[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Ferratum Bank - Opinie o pożyczkach online w tej firmie

Ferratum Bank, to dość rozpoznawalna marka na rynku chwilówek online. Może nie tak jak Vivus, Wonga, czy Filarum, Pożyczka Ferratum Bank

Nazwa może być jednak nieco myląca, bo nie jest to typowy bank. Ze względu na fakt, że jest zarejestrowany za granicą, gdzie uzyskał licencję bankową, to może nazywać siebie bankiem w całej Unii Europejskiej. Ferratum Bank działa jednak bardziej jak firma pożyczkowa. Nie znaczy to, że jest to zła firma. Poza tym jest to duża grupa kapitałowa, a w naszym kraju działa pod spółką zarejestrowaną w Polsce, więc można uznać ją za wiarygodną. Cechują ją klasyczne zachowania dla tego typu firm i nie różni się szczególnie od pozostałych na tym rynku. Oferuje szybkie pożyczki przez Internet, które delikatnie mówiąc nie są tanie, podobnie z resztą jak u konkurencji. Od jakiegoś czasu dołączyła do grona firm oferujących pierwszą pożyczkę za darmo.

Osobiście uważam, że z takich firm opłaca się korzystać tylko właśnie z pierwszej darmowej pierwszej pożyczki. Dlaczego? Bo jest za darmo. Szybko i łatwo dostajemy pieniądze, bez zaświadczeń i formalności. Całość załatwiamy przez Internet. Można zatem powiedzieć, że korzystając z pierwszej darmowej pożyczki, możemy pożyczyć niewielką kwotę na krótki okres na lepszych warunkach niż w banku, bowiem tam nie dostaniemy kredytu za darmo. Linie kredytowe mają liczne opłaty i prowizje. Nawet karty kredytowe mają zwykle opłaty, często uzależnione od korzystania z nich dokonując transakcji bezgotówkowych. W Ferratum możemy wziąć pierwszą pożyczkę za darmo, ale trzeba się pilnować ze spłatą, ponieważ podobnie jak we wszystkich innych firmach tego typu, koszty przedłużeń terminu spłaty, oprocentowanie oraz inne opłaty są wysokie. Znacznie wyższe niż w banku. Nie wspominając o kosztach windykacji. Także możemy skorzystać z oferty pierwszej darmowej pożyczki w Ferratum tylko, gdy mamy pewność, że zdążymy ją spłacić w terminie. Inaczej taka pożyczka się nie opłaca, a nie spłacając jej można się wpakować w poważne problemy. Na co szczególnie wyczulamy we wszystkich analizach tego typu firm. Z resztą nie spłacając kredytu w banku również można się wpakować w poważne kłopoty.

Kolejną rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to fakt, że Ferratum Bank jest właścicielem takich marek jak Ekspres Kasa, czy KasaTak. Zatem jeżeli braliśmy już pierwszą pożyczkę, w którejś z nich, bądź też w innej firmie należącej do Ferratum Banku, to pierwsza darmowa pożyczka nam nie przysługuje, bo jest tylko dla nowych klientów. Jest to analogiczna sytuacja do opisywanych przez nas jakiś czas temu lokat Welcome i Happy w Lion's Banku i Idea Banku, które są jedną firmą. Dotychczas Ekspres Kasa specjalizowała się w drobnych pożyczkach na krótki okres, a sam Ferratum Bank w większych, długookresowych i ratalnych, aczkolwiek teraz również bezpośrednio w Ferratum Bank można pożyczać drobne kwoty, na krótki okres.

Aktualizacja [COVID-19] Uwaga: Z powodu kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa firmy pożyczkowe ekstremalnie zaostrzyły procedury przyznawania pożyczek. Dość trudno dostać pożyczkę.Większość firm zlikwidowała wszystkie promocje. Zaostrzono też procedury udzielania pożyczek, a jak już pożyczają, to na zabójczy procent.

Wśród firm pożyczkowych jedynie Ci najwięksi jak Vivus, czy Wonga po chwilowej przerwie przywrócili promocje darmowej pożyczki dla nowych klientów. Z tych dwojga zdecydowanie łatwiej otrzymać pożyczkę w Vivus. Ogólnie jest to chyba najlepsza firma pożyczkowa.

