[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Bank BNP Paribas [Opinie Promocje] Konto Otwarte Na Ciebie [Opłaty] Karty Kredyty

Aktualizacja: Bank BNP Paribas zastąpił Konto Optymalne nowym Kontem Otwartym na Ciebie. Ma nadal pozostać darmowym kontem osobistym. Zobaczmy zatem na ile pokrywa się to z prawdą, przy okazji aktualizując tę recenzję.

Na rynku prawie nie ma kont, które można uznać za darmowe bez warunków. Prawie zawsze są jakieś wymogi wobec klienta dotyczące płatności kartą, wpływów itp. Konto Otwarte na Ciebie w Banku BNP Paribas przynajmniej na pierwszy rzut oka takowych nie posiada, ale są pewne zmiany w stosunku do Konta Optymalnego.

Aktualizacja: Bank  wprowadził warunek zwalniający z opłaty za podstawową Kartę Otwartą na Dziś - wykonanie transkackji bezgotówkowej kartą w miesiącu. Tym samym jedynym bankiem na rynku bez opłat i warunków jest obecnie Nest Bank.


Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas https://www.bnpparibas.pl Nasza Ocena: 4 na 5 5 star

Konto Otwarte na Ciebie w ogólnym ujęciu jest moim zdaniem bardzo dobre - duży pewny bank, dużo oddziałów, brak opłat i prowizji za standardowe czynności, pełna funkcjonalność i dostępność do szerokiego wachlarza usług bankowych.

Cechy Konta Otwartego na Ciebie i Opłaty

 • Brak opłat za otwarcie i prowadzenie (bez warunków)
 • Brak opłat za wydanie i obsługę karty (jeżeli 1 transakcja bezgotówkowa w miesiącu lub jeżeli nie mamy ukończonych 26 lat). Jeżeli nie wykonamy ani jednej transakcji w miesiącu kalendarzowym, a jesteśmy po 26 roku życia, to opłata wyniesie 5 zł. Wprawdzie symboliczna, ale w przypadku konta Optymalnego nie było takiego warunku. (Dotyczy to darmowej karty - Karta Otwarta Na Dzisiaj - są jeszcze inne do wyboru).
 • Przelewy internetowe i mobilne 0zł
 • Duży bank z dużą ilością oddziałów, bankomatów i wpłatomatów
 • Darmowe wypłaty z bankomatów własnych oraz Planet Cash (jest ich dość dużo). Dla osób poniżej 26 lat wszystkie krajowe bankomaty są darmowe
 • Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą (BNP Paribas oraz banków zrzeszonych w sieci Global Network i Global Alliance) z pozostałych opłaty w zależności od rodzaju karty. W przypadku Karty Mastercard Otwartej na Dzisiaj 10 zł.
 • Darmowe wpłatomaty własne
 • Darmowe zlecenia stałe zakładane za pomocą systemu internetowego. (Tak wnioskuję na podstawie Tabeli Opłat i Prowizji, gdzie jest napisane, że opłata 25 zł nie dotyczy zleceń internetowych.
 • Polecenia zapłaty - obciążenie rachunku kwotą otrzymanego 0 zł, przyjęcie, zmiana 25 zł
 • Promocje np. premie za aktywne korzystanie płatności kartą i wpływy, zwroty, kupony rabatowe itp., czego zwykle nie ma w przypadku innych darmowych kont bez licznych obostrzeń dotyczących aktywności. Jednak jak zwykle tego typu promocje dotyczną zazwyczaj nowego klienta.
 • Przelew natychmiastowy 5 zł
 • Obsługa Apple Pay, Goolge Pay, BLIK

