[Promocje bankowe i nowe opinie 2020]

CarSmile [Opinie] Leasing Samochodów Najem Długoterminowy dla firm i osób prywatnych.

Dzisiaj przyjrzymy się bardzo ciekawej firmie z dość kompleksową ofertą zarówno dla firm jak i osób prywatnych w zakresie zakupu samochodów, leasingu i ostatnio popularnego najmu długoterminowego.

Carsmile Leasing, Najem długotemrinowy
Nasza Ocena: 3 na 5 3 star

Carsmile niewątpliwie wyróżnia się na rynku ze względu na kompleksową usługę i atrakcyjne oferty. Większość firm zajmujących się finansowaniem samochodów zwykle ogranicza się albo do leasingu, albo do najmu. Są też brokerzy samochodów wyszukujący auta u dealerów, sprowadzający samochody, załatwiający rabaty itp., a Carsmile łączy wszystkie te usługi w jedną, kompleksową - od A do Z.

Aktualizacja: Ocena firmy została zaktualizowana. Wyjaśnienie w dalszej części artykułu.

Wybór oferty leasing czy najem na stronie Carsmile

Zakup auta

Przede wszystkim Carsmile jako duży dostawca ma własne, bardzo duże rabaty u dealerów - na poziomie, którego indywidualny klient nawet z dużą firmą nie jest w stanie uzyskać. Więc już sam samochód kupujemy taniej, niż na własną rękę.

oferty na stronie Carsmile

Najem długoterminowy

Długoterminowy najem samochodów staje się z roku na rok coraz popularniejszych. Carsmile ma bardzo szeroką bazę, czy też flotę samochodową do wyboru. Tutaj w kwestii cen możemy ewentualnie ponegocjować samemu warunki, czy raczej cenę najmu.

Mało tego Carsmile posiada ofertę nie tylko pod firmy, ale również pod osoby prywatne.

Leasing Samochodowy

Carsmile współpracuje z wieloma firmami leasingowymi, a tym samym sprawdzą nam oferty leasingu w różnych firmach, wybiorą i zaproponują nam tę najlepszą jaką znajdą, a my możemy ją zaakceptować lub nie. Do niczego nas to nie zobowiązuje. Jako firma dostarczająca wielu umów również w przypadku leasingu mają większe możliwości niż pojedynczy klient. Carsmile zajmuje się wyłącznie leasingiem samochodowym, nie świadczy usług z zakresu leasingu innych rzeczy.

Kto im za to płaci?

Otóż, nie my. Carsmile, podobnie jak brokerzy i inni pośrednicy zarabia na prowizjach od sprzedawcy. Jak wynika z naszych rozmów z konsultantem - Carsmile nie zarabia nawet na samym leasingu, a jedynie na zakupie fizycznym samochodu, a dokładniej na swoim olbrzymi rabacie, którego część przeznacza dla klienta, żeby obniżyć cenę samochodu, a część dla siebie. Także korzystanie z usług Carsmile nie podnosi ani ceny samochodu, ani kosztów leasingu, a wręcz odwrotnie jako firma z dużymi możliwościami negocjacyjnymi, w naszym imieniu Carsmile uzyskuje lepsze oferty niż normalnie dostępne na rynku za równo w kwestii zakupu samochodu jak i jego finansowania w postaci leasingu.

Aktualizacja: Ze względu na liczne informacje od czytelników dotyczące bardzo długiego oczekiwania na samochód, obniżyliśmy ocenę o kolejną gwiazdkę. Lepiej skorzystać z firm opisanych poniżej (w dalszej części artykułu).

Pamiętaj o negocjacjach - nie bądź w gorącej wodzie kąpany!

Wprawdzie Carsmile ma bardzo dobre oferty, ale w przypadku samochodów zawsze chodzi o duże pieniądze, dlatego warto porównać jeszcze z innymi ofertami i ponegocjować trochę cenę. Każdej firmie zależy na kliencie, a w tej branży jest to szczególnie widoczne. Dlatego praktycznie zawsze są wstanie zejść trochę z ceny w stosunku do pierwszej oferty. Jednak mając wycenę innej firmy - i to tańszą - można uzyskać bardzo, bardzo korzystne warunki, bo wtedy dana firma przygotowuje nam kontr ofertę, a nasz doradca ma uzasadnienie w postaci oferty konkurencyjnej firmy, którą może przedłożyć swojemu zwierzchnikowi jako uzasadnienie udzielenia większych rabatów. Więc warto zapytać o ofertę jeszcze w kilku innych firmach. Dzisiaj można wszystko załatwić zdalnie, bez chodzenia po oddziałach - zostawiamy dane kontaktowe, firma oddzwania i przysyła nam ofertę na maila.

