[Promocje bankowe i nowe opinie 2023]

iKredyt w Getin Bank - Opinie o internetowym kredycie w 100% online, bez wychodzenia z domu i zaświadczeń

Getin Bank podobnie jak BGŻ PNB Paribas postanowił wejść na rynek pożyczek
100% online, czyli w pełni udzielanych przez Internet (bez wychodzenia z domu), a tym samym Getin prawdopodobnie zechciał odebrać nieco klientów firmom pożyczkowym udzielającym błyskawicznych chwilówek internetowych. No i dobrze, im większa konkurencja tym lepiej.

Nie dawno prześwietlaliśmy na AntyHACZYKU ofertę podobnego kredytu internetowego iGotówka - Banku BGŻ PNB Paribas. Obie oferty są dość podobne. W oby dwu przypadkach mamy dostępny na stronie suwak (kalkulator), który wyliczy nam dokładne koszty i ratę kredytu, analogicznie jak to ma miejsce w przypadku chwilówek internetowych. W przypadku iKredyt-u w Getin Banku możemy pożyczyć do 10000 zł na okres do 36 miesięcy. W przypadku iGotówki w BGŻ PNB Paribas przez Internet możemy pożyczyć już więcej do 20000 zł na maks. 84 miesiące, czyli 7 lat. Który z nich jest tańszy, to musicie już sobie sprawdzić sami dla własnego wariantu symulacji. Na pewno mogę powiedzieć, że iKredyt w Getin Banku mimo iż innowacyjny, nie należy do kredytów drogich, podobnie jak i z resztą iGotówka, która również jest atrakcyjną ofertą kredytową. Czy jest najtańszy, tego nie jestem w stanie określić, ale na pewno jest jednym z najwygodniejszych, najszybszych i najbardziej przystępnych kredytów na rynku. Getin z resztą jest znany z dużej przyznawalności kredytów, także niewiele wniosków jest odrzucanych (podobno).

iKredyt na pewno będzie sporą konkurencją dla firm udzielających szybkich pożyczek pozabankowych przez Internet. O ile dla osób potrzebujących drobnej kwoty na 1 miesiąc lepszym rozwiązaniem nadal może być pożyczenie za darmo jako pierwszej gratisowej pożyczki kwoty do 1600 zł na 30 dni np. w Vivus, czy 750 zł na 60 dni za 10 zł w Wonga (pod warunkiem, że to nasza pierwsza pożyczka i na pewno spłacimy ją przed terminem), to dla większych kwot pożyczek i na dłuższy okres zdecydowanie iKredyt będzie lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim jest to kredyt w banku, a nie w firmie pożyczkowej. Opłaty są mniejsze i oprocentowanie niższe.

Jak wziąć iKredyt w Getin Banku

Proces jest bardzo podobny jak w iGotówka w BGŻ PNB Paribas i wszystkich innych pożyczkach online. Możemy to zrobić w pełni przez Internet bez wychodzenia z domu.
Na dole wniosku może pojawić się okienko do zaznaczenia, że nie jesteśmy robotem (reCaptcha). To takie zabezpieczenie przed botami sieciowymi, które automatycznie wysyłają formularze w sieci. Także żeby się ktoś nie zdziwił. Jak się takie coś pojawi to trzeba zaznaczyć.
Formularz jest standardowy i zawiera między innymi nasze dane osobowe, pesel, serię i numer dowodu, adres, dane kontaktowe e-mail, telefon, dane dotyczące zatrudnienia i wysokości dochodów, numer rachunku, na który mają zostać wypłacone środki z kredytu. Będziemy też musieli zeskanować albo zrobić zdjęcie dowodu osobistego i przesłać bankowi w formacie pdf, jpg, png lub gif.

Po wysłaniu wniosku powinniśmy otrzymać wstępną decyzję kredytową i instrukcję jak postępować dalej. Trzeba jeszcze (jak wszędzie) wykonać przelew weryfikujący nasze dane (na kwotę 1 zł) z naszego rachunku bankowego na wskazany przez Getin Bank numer rachunku. Przelew ten będzie stanowił formę podpisania umowy, którą otrzymamy w wersji elektronicznej od banku. Musi on być wykonany z naszego rachunku bankowego - wszystkie dane muszą się zgadzać, również adres zameldowania. Nie może to być rachunek kogoś innego. Jeśli coś się nie będzie zgadzać, wniosek może zostać odrzucony. Możliwe też, że w przypadku jakichś niezgodności lub rachunków wspólnych bank do nas zadzwoni w celu potwierdzenia danych.