Za co zapłacimy? Np. za dodatkowy nośnik zbliżeniowy (naklejka) np. na telefon. Osobiście takiego nie używam. Dla mnie to przestarzała technologia w dobie telefonów z cyfrowymi portfelami typu Google Pay, Apple Pay, czy płatności BLIK. Jednak jak ktoś lubi naklejki zbliżeniowe to jest to drobna opłata. Osoby, które wypłacają z bankomatów pieniądze za pomocą BLIK-a powinny też zwrócić uwagę, że usługa ta jest darmowa dla bankomatów Banku Paribas, ale już dla Planet Cash nie. Oczywiście jak wszędzie są opłaty za papierowe dokumenty itp. Za wpłaty i wypłaty w kasie w oddziale także. Aczkolwiek Bank Paribas dla Konta Otwartego Na Ciebie oferuje 1 darmową wpłatę w oddziale w miesiącu (czyli tak jak ING). Co do wypłat, są one darmowe w danym oddziale banku jeżeli bankomat w tym oddziale będzie nieczynny lub oddział w ogóle go nie posiada, to wtedy nie zapłacimy za wypłatę pieniędzy w kasie. Nie są to czynności, które często się wykonuje. Ja na przykład tego typu czynności w ogóle nie wykonuję. Z kolei mam wiele kont i kart, więc dla mnie niewielką wadą jest konieczność wykonania tej jednej transakcji kartą, ale lepsze to niż liczenie ile się tych transakcji zrobiło lub na jaką kwotę. Zapłacimy też za przelewy SEPA. Dodatkowa karta dla pełnomocnika do konta będzie już płatna.

Jak założyć Konto Otwarte Na Ciebie przez Internet w Banku BNP Paribas

Proces wnioskowania o konto w Banku BNP Paribas jest mnie więcej taki sam jak w każdym innym banku. Najpierw musimy wypełnić wniosek na stronie. W trakcie składania wniosku trzeba wgrać zdjęcie lub skan obu stron dowodu osobistego. Można wgrać zdjęcie z komputera, z telefonu lub innego urządzenia. Można zrobić je też "w locie" telefonem - wtedy wyślą nam smsem link do telefonu (musimy zezwolić na połączenie z aparatem). Mnie osobiście wygodniej było zrobić zdjęcie telefonem i wgrać plik niż łączyć się z aparatem. Kwestia preferencji. Ważne żeby było wyraźne. Umowę podpisujemy smsem podając kod jednorazowy. Oczywiście w miarę upływu czasu formularze i wnioski mogą się nieco zmieniać.

Następnie przyjeżdża do nas kurier z umową i gotowe. Można podać inny adres dla kuriera. Czasami zadzwonią wcześniej w celu potwierdzenia danych. Poniżej zamieszczam link do strony Banku BNP Paribas, gdzie zamieszczony jet wniosek o Konto Otwarte na Ciebie. Uwaga, Bank BNP Paribas oferuje jeszcze inne rodzaje kont, które nie są już takie darmowe, dlatego ważne żebyśmy wypełnili dobry wniosek - o Konto Otwarte na Ciebie.

Do niektórych kart dodawane są darmowe ubezpieczenia. Jeżeli wybierzemy podstawową Kartę Otwartą na Dziś to te ubezpieczenia nas nie dotyczą, ale i tak możemy dostać OWU na maila, bo wnioski i umowy są ujednolicone dla wszystkich produktów.

Wypłaty za bankomatów za granicą

Konto Otwarte na Ciebie oferuje darmowe wypłaty z bankomatów za granicą w ramach sieci Global Network i Global Alliance (we Francji BNP Paribas, Włoszech BNL, Belgii BNP Paribas Fortis, Turcji TEB, USA Bank of the West i na Ukrainie Ukrsibbank, a także Barclays, Bank of America, Deutsche Bank, Westpac, Scotiabank). Nest Bank na przykład całkowicie wycofał się z darmowych wypłat z bankomatów za granicą. Ogólnie zwykle wygląda to tak, że nasz bank może nie pobierać opłat, ale może ją pobrać operator maszyny - bankomatu za granicą. Na stronie Banku BNP Paribas informuje, że posiadacze karty do Konta Otwartego na Ciebie są zwolnieni również z opłat operatora bankomatów w ramach banków zrzeszonych w sieciach Global Network i Global Alliance.

