[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Lokata Happy | PRO w Idea Bank [Opinie, Warunki, Promocyjne Lokaty] Nowe Środki, Plus, Beztroska, Nr 1, Cloud, Stabilna

Lokata Happy to zwykle najlepsza lokata w Idea Bank oferowana dla nowych klientów. Obserwuję rynek lokat bankowych od lat, głównie ze względu na fakt, że sama lubię bezpieczeństwo i swój kapitał lokuję na klasycznych lokatach bankowych. Po prostu nie lubię tracić pieniędzy. O Lokacie Happy mogę powiedzieć tyle, że zawsze była najwyżej oprocentowaną lokatą na rynku wśród klasycznych lokat bankowych bez dodatków typu fundusze inwestycyjne, wymogów zakładania konta i płacenia kartą, planów wieloletniego inwestowania, czy produktów strukturyzowanych związanych z giełdą, na których można wyjść na 0. Obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej oczywiście wpływają na oprocentowanie we wszystkich bankach, jednak z tego co zauważyłam na przestrzeni lat, lokata Happy zawsze miała najwyższy procent na tle konkurencji. Lokata Happy w Idea Bank
Nasza Ocena: 5 star 5 na 5

Uwaga! Aktualizacja: Idea Bank został przymusowo zrestrukturyzowany przez BFG i przejął go bank Pekao SA. Niestety nie ma w nim sensownych lokat. W dalszej części artykułu są jednak podane pewne alternatywne bank dla Idei.
Zobacz alternatywy: Inne Lokaty

Z Idea Bankiem mam tyle do czynienia, że często korzystam z ich lokat, zawsze przez Internet. Osobiście nie mam w tej kwestii im nic do zarzucenia, zawsze atrakcyjnie oprocentowane, zawsze czytelnie opisane i wszystko zawsze działa bez problemów. Z innych produktów złożonych nie korzystam ze względu na fakt, że preferuję lokaty i przejrzyste warunki. Dlatego też nie mam na co narzekać. Lokata Happy to z kolei oferta od której warto zacząć współpracę z tym bankiem, bo po prostu zawsze są najwyżej oprocentowanymi lokatami na rynku.

Lokata Happy dla nowych klientów (bez otwierania konta) do 20 tys. zł [wycofana]

Lokatę Happy może założyć tylko nowy klient Banku Idea. Niestety można ją założyć tylko raz. Okres trwania lokaty to 3 miesiące - atrakcyjniejszego oprocentowania nie znajdziemy. Z reguły tego typu lokaty "na start" są na 1-2 miesiące. Zatem 3 miesięczny okres jest ewidentnie zaletą tej lokaty. Minimalna kwota to 500 zł, maksymalna 20 000 zł. Do założenia lokaty nie trzeba zakładać konta w Idea Bank, co też jest niewątpliwa zaletą. Zakłada się ją w pełni przez Internet - sam proces zakładania opisze poniżej. Ogólnie jest bardzo prosty i zajmuje maksymalnie kilka minut.

Zalety Lokaty Happy

 • Zawsze najwyżej oprocentowana lokata na rynku.
 • Nie trzeba zakładać konta.
 • Zakładana w pełni przez Internet.
 • 3 miesięczny okres trwania lokaty - co jest najdłuższym okresem wśród lokat "na start" dostępnych na rynku.
 • Przejrzyste warunki bez dodatków i haczyków.
 • Lokata w banku obecnym na rynku od wielu lat, objętym Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. W przypadku bankructwa banku (co jest nota bene bardzo mało prawdopodobne) otrzymamy nasze pieniądze od BFG.

Wady Lokaty Happy

 • Tylko dla nowych klientów.
 • Można założyć tylko jedną.

Jak założyć lokatę Happy?

