[Promocje bankowe i nowe opinie 2022]

Promocje Konta Oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem lepsze od najlepszych lokat

Niestety na rynku nie ma już prawie w ogóle sensownych lokat. Osobom, które nie chcą ryzykować utraty swoich oszczędności w różnego rodzaju inwestycjach zostały konta oszczędnościowe. Pieniądze zgromadzone na koncie oszczędnościowym są tak samo objęte ochroną BFG jak lokaty. Zatem jest to produkt o tym samym poziomie bezpieczeństwa, z tą różnicą, że z kona oszczędnościowego możemy wypłacić pieniądze kiedy chcemy bez utraty odsetek.

W moich poprzednich publikacja mogliście zauważyć sceptyczny stosunek do zakładania kont osobistych w celu skorzystania z promocyjnej lokaty i to się nie zmieniło. Co z tego, że taka lokata ma nieco wyższe oprocentowanie jak możemy na niej ulokować tylko 5 czy 10 tys. zł. na 3 miesiące. Odsetki bez względu na procent będą niewielkie przy niewielkich kwotach. Niestety nastały czasy, w których lokaty są oprocentowane poniżej inflacji i generują raczej straty niż zyski. Dodatkowo nawet tam gdzie były zawsze najlepsze lokaty obecnie jest kiepsko, a będzie coraz gorzej. BGŻOptima w zasadzie jest podobno do likwidacji, tak jak cała marka BGŻ - nic tam już totalnie nie ma - konto oszczędnościowe na 0,7%. Idea Bank nie jest bezpiecznym bankiem - nie spełnia wymogów kapitałowych, ma kuratora z BFG, KNF wszczął postępowanie sprawdzające wobec tego banku. Zatem nie można polecać zakładania w nim lokat, nie podając jednocześnie tych informacji.

Poza tym widząc reklamy lokat już czasem nie wiem czy śmiać się, czy płakać. Stąd też mój zwrot w kierunku kont oszczędnościowych.

Dla banków to lepsze rozwiązanie, bo zakładając konto oszczędnościowe zwykle zakładamy też osobiste, zatem teraz idą bardziej w kierunku promocji dla kont oszczędnościowych niż lokat. Poniżej prezentujemy najlepsze konta oszczędnościowe jakie udało mi się znaleźć. Dodatkowo często możemy zgarnąć premie za założenie konta i określoną aktywność w ramach różnych promocji, jak ktoś chce.

Aktualizacja: Ostatnia obniżka stóp procentowych do rekordowo niskich poziomów dotarła już niestety również do konto oszczędnościowych. Wszystkie banki przycięły oprocentowanie. Niestety w polskich bankach możemy dzisiaj zapomnieć oprocentowaniu 3, czy nawet 2%. Większość ofert jest poniżej 1%.

Aktualizacja 2: Już teraz poobniżały do 0,01%.

1,25% do 50 tys. Bank Millennium

Standardowe konto oszczędnościowe

 • Umożliwia zdeponowanie dużej kwoty do 50 tys.
 • Okres promocji 2 miesiące (odnawialna - po zakończeniu jednej pojawia się kolejna edycja)
 • Wymaga założenia konta osobistego 360 - jest całkowicie darmowe jeśli wykonamy 1 kartą i zapewnimy wpływ na min. 1000 zł w miesiącu.
 • Dużo różnych promocji i bonusów. Pojawiają się co jakiś czas. Nie zawsze są.

Poniżej link do opisu na stronie banku z wnioskami o otwarcie konta (umowę przywozi kurier):


Promocje kont oszczędnościowych do 5, czy 10 tys. jednorazwowo na 2-3 miesiące sobie daruję, bo przy takich kwotach i bez odnawiania promocji nie opłaca się zakładać konta osobistego w banku bez względu na ten chwilowy wyższy procent. Odsetki z takiej promocji są zbyt małe.

