[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Millennium Leasing [Opinie] - Samochodów Maszyn. Czy to dobry leasing?

Leasing banku Millennium działa jako oddzielna spółka z o.o. Jest to jeden z większych leasingów samochodowych. Może nie tak popularny jak EFL, ale jego udziały w rynku leasingu samochodów są znaczące. Przyjrzyjmy się zatem tej firmie i sprawdźmy czy warto skorzystać z jej oferty.

Millennium Leasing

Mimo, że Millennium Leasing jest oddzielną spółką, to doradcy są do dyspozycji klientów zarówno w placówkach spółki jak i w oddziałach banku Millennium. Tylko, że dzisiaj chodzenie do oddziału jest zbędne i czasochłonne. Jest to niewątpliwie firma ze sporym doświadczeniem na rynku, o szerokiej ofercie nie tylko dotyczącej samochodów, ale również innych środków trwałych.

Oferta

 • Leasing samochodów osobowych nowych i używanych, dostawczych, ciężarowych oraz floty, a nawet środków transportu szynowego i morskiego
 • Leasing maszyn i urządzeń - komputerów, maszyn budowlanych, przemysłowych i drogowych
 • Leasing nieruchomości
 • Finansowanie z EBI: tak
 • Leasing finansowy i operacyjny

Jak widać oferta Millennium Leasing jest dosyć szeroka, a nawet nieco nieszablonowa pod tym względem. Szeroka ofert to cecha dużych firm leasingowych działających pod markami znanych banków, co jest niewątpliwe zaletą tej firmy.

Największym zainteresowaniem z reguły cieszy się oczywiście leasing samochodowy. Co zatem Bank Millennium ma nam do zaoferowania? Opłatę wstępna (wpłata własna) od 0%, gdzie "od" sugeruje zapewne jakieś warunki. Ogólnie w przypadku leasingu samochodów najlepiej zwykle wychodzi się na wpłacie własnej na poziomie 10-20%. Brak wpłaty własnej to większe ryzyko dla banku, a za większe ryzyko zwykle gdzieś, w czymś trzeba bankowi zapłacić. Niemniej jednak każda oferta leasingu jest zawsze kwestią indywidualną. W Millennium Leasing możemy bez problemu leasingować samochody zarówno nowe jak i używane. W przypadku innych typów pojazdów, maszyn i urządzeń oczywiście wszelkie opłaty są adekwatnie większe w stosunku do wartości lub specyfiki przedmiotu leasingu.

Opinie klientów

Oczywiście nie obyło się bez szperania w Internecie. Niestety nietrudno trafić na negatywne opinie o Millennium Leasing na forach internetowych portali finansowych. Jest tego naprawdę sporo, co odrobinę dziwi, bo sam Bank Millennium w ramach oferty bankowej ma względnie nie najgorsze opinie. Trzeba wziąć też pod uwagę, że o każdym banku i firmie leasingowej można znaleźć negatywne opinie w sieci. Poza tym to duża firma i udziela wielu leasingów, stąd też ma wielu klientów i sporo opinii. Niestety wiele z nich jest rzeczywiście negatywnym opiniami. Klienci najczęściej narzekają na liczne opłaty dodatkowe związane z wprowadzaniem jakichkolwiek zmian w umowie, czy w przedmiocie leasingu. Poza tym ewentualne problemy przy cesji itp. Nie da się wskazać jakichś ogólnych reguł i problematyczny sfer, bowiem co człowiek to inny przypadek i inny problem. Nie można też zapominać, że o Millennium Leasing jest też sporo pozytywnych opinii i są zadowoleni klienci, ale sporo też jest niezadowolonych, pomijając już tych, którzy nie płacą regularnie faktur, bo opinie takich osób z reguły są negatywne.

Podstawowe Opłaty

Żeby znaleźć tabelę opłat i prowizji na stronie Millennium Leasing trzeba się trochę naszukać. Łatwiej użyć odpowiedniego polecenia w Google, żeby do niej dotrzeć.