Proces jest bardzo prosty. Poniżej zamieszczam link do wniosku na stronie Idea Bank. Trzeba go wypełnić swoimi danymi, podać e-mail i numer telefonu. Następnie otrzymamy potwierdzenie złożenia wniosku na podany przez nas adres e-mail, w którym będzie znajdować się numer konta na jaki należy zrobić przelew na lokatę. Istotne jednak jest to, że przelew ten musimy wykonać z naszego rachunku bankowego. Nie może to być konto kogoś innego. Nasze dane muszą się zgadzać. Adres zamieszkania też musi być ten sam. Nie jest to wymysł banku. Wynika to z ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Trzeba też wgrać do systemu skan lub zdjęcie np. z telefonu naszego dowodu osobistego. System sam zweryfikuje poprawność danych we wniosku z tymi w dowodzie. Teraz już w każdym banku podczas zakładania lokat i kont przez Internet wgrywać / zdjęcie dowodu.

Lokata Happy Pro - Bez zakładania konta, zakładana w pełni przez Internet (od 20 000 do 400 000 zł) na 3 miesiące [wycofana]

Dla większych kwot lokata Happy PRO to najlepsza lokata na rynku polskich banków. Jest trochę niżej oprocentowana niż wersja podstawowa, ale za to możemy zdeponować większą kwotę - bo do 200 tys. na 3 miesiące. Obecnie istnieje taka zależność na rynku bankowym, że promocyjne lokaty mają ograniczenia kwotowe, a im większa kwota tym oprocentowanie mniejsze. Wydawałoby się, że powinno być odwrotnie, ale te lokaty mają za zadanie przyciągać klientów, a oferują oprocentowanie znacznie wyższe niż w innych bankach.

Po założeniu lokaty otrzymamy oddzielnie dla bezpieczeństwa na telefon i adres e-mail login i hasło do logowania, które po zalogowaniu można zmienić. Lokata zakłada się domyślnie jako odnawialna. Warto to zmienić po zalogowaniu, bo odnowienia są już na gorszych warunkach. Można ustawić lokatę jako nieodnawialną i ewentualnie po jej zakończeniu założyć inną lub przedłużyć ręcznie wybierając inna ofertę. Żeby zmienić lokatę na nieodnawialną należy podać numer rachunku do zwrotu środków. Można ją też zerwać tuż po odnowieniu i wskazać rachunek do zwrotu środków wraz z odsetkami.

Alternatywy:

Niestety oprocentowanie w polskich bankach jest już obecnie wręcz tragiczne i na pewno w najbliższym czasie wyższe nie będzie. Jakąś alternatywą mogą być europejskie banki, które otrzymały zgodę od polskiej Komisji Nadzoru Finansowego na oferowanie lokat w Polsce. Wszystkie bankowe fundusze gwarancyjne w Unii Europejskiej działają na tych samych zasadach i funkcjonują w oparciu o te same dyrektywy europejskie. Polski BFG to nie rewelacyjny pomysł naszych polityków, a wymóg wprowadzony przez Unię Europejską. Tak samo jest w pozostałych krajach członkowskich. Takie banki mają siedziby w Polsce i oferują lokaty w złotówkach. Zwykle zakłada się je przez Internet. Jednak ochrona kapitału gwarantowana jest przez bankowy fundusz gwarancyjny z kraju, z którego wywodzi się banki. Takie banki działają zwykle w całej Unii na tych samych zasadach. Ewentualne wypłaty z zagranicznych bankowych funduszy gwarancyjnych, z tego co udało mi się dowiedzieć, powinny odbywać się w formie przelewów internetowych. Dodatkowo w obecnej sytuacji bankowe fundusze gwarancyjne krajów strefy euro wydają się bezpieczniejsze niż nasz.

Banki europejskie dają lepsze oprocentowanie dla dłuższych lokat. Obecnie lepiej wybierać dłuższe lokaty, bo według obecnego trendu oprocentowanie dla ofert nowych lokat będzie niedługo bliskie zeru. Z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej.

