[Promocje bankowe i nowe opinie 2021]

Promocje Konta Oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem lepsze od najlepszych lokat

Niestety na rynku nie ma już prawie w ogóle sensownych lokat. Osobom, które nie chcą ryzykować utraty swoich oszczędności w różnego rodzaju inwestycjach zostały konta oszczędnościowe. Pieniądze zgromadzone na koncie oszczędnościowym są tak samo objęte ochroną BFG jak lokaty. Zatem jest to produkt o tym samym poziomie bezpieczeństwa, z tą różnicą, że z kona oszczędnościowego możemy wypłacić pieniądze kiedy chcemy bez utraty odsetek.

W moich poprzednich publikacja mogliście zauważyć sceptyczny stosunek do zakładania kont osobistych w celu skorzystania z promocyjnej lokaty i to się nie zmieniło. Co z tego, że taka lokata ma nieco wyższe oprocentowanie jak możemy na niej ulokować tylko 5 czy 10 tys. zł. na 3 miesiące. Odsetki bez względu na procent będą niewielkie przy niewielkich kwotach. Niestety nastały czasy, w których lokaty są oprocentowane poniżej inflacji i generują raczej straty niż zyski. Dodatkowo nawet tam gdzie były zawsze najlepsze lokaty obecnie jest kiepsko, a będzie coraz gorzej. BGŻOptima w zasadzie jest podobno do likwidacji, tak jak cała marka BGŻ - nic tam już totalnie nie ma - konto oszczędnościowe na 0,7%. Idea Bank nie jest bezpiecznym bankiem - nie spełnia wymogów kapitałowych, ma kuratora z BFG, KNF wszczął postępowanie sprawdzające wobec tego banku. Zatem nie można polecać zakładania w nim lokat, nie podając jednocześnie tych informacji.

Poza tym widząc reklamy lokat już czasem nie wiem czy śmiać się, czy płakać. Stąd też mój zwrot w kierunku kont oszczędnościowych.

Dla banków to lepsze rozwiązanie, bo zakładając konto oszczędnościowe zwykle zakładamy też osobiste, zatem teraz idą bardziej w kierunku promocji dla kont oszczędnościowych niż lokat. Poniżej prezentujemy najlepsze konta oszczędnościowe jakie udało mi się znaleźć. Dodatkowo często możemy zgarnąć premie za założenie konta i określoną aktywność w ramach różnych promocji, jak ktoś chce.

Aktualizacja: Ostatnia obniżka stóp procentowych do rekordowo niskich poziomów dotarła już niestety również do konto oszczędnościowych. Wszystkie banki przycięły oprocentowanie. Niestety w polskich bankach możemy dzisiaj zapomnieć oprocentowaniu 3, czy nawet 2%. Większość ofert jest poniżej 1%.

Aktualizacja 2: Już teraz poobniżały do 0,01%.

Najsensoweniejsza oferta to Santader Consumer Bank 0,8% dla nowych środków

Dla osób, które preferują polskie banki z ochroną polskiego BFG sensowną alternatywą może być Santander Consumer Bank, który wprowadził do oferty oprocentowanie 0,8% do 100 tys. dla nowych środków (jest to już II edycja promocji do 5.05.2021). Nie jest to lokata, ale konto oszczędnościowe przy czym nie ma się co zrażać, bo nie trzeba tam otwierać żadnego konta osobistego. Zakłada się przez internet aktywując przelewem i zamyka w dowolnym momencie również przez Internet. Także można je potraktować jak lokatę z możliwością swobodnych wypłat bez utraty odsetek. Za wypłaty z konta oszczędnościowego nie ma opłat. Na polskim rynku nie znajdziemy nic lepszego. Poniżej podaję Wam link do tego konta na stronie Santandera:

(Gwarancja polskiego BFG). Santander to bardzo stabilny bank. Aktywuje się przelewem na 1 zł. Jeżeli twojego banku nie ma na liście to kliknij "mam konto w innym banku" - formularz wyświetli dane do przelewu na 1 zł. Mnie założenie zajęło jakieś 5 min. Wszystko online. Jeśli kiedyś miałeś jakąś lokatę lub kredyt w Santander Consumer Bank, to po wypełnieniu powyższego formularza system przepisze Ci ten sam login. Na szczęście nie jest to oferta tylko dla nowych. Moim zdaniem na dany moment najlepsza opcja ze wszystkich banków, a Santader to bardzo silna grupa kapitałowa, która ciągle przejmuje inne banki.