Poniżej link do strony Vivus, gdzie znajduje się opis oraz formularz rejestracji i wnioski:

Jak wziąć darmową pożyczkę w Ferratum Bank

Jeżeli na stronie Ferratum Banku pojawia się najpierw oferta długoterminowych pożyczek, a chcemy skorzystać z darmowej pożyczki, to musimy wybrać sobie z menu pożyczki krótkoterminowe: Pożyczka na Krótko - na 15, lub 30 dni (lepiej wybrać maksymalny czas spłaty darmowej pożyczki, bo i tak oddajemy tyle ile pożyczamy, więc na wszelki wypadek można sobie zostawić więcej czasu na spłatę). Pojawi nam się suwak, na którym mamy podane kwoty pożyczek i okresy. Obecnie można pożyczyć tam za darmo kwotę do 2000 zł na 30 dni. Należy zwrócić uwagę, czy wskaźniki RRSO i kwota opłat pokazuję zero, a kwota do spłaty tyle ile pożyczamy. Wyliczenie podawane jest dla pierwszej darmowej pożyczki, która nas interesuje oraz dla drugiej pożyczki, gdzie możecie zobaczyć jaka będzie droga jeżeli kolejny raz skorzystacie z usług tej firmy. Chcąc skorzystać z tej darmowej pożyczki można też użyć platformy Ekspres Kasa należącej do Ferratum Bunku, która jest lepsza, nieco wygodniejsza i bardziej przejrzysta niż ta na stronie Ferratum Banku. Poniżej zamieszczam linki do stron Ferratum i Ekspres Kasa, na których znajdują się wnioski o tą pożyczkę. Oferta pierwszej pożyczki jest ta sama.

Aktualizacja: Ferratum włącznie z Ekspres Kasą i wszystkimi innymi swoimi markami, wycofał z oferty pierwszą darmową pożyczkę i Ekspres Kasa oferuje obecnie tylko pożyczkę ratalną. Jeżeli szukasz darmowej pożyczki dla nowych klientów pod poniższym linkiem znajdziesz listę przetestowanych przez nas firm:

➡️ Lista przetestowanych przez nas firm, w których można wziąć promocyjną pierwszą pożyczkę dla nowych klientów całkowicie za darmo i bezpiecznie [małe kwoty i krótkie okresy]

Po przejściu na stronę i ustawieniu suwaków należy spojrzeć co pokazuje symulacja (dłuższe warianty okresu spłaty i dla wyższych kwot nie są darmowe) Dla pierwszej darmowej pożyczki RRSO powinno pokazywać 0, opłaty: 0, kwota do spłaty powinna być równa kwocie, którą pożyczamy.

W czasie pisania tego artykułu jako pierwszą darmową pożyczkę można było wybrać kwotę do 2000 zł na okres do 30 dni. Dostępne są też inne warianty pierwszej pożyczki, a także pożyczki na długi okres, ratalne. Dlatego jeżeli chcemy skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, zanim złożymy wniosek, warto zerknąć po ustawieniu wybranej kwoty i okresu spłaty na suwaku, co pokazuje symulacja. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki "Kwota opłat" powinna pokazywać 0. RRSO - 0%, a "Kwota do spłaty" dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Z resztą zawsze należy zwrócić uwagę na to co pokazują te wskaźniki po dokonaniu symulacji.

Sam proces składania wniosku jest analogiczny jak we wszystkich innych firmach tego typu. Ustalamy na suwaku kwotę pożyczki i okres spłaty. Wypełniamy wniosek - formularz rejestracyjny. Musimy podać prawidłowe dane. Podajemy też numer telefonu, na który otrzymamy PIN potrzebny do weryfikacji oraz numer rachunku bankowego, na który otrzymamy pieniądze. Następnie musimy dokonać przelewu aktywacyjnego na kwotę 0,01 PLN, który potwierdzi nasze dane oraz numer rachunku, na który mają zostać wpłacone pieniądze. Cały proces jest szybki intuicyjny. Odpowiednio przygotowany formularz przeprowadza nas przez cały proces krok po korku. Zajmuje to kilka minut.

Screeny ze strony Ferratum Bank

Oczywiście szaty graficzne stron chyba wszystkich instytucji finansowych co jakiś czas ulegają pewnym modyfikacją.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Osobiście uważam, że korzystanie z takich firm ma sens jeśli chodzi o pierwszą darmową pożyczkę. Można w ten sposób pożyczyć drobną kwotę na krótki okres całkowicie za darmo, przy czym koniecznie trzeba ją spłacić w terminie. Z kolei poza promocją takie pożyczki są drogie, oprocentowanie jest wysokie, opłaty za opóźnienia i monity z przypomnieniami również. Można z nich korzystać, ale z głową. Robiąc to rozmyślnie możemy pożyczać pieniądze szybciej i wygodniej niż w banku. Możemy robić to praktycznie za darmo, ale za każdym razem korzystając z innej firmy oferującej promocyjną pierwszą gratisową pożyczkę, a jednocześnie będąc pewnym, że spłacimy taką pożyczkę w terminie, bo jeśli tego nie zrobimy, to przestanie być opłacalna, a opłaty będą naprawdę duże.

