[Nowe opinie 2019]

Konto Otwarte Na Ciebie: [Opinie, Opłaty] BGŻ BNP Paribas (dawne Optymalne)

Aktualizacja: Bank BGŻ BNP Paribas zastąpił Konto Optymalne nowym Kontem Otwartym na Ciebie. Ma niby nadal być darmowym kontem osobistym. Sprawdźmy zatem, na ile pokrywa się to z prawdą, przy okazji aktualizując tę recenzję.

Na rynku prawie nie ma kont, które można uznać za darmowe bez warunków. Prawie zawsze są jakieś wymogi wobec klienta dotyczące płatności kartą, wpływów itp. Konto Otwarte na Ciebie w BGŻ BNP Paribas przynajmniej na pierwszy rzut oka takowych nie posiada, ale są pewne zmiany w stosunku do Konta Optymalnego. Rachunek ten był konkurencją dla darmowego Nest Konta w Nest Banku, bez opłat i warunków, czy Konta Idealnego w Idea Banku, też bez opłat i warunków. Oprócz tych rachunków w zasadzie na rynku nie ma innych dobrych kont, które można uznać za darmowe bez opłat i warunków. Jednak w przypadku Konta Otwartego na Ciebie pojawił się jedne nowy warunek oraz kilka innych zmian. Dlatego czytając ten artykuł zachęcam do doczyania do końca.

Konto Otwarte na Ciebie BGŻ BNP Paribas https://www.bgzbnpparibas.pl
Nasza Ocena: 4 na 5 5 star

Konto Otwarte na Ciebie w ogólnym ujęciu jest dosyć dobre - duży pewny bank, dużo oddziałów, brak opłat i prowizji za standardowe czynności, pełna funkcjonalność i dostępność do szerokiego wachlarza usług bankowych.

Cechy Konta Otwartego na Ciebie i Opłaty

 • Brak opłat za otwarcie i prowadzenie (bez warunków)
 • Brak opłat za wydanie i obsługę karty (jeżeli 1 transakcja bezgotówkowa w miesiącu lub jeżeli nie mamy ukończonych 26 lat). Jeżeli nie wykonamy ani jednej transakcji w miesiącu kalendarzowym, a jesteśmy po 26 rou życia, to opłata wyniesie 3 zł. Wprawdzie symboliczna, ale w przypadku konta Optymalnego nie było takiego warunku.
 • Przelewy internetowe i mobilne 0zł
 • Duży bank z dużą ilością oddziałów, bankomatów i wpłatomatów
 • Darmowe wypłaty z bankomatów własnych oraz Planet Cash (jest ich dość dużo). Dla osób poniżej 26 lat wszystkie krajowe bankomaty są darmowe
 • Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą (BNP Paribas oraz banków zrzeszonych w sieci Global Network i Global Alliance) z pozostałych opłaty w zależności od rodzaju karty. W przypadku Karty Mastercard Otwartej na Dzisiaj 10 zł.
 • Darmowe wpłatomaty własne
 • Darmowe zlecenia stałe zakładane za pomocą systemu internetowego. (Tak wnioskuję na podstawie Tabeli Opłat i Prowizji, gdzie jest napisane, że opłata 25 zł nie dotyczy zleceń internetowych.
 • Polecenia zapłaty - obciążenie rachunku kwotą otrzymanego 0 zł, przyjęcie, zmiana 25 zł
 • Promocje np. premie za aktywne korzystanie płatności kartą i wpływy, zwroty, kupony rabatowe itp., czego zwykle nie ma w przypadku innych kont bezwarunkowo darmowych. Jednak jak zwykle tego typu promocje dotyczną zazwyczaj nowego klienta.
 • Przelew natychmiastowy 5 zł

Za co jeszcze zapłacimy? Np. za dodatkowy nośnik zbliżeniowy (naklejka) np. na telefon. Osobiście takiego nie używam, ale jak ktoś lubi, to też nie jest to jakaś zauważalna opłata. Dodatkowa karta dla pełnomocnika do konta będzie już płatna. Oczywiście jak wszędzie są opłaty za papierowe dokumenty itp. Za wpłaty i wypłaty w kasie w oddziale także. Chyba że np. bankomat będzie nieczynny w danym oddziale, to wtedy nie zapłacimy za wypłatę pieniędzy w kasie. Nie są to czynności, które często się wykonuje. Ja na przykład tego typu czynności w ogóle nie wykonuję. Z kolei mam wiele kont i kart, więc dla mnie wadą jest konieczność wykonania tej jednej transakcji kartą. Zapłacimy też za wpłaty w kasie banku, za przelewy SEPA itp.