Nasza ocena: 5 na 5 5 star


0,6% do 200 tys. + 2% do 10 tys. Elastyczne konto oszczędnościowe Getin Bank

Dobre konto oszczędnościowe z kilku prostych przyczyn:

1. Zwykle promocyjne oprocentowanie jest dla nowych klientów, a potem już nic ciekawego nie ma. W Getinie jest inaczej - tutaj promocje dotyczą nowych środków i są systematycznie odnawiane. Każda promocja trwa 3 miesiące. Jedna się kończy i od razu pojawia się nowa. Z tym, że trzeba te środki czasem na miesiąc gdzieś przerzucić, a w kolejnym ponownie będą traktowane jako nowe. Dzięki temu nie zakładamy tego konta na chwilę, ale może się nam przydawać cały czas. Dodatkowo tę drugą promocje możemy mieć przez rok.

2. Możliwość zdeponowania dużej kwoty - do 200 000 zł na 1% dla nowych środków (skorzystanie z promocji wymaga zaznaczenia zgód marketingowych, ale cały ten marketing ogranicza się do sporadycznego SMS z informacją o nowych lokatach, czy nowej promocji konta oszczędnościowego. Poza tym można je potem bardzo łatwo wycofać - wystarczy odhaczyć. Są potrzebne do utrzymania oprocentowania promocyjnego.

3. Dodatkowo jako nowy klient możemy (nie musimy) skorzystać z drugiej promocji 2% na tym samym koncie do 10 tys. przez 1 rok jeżeli zapewnimy wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł. Obie te promocje łączą się - możemy mieć obie na raz - do 10 tys. 2%, a powyżej 0,6% do 200 tys.

4. Wszystkie konta można zamknąć błyskawicznie przez Internet po zalogowaniu do systemu.

5. Dodatkowo możliwość założenia lokaty mobilnej na 2% do 10 tys. na 2 miesiące.

Warunki:

Trzeba założyć konto osobiste - całkowicie darmowe jeśli wykonamy 1 transakcje kartą w miesiącu - kwota nie ma znaczenia, wystarczy zapłacić za bułkę - to bardzo niewygórowany warunek w porównaniu do innych banków. Nie da się tego uniknąć zakładając konto bez karty, bo warunek wprawdzie dotyczy karty, ale zwalnia z opłaty za prowadzenie konta. Głupi nie są ;).

Poniżej link do opisu na stronie banku z wnioskami o otwarcie konta (umowę przywozi kurier):

Link do strony Getin Banku z opisem i wnioskami o otwarcie konta oszczędnościowego
(Promocje aktywują się automatycznie po przelaniu nowych środków na konto oszczędnościowe)

Po przelaniu nowych środków pojawi się na koncie oszczędnościowym informacja z wysokością salda nowych środków. Po zakończeniu jednej promocji od razu pojawia się nowa edycja. W razie wątpliwości po zalogowaniu do bankowości internetowej można napisać do nich wiadomość z pytaniem czy promocja aktywowała się prawidłowo. Odpisują bardzo szybko. Getin to chyba najszybciej odpisujący bank ze wszystkich i w ogóle w kwestii kontaktu.


0,5 do 100 tys. 50 tys. Bank Millennium

Niestety niedawno w wyniku rekordowej obniżki stóp procentowych przez Radę polityki Pieniężnej Bank Millennium obniżył oprocentowanie dla tej promocji z 2,7% do 2%. Aktualizacja: już tylko 1%.

Standardowe konto oszczędnościowe

 • Umożliwia zdeponowanie dużej kwoty do 100 tys. 25 tys.
 • Okres promocji 2 miesiące (odnawialna - po zakończeniu jednej pojawia się kolejna edycja)
 • Wymaga założenia konta osobistego 360 - jest całkowicie darmowe jeśli wykonamy 1 kartą i zapewnimy wpływ na min. 1000 zł w miesiącu.
 • Dużo różnych promocji i bonusów. Pojawiają się co jakiś czas. Nie zawsze są.

Poniżej link do opisu na stronie banku z wnioskami o otwarcie konta (umowę przywozi kurier):


Promocje kont oszczędnościowych do 5, czy 10 tys. jednorazwowo na 2-3 miesiące sobie daruję, bo przy takich kwotach i bez odnawiania promocji nie opłaca się zakładać konta osobistego w banku bez względu na ten chwilowy wyższy procent. Odsetki z takiej promocji są zbyt małe.

