[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Konto Idealne / Proste [Opinie, Opłaty] w IDEA BANK (Konto osobiste i oszczędnościowe)

Konto Idealne w Idea Bank to konto osobiste dla osób fizycznych teoretycznie bez opłat i warunków. Dzisiaj przyjrzymy się dokładnie opłatom dotyczącym tego konta i zastanowimy się czy warto założyć Konto Idealne w Idea Banku...

Kiedyś konta internetowe były darmowe, ale z czasem owe określenie stało się raczej sloganem marketingowym. W prawie każdym banku, żeby uniknąć płacenia prowizji musimy spełnić szereg warunków. Zaczynają się jednak pojawiać konta darmowe bez warunków. Oczywiście nie ma takich kont osobistych, w których tabela opłat i prowizji zawiera same zera, ale chodzi przede wszystkim o standardowe, często wykonywane czynności związane z obsługą rachunku.

Po tym jak Nest Bank (dawny Bank Smart) osiągnął spory sukces oferując darmowe konto bez opłat i warunków, czym zyskał wielu nowych klientów, którzy przeszli do tego banku, niewątpliwie zostało to zauważone przez konkurencyjne banki. Konto Idealne w zasadzie już było darmowe nie licząc opłaty za kartę uwarunkowanej wykonywaniem miesięcznych transakcji bezgotówkowych na kwotę 400 zł. Nieoczekiwanie Idea Bank zrezygnował z tej opłaty całkowicie i tym samym karta stała się bezwarunkowo darmowa. Niby nie jest to wielka uciążliwość, ale nie każdy lubi płacić kartą, pamiętać ile wydał nią w miesiącu, nie wspominając już o osobach, które posiadają kilka kont w różnych bankach. Tym samym Konto osobiste w Idea Bank stało się rachunkiem bez opłat i warunków, ale przyjrzyjmy się może dokładnie jak to wygląda w praktyce:

Konto Idealne (osobiste)
Nasza Ocena: 5 5 star

Opłaty w Idea Banku do konta osobistego - najważniejsze czynności:

Czynność Opłata Uwagi
Otwarcie i prowadzenie konta0 złBez warunków
Wydanie, wznowienie i obsługa karty0 złBez warunków
Wypłata gotówki z bankomatów Idea Banku0 złBez warunków
Wypłata gotówki z bankomatów krajowych0 złWszystkie bankomaty w Polsce - 5 darmowych transakcji na miesiąc. Powyżej tej liczby jest już opłata procentowa.
Wpłata gotówki we wpłatomatach Idea Bank, Euronet0 zł Do kwoty 100 000 zł na miesiąc. Powyżej tej kwoty jest już opłata procentowa.
Przelewy internetowe ELIXIR (te zwykłe) i przez bankowość mobilną0 złBez warunków
Przelewy do ZUS i US0 złBez warunków
2 przelewy europejskie SEPA / Euro Elixir w miesiącu0 zł3-ci i kolejne w danym miesiącu już płatne
Przelewy SORBNET2 powyżej 1 mln PLN w miesiącu0 złponiżej 1 mln PLN są płatne
Przewalutowanie transakcji płatniczej dokonanej kartą w walucie obcej na złote polskie0 złBez warunków
Zlecenie stałe (utworzenie/zmiana/realizacja)0 złBez warunków
Polecenie zapłaty (utworzenie/realizacja/odwołanie)0 złBez warunków

Oczywiście jest to uproszczona tabela opłat i prowizji (dla większej przejrzystości), ale obiektywnie patrząc muszę przyznać, że to najbardziej darmowy rachunek jaki widzieliśmy. Nawet Nest Bank wypada gorzej. Oczywiście wszelkie sporządzane na zlecenie papierowe dokumenty są płatne jak w każdym banku. Jest także opłata za wypłatę gotówki z zagranicznych bankomatów i przelewy poza Europę, ale Nest Bank również ma je płatne. Chociaż początkowo były darmowe w Nest Banku za czasów jeszcze Banku Smart, ale szybko się z tego wycofali. W Idea Banku możemy też zapłacić opłatę za sprawdzanie salda w bankomacie, więc lepiej robić to przez Internet lub bankowość mobilną. Nie mniej jednak wszystkie typy przelewów internetowych za darmo? Tego jeszcze nie widzieliśmy. Wprawdzie rzadko się korzysta z innych niż te podstawowe (Elixir), to jednak czasem może się taka opcja przydać - szczególnie przelew natychmiastowy, gdy bardzo nam się spieszy. Karta, bankomaty, wpłatomaty darmowe bez warunków. Nie ma się do czego przyczepić. Aktualizacja: Niestety Idea Bank wycofał 2 darmowe przelewy natychmiastowe w miesiącu (będą normalnie płatne).