InBank Lokata od 5000 do 50 000 zagraniczna alternatywa za zgodą KNF

Jak ktoś już był klientem Idei albo nie ma zaufania do banków pokoju Getinu ze względu na różne afery i kiepską kondycję finansową, to ciekawą alternatywą może być też InBank. To estoński bank działający od wielu lat w kilku państwach Unii Europejskiej. Bank otrzymał od KNF zgodę na działalność w Polsce i działa w naszym kraju dłużej niż Facto. U nas jest znany bardziej z oferty kredytowej. Działalność InBank jest stricte bankowa - gromadzi depozyty i udziela kredytów - nie ma tam inwestycji, funduszy, polisolokat, lokat strukturyzowanych, ani nawet kont. Przy czym gwarantem nie jest nasz BFG, tylko estoński. Lokaty są za to dość dobrze oprocentowane na tle naszych banków. Zakłada się je całkowicie przez Internet.

 • Lokata na Start 3 miesiące - 8,5% 👍 [najlepsza na rynku] (dla nowych klientów, od 1000 do 50000 zł)
 • Lokata na 60 miesięcy - 3,50% (nie ma sensu)
 • Lokata na 48 miesięcy - 3,50% (nie ma sensu)
 • Lokata na 36 miesięcy - 3,50% (nie ma sensu)
 • Lokata na 24 miesięcy - 4,00% (nie ma sensu)
 • Lokata na 12 miesięcy - 4,00% (nie ma sensu)
 • Lokata na 6 miesięcy - 8,00% (8,10%) 👍 OK
 • Lokata na 3 miesiące - 7,75% (7,85%) 👍 OK
 • Lokata na 1 miesiąc - 7,25% (7,35%) 👍 OK po miesiącu, po odnowieniu lokaty, będzie już 7,35%
 • ➕ Dodatkowo ustawiając lokatę jako odnawialną, po odnowieniu dostaniemy na kolejny okres +0,1% względem standardowego oprocentowania aktualnego dla danego okresu lokaty
 • Zakres kwot od 5000 do 50 000 zł
 • W sumie można założyć lokat na 400 000 zł

👍 - według mnie najlepsze opcje w swojej klasie.


Ze względu na dynamiczne zmiany stóp procentowych w ostatnim czasie, moim zdaniem lepiej wybierać krótkie okresy lokat.

To najczęściej wyszukiwana na naszym blogu lokata, co z resztą nie dziwi, bo jest najlepiej oprocentowana.

Lokata Dla Nowych Środków

Lokata na Nowe Środki (dawana Lokata Power) to często pojawiająca się w ofercie Idea Banku lokata przeznaczona dla nowych środków. Często jest to mylnie odczytywane przez klientów. Dla nowych klientów nie ma to znaczenia, ale jeśli już jesteś klientem Idei, to warto wiedzieć czym dokładnie są nowe środki. Nie chodzi tu o nowe pieniądze w sensie, że wpłacimy je na tę lokatę z innego banku. Chodzi tu o saldo wszystkich środków zgromadzonych na lokatach i rachunkach w Idea banku w ustalonym przez bank dniu, co zawsze jest podane w opisie lokaty. Tylko trzeba to przeczytać! Nowe środki to nadwyżka nad saldem z tego ustalonego przez bank dnia. Po założeniu lokaty bank sprawdza aktualne saldo w stosunku do salda z tego dnia podanego w opisie lokaty. Ostatnio jest to 20 dzień miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym zakładamy lokatę. Oferta tej lokaty pojawia się okresami. Po zakończeniu jednego bank wprowadza nowy.

Żeby to w prosty sposób wytłumaczyć posłużę się może przykładem. Załóżmy, że mamy dwie lokaty w Idea Banku na 10 000 zł i na 20 000 zł. W określonym w ofercie Lokaty dla nowych środków dniu nasze saldo zgromadzonych w Idea Banku środków wynosi zatem 30 000 zł. Zakładamy nową lokatę dla Nowych Środków, a w międzyczasie kończy nam się lokata na 10 000 zł i te środki wypływają z Idea Bank do innego banku. W takim wypadku w momencie sprawdzania salda po zakończeniu trwania danego okresu oferty lokaty Nowe Środki zdeponowanej na niej środki nie będą w pełni nadwyżką nad saldem początkowym i bank obniży nam oprocentowanie na lokacie, bo nie będą to nowe środki.

