[Nowe opinie 2019]

CarSmile [Opinie] Leasing Samochodów Najem Długoterminowy dla firm i osób prywatnych.

Dzisiaj przyjrzymy się bardzo ciekawej firmie z dość kompleksową ofertą zarówno dla firm jak i osób prywatnych w zakresie zakupu samochodów, leasingu i ostatnio popularnego najmu długoterminowego.

Carsmile Leasing, Najem długotemrinowy
Nasza Ocena: 3 na 5 3 star

Carsmile niewątpliwie wyróżnia się na rynku ze względu na kompleksową usługę i atrakcyjne oferty. Większość firm zajmujących się finansowaniem samochodów zwykle ogranicza się albo do leasingu, albo do najmu. Są też brokerzy samochodów wyszukujący auta u dealerów, sprowadzający samochody, załatwiający rabaty itp., a Carsmile łączy wszystkie te usługi w jedną, kompleksową - od A do Z.

Aktualizacja: Ocena firmy została zaktualizowana. Wyjaśnienie w dalszej części artykułu.

Wybór oferty leasing czy najem na stronie Carsmile

Zakup auta

Przede wszystkim Carsmile jako duży dostawca ma własne, bardzo duże rabaty u dealerów - na poziomie, którego indywidualny klient nawet z dużą firmą nie jest w stanie uzyskać. Więc już sam samochod kupujemy taniej, niż na własną rękę.

oferty na stronie Carsmile

Leasing Samochodowy

Carsmile współpracuje z wieloma firmami leasingowymi, a tym samym sprawdzą nam oferty leasingu w różnych firmach, wybiorą i zaproponują nam tę najlepszą jaką znajdą, a my możemy ją zaakceptować lub nie. Do niczego nas to nie zobowiązuje. Jako firma dostarczająca wielu umów również w przypadku leasingu mają większe możliwości niż pojedynczy klient. Carsmile zajmuje się wyłącznie leasingiem samochodowym, nie świadczy usług z zakresu leasingu innych rzeczy.

Kto im za to płaci?

Otóż, nie my. Carsmile, podobnie jak brokerzy i inni pośrednicy zarabia na prowizjach od sprzedawcy. Jak wynika z naszych rozmów z konsultantem - Carsmile nie zarabia nawet na samym leasingu, a jedynie na zakupie fizycznym samochodu, a dokładniej na swoim olbrzymi rabacie, którego część przeznacza dla klienta, żeby obniżyć cenę samochodu, a część dla siebie. Także korzystanie z usług Carsmile nie podnosi ani ceny samochodu, ani kosztów leasingu, a wręcz odwrotnie jako firma z dużymi możliwościami negocjacyjnymi, w naszym imieniu Carsmile uzyskuje lepsze oferty niż normalnie dostępne na rynku za równo w kwestii zakupu samochodu jak i jego finansowania w postaci leasingu.

Najem długoterminowy

Długoterminowy najem samochodów staje się z roku na rok coraz popularniejszych. Carsmile ma bardzo szeroką bazę, czy też flotę samochodową do wyboru. Tutaj w kwestii cen możemy ewentualnie ponegocjować samemu warunki, czy raczej cenę najmu.

Mało tego Carsmile posiada ofertę nie tylko pod firmy, ale również pod osoby prywatne.

Aktualizacja: Ze względu na liczne informacje od czytelników dotyczące bardzo długiego oczekiwania na samochód, obniżyliśmy ocenę o kolejną gwiazdkę. Lepiej skorzystać z firm opisanych poniżej (w dalszej części artykułu).

Pamiętaj o negocjacjach - nie bądź w gorącej wodzie kąpany!

Wprawdzie Carsmile ma bardzo dobre oferty, ale w przypadku samochodów zawsze chodzi o duże pieniądze, dlatego warto porównać jeszcze z innymi ofertami i ponegocjować trochę cenę. Każdej firmie zależy na kliencie, a w tej branży jest to szczególnie widoczne. Dlatego praktycznie zawsze są wstanie zejść trochę z ceny w stosunku do pierwszej oferty. Jednak mając wycenę innej firmy - i to tańszą - można uzyskać bardzo, bardzo korzystne warunki, bo wtedy dana firma przygotowuje nam kontr ofertę, a nasz doradca ma uzasadnienie w postaci oferty konkurencyjnej firmy, którą może przedłożyć swojemu zwierzchnikowi jako uzasadnienie udzielenia większych rabatów. Więc warto zapytać o ofertę jeszcze w kilku innych firmach. Dzisiaj można wszystko załatwić zdalnie, bez chodzenia po oddziałach - zostawiamy dane kontaktowe, firma oddzwania i przysyła nam ofertę na maila.

