[Nowe opinie 2019]

CarSmile [Opinie] Leasing Samochodów Najem Długoterminowy dla firm i osób prywatnych.

Dzisiaj przyjrzymy się bardzo ciekawej firmie z dość kompleksową ofertą zarówno dla firm jak i osób prywatnych w zakresie zakupu samochodów, leasingu i ostatnio popularnego najmu długoterminowego.

Carsmile Leasing, Najem długotemrinowy
Nasza Ocena: 4 na 5 4 star

Carsmile niewątpliwie wyróżnia się na rynku ze względu na kompleksową usługę i atrakcyjne oferty. Większość firm zajmujących się finansowaniem samochodów zwykle ogranicza się albo do leasingu, albo do najmu. Są też brokerzy samochodów wyszukujący auta u dealerów, sprowadzający samochody, załatwiający rabaty itp., a Carsmile łączy wszystkie te usługi w jedną, kompleksową - od A do Z.

Wybór oferty leasing czy najem na stronie Carsmile

Zakup auta

Przede wszystkim Carsmile jako duży dostawca ma własne, bardzo duże rabaty u dealerów - na poziomie, którego indywidualny klient nawet z dużą firmą nie jest w stanie uzyskać. Więc już sam samochod kupujemy taniej, niż na własną rękę.

oferty na stronie Carsmile

Leasing Samochodowy

Carsmile współpracuje z wieloma firmami leasingowymi, a tym samym sprawdzą nam oferty leasingu w różnych firmach, wybiorą i zaproponują nam tę najlepszą jaką znajdą, a my możemy ją zaakceptować lub nie. Do niczego nas to nie zobowiązuje. Jako firma dostarczająca wielu umów również w przypadku leasingu mają większe możliwości niż pojedynczy klient. Carsmile zajmuje się wyłącznie leasingiem samochodowym, nie świadczy usług z zakresu leasingu innych rzeczy.

Kto im za to płaci?

Otóż, nie my. Carsmile, podobnie jak brokerzy i inni pośrednicy zarabia na prowizjach od sprzedawcy. Jak wynika z naszych rozmów z konsultantem - Carsmile nie zarabia nawet na samym leasingu, a jedynie na zakupie fizycznym samochodu, a dokładniej na swoim olbrzymi rabacie, którego część przeznacza dla klienta, żeby obniżyć cenę samochodu, a część dla siebie. Także korzystanie z usług Carsmile nie podnosi ani ceny samochodu, ani kosztów leasingu, a wręcz odwrotnie jako firma z dużymi możliwościami negocjacyjnymi, w naszym imieniu Carsmile uzyskuje lepsze oferty niż normalnie dostępne na rynku za równo w kwestii zakupu samochodu jak i jego finansowania w postaci leasingu.

Najem długoterminowy

Długoterminowy najem samochodów staje się z roku na rok coraz popularniejszych. Carsmile ma bardzo szeroką bazę, czy też flotę samochodową do wyboru. Tutaj w kwestii cen możemy ewentualnie ponegocjować samemu warunki, czy raczej cenę najmu.

Mało tego Carsmile posiada ofertę nie tylko pod firmy, ale również pod osoby prywatne.

Szukając nowego auta, leasingu, najmu nie możemy pominąć Carsmile. Podczas naszego porównywania ofert leasingu jedna z najlepszych pochodziła właśnie stamtąd. Poza tym jeśli ich nie wybierzemy, to będziemy mieć ewentualną podkładkę do obniżenia ceny gdzieś indziej. Poniżej zamieszczam link do strony Carsmile. Uwaga formularz wymaga wybrania z listy modelu auta, które nas interesuje, ale nie ma tam wszystkich modeli. Jeżeli naszego modelu nie ma na liście, to można wybrać jakiś inny model z podobnego segmentu, a z konsultantem uzgodnić dopiero jakie auto nas interesuje, o ile mamy już upatrzony jakiś model, bo przecież nie musimy. Mogą nam sami czegoś atrakcyjnego poszukać.

