[Promocje bankowe i nowe opinie 2020]

Lokata Happy | PRO w Idea Bank [Opinie, Warunki, Promocyjne Lokaty] Nowe Środki, Plus, Beztroska, Nr 1, Cloud, Stabilna,

Lokata Happy to zwykle najlepsza lokata w Idea Bank oferowana dla nowych klientów.
Obserwuję rynek lokat bankowych od lat, głównie ze względu na fakt, że sama lubię bezpieczeństwo i swój kapitał lokuję na klasycznych lokatach bankowych. Po prostu nie lubię tracić pieniędzy. O Lokacie Happy mogę powiedzieć tyle, że zawsze była najwyżej oprocentowaną lokatą na rynku wśród klasycznych lokat bankowych bez dodatków typu fundusze inwestycyjne, wymogów zakładania konta i płacenia kartą, planów wieloletniego inwestowania, czy produktów strukturyzowanych związanych z giełdą, na których można wyjść na 0. Obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej oczywiście wpływają na oprocentowanie we wszystkich bankach, jednak z tego co zauważyłam na przestrzeni lat, lokata Happy zawsze miała najwyższy procent na tle konkurencji. Lokata Happy w Idea Bank
Nasza Ocena: 5 star 5 na 5

Z Idea Bankiem mam tyle do czynienia, że często korzystam z ich lokat, zawsze przez Internet. Osobiście nie mam w tej kwestii im nic do zarzucenia, zawsze atrakcyjnie oprocentowane, zawsze czytelnie opisane i wszystko zawsze działa bez problemów. Z innych produktów złożonych nie korzystam ze względu na fakt, że preferuję lokaty i przejrzyste warunki. Dlatego też nie mam na co narzekać. Lokata Happy to z kolei oferta od której warto zacząć współpracę z tym bankiem, bo po porostu zawsze są najwyżej oprocentowanymi lokatami na rynku.

Lokata Happy dla nowych klientów (bez otwierania konta) do 20 tys. zł

Lokatę Happy może założyć tylko nowy klient Banku Idea. Niestety można ją założyć tylko raz. Okres trwania lokaty to 3 miesiące - atrakcyjniejszego oprocentowania nie znajdziemy. Z reguły tego typu lokaty "na start" są na 1-2 miesiące. Zatem 3 miesięczny okres jest ewidentnie zaletą tej lokaty. Minimalna kwota to 500 zł, maksymalna 20 000 zł. Do założenia lokaty nie trzeba zakładać konta w Idea Bank, co też jest niewątpliwa zaletą. Zakłada się ją w pełni przez Internet - sam proces zakładania opisze poniżej. Ogólnie jest bardzo prosty i zajmuje maksymalnie kilka minut.

Zalety Lokaty Happy

 • Zawsze najwyżej oprocentowana lokata na rynku.
 • Nie trzeba zakładać konta.
 • Zakładana w pełni przez Internet.
 • 3 miesięczny okres trwania lokaty - co jest najdłuższym okresem wśród lokat "na start" dostępnych na rynku.
 • Przejrzyste warunki bez dodatków i haczyków.
 • Lokata w banku obecnym na rynku od wielu lat, objętym Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. W przypadku bankructwa banku (co jest nota bene bardzo mało prawdopodobne) otrzymamy nasze pieniądze od BFG.

Wady Lokaty Happy

 • Tylko dla nowych klientów.
 • Można założyć tylko jedną.

Lokata Happy Pro - Bez zakładania konta, zakładana w pełni przez Internet na 2,3% (od 20 000 do 200 000 zł) na 3 miesiące

Dla większych kwot lokata Happy PRO to najlepsza lokata na rynku polskich banków. Jest trochę niżej oprocentowana niż wersja podstawowa, ale za to możemy zdeponować większą kwotę - bo do 200 tys. na 3 miesiące. Obecnie istnieje taka zależność na rynku bankowym, że promocyjne lokaty mają ograniczenia kwotowe, a im większa kwota tym oprocentowanie mniejsze. Wydawałoby się, że powinno być odwrotnie, ale te lokaty mają za zadanie przyciągać klientów, a oferują oprocentowanie znacznie wyższe niż w innych bankach.

Po założeniu lokaty otrzymamy oddzielnie dla bezpieczeństwa na telefon i adres e-mail login i hasło do logowania, które po zalogowaniu można zmienić. Lokata zakłada się domyślnie jako odnawialna. Warto to zmienić po zalogowaniu, bo odnowienia są już na gorszych warunkach. Można ustawić lokatę jako nieodnawialną i ewentualnie po jej zakończeniu założyć inną lub przedłużyć ręcznie wybierając inna ofertę. Żeby zmienić lokatę na nieodnawialną należy podać numer rachunku do zwrotu środków. Można ją też zerwać tuż po odnowieniu i wskazać rachunek do zwrotu środków wraz z odsetkami.

Lepsze Alternatywy:

Niestety oprocentowanie w polskich bankach jest już obecnie wręcz tragiczne i na pewno w najbliższym czasie nie wyższe nie będzie. Jakąś alternatywą mogą być europejskie banki, które otrzymały zgodę od polskiej Komisji Nadzoru Finansowego na oferowanie lokat w Polsce. Wszystkie bankowe fundusze gwarancyjne w Unii Europejskiej działają na tych samych zasadach i funkcjonują w oparciu o te same dyrektywy europejskie. Polski BFG to nie rewelacyjny pomysł naszych polityków, a wymóg wprowadzony przez Unię Europejską. Tak samo jest w pozostałych krajach członkowskich. Takie banki mają siedziby w Polsce i oferują lokaty w złotówkach. Zwykle zakłada się je przez Internet. Jednak ochrona kapitału gwarantowana jest przez bankowy fundusz gwarancyjny z kraju, z którego wywodzi się banki. Takie banki działają zwykle w całej Unii na tych samych zasadach. Ewentualne wypłaty z zagranicznych bankowych funduszy gwarancyjnych, z tego co udało mi się dowiedzieć, powinny odbywać się w formie przelewów internetowych. Dodatkowo w obecnej sytuacji bankowe fundusze gwarancyjne krajów strefy euro wydają się bezpieczniejsze niż nasz.

Lokata Facto od 5000 zł (w pełni online)

Lokata Facto to propozycja banku Banca Farmafactoring należącego do grupy BFF Banking Group, który oferuje lokaty w Unii Europejskiej, w tym także od niedawana u nas za zgodą KNF. Jest to duży włoski bank z wieloletnią tradycją, specjalizujący się w faktoringu dla branży medycznej. Działający w wielu krajach Unii. Lokaty są zakładane w złotówkach na lepszy procent niż w naszych bankach, ale tak jak w przypadku InBanku - analogicznie tutaj gwarancji bankowej udziela włoski bankowy fundusz gwarancyjny - FITD. Podobnie jak w przypadku InBanku, też pisaliśmy do włoskiego funduszu, żeby zapytać czy na pewno gwarantują te depozyty dla banku Banca Farmafactoring. Oczywiście potwierdzili, że na mocy europejskiego prawa bankowego gwarantują. Ewentualne wypłaty odbywałyby się zdalnie przez przelewy internetowe bez konieczności wyjazdu do Włoch. Warto jednak zaznaczyć, że te zagraniczne banki są w znacznie lepszej kondycji niż nasza Idea, czy Getin z akcjami za 30 gr. i alertami na liście KNF. Lokata Facto nie ma górnego limitu, ale pamiętajcie, że gwarancje bankowych funduszy gwarancyjnych w całej Unii Europejskiej obejmują kwotę do równowartości 100 tys. euro. Wszystkie bankowe fundusze gwarancyjne w Unii Europejskiej, włącznie z naszym, działają tak samo - na podstawie tych samych przepisów prawa. Nie ponosimy też ryzyka zmiany kursu pln, bo lokata jest w złotówkach i nie ulega przewalutowaniu.

 • Lokata na 60 miesięcy - 3,00% 👍
 • Lokata na 48 miesięcy - 2,75%
 • Lokata na 36 miesięcy - 2,50% 👍
 • Lokata na 24 miesięcy - 2,40%
 • Lokata na 18 miesięcy - 2,35%
 • Lokata na 12 miesięcy - 2,35% 👍
 • Lokata na 9 miesięcy - 2,30%
 • Lokata na 6 miesięcy - 2,30% 👍
 • Lokata na 3 miesiące - 2,00%

👍 - według mnie najlepsze opcje w swojej klasie.

Nie wiadomo jak długo będzie takie oprocentowanie, bo InBank jak wchodził na polski rynek też oferował bardzo wysokie, a jak już ugruntowali pozycję w Polsce, to bardziej zbliżyli się do naszych banków. Lokatę Facto zakłada się na stronie specjalnie przygotowanej pod ofertę w Polsce. Link do niej poniżej:


Lokata Dla Nowych Środków

Lokata na Nowe Środki (dawana Lokata Power) to często pojawiająca się w ofercie Idea Banku lokata przeznaczona dla nowych środków. Często jest to mylnie odczytywane przez klientów. Dla nowych klientów nie ma to znaczenia, ale jeśli już jesteś klientem Idei, to warto wiedzieć czym dokładnie są nowe środki. Nie chodzi tu o nowe pieniądze w sensie, że wpłacimy je na tę lokatę z innego banku. Chodzi tu o saldo wszystkich środków zgromadzonych na lokatach i rachunkach w Idea banku w ustalonym przez bank dniu, co zawsze jest podane w opisie lokaty. Tylko trzeba to przeczytać! Nowe środki to nadwyżka nad saldem z tego ustalonego przez bank dnia. Po założeniu lokaty bank sprawdza aktualne saldo w stosunku do salda z tego dnia podanego w opisie lokaty. Ostatnio jest to 20 dzień miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym zakładamy lokatę. Oferta tej lokaty pojawia się okresami. Po zakończeniu jednego bank wprowadza nowy.

Żeby to w prosty sposób wytłumaczyć posłużę się może przykładem. Załóżmy, że mamy dwie lokaty w Idea Banku na 10 000 zł i na 20 000 zł. W określonym w ofercie Lokaty dla nowych środków dniu nasze saldo zgromadzonych w Idea Banku środków wynosi zatem 30 000 zł. Zakładamy nową lokatę dla Nowych Środków, a w międzyczasie kończy nam się lokata na 10 000 zł i te środki wypływają z Idea Bank do innego banku. W takim wypadku w momencie sprawdzania salda po zakończeniu trwania danego okresu oferty lokaty Nowe Środki zdeponowanej na niej środki nie będą w pełni nadwyżką nad saldem początkowym i bank obniży nam oprocentowanie na lokacie, bo nie będą to nowe środki.

Zasada ta stosowana jest nie tylko w Idei, ale przez wszystkie banki oferujące jakiekolwiek produkty przeznaczone dla nowych środków. Brzmi może to nieco skomplikowanie, ale w praktyce jest bardzo proste, a jeżeli jesteś nowym klientem, to nie musisz się tym w ogóle przejmować, bo wszystkie środki będą nowe.

Lokata Stabilna i Lokata Nr 1 - krótko lub długoterminowe

Lokata Stabilna i Lokata Nr 1 to już standardowe lokaty w Idea Banku. Warto się nimi (jak i innymi pozostałymi) zainteresować dopiero po wykorzystaniu lokaty na start. Są niżej oprocentowane, ale na tle innych banków i dzisiejszego poziomu oprocentowania i tak mają dobry procent. Ogólnie we wszystkich wyżej wymienionych możemy dość swobodnie wybrać okres lokaty i od wybranego wariantu zależy również oprocentowanie. Wybierając jedną z tych lokat na krótsze okresy zyskamy mniejsze oprocentowanie. Im dłuższy okres wybieramy, tym zyskamy większe oprocentowanie. Moim zdaniem najbardziej opłacalny jest jeden wariant Lokaty Stabilnej - na dwa lata. Możemy tam zyskać ten sam procent, który zyskamy na lokacie Fair Play zakładając ją na 3 lata, a pieniądze są krócej zamrożone. Poza tym 3 lata to długi okres i nie wiadomo jak się będą kształtować stopy procentowe w tak długim okresie. Fair Play też możemy założyć na 2 lata, ale z niższym procentem niż Stabilną. Z kolei Lokata Nr 1 jest już gorzej oprocentowana. Także uważam, że najlepszym wyborem jest lokata Stabilna na dwa lata. Aktualizacja: Lokata Fair Play została wycofana z oferty banku.

Lokata Beztroska

Lokata beztroska różni się tym od pozostałych lokat w Idei, że można ją zerwać bez utraty odsetek. Czasami bywa atrakcyjne oprocentowana, ale zwykle w ofercie Idei są lepsze lokaty niż lokata Beztroska.

Lokata Cloud w Idea Banku

Lokata Cloud to nieco gorzej oprocentowana lokata od lokaty Happy, aczkolwiek na tle innych banków i tak dość konkurencyjna i jedna z wyższych (teoretycznie). Niestety lokatę Cloud można założyć tylko z Kontem Idealnym. Konto jest w zasadzie darmowe bez warunków. Podobnie jak i karta do niego również jest darmowa bez warunków, ale jak dla mnie jeśli ktoś rzeczywiście nie chce zakładać sobie konta w Idea Banku i miałby to robić tylko dla tej lokaty, to mija się to z celem. Lokata Cloud ma jeszcze jeden kluczowy minus, który z mojej perspektywy ją skreśla. Mianowicie posiada dość uciążliwy warunek - wymaga utrzymywania na koncie osobistym salda równego co najmniej 10% kapitału zdeponowanego na lokacie. Oczywiście rachunek osobisty oprocentowania nie ma w ogóle (0%), więc te pieniądze nie generuje nam na nim żadnych odsetek.