Skrócona tabela opłat i prowizji

Czynność Opłata Uwagi
Otwarcie i prowadzenie konta0 złBez warunków!
Karta debetowa (bankomatowa) Wydanie 0 zł. Obsługa 0 lub 3 złObsługa 0 zł jeśli 1 transakcja w miesiącu lub mniej niż 26 lat. W innym wypadku 3 zł
Wypłata gotówki z krajowych bankomatów BNP Paribas i Planet Cash0 złZ pozostałych 5 zł
Wypłata gotówki w oddziale10 zł0 zł jeśli bankomat przy oddziale niedostępny
Wypłata gotówki z bankomatów za granią BNP Paribas i banków należących do sieci Global Network i Global Alliance0 złZ pozostałych 10 zł
Wpłata gotówki we wpłatomatach BNP Paribas0 złBez warunków
Przelewy internetowe (zwykłe) i przez bankowość mobilną0 złBez warunków
Przelew natychmiastowy 5 złBez warunków

Oczywiście tabela może ulec zmianie, ale wtedy pewnie zmieni się też nazwa konta tak jak było ze zmianą z konta optymalnego na Konto Otwarte na Ciebie.

Jeśli ktoś czytał ten artykuł przed aktualizacją to może pamięta, że Konto Optymalne (wycofany z ofert poprzednik Konta Otwartego Na Ciebie) uważałem za bardzo dobry rachunek osobisty. Konto można było uznać za darmowe bez warunków. Czego już nie możemy powiedzieć w 100% o Koncie Otwartym na Ciebie. Aczkolwiek opłata i warunek są tak niewygórowane w stosunku do innych banków, że i tak uważam je dalej za jedno z najlepszych kont osobistych. Konto daje też możliwość darmowych wypłat z bankomatów za granicą. Wprawdzie tylko własnych i zrzeszonych w ramach współpracy międzynarodowych. Warto jednak zaznaczyć, że główni konkurenci z darmowymi kontami czyli Nest Bank i Idea Bank w ogóle nie dają możliwości wypłaty za granicą za darmo. Przy czym będąc na wczasach, raczej nie będziemy szukać własnego bankomatu BNP. Z kolei niewielkim minusem względem wspomnianych konkurentów jest fakt, że Bank BNP Paribas nie oferuje wypłat ze wszystkich krajowych bankomatów za darmo. Niewielkim dlatego, że bankomatów BNP Paribas i Planet Cash jest bardzo dużo. Nie jest to zatem jakaś większa uciążliwość. Możemy też wybrać inną kartę np. Kartę Otwartą na eŚwiat lub Kartę otwartą na Świat, które mają darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Niestety te karty mają również opłatę za obsługę. Ogólnie konto jest funkcjonalne i bardzo dobre - bank duży, pewny i bezpieczny, a oddziały w prawie każdym mieście. Dla mnie osobiście oddziały nie mają znaczenia, bo obsługuję swoje konta tylko przez Internet, ale są osoby, dla których może to być istotny element wyboru konta. Dlatego też o tym wspominam.

Podsumowanie

Moim zdaniem to obecnie jedne z najlepszych kont bankowych - w bezpiecznym, dużym i znanym banku.

Karty debetowe i kredytowe

Karta Otwarta na Dzisiaj - to ta omówiona przy okazji opisu konta - darmowa jeżeli wykonamy 1 transakcję w miesiącu (inaczej 3 zł) - darmowe bankomaty Planet Cache i grupy BNP Paribas w Polsce i za granicą.

Karta Otwarta na eŚwiat - 6 zł miesięcznie - wszystkie bankomaty w Polsce darmowe. Bezpłatne ubezpieczenie Cyber Pomoc - na wypadek jakby ktoś wykradł nasze dane i użył karty lub konta bezprawnie lub na wypadek nieotrzymania towaru ze sklepu internetowego itp.

Karta Otwarta na Świat 10 zł miesięcznie - Darmowe wszystkie bankomaty w Polsce. Darmowe ubezpieczenie Rezygnacja z Podróży.

Kredyt gotówkowy

O ile karty kredytowe w tym banku nie powalają, to kredyt gotówkowy w BNP Paribas moim zdaniem można zaliczyć do atrakcyjnych. Co zatem oferuje nam w tej kwestii bank Paribas?

RRSO 12,44%.

 • Od 1000 zł do 200 000 zł.
 • Na okres od 6 do 120 miesięcy. Przy czym są pewne ograniczenia w kwestii okresu spłaty w zależności od wielkości kwoty.

