u poprzedniego ubezpieczyciela, bo inaczej stara polisa odnowi się automatycznie. Takie są w Polsce przepisy prawne. Wypowiedzenia polisy OC można wykonać nawet na 1 dzień przed końcem ubezpieczenia. Robi się to bardzo prosto - wystarczy wysłać oświadczenie o wypowiedzeniu polisy na maila lub w niektórych firmach w formie formularza online. Co jest jeszcze prostsze. Link4 posiada taki formularz na swojej stronie.

Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ ⭐ Ubezpieczenia ] Link4 [Opinie] Cała prawda! Najtańsze ubezpiecznia samochodów domów mieszkań?

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
4 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Boldabol 250 sklep24 sierpnia 2020 08:38

  Miałem ubezpieczenie w link 4 i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Naprawdę fajnie podchodzą do klienta i ma to sens.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam od 5 lat, żadnych problemów nie miałem. Oferta odnowienia zawsze najtańsza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto sprawdzać warunki u różnych ubezpieczycieli i czytać oczywiście gwiazdki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też zdarzyło mi się korzystać.

  OdpowiedzUsuń