Zasada ta stosowana jest nie tylko w Idei, ale przez wszystkie banki oferujące jakiekolwiek produkty przeznaczone dla nowych środków. Brzmi może to nieco skomplikowanie, ale w praktyce jest bardzo proste, a jeżeli jesteś nowym klientem, to nie musisz się tym w ogóle przejmować, bo wszystkie środki będą nowe.

Lokata Stabilna i Lokata Nr 1 - krótko lub długoterminowe

Lokata Stabilna i Lokata Nr 1 to już standardowe lokaty w Idea Banku. Warto się nimi (jak i innymi pozostałymi) zainteresować dopiero po wykorzystaniu lokaty na start. Są niżej oprocentowane, ale na tle innych banków i dzisiejszego poziomu oprocentowania i tak mają dobry procent. Ogólnie we wszystkich wyżej wymienionych możemy dość swobodnie wybrać okres lokaty i od wybranego wariantu zależy również oprocentowanie. Wybierając jedną z tych lokat na krótsze okresy zyskamy mniejsze oprocentowanie. Im dłuższy okres wybieramy, tym zyskamy większe oprocentowanie. Moim zdaniem najbardziej opłacalny jest jeden wariant Lokaty Stabilnej - na dwa lata. Możemy tam zyskać ten sam procent, który zyskamy na lokacie Fair Play zakładając ją na 3 lata, a pieniądze są krócej zamrożone. Poza tym 3 lata to długi okres i nie wiadomo jak się będą kształtować stopy procentowe w tak długim okresie. Fair Play też możemy założyć na 2 lata, ale z niższym procentem niż Stabilną. Z kolei Lokata Nr 1 jest już gorzej oprocentowana. Także uważam, że najlepszym wyborem jest lokata Stabilna na dwa lata. Aktualizacja: Lokata Fair Play została wycofana z oferty banku.

Lokata Beztroska

Lokata beztroska różni się tym od pozostałych lokat w Idei, że można ją zerwać bez utraty odsetek. Czasami bywa atrakcyjne oprocentowana, ale zwykle w ofercie Idei są lepsze lokaty niż lokata Beztroska.

Lokata Cloud w Idea Banku

Lokata Cloud to nieco gorzej oprocentowana lokata od lokaty Happy, aczkolwiek na tle innych banków i tak dość konkurencyjna i jedna z wyższych (teoretycznie). Niestety lokatę Cloud można założyć tylko z Kontem Idealnym. Konto jest w zasadzie darmowe bez warunków. Podobnie jak i karta do niego również jest darmowa bez warunków, ale jak dla mnie jeśli ktoś rzeczywiście nie chce zakładać sobie konta w Idea Banku i miałby to robić tylko dla tej lokaty, to mija się to z celem. Lokata Cloud ma jeszcze jeden kluczowy minus, który z mojej perspektywy ją skreśla. Mianowicie posiada dość uciążliwy warunek - wymaga utrzymywania na koncie osobistym salda równego co najmniej 10% kapitału zdeponowanego na lokacie. Oczywiście rachunek osobisty oprocentowania nie ma w ogóle (0%), więc te pieniądze nie generuje nam na nim żadnych odsetek.

Lokaty Plus w Idea Banku

Część lokat w Idea Banku posiada drugą, dodatkową wersję z dopiskiem "Plus" w nazwie. Są to lokaty dla posiadaczy konta osobistego (jest ono darmowe i ma dobre opinie). Posiadając konto osobiste w Idei możemy zakładać te lokaty w wersji z plusem, a tym samym są one nieco wyżej oprocentowane. Jednak i tak są słabsze od lokaty Happy, więc w pierwszej kolejności najlepiej skorzystać z lokaty promocyjnej dla nowych klientów.

