[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Konto za Zero w PKO [ Opinie klientów, Opłaty Karty Warunki ]

PKO BP już od dłuższego czasu stara się dopasować swoją ofertę kont osobistych
do panujących na rynku standardów, nawet prześcignąć konkurencję.

Konto Za Zero PKO BP

Kiedyś bank ten obfitował w prowizje i opłaty bazując na stałych, wieloletnich klientach. Dzisiaj oferuje darmowe konta bez opłat, co jest niewątpliwe pozytywną zmianą.

Co na pewno jest zaletą PKO BP?

Jest uznawany za prawdopodobnie najpewniejszy i najstabilniejszy bank w Polsce, a tym samym bardzo bezpieczny, czego nie można powiedzieć o wielu innych bankach działających na polskim rynku bankowym. Wprawdzie depozyty w bankach chronione są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty odpowiadającej równowartości 100 000 euro, ale w sytuacji dużego kryzysu na rynku bankowym i licznych bankructw, w BFG może nie wystarczyć pieniędzy na wypłaty dla poszkodowanych klientów banków, które ogłosiły upadłość. PKO jest zatem dobrym bankiem dla ludzi ceniących bezpieczeństwo i stabilność.

Bank PKO posiada również bardzo rozbudowaną infrastrukturę oddziałów i wpłatomatów, więc to kolejny plus dla osób, którym zdarza się chodzić do oddziałów i wpłacać gotówkę na konto.

PKO ma również olbrzymie doświadczenie w kwestii działalności bankowej i obsługi klienta. Z kolei nie znajdziemy tu niestety wysokooprocentowanych lokat, bowiem to duży bank ze stabilnym kapitałem i polityką kredytową oraz inwestycyjną, zatem nie jest szczególnie zainteresowanych szybki pozyskiwaniem kapitału poprzez wysokooprocentowane lokaty.

Z kolei oferta produktowa jest bardzo szeroka zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Opinia o Koncie za Zero w PKO

Nie jest totalnie bezwarunkowo darmowe, bo takich kont już prawie nie ma. Jednak jeżeli posiadamy do niego kartę i wykonujemy nią transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 zł miesięcznie (co jest standardowym progiem minimalnych transakcji bezgotówkowych w dużych bankach), to konto jest w pełni darmowe. Niestety rezygnacja z karty nic nie zmienia, bowiem w takim wypadku, ta sama opłata 6,99 zł zostanie nam pobrana za prowadzenie rachunku, z tą różnicą, że nie będziemy mogli jej uniknąć wykonując transakcje kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Zatem nie ma sensu zakładanie tego konta bez karty bankomatowej. Jak posiadamy kartę, to nie ma żadnej opłaty za prowadzenie. I to tyle jeśli chodzi o opłaty warunkowe.

Przelewy internetowe są darmowe, zlecania stałe również.

Istnieje też możliwość założenia sobie darmowego limitu do konta na 1000 zł bez odsetek przez 30 dni w ramach dopuszczalnego salda debetowego. Płacimy wtedy tylko 5 zł opłaty i to jedynie w tym miesiącu, w którym skorzystamy z limitu. Pożyczone środki trzeba spłacić w ciągu 30 dni. Po spłacie mamy możliwość ponownego wykorzystania salda debetowego. Przydatne dla osób, którym czasem brakuje pieniędzy na koncie.

Jest to jednocześnie w pełni nowoczesne konto z licznymi funkcjonalnościami typu blik itp.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Konto za Zero czy Inteligo - darmowe konta w PKO BP

Konto Inteligo to również rachunek w PKO, poza nieco innym system transakcyjnym i mniejszą opłatą za kratę (4 zł) oraz progiem minimalnych transakcji bezgotówkowych, który zwalnia z opłaty za kartę (100 zł) nie różni się prawi niczym od Konta za Zero. Zatem jeżeli ktoś bardzo chce mieć konto w PKO o jak najmniejszych warunkach, to zamiast Konta za Zero lepiej wybrać Inteligo. Wystarczy, że wydamy nią 100 zł w miesiącu i jest za darmo. Dokładnie to 99,99 zł. Nawet jeśli w ogóle nie będziemy płacić kartą w danym miesiącu, to opłata też będzie niższa, bo tylko 4 zł. Pełną analizę Inteligo, można przeczytać tutaj. Aczkolwiek posiadając konto Inteligo Pani w okienku w oddziale odeśle nas na infolinię. Inteligo to konto dla "internetowych". Dlatego nie dadzą nam korzystać z infrastruktury PKO BP.