Otwierając Konto osobiste w Idea Bank otrzymamy też konto oszczędnościowe "Zośka Pro". Dość ciekawy rachunek oszczędnościowy, moim zdaniem lepszy niż tak chwalone konto oszczędnościowe w BGŻ Optimie, gdzie podwyższone oprocentowanie jest tylko dla nowych środków w okresie promocji zwykle około 1-2 miesięcy. Lepsze także niż obecnie dostępne konto oszczędnościowe w Nest Banku, gdzie podwyższone oprocentowanie mamy bodajże przez dwa miesiące plus miesiąc, w którym zakładaliśmy rachunek. Praktycznie we wszystkich bankach podwyższony procent na kontach oszczędnościowych jest od czegoś uzależniony. W Idea Banku także - podwyższony procent jest ograniczony do kwoty równej 10-krotności salda na koncie osobistym. Czyli jak mamy 1000 zł na koncie osobistym, to podwyższone oprocentowanie jest na koncie oszczędnościowym do kwoty 10 tys. zł. Tak jak w innych bankach, tradycyjnie dla wszystkich kont oszczędnościowych mamy 1 darmową wypłatę w miesiącu kalendarzowym.

Ogólnie jest to dobre konto oszczędnościowe. Można z niego korzystać lub nie (nic się za nie nie płaci), ale raczej nadaje się bardziej do przechowywania niewielkich kwot, a duże oszczędności lepiej zdeponować na lokatach, które Idea Bank ma notabene zawsze najwyżej oprocentowane na rynku.

Opinie klientów

Według mojej opinii jest to bardzo dobre konto (sprawdzone w praktyce). Przy czym sprawdziliśmy też opinie innych klientów na forach internetowych, w portalach i blogach finansowych. Konto to jest oceniane bardzo pozytywnie. Oczywiście nie ma na rynku banku, który miałby same pozytywne opinie, także i w tym przypadku zdarzają się negatywne wypowiedzi, ale zazwyczaj dotyczą złożonych produktów inwestycyjnych.

Jeżeli nie byliśmy nigdy klientem Banku Idea, a mamy wolne oszczędności, to przed otwarciem konta można jeszcze skorzystać, z którejś z praktycznie najlepszych lokat promocyjnych na rynku dla nowych klientów Idea Banku, czyli lokat Happy. Po założeniu konta nie będzie już można takiej lokaty założyć. Jest zakładana na okres 3 miesięcy, ale procent jak na dzisiejsze warunki jest bardzo wysoki. By ją założyć nie trzeba otwierać konta w tym banku. Również zakłada się ją przez Internet tylko zamiast przelewu aktywacyjnego wykonuje się przelew na kwotę do zdeponowania na lokacie Happy. Numer konta do przelewu przychodzi na adres e-mail wraz z instrukcją. Te lokaty Happy zawsze są najwyżej oprocentowanymi lokatami na rynku. Ogólnie Idea Bank ma prawie zawsze najwyższe oprocentowanie.

➡️ Uwaga: Tutaj sprawdzisz nasz aktualny RANKING kont osobistych

Jeżeli miałeś/aś już kontakt z Idea Bankiem i nie jesteś nowym klientem zajrzyj do naszego rankingu najlepszych lokat

➡️ Tutaj sprawdzisz obecnie najlepsze naszym zdaniem lokaty dostępne bez konta osobistego.

Podgląd systemu bankowości internetowej

Wpłatomaty Bankomaty. Mobilny wpłatomat Idea Banku

Aktualizacja: Niestety Idea Bank rezygnuje z mobilnych wpłatomatów. Widocznie ten innowacyjny pomysł okazał się zbyt drogi w utrzymaniu. Dodatkowo znikają też 2 darmowe przelewy natychmiastowe.