Inne lokaty w Idea Bank

Idea Bank ma zwykle w ofercie również inne lokaty, których nazwy się zmieniają. Ogólnie są w raczej atrakcyjnie oprocentowane na tle konkurencji, ale gorzej niż te opisane powyżej. Aczkolwiek poza lokatą Happy, różnice nie są duże. Zwykle w ofercie Idea Banku jest też lokata jednodniowa "Ping Pong". Ograniczona do 10 000 zł. Różnica w oprocentowaniu jest moim zdaniem zbyt mała, żeby tracić czas i robić dziennie przelewy i dziennie zakładać tę lokatę.

Reasumując oferta lokat w Idea Banku moim zdaniem jest bardzo dobra na tle innych banków i zdecydowanie się wyróżnia. W sieci można spotkać różne opinie zwykle dotyczące produktów inwestycyjnych, ale tak jest w przypadku wszystkich banków. Korzystając z prostych produktów bankowych takich jak lokaty, nie mam osobiście temu bankowi nic do zarzucenia. Lokaty te zakłada się bardzo szybko i wygodnie, w większości przypadków nie trzeba posiadać konta w Idea Banku. No i przede wszystkim to praktycznie prawie zawsze najlepsze lokaty na rynku. Lokaty Happy i Happy Pro były zawsze najwyżej oprocentowanymi lokatami w swojej klasie i ogólnie wśród lokat bez warunków do spełnienia i dodatkowych produktów. Oczywiście klasyczne lokaty w formie depozytów w Idea Banku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach [ ☑️ Lokaty ] Lokata Happy | PRO w Idea Bank

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
28 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Ostatnia sensowna lokata z polskich banków to Happy z Idei. Niestety Idea też podobnie jak cała reszta sukcesywnie przycina oprocentowanie, tyle że już nie ma za bardzo z czego przycinać. Niedługo już nic nie będzie. Skarpeta i inflacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. To zawsze była najlepsza lokata w polskich bankach. Ja niestety wykorzystałam ją lata temu i teraz to już naprawdę nie mam gdzie dać oszczędności. Zostają tylko zagraniczne banki, a te też pewnie obniżą niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy robiąc przelew z konta bankowego przelać na numer lokaty. Jest to moja pierwsza lokata tego typu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po wypełnieniu wniosku przychodzi e-mail z numerem konta, na które trzeba przelać zdeklarowaną we wniosku kwotę lokaty, a numer lokaty wpisuje się w tytule przelewu. Konto, z którego robimy przelew na rachunek lokaty musi należeć do nas. Dane muszą się zgadzać inaczej lokata nie zostanie założona. Takie są wymogi prawne wynikające z ustawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Chciałem zapytać czy po lokacie Happy można założyć Happy Pro?

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety nie, to lokaty dla nowych klientów. Można taką wziąć tylko raz - albo jedną, albo drugą. Chyba, że jedną weźmie np. mąż na siebie, a drugą żona na siebie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lokaty w ING już 0,05%. Szał. Ciekawe czy ktoś takie zakłada, bo to praktycznie 0.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam, chciałabym założyć lokatę Idea Cloud obecnie do 2,8%, ale zastanawiam się czy można przy otwarciu rachunku od razu zrezygnować z karty i czy docelowe odsetki, przy pozostawieniu tych 10% na ROR w całym okresie lokaty, będą naliczane od całości tj. np 10 000 zł? I jakie jest realne oprocentowanie przy lokacie na 3 m-ce?

