[Promocje bankowe i nowe opinie 2023]

Vivus czy Wonga? Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę?

Vivus i Wonga to dwie największe i najbardziej rozpoznawalne na polskim rynku
firmy oferujące szybkie pożyczki pozabankowe przez Internet. Prześwietliliśmy obydwie firmy, przetestowaliśmy "na sobie" biorąc pierwszą pożyczkę w celu weryfikacji, czy wszystko jest tak jak w reklamach. Otóż może nie do końca, aczkolwiek firmy te nie kłamią w reklamach. Rzeczywiście pierwszą pożyczkę można wziąć za darmo (w przypadku Vivus'a) i za kilka zł (w przypadku Wongi). Nie ma żadnych ukrytych opłat. Jednak jeżeli zastanawiacie się, z której z nich skorzystać, to może pomoże Wam w wyborze nasza publikacja. Przy czym jest to nasza subiektywna ocena na podstawie własnych doświadczeń związanych z braniem pożyczki w obu firmach. Naszym zdaniem nieco lepiej wypadł Vivus, przy czym dla niektórych osób lepszym rozwiązaniem może okazać się Wonga. Dlaczego? Już wyjaśniamy:

Weryfikacja pożyczkobiorcy i akceptacja wniosków o pożyczkę.

Zarówno Vivus jak i Wonga mogą sprawdzać BIK. Wbrew wielu opiniom, które można znaleźć w Internecie nie tylko Wonga sprawdza BIK. Vivus również może to robić. Także jeżeli mamy negatywną historię w BIK, możemy spotkać się z odmową udzielenia pożyczki. Przy czym w przeciwieństwie do Wongi (podobnie jak dla wielu banków), dla Vivusa raczej nie jest problemem brak jakiejkolwiek historii w BIK - czyli czyste konto osób, które nigdy nie brały żadnego kredytu, czy pożyczki. Na podstawie telefonicznych rozmów z konsultantami Wonga.com wywnioskowaliśmy, że w niektórych przypadkach brak jakiejkolwiek historii kredytowej może obniżać wiarygodność osoby wnioskującej o pożyczkę i udzielenie pożyczki może wymagać głębszej weryfikacji. Przy czym uzyskanie szczegółowych informacji na ten temat było niemożliwe, bowiem każdy wniosek jest traktowany indywidualnie i oceną zdolności kredytowej zajmuje się osobny wewnętrzny dział Wonga.com.

Praktycznie wszystkie firmy pożyczkowe mogą sprawdzać KRD (Krajowy Rejestr Długów). Zatem jak jesteśmy dłużnikami, którzy nagminnie nie spłacają pożyczek, to możemy się liczyć z odrzuceniem wniosku. Przy czym Vivus wydaje się prowadzić o wiele bardziej wyrozumiałą politykę akceptacji wniosków niż Wonga. W niektórych przypadkach Wonga może poprosić nas o przesłanie potwierdzenia przelewów wynagrodzenia / renty / emerytury itp. z 3 ostatnich miesięcy potwierdzających nasze zdeklarowane we wniosku dochody oraz skanu lub zdjęcia dowodu osobistego. Vivus w ogóle nie pyta o takie rzeczy.

Koszty pierwszej pożyczki, kwota maksymalna i czas spłaty.

Pierwszą pożyczkę można wziąć za darmo (Vivus) lub prawie za darmo (w Wonga). Przy czym te pożyczki są udzielane na takich warunkach jeżeli spłacimy je w terminie. Jeżeli ktoś ma tendencję do niespłacania, to radzimy nie pożyczać w takich firmach, bo niespłacenie pożyczki wiąże się z wysokimi kosztami windykacji. Z resztą banki również swoje kasują w takich sytuacjach.

W Vivus możemy pożyczyć jako pierwszą pożyczkę za darmo do 3000 zł na maksymalnie 30 dni. Nota bene Vivus daje najwyższą kwotę pierwszej darmowej pożyczki na polskim rynku. W Wonga możemy pożyczyć jako pierwszą pożyczkę w promocji kwotę 1500 zł na okres maksymalnie 60 dni - czyli dwa razy dłuższy. Zatem ze względu na dłuższy okres spłaty pierwszej pożyczki, Wonga będzie lepszym wyborem dla osób, które nie mają pewności, że w ciągu jednego miesiąca na pewno będą miały pieniądze na spłatę pożyczki. Dla pozostałych osób, które potrzebują pieniędzy na chwilę i wiedza, że na pewno spłacą pożyczkę w terminie, zdecydowanie lepszym wyborem będzie Vivus.