Lokaty Plus w Idea Banku

Część lokat w Idea Banku posiada drugą, dodatkową wersję z dopiskiem "Plus" w nazwie. Są to lokaty dla posiadaczy konta osobistego (jest ono darmowe i ma dobre opinie). Posiadając konto osobiste w Idei możemy zakładać te lokaty w wersji z plusem, a tym samym są one nieco wyżej oprocentowane. Jednak i tak są słabsze od lokaty Happy, więc w pierwszej kolejności najlepiej skorzystać z lokaty promocyjnej dla nowych klientów.

Inne lokaty w Idea Bank

Idea Bank ma zwykle w ofercie również inne lokaty, których nazwy się zmieniają. Ogólnie są w raczej atrakcyjnie oprocentowane na tle konkurencji, ale gorzej niż te opisane powyżej. Aczkolwiek poza lokatą Happy, różnice nie są duże. Zwykle w ofercie Idea Banku jest też lokata jednodniowa "Ping Pong". Ograniczona do 10 000 zł. Różnica w oprocentowaniu jest moim zdaniem zbyt mała, żeby tracić czas i robić dziennie przelewy i dziennie zakładać tę lokatę.

Reasumując oferta lokat w Idea Banku moim zdaniem jest bardzo dobra na tle innych banków i zdecydowanie się wyróżnia. W sieci można spotkać różne opinie zwykle dotyczące produktów inwestycyjnych, ale tak jest w przypadku wszystkich banków. Korzystając z prostych produktów bankowych takich jak lokaty, nie mam osobiście temu bankowi nic do zarzucenia. Lokaty te zakłada się bardzo szybko i wygodnie, w większości przypadków nie trzeba posiadać konta w Idea Banku. No i przede wszystkim to praktycznie prawie zawsze najlepsze lokaty na rynku. Lokaty Happy i Happy Pro były zawsze najwyżej oprocentowanymi lokatami w swojej klasie i ogólnie wśród lokat bez warunków do spełnienia i dodatkowych produktów. Oczywiście klasyczne lokaty w formie depozytów w Idea Banku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

➡️ Link do mojego opisu najlepszych kont oszczędnościowych, z których korzystam.

Jest z tym trochę więcej zachodu i kwestia czy nam się chce, czy nie, ale są nieco bardziej opłacalne niż obecne lokaty.


Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.
Do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ [ Lokaty ] Lokata Happy | PRO w Idea Bank

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
183 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Witam, którą lokatę poleca Pani w tym banku? Kwota 60 tys. Czy orientuje się pani jak jest z upoważnieniem na wypadek śmierci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, domyślam się, że to Pan/Pani pisał/a we wpisie o BGŻ Optima?
   - 10 000 tys. na pewno na Lokatę Happy na 4%, tą do której link zamieściłam w tym wpisie (ona jest tylko dla nowych klientów).

   Po jej założeniu, patrząc na aktualną ofertę potem można wybrać na pozostałe 50 000 zł np. lokatę "Tylko dziś" na 3% na 2 miesiące. Ustawić ją na nieodnawialną, tak by pieniądze wrócił na konto oszczędnościowe. Powinny być to wtedy nowe środki, więc załapią się na promocyjne oprocentowanie i będą mogły poczekać na pieniądze z lokaty Happy. Można też wybrać najpierw lokatę na 13 dni na 3,25% - Lokata "Wielka Trzynastka", a potem wrzucić na inną. Tylko ta lokata "Tylko Dziś" może być już wtedy niedostępna, ale możliwe, że będzie jakaś inna podobna.

   Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie chyba lokata Power na 3 miesiące na 2,9%, ona jest dla nowych środków. Zatem najlepiej ją założyć od razu po lokacie Happy. Oni tam weryfikując, czy są to nowe środki, sprawdzają saldo na dzień bazowy. Obecnie jest to 20 września, ale nie wiem kiedy będzie Pan/Pani zakładał/a lokaty.

   Wszystko zależy od tego, czy najbardziej liczy się dla Pana/Pani oprocentowanie, czy to żeby zebrać w jednym okresie kapitał z powrotem do kupy. Nawet jak będą jakieś małe różnice w okresach, to część pieniędzy może poczekać na resztę na koncie oszczędnościowy.

   Prosiłabym o przedstawienie się chociaż imieniem, bo wtedy łatwiej mi się zwracać odpisując.

   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Dzisiaj się jeszcze pojawiła lokata Hallowen na 3,5%, ale tylko na 1 miesiąc

   Usuń
  3. Witam, tak to ja pisałam w związku z zakończeniem Bezkarnej. Czyli 10 tys. na Happy, a pozostałe na Power? A ustawić nr konta z BGŻ i tam niech przeleją środki po zakończeniu? Jeszcze proszę mi powiedzieć czy można zrobić jakieś pełnomocnictwo? Mam na imię Irena Pozdrawiam

   Usuń
  4. Witam Pani Ireno. Tak jak nie chce Pani kombinować, to chyba tak najlepiej, ale w pierwszej kolejności trzeba założyć Happy. To się bardzo szybko zakłada. Link do formularza ma Pani podany w tym artykule. Potem dopiero Power jak już przeleje Pani pieniądze na Happy. Jeżeli chce się Pani pokombinować z tymi lokatami to może uzyskać na tych 50 000 zł nieco wyższy procent. Teraz jest też ta Halloween na 3,5% na miesiąc a potem jeszcze jakąś inną z aktualnej oferty jak będzie dostępna w Idei. Tylko trzeba będzie trochę więcej przelewów zrobić.

   Jak Pani się zdecyduje na Power, to po założeniu Happy proszę dać znać kiedy, będzie Pani zakładała tą Power, to Pani sprawdzę jaki tam oni podają aktualnie dzień bazowy do sprawdzania salda, żeby się Pani nie wstrzeliła akurat w moment, że się okaże, że te środki nie byłyby nowe, bo wtedy jest niższe oprocentowanie.

   Może je Pani ustawić na nieodnawialne tak by wróciły na konto w BGŻOptimie.

   Co do pełnomocnictwa to z poziomu serwisu internetowego chyba się nie da tego zrobić, ale w zasadzie nie jest potrzebne, bo wszystko robi się przez Internet po zalogowaniu. Jak Pani komuś poda dane do logowania i udostępni telefon, to sam będzie mógł zmieniać. Chociaż oficjalnie niby nie powinien.

   Pozdrawiam

   Usuń
  5. Witam, czy radzi mi Pani przelać pieniądze z konta oszczędnościowego w BGŻ od razu na lokaty w Idea Banku (o ile to w ogóle jest możliwe?), czy najpierw na swoje konto, a następnie na lokaty? Pozdrawiam Irena

   Usuń
  6. Witam Pani Ireno. Musi Pani najpierw przelać na swoje konto osobiste.

   Usuń
  7. Pani Sylwio, przed chwilą chciałam przelać pieniądze z BGŻ, ale zaproponowali mi lokatę 4 miesięczną, nieodnawialną na 2,80%. Co mi Pani w tej sytuacji radzi? Irena

   Usuń
  8. Witam Pani Ireno, to już musi Pani sama zdecydować. Oni do Pani dzwonili, czy Pani dzwoniła? To jest na pewno prawdziwa, czysta, typowa lokata bankowa? W Idei może Pani uzyskać wyższe oprocentowanie szczególnie zakładając Lokatę Happy i tą Halloween 3,5%, potem może Trzynastkę 3,25% lub lokatę Tylko Dziś na 3% na 2 miesiące, a na koniec będzie też te 2,8% na oszczędnościowym w Optimie o ile nic się nie pozmienia, tylko musi Pani założyć kilka lokat i trochę przelewów porobić. Z kolei zostając w Optimie wygodniej. Za 4 miesiące też może Pani pozakładać lokaty w Idei, tylko trudno przewidzieć jaka wtedy będzie oferta w Idei. Happy raczej będzie dostępna. Co do innych to trudno przewidzieć jakie będą . Zależy co się dla Pani liczy, czy procent, czy wygoda.

   Usuń
  9. Witam, Informację od BGŻ otrzymałam w momencie, gdy chciałam przelać pieniądze i wtedy zadzwoniłam, żeby się upewnić co i jak. Z lenistwa postanowiłam poczekać te 4 miesiące i zostawić pieniądze w BGŻ, ale jeśli mi Pani wyliczy ile na tym tracę, to kto wie? Pozdrawiam Irena.

   Usuń
  10. No jak Pani uważa, ja nie chcę Pani przekonywać w żadną stronę. Zapytała Pani, to napisałam co ja bym zrobiła na Pani miejscu. Trochę by się trzeba było naliczyć, żeby dokładnie wyliczyć. Zależy, które lokaty by Pani wybrała. Nie są to na pewno jakieś krocie, szczególnie przy tak krótkich okresach, ale jak to mówią "na ziemi nie leży". Ogólnie 2,8% w BGŻOptimie nie powala jakoś szczególnie, mimo, że na dzisiejsze warunki nie jest to słaby procent. Idea ma moim zdaniem jedne z najlepszych ofert lokat dla większych kwot. Ja już dawno niestety Happy wykorzystałam, ale teraz często większe kwoty deponuję właśnie w Idei, bo zwykle nie licząc promocyjnych lokat powiązanych z innymi produktami, to Idea ma zazwyczaj najlepsze oprocentowanie.

   Usuń
  11. Dziękuję. Przyjdę po radę za 4 miesiące:)

   Usuń
  12. Ok, proszę śmiało pisać, jak coś.

   Pozdrawiam

   Usuń
  13. Idea ma zawsze najlepiej oprocentowane lokaty, po wykorzystaniu lokaty na start, można jeszcze założyć w BGŻOptimie lokatę Bezkarną, ale potem już ciężko coś znaleźć ciekawego.

   Usuń
 2. Czy robiąc przelew z konta bankowego przelać na numer lokaty. Jest to moja pierwsza lokata tego typu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wypełnieniu wniosku przychodzi e-mail z numerem konta, na które trzeba przelać zdeklarowaną we wniosku kwotę lokaty, a numer lokaty wpisuje się w tytule przelewu. Konto, z którego robimy przelew na rachunek lokaty musi należeć do nas. Dane muszą się zgadzać inaczej lokata nie zostanie założona. Takie są wymogi prawne wynikające z ustawy.

   Usuń
 3. Osoba Anonimowa28 grudnia 2015 15:39

  Witam. Czy mogę założyć dzisiaj lokatę Power w Idei? Ostatnią lokatę z polisą w Idei zakończyłam we wrześniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według informacji obecnie podawanej na stronie banku dotyczącej lokaty Power - nowe środki będą nadwyżką na saldem na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił wpływ środków na rachunek danej Lokaty POWER.

   Także myślę, że powinno być ok, jak nie miała Pani nic w Idei od września.

   Proszę pamiętać, że środki zdeponowane w Lion's też do tego wliczają.

   W Getinie to jest trochę lepiej rozwiązane, bo od razu przy zakładaniu lokaty dla nowych środków system pokazuje jakie jest saldo bazowe starych środków i ile będzie nowych.

   Usuń
  2. Tylko, że w Getinie jest niższy procent na tej lokacie dla nowych środków niż w Idei.

   Usuń
 4. Szanowni Państwo, mam pytanie, jak sprawdzić w BGŻ Optima dzień bazowy sprawdzania salda konta oszczędnościowego? Dziękuję i pozdrawiam Bartosz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie to jest chyba temat o lokatach w Idei ;). Z tego co wiem to tam w Optimie jest napisane na dole przy opisie konta.

   Usuń
  2. Ok, bardzo dziękuję.

   Usuń
 5. Witam. Chciałem zapytać czy po lokacie Happy można założyć Happy plus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie, to lokaty dla nowych klientów. Można taką wziąć tylko raz - albo jedną, albo drugą. Chyba, że jedną weźmie np. mąż na siebie, a drugą żona na siebie.

   Usuń
 6. Dziś założyłam lokatę w Idea banku Happy Plus, niestety nie można jej edytować przez internet i zmienić żeby się nie odnawiała i przelały się nam pieniądze po jej zakończeniu na wskazany rachunek. Jest to możliwe tylko telefonicznie i przez chat audio/video. Coś się zmieniło kiedyś było można?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni teraz przeszli na nowy system Idea Cloud, to teraz chyba te nowe Happy można zmienić na nieodnawialne telefonicznie, chociaż ja akurat mogę zmieniać sama przez Internet autoodnowienie w tym nowym systemie Idea Cloud. Może to dlatego, że to Twoja pierwsza lokata. Zawsze możesz poczekać do zakończenia i od razu zerwać tą odnowioną. Pieniądze z pierwszej lokaty wraz z odsetkami wrócą na wskazane konto.

   Usuń
 7. Witam, chciałabym założyć lokatę Idea Cloud obecnie do 2,8%, ale zastanawiam się czy można przy otwarciu rachunku od razu zrezygnować z karty i czy docelowe odsetki, przy pozostawieniu tych 10% na ROR w całym okresie lokaty, będą naliczane od całości tj. np 10 000 zł? I jakie jest realne oprocentowanie przy lokacie na 3 m-ce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cloud się średnio opłaca. Na 100% nie wiem, ale te 10% kwoty pozostawione na ROR chyba nie jest oprocentowane w ogóle.

   Usuń
  2. ROR nie jest oprocentowany, to wiem, ale chodzi mi o to, czy podczas zakładania lokaty wpłacam 10 000 zł, potem utrzymuję przez cały okres tylko te 10%, docelowy zysk jest od kwoty pierwotnej? A nie od tych 10%? Bo jeśli tak, to wpłacam 10 000 zł, zostawiam 1 000 zł, a 9 000 wpłacam na inną lokatę lub inwestuję w inne instrumenty.

   Usuń
  3. Nie bardzo rozumiem, ale jak dla mnie to zakładasz lokatę na 10000 zł, to musisz utrzymywać saldo 1000 zł na ROR i tyle.