Podgląd serwisów bankowości internetowej powyższych banków

Jeżeli mimo wszystko wolicie lokaty i jesteście w stanie zamrozić pieniądze na okres powyżej 2 lat, to na polskim rynku od jakiegoś czasu działa mało jeszcze u nas znany Bank BFF Banca Farmafactoring oferujący lokatę Facto. To bank wywodzący się z Włoch. Działa w kilku krajach w Unii Europejskiej. W Polsce działa za zgodą KNF. Jest objęty ochroną włoskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Na takich samych zasadach jak u nas, czyli do równowartości 100 tys. euro. Wynika to z dyrektyw w całej Unii Europejskiej. Lokaty zakłada się w złotówkach. Mają nieco wyższe oprocentowanie dla lokata długookresowych - wieloletnich. Krótkookresowe lokaty są słabiej oprocentowane. Z drugiej strony jak komuś nie chce się ciągle przerzucać pieniędzy co 3-4 miesiące, to może być to jakieś rozwiązanie. Tutaj znajduje się nasz szczegółowy opis lokat jak i samego banku. Zagraniczne banki niestety też sukcesywnie obniżają oprocentowanie lokat w miarę jak nasze banki obniżają swoje. Skoro nie ma konkurencji na polskim rynku, to po co mają płacić więcej.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Powyższe konta oszczędnościowe są moim zdaniem najlepsze, bo umożliwiają zdeponowanie dużych kwot. Jeśli znacie jakieś inne dobre konta oszczędnościowe, gdzie można zdeponować ponad 30 tys. zł śmiało piszcie w komentarzach. Też nie zawsze za wszystkim nadążam. Oferty banków zmieniają się bardzo szybko.

Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ [ Konta ] Promocje Konta Oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
3 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. W ING regulamin jest trochę niejasny... Konieczny przyrost salda i zapis, że "Aby wyliczyć Nowe środki, w każdym dniu trwania Umowy Bank dla danego Uczestnika:
  1) porównuje Saldo bieżące z Saldem początkowym,
  2) ustala aktualną wysokość Nowych środków na OKO Bonus,
  3) nalicza Oprocentowanie bonusowe od Nowych środków"
  -- o co tu chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem dokładnie co jest dla Ciebie niezrozumiałe. Ogólnie sam też dopytywałem konsultanta o mechanizm naliczania odsetek w OKO Bonus, więc mogę Ci wyjaśnić jak mi to wytłumaczyli:

  Ogólnie standardowo jak na wszystkich tego typu kontach oszczędnościowych saldo nowych środków jest sprawdzane codzinnie, bo codziennie są naliczane odsetki. Wyniak to z faktu, że w przeciwieństwie do lokat z konta oszczędnościowego można wypałcać i na nie wpłacać pieniadze. Jednak te w przypadku Oka bonus odsetki zostają skapitalizowane (wypłacone nam) - doliczone do salda dopiero na koniec promocji.

  Czyli każdego dnia bank liczy odsetki i sprawdza, czy masz nadwyżkę nad saldem bazowym - czyli weryfikuje, czy środki są nowe i czy może naliczyć promocyjne oprocentowanie, ale Ty tego nie widzisz. Dopiero na koniec wypłacają odsetki.

  Co ważne - z tego co mi powiedzieli - na koniec, żeby dostać te promocyjne odsetki musimy mieć saldo wyższe niż saldo bazowe.

  Najlepiej sobie wpłacić tam kasę ponad saldo bazowe i zostawić.

  Jak ktoś miał na zwykłym oku 2 tys. wpłaci na OKO Bonus 100 tys. nowych środków po czym wypłaci te 2 tysiące ze zwykłego Oka, to wiadomo saldo nowych środków mu się zmniejszy do 98 tys.

  OdpowiedzUsuń
 3. Radzę się spieszyć z korzytaniem z tych OKO Bonus i innych, bo Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stop procentowe do historycznych rekordów, więc nie wiadomo jak będą wyglądać kolejne edycje tych promocji.

  ING i Getin na razie nie zniemili, ale Millennium już obniżył z 2,7% do 2% dla nowych kont. Ci co się to mają jeszcze te 2,7%.

  OdpowiedzUsuń