Nie powinniśmy też całkowicie rezygnować z samodzielnego sprawdzenia ofert, tym bardziej, że zajmie nam to kilka minut rozmowy. Brokerzy wprawdzie porównują oferty wielu firm, ale nie wszystkich i o ile często, to jednak nie zawsze ich propozycja będzie najlepsza.

Na własną rękę polecam też zapytać w EFL - Europejski Fundusz Leasingowy (z Credit Agricole)- ma dobre opinie - uznawany za jeden z najlepszych i najtańszych leasingów, mający chyba najlepsze opinie w Internecie i najczęściej polecany. Dla naszego przypadku najlepsza oferta była właśnie od nich - lepsza nawet od tych wyszukanych przez brokerów. W waszym przypadku nie musi być tak samo, ale na pewno warto sprawdzić. (Tak samo zostawiamy dane kontaktowe i czekamy na telefon. W formularzu wprowadzamy wstępne parametry leasingu - markę auta, wartość, czas leasingu, wkład własny itp.):

Moim zdaniem EFL można uznać za jedną z lepszych firm.


Jeden tańszych leasingów można znaleźć w Idea Banku, ale chodzi o ten z banku - nie mylić z Idea Getin Leasing S.A., bo to inna spółka, która została sprzedana i odłączyła się już dawno od obu banków. Na pewno warto poprosić o ofertę chociażby dla samego porównania. Ze względu na świetne warunki cenowe możemy tę ofertę wykorzystać do negocjacji z innym leasingodawcą, jeśli na przykład z jakiegoś powodu nie będzie nam odpowiadała Idea. Bank zdecydowanie chce ponownie rozwinąć ten sektor swojej działalności, dlatego oferty są aktualnie bardzo atrakcyjne. W każdym razie warto sprawdzić ten leasing i porównać z innymi. Poniżej podaję link do strony Idea Banku, gdzie znajduje się formularz kontaktowy. Po kontakcie telefonicznym przygotują nam ofertę, którą możemy zaakceptować lub wykorzystać do dalszych negocjacji albo po prostu olać. To leasing z banku, nie z niezależnej spółki Idea Getin Leasing S.A.


Dodatkowo dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To również broker, który porównuje oferty wielu banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji i inne umowy, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingoweje, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.

Najlepiej zostawić telefon we wszystkich powyższych firmach, oddzwonią, przyślą nam oferty, a my sobie wybierzemy tę najlepszą. Warto pozyskać więcej niż jedną ofertę, bo w zasadzie nic nas to nie kosztuje. Wystarczy jedna rozmowa telefoniczna i sami nam ją przygotują i przyślą na maila, a my możemy ją wziąć pod uwagę bądź nie. To już zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Różnice w ofertach bywają dość duże, także warto odrobinę na to czasu poświęcić. Tym bardziej, że chodzi o duże pieniądze, zakup samochodu to spory wydatek, a sam leasing spłacamy zazwyczaj kilka lat.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania, wyrażania własnych opinii i oczywiście opisywania własnych doświadczeń.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty itp:
17 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Młoda, ale dobra firma. Ciekawe rozwiązania. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka dość konkretna firma. Warto zapytać o ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja niestety nie polecam, od paru miesięcy nie potrafią dostarczyć samochodu, brak kontaktu i go z premedytacją unikaja. Omijać szerokim łukiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowicie nieprofesjonalna firma. Nic nie idzie zgodnie z planem. Od przekazania pojazdu z bardzo długim opóźnieniem, przez pojazd o całkiem innej specyfikacji (zgadzał się tylko kolor) poprzez małe sprawy jak brak wpisu haka holowniczego do dowodu rejestracyjnego i konieczność załatwienia sprawy samemu. Niekompetencja i brak profesjonalizmu. Jedyne co to faktury przychodzą na czas. Bardzo nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdzieś wyczytałam, że dużo gwiazdek dają osoby, które dopiero co podpisały umowę. I teraz to rozumiem. Na swoje auto czekałam kilka dobrych miesięcy. Ale rzecz zrozumiała, to nie chleb, trzeba zrobić i takie tam. Poza tym, na umowie termin jest, nie ma się co pultać. Gorzej, jak termin mija, a ty nadal auta nie masz. Półtora miesiąca po terminie słyszę, że 'już, już, w przyszłym tygodniu'' - i tak co tydzień. Zrezygnowałam. I pewnie drugie tyle będą mi kazali na pieniądze czekać... -_- Ale się nie dam - ostatnią złotówkę na adwokata wydam i zwrot uzyskam. Tak się dzieje, kiedy daje się komuś nadzieję, a potem ją brutalnie zdeptuje. Bardzo niefajnie. Bardzo. Także absolutnie i z czystym sumieniem nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skorupa udało ci się odzyskać pieniądze? Ja też chce rozwiązać umowę.