   Usuń

 8. Witam, Pani Moniko tak jak napisałam w listopadzie, wracam do Pani z prośbą o radę. Chcę zainwestować 60 tys. maksymalnie na rok. Co mi Pani doradzi? Lokatę Happy już kiedyś wykorzystałam, a to jednorazowa przyjemność, no i kwota nie taka. Czekam na podpowiedź. Pozdrawiam Irena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba ja z Panią rozmawiałam o tych lokatach, jeśli dobrze kojarzę, ale nie wiem, Monika? Jeśli to do mnie pytanie, to trudno mi coś teraz polecić. Jak Bezkarna w Optimie i Happy w Idei wykorzystana, to i Welcome w Lion's odpada, bo Lion's to też Idea. Sama szukam i nic nie widzę ciekawego. 2,8% dla nowych środków w Getinie. Czasem trafiam też na jakieś promocyjne na start do 10000 zł, ale to nie ma co tak rozbijać. Pozostałe to z kontami z opłatami i warunkami, albo z funduszami.

   Usuń
  2. Przepraszam, pomyliłam imię. Czyli cienko to wygląda i nic ciekawego powyżej 3% obecnie nie widać na horyzoncie. Na razie zostawię pieniądze w BGŻ, bo jeszcze do końca lutego trwa lokata. Może coś się wyklaruje. Pozdrawiam Irena

   Usuń
  3. Poza Happy w Idei i Bezkarną w Optimie na daną chwilę nie kojarzę nic ciekawego powyżej 3% wśród lokat bez dodatkowych produktów i warunków.

   Pozdrawiam

   Usuń
 9. db Lok@ta w Deutsche Bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ją trzeba zakładać z kontem, a bez konta ma na dany moment tylko 2,5%. Jest tylko na 2 miesiące i ograniczona do 10 tys. To te z Idei na start są moim zdaniem dużo lepsze, bo wysoki procent bez konta. Policz sobie ile zyskasz więcej w te 2 miesiące minus podatek Belki i przemyśl, czy warto zakładać kolejne konto z powodu takiej różnicy.

   Usuń
 10. Witam. Czy ktoś może wie, czy po założeniu lokaty happy plus w Idei mogę zmieniać w trakcie jej trwania takie parametry jak 'odnawialność'? I co się dzieje po zerwaniu lokaty odnowionej? Środki automatycznie wracają na konto, z którego zostały przelane na początku? Z góry dziękuję za odp :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam. Czy w trakcie trwania lokaty można zmieniać jej 'odnawialność' lub nie? I jak to wygląda po zakończeniu lokaty? Środki automatycznie trafiają z powrotem na konto, z którego były pierwotnie przelewane? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można zmieniać odnawialność w czasie trwania lokaty. Lokaty po założeniu automatycznie są ustawione na autoodnawialność. Można to zmienić po zalogowaniu do systemu na nieodnawialne. W przypadku Happy, niektóre osoby korzystające z nowego systemu Idea Cloud zgłaszały, że nie mają tej opcji w przypadku pierwszej lokaty Happy i musiały dzwonić żeby zmienić na nieodnawialną, ale normalnie można przez Internet zmieniać. Jak się zmienia na nieodnawialną, to trzeba podać numer rachunku do zwrotu środków.

   Usuń
 12. Witam,
  Kiedy najpóźniej trzeba zmienić lokatę Happy na nieodnawialną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze było tak, że przez Internet dało się do dnia poprzedzającego zakończeniem lokaty. Czyli w ten ostatni dzień przed zakończeniem lokaty już ta opcja wyłączenia odnowienia znikała, a telefonicznie chyba do samego końca, póki nie została zakończona. Nawet jak Ci się przedłuży, to też nie problem - doliczą Ci się odsetki i sobie od razu zerwiesz po odnowieniu w ten sam dzień przez Internet.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź :) czy bez żadnych zobowiązań mogę zerwać tę lokatę po upływie 3 miesięcy?

   Usuń
  3. Tak, dokładnie. Po odnowieniu się lokaty, odsetki zostaną doliczone do kapitału i po zerwaniu wszystko wraca na podane konto.

   Usuń
 13. Czy jeżeli zaznaczę, że nie chcę aby lokata była odnawialna, podam numer rachunku do wypłaty środków, to po zakończeniu lokaty automatycznie rozwiązuje się umowa z bankiem, czy są jeszcze jakieś formalności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak jak w każdym innym banku jak nie masz konta tylko samą lokatę. Zostaje Ci wprawdzie dostęp do systemu bankowości internetowej (login i hasło). Jak chcesz to możesz to zlikwidować, tylko pytanie po co? Może się przydać w przyszłości na wypadek zakładania kolejnej lokaty. Ja mam w połowie banków login i hasło, bo dużo lokat zakładam. Za to nie ma nigdzie żadnych opłat i nie ma nawet jak ich wprowadzić za sam dostęp do systemu. Jak nie masz konta, to bank nie ma jak Ci pobrać żadnej prowizji. Gorzej jak ktoś zakłada lokaty połączone z kontami osobistymi i potem po zakończeniu lokaty zostawia taki rachunek i o nim zapomina na kilka lat. To się w niektórych bankach zdarza, że wprowadzają jakąś prowizję do tego RORu, ale jak zakładasz lokatę Happy w Idei lub Welcome w Lion's to nie masz tam żadnego rachunku osobistego, tylko samą lokatę, więc po zakończeniu lokat możesz zapomnieć.

   Usuń
 14. Dzień dobry. Czym różni się lokata Happy od lokaty Happy plus? Ta druga wydaje się bardzo atrakcyjna 3,25% w skali roku. Czy trzeba otwierać konto w przypadku Happy Plus? Jeśli tak, to czy konto jest płatne i czy można je zamknąć po zakończeniu lokaty. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To taka sama lokata, tylko że na niższy procent, ale za to dla większych kwot - od 10 000 do 100 000 zł. Nie trzeba zakładać konta. To jest właśnie urok lokat w Idea Banku, że dają dobry procent bez konieczności otwierania rachunku osobistego.

   Usuń
  2. Powiedzmy szczerze Panie Adamie, że już raczej przeciętny procent (a że konta nie trzeba otwierać to rzeczywiście plus dla banku)

   Usuń
  3. Jak na dzisiejsze poziomy stóp procentowych to i tak dają najlepsze oprocentowanie, na czystych lokatach, bez dodatkowych produktów i kombinowania.

   Usuń
  4. Tak, ale tez zauważmy fakt, że ten bank trochę zmniejszył oprocentowanie depozytów pomimo tego, że RPP stop już nie obniżała. Trochę też kombinują np. 3,25% jest tylko dla nowych klientów, czy np. lokata Cloud. Jak Pan myśli jak długo będzie w ofercie IDEA Banku lokata na 3% (wakacyjne oszczędności)?

   Usuń
  5. Wszystkie banki poobniżały. To Idea i tak ma najwyższy procent. Nie znam innego banku, który dzisiaj dawałby 4% dla nowych klientów, nawet przy lokatach z koniecznością zakładania konta, a tu nie trzeba. Jedynie może niektóre banki proponuję taki "niepewny procent" na długoterminowych, kombinowanych pseudo lokatach strukturyzowanych lub lokatach z funduszami, ale takie moim zdaniem nie mają sensu, bo potencjalny zysk z lokaty nijak ma się do możliwych strat z funduszu w przypadku negatywnego scenariusza. Nawet 3,25% nie dają bez dodatkowych produktów. Jedynie Optima daje 3,2% dla nowych klientów i trzeba tam założyć konto oszczędnościowe, ale nie ROR.


   Jak długo będzie Lokata Wakacyjna, tego nie wiem, ale przypuszczam, że niedługo się skończy, bo oni takie wysoko oprocentowane lokaty wrzucają zwykle na krótko. Sam ją właśnie też zakładam. Na Happy się już nie załapię niestety.

   Usuń
  6. Cloud moim zdaniem jest słaba, bo trzeba mieć rachunek i jeszcze trzymać na nim 10% wartości lokaty. Jak dla mnie bez sensu.

   Usuń
  7. Lokata Wakacyjna dzisiaj zniknęła z oferty Idea Banku, sprawdziłem na stronie przed chwilą, niestety. Mam nadzieję, że Pan zdążył złożyć wniosek o tą lokatę. Ja i tak muszę poczekać do lipca, wtedy kończy się mój depozyt w innym banku.

   Usuń
  8. Zdążyłem. Złożyłem wniosek 2 dni wcześniej, bo tak przypuszczałem, że szybko się skończy. Oni takie dobre lokaty wrzucają zwykle na kilka dni. Co jakiś czas się taka pojawia. Z reguły są lepsze niż ten standardowy zestaw (nie licząc oczywiście tych dla nowych klientów - Happy). Może w lipcu też coś ciekawego się pojawi. Pewnie jeszcze w czerwcu coś wrzucą dobrego, ale nie wiadomo jaką.

   Usuń
  9. Tak dokładnie, co jakiś czas IDEA B oferuje lepsze oprocentowanie, właściwie i tak długo się utrzymała, chyba od 18 maja, więc można było założyć, że za chwilę zniknie z oferty banku.
   Ja osobiście wątpię, czy w czerwcu zaoferują coś dobrego, czyli powiedzmy tak 2,8%, ale właśnie w wakacje (lipiec lub początek sierpnia) pojawi się ciekawa propozycja, podobna do tej ostatniej. Z tego co pamiętam w ubiegłe wakacje ten bank wypuścił takie perełki na 3,5% na okres 2 miesięcy, więc chyba jest szansa.

   Usuń
  10. Możliwe, że coś ciekawego się pojawi, ale w zeszłym roku były jeszcze nieco wyższe stopy procentowe niż teraz, to na 3,5% bym już nie liczył. Swoją drogą mogliby w końcu zacząć podnosić ;) Mnie tam deflacja nie przeszkadza ;). W każdym razie w tym banku się pojawiają perełki wśród lokat nie tylko dla nowych klientów.

   Usuń
  11. Zawsze jak szukam lokaty to w pierwszej kolejności zaglądam do Idei ze względu na te perełki właśnie. Niestety tą dla nowych klientów już wykorzystałem dawno, ale warto i tak zajrzeć co aktualnie Idea proponuje, jak się szuka lokat.

   Usuń
  12. Panie Adamie ja już dawno nie liczę na 3,5%, chyba że za rok, ale myślę, że Idea B może zaproponuje coś w granicach powiedzmy 3 max 3,2% w wakacje na krótki okres 2 miesięcy, zobaczymy.
   Na podwyżkę stóp chyba poczekamy jeszcze do przyszłego roku biorąc pod uwagę tylko wstrzemięźliwość RPP w podejmowaniu decyzji.

   Usuń
  13. Domyślam się, że Pan też nie liczy ;). Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, mogliby częściej takie wrzucać. Też mi się wydaje, że na podwyżki stóp procentowych można dopiero liczyć w przyszłym roku.

   Usuń
 15. Witam, mam pytanie odnośnie Lokaty Happy Plus. Wiem, że można ją założyć on-line. Niestety nie jestem zorientowana w lokatach na polskim rynku, gdyż od wielu lat nie mieszkam w Polsce i czy ta forma założenia lokaty jest bezpieczna? Czy jeśli lokata się skończy, to dalej będę mogła on-line zakładać kolejne inne lokaty z tym samym dostępem np. mobilnym? Czy już muszę mieć do niej konto? Prosiłabym o radę w tym temacie. Może jakaś inna lokata na 3 miesiące, którą mogę założyć on-line. Nie ukrywam, że ta forma jest dla mnie najwygodniejsza, ale wciąż póki co nieznana i jakoś boję się w ten sposób założyć lokatę, w związku z wieloma oszustami podszywającymi się pod banki. Prosiłabym o jakąś radę. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest całkowicie bezpieczna. Sama tylko tak zakładam lokaty. Linki w analizach i opisach lokat na tym blogu przekierowują do stron banków, a formularze były przez nas sprawdzane, bo sami zakładaliśmy wcześniej te lokaty dla siebie. Także spokojnie. Po założeniu lokaty otrzyma Pani login i hasło do banku i później będzie Pani mogła zakładać kolejne lokaty. Nie trzeba zakładać konta. Przy czym jak Pani mieszka za granicą i nie ma konta w Polsce, to nie wiem czy przelew nie musi być przypadkiem z banku w Polsce, ale przypuszczam, że Pani ma również konto w Polsce?

   Co do alternatywy to jedynie chyba BGŻOptima i ich Lokata Bezkarna, ale tam już trzeba założyć darmowe konto oszczędnościowe. Przy czym nie jest to ROR i można je potem łatwo zamknąć przez Internet po zalogowaniu do systemu - trzeba napisać do nich wiadomość, że chce się zamknąć konto oszczędnościowe i wypowiada się umowę. W Optimie ostatnio sobie jeszcze życzą wysyłania skanu lub zdjęcia dowodu osobistego - może być zrobione telefonem (w Idea Banku nie trzeba). Robi się to w czasie składania wniosku. Link do szczegółowego opisu tej lokaty w BGŻOptima znajdzie Pani po prawej stronie w menu w naszym rankingu.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Konto mam w Polsce, także z przelewem nie byłoby problemu, bo pieniądze mam na koncie oszczędnościowym, ale oprocentowanie to już pozostawię bez komentarza. Zapoznałam się z ofertą BGŻOptima i też jest zachęcająca. Myślę że z obydwu skorzystam. Bardzo dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

   Usuń
  3. To są chyba 2 najlepsze lokaty na rynku. Raczej nie ma nic ciekawszego obecnie. Jedynie jakieś kombinowane produkty inwestycyjne i pseudo lokaty strukturyzowane, ale to od obiecywanych przez konsultantów procentów do realnie otrzymywanych daleka droga. Często się wychodzi na zero jak jest gwarancja kapitału, a nie raz na minus i do tego jakieś opłaty się pojawiają. Dlatego moim zdaniem takie lokaty są mimo wszystko najlepszym rozwiązaniem, mimo że stopy procentowe są na tak niskim poziomie obecnie.