Zawsze warto wybierać maksymalny możliwy okres spłaty pierwszej darmowej pożyczki, bo i tak nie zmienia to kosztu naszej pożyczki, a na wszelki wypadek warto mieć więcej czasu. Zawsze możemy spłacić pożyczkę wcześniej. Jak wiemy, że za chwilę dostaniemy pieniądze z wypłaty lub z innych źródeł i będziemy w stanie spłacić pożyczkę w ciągu miesiąca, to lepiej wybrać Vivusa. Jeżeli potrzebujemy więcej czasu, to lepiej wybrać Wongę.

Proces składania wniosku i szybkość przyznania pożyczki

Proces składania wniosku i jego akceptacji jest podobny w obu firmach. Są to największe i najpewniejsze firmy pożyczkowe obecne na polskim rynku chwilówek online. Pożyczki udzielane są błyskawicznie, aczkolwiek to jak szybko otrzymamy pieniądze na konto, uzależnione jest przede wszystkim od tego w jakim banku posiadamy konto i czy wybrana firma ma również konto w tym samym banku. Jeżeli dana firma ma konto w naszym banku, to pieniądze po akceptacji wniosku możemy otrzymać nawet w 10-15 minut (zależy to od banku). Jeżeli mamy konto w banku, w którym wybrana firma nie ma rachunku, to może to potrwać od kilku godzin do nawet 1 dnia roboczego, nie uwzględniając dni wolnych i świąt, w których banki nie pracują.

Sam proces rejestracji i złożenia wniosku jest bardzo podobny obu firmach, przy czym Wonga wymaga podania nieco większej ilości danych. Poniżej zamieszczamy linki kierujące do stron Vivusa i Wongi, na których wybieramy kwotę i okres spłaty dla pierwszej darmowej pożyczki. Robimy to za pomocą suwaka. Jeżeli chcemy skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, to zanim klikniemy przycisk "Weź Pożyczkę" zwróćmy uwagę czy RSSO i prowizje wynoszą 0 (w przypadku Vivusa) i 10zł (prowizja w przypadku Wongi). Wonga.com działa na polskim rynku pod domeną (adresem strony) Wonga.pl. Cały proces jest opisany krok po kroku: trzeba wybrać wariant pożyczki na suwaku, zarejestrować się, wypełnić wniosek i wykonać przelew na 0,01 zł lub 1 zł (w zależności od wybranej formy przelewu), potwierdzający nasz numer rachunku, na który mają zostać przelane pieniądz z pożyczki.

Uwaga! Ważna Aktualizacja

W wyniku kryzysu wywołanego przez koronawiruas większość firm pożyczkowych wycofała oferty promocyjne dla nowych klientów i zamiast pierwszej darmowej pożyczki zaczęły oferować pożyczki z RRSO ponad 500%. Wśród firm pożyczkowych jedynie Vivus i Wonga utrzymały promocję pierwszej pożyczki dla nowych klientów na prawie niezmienionych warunkach. Vivus zmniejszył kwotę, ale niedawno przywrócił stare warunki. Z kolei w Wonga skrócony został czas z 60 dni na 30 dni. Praktycznie wszystkie promocyjne pożyczki poznikały, a w ich miejsce pojawiły się bardzo drogie pożyczki z olbrzymim RRSO. Dlatego oferty Vivus i Wonga wydają się obecnie jedynymi sensownymi promocjami wśród sprawdzonych, pewnych firm. Z tym, że podobnie jak banki Wonga zaostrzyła kryteria przyznawania pożyczek i obecnie jest tam bardzo trudno dostać pożyczkę, znacznie trudniej niż w Vivusie.

Pożyczka Vivus do 3000 zł na 61 dni dla nowych klientów


Pożyczka Wonga do 1000 zł do 30 dni dla nowych klientów

Uwaga strona Wonga ciągle się zmienia. Nie zawsze ta promocyjna pożyczka jest prmowana na głównej stronie. Ważne żeby wybrać kwotę i okres w zakresie oejbmowanym przez promocję pierwszej pożyczki za darmo.

Nasza pełna analiza i recenzja pożyczki Wonga

Pożyczka ratalna długookresowa w Wonga

kilku zł. Wonga w promocji dla dużych kwot również coś tam zwykle oferuje (jakąś ratę gratis, bezkosztową przerwę w spłatach itp.) ale te promocje często się zmieniają.