  OdpowiedzUsuń
 9. Cloud się średnio opłaca. Na 100% nie wiem, ale te 10% kwoty pozostawione na ROR chyba nie jest oprocentowane w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
 10. ROR nie jest oprocentowany, to wiem, ale chodzi mi o to, czy podczas zakładania lokaty wpłacam 10 000 zł, potem utrzymuję przez cały okres tylko te 10%, docelowy zysk jest od kwoty pierwotnej? A nie od tych 10%? Bo jeśli tak, to wpłacam 10 000 zł, zostawiam 1 000 zł, a 9 000 wpłacam na inną lokatę lub inwestuję w inne instrumenty.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie bardzo rozumiem, ale jak dla mnie to zakładasz lokatę na 10000 zł, to musisz utrzymywać saldo 1000 zł na ROR i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 12. Lokatę Cloud trzeba zakładać z kontem. Jest tylko na 2 miesiące i ograniczona do 10 tys. To te z Idei na start są moim zdaniem dużo lepsze, bo wysoki procent bez konta. Policz sobie ile zyskasz więcej w te 2 miesiące minus podatek Belki i przemyśl, czy warto zakładać kolejne konto z powodu takiej różnicy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziś założyłam lokatę w Idea banku Happy Pro, niestety nie można jej edytować przez internet i zmienić żeby się nie odnawiała i przelały się nam pieniądze po jej zakończeniu na wskazany rachunek. Jest to możliwe tylko telefonicznie i przez chat audio/video. Coś się zmieniło kiedyś było można?

  OdpowiedzUsuń
 14. Od czasu jak przeszli na system Idea Cloud, to teraz chyba te nowe Happy można zmienić na nieodnawialne telefonicznie, chociaż ja akurat mogłam jeszcze zmieniać sama przez Internet autoodnowienie w tym systemie Idea Cloud, ale to było dawno i może dlatego, że to pierwsza lokata. Zawsze możesz poczekać do zakończenia i od razu zerwać tą odnowioną. Pieniądze z pierwszej lokaty wraz z odsetkami wrócą na wskazane konto.

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam. Czy ktoś może wie, czy po założeniu lokaty happy plus w Idei mogę zmieniać w trakcie jej trwania takie parametry jak 'odnawialność'? I co się dzieje po zerwaniu lokaty odnowionej? Środki automatycznie wracają na konto, z którego zostały przelane na początku? Z góry dziękuję za odp :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam. Czy w trakcie trwania lokaty można zmieniać jej 'odnawialność' lub nie? I jak to wygląda po zakończeniu lokaty? Środki automatycznie trafiają z powrotem na konto, z którego były pierwotnie przelewane? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 17. Można zmieniać odnawialność w czasie trwania lokaty. Lokaty po założeniu automatycznie są ustawione na autoodnawialność. Można to zmienić po zalogowaniu do systemu na nieodnawialne. W przypadku Happy, niektóre osoby korzystające z nowego systemu Idea Cloud zgłaszały, że nie mają tej opcji w przypadku pierwszej lokaty Happy i musiały dzwonić żeby zmienić na nieodnawialną, ale normalnie można przez Internet zmieniać. Jak się zmienia na nieodnawialną, to trzeba podać numer rachunku do zwrotu środków.

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam,
  Kiedy najpóźniej trzeba zmienić lokatę Happy na nieodnawialną?

  OdpowiedzUsuń
 19. Zawsze było tak, że przez Internet dało się do dnia poprzedzającego zakończeniem lokaty. Czyli w ten ostatni dzień przed zakończeniem lokaty już ta opcja wyłączenia odnowienia znikała, a telefonicznie chyba do samego końca, póki nie została zakończona. Nawet jak Ci się przedłuży, to też nie problem - doliczą Ci się odsetki i sobie od razu zerwiesz po odnowieniu w ten sam dzień przez Internet.

  OdpowiedzUsuń
 20. Dziękuję za odpowiedź :) czy bez żadnych zobowiązań mogę zerwać tę lokatę po upływie 3 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
 21. Tak, dokładnie. Po odnowieniu się lokaty, odsetki zostaną doliczone do kapitału i po zerwaniu wszystko wraca na podane konto.