Jak założyć Konto Otwarte Na Ciebie przez Internet w BGŻ BNP Paribas

Niestety BGŻ BNP Paribas nie oferuje weryfikacji danych samym przelewem aktywacyjnym z innego konta w innym banku. Zostaje nam zatem opcja kuriera. Najpierw musimy wypełnić wniosek na stronie. W trakcie składania wniosku trzeba wgrać zdjęcie lub skan obu stron dowodu osobistego. Zdjęcie można zrobić nawet telefonem, ważne żeby było wyraźne.

Następnie przyjeżdża do nas kurier z umową do podpisania i gotowe. Prawdopodobnie zadzwonią wcześniej w celu potwierdzenia danych. Poniżej zamieszczam link do strony banku BGŻ BNP Paribas, gdzie zamieszczony jet wniosek o Konto Otwarte na Ciebie. Uwaga, BGŻ BNP Paribas oferuje jeszcze inne rodzaje kont, które nie są już takie darmowe, dlatego ważne żebyśmy wypełnili dobry wniosek - o Konto Otwarte na Ciebie.

Wypłaty za bankomatów za granicą

Konto Otwarte na Ciebie oferuje darmowe wypłaty z bankomatów za granicą w ramach sieci Global Network i Global Alliance (we Francji BNP Paribas, Włoszech BNL, Belgii BNP Paribas Fortis, Turcji TEB, USA Bank of the West i na Ukrainie Ukrsibbank, a także Barclays, Bank of America, Deutsche Bank, Westpac, Scotiabank). Nest Bank na przykład całkowicie wycofał się z darmowych wypłat z bankomatów za granicą. Ogólnie zwykle wygląda to tak, że nasz bank może nie pobierać opłat, ale może ją pobrać operator maszyny - bankomatu za granicą. Na stronie BGŻ BNP Paribas informuje, że posiadacze karty do Konta Otwartego na Ciebie są zwolnieni również z opłat operatora bankomatów w ramach banków zrzeszonych w sieciach Global Network i Global Alliance.

Skrócona tabela opłat i prowizji

Czynność Opłata Uwagi
Otwarcie i prowadzenie konta0 złBez warunków!
Karta debetowa (bankomatowa) Wydanie 0 zł. Obsługa 0 lub 3 złObsługa 0 zł jeśli 1 transakcja w miesiącu lub mniej niż 26 lat. W innym wypadku 3 zł
Wypłata gotówki z krajowych bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash0 złZ pozostałych 5zł
Wypłata gotówki w oddziale5 lub 10 złDo 5000 - 10 zł, powyżej 5000 - 5 zł
Wypłata gotówki z bankomatów za granią BNP Paribas i banków należących do sieci Global Network i Global Alliance0 złZ pozostałych 10zł
Wpłata gotówki we wpłatomatach BGŻ BNP Paribas0 złBez warunków
Wpłata gotówki we wpłatomatach BGŻ BNP Paribas0 złBez warunków
Przelewy internetowe (zwykłe) i przez bankowość mobilną0 złBez warunków
Przelew natychmiastowy 5 złBez warunków

Oczywiście tabela może ulec zmianie, ale wtedy pewnie zmieni się też nazwa konta tak jak było ze zmianą z konta optymalnego na Konto Otwarte na Ciebie.

Jeśli ktoś czytał ten artykuł przed aktualizacją to może pamięta, że Konto Optymalne (te poprzednie) uważałem za bardzo dobry rachunek osobisty. Konto można było uznać za darmowe bez warunków. Czego już nie możemy powiedzieć o Koncie Otwartym na Ciebie. Aczkolwiek opłata i warunek są niewygórowane w stosunku do innych banków. Konto daje też możliwość darmowych wypłat z bankomatów za granicą. Wprawdzie tylko własnych i zrzeszonych w ramach współpracy międzynarodowych, ale główni konkurenci czyli Nest Bank i Idea Bank w ogóle nie dają możliwości wypłaty za granicą za darmo. Przy czym będąc na wczasach, raczej nie będziemy szukać wałsnego bankomatu BNP. Z kolei niewielkim minusem względem wspomnianych konkurentów jest fakt, że BGŻ BNP Paribas nie oferuje wypłat ze wszystkich krajowych bankomatów za darmo. Niewielkim dlatego, że bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash jest dużo. Nie jest to zatem jakaś większa uciążliwość. Ogólnie konto jest funkcjonalne i dobre, bank duży, pewny i bezpieczny, a oddziały w prawie każdym mieście. Dla mnie osobiście oddziały nie mają znaczenia, bo obsługuję swoje konta tylko przez Internet, ale są osoby, dla których może to być istotny element wyboru konta. Dlatego też o tym wspominam.