Posiadając konto osobiste w Idea Banku możemy nadal korzystać za darmo ze wszystkich krajowych bankomatów i wpłatomatów sieci Euronet - ich lista znajduje się na stornie Idea Banku. Są chyba praktycznie w każdym miesicie. Także z wpłatami i wypłatami gotówki nie będzie problemu.

Reasumując Konto Idealne można uznać za darmowe konto bez warunków. Dla niektórych może nawet przewyższać konto w Nest Banku ze względu na fakt, że niektóre z wymienionych w naszej tabeli czynności w Nest Banku są płatne. Dodatkowo Idea Bank jest bardzo nowoczesnym bankiem. W zasadzie chyba najbardziej nowoczesnym w Polsce i oferuje szereg usług, których brakuje w Nest Banku, czy w innych bankach - od mobilnych wpłatomatów w samochodzie dojeżdżającym do klienta na zamówienie, po pełen wachlarz usług dla osób fizycznych firm, których nie spotkamy w innych bankach. Idea Bank ma też prawie zawsze najwyżej oprocentowane lokaty na rynku. Zdarzają się też oczywiście niepochlebne opinie o tym banku, ale dotyczą zwykle złożonych produktów inwestycyjnych i kredytowych. Od lat korzystam z tego banku, podobnie jak kilku moich znajomych i nikt nie zgłaszał żadnych problemów. Także w kwestii podstawowych produktów bankowych myślę, że konto jest godne polecenia, bo jest obecnie rzeczywiście liderem pod względem braku opłat, a w kwestii lokat raczej nie znajdziemy lepszego oprocentowania w Polsce w innych bankach. Przestali też już dzwonić z propozycjami. Dzwonią tylko jak nam się kończy lokata, żeby przypomnieć, a to też nie zawsze. Widać, że bank pracuje nad wizerunkiem. Patrząc na to jak dzisiaj kombinują z opłatami inne wielkie banki, moim zdaniem fajnie, że pojawiają się takie konta darmowe totalnie bez warunków i wymogów do spełnienia przez klienta, bo od lat brakowało takich na rynku.

Uwaga! Aktualizacja: Idea wprowadziła ograniczenia co do ilości wypłat z bankomatów i kwot wpłat we wpłatomatach w miesiącu. Limity są duże, ale zawsze to kolejne ograniczenia.

Jak zwykle zachęcam do komentowania i wyrażania własnych opinii i sugestii.

Do góry:
Jesteś tu:
Antyhaczyk[ Opinie ] ⭐ [ Konta ]⭐ Konto Idealne / Proste [Opinie, Opłaty] w IDEA BANK

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
2 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Moim zdaniem Idea to jest najlepszy obecnie bank:
  1. Konto osobiste całkowicie darmowe bez warunków, tak samo karta.
  2. Bardzo szeroki wachlarz usług bankowych. No i sam bank też bardzo nowoczesny.
  3. Najlepiej oprocentowane lokaty na rynku. Zarówno te promocyjne jak i nawet niepromocyjne. Nie ma lepszych nigdzie. Poza tym jak się ma już konto, to potem te niepromocyjne są dostępne w wersji plus z nieco wyższym oprocentowaniem, więc i tak warto mieć konto, które nic nie kosztuje.

  Kredytów nie brałem, a w inwestycje się nie bawię, więc w tej kwestii się nie mogę wypowiedzieć. Jest tam też cała masa rozwiązań dla firm ułatwiających życie. Nie korzystam z tego, bo nie prowadzę firmy, ale w żadnym innym banku nie widziałem tyle rzeczy dodatkowych dla osób prowadzących firmę, a trochę ich już przeszedłem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oferta faktycznie wygląda bardzo atrakcyjnie. Według mnie dużym atutem banku jest możliwość realizacji przelewów natychmiastowych, które stanowią znaczne ułatwienie w kryzysowych finansowych sytuacjach, np. kiedy trzeba możliwie najszybciej uiścić opłatę w ramach rachunków, czy pilnie przekazać komuś gotówkę.

  OdpowiedzUsuń