[Promocje bankowe i nowe opinie 2020]

Millennium Leasing [Opinie] - Samochodów Maszyn. Czy to dobry leasing?

Leasing banku Millennium działa jako oddzielna spółka z o.o. Jest to jeden z większych leasingów samochodowych. Może nie tak popularny jak EFL, ale jego udziały w rynku leasingu samochodów są znaczące. Przyjrzyjmy się zatem tej firmie i sprawdźmy czy warto skorzystać z jej oferty.

Millennium Leasing

Mimo, że Millennium Leasing jest oddzielną spółką, to doradcy są do dyspozycji klientów zarówno w placówkach spółki jak i w oddziałach banku Millennium. Tylko, że dzisiaj chodzenie do oddziału jest zbędne i czasochłonne. Jest to niewątpliwie firma ze sporym doświadczeniem na rynku, o szerokiej ofercie nie tylko dotyczącej samochodów, ale również innych środków trwałych.

Oferta

 • Leasing samochodów osobowych nowych i używanych, dostawczych, ciężarowych oraz floty, a nawet środków transportu szynowego i morskiego
 • Leasing maszyn i urządzeń - komputerów, maszyn budowlanych, przemysłowych i drogowych
 • Leasing nieruchomości
 • Finansowanie z EBI: tak
 • Leasing finansowy i operacyjny

Jak widać oferta Millennium Leasing jest dosyć szeroka, a nawet nieco nieszablonowa pod tym względem. Szeroka ofert to cecha dużych firm leasingowych działających pod markami znanych banków, co jest niewątpliwe zaletą tej firmy.

Największym zainteresowaniem z reguły cieszy się oczywiście leasing samochodowy. Co zatem Bank Millennium ma nam do zaoferowania? Opłatę wstępna (wpłata własna) od 0%, gdzie "od" sugeruje zapewne jakieś warunki. Ogólnie w przypadku leasingu samochodów najlepiej zwykle wychodzi się na wpłacie własnej na poziomie 10-20%. Brak wpłaty własnej to większe ryzyko dla banku, a za większe ryzyko zwykle gdzieś, w czymś trzeba bankowi zapłacić. Niemniej jednak każda oferta leasingu jest zawsze kwestią indywidualną. W Millennium Leasing możemy bez problemu leasingować samochody zarówno nowe jak i używane. W przypadku innych typów pojazdów, maszyn i urządzeń oczywiście wszelkie opłaty są adekwatnie większe w stosunku do wartości lub specyfiki przedmiotu leasingu.

Opinie klientów

Oczywiście nie obyło się bez szperania w Internecie. Niestety nietrudno trafić na negatywne opinie o Millennium Leasing na forach internetowych portali finansowych. Jest tego naprawdę sporo, co odrobinę dziwi, bo sam Bank Millennium w ramach oferty bankowej ma względnie nie najgorsze opinie. Trzeba wziąć też pod uwagę, że o każdym banku i firmie leasingowej można znaleźć negatywne opinie w sieci. Poza tym to duża firma i udziela wielu leasingów, stąd też ma wielu klientów i sporo opinii. Niestety wiele z nich jest rzeczywiście negatywnym opiniami. Klienci najczęściej narzekają na liczne opłaty dodatkowe związane z wprowadzaniem jakichkolwiek zmian w umowie, czy w przedmiocie leasingu. Poza tym ewentualne problemy przy cesji itp. Nie da się wskazać jakichś ogólnych reguł i problematyczny sfer, bowiem co człowiek to inny przypadek i inny problem. Nie można też zapominać, że o Millennium Leasing jest też sporo pozytywnych opinii i są zadowoleni klienci, ale sporo też jest niezadowolonych, pomijając już tych, którzy nie płacą regularnie faktur, bo opinie takich osób z reguły są negatywne.

Podstawowe Opłaty

Żeby znaleźć tabelę opłat i prowizji na stronie Millennium Leasing trzeba się trochę naszukać. Łatwiej użyć odpowiedniego polecenia w Google, żeby do niej dotrzeć.

Najważniejsze opłaty

Wybrane opłaty Millennium Leasing na samochód
Wewnątrzwspólnotowe nabycie500 zł + koszty rzeczywiste
Import1000 zł + koszty rzeczywiste
Tablice rejestracyjne325 zł
Wpis do dowodu50 zł
Rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy450 zł
Wyrobienie karty pojazdu180 zł
Obsługa ubezpieczenia zewnętrznego200 zł rocznie
Zmiana warunków ubezpieczenia na Korzystającego500 zł
Wezwanie do zapłaty I, II, III50, 70, 90 zł
Sprawdzenie pojazdu używanegoRejestr europejski 250 zł, krajowy 50 zł

Opłat jest oczywiście znacznie więcej, ale nie widzę sensu podawania tu całej tabeli opłat i prowizji. Te powyższe również mogą w każdej chwili ulec zmianie.