Cenna uwaga dla osób korzystających z pożyczek online: W przypadku pierwszych gratisowych pożyczek zawsze wybierajcie maksymalny okres spłaty. Spłacając zwykłym przelewem bankowym, jeżeli np. nie ma możliwości spłaty przelewem natychmiastowym, zawsze zróbcie przelew wcześniej, tak żeby miał czas dojść przed upływem terminu spłaty i pamiętajcie, że przelewy nie wychodzą z banków w weekendy. Nigdy nie czekajcie na ostatnią chwilę! Warto też zwrócić uwagę do kogo należy dana firma/marka - np. w tym przypadku jak korzystaliśmy już z Ekspres Kasa, KasaTak lub jakiejś innej marki należącej do Ferratum Bank, bądź pośrednika tej firmy jak np. Ofin, to wtedy nie przysługuje nam już pierwsza darmowa pożyczka. Dlatego jak już korzystaliśmy z takich darmowych pożyczek, to przypomnijmy sobie gdzie.

Lista firm oferujących pierwszą darmową pożyczkę

Pod tym linkiem znajdziecie jeszcze listę firm pożyczkowych udzielających pierwszej pożyczki za darmo, które wcześniej przeanalizowaliśmy. Każda należy do innego właściciela.

Jak zwykle zachęcam Was do dyskusji w komentarzach oraz wyrażania własnych opinii, szczególnie osoby posiadające leasing w Millennium Leasing.

Jesteś tu:
AntyhaczykKredyty i Pożyczki Najlepsze Promocje ⭐ Ferratum Bank - Opinie

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
12 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Pani Sylwio, mam lokatę Happy w Idea banku, potrzebuje ulokować jeszcze 20 tys. Chciałabym też w tym banku jakaś lokatę bez konieczności zakładania konta, czy mogłaby mi Pani pomoc jaka lokatę mogę wybrać ? Myślałam nad Power, ale to lokata dla nowych środków... Czy doradzi mi Pani coś innego, bo nie mogę sobie poradzić z wyborem kolejnej lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie to nie jest temat o Idea Banku ;). Power się teraz nie opłaca. Idea ogólnie poza lokatami Happy na pozostałych mocno obniżyła oprocentowanie. W Getin Banku jest teraz dość fajna lokata podobna do Power - Na nowe środki 2,8%. Ewentualnie BGŻOptima Lokata Bezkarna 3,2% na 3 miesiące z darmowym kontem oszczędnościowym, które potem można zamknąć przez Internet. Tylko Optima teraz wprowadza jakieś duże zmiany w systemie i chyba będzie te lokaty można zakładać dopiero za kilka dni.

   Usuń
 2. O Ferratum mam jak najlepsze zdanie ;) pożyczka u nich jest ok, na dobrych warunkach, szybko i bezpiecznie. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sprawdziłam osobiście jak działa system pożyczania w Ferratum, działa sprawnie. W potrzebie jest ratunkiem na cito.

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram opinię, też mam to doświadczenie pozytywne, więc jak najbardziej polecam Ferratum.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Jak usunąć konto na Ferratum Bank?

  OdpowiedzUsuń
 6. Zadzwoń do nich i powiedz, że chcesz usunąć konto i wypowiedzieć umowę ramową.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy warto wziąć dzisiaj kredyt?

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlaczego w ogóle warto korzystać z usług doradcy finansowego? Ich rola w społeczeństwie jest absolutnie niedoceniona. Wartość edukacji finansowej rośnie wraz z każdą ich opinią czy usługą.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, tylko że płacę zgodnie z rozliczeniem, a twierdzą, że zalegam. Wszystko ok, tylko czytajcie jaka lichfa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak płacisz, to masz potwierdzenie przelewu, więc o co chodzi? Czy, aby na pewno w terminie zrobiłeś przelew? Przy takich firmach nie warto czekać na ostatni moment.

  OdpowiedzUsuń