[Nowe opinie 2019]

Promocje Konta Oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem lepsze od najlepszych lokat

Niestety na rynku nie ma już prawie w ogóle sensownych lokat. Osobom, które nie chcą ryzykować utraty swoich oszczędności w różnego rodzaju inwestycjach zostały konta oszczędnościowe. Pieniądze zgromadzone na koncie oszczędnościowym są tak samo objęte ochroną BFG jak lokaty. Zatem jest to produkt o tym samym poziomie bezpieczeństwa, z tą różnicą, że z kona oszczędnościowego możemy wypłacić pieniądze kiedy chcemy bez utraty odsetek.

W moich poprzednich publikacja mogliście zauważyć sceptyczny stosunek do zakładania kont osobistych w celu skorzystania z promocyjnej lokaty i to się nie zmieniło. Co z tego, że taka lokata ma nieco wyższe oprocentowanie jak możemy na niej ulokować tylko 5 czy 10 tys. zł. na 3 miesiące. Odsetki bez względu na procent będą niewielkie przy niewielkich kwotach. Niestety nastały czasy, w których lokaty są oprocentowane poniżej inflacji i generują raczej straty niż zyski. Dodatkowo nawet tam gdzie były zawsze najlepsze lokaty obecnie jest kiepsko, a będzie coraz gorzej. BGŻOptima w zasadzie jest podobno do likwidacji, tak jak cała marka BGŻ - nic tam już totalnie nie ma - konto oszczędnościowe na 0,7%. Idea Bank nie jest bezpiecznym bankiem - nie spełnia wymogów kapitałowych, ma kuratora z BFG, KNF wszczął postępowanie sprawdzające wobec tego banku. Zatem nie można polecać zakładania w nim lokat, nie podając jednocześnie tych informacji.

Poza tym widząc reklamy lokat już czasem nie wiem czy śmiać się, czy płakać. Stąd też mój zwrot w kierunku kont oszczędnościowych.

Dla banków to lepsze rozwiązanie, bo zakładając konto oszczędnościowe zwykle zakładamy też osobiste, zatem teraz idą bardziej w kierunku promocji dla kont oszczędnościowych niż lokat. Poniżej prezentujemy najlepsze konta oszczędnościowe jakie udało mi się znaleźć. Dodatkowo często możemy zgarnąć premie za założenie konta i określoną aktywność w ramach różnych promocji, jak ktoś chce.

2,8% do 200 tys. + 3,5% do 10 tys. Elastyczne konto oszczędnościowe Getin Bank

Najlepsze konto oszczędnościowe z kilku prostych przyczyn:

1. Zwykle promocyjne oprocentowanie jest dla nowych klientów, a potem już nic ciekawego nie ma. W Getinie jest inaczej - tutaj promocje dotyczą nowych środków i są systematycznie odnawiane. Każda promocja trwa 4 miesiące. Jedna się kończy i od razu pojawia się nowa. Z tym, że trzeba te środki czasem na miesiąc gdzieś przerzucić, a w kolejnym ponownie będą traktowane jako nowe. Dzięki temu nie zakładamy tego konta na chwilę, ale może się nam przydawać cały czas. Dodatkowo tę drugą promocje możemy mieć przez rok.

2. Możliwość zdeponowania dużej kwoty - do 200 000 zł na 2,8% dla nowych środków (skorzystanie z promocji wymaga zaznaczenia zgód marketingowych, ale cały ten marketing ogranicza się do sporadycznego SMS z informacją o nowych lokatach, czy nowej promocji konta oszczędnościowego. Poza tym można je potem bardzo łatwo wycofać - wystarczy odhaczyć. Są potrzebne do utrzymania oprocentowania promocyjnego.

3. Dodatkowo jako nowy klient możemy (nie musimy) skorzystać z drugiej promocji 3,5% na tym samym koncie do 10 tys. przez 1 rok jeżeli zapewnimy wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł. Obie te promocje łączą się - możemy mieć obie na raz - do 10 tys. 3,5%, a powyżej 2,8% aż do 200 tys.

4. Wszystkie konta można zamknąć błyskawicznie przez Internet po zalogowaniu do systemu

Warunki:

Trzeba założyć konto osobiste - całkowici darmowe jeśli wykonamy 1 transakcje kartą w miesiącu - kwota nie ma znaczenia, wystarczy zapłacić za bułkę - to bardzo niewygórowany warunek w porównaniu do innych banków. Nie da się tego uniknąć zakładając konto bez karty, bo warunek wprawdzie dotyczy karty, ale zwalnia z opłaty za prowadzenie konta. Głupi nie są ;).

Poniżej link do opisu na stronie banku z wnioskami o otwarcie konta (umowę przywozi kurier):

Link do strony Getin Banku z opisem i wnioskami o otwarcie konta oszczędnościowego
(Promocje aktywują się automatycznie po przelaniu nowych środków na konto oszczędnościowe)

Po przelaniu nowych środków pojawi się na koncie oszczędnościowym informacja z wysokością salda nowych środków. W razie wątpliwości po zalogowaniu do bankowości internetowej można napisać do nich wiadomość z pytaniem czy promocja aktywowała się prawidłowo. Odpisują bardzo szybko. Getin to chyba najszybciej odpisujący bank ze wszystkich i w ogóle w kwestii kontaktu.