Aktualizacja: Z powodu kryzysu wywołanego przez pandemię koronawisrusa powiązanego z rosnącą inflacją oraz podwyżkami stóp procentowych banki i firmy pożyczkowe zaostrzyły procedury przyznawania kredytów. Dzisiaj trudniej dostać pożyczkę. Podobno nawet lekarze, osoby na stanowiskach kierowniczych, pracujący w placówkach państwowych nieraz otrzymują odmowy przyznania kredytu. Zjawisko to dotyczy również firm pożyczkowych i większości chwilówek, które polikwidowały promocje i zaostrzyły procedury udzielania pożyczek, a jak już pożyczają, to wybranym i na zabójczy procent.

Według informacji jakie otrzymaliśmy od Bankiera najłatwiej dostać obecnie pożyczkę w Kasie Stefczyka. W materiałach promocyjnych ma RRSO 6,17%, czyli aktualnie to najtańszy kredyt gotówkowy na rynku, ale wiadomo, że realnie to zależy od oceny naszej zdolności kredytowej przez banki.

Podają też, że maksymalna kwota pożyczki bez wychodzenia z domu wynosi 50 tys. zł (nie sprawdzaliśmy). Można wybrać większe kwoty nawet do 160 tys., przy czym wiadomo, że duże kwoty trudniej dostać.

Wymagania: brak postępowania komorniczego i złej historii kredytowej.

Poniżej zamieszczam link do formularza kontaktowego w formie takiego krótkiego wniosku. Ten kredyt nazywa się Fit i jest ofertą promocyjną.

Proponuję zacząć od Kasy Stefczyka, bo liczne zapytania z wielu banków wysyłane do BIK w celu weryfikacji, mogą pogorszyć naszą zdolność kredytową, a trzeba się liczyć z tym, że w wielu bankach możemy dzisiaj dostać odmowę.

Nasza ocena: 5 star

Promocje

BNP Paribas to bank, który oferuje także różne premie i promocje dla posiadaczy konta. Mogą to być premie na konto, bony do znanych sklepów, a także zniżki w ramach programów promocyjnych. Niektóre promocje wymagają od klienat spełnienia określonych warunków - na przykład związanych z aktywnością na koncie - przelewy, wpływy, płansości kartą lub Blik itp. Początkowo chcieliśmy opisywać tutaj te promocje i ich warunki, które klient musi spełnić by uczystniczyć w danej promocji. Niestety w ostatnim czasie promocje w BNP Paribas zmieniały się do słownie co chwilę, zatem mijało z celem. Jak o jakiejś promocji w banku BNP Paribas czytasz w Internecie, to prawodpodobnie jest już nieaktualna. Dlatego przestaliśmy opisywać tutaj promocje BNP Paribas, bo było to po porstu bez sensu.

Aktywności do spełnienia obejmują tranasakcje blik, transakcje kartą, wpływy (mogą być zwykłym przelewm z innego banku) oraz wykonanie przelewu w bankości internetowej lub aplikacji. Nic wielkiego, nic trudnego do zrealziowania, a nagrody moim zdaniem atrakcyjne. Pamiętajcie żeby wybierać kartę o nazwie "otwarta na dziś", bo te "otwarte na świat" mają stałe opłaty.

Jak zwykle zachęcam do komentowania i wyrażania własnych opinii i sugestii.


Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach[ Promocje ] ✅ BNP Paribas [Opinie] Konto Otwarte Na Ciebie [Opłaty, Promocje]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
25 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Konto Optymalne 0 zł za prowadzenie konta 0 zł za obsługę karty debetowej dla posiadacza 0 zł za korzystanie z bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash.

  OdpowiedzUsuń
 2. aperfectcircle19 lutego 2019 15:06

  Ja mam konto optymalne i nie narzekam, wszystko za 0, sprawna apka, niczego więcej nie potrzebuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Nest Banku są wszystkie bankomaty krajowe za darmo, a w BGŻ tylko ich własne. Dla mnie to przesądziło o wyborze Nesta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie konto optymalne było najlepszym wyborem. Jestem klientką Bgżu od kliku miesięcy, nic się nie zmieniło, nadal wszystko mam za free.

  OdpowiedzUsuń
 5. aperfectcircle26 lutego 2019 10:05

  @Anna ja nie mam problemów z wypłatami z bankomatów, gdzie nie pójdę to jest bankomat :)
  @Bunia i to jest ważne, niektóre banki to mają tylko taką ''promocję'' na darmowe konto, a tu to jest stałe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @aperfectcircle no właśnie, a po okresie promocyjnym wielkie rozczarowanie, że trzeba płacić...