   Usuń
  4. @wiolinka81 Nie ma za co. Zachęcam do obserwowania naszego bloga. Jak się pojawią jakieś ciekawe lokaty, to postaramy się wrzucić jakąś informację. Sama też ciągle szukam nowych, bo już te dla nowych klientów mam wykorzystane.
   Pozdrawiam

   Usuń
 16. Niestety oprocentowanie lokaty bezkarnej w BGŻ Optimie spadło do 3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, ciągle w dół jeszcze idą te lokaty.

   Usuń
  2. Obniżyli w BGŻ Optimie o te 0,2% z 3,2 do 3%, ale nadal to jest jednak jedna z najlepszych lokat na rynku. Jedynie Happy może ma lepszy procent, a nic innego się nie znajdzie już dzisiaj. Lion's tylko dla bogatych i do tego mocniej obniżył Welcome Online, tą zakładaną przez Internet do 2,5%, a żeby dostać 3% w Lions' to trzeba mieć 350tys., cisnąć do oddziału i słuchać jak to lepiej jakiś produkt inwestycyjny wybrać, a wcale nie lepiej, bo nawet z niskim oprocentowaniem lokaty są najbezpieczniejsze i tyle. Na produktach inwestycyjnych się często albo traci, albo wychodzi na 0, przy dobrych wiatrach.

   Usuń
 17. Miałem lokatę w Lion's Banku, a teraz zakończyła mi się lokata bezkarna w BGŻ Optima. Z tego co wiem to Lion's Bank jest jakąś częścią Idea Banku, w związku z czym zdaje się, że nie załapię się na lokatę Happy Plus na siebie. Czy uda mi się założyć lokatę na żonę? Chciałby założyć na nią właśnie Happy Plus i znów bezkarną w BGŻ. Czy to przejdzie?
  Poza tym konta oszczędnościowe są strasznie nisko oprocentowane. Znów dostałem wiadomość o obniżeniu oprocentowania do śmiesznie niskiego %. Może jeszcze jakieś inne nie ryzykowne pomysły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na żonę jak najbardziej, w końcu to inna osoba. Problem może się pojawić jeśli macie wspólne konto, więc jeśli ona ma swoje jakieś osobne to najlepiej z jej konta. Na taki procent to niestety już nic nie znajdziesz lepszego, jeśli chodzi o lokaty, a struktury i produkty inwestycyjne to wiadomo jak to wychodzi w praktyce.

   Usuń
  2. To jest jeden Bank w rzeczywistości, ale wydaje mi się ze możesz założyć happy plus w IDEA B. Najlepiej dowiedzieć się w oddziale banku lub przeczytać regulamin tego produktu.

   Usuń
  3. W regulaminie i w informacjach szczegółowych lokat Happy i Welcome jest napisanie, że nie można. Trzeba być nowym klientem Idea Banku w tym Lion's również. Na infolinii i w oddziale powiedzą to samo. Przy czym mi się udało będąc już klientem Idea Banku założyć lokatę Welcome w Lion's, ale to było dawno temu, więc nie wiem czy nadal tak się da zrobić, bo oficjalnie nie można. Lepiej dać do BGŻ Optimy na lokatę Bezkarną, jeśli się nie korzystało jeszcze, a Idea już wykorzystana.

   Usuń
  4. Właśnie jestem już po bezkarnej w BGŻ. Spróbuję jeszcze raz na żonę.

   Usuń
  5. Jest to możliwe Pani Sylwio ponieważ nie tak dawno temu założyłem lokatę Welcome w Lion's, a wcześniej byłem klientem IDEA B, więc cały czas jest taka ewentualność jeśli ktoś chciałby.

   Usuń
  6. @duszek Jak najbardziej powinno się dać na żonę z jej konta, żona w końcu jest inną osobą.

   @Anonimowy Czyli nadal tego nie ogarnęli. Oficjalnie nie można. W drugą stronę chyba się nie da jak się miało lokatę w Lion's, a potem w Idei chce się założyć Happy, ale nie wiem tego. Przy czym na dany moment Optima ma lepszą ofertę od Lion's, bo żeby w Lion's uzyskać 3% obecnie trzeba jechać do oddziału i mieć minimum 350 tys. a tak to dają 2,5% przy lokacie internetowej i 2,75% z wizytą w oddziale od 100-350 tys. W Optimie wszystko przez Internet i 3% od 1000 zł do 100 000 zł. Lion's dość często zmienia ofertę lokaty Welcome, więc może niedługo będzie jakaś lepsza wersja.

   Usuń
  7. Nie da się w drugą stronę, przeczytaj sobie co Pani Sylwia napisała wcześniej. A ja uważam, że ogarnęli to, a dlaczego to zastanów się. Poza tym mi nie robili żadnego problemu, jak zakładałem Welcome pomimo tego, że wcześniej miałem już lokaty w IDEA B.
   Oprocentowanie 2,75 to jest lokata Miracle przy min 100 tyś. bez max kwoty.
   Nie będzie lepszej wersji z Lion's banku w najbliższym czasie, gwarantuje tobie to.

   Usuń
  8. Chyba trochę namieszałam w komunikacji ;). To ja pisałam Wam obojgu w odpowiedziach w jednym komentarzu. Miracle 2,75% ma w wersji na 2 lata, na rok ma 2,45%, a w wersji na 3 miesiące tylko 2,2%. Oferta tej lokaty też jest często zmieniana. Lions bardzo często zmienia ofertę lokat. Niedawno Welcome z wizytą w oddziale było oprocentowanie na 2,85%, teraz są progi kwotowe i oprocentowanie, 2,75% i 3%, ale te 3% to raczej jako wabik, bo pewnie mało osób wpłaca kwoty powyżej 350 000 na jedną lokatę, ale są takie osoby i dla nich to jest dobra lokata. Tylko trzeba jechać do oddziału i od razu powiedzieć, że chce się tylko lokatę i nic więcej. Przy tak dużych kwotach to może i nawet warto się przejechać jak się ma gdzieś blisko.

   Usuń
  9. Rzeczywiście namieszała Pani trochę, myślałem że jeszcze ktoś inny się wypowiada, a to była Pani, sorry za mój ton wypowiedzi.
   Wnioskuję, że zakładała Pani w oddziale, ja także. Miałem tylko pół godziny drogi więc postanowiłem się wybrać. W mailu zwrotnym od banku, potwierdzającym spotkanie od razu otrzymałem info uwaga cytuje: "będziemy mogli podyskutować o różnych możliwościach inwestycyjnych", ale lokatę oczywiście założyłem, ale po wcześniejszej rozmowie z bankierem. Na dzień dobry już nie mogłem powiedzieć, że interesuje mnie tylko Welcome.
   Pani Sylwio i tak będą namawiać podczas spotkania na różne inwestycje. Myślę że skoro obniżają % to nie należy się spodziewać, że w miarę szybko zmienią kurs w drugą stronę i pojawi się wyższe oprocentowanie. Poza tym dla tego banku oferta depozytowa nie jest priorytetem, nie zależy im za bardzo na takich klientach.

   Usuń
  10. Nie, ja w Lion's zakładałam przez Internet, ale to dawno temu było. W zasadzie zakładam tylko lokaty online. Nie chce mi się chodzić po oddziałach, ale byłam kilka razy na takim spotkaniu w przeszłości. Kiedyś też w Open Finance. Oczywiście usilnie starają się przekonać, że jednak produkt inwestycyjny jest lepszy. Najlepiej zaznaczyć od razu, że chce się tylko lokatę i dalsze przekonywanie do innych produktów jest mija się z celem.

   Usuń
  11. Właściwie to słusznie Pani robi, że zakłada tylko online. Chyba to jest lepsze, bo jednak spotkanie z tzw. private bankierem jest mimo wszystko męczące (ja musiałem przez ponad pół godziny rozmawiać na spotkaniu) i można sobie darować. Ja akurat jestem osobą upartą i trudno mnie przekonać do czegoś czego nie chce.

   Usuń
  12. To dobrze, nie ma co się dawać przekonywać doradcą na dziwne złożone produkty. Najlepiej chyba od razu zaznaczyć, żeby nie tracił czasu. Chodzenie do banku jest mniej wygodne i trzeba poświęcić czas. Przez Internet jest znacznie wygodniej i szybciej. Jedynie może w przypadku dużych kwot warto się wybrać jak różnica w oprocentowaniu jest jakaś większa.

   Usuń
  13. A co Pani myśli o Getin Banku i ich lokatach? Nigdy nie korzystałem z usług tego banku, kiedyś w sieci znalazłem jednak niepochlebne recenzje na ich temat żeby unikać tego banku. W ofercie depozytowej mają taki produkt jak: e-lokata na nowe środki bez max kwoty na 4-mce z oprocentowaniem 2,7%.

   Usuń
  14. Wspominaliśmy nawet w przedostatnim wpisie o tej lokacie. Co do opinii o Getin Banku to o każdym banku Pan znajdzie dużo niepochlebnych opinii. Ja osobiście dużo korzystałam z lokat w Getinie, mam też jedno konto tam i nigdy na nic nie mogłam narzekać. Także osobiście mam dobre zdanie, ale też nie korzystam z żadnych złożonych produktów inwestycyjnych, polis itp. Uważam, że to jest dobra lokata. Tylko, że ten bank ma trochę problemy finansowe ostatnio. Myślę, że się wygrzebią, poza tym zawsze jest gwarancja z BFG, tylko jakby tak duży bank się posypał, to nie wiem jak by to wyglądało. Jakiś inny pewnie by go przejął. Zawsze to jednak jakieś stresy. Myślę, że przetrwają. Poza tym jest częścią dużej grupy, ale trudno mi przewidywać. Nie siedzę tam.

   Usuń
  15. BOŚ Bank też miał nawet w miarę dobre lokaty (gorsze niż Idea, ale ogólnie ok). Tylko, że BOŚ podobnie jak Getin też ma problemy finansowe i ten bank jest w niezbyt dobrej kondycji, chociaż niby taki "państwowy", bo głównym udziałowcem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

   Usuń
  16. Klasyczne lokaty w formie depozytów poza tym, że nie tracą, to mają jeszcze tą zaletę, że jest BFG, który gwarantuje te pieniądze i nawet należne odsetki. W przypadku kombinowanych produktów inwestycyjnych i innych już nie ma tej gwarancji. Polisy są objęte innymi gwarancjami mianowicie UFG, których kwota maksymalna jest niższa, a gwarancja dotyczy tylko 50%. Dziwię się, że ludzie zakładają polisy jako formę lokowania kapitału.

   Usuń
  17. Dzień dobry,
   Mam takie pytanie do Pani, jeśli złożę wniosek o lokatę w Idea banku czy innym banku i nie opłacę tej lokaty w ciągu tych kilku dni, chyba 5 dni, to czy stracę wówczas status nowego klienta?

   Usuń
  18. Teoretycznie nie, ale nie wiem tego dokładnie. Dane zostaną w systemie, więc jak już składać wniosek, to lepiej wtedy, gdy rzeczywiście założymy lokatę.

   Usuń
  19. Krzysiek Hola3 lipca 2016 14:37

   Pani Sylwio, mała uwaga językowa - 'także' = również, 'tak że' = zatem, a więc. Niech Pani nie powiela tego masowego błędu :-) pozdrawiam

   Usuń
  20. Ok, postaram się zapamiętać :). Skoro to błąd, to rzeczywiście jest masowy ;)

   Usuń
  21. Krzyśku Hola nie jesteś od tego, aby wytykać komuś rzekome błędy językowe w dodatku takiej sympatycznej życzliwej osobie jak Pani Sylwia. To nie jest tutaj najważniejsze, zresztą język polski jest tak absurdalny i nienormalny ze wszystkimi swoimi językowymi dziwactwami, że nie warto nad tym skupiać uwagi.

   Usuń
  22. Szczerze mówiąc też zawsze pisałem "także" razem. Nawet nie wiedziałem, że jest taka zasada w zależności od sensu. Chyba wszyscy piszą razem.

   Usuń
 18. Mam oto taki problem. Otóż Idea Bank odrzucił przelew na lokatę Happy Plus na moją żonę. W mailu podał, że pieniądze zostaną zwrócone na rachunek, z którego były przelane. Powód niezgodność danych we wniosku i na przelewie. Czy powodem będę ja, ponieważ jestem współwłaścicielem konta żony? Założyłem również lokatę na żonę w BGŻ Bezkarną. Na razie pozytywnie, ale też piszą o weryfikacji danych. Obawiam się, że może być tak samo jak i IDEA Bankiem. Dane z przelewu, gdzie jestem jako współwłaściciel konta. Jak nie rybki...to akwarium...
  Można to jakoś obejść? Chyba tylko wypisać się z konta żony. Ale wtedy miną terminy założenia lokaty. Przy ponownej próbie, nie będzie ona (żona) nowym klientem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wszystkie dane się zgadały, to prawdopodobnie przyczyną było wspólne konto. Do zakładania lokat na żonę może Pan jej założyć jakiś osobny rachunek internetowy np. w Banku Smart - jest w pełni darmowy i nawet karta jest darmowa bez warunków, zakłada się w pełni przez Internet aktywując przelewem i gotowe. Link do opisu tego konta znajdzie Pan w menu po prawej w tym naszym minirankingu. W menu u góry jest też link do porównawczej analizy najlepszych darmowych rachunków bankowych. Może Pan też założyć w Volkswagen Bank też bez warunków dotyczących płatności kartą albo w jakimś innym banku, ale już bez karty, bo w innych bankach już są warunki minimalnych płatności miesięcznych kartą.