Sam proces wnioskowania zajmuje kilka minut i jest bardzo wygodny. Poniżej zamieszczam link do strony Getin Banku gdzie znajduje się suwak / kalkulator, za pomocą którego możemy wyliczyć sobie ratę i całkowity koszt kredytu, a następnie przejść dalej i wypełnić wniosek online. Możemy też wybrać, czy chcemy wersję z ubezpieczeniem, czy bez. Moi zdaniem warto wybrać bez ubezpieczenia, bo to obniży nam koszt kredytu. Reasumując iKredyt jest naszym zdaniem bardzo ciekawą i całkiem dobrą ofertą. Proces wnioskowania jest bardzo prosty i szybki. Jest zdecydowanie lepszą alternatywą dla pożyczania większych kwot, na dłuższy okres w firmach pożyczkowych udzielających pożyczek pozabankowych. Aczkolwiek w przypadku drobnych pożyczek na okres do 30 dni skorzystanie z oferty Vivus, Wonga lub innych firm w ramach pierwszej gratisowej pożyczki może okazać się lepszym rozwiązaniem, bo wtedy pożyczamy za darmo (w przypadku Wonga za 10 zł). Oczywiście zakładając, że to nasza pierwsza pożyczka w danej firmie pożyczkowej i mając pewność, że spłacimy pożyczkę w terminie.

Bankowa alternatywa dla chwilówek internetowych - iKredyt vs. Vivus / Wonga i inne

W niektórych firmach oferujących pożyczki pozabankowe online można uzyskać pierwszą pożyczkę gratis. Na tym rynku działają też firmy oferujące pożyczki pozabankowe dla dużych kwot, ale zwykle pierwsza pożyczka jest ograniczona kwotowo. Ogólnie te pożyczki cechuje zawsze wysokie oprocentowanie i duże opłaty dodatkowe, także w iKredyt wychodzi nieporównywalnie taniej. Przy czym jeśli potrzebna nam jest kwota powiedzmy do 3000 zł na okres do 30 dni, to lepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z gratisowej pierwszej pożyczki np. w Vivus (przy założeniu, że nie braliśmy tam jeszcze nigdy pożyczki), a to dlatego, że możemy ją wziąć do 30 dni całkowicie za darmo na 0%, bez żadnych opłat. Przy czym co najważniejsze - możemy z takiej oferty skorzystać będąc pewnym, że spłacimy taką pożyczkę w terminie, bo jeśli tego nie zrobimy, to za przedłużenia lub brak spłaty sporo zapłacimy i przestanie ta pożyczka być dla nas opłacalna.

W Wonga z kolei możemy jako pierwszą pożyczkę pożyczyć mniejszą kwotę do 1500 zł, ale za to na dłuższy okres - na 60 dni. Pierwsza pożyczka w Wonga jest prawie darmowa, bo jej całkowity koszt wynosi 10 zł. Pożyczając 1500 zł oddajemy 1510 zł. Przy czym oczywiście również musimy koniecznie spłacić ją przed upływem tych 60 dni.

Firmy udzielające szybkich pożyczek online, w których można zaciągnąć pierwszą pożyczkę za darmo (przy założeniu, że na 100% spłacimy ją przed upływem terminu spłaty): Należy pamiętać, że spłacając jakikolwiek kredyt lub pożyczkę zwykłym przelewem trzeba go wykonać nieco wcześniej, żeby zdążył dojść. Nie wolno czekać na ostatnią chwilę.
iKredyt nie należy do kredytów drogich, czy jest tańszy od iGotówki z BGŻ PNB Paribas to możecie porównać sobie sami dla własnego wariantu symulacji (link do szczegółowego opisu kredytu iGotówka w BGŻ PNB Paribas, który nie dawno analizowaliśmy na AntyHACZYKU znajdziecie we wstępie tego artykułu).
Jak zwykle apeluję - czytajcie umowy i dokładnie sprawdzajcie warunki zanim wybierzecie konkretną ofertę. Zachęcam również do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
2 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

  1. Jakoś mam obawy przed wprowadzaniem zbyt wielkiej ilości danych przez internet.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czemu? Ja od 10 lat nie byłem w oddziale żadnego banku. Wszystko przez Internet.

    OdpowiedzUsuń