3% do 50 tys. konto oszczędnościowe T-mobile Usługi Bankowe

Tu mamy standardowe konto w promocji dla nowych klientów

 • Dobry procent i duża kwota
 • Okres promocji 3 miesiące
 • Wymaga założenia konta osobistego Freemium - jest całkowicie darmowe jeśli wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą na 200 zł w miesiącu
 • Bonusy za założenie konta - 5% zwrotu transakcji kartą - do 180 zł w ciągu roku (max 15 zł zwrotu na miesiąc)
 • Konto można zamknąć przez internet po zalogowaniu do systemu

Poniżej link do opisu na stronie banku z wnioskami o otwarcie konta (umowę przywozi kurier - wprawdzie jest opcja aktywacji przelewem, ale obejmuje bardzo niewiele banków):

Link do strony T-Mobile Usług Bankowe z wnioskiem o otwarcie konta Freemium. (trzeba je posiadać do konta oszczędnościowego)

Aktywacja promocyjnego oprocentowania następuje po 24h od otwarcia.


2,7% do 100 tys. Bank Millennium

Standardowe konto oszczędnościowe

 • Dobry procent, nieco mniejszy niż powyższe, ale umożliwia zdeponowanie dużej kwoty do 100 tys.
 • Okres promocji 3 miesiące
 • Wymaga założenia konta osobistego 360 - jest całkowicie darmowe jeśli wykonamy 1 kartą i zapewnimy wpływ na min. 1000 zł w miesiącu.
 • Dużo różnych promocji i bonusów. Pojawiają się co jakiś czas. Nie zawsze są.

Poniżej link do opisu na stronie banku z wnioskami o otwarcie konta (umowę przywozi kurier):


2,5% do 100 tys. Bank ING (nieco mniejszy procent, ale może być darmowe bez karty)

Standardowe konto w promocji dla nowych klientów

 • Dobry procent i duża kwota
 • Okres promocji 4 miesiące
 • Wymaga założenia konta osobistego Direct - jest całkowicie darmowe. Jeśli założymy je z kartą to z opłaty za kartę zwalniają transakcje bezgotówkowe na 300 zł w miesiącu, ale nie jest ona wymagana. Samo konto jest darmowe, bez opłaty za prowadzenie. Założenie karty uprawnia nas z kolei do dodatkowych bonusów
 • Bonusy za aktywność do 140 zł: 100 zł za transakcje kartą lub blikiem w sumie na min. 1000 zł + 20 zł za 3 transakcje blikiem w Internecie + 20 zł za wpływ jednego wynagrodzenia na min. 1000 zł. Nie trzeba spełnić dodatkowych warunków tych +20zł, jednak do udziału w tej promocji i uzyskania premii niezbędne jest już założenie karty.

Poniżej link do opisu na stronie banku z wnioskami o otwarcie konta (umowę przywozi kurier):


Promocje kont oszczędnościowych do 5, czy 10 tys. sobie daruję, bo przy takich kwotach nie opłaca się zakładać konta osobistego w banku bez względu na ten chwilowy wyższy procent. Odsetki z takiej promocji są zbyt małe.

Podgląd serwisów bankowości internetowej powyższych banków

Jeżeli mimo wszystko wolicie lokaty i jesteście w stanie zamrozić pieniądze na okres powyżej 2 lat, to na polskim rynku od jakiegoś czasu działa mało jeszcze u nas znany InBank. Jest to bank wywodzący się z Estonii. Działa w kilku krajach w Unii Europejskiej. W Polsce działa za zgodą KNF. Jest objęty ochroną Estońskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Na takich samych zasadach jak u nas, czyli do równowartości 100 tys. euro. Wynika to z dyrektyw w całej Unii Europejskiej. Lokaty zakłada się w złotówkach, jednak wyższe oprocentowanie w granicach 3% (na dzień pisania tego artykułu) można zyskać zakładając lokatę na min. 3 lata. Krótkookresowe lokaty są słabo oprocentowane. Z drugiej strony jak komuś nie chce się ciągle przerzucać pieniędzy co 3-4 miesiące, to może być to jakieś rozwiązanie. Tutaj znajduje się nasz szczegółowy opis lokat jak i samego banku. InBank niestety też sukcesywnie obniża oprocentowanie lokat w miarę jak nasze banki obniżają swoje. Skoro nie ma konkurencji na polskim rynku, to po co ma płacić więcej.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Powyższe konta oszczędnościowe są moim zdaniem najlepsze, bo umożliwiają zdeponowanie dużych kwot. Jeśli znacie jakieś inne dobre konta oszczędnościowe, gdzie można zdeponować ponad 30 tys. zł śmiało piszcie w komentarzach. Też nie zawsze za wszyskim nadążam. Ofery banków zmieniają się bardzo szybko.

Brak komentarzy :

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy również wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

Prześlij komentarz