   Nie wiem, czy przy nowej próbie żona nie będzie już nowym klientem, ale mogą się pojawić jakieś komplikacje. Niestety tam są wymogi prawne, co do tych zgodności danych przy zakładaniu czegokolwiek przez Internet. Ustawa to reguluje.

   Usuń
  2. Dziękuję Pani Sylwio za pomoc i radę, rozważę ten sposób. W sumie takie nowe konto na żonę potrzebuję dosłownie na tzw. sztukę, aby móc założyć te lokaty.
   Dzisiaj BGŻ również odrzucił przelew i wniosek. Powód ten sam. Ciekawe natomiast jest to, że przed przelaniem środków, mając na uwadze doświadczenie z IB dzwoniłem na infolinię BGŻ i tam uprzejmy Pan doradził mi żebym jednak przelał te środki mimo wspólnego konta, ponieważ na danych z przelewu dane żony będą zachowane. Niestety prawda okazała się inna.
   Zastanowię się jeszcze może nad jakąś mniej oprocentowaną lokatą niż te obecnie najlepsze. Może konto oszczędnościowe w BGŻ, które wciąż mam podniesie %%.
   Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie.
   Robi Pani kawał dobrej roboty...dzięki

   Usuń
  3. Dziękuję :) Samo konto w BGŻ jest ok, ale na chwilę, bo tam te okresy promocyjne są krótkie dla nowych środków i zawsze to niższy procent. W innych bankach nawet na lokatach z niższym procentem też mogą odrzucić przy przelewie ze wspólnego, chociaż nie wiem czemu tak robią. Koleżanka np. robiła przelew weryfikacyjny ze wspólnego konta przy zakładaniu osobistego w Banku Smart i wprawdzie dzwonili do niej żeby potwierdzić dane, ale założyli. To chyba różnie bywa za tymi wspólnymi kontami.

   Pozdrawiam

   Usuń
  4. Czy w Smart Banku jest obowiązek comiesięcznych wpływów? Czy jest np. bank, gdzie takiego wymogu nie ma?
   Tak dla informacji, to w Smart Banku umowa o założenie konta osobistego przychodzi pocztą.

   Usuń
  5. Nie ma. Właśnie to jest taki bank, w którym nie ma żadnych wymogów i warunków żeby konto i 1 karta były w pełni darmowe.

   Usuń
 19. BGŻ Optima nie podniesie % konta oszczędnościowego skoro nie tak dawno temu je obniżyła. W miarę dobrą propozycją jest depozyt 2,8% w Getin Bank na nowe środki do 15 lipca.

  OdpowiedzUsuń
 20. Pani Sylwio, czy wiadomo coś Pani o tej lokacie?

  https://bankowoscprywatna.noblebank.pl/lp/kontakt/main/lok_rentierska_fotel_082015/index.php?gnbaffid=sm&ctype=ban&affId=1538351&tdpeh=I4K*bAsM*9Q6IENT7ODaHqUFykVkYRtO.8iYHGm6tVHiXLMkHAGKum
  Może ktoś z forumowiczów wie coś o tej lokacie, chyba, że jest to nowy produkt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest nowy produkt, kiedyś jej się tam przyglądałam, ale to jest długa jak dla mnie lokata - na 3 lata. Trzeba jechać do oddziału, czego też nie lubię. No i GNB niezbyt dobrze stoi - ma ceny akcji bardzo przecenione. Trudno przewidzieć jak się będzie rozwijała sytuacja, może wyjdą na prostą, bo już wiele razy wychodzili, może jakiś inny bank go przejmie. Nie mam pojęcia. Fakt, że jest BFG, których chroni depozyty, ale ja odpuściłam sobie tą lokatę, aczkolwiek też ją kiedyś rozważałam. Nie pamiętam też czy jest bez konta. W Noble są czasem ciekawe lokaty z kontem, ale tam jest lista bardzo wygórowanych warunków do spełnienia żeby konto było darmowe i trzeba spełniać przynajmniej 1 z nich, a jak się nie spełnia żadnego, to jest bardzo wysoka opłata - nie wiem dokładnie ile jest teraz, ale kiedyś to było około 100 zł za prowadzenie rachunku ;) Teraz chyba zmniejszyli do 50 zł, ale to i tak absurdalna opłata, można jej uniknąć mając np. wpływ na 10 tys. albo saldo 200 tys. w tym banku. Tak mnie ta tabela opłat i prowizji kiedyś zaszokowała, że się jakoś do nich zraziłam.

   Usuń
  2. Jest to lokata rentierska na okres 3 lat, a więc bardzo długo oraz min. kwota to 150 tyś. Kiedyś czytałem regulamin i kartę produktu i chyba z tego co pamiętam nie ma konieczności zakładania konta do tego depozytu, ale też nie jestem pewien, raczej jednak nie.
   Lokata ta ma swoje plusy i minusy. Wypłata odsetek jest raz w miesiącu, więc jeśli np potrzebujesz dodatkowe środki co miesiąc to jest to dobre rozwiązanie. Oprocentowanie też jest w miarę korzystne. Z drugiej strony jeśli zerwiesz tą lokatę przed upływem 3 lat to bank obniży oprocentowanie do 1%-1.25% za cały okres lokaty i różnice odejmie od kwoty którą zdeponowałeś na lokacie. To jest największy minus tego produktu.
   Moim zdanie ta lokata jest dobra dla kogoś to na pewno wie, że nie będzie potrzebował tych środków prze cały okres 3 lat i którego satysfakcjonuje oprocentowanie w granicach 3%.

   Usuń
  3. No dla mnie to za długo, ja nawet co do 2-letnich się sporo zastanawiam. Mam tylko jedną taką. W okresie 3 lata się sporo może zmienić w kwestii stóp procentowych - jak teraz są rekordowo niskie to może wzrosną. No, ale każdy ma swoje preferencje.

   Usuń
  4. Odpowiedziałem tylko tej osobie, która się zapytała co to za lokata. Oczywiście ja też nie jestem zwolennikiem deponowania oszczędności na długie okresy, ponieważ to jest pułapka, ale nie zawsze. To też zależy np. od tego jakie są warunki produktu, jaki jest procent.

   Usuń
 21. Pani Sylwio, czy poleca Pani Lokatę Cloud?
  Dzwoniłem na infolinię Idea Banku i z tego co już sam wyczytałem, że lokata jest z kontem idealnym, na którym musi być 10% z sumy na lokacie dowiedziałem się, że:
  -konto jest w pełni darmowe
  -nie ma obowiązku comiesięcznych wpłat na konto
  -można wyrobić kartę bez żadnych warunków dodatkowych
  Jedyny, zdaje się mankament, to ten z tą 10% kwotą z lokaty na tym koncie, gdzie pieniądze tak naprawdę nie pracują dla nas. Są jakby uśpione, a IB z nich korzysta.
  Czy jest jeszcze coś co warto byłoby wiedzieć? Prosiłbym o Pani sugestię, wskazówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że lokatę Happy już Pan wykorzystał. Widzę, że Idea zniosła warunkową opłatę za kartę z minimum miesięcznych transakcji bezgotówkowych. To trochę poprawia tą ofertę Cloud. Jak Pan chce tam konto przenieść, to może Pan rozważyć tą ofertę, ale zw. na samą lokatę nie ma sensu. Jak Pan zauważył 10% kapitału musi leżeć na koncie na 0%, co daje nam w efekcie na dany moment na lokacie Cloud 3% - 10%(3%) = 2,7%. Zamiast lokaty Cloud to moim zdaniem znacznie lepszym rozwiązaniem jest opisana w powyższym artykule lokata Bezkarna w BGŻOptima (jeśli Pan jej jeszcze nie wykorzystał) na pełne 3% i nie otwiera się rachunku osobistego tylko darmowe konto oszczędnościowe, które można zamknąć w razie potrzeby przez Internet.

   Usuń
 22. Jestem świeżak w tej materii i mam pytanko: czy jest jakiś okres w bankach jaki muszę odczekać po wygasłej lokacie? Czy np. dziś mi się skończyła, a jutro mogę nową założyć w tym samym oddziale banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba nic odczekiwać, można od razu nową otworzyć. W Idei przez Internet nawet możesz przedłużyć istniejącą lokatę na kilka dni przed jej wygaśnięciem, wskazując na jaką nową lokatę mają zostać przelane środki wraz z odsetkami i tak jest najszybciej i najwygodniej. Nie trzeba chodzić do oddziału. Bodajże 5 dni przed końcem lokaty pojawia się przycisk "Przedłuż" tylko nie pomyl z "Zerwij" ;) bo zerwanie lokaty wiąże się z utratą odsetek.

   Usuń
  2. Nie ma żadnych okresów, nawet w innym oddziale tego samego banku możesz założyć.

   Usuń
  3. Dziękuję za odp :)
   Szkoda, że tą lokatę 4% nie można założyć kilkukrotnie na raz czyli taka najbardziej odpowiednia to chyba "na teraz", bo na 3 % i do tego można ją "użyć" 8 x w ciągu roku.

   Usuń
  4. No to by było za dobrze, ta Happy na 4% to najlepsza lokata na rynku, nigdzie tyle nie ma, ale niestety można ją założyć tylko raz. Co do tej drugiej to domyślam się, że chodzi Ci o tą "Tylko Teraz" - ona jak sama nazwa wskazuje, za chwilę zniknie z oferty, jest tylko na kilka dni. Także nie założysz jej 8x w ciągu roku. Ewentualnie Bezkarna w Optimie Ci zostanie na 3% jeśli jeszcze nie zakładałeś.

   Usuń
  5. Tej "Tylko Teraz" już nie ma. Chyba dzisiaj się skończyła, była raptem przez 2 czy 3 dni. No, ale zostaje jeszcze 3% w Optimie i na dłużej, bo na 3 miesiące. Jak ktoś już wykorzystał Happy to Optima jest najlepszą opcją. Ja już niestety wykorzystałam obie.

   Usuń
  6. Sama nazwa wskazywała, że nie będzie długo w ofercie banku więc można było się spodziewać, że za chwilę zniknie. Lokaty GO z oprocentowaniem 2,75% także już nie ma. Myślę jednak że Idea wypuści w sierpniu dobry produkt.

   Usuń
  7. Przypuszczam, że dopiero najwcześniej za 2 miesiące.

   Usuń
 23. Tak jak myślałem pojawił się dobry produkt depozytowy w Idea Bank jeszcze w sierpniu. Co prawda tylko na 1 miesiąc na 2,75%, ale uważam, że to w miarę korzystna lokata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałam też reklamę na maila. Szkoda, że taki krótki okres. Jak sobie policzyłam różnicę w oprocentowaniu dla aktualnie wolnych środków, to mi wyszła bardzo drobna kwota różnicy w odsetkach. Na 3 miesiące już by była całkiem atrakcyjna jak na dzisiejsze warunki. Dla bardzo dużych sum może to być ciekawa propozycja, bo w przypadku dużych kwot te dziesiętne i setne części procenta już są zauważalne w postaci odsetek. Pewnie za kilka dni zniknie. Przypuszczam, że do końca miesiąca tylko będzie.

   Ostatnio znowu większość banków poobniżała lokaty, słabo...

   Usuń
  2. Lokata Bezkonkurencyjna na 1 miesiąc na 2,75% w Idea Bank już zniknęła z oferty. Tak jak myślałem, była tylko przez kilka dni. To już jest standard jeśli chodzi o ten bank

   Usuń
  3. No one się pojawiają raz na jakiś czas na kilka dni. Moim zdaniem i tak fajnie, że takie czasem wrzucają dla osób, które są już klientami, bo inne banki tak nie robią, a oprocentowanie mają niższe. Jedynie dla nowych klientów można spotkać nieco lepszy procent, więc moim zdanie to jest plus Idea Banku.

   Usuń
  4. Ja też uważam że fajnie. Nie mam większych zastrzeżeń. Oprocentowanie lepsze niż w innych bankach. Jak najbardziej plus dla tego banku, ale tylko z jednym wyjątkiem, lokaty trzeba opłacać w ciągu 5 dni od złożenia wniosku, niestety. W przeszłości czas na zasilenie rachunku to było 14 dni.

   Usuń
  5. No tak 5 dni na zasilenie lokaty to krótki okres. Przy 14-stu jak się komuś później jakaś lokata kończyła, to było większe pole do manewru. Przypuszczam, że ten czas ograniczyli, bo ludzie zakładali dużo wniosków na promocyjne lokaty, których potem nie zasilali, ale tylko przypuszczam.

   Usuń
 24. Dzień dobry, miałabym takie pytanie laika - po zakończeniu lokaty (Happy Plus w Idea Banku) i przy ustawieniu na nieodnawialną, co się dzieje z "kasą"? Chodzi o to, że tam nie ma rachunku, więc gdzie zostają przelane pieniądze? Czy podaje się numer rachunku przy zakładaniu i tam są transferowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zmieniasz na nieodnawialną to podajesz rachunek w innym banku do zwrotu środków i pieniądze trafiają na twoje konto w innym banku.

   Moim zdaniem wygodniej poczekać, aż się skończy i odnowioną już z odsetkami zerwać w pierwszy dzień. Oczywiście jeśli chcesz, żeby pieniądze wróciły na twoje konto w innym banku. Można też przedłużyć na dowolną lokatę w Idei, bo ogólnie mają najlepsze. Te zwykłe nie są już tak dobrze oprocentowane jak Happy, ale i tak lepszych nie znajdziesz.

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za odpowiedź.