Podgląd serwisów bankowości internetowej powyższych banków

Jeżeli mimo wszystko wolicie lokaty i jesteście w stanie zamrozić pieniądze na okres powyżej 2 lat, to na polskim rynku od jakiegoś czasu działa mało jeszcze u nas znany Bank BFF Banca Farmafactoring oferujący lokatę Facto. To bank wywodzący się z Włoch. Działa w kilku krajach w Unii Europejskiej. W Polsce działa za zgodą KNF. Jest objęty ochroną włoskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Na takich samych zasadach jak u nas, czyli do równowartości 100 tys. euro. Wynika to z dyrektyw w całej Unii Europejskiej. Lokaty zakłada się w złotówkach. Mają nieco wyższe oprocentowanie dla lokata długookresowych - wieloletnich. Krótkookresowe lokaty są słabiej oprocentowane. Z drugiej strony jak komuś nie chce się ciągle przerzucać pieniędzy co 3-4 miesiące, to może być to jakieś rozwiązanie. Tutaj znajduje się nasz szczegółowy opis lokat jak i samego banku. Zagraniczne banki niestety też sukcesywnie obniżają oprocentowanie lokat w miarę jak nasze banki obniżają swoje. Skoro nie ma konkurencji na polskim rynku, to po co mają płacić więcej.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Powyższe konta oszczędnościowe są moim zdaniem najlepsze, bo umożliwiają zdeponowanie dużych kwot. Jeśli znacie jakieś inne dobre konta oszczędnościowe, gdzie można zdeponować ponad 30 tys. zł śmiało piszcie w komentarzach. Też nie zawsze za wszystkim nadążam. Oferty banków zmieniają się bardzo szybko.

Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ [ Konta ] Promocje Konta Oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
3 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. W ING regulamin jest trochę niejasny... Konieczny przyrost salda i zapis, że "Aby wyliczyć Nowe środki, w każdym dniu trwania Umowy Bank dla danego Uczestnika:
  1) porównuje Saldo bieżące z Saldem początkowym,
  2) ustala aktualną wysokość Nowych środków na OKO Bonus,
  3) nalicza Oprocentowanie bonusowe od Nowych środków"
  -- o co tu chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem dokładnie co jest dla Ciebie niezrozumiałe. Ogólnie sam też dopytywałem konsultanta o mechanizm naliczania odsetek w OKO Bonus, więc mogę Ci wyjaśnić jak mi to wytłumaczyli:

  Ogólnie standardowo jak na wszystkich tego typu kontach oszczędnościowych saldo nowych środków jest sprawdzane codzinnie, bo codziennie są naliczane odsetki. Wyniak to z faktu, że w przeciwieństwie do lokat z konta oszczędnościowego można wypałcać i na nie wpłacać pieniadze. Jednak te w przypadku Oka bonus odsetki zostają skapitalizowane (wypłacone nam) - doliczone do salda dopiero na koniec promocji.

  Czyli każdego dnia bank liczy odsetki i sprawdza, czy masz nadwyżkę nad saldem bazowym - czyli weryfikuje, czy środki są nowe i czy może naliczyć promocyjne oprocentowanie, ale Ty tego nie widzisz. Dopiero na koniec wypłacają odsetki.

  Co ważne - z tego co mi powiedzieli - na koniec, żeby dostać te promocyjne odsetki musimy mieć saldo wyższe niż saldo bazowe.

  Najlepiej sobie wpłacić tam kasę ponad saldo bazowe i zostawić.

  Jak ktoś miał na zwykłym oku 2 tys. wpłaci na OKO Bonus 100 tys. nowych środków po czym wypłaci te 2 tysiące ze zwykłego Oka, to wiadomo saldo nowych środków mu się zmniejszy do 98 tys.

  OdpowiedzUsuń
 3. Radzę się spieszyć z korzytaniem z tych OKO Bonus i innych, bo Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stop procentowe do historycznych rekordów, więc nie wiadomo jak będą wyglądać kolejne edycje tych promocji.

  ING i Getin na razie nie zniemili, ale Millennium już obniżył z 2,7% do 2% dla nowych kont. Ci co się to mają jeszcze te 2,7%.

  OdpowiedzUsuń