Podsumowanie

Konto Otwarte na Ciebie to w mojej ocenie nie jest złe, a nawet całkiem dobre, chociaż chociaż Konto Optymalne (te stare) było lepsze. Niestety zostało już wycofane z oferty banku. Z mojej perspektywy wśród darmowych kont też są lepsze oferty. Na przykład w Nest Banku mamy dodatkowo darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych, bark jakichkolwiek warunków i opłat do karty, czy za prowadzenie konta. Jeżeli z jakichś powodów BGŻ BNP Paribas Ci nie odpowiada, zachęcam do przeczytania także analizy alternatywnego konta bezwarunkowo darmowego w Nest Banku, którą znajdziesz pod tym linkiem Recenzja bezwarunkowo darmowego Nest Konta Osobistego

Jak zwykle zachęcam do komentowania i wyrażania własnych opinii i sugestii.


Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty itp:
15 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Konto Optymalne 0 zł za prowadzenie konta 0 zł za obsługę karty debetowej dla posiadacza 0 zł za korzystanie z bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash.

  OdpowiedzUsuń
 2. aperfectcircle19 lutego 2019 15:06

  Ja mam konto optymalne i nie narzekam, wszystko za 0, sprawna apka, niczego więcej nie potrzebuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Nest Banku są wszystkie bankomaty krajowe za darmo, a w BGŻ tylko ich własne. Dla mnie to przesądziło o wyborze Nesta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie konto optymalne było najlepszym wyborem. Jestem klientką Bgżu od kliku miesięcy, nic się nie zmieniło, nadal wszystko mam za free.

  OdpowiedzUsuń
 5. aperfectcircle26 lutego 2019 10:05

  @Anna ja nie mam problemów z wypłatami z bankomatów, gdzie nie pójdę to jest bankomat :)
  @Bunia i to jest ważne, niektóre banki to mają tylko taką ''promocję'' na darmowe konto, a tu to jest stałe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @aperfectcircle no właśnie, a po okresie promocyjnym wielkie rozczarowanie, że trzeba płacić...

   Usuń
  2. darmowe konta nie są w formie żadnych okresów promocyjnych, zwykle są obłożone warunkami, żeby były darmowe. Jest kilka banków, które nie pobierają opłaty za kartę bez warunków i z tego co kojarzę jest to właśnie BGŻ, Nest i Idea. BGŻ ma za to dodatkowo często premie za spełnienie jakichś warunków, czego nie ma w Nest i w Idei.

   Usuń
 6. W Nest Banku też jest darmowe na stałe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a są jakieś fajne bonusy za otworzenie u nich rachunku?

   Usuń
  2. Nie ma, jak komuś zależy na premiach to czasem są w BGŻ, tylko trzeba spełnić różne dziwne warunki typu płatności, wpływy i za to są naliczane premie, tylko trzeba się wczytać dokładnie w warunki promocji, żeby wiedzieć co trzeba zrobić. Dla takich osób, które chcą tam korzystać aktywnie z konta i przenieść się do BGŻ, to to jest lepsze konto. Oczywiście jest też darmowe bez warunków, co jest dużym plusem.

   Jak ktoś zakłada rachunek jako dodatkowe proste konto, którego niekoniecznie będzie od razu używał, to bardziej polecam Nest.

   Usuń
 7. @aperfectcircle w sumie to Planet Cashów jest naprawdę dużo, nawet w mojej osiedlowej biedronce się znajduje :P

  @Emil ostatnio w Bgż jest od groma premii i bonusów, aktualnie jest chyba na topie ta gdzie możesz dostać 200 zł przy zakładaniu konta.

  OdpowiedzUsuń
 8. No robią, tam co chwilę te promocje 200 zł różnego rodzaju, ale to jest za aktywne korzystanie z określonymi warunkami.

  OdpowiedzUsuń
 9. @aperfectcircle no właśnie oni mają bardzo dużo tych bankomatów, więc czy małe miasteczko, czy duże wszędzie są. @aperfectcircle dlatego też trzeba dobrze czytać co się podpisuje, żeby później właśnie nie było rozczarowania,

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem zawiedziona. Od rana staram się złożyć wniosek na +300 i +500 niestety strony ciągle się nie otwierają.

  OdpowiedzUsuń
 11. To nie wina banku, tylko serwerów rządowych. Nagle zaczęło tyle ludzi składać te wnioski, że w każdym banku się nie otwierały te strony. Standard jeśli chodzi o strony rządowe, że są nieprzygotowane i się nie otwierają, bo mają za słabe serwery.

  OdpowiedzUsuń