   Usuń
  3. Witam, gdzie można edytować lokatę w idea banku po zalogowaniu? Chcę zmienić na nieodnawialna i ustalić zwrot na rachunek. Nie widzę edytuj.

   Usuń
  4. Jak korzystasz z systemu Idea Cloud, to już tam chyba nie ma teraz tej opcji. Możesz zadzwonić do nich i wydać taką dyspozycję - podajesz nr konta do zwrotu środków po zakończeniu lokaty. Możesz też poczekać do dnia zakończenia lokaty i tą odnowioną razem z odsetkami zerwać, jak się odnowi. Podajesz wtedy numer konta do zwrotu środków przez Internet.

   Usuń
 25. Normalnie kipię ze złości. Założyłem kiedyś żonie lokatę HAPPY PLUS w Idea Banku. Z powodów wspólnego konta, z którego robiony był przelew inicjujący lokata nie została założona, została odrzucona. Teraz kiedy problem ten został naprawiony, to po złożeniu wniosku o lokatę od razu dostaję maila, że wniosek został odrzucony, bez podania jakichkolwiek powodów. Podejrzewam, że pewnie żona figuruje jako klient IB, a nawet nie zdążyła nim być. Jak to rozwiązać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo możliwe, że gdzieś widnieje. Może też z Lions Banku? Nie mam pojęcia, może zadzwoń do nich i zapytaj o co chodzi, bo może też być jakaś inna przyczyna. Z Optimy już korzystałeś lub żona? Właśnie aktualizowałam artykuł, bo oni zrobili teraz lokaty na start trochę na wzór Idei - Lokata Bezkarna to taki odpowiednik Happy, a Bezkompromisowa odpowiednik Happy Plus. Opisaliśmy je też w tym artykule dzisiaj.

   Usuń
 26. Mam pytanie odnośnie BGŻ Lokaty Bezkompromisowej, a ściślej: "Potem robimy przelew aktywacyjny w kwocie takiej jaką zdeklarowaliśmy we wniosku do zdeponowania na lokacie. " Czy mogę zrobić przelew aktywacyjny na niższą kwotę (np. 1 zł), a dopiero potem założyć lokatę? Jakoś nie podoba mi się pomysł przelewania kilkudziesięciu tys. zł z możliwością odrzutu przelewu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da się tak zrobić. Lokatę na start można założyć tylko na etapie składania wniosku. Jak już przyjdzie numer rachunku do przelewu to znaczy, że wniosek jest zweryfikowany i zaakceptowany. Jeżeli coś by się nie zgadzało, to pieniądze wracają na konto, z którego został zrobiony przelew. Przy czym, czemu mieliby Ci odrzucić przelew?? Musisz tylko zrobić ze swojego konta. Przy wszystkich lokatach zakładanych przez Internet jak nie masz konta w danym banku jest tak, że robisz przelew na zdeklarowaną kwotę na wskazany numer rachunku.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź :) Myślałam, że mogą odrzucić, bo słyszałam o takich historiach przy zakładaniu rachunków (jakaś niezgodność danych między kontami). Poza tym mam środki zgromadzone na różnych rachunkach, więc teraz przelewam je na jedno konto. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Jeśli poda Pani inne dane we wniosku, a inne będą w przelewie z Pani konta, to mogą odrzucić, ale to i tak się nic nie stanie, bo pieniądze wrócą na Pani konto. Jeśli dane będą się zgadzać, to nie powinno być żadnych problemów.

   Usuń
 27. Pani Sylwio takie pytanie do Pani.
  Z Lokat Idea banku może skorzystać Posiadacz Rachunku, który w okresie ważności oferty złoży poprawnie wypełniony wniosek ważny 2 dni.
  Ok, czyli mam 2 dni na przelanie pieniędzy na wskazany przez bank rachunek. Ale np. składam wniosek o lokatę powiedzmy w poniedziałek rano, czy wówczas mam 48 godzin na przelanie pieniędzy czy tylko czas do wtorku do północy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam była zawsze ważność wniosku 5-7 dni. Chyba skrócili. Trochę poszperałam i domyślam się, że chodzi o lokatę "Tylko Teraz" albo "Halloween"? Ona pewnie za 2 dni zniknie z oferty, bo oni takie czasem wrzucają okazjonalne. Może dlatego mają taki krótki okres ważności wniosku. Wydaje mi się, że do wtorku do północy, bo raczej nie liczą na godziny. Najlepiej złożyć wniosek i do razu zrobić przelew. W zasadzie dzisiaj przelewy dochodzą bardzo szybko, ale trochę przegięli z tym czasem ważności wniosku. Jutro tam zadzwonię się dopytać.

   Usuń
  2. Pamiętam ze kiedyś, chyba kilka lat temu ten okres to 14 dni. To było dobre dla osób, które zakładają depozyty w bankach. Tak, chodzi o te lokaty, pewnie z nich nie skorzystam, po prostu obecne jeszcze trwają i na nie się już nie załapie. Niech Pani coś zrobi żeby wróciły stare czasy i ten okres był dłuższy niż obecnie, chociaż 7 dni. Na pewno wiele osób myśli podobnie.

   Usuń
  3. Ja mam to samo, też się pewnie nie załapię, bo te lokaty się pojawiają tylko na chwilę, a moje jeszcze trwają.

   Tak pamiętam kiedyś wniosek był ważny przez 14 dni, potem 7, niedawno już było 5, ale teraz z tymi dwoma to przegięli.

   Dzwoniłam tam, pytałam, ten okres dwóch dni dotyczy tych chwilowych ofert lokat. Wyraziłam swoją opinię na ten temat przez telefon i napisałam jeszcze maila pogardy. Nic więcej zrobić nie mogę.

   Usuń
  4. Z tym mailem pogardy to już chyba Pani trochę przesadziła. W końcu to ich bank i ich zasady, więc teoretycznie i praktycznie, to bank ma prawo decydować na jakich warunkach zakładamy depozyty. Ale oczywiście niezadowolenie z tego faktu jest duże i można wyrażać swoje opinie. Szkoda jednak, że bank nie wychodzi na przeciw klientom tak jak w przeszłości. Uważam że tym bardziej skoro powiedzieli, że dotyczy ofert chwilowych, to okres powinien być trochę dłuższy. Też mieliby z tego korzyść.

   Usuń
  5. Nie no z tą pogardą to żartowałam, taki slogan. Normalny, kulturalny e-mail wysłałam z moją opinią na temat skrócenia okresu ważności wniosku do 2 dni.

   Usuń
 28. Witam pani Sylwio i proszę o poradę.

  Wczytałem się w tego bloga i wnioskuję, że ja bardzo słabo lokuję pieniądze.
  Mam do ulokowania jakieś 190-200 tys.
  Obecnie mam w Ing Śląskim ok. 60tys. nowych środków na koncie Oko bonus na 2% i ok. 70tys. starych środków na 0,7%. Mam też 60-70tys. w banku WBK Zachodnim na dwóch elokatach na 1%.
  Może warto byłoby przenieść te fundusze na inne lokaty?
  Myślę np. idea bank lub inne.
  Jakie lokaty by mi pani poradziła i w jakiej kolejności?
  Jeszcze nigdy nie zakładałem lokat przez Internet, bo się bałem, że stracę pieniądze. Ale takie by mnie interesowały ponieważ pracuję za granicą. Teraz jestem w Polsce tylko do 6tego stycznia. Chciałbym pewne lokaty, które można założyć przez internet za pomocą dowodu osobistego no i wszelkie sprawy czy ewentualne problemy, żeby też tak załatwić, żebym nie musiał się fatygować do Polski do oddziału banku.
  Proszę o jakieś porady, bo jak tak policzyć całe moje pieniądze to pracują ledwie na 1% chyba.
  Pozdrawiam: Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Panie Grzegorzu.
   Duże kwoty jest dość trudno ulokować. Na pewno zaczęłabym od opisanej w artykule Lokaty Happy Plus na 100 tys., więcej się nie da. Chyba, że był Pan już klientem Idea Banku to niestety odpada. To moim zdaniem najlepsza lokata dla dużych kwot, bo ta bez plusa jest tylko do 10 tys. Po wykorzystaniu Happy Plus w Idei pojawiają się dość ciekawe lokaty promocyjne, ale trudno na nie trafić jak akurat kończy się nam jakaś lokata, a trzymać na koncie i czekać nie ma sensu, bo każdego dnia się traci. Problem będzie z resztą środków. Do niedawna była lokata Bezkompromisowa w BGŻOptima podobna to tej Happy Plus, ale obniżyli jej jakiś miesiąc temu oprocentowanie. To w idei się znajdą lepsze, ale długookresowe. 20 tys. bym dała na lokatę Bezkarną w BGŻOptimie (też opisana w artykule). Tam trzeba założyć konto oszczędnościowe, ale w pełni darmowe i można je zamknąć przez Internet po zakończeniu lokaty, aczkolwiek nie próbowałam zamykać, bo sobie je zostawiłam.

   No i zostaje jeszcze 70-80 tys. na które nie mam pomysłu. Dałabym je chyba na to konto w Optimie na 2,3%, ale tylko do końca okresu promocyjnego (bodajże teraz do 9 lutego jest), bo potem jak się zacznie nowa promocja, to już nie będzie promocyjnego oprocentowania dla tych środków, bo 2,3% jest tylko dla nowych środków, a dla starych 1,7% na dzień dzisiejszy. Ewentualnie potem po założeniu Happy Plus może Pan jeszcze poszukać jakiejś innej w Idea Banku. Ogólnie nie ma nic ciekawszego. Wszystko poobniżali ostatnio.
   Co do zakładania lokat przez Internet ja tylko tak robię od wielu lat. Na początku jak pierwsze zakładałam, to miałam pewne obawy, ale na dzień dzisiejszy już przerobiłam ich bardzo dużo i nigdy nie było żadnych problemów. W artykule powyżej ma Pan bezpieczne linki do ofert lokat na stronach banków.

   Usuń
  2. Tylko nie pomyl tej Plus ze zwykłą Happy Grzegorzu, bo nie założysz na 100 tys. tylko na 10 tys. Happy Plus jest moim zdaniem najlepszą lokatą dla kwoty 100 tys. zł na rynku. Niestety już wykorzystałam. Ta Bezkarna w Optimie na 20 tys. też najlepsza w swojej kategorii, a dla kwot do 10 tys. to zwykła Happy, ale to Ciebie nie dotyczy, bo jak założysz Happy Plus to już zwykłej nie będziesz mógł.

   Usuń
  3. Witam. Lokatę Happy Plus na 100 tys. założę w najbliższy weekend za granicą. Myślę co z resztą środków, ciekawie wygląda ten BGŻOptima, bo tam nawet stare środki zarabiają lepiej niż teraz moje w ING i WBK. Czy tą Optimę też można załatwić wszystko przez internet? I do póki jeszcze jestem w Polsce, czy poleciłaby Pani jakiś bank, w którym jest konto darmowe. I gdy się kończą lokaty przerzucać pieniądze na jakiś lepszy procent niż w moich bankach. A wracając do lokat to niekoniecznie muszę mieć na trzy miesiące. Mogą być też dłuższe nawet do roku. I jeszcze pytanko o Idea Bank. Zakładając lokatę Happy Plus nie założę już innej w tym banku? Pozdrawiam: Grzegorz

   Usuń
  4. W takich bankach jak ING i WBK rzeczywiście nie ma sensu trzymać oszczędności, bo mają bardzo niskie oprocentowanie.

   Tą BGŻOptimę też może Pan założyć w pełni przez Internet. Tylko podczas składania wniosku trzeba załadować do systemu skan lub wyraźne zdjęcie dowodu.

   Po założeniu lokaty Happy Plus może Pan potem zakładać inne lokaty w Idea Banku. Nie może Pan tylko zwykłej lokaty Happy tej do 100 tys., bo one są alternatywne - albo jedna, albo druga. Obie są tylko dla nowych klientów.

   W kwestii darmowego konta to proponuję wybrać Nest Bank - dawny Bank Smart. Tam jest w pełni darmowe konto bez warunków do spełniania przez klienta. Prawie nie ma takich kont. Jedna karta jest całkowicie darmowa bez warunków. Są też darmowe konta walutowe bez opłat za prowadzenie i z darmowymi przelewami europejskimi SEPA. Konto również można założyć w pełni przez Internet, aktywując je za pomocą przelewu weryfikacyjnego na 1 zł np. z ING. Przy okazji może Pan tam też zagospodarować 10 tys. zł na 4% na 3 miesiące, bo tam też jest lokata dla nowych klientów, ale tylko zakładających konto osobiste. Można ją założyć przez 30 dni od otwarcia konta. Pod tym linkiem znajdzie Pan szczegółowy opis konta i jak to zrobić http://antyhaczyk.blogspot.com - Nest Bank. Proponuję się zapoznać wcześniej dokładnie, bo jest tam sporo ciekawych rzeczy np. ciekawe konta oszczędnościowe.

   Pozdrawiam

   Usuń
 29. Po zakończeniu lokaty Happy, chciałam zamknąć dostęp do serwisu transakcyjnego. Nie będzie mi już potrzebny. A nie jestem pewna czy za 2, 5... lat nie wprowadzą opłaty za posiadanie jego. Podejrzewam, że zapomnę iż posiadam taki dostęp a nie chciałabym się niemiło zaskoczyć. Dlatego, napiszcie mi jak skutecznie zrezygnować z niego?

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie musisz zamykać dostępu do systemu internetowego, nie wprowadzą Ci opłaty. Nawet nie mieliby jak jej pobrać, skoro nie masz konta, to jak? Abstrahując od tego, że taka sytuacja byłaby totalną abstrakcją. Ja mam ten dostęp od 10 lat. W żadnym banku nie ma opłaty za coś takiego jak dostęp do systemu. Poza tym jak zamykasz konta w różnych bankach, to często login, hasło i dostęp do systemu i tak zostaje. Idea ma praktycznie najlepsze lokaty również poza promocją. Będziesz chciała kiedyś znowu założyć i trzeba będzie znowu wszystko na nowo otwierać. Jeśli jednak się uprzesz, to możesz się z nimi skontaktować i wypowiedzieć umowę ramową.