Z mojej perspektywy...

Według mnie oferta Millennium nie była najdroższa, ale nie była też ani tania, ani szczególnie konkurencyjna. Dodatkowo w połączeniu z licznymi negatywnymi opiniami w Internecie Millennium odpadł w przedbiegach. W każdym razie to tylko moja subiektywna ocena, a każdy przypadek leasingu jest całkowicie indywidualny. Jeśli nie upierasz się na Millennium Leasing, to poniżej możesz dowiedzieć się kilku cennych rzeczy na temat moim zdaniem najlepszych firm leasingowych i gdzie warto poprosić o ofertę.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Alternatywy. Jak uzyskać tanią ofertę?

Podstawowy błąd jaki popełniają osoby zwierające umowy leasingu, to decydowanie się na pierwszą ofertę bez porównania z innymi. Idą do banku, czy firmy leasingowej i podpisują. Dzisiaj można poprosić o przygotowanie oferty przez Internet poświęcając na to 2-3 minuty, a przecież zwykle w przypadku leasingu samochodów chodzi o dużą kasę. Dlatego warto porównać chociaż kilka. Nawet 2, czy 3. Różnice bywają bardzo duże.

Mało tego pierwsza oferta jaką otrzymujemy zwykle jest nieco zawyżona, bo wiele osób negocjuje warunki. O ile opłaty są sztywne, to reszta nie i można negocjować. Dlatego pierwsza oferta ma zwykle wkalkulowaną potencjalną obniżkę na poczet negocjacji. Agentom i doradcą firm leasingowych bardzo zależy na klientach (czy raczej swojej prowizji). Jednak żeby mogli nam sensownie obniżyć ratę (czynsz leasingowy), który w głównej mierze wpływa na całkowite koszty leasingu, musimy posłużyć się ofertą innej firmy. Wtedy postarają się nam przygotować lepszą kontrofertę. Poza tym, często potrzebują takiej kontroferty z innej firmy do ewentualnego przedłożenia przełożonemu w celu uzasadnienia, czemu tak dużo obniżyli. Bez tego jakiejś dużej obniżki nie dostaniemy. To samo robi się z ubezpieczeniem jeśli uznamy, że składka jest zawyżona. Oni o tym czasem nawet sami wspominają, ale ogólnie się o tym nie mówi.

Gdzie warto poprosić o przygotowanie oferty?

Na pewno warto poprosić o ofertę w EFL - Europejski Fundusz Leasingowy Leasing banku Credit Agricole.

Ma ogólnie bardzo dobre opinie - uznawany za jeden z najlepszych i najtańszych leasingów. Ma też najlepsze opinie w Internecie i jest najczęściej polecany na forach motoryzacyjnych. Dla naszego przypadku oferta EFL też była jedną z najlepszych. W twoim przypadku nie koniecznie będzie tak samo, ale na pewno warto sprawdzić - chociażby dla samego porównania, czy pod ewentualne negocjacje. (Zostawiamy dane kontaktowe i czekamy na telefon. W formularzu możemy wprowadzić wstępne parametry leasingu - np. markę auta, wartość, czas leasingu, wkład własny itp. - ułatwia to potem rozmowę i przygotowanie oferty):

Według mnie jeden z najlepszych.Dodatkowo dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To broker, który porównuje oferty wielu banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingowej, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.

Nic nas to nie kosztuje, poza chwilą czasu poświęconą na 3 min rozmowy w celu podania naszych oczekiwań i parametrów leasingu. Na żadną z ofert nie musimy się decydować, a możemy użyć ich do negocjacji. Zyskać można za to sporo, a jak się przekonacie różnice w ofertach na ten sam samochód, czy inną rzecz, mogą być bardzo duże.

Jak zwykle zachęcam Was do dyskusji w komentarzach oraz wyrażania własnych opinii, szczególnie osoby posiadające leasing w ING Lease.

Powrót do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Leasing ] ⭐Millennium Leasing [Opinie] - Samochodów Maszyn. Czy to dobry leasing?

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
2 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Osobiście mam uraz do banku Millennium...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie Ty jedyny. Ten bank organizacyjnie bardziej przypomina parabank i nie wiem czy nie obrażam tych instytucji. Obsługa posprzedażowa, tj. zmiany w związku z przekształceniem firmy przypomina tragikomedię. Wystawiane faktury, które później są anulowane. Brak widocznych płatności na ich rachunkach to tylko niektóre z sytuacji. Takim instytucjom życzę osobiście żeby zniknęły z rynku, po to żeby nie psuły nerwów ludziom.

  OdpowiedzUsuń