Pamiętaj o negocjacjach - nie bądź w gorącej wodzie kąpany!

Wprawdzie Carsmile ma bardzo dobre oferty, ale w przypadku samochodów zawsze chodzi o duże pieniądze, dlatego warto porównać jeszcze z innymi ofertami i ponegocjować trochę cenę. Każdej firmie zależy na kliencie, a w tej branży jest to szczególnie widoczne. Dlatego praktycznie zawsze są wstanie zejść trochę z ceny w stosunku do pierwszej oferty. Jednak mając wycenę innej firmy - i to tańszą - można uzyskać bardzo, bardzo korzystne warunki, bo wtedy dana firma przygotowuje nam kontr ofertę, a nasz doradca ma uzasadnienie w postaci oferty konkurencyjnej firmy, którą może przedłożyć swojemu zwierzchnikowi jako uzasadnienie udzielenia większych rabatów. Więc warto zapytać o ofertę jeszcze w kilku innych firmach. Dzisiaj można wszystko załatwić zdalnie, bez chodzenia po oddziałach - zostawiamy dane kontaktowe, firma oddzwania i przysyła nam ofertę na maila.

Oprócz Carsmile warto też zapytać o oferty brokera internetowego WeźLeasing - porównują oferty wielu znanych firm leasingowych i wybierają najlepszą ofertę dla naszego przypadku. Współpracują jednak z nieco innymi leasingami niż Carsmile, więc dla porównania warto sprawdzić również u nich. Do niczego nas to nie zobowiązuje. Po prostu będziemy mieć kolejną ofertę do porównania i ewentualnego zbicia ceny w innej firmie. No chyba, że ją akurat wybierzemy. Oni wysyłają też kalkulator na maila, który pozwala samemu sobie wyliczyć wstępną ofertę. Warto też zostawić dane kontaktowe - oddzwonią, a my będziemy mieć po pierwsze porównanie, a po drugie kontrofertę do ewentualnych negocjacji. Poniżej zamieszczam link do formularza kontaktowego WeźLeasing.

Nie powinniśmy też całkowicie rezygnować z samodzielnego sprawdzenia ofert, tym bardziej, że zajmie nam to kilka minut rozmowy. Brokerzy wprawdzie porównują oferty wielu firm, ale nie wszystkich i o ile często, to jednak nie zawsze ich propozycja będzie najlepsza.

Na własną rękę polecam też zapytać w EFL - Europejski Fundusz Leasingowy (z Credit Agricole)- ma dobre opinie - uznawany za jeden z najlepszych i najtańszych leasingów, mający chyba najlepsze opinie w Internecie i najczęściej polecany. Dla naszego przypadku najlepsza oferta była właśnie od nich - lepsza nawet od tych wyszukanych przez brokerów. W waszym przypadku nie musi być tak samo, ale na pewno warto sprawdzić. (Tak samo zostawiamy dane kontaktowe i czekamy na telefon. W drugim kroku w formularzu możemy wprowadzić wstępne parametry leasingu - np. markę auta, wartość, czas leasingu, wkład własny itp.):

Najlepiej zostawić telefon we wszystkich powyższych firmach, oddzwonią, przyślą nam oferty, a my sobie wybierzemy tę najlepszą. Warto pozyskać więcej niż jedną ofertę, bo w zasadzie nic nas to nie kosztuje. Wystarczy jedna rozmowa telefoniczna i sami nam ją przygotują i przyślą na maila, a my możemy ją wziąć pod uwagę bądź nie. To już zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Różnice w ofertach bywają dość duże, także warto odrobinę na to czasu poświęcić. Tym bardziej, że chodzi o duże pieniądze, zakup samochodu to spory wydatek, a sam leasing spłacamy zazwyczaj kilka lat.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania, wyrażania własnych opinii i oczywiście opisywania własnych doświadczeń.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty itp:
2 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

  1. Młoda, ale dobra firma. Ciekawe rozwiązania. Polecam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka dość konkretna firma. Warto zapytać o ofertę.

    OdpowiedzUsuń