  OdpowiedzUsuń
 31. Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w Idea banku jest jakiś limit odnośnie ilości zakładanych lokat? Mam zamiar otwierać co miesiąc nową lokatę wpłacając na nią od 1000zl do 2000zl na okres 2-3 lat każda i interesuje mnie czy jest taka możliwość w idea banku? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 32. Witaj. Nie słyszałam nigdy o takim limicie, ale może na wszelki wypadek zadzwoń do nich. W każdym razie raczej nie ma takiego ograniczenia o ile nie wynika z jakichś rozwiązań systemowych, ale powinno się dać.

  OdpowiedzUsuń
 33. Dziękuję za odpowiedź Pani Sylwio.

  OdpowiedzUsuń
 34. Ostatnio pojawiła się lokata wielki procent w Idea Bank na 2,5 procent, nawet dobrze. Do wyboru 3 okresy: 2 miesiące, 4 lub 6 miesięcy. Pani Sylwio który wybrać? Czy w najbliższych miesiącach może jeszcze wzrosnąć oprocentowanie czy raczej nie, prawdopodobnie jednak nie. Nie będą mi potrzebne te środki w perspektywie pół roku, więc może wybrać najdłuższy? Jak Pani poradzi?

  OdpowiedzUsuń
 35. Ja bym wzięła na 6, bo raczej trudno się spodziewać wzrostu stóp procentowych w najbliższym czasie. Ona pewnie będzie w ofercie kilka dni i potem zniknie z oferty, także proponuję nie czekać za długo.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 36. Też tak myślałem, ale chciałem poznać Pani zdanie. Tak, raczej długo nie będzie na stronie banku, więc skorzystam. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 37. Pani Sylwio, chciałbym się jeszcze zapytać o Deutsche Bank. Tam też pojawiła się dobra lokata tzw. powitalna na 3 procent na rok czasu. Dodatkowo trzeba też założyć konto, ale do końca roku jest bezpłatne. Ten bank jest sprzedawany w Polsce, ale chyba depozyty są bezpieczne, poza tym jest BFG. Ja mam w tym banku tylko konto oszczędnościowe, więc pytanie czy mogę założyć tą lokatę? Chyba tak. Jeśli tak, to może jednak z tej propozycji skorzystać, zawsze trochę lepsza. Czemu bank wypuścił tak dobrą ofertę i na tak długo?

  OdpowiedzUsuń
 38. Najlepsze pytanie Pani zadała na końcu. Deutsche Bank ma problemy i jest w kiepskiej kondycji finansowej. Widać bardzo potrzebują pieniędzy.

  Nie znam dokładnie tej oferty. Nie wiem też, czy jak Pani nie jest nowy klientem, to może Pani ją założyć, ale możliwe, że tak. Tylko z tego co widzę wymaga założenia konta dbNET Premium, które zapewne wiąże się z jakimiś opłatami i warunkami do spełnienia odnośnie aktywnego korzystania. Zwykle słowo Premium, Vip itp. wiążą się z dość wygórowanymi opłatami i wymaganiami. Przy czym musiałby Pani sobie poczytać w tabeli opłat i prowizji, bo nie sprawdzałam.

  No to już Pani ryzyko jest. Wydaje mi się, że ten bank nie padnie, bo by się cała Europa posypała i znowu by był wielki kryzys finansowy, aczkolwiek jak pokazał kryzys w USA różne rzeczy mogą się zdarzyć w dzisiejszych czasach.

  Fakt jest BFG, ale to zawsze stres, nerwy itp. W przypadku tak wielkiego banku nie wiadomo jakby to wyglądało. Do wypłaty pewnie by były olbrzymie pieniądze, bo to już nie bank spółdzielczy, czy SKOK.

  Nie chcę Pani nic sugerować, bo nie wiem co się może wydarzyć. Ja mimo wszystko bym się chyba bała, ale to nie znaczy, że Deutsche Bank upadnie. Poza tym raczej nie zakładałabym konta premium tylko ze względu na nieco wyższy procent na lokacie. Jak inny bank wykupi polski Deutsche Bank to może nawet lepiej i bezpieczniej. W tej kwestii to musi Pani już sama się zastanowić.

  OdpowiedzUsuń
 39. Pani Sylwio podobno w ostatnich dniach pojawiła się lokata na nowe środki w Alior banku na 9 miesięcy na 2,25%, stałe oprocentowanie. Jednak na stronie banku nie widzę, chyba że nie zauważyłam. Czy może to Pani sprawdzić i napisać co myśli o tej lokacie, czy warto ją założyć.

  OdpowiedzUsuń
 40. Nie widzę tam takiej lokaty, ani w żadnych zestawieniach też jej nie ma. Dla nowych środków jest tam teraz 2% na 92 dni. Także ta nie powala. No i z tego co widzę nawet nie da jej się obecnie założyć przez Internet, tylko trzeba jechać do oddziału.

  OdpowiedzUsuń
 41. No właśnie na stronie banku nie ma. Ale Pani w oddziale powiedziała mi, że jest taka lokata na nowe środki na 2,25% na 9 miesiecy, chyba nie kłamie. Tak w zestawieniach czy rankingach lokat też nie widnieje.
  Pani Sylwio jednak jest ta lokata. Teraz właśnie przeglądam tabele oprocentowania Alior Banku SA dla Klientów Indywidualnych. Obowiązuje od 7 lipca 2017 roku. Rozdział IV. Oprocentowanie Lokat dostępnych w ofercie Banku. Jednak jest, ale powinna też być na stronie banku, jednocześnie tak, żeby było to przejrzyste i nie trzeba szukać po tabelach.

  OdpowiedzUsuń
 42. Rzeczywiście po 15 minutach szukania znalazłam. Jest w tabeli, ale na stronie nie ma oferty. Nie wiem czy jest aktualna nadal. Może tylko w oddziale jest dostępna.

  OdpowiedzUsuń
 43. Tak jest nadal aktualna, chyba tylko w oddziale. Oczywiście nie stanowiłoby problemu dla mnie, żeby tam podejść. Ale jednak nie założę. 9 miesięcy to trochę długo i pewnie pojawi się coś podobnego jeśli chodzi o %. A na stronie nie ma, ponieważ chyba ten bank tak trochę ofertę depozytów traktuje nie do końca poważnie. Jakby im nie zależało do końca na takich klientach, ale to tylko moje takie ogólne wrażenie, więc może się mylę. Jeśli mogę Panią prosić, to niech Pani, że tak powiem, monitoruje sytuację z Deutsche Bank. Jednak ta lokata powitalna na 3 procent jest bardzo atrakcyjna, podobno można z niej skorzystać do końca roku. Wydaje mi się, po przeanalizowaniu na stronie banku, że wszystko jest ok z tą lokatą i kontem. Na razie mnie nie interesuje, ale za kilka miesięcy być może skorzystam. Oby sytuacja właścicielska z tym bankiem się unormowała w okresie pół roku i będzie można jeszcze przed końcem roku założyć, ale zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

  OdpowiedzUsuń
 44. Nie traktuje poważnie, bo Alior ma kupę kasy. Pewnie między innymi z prowizji i nie mają parcia na lokaty. Co do Detusche Banku to poczytałaś dobrze warunki tego konta premium?
  Konto za prawdziwe "0" ;), ALE!!! Pod warunkiem: Jak zapewnisz regularne wpływy na Konto dbNET PREMIUM min. 5000 zł lub będziesz posiadać aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych w wysokości min. 50 000 zł. Od 1.01.2018 opłata za prowadzenie wynosić będzie 20 zł miesięcznie jak nie spełnisz warunków. No chyba, że chcesz od razu po likwidacji lokaty zamykać konto, bo ogólnie DB nie ma raczej za dobrych lokat poza może taką promocją dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
 45. Czyli jednak intuicja mnie nie myliła co do Alior Banku. Rzeczywiście nie zależy im na klientach depozytowych tak za bardzo. Tak oczywiście, przeczytałam warunki konta db premium do tej lokaty. Na tym koncie będzie 0 zł, ale jeśli założę tą lokatę na 50 tyś zł, to jestem zwolniona z opłat całkowicie, prawda. Tak, po roku czasu od założenia lokaty zamykam to konto ponieważ zależy mi tylko na odsetkach z depozytu, a konta to mam w innych bankach. Teraz chodzi o to żeby było to całkowicie bezpieczne. Pani Sylwia to tak raczej podchodzi z rezerwą do tego. A co Ty myślisz Kamilu o tej sytuacji Deutsche Banku? Widzę że raczej jesteś zorientowany w tych tematach.

  OdpowiedzUsuń
 46. Nie wiem jaka będzie przyszłość Deutsche Banku. Tego pewnie nie wie nawet zarząd tego banku. Ja wybieram lokaty dlatego, bo są chyba najbezpieczniejszą formą trzymania oszczędności. Mimo, że jest BFG, to nie wiem czy czułbym się bezpieczny lokując swoje oszczędności w banku z poważnymi problemami finansowymi, ale to tylko moje zdanie. Sama musisz zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
 47. A kiedy skończy się okres lokaty Happy, w jaki sposób mogę przelać środki na inne konto, skoro nie posiadam konta w Idea Banku?

  OdpowiedzUsuń
 48. Jak się zakończy, to się odnowi na kolejny okres. Wtedy zrywasz i podajesz nr rachunku do zwrotu środków (kapitału i odsetek). Podajesz swoje konto w innym banku i gotowe.

  OdpowiedzUsuń
 49. Pani Sylwio mam taki problem. Próbowałem kilkukrotnie założyć lokatę tylko teraz w IDEA BANKU poprzez stronę internetowa banku, ale bezskutecznie. Wszystkie dane wypełniłem, na końcu pojawiła się informacja o treści: "gratulacje, złożyłeś wniosek o lokatę. Potwierdzenie złożenia wniosku wraz z danymi do logowania zostały wysłane na twój adres e-mail, itd". Ale nie mam zupełnie żadnych wiadomości na poczcie na ten temat, więc nie mogę założyć tej lokaty. Pani w oddziale wysłała mnie na infolinie. Może są jakieś kłopoty w systemie, ale wątpię. Pani ma na pewno dobre info na ten temat, bo czytałem, że właśnie w ten sposób zakłada Pani lokaty. Jak można to wytłumaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 50. Witam, rzeczywiście ja tylko w ten sposób zakładam lokaty. Wprawdzie nigdy mi się nie zdarzyło przy zakładaniu lokat, żeby e-mail z banku nie doszedł, a zakładam je w Idei od lat w ten sposób, ale tak się zdarza w różnych innych serwisach. Z systemem raczej jest wszystko ok, ale serwer poczty mógł nawalić. Czy sprawdzał Pan na swojej skrzynce w folderze ze spamem? Może filtr odsiał. Czy korzysta Pan z dodatkowego programu do obsługi poczty na komputerze jak np. Outlook, czy Thunderbird? Jeżeli tak to mogły te maile być odfiltrowane pierwszy raz bezpośrednio na poczcie, a potem drugi raz przez program do obsługi. Mi nigdy nie odsiało poczty z Idea Banku, ale te filtry się teoretycznie same "uczą" - jak Pan kiedyś oznaczył coś podobnego jako niechcianą pocztę. Proszę sprawdzić, czy Panu tych maili po prostu nie oznaczyło jako niechcianą pocztę.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 51. Tak sprawdzałem spam, nic zupełnie nie ma. Nie, nie korzystam z takich programów do obsługi poczty. Chyba nie założę tej lokaty jednak.

  OdpowiedzUsuń
 52. To obstawiam, że to był jakiś problem związany z którymś serwerem pocztowym - Pana, albo ich. Właśnie zrobiłam test wniosku o lokatę Happy na fikcyjne dane i od razu przyszły maile - najpierw z loginem, potem z wnioskiem o lokatę i numerem konta do przelewy.

  Jeśli ma Pan taką możliwość, to może na innego maila przyjdzie. Chociaż mogło też Pana pesel i dane oznaczyć jako że wniosek w systemie u nich już widniej, ale nie wiem. Pani na infolinii raczej nie pomoże, bo to kwestie informatyków bardziej. Może jedynie zgłosić sprawę do odpowiedniego działu.

  OdpowiedzUsuń
 53. Na innego maila też próbowałem, założyłem jeszcze jeden mail, ale na mnie oczywiście. Tak, na info nie zamierzam nawet dzwonić, bo to bez sensu, nic nowego tam nie powiedzą. A zgłaszać sprawy gdzieś dalej też nie będę, no trudno. Ale co ciekawe tego wniosku u nich nie ma w systemie, tak mi Pani w oddziale powiedziała po sprawdzeniu. A czarno na białym pisało na stronie, że tak, złożyłeś, gratulacje itd, wie Pani tak jak pisałem wcześniej.

  Nie chcę Pani męczyć tą moją sprawą, ale jeszcze jedno, już na koniec. Czy możliwe jest, że bank po prostu jakby automatycznie blokuje mi możliwość założenia lokaty u nich z jakiegoś powiedzmy powodu. Tak sobie pomyślałem, że może tak. Próbowałem jeszcze dzisiaj kilka razy z różnych komputerów i nic oczywiście, zawsze to samo. No bo tak, wniosek na stronie wypełniłem, pojawiło się info, że wszystko jest jakby ok, że złożyłeś wniosek, potwierdzenie zostało wysłane na email wraz z danymi do logowania, itd. Poszedłem do banku, żeby zapytać się czemu nie mam na meilu żadnych wiadomości od nich, umowy lokaty i rachunku do zasilenia. Podałem swoje dane, Pani w oddziale sprawdziła i okazało się że mojego wniosku o lokatę w ogóle nie ma w systemie banku, nic więcej nie mogła pomóc, to rozumiem. Więc jakie wyciągnąć podsumowanie z tego wszystkiego. Czy jest to w ogóle możliwe, jak Pani sądzi?