   Usuń
 6. Skorupa, wiesz co, ja zamawiałam 3 lata temu samochód od brokera. Czekałam 4 miesięcy dłużej niż miała i co dzwoniłam to już zaraz będzie, w przyszłym tygodniu. Potem już telefonu broker nie dobierał. Także chodzi mi o to, że może to nie koniecznie ich wina. Jak zamawiasz auto indywidualne, to chyba często się zdarza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem możliwe, ja się nie upieram, że są źli i niedobrzy. Po prostu nie mam czasu na taką nieprofesjonalność w sytuacji, kiedy dookoła jest tyle firm mocno profesjonalnych.

   Usuń
 7. Na samochód czekałem 8 miesięcy zamiast umownego 1.5 miesiąca. Na koniec już w salonie okazało się że pomylili kolor ! Żenada ! Na każdym kroku problemy. Mają niesamowity burdel.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oferta wygląda bardzo ciekawie. Widzę jednak sporo opinii, że z terminami jest u nich dość różnie. Dodatkowo komentarz "Seby", który opisał sytuację z pomylonym kolorem nie napawa optymistycznie...

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam, co dwa tygodnie słyszę ze za 2 tygodnie, super kontakt zanim się podpisze umowę, potem trochę gorzej... mam nadzieje, że za dwa tygodnie napiszę coś pozytywnego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na samochód od 5 miesięcy. Odradzam jakąkolwiek współpracę z tą firmą. Wpłaciłem prawie 20tyś. wkładu własnego i teraz nie mam ani pieniędzy, ani samochodu. Konsultanci ciągle zbywają mnie informacją, że nie mają danych w systemie nt. samochodu. Cotygodniowy telefon kończy się informacją "proszę zadzwonić w przyszłym tygodniu".

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że coraz więcej poszkodowanych. Ja czekam na samochód już 9 miesiąc. W lutym poinformowali, że samochód jest czeka tylko na nr VIN. I od tej pory cisza. Nie sposób się z kimkolwiek porozumieć. Jeden konsultant odsyła do drugiego drugi do trzeciego trzeci do czwartego itd. Nikt nic nie wie. Tłumaczenia jak w przedszkolu "że chory personel", że ta pani, czy pan co uzgadniali warunki już tu nie pracują" , że "że pan, który miał oddzwonić właśnie skończył pracę i już wyszedł" Żenada. Kontakt z kimkolwiek z kierownictwa niedostępny. Na koniec jak już znają twój numer telefonu to po prostu nie odbierają. Polecam zmieniać numery telefonu przy chęci złapania jakiegokolwiek kontaktu. Koszmar. Totalny nieprofesjonalizm. Sprawa jest w biurze prawnym o odzyskanie wpłaty i wypłatę odszkodowania za niedotrzymanie terminów i straty finansowe wynikające z tego powodu.

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie wszystko gra - samochód na czas. Brałem samochód ze stocku w leasing.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak tak teraz czytam najnowsze opinie, zaczynam powoli żałować, że się zdecydowałem. Niby jest "dopiero" kilka dni po umownym okresie 120 dni oczekiwania, ale skoro niektórzy czekają po 7 czy 8 miesięcy, wizja szybkiego załatwienia sprawy się oddala. Najpierw miało być 1-2 miesiąca, potem 2-3, absolutnie najpóźniej 4. Teraz słyszę przez telefon, że 5. I że mają "problemy z finansowaniem" - cokolwiek to znaczy. I obiecują cuda wianki w ramach zadośćuczynienia. Nie podejrzewam (jeszcze) firmy o złe intencje, ale (już) o przeliczenie się z siłami i niekompetencję. Jeśli do tego pójdą z torbami i nie zwrócą pieniędzy, raczkujący rynek wynajmu konsumenckiego zwinie się na lata.

  OdpowiedzUsuń
 14. Skorzystałem u nich z najmu na Nissana Qashqaia. Ofertę mają lepszą niż w Nissanie! Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Musieliście mieć niezłego pecha z tymi opóźnieniami albo wybieraliście dywaniki pod kolor oczu. Ja brałem z puli już dostępnych aut i nie było żadnych problemów. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę.

  OdpowiedzUsuń