Najważniejsze opłaty

Wybrane opłaty Millennium Leasing na samochód
Wewnątrzwspólnotowe nabycie500 zł + koszty rzeczywiste
Import1000 zł + koszty rzeczywiste
Tablice rejestracyjne325 zł
Wpis do dowodu50 zł
Rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy450 zł
Wyrobienie karty pojazdu180 zł
Obsługa ubezpieczenia zewnętrznego200 zł rocznie
Zmiana warunków ubezpieczenia na Korzystającego500 zł
Wezwanie do zapłaty I, II, III50, 70, 90 zł
Sprawdzenie pojazdu używanegoRejestr europejski 250 zł, krajowy 50 zł

Opłat jest oczywiście znacznie więcej, ale nie widzę sensu podawania tu całej tabeli opłat i prowizji. Te powyższe również mogą w każdej chwili ulec zmianie.

Z mojej perspektywy...

Według mnie oferta Millennium nie była najdroższa, ale nie była też ani tania, ani szczególnie konkurencyjna. Dodatkowo w połączeniu z licznymi negatywnymi opiniami w Internecie Millennium odpadł w przedbiegach. W każdym razie to tylko moja subiektywna ocena, a każdy przypadek leasingu jest całkowicie indywidualny. Jeśli nie upierasz się na Millennium Leasing, to poniżej możesz dowiedzieć się kilku cennych rzeczy na temat moim zdaniem najlepszych firm leasingowych i gdzie warto poprosić o ofertę.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Alternatywy. Jak uzyskać tanią ofertę?

Podstawowy błąd jaki popełniają osoby zwierające umowy leasingu, to decydowanie się na pierwszą ofertę bez porównania z innymi. Idą do banku, czy firmy leasingowej i podpisują. Dzisiaj można poprosić o przygotowanie oferty przez Internet poświęcając na to 2-3 minuty, a przecież zwykle w przypadku leasingu samochodów chodzi o dużą kasę. Dlatego warto porównać chociaż kilka. Nawet 2, czy 3. Różnice bywają bardzo duże.

Mało tego pierwsza oferta jaką otrzymujemy zwykle jest nieco zawyżona, bo wiele osób negocjuje warunki. O ile opłaty są sztywne, to reszta nie i można negocjować. Dlatego pierwsza oferta ma zwykle wkalkulowaną potencjalną obniżkę na poczet negocjacji. Agentom i doradcą firm leasingowych bardzo zależy na klientach (czy raczej swojej prowizji). Jednak żeby mogli nam sensownie obniżyć ratę (czynsz leasingowy), który w głównej mierze wpływa na całkowite koszty leasingu, musimy posłużyć się ofertą innej firmy. Wtedy postarają się nam przygotować lepszą kontrofertę. Poza tym, często potrzebują takiej kontroferty z innej firmy do ewentualnego przedłożenia przełożonemu w celu uzasadnienia, czemu tak dużo obniżyli. Bez tego jakiejś dużej obniżki nie dostaniemy. To samo robi się z ubezpieczeniem jeśli uznamy, że składka jest zawyżona. Oni o tym czasem nawet sami wspominają, ale ogólnie się o tym nie mówi.

Gdzie warto poprosić o przygotowanie oferty?

Na pewno warto zapytać w Vehis. Mają bardzo dobre oferty. Z resztą chwalą się, że można przedstawić im inną ofertę i zaproponują lepszą. Działają już dobrych kilka lat na rynku, ale nie jest to jeszcze tak znana platforma jak te bankowe i może dlatego te oferty są rzeczywiście atrakcyjne. Można poprosić o ofertę na własny samochód, a można też kupić u nich samochód z finansowaniem. Jako duży partner mają lepsze ceny w salonach niż pojedynczy klient.

Oferta jest dla osób prywatnych i firm:

 • leasing
 • kredyt samochodowy
 • najem długoterminowy
 • samochody z finansowaniem lub samo finansowanie

Skontaktują się sami i nie będzie trzeba przechodzić przez automatyczną infolinię.

Warto zostawić kontakt i poprosić o ofertę, chociażby dla samego porównania. Poza tym nawet jeśli się nie zdecydujemy, to można ją przedstawić później w innej firmie przy negocjacji warunków, a to zawsze działa i pozwala obniżyć cenę. Samochód to jednak spory wydatek, więc dobrze poświęcić chwilę czasu i sprawdzić kilka ofert.

Dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To broker, który porównuje oferty wielu banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji i inne umowy, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingowej, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.

Nic nas to nie kosztuje, poza chwilą czasu poświęconą na 3 min rozmowy w celu podania naszych oczekiwań i parametrów leasingu. Na żadną z ofert nie musimy się decydować, a możemy użyć ich do negocjacji. Zyskać można za to sporo, a jak się przekonacie różnice w ofertach na ten sam samochód, czy inną rzecz, mogą być bardzo duże.

Jak zwykle zachęcam Was do dyskusji w komentarzach oraz wyrażania własnych opinii, szczególnie osoby posiadające leasing w Millennium Leasing.

Powrót do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Leasing ] ✅Millennium Leasing [Opinie] - Samochodów Maszyn. Czy to dobry leasing?

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
16 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Osobiście mam uraz do banku Millennium...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie Ty jedyny. Ten bank organizacyjnie bardziej przypomina parabank i nie wiem czy nie obrażam tych instytucji. Obsługa posprzedażowa, tj. zmiany w związku z przekształceniem firmy przypomina tragikomedię. Wystawiane faktury, które później są anulowane. Brak widocznych płatności na ich rachunkach to tylko niektóre z sytuacji. Takim instytucjom życzę osobiście żeby zniknęły z rynku, po to żeby nie psuły nerwów ludziom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważajcie na Tabelę opłat dodatkowych. Jej zmiana zgodnie z zapisami umowy nie stanowi zmiany umowy. Zatem mogą sobie wprowadzać dowolne opłaty w majestacie prawa.

  Ostatni przykład - za wystawienie faktury papierowej 15 zł. Klient się dowiaduje o tym otrzymując fakturę ! Mimo, że jestem klientem od kilku lat - odradzam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Millennium Laesing wpadło na nowy pomysł wyciągnięcia kasy od klientów. Biorą 20 zł za wystawianie faktur w formie papierowej mimo, że klienci korzystają z ebok i drukują sami. Nie poinformowali o tym klientów. To pomysł nowego dyrektora żeby nie informować oficjalnie. Wiadomo słupki muszą iść w górę. A klienci wku... Raczej następnym razem poszukają oferty u konkurencji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od 6 tygodni trwa sporządzanie i zatwierdzanie umowy cesji leasingu.... Jedyną informację, którą dostaję od firmy jest: "Dokumenty są w wprowadzone do systemu, będziemy pana informować". I tak od 6 tygodni. Dodam dla ułatwienia, że trochę mi się spieszyło. Nie polecam z całych sił.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy to zgodne z prawem, że przedstawiciel Millennium leasing ZAPOWIEDZIAŁ mi "wizytację" w mojej firmie, która jest jednocześnie moim domem? Czy to jest zgodne z prawem polskim, zwłaszcza w obecnej sytuacji związanej z restrykcjami covid-19? Czy to nie podchodzi pod zakłócanie "miru domowego"? Przecież przyznali mi leasing po procedurze formalnej (szczegółowa dokumentacja). Należy podkreślić, że żaden z poprzednich leasingodawców nie praktykował takiej metody sprawdzania mojej wiarygodności finansowej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej. Ogólnie o zakłócaniu czegokolwiek domowego nie ma mowy, bo w końcu to siedziba firmy (jak podałeś). Dom to inna funkcja tego budynku. Przy czym tak ogólnie, to jakiś absurd. W życiu nie słyszałem o wizytacji w firmie, czy w domu ze strony leasingu. Co z tego, że masz firmę zarejestrowaną w domu? Podobnie ma cała masa mikroprzedsiębiorstw w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 8. Serio? Millennium chce do Ciebie przyjechać? To jakiś chyba żart.

  OdpowiedzUsuń
 9. Najgorszy leasingodawca z jakim miałem do czynienia! 3 dni opóźnienia w opłaceniu FV i od razu przypominają za co biorą sobie 61 zł od każdego przypomnienia! Patologia, ponieważ nie reagują na żadne prośby i wnioski odnośnie zaprzestania niepotrzebnych przypomnień. Radze omijać szerokim łukiem!