  OdpowiedzUsuń
 54. Myślę, że właśnie tak jest, że Pana automatycznie blokuje - po danych. Lokata Happy jest tylko dla nowych klientów, którzy nie korzystali nigdy wcześniej z usług Idea Banku, w tym także Lion's Banku, który jest częścią Idei. Przypuszczam, że jak składał Pan pierwszy wniosek, to coś poszło nie tak z serwerem pocztowym i mail nie doszedł, a teraz automatycznie blokuje Panu po danych kolejne wnioski. Wniosek jest ważny kilka dni więc już mógł zniknąć z systemu i dlatego Pani w banku go w systemie nie widziała. Kiedyś ludzie zakładali Lokatę Happy w Idei i Lokatę Welcome w Lion's mimo, że w warunkach obu lokat było napisane, że to jeden bank i trzeba być nowym klientem dla obu, ale system tego nie wyłapywał. Więc może wprowadzili jakieś zabezpieczenie, żeby nie składać wielu wniosków. Aczkolwiek to tylko moja spekulacja i przypuszczenia.

  Może alternatywnie wybierze Pan, którąś startową lokatę z BGŻ Optimy, są dość podobne. Po Idei najlepsze. W menu po prawej stronie jest ranking - jest tam link do ich dokładnego opisu. Trzeba razem z lokatą założyć całkowicie darmowe konto oszczędnościowe, ale można je potem zamknąć przez Internet. Ja sobie je akurat zostawiłam, ale jak ktoś nie chce, to można łatwo zamknąć po zakończeniu lokaty w BGŻOptima.

  OdpowiedzUsuń
 55. Dzień dobry. Mam takie pytanie, jaka jest częstotliwość kapitalizacji odsetek na koncie oszczędnościowym w Alior Banku. Czy jest to kapitalizacja dzienna, czy miesięczna, chyba ta pierwsza, ale chciałbym mieć całkowitą pewność. Chcę wypłacić środki przed końcem miesiąca z tego konta oszczędnościowego i nie wiem, czy nie stracę odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak dokładnie jest w Aliorze, ale wszystkie normalne konta oszczędnościowe jakie znam, mają kapitalizację miesięczną. Przy czym chyba to trochę źle rozumiesz. Kapitalizacja miesięczna polega w tym wypadku na tym, że Ci raz w miesiącu wpłacą odsetki na konto, ale jak wypłacisz pieniądze, to nie stracisz odsetek. Po prostu w momencie naliczania odsetek policzą Ci odsetki za te dni, w których pieniądze znajdowały się na konice.

   Reasumując odsetki są wypłacane (doliczane do salda) raz w miesiącu, ale liczone są dla każdego dnia osobno.

   Usuń
 56. Witam serdecznie. Mam na imię Piotr. Chcę założyć Lokatę HAPPY w Ideabanku (4,00% w skali roku na okres 2 miesięcy). Przypuśćmy, że lokuję max kwotę 10 tys. (przewidywany zysk 54 zł). Zakładając lokatę.. oświadczam, że przed zawarciem umowy otrzymałem/am, zapoznałem/am się i akceptuję treść m.in. Umowy o korzystanie z usług bankowości elektronicznej. Moje pytania: Czy przy w/w założeniach na pewno zysk będzie wynosił 54 zł (nie jestem klientem tego banku)? Są jakieś haczyki? Czy mogę założyć również Lokata TYLKO TERAZ (2,75% w skali roku na okres 3 miesiące)? Czy przy zakładaniu mogę od razu zaznaczyć, że lokaty mają być nieodnawialne? Co się dzieje z tą Umową o korzystanie z usług bankowości elektronicznej po zakończeniu lokat (sama się rozwiązuje, trzeba rozwiązać - jeśli tak to w jaki sposób)? Na co jeszcze zwrócić uwagę...? Z góry dziękuję za pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to wyjdzie mniej więcej tyle. Nie ma haczyków. To praktycznie najlepsza lokata na rynku, bez dodatkowych produktów i konieczności zakładania konta.

   Możesz założyć też lokatę Tylko Teraz, ale najpierw załóż tą Happy, bo one są tylko dla nowych klientów, a jak założysz najpierw inną to już nie będziesz nowym klientem.

   Co do umowy o bankowość elektroniczną, to to jest tylko dostęp do systemu banku, nie trzeba jej rozwiązywać. Jak chcesz to możesz rozwiązać, ale nie ma sensu, bo kiedyś możesz chcieć założyć kolejną lokatę, a Idea ma ogólnie najlepsze lokaty. Nie zakładasz konta, nie ma żadnych opłat.

   W starym systemie była możliwość wyłączenia odnawialności przez system bankowości elektronicznej, ale w nowym już nie ma. Możesz zadzwonić i wyłączyć odnawialność, ale najłatwiej jest zalogować się w dzień zakończenia lokaty i jak się odnowi i doliczą się odsetki, to zerwać lub zmienić na inną.

   Usuń
 57. Pani Sylwio mam taką sprawę. Pojawiła się ostatnio oferta konta oszczędnościowego w Getin Banku na dobre oprocentowanie, konkretnie 2,7% na 4 miesiące. Z tym, że aby uzyskać takie oprocentowanie trzeba jednocześnie założyć zwykłe konto osobiste w tym banku. Tu mam pytanie, czy konto osobiste w tym banku jest bezpłatne bez żadnych warunków np. płatności kartą na jakąś kwotę? Ja bym chętnie zdeponował w tym banku trochę oszczędności na te bardzo dobre 2,7 %, ale jeśli to konto osobiste, które także trzeba by założyć nie wiązałoby się z kosztami, czy jakimiś warunkami do spełnienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to takie atrakcyjne jak się wydaje. Z tego co widzę w Tabeli Opłat i Prowizji dla konta osobistego w Getin Banku jest warunek 1 transakcji kartą w miesiącu. Jak nie jest spełniony, to jest opłata 8 zł. Nie da się jej też uniknąć likwidując kartę, bo nie jest to opłata za kartę, tylko za prowadzenie rachunku.

   Kolejna sprawa te 2,7% to jest oprocentowanie promocyjne dla nowych środków. Musiałabym się dokładnie zagłębić w regulamin w jaki sposób są naliczane nowe środki. Promocja jest na 4 miesiące. Podstawowe oprocentowanie poza promocją dla kwot do 50 tys. jest bodajże 1%.

   Usuń
 58. Dzień dobry! Mam pewną zagwozdkę, będę wdzięczna za pomoc. :) Otóż od kilku lat mieszkam za granicą (Niemcy), ale jeszcze nigdzie nie rozliczam podatków, ponieważ wciąż się uczę i nie mam dochodów. Czy w takim razie wciąż mogę założyć lokatę w Ideabanku (mam pl konto)? Czy rezydencja podatkowa - która nie istnieje - może być problemem?

  Pozdrawiam, Patrycja.

  OdpowiedzUsuń
 59. Witaj Patrycjo. Wprawdzie lokaty w Idei zacząłem zakładać wiele lat temu i nie pamiętam, czy tam było pytanie o rezydencję podatkową, ale z tego co się orientuję, to przy pytaniach o tę rezydencję podatkową bankom chodzi głównie o to, czy nie jesteś obywatelem USA z rezydencją w Stanach ze względu na międzynarodowe umowy FACTA. Niemcy są w Unii Europejskiej, więc chyba nie jest to problemem. Jeżeli masz konto w Polsce, to lokata powinna się założyć. Co z tego, że obecnie nie mieszkasz w Polsce, jesteś obywatelem, zawsze możesz tu przyjechać i iść do pracy. Także wydaje mi się, że twoja rezydencja podatkowa w Polsce jest nadal aktywna. Tyle, że nie uzyskujesz dochodu w naszym kraju. Przy czym wiesz, nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że nie powinno być z tego powodu żadnych problemów ze strony Idei. Spróbuj najwyżej Ci odrzucą wniosek i odeślą pieniądze, ale to raczej bardzo mało prawdopodobne, żeby odrzucili, bo nie widzę w Twoim przypadku żadnego powodu do tego.

  OdpowiedzUsuń
 60. Witam, interesuje mnie założenie lokaty Happy na 3 miesiące, ponieważ będzie to moje pierwsze takie konto miałabym zapytania. Moje pytanie jest następujące - skoro nie wymagacie założenia konta oszczędnościowego, to w jaki sposób po 3 miesiącach wypłacie swoje pieniążki?

  2 pytanie: czy lokatę można zamknąć również przez internet? Najchętniej zrobiła bym to wszystko stacjonarnie, aczkolwiek nie ma w moim mieście Waszego oddziału...

  OdpowiedzUsuń
 61. Witam, Antyhaczyk to niezależny blog, nie jesteśmy związani z Idea Bankiem. Przy czym myślę, że potrafię odpowiedzieć na Pani pytania.

  1. Po założeniu lokaty może podać Pani konto w innym banku do zwrotu środków. Domyślnie lokata po założeniu jest ustawiona jako odnawialna. Można to wyłączyć i podać od razu konto do zwrotu pieniędzy. Obecnie trzeba to zrobić na infolinii. Moim zdaniem wygodniej jest poczekać do końca, aż się odnowi, odsetki się doliczą i po odnowieniu zerwać tę odnowioną (co można zrobić przez Internet) - pieniądze wrócą razem z odsetkami na konto, które Pani poda. Jeżeli Pani nie przepada za robieniem takich rzeczy przez Internet, jak już Pani założy lokatę, to w czasie jej trwania może Pani zadzwonić do nich i wyłączyć automatyczne odnawianie, podając jednocześnie konto do zwrotu środków i odsetek po zakończeniu lokaty.

  2. Tak, można ją zerwać w czasie trwania przez Internet i podać konto do zwrotu środków (może być w innym banku). Jeżeli zrobi to Pani przed zakończeniem trwania lokaty, to traci Pani odsetki. Jeżeli zrobi to Pani po zakończeniu lokaty, gdy już się odnowi i odsetki zostaną doliczone do kapitału, to po zerwaniu na konto otrzyma Pani kapitał wraz z odsetkami.

  Te z BGŻ Optimy podane w artykule można zrywać przed terminem bez utraty odsetek za czas. W Idei w przypadku tych lokat, podobnie jak w prawie wszystkich bankach, zrywanie lokaty przed terminem skutkuje utratą odsetek.

  OdpowiedzUsuń
 62. Witam, czy jako nowy klient mogę równocześnie założyć lokatę happy i happy pro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, możesz wybrać albo jedną albo drugą. Potem tam są inne lokaty dostępne też dobre (Idea ma najlepsze oprocentowanie), ale z tych dla nowych klientów musisz wybrać jedną.

   Usuń
 63. Dzień dobry ;) Chciałabym zapytać, czy lokata happy jest bezpieczna? Czy mogę mieć pewność, że moje pieniążki później do mnie wrócą? Czy mam się czegoś obawiać? Jestem młodą osobą, udało mi się trochę odłożyć i mimo wielkich obaw chciałabym zaryzykować i założyć lokatę. Czy słyszeliście Państwo żeby ktoś po zakończonej lokacie miał problemy z odzyskaniem swoich oszczędności? Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 64. Tak samo jak każda inna lokata w banku jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (to instytucja państwowa), więc nie masz się czego obawiać. Nie ma takiej możliwości, żebyś nie dostała pieniędzy z powrotem. Masz pełny dostęp do tej lokaty przez bankowość elektroniczną i możesz sobie ją zerwać i wypłacić w dowolnym momencie, tylko że wtedy nie dostaniesz odsetek. Ta lokata jest na 3 miesiące. Po jej zakończeniu odnawia się automatycznie na kolejne 3 po powiększeniu o naliczone odsetki, ale już na kiepski procent i potem jak już się odnowi, to możesz ją zerwać i wypłacić kapitał z naliczonymi odsetkami na dowolne konto albo zmienić na jakąś inną lokatę w Idei, bo odnowionej nie opłaca się już potem trzymać.

  OdpowiedzUsuń
 65. Potężną wadą tej lokaty jest to, że nie można jej założyć nie posiadając polskiego numeru telefonu. Mimo, że system dopuszcza możliwość klienteli z całego świata (wybór kraju zamieszkania/ numer identyfikacji podatkowej), to nie pozwala na podanie numeru komórki innego niż polski.
  Założyłam tę lokatę (a przynajmniej próbowałam) i niestety nie zauważyłam, że system samoistnie zamienił mi ten numer na polski (+48)
  Nie mogę tego zmienić, chyba że odwiedzę oddziała banku w Polsce (a jak mieszkam w Australii to też mam się pofatygować?). Nawet wtedy muszę mieć polski numer i go zweryfikować.
  Czyli nie dość, że nie otworzyłam lokaty, to jeszcze skutecznie zamknęłam sobie drogę dla wszystkich kolejnych produktów dla nowych klientów.
  Nie mogę wprost uwierzyć, że Idea Bank ma tak archaiczny system.
  Totalna beznadzieja i potężny minus tej lokaty!!!

  OdpowiedzUsuń
 66. Numer telefonu to tak jakby twój klucz do całej bankowości, który daje dostęp do wszystkiego. Dlatego nie może być tak, że sobie go można od tak zmienić. Ktoś mógłby się pod Ciebie podszyć i Cię okraść.

  Nie próbowałem z zagranicznego numeru zakładać tej lokaty, także Ci nie podpowiem niestety.

  OdpowiedzUsuń