[Promocje bankowe i nowe opinie 2022]

Karty pre-paid – opinie. Co to jest i jak działają?

Karty pre-paid – są bezpiecznym i prostym sposobem na przekazanie komuś pieniędzy.
Jeśli chcecie mieć kartę, która pozwoli Wam na wysoki poziom kontroli nad finansami? Jednocześnie wolelibyście uniknąć całej masy formalności związanych z jej otrzymaniem? Jeśli cenicie sobie szybkość i prostotę przy załatwianiu różnych spraw, nie lubicie marnować na to zbyt dużej ilości czasu, to karta pre-paid jest właśnie dla Was.


Czym jest karta prepaid? Czym się charakteryzuje? Co różni ją od tych tradycyjnych?

Jej podstawową cechą rozpoznawczą jest fakt, że ilość znajdujących się na niej środków zależy od wielkości zasilenia, na jakie się zdecydujemy. Aby pieniądze znalazły się na karcie, trzeba zrobić przelew na podany nam przez bank rachunek. Kolejną zaletą jest brak personalizacji karty, dzięki czemu może z niej korzystać dowolna osoba, której ją przekażemy. Jeśli np. jesteś rodzicem i twoje nastoletnie dziecko wkrótce wyjeżdża na wakacje? Zamiast gotówki możesz podarować mu właśnie kartę pre-paid. Da Ci to pewność, że twoja pociecha nie wyda zbyt dużo, a jednocześnie środki będą bezpieczniejsze niż gdyby dziecko miało całą kwotę przy sobie.

W razie kradzieży kartę można przecież zastrzec. Jeśli na przykład prowadzisz własną firmę i z okazji świąt (czy też innej dowolnej okazji) chciałbyś wynagrodzić swoich pracowników? Tutaj również karta pre-paid będzie wygodnym i praktycznym pomysłem na okazanie im, jak bardzo ich cenisz.

Jakie są jeszcze zalety takiej karty?

Proces jej otrzymania nie jest w ogóle skomplikowany. Zajmuje dosłownie kilka minut i nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Ponadto korzystać z niej mogą również osoby niepełnoletnie, powyżej 13. roku życia.

Ten rodzaj kart oprócz specyficznych cech posiada jednak wszystkie te same właściwości i zalety, które mają inne typy. Są one zabezpieczone kodem PIN, ale coraz częściej działają również zbliżeniowo. Korzystając z nich, mamy zagwarantowane bezprowizyjne transakcje bezgotówkowe, a niekiedy również wypłaty z bankomatów. Możemy używać ich również za granicą, a ich stan na bieżąco sprawdzać w serwisie internetowym, telefonicznym lub bankomacie, co pozwoli nam mieć swoje wydatki pod pełną kontrolą.

Z drugiej strony karty pre-paid czasami niestety obciążone są dość wysokimi prowizjami za transakcje gotówkowe. Ich użytkownicy powinni również pilnować momentu wygaśnięcia umowy i do tego czasu wykorzystać wszystkie środki, gdyż zrobienie tego później może być niestety dość kosztowne. Dla wielu osób minusem będzie także brak ubezpieczenia umieszczonych na karcie pieniędzy. Ponadto karty pre-paid – w przeciwieństwie do tradycyjnych kredytowych – nie dają możliwości zaciągnięcia kredytu.
Pre-paid to specyficzny rodzaj kart, które nie służą raczej do użytku na co dzień, ale za to doskonale sprawdzają się w niektórych sytuacjach. W przypadku, gdy chcemy w bezpieczny sposób przekazać komuś – czy to dziecku, czy współpracownikowi – pewną sumę pieniędzy, są świetne.
Karty PrePaid mają wiele zastosowań, pozwalają na większą kontrolę nad wydatkami i bezpieczeństwo, ale przed zamówieniem takiej karty warto zapoznać się z opłatami i prowizjami, jak również dokładnie przeczytać umowę, o co jak zwykle apelujemy.
Szukając kart pre-paid można też skorzystać z porównywarki kart: www.karta-kredytowa24.pl, gdzie możemy sobie porównać różne oferty. Jak zawsze zachęcamy Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Brak komentarzy :

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy również wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

Prześlij komentarz