Pożyczka do 60 dni jest pożyczką krótkoterminową spłacaną jednorazowo. Koszt 10 zł dotyczy tylko nowych klientów. Dla pozostałych: Reprezentatywny przykład: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 281,2%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 500zł, całkowita kwota do zapłaty 602,80 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 102,80 zł (w tym: prowizja 102,80 zł, odsetki 0zł), okres kredytowania 51 dni. Kalkulacja została dokonana na dzień 4.10.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Wysokość pożyczki, wysokość raty oraz liczba dostępnych rat są ustalane indywidualnie w oparciu o ocenę zdolności kredytowej klienta. Wonga.pl Sp. z o.o. z siedzibą w warszawie

Reasumując nie zamierzamy Was usilnie przekonywać, która firma jest lepsza. Decyzję musicie podjąć sami zważając na to co jest dla Was istotne - czy czas, czy kwota. Są to dwie największe i najbardziej wiarygodne firmy oferujące pożyczki pozabankowe online działające na polskim rynku. W naszej ocenie opłacalne są tylko pierwsze darmowe pożyczki, bo można je wziąć praktycznie za damo, błyskawicznie - bardzo szybko otrzymamy pieniądze, bez zbędnych formalności, jak to ma miejsce w bankach. Jednak ma to sens tylko i wyłącznie jeżeli mamy pewność, że spłacimy je w terminie. W innym wypadku koszty wynikające z braku terminowej spłaty sprawiają, że takie pożyczki będą nieopłacalne. Niespłacenie pożyczki dodatkowo wiąże się z jeszcze większymi kosztami windykacji. Nie licząc pierwszych darmowych pożyczek, kolejne pożyczki w tej samej firmie wiążą się z wysokim oprocentowaniem i opłatami. Dlatego jak już skorzystaliśmy z pierwszej darmowej pożyczki w danej firmie, to zamiast brać kolejną wysoko oprocentowaną w tej samej firmie, lepiej skorzystać z innej oferującej pierwszą pożyczkę za darmo.
Vivus i Wonga to najpewniejsze firmy. Jednak jeżeli ktoś wykorzystał pierwszą darmową pożyczkę w obu firmach, to pod tym linkiem znajdziecie inne przeanalizowane przez nas firmy udzielające pierwszej pożyczki za darmo.

Pierwsze darmowe pożyczki są atrakcyjną formą pożyczania niewielkich kwot na krótki okres za darmo, szybko i łatwo przez Internet, ale trzeba to robić z głową. Koniecznie spłacić przed upływem terminu spłaty. Korzystając z takich pożyczek warto też wziąć pod uwagę, że banki nie pracują w weekendy i święta i wkalkulować to w okres spłaty, a nie czekać na ostatnią chwilę, bo nikogo nie będzie interesowało, że bank nie pracuje i przez to pieniądze ze spłatą nie dotarły na czas. Z resztą banku też by to nie interesowało.
Jeżeli chcemy pożyczać duże pieniądze na dłuższy okres, to lepiej poszukać ofert kredytów w bankach. Są obciążone licznymi opłatami (często ukrytymi, o których żaden doradca w banku niepytany nam sam od siebie nie powie), wysokim rzeczywistym oprocentowaniem itd., ale mimo wszystko wychodzi to taniej, niż w przypadku pożyczek pozabankowych. Jeżeli zaś potrzebujemy szybkiej pożyczki na niewielką kwotę na krótki okres, to darmowa pierwsza pożyczka jest nawet lepszym rozwiązaniem niż bank, w którym nie ma czegoś takiego jak darmowy kredyt. Dotyczy to zarówno kart kredytowych, limitów na koncie, kredytów gotówkowych itp. Zawsze są jakieś ukryte opłaty i prowizje lub warunki do zwolnienia z prowizji. W firmach pożyczkowych można pożyczyć za darmo, ale trzeba robić to z głową. Zawsze w innej. One zarabiają przede wszystkim na ludziach, którzy nie spłacają pożyczek w terminie. Tylko pierwsza darmowa pożyczka jest opłacalna, kolejne są już drogie.
Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Jesteś tu:
Antyhaczyk[ Pożyczki ] Najlepsze Promocje ⭐ Vivus czy Wonga? Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę?