Jeżeli ktoś nie koniecznie upiera się przy PKO, a chce posiadać konto w dużym pewnym i bezpiecznym banku, to warto się zainteresować darmowym rachunkiem w ING Banku Śląskim. Jest to bardzo podobny rachunek. Moim zdaniem nawet lepszy niż Konto za Zero. Również bez opłat, jeśli chodzi o kartę to jest tak samo jak w przypadku omawianego Konta za Zero w PKO. Ogólnie osoby, które znam i posiadają ten rachunek, praktycznie wszystkie sobie chwalą ten bank. Posiada dobry, bezawaryjny system transakcyjny. Dobry dostęp do infolinii. Bardzo dużą liczbę oddziałów. Konto od wielu lat jest darmowe, także w przeciwieństwie do wielu innych banków, ING nie zmienia tak szybko warunków jak inne banki, które chcą tylko nałapać klientów, a potem zaraz zaczynają wprowadzać kolejne opłaty. Konto można otworzyć tak samo w pełni przez Internet, bez wychodzenia z domu. Poniżej zamieszczam link do wniosku.

Pełną analizę konta, można przeczytać tutaj.

Moim zdanie Konto za Zero ma względnie dobre warunki jak na duży bank, ale zdecydowanie słabsze niż inne duże solidne banki jak ING. Jak ktoś woli konto totalnie bez warunków i bez opłat, to poleca zapoznać się z naszym aktualnym rankingiem najlepszych kont osobistych -> Szczegółowe zestawienie tutaj Po przetestowaniu wielu banków, mój wybór padł właśnie na te kilka banków z czołówki.

Inne duże banki z podobnymi kontami

 • Bank Millenium - Konto 360 stopni - tu z kolei jest kilka warunków, które pozwalają także zyskiwać na różnych premiach i promocjach. Nowoczesne konto dla aktywnie korzystających. Szczegółowy opis tutaj...
 • BNP Paribas - Konto Otwarte na Ciebie - brak warunków do konta, bardzo przejrzyste zasady - karta darmowa wymaga tylko 1 transakcji w miesiącu, jeśli nie to opłąta jest symboliczna - 3 zł. Reszta podstawowych czynności za darmo. Premie za otwarcie i określoną aktywność - w każdej promocji nieco inną Szczegółowy opis tutaj...
Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.
Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ [ Konta ] Konto za Zero w PKO

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
6 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Inteligo lepsze. Wszystko darmowe, a kartą wystarczy wydać 100 zł i już mamy totalnie za darmo wszystko co trzeba, a to i tak ten sam bank PKO.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ogólnie średnio jestem zadowolona z PKO, bo za niski procent ma na koncie oszczędnościowym, ale gorsze jest to że z tego konta pobiera opłatę za prowadzenie rachunku. Nic jeszcze nie zarobiłam a już opłata... i teraz szukam "lepszego" banku na pomnażanie oszczędności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak chcesz pomnażać oszczędności to raczej nie na kontach oszczędnościowych. Oprocentowanie kont oszczędnościowych zawsze ma charakter promocyjny. Promocja się kończy i pieniądze leżą oprocentowane poniżej inflacji. Dlatego lepiej wybierać lokaty - po prawej w menu jest ranking, w którym są podane najlepsze lokaty. Z kolei co do konta osobistego to też w tym samym rankingu w menu po prawej jest link do recenzji Nest Konta - darmowe bez warunków.

  OdpowiedzUsuń
 4. ING zdecydowanie lepsze. Wiem co mówię miałem konta w obu bankach. Jak ktoś szuka pewnego banku to lepiej ING.

  OdpowiedzUsuń
 5. PKO BP mnie oszukał po raz drugi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może tak coś więcej napiszesz i podzielisz się z nami szczegółami?

  OdpowiedzUsuń