   Usuń
  2. darmowe konta nie są w formie żadnych okresów promocyjnych, zwykle są obłożone warunkami, żeby były darmowe. Jest kilka banków, które nie pobierają opłaty za kartę bez warunków i z tego co kojarzę jest to właśnie BGŻ, Nest i Idea. BGŻ ma za to dodatkowo często premie za spełnienie jakichś warunków, czego nie ma w Nest i w Idei.

   Usuń
 6. W Nest Banku też jest darmowe na stałe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a są jakieś fajne bonusy za otworzenie u nich rachunku?

   Usuń
  2. Nie ma, jak komuś zależy na premiach to czasem są w BGŻ, tylko trzeba spełnić różne dziwne warunki typu płatności, wpływy i za to są naliczane premie, tylko trzeba się wczytać dokładnie w warunki promocji, żeby wiedzieć co trzeba zrobić. Dla takich osób, które chcą tam korzystać aktywnie z konta i przenieść się do BGŻ, to to jest lepsze konto. Oczywiście jest też darmowe bez warunków, co jest dużym plusem.

   Jak ktoś zakłada rachunek jako dodatkowe proste konto, którego niekoniecznie będzie od razu używał, to bardziej polecam Nest.

   Usuń
 7. @aperfectcircle w sumie to Planet Cashów jest naprawdę dużo, nawet w mojej osiedlowej biedronce się znajduje :P

  @Emil ostatnio w Bgż jest od groma premii i bonusów, aktualnie jest chyba na topie ta gdzie możesz dostać 200 zł przy zakładaniu konta.

  OdpowiedzUsuń
 8. No robią, tam co chwilę te promocje 200 zł różnego rodzaju, ale to jest za aktywne korzystanie z określonymi warunkami.

  OdpowiedzUsuń
 9. @aperfectcircle no właśnie oni mają bardzo dużo tych bankomatów, więc czy małe miasteczko, czy duże wszędzie są. @aperfectcircle dlatego też trzeba dobrze czytać co się podpisuje, żeby później właśnie nie było rozczarowania,

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem zawiedziona. Od rana staram się złożyć wniosek na +300 i +500 niestety strony ciągle się nie otwierają.

  OdpowiedzUsuń
 11. To nie wina banku, tylko serwerów rządowych. Nagle zaczęło tyle ludzi składać te wnioski, że w każdym banku się nie otwierały te strony. Standard jeśli chodzi o strony rządowe, że są nieprzygotowane i się nie otwierają, bo mają za słabe serwery.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkie dawne oddziały Raiffeisena to teraz Paribas, bo przejęli Raiffesien Polbank. Podobnie jak wcześniej BGŻ.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystko mają - Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay itp.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe! Oferta jest nadal aktualna?

  OdpowiedzUsuń
 15. Jest aktualna, ale oni te promocje często zmieniają. Nie zawsze są takie duże premie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy ta promocja jest ciągle aktualna?

  OdpowiedzUsuń
 17. Tak. Z tego co widzę jeszcze jest.

  OdpowiedzUsuń
 18. Temat opisany wzorowo. Wszystkie potrzebne informacje, dane i tabele wyłożone jak na uniwersytecie :) Może dodam od siebie, że ze względu na COVID 19 kredyty hipoteczne dla firm jest uzyskać o wiele łatwiej. Powiem więcej - moja firma otrzymała je wręcz natychmiastowo. Trzeba tylko złożyć odpowiednie wnioski i już.

  OdpowiedzUsuń
 19. Niestety zwykłe kredyty dla osób prywatnych teraz znacznie trudniej uzyskać niż przed kryzysem.

  OdpowiedzUsuń
 20. "Na kawę" :D Tak czy owak świetna promocja, ktoś się orientuje czy nadal aktualna? Pozdrawiam serdecznie - Paweł.

  OdpowiedzUsuń
 21. Aktualna. Jak klikniesz w link to się otwiera. Jak ta się skończy, to pewnie po jakimś czasie wprowadzą kolejną tylko inną.

  OdpowiedzUsuń