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
13 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Wonga podniosła kwotę pierwszej darmowej (za 10zł) pożyczki z 750 zł na 1500 zł. Ciekawe czy to tak przed świętami, czy na stałe, pod presja ofert konkurencji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super robotę robicie tak prześwietlając te oferty wszystkich tych firm i banków, a wiadomo, że w świecie finansów haczyków nie brakuje i chwała Wam za to co robicie. Bardzo przydatny blog.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie firmy oferuje pierwsze pożyczki za darmo :) a kolejną są już bardzo niekorzystne jak to z chwilówkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to są w końcu szybkie pożyczki bez zaświadczeń - opłaca się wziąć pierwszą za darmo. Kolejne są drogie. Jak zajdzie potrzeba żeby znowu pożyczyć, to nie bierzemy w tej samej firmie, tylko tym razem wybieramy drugą. Tak to się robi i można pożyczać za darmo drobne kwoty na krótki okres, ale trzeba je spłacić w terminie.

   Usuń
 4. Zależy od tego na ile chcemy pożyczyć gotówkę i od tego czy jesteśmy nowym klientem czy też już należymy do tych stałych. Jeśli po chwilówkę to w Vivusie, tym bardziej że pierwszą pożyczkę możemy teraz wziąć nawet na 2 miesiąc, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. A Wonga to idealna oferta na pożyczkę ratalną ponieważ posiada najniższe koszty pożyczek do kwoty 3000zł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Komentarz edytowany przez Moderatora
  Witam! Jako przedstawiciel wonga.com pragnę zachęcić osoby zainteresowane do zapoznania się z naszą ofertą. Wybierając Wonga.com macie Państwo pewność sprawdzonej pożyczki, bez jakichkolwiek ukrytych kosztów...
  Edycja Moderatora
  Pierwsza pożyczka - kwota maksymalna 1500 zł na okres do 60 dni, koszt całkowity to jedynie 10 zł. Dodatkowo nowi Klienci mogą wnioskować o pożyczkę ratalną – do 3000 zł...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witamy w naszych skromnych progach. Wyedytowałam Pana komentarz ze względu na fakt, że dbamy o unikalną treść, a że Państwo bardzo aktywnie publikują tą ofertę w prawie każdym serwisie, na który trafiam w sieci, to pojawia się on w olbrzymiej liczbie innych serwisów. Jeżeli uważają Państwo, że powinniśmy uzupełnić powyższy artykuł o jakieś informacje, bądź też coś mija się z realnym stanem rzeczy lub wymaga aktualizacji, to proszę dać znać.

   Usuń
  2. Panie Oewonga, ja powiem tak - Vivus jest o wiele lepszy od Wongi? Po pierwsze o wiele łatwiej i szybciej uzyskać pożyczkę. Dają tyle ile reklamują, bez kombinowania dosyłania dowodów, przelewów wynagrodzenia itp. Szybko sprawnie i wygodnie, a jak jest u Was, to wy już sami dokładnie wiecie najlepiej. Powinniście brać z nich przykład.

   Usuń
 6. Moja znajoma, gdy potrzebowała pieniędzy, zainteresowała się ofertą Wongi. Niestety, mimo spełnienia warunków, pożyczki nie otrzymała. Czy orientujesz się, czym to mogło być spowodowane? Na jakiej podstawie przyznawane są pożyczki? Jak weryfikowane są wnioski (jakie warunki trzeba spełnić)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni nie podają przyczyny odrzucenia wniosku. Powiedzą tylko, że są odpowiedzialnym pożyczkodawcą. Wonga jest dość restrykcyjna w kwestii weryfikacji wniosków. Bardziej niż Vivus.

   Usuń
  2. Witam! Sylwia, firma Wonga jako odpowiedzialny pożyczkodawca bierze pod uwagę wiele czynników przy rozpatrywaniu wniosku o udzielenie pożyczki. Nie możemy zagwarantować akceptacji każdego wniosku. Decyzja o udzieleniu pożyczki podejmowana jest m.in. po sprawdzeniu wiarygodności kredytowej potencjalnych Klientów w BIK S.A. i biurach informacji gospodarczej oraz ocenie zdolności kredytowej Klientów.

   Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=blogspot.

   W razie pytań jestem do dyspozycji
   Tomasz | Ekspert wonga.com

   * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

   Usuń
 7. Piotr Sierżant2 sierpnia 2018 12:17

  Mam już spłaconą chwilówkę w Vivus.pl i jestem zadowolony. Oddałem 800 zł, a to tyle samo ile pożyczyłem. Procedura przebiegła w ciągu popołudnia, a spłata to prosty przelew. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Szybka pożyczka online to teraz podstawa w 2020, dużo osób z tego korzysta.

  OdpowiedzUsuń