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy jeżeli zaznaczę, że nie chcę aby lokata była odnawialna, podam numer rachunku do wypłaty środków, to po zakończeniu lokaty automatycznie rozwiązuje się umowa z bankiem, czy są jeszcze jakieś formalności?

  OdpowiedzUsuń
 23. Tak, tak jak w każdym innym banku jak nie masz konta tylko samą lokatę. Zostaje Ci wprawdzie dostęp do systemu bankowości internetowej (login i hasło). Jak chcesz to możesz to zlikwidować, tylko pytanie po co? Może się przydać w przyszłości na wypadek zakładania kolejnej lokaty. Ja mam w połowie banków login i hasło, bo dużo lokat zakładam. Za to nie ma nigdzie żadnych opłat i nie ma nawet jak ich wprowadzić za sam dostęp do systemu. Jak nie masz konta, to bank nie ma jak Ci pobrać żadnej prowizji. Gorzej jak ktoś zakłada lokaty połączone z kontami osobistymi i potem po zakończeniu lokaty zostawia taki rachunek i o nim zapomina na kilka lat. To się w niektórych bankach zdarza, że wprowadzają jakąś prowizję do tego RORu, ale jak zakładasz lokatę Happy w Idei lub Welcome w Lion's to nie masz tam żadnego rachunku osobistego, tylko samą lokatę, więc po zakończeniu lokat możesz zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń
 24. Lions praktycznie zostanie dołączony do Idei. Lokat Happy teraz z poziomu bankowości elektronicznej nie można już zmieniać na nieodnawialne. Trzeba poczekać aż lokata się zakończy - doliczą się odsetki i odnowi się na nowy okres. Wtedy zrywamy i podajemy rachunek do zwrotu.

  Można to zmienić wcześniej kontaktując się z bankiem, ale to niewygodne. Lepiej po prostu zerwać nową odnowioną. To 5 sekund zajmuje.

  OdpowiedzUsuń
 25. Cześć, mam pytanie: założyłam lokatę Happy Pro, bez RORu. Przy zakładaniu lokaty podałam nr rachunku w innym banku, na który mają wrócić pieniądze po zakończeniu lokaty. W międzyczasie zamknęłam ten drugi rachunek - czy będę miała jakieś trudności z odzyskaniem środków z lokaty? Z tego co patrzyłam w Idea Cloud, muszę podać na nowo nr rachunku, jeśli chcę zerwać lokatę. Lokata jest odnawialna - czy mogę ją zerwać, jak tylko się odnowi i podać inny nr konta niż ten, z którego przelewałam środki przy zakładaniu lokaty?

  OdpowiedzUsuń
 26. Tak, możesz zerwać. No najlepiej jak się odnowi i doliczy odsetki. Drugiej takiej nie założysz. Prz zerwaniu wybierasz do wypłaty środków "moje konto w inny banku" i podajesz nr konta.

  OdpowiedzUsuń
 27. Witam mam pytanie. Założyłem ostatnio pierwszy raz lokatę przez Internet. Wcześniej zawsze w oddziale. Jest to lokata Happy w idea bank. Co zrobić żeby środki po zakończeniu lokaty zostały przelane do innego banku. Po zalogowaniu do banku nie ma takiej możliwosci. Czy muszę jechać do banku lub przez infolinie mogę to zrobić?
  Pozdrawiam Mariusz

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam, ogólnie jak chciałyby Pan taką dyspozycję zmiany na nieodnawialną zrobić teraz, to trzeba przez infolinię, ale to niezbyt wygodnie. Najlepiej poczekać do daty zakończenia, wtedy się odnowi i doliczy odsetki. Jak to nastapi to po zalogowaniu poporstu ją zerwiesz przez Internet już z odsetkami. Tylko trzba poczekać, aż się odsetki doliczą. Tam jest podany konkretny dzień.

  W moim przypadku tak było, ale teraz podobno Getin każe i tak sobie zadzownić w przypadku pierwszej lokaty bez konta. W Idei chbya tak nie jest, a przynjamniej nie było.

  OdpowiedzUsuń