  OdpowiedzUsuń
 10. Millennium Leasing to korporacja do wyciągania pieniędzy od klienta i to na każdym kroku. Mam wrażenie, że pracownicy celowo przeszkoleni na obciążenie klienta jak największą ilością przeróżnych rachunków. Nie ma kontaktu z osoba odpowiedzialną. Konsultanci są niekompetentni. Stanowczo radzę nie podpisywać żadnych umów z tą firma.

  Stanisław 26 stycznia 2021 22:15

  Millenium Leasing jest korporacją do wyciągania pieniędzy od klientów i to na każdym kroku. Niedbalstwo pracowników przewyższa wszystkie granicy. Odradzam wszystkim podpisywanie z nimi jakichkolwiek umów.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostrzegam przed Millennium Leasing. Tylko czekają aż spłacisz większość rat i zdarzy ci się takie spóźnienie, żeby wypowiedzieć umowę. W takim przypadku albo od razu zabiorą ci pojazd, albo zrobią opłatę za wznowienie umowy jaką tylko chcą. Nie ma w umowie wysokości takiej opłaty. To potrafi być wartość kilku rat.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dramat!!! Millennium Leasing od prawie dwóch miesięcy nie przesłał mi księgowania wpłaconych środków (z nadpłatą) na wcześniejszy wykup przedmiotu leasingu. Paradoksalnie w między czasie na mój wniosek zakończył umowę, przesłał fakturę i kartę pojazdu. Wcześniej zostałem poinformowany, że na rachunku jest niedopłata około 5 PLN! (słownie pięć złotych)!! Pomimo, że wysłałem do Millennium Leasing 16 maili nie dostałem informacji na temat księgowania. Żeby być precyzyjnym jedyny mail zwrotny z 12 marca brzmiał: "Dzień dobry, W tej sprawie zostało złożone zgłoszenie do Działu Monitoringu, z prośbą o rozpisanie na co została zaksięgowana Państwa wpłata. Na ten moment jeszcze nie otrzymałem informacji. Przepraszam za tak długi czas oczekiwania. Pozdrawiam, Łukasz ..." Do dziś nic się nie zadziało. W dniu wczorajszym wysłałem kolejnego maila do osób zajmujących się sprawą w tym na jedyny dostępny adres mailowy do kontaktu dla mediów oraz Prezesa i .... i dalej nic. Kuba

  OdpowiedzUsuń
 13. Oferta nie jest zła, ale obsługa klienta to tragedia. Nie da się tam dodzwonić, a na odpowiedź na e-maila czeka się tygodniami, więc jak jakaś pilna sprawa to dramat. Najlepsze, że cały rok tłumaczą to trudną sytuacją z Covidem i po roku dalej nie stać ich aby zatrudnić więcej konsultantów ,aby sprostać podstawowym standardom obsługi klienta.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem klientem od wielu lat. Moja opinia jest taka. Potwierdzam, że kontakt do nich jest tragiczny, obsługa czasami sprawia wrażenie zupełnie niekompetentnej. Sama oferta nie jest taka zła na tle konkurencji. Nie mogę natomiast narzekać na sam przebieg umowy. Mnie akurat nigdy nie zdarzyło się zalegać z jakąś ratą, więc wszystko zawsze przebiegało sprawnie. Raz tylko czekałam dłużej na dokumenty przy wykupie samochodu i to w zasadzie tyle. Korzystałam również z ofert EFL i Getina i podsumowując, wszędzie jest dobrze jeśli płacisz regularnie raty.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ma Pan rację. My spłaciliśmy pojazd po wypowiedzeniu umowy wraz z wykupem, a oni zrobili zgłoszenie o przewłaszczeniu nadpłata na umowie 21 tys i jeszcze chcą pojazd o wartości 120,000.

  OdpowiedzUsuń
 16. Najgorszy bank do leasingu! Pracownicy niekompetentni! Biorą opłaty za upomnienia 110 zł, mino że to pracownik nie dopilnował konkretów płatności, ale oczywiście wina klienta! Nie polecam nikomu najgorszy bank pod każdym kątem!

  OdpowiedzUsuń