Nie powinniśmy też całkowicie rezygnować z samodzielnego sprawdzenia ofert, tym bardziej, że zajmie nam to kilka minut rozmowy. Brokerzy wprawdzie porównują oferty wielu firm, ale nie wszystkich i o ile często, to jednak nie zawsze ich propozycja będzie najlepsza.

Dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To również broker, który porównuje oferty wielu banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji i inne umowy, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingoweje, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.


Najlepiej zostawić telefon. Oddzwonią, przyślą nam oferty, a my sobie wybierzemy tę najlepszą. Warto pozyskać więcej niż jedną ofertę, bo w zasadzie nic nas to nie kosztuje. Wystarczy jedna rozmowa telefoniczna i sami nam ją przygotują i przyślą na maila, a my możemy ją wziąć pod uwagę bądź nie. To już zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Różnice w ofertach bywają dość duże, także warto odrobinę na to czasu poświęcić. Tym bardziej, że chodzi o duże pieniądze, zakup samochodu to spory wydatek, a sam leasing spłacamy zazwyczaj kilka lat.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania, wyrażania własnych opinii i oczywiście opisywania własnych doświadczeń.

Powrót do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Leasing i Najem ] ⭐CarSmile [Opinie] Leasing Samochodów Najem Długoterminowy.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
20 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Młoda, ale dobra firma. Ciekawe rozwiązania. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ceny aut bardzo atrakcyjne, a przynajmniej w moim przypadku. Polecam.

   Usuń
 2. Taka dość konkretna firma. Warto zapytać o ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzieś wyczytałam, że dużo gwiazdek dają osoby, które dopiero co podpisały umowę. I teraz to rozumiem. Na swoje auto czekałam kilka dobrych miesięcy. Ale rzecz zrozumiała, to nie chleb, trzeba zrobić i takie tam. Poza tym, na umowie termin jest, nie ma się co pultać. Gorzej, jak termin mija, a ty nadal auta nie masz. Półtora miesiąca po terminie słyszę, że 'już, już, w przyszłym tygodniu'' - i tak co tydzień. Zrezygnowałam. I pewnie drugie tyle będą mi kazali na pieniądze czekać... -_- Ale się nie dam - ostatnią złotówkę na adwokata wydam i zwrot uzyskam. Tak się dzieje, kiedy daje się komuś nadzieję, a potem ją brutalnie zdeptuje. Bardzo niefajnie. Bardzo. Także absolutnie i z czystym sumieniem nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wręcz przeciwnie wszystko super, bez problemów, szybko i najlepsza cena.

   Usuń
 4. Skorupa, wiesz co, ja zamawiałam 3 lata temu samochód od brokera. Czekałam 4 miesięcy dłużej niż miała i co dzwoniłam to już zaraz będzie, w przyszłym tygodniu. Potem już telefonu broker nie dobierał. Także chodzi mi o to, że może to nie koniecznie ich wina. Jak zamawiasz auto indywidualne, to chyba często się zdarza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem możliwe, ja się nie upieram, że są źli i niedobrzy. Po prostu nie mam czasu na taką nieprofesjonalność w sytuacji, kiedy dookoła jest tyle firm mocno profesjonalnych.

   Usuń
 5. Czekam, co dwa tygodnie słyszę ze za 2 tygodnie, super kontakt zanim się podpisze umowę, potem trochę gorzej... mam nadzieje, że za dwa tygodnie napiszę coś pozytywnego.

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie wszystko gra - samochód na czas. Brałem samochód ze stocku w leasing.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak tak teraz czytam najnowsze opinie, zaczynam powoli żałować, że się zdecydowałem. Niby jest "dopiero" kilka dni po umownym okresie 120 dni oczekiwania, ale skoro niektórzy czekają po 7 czy 8 miesięcy, wizja szybkiego załatwienia sprawy się oddala. Najpierw miało być 1-2 miesiąca, potem 2-3, absolutnie najpóźniej 4. Teraz słyszę przez telefon, że 5. I że mają "problemy z finansowaniem" - cokolwiek to znaczy. I obiecują cuda wianki w ramach zadośćuczynienia. Nie podejrzewam (jeszcze) firmy o złe intencje, ale (już) o przeliczenie się z siłami i niekompetencję. Jeśli do tego pójdą z torbami i nie zwrócą pieniędzy, raczkujący rynek wynajmu konsumenckiego zwinie się na lata.

  OdpowiedzUsuń
 8. Skorzystałem u nich z najmu na Nissana Qashqaia. Ofertę mają lepszą niż w Nissanie! Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Musieliście mieć niezłego pecha z tymi opóźnieniami albo wybieraliście dywaniki pod kolor oczu. Ja brałem z puli już dostępnych aut i nie było żadnych problemów. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę.

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie było wszystko ok i na czas.
  Samochód na zamówienie to nie kupno chleba w markecie, jak to ktoś napisał. Wie to każdy kto zamawiał auto u dealera, a nie brał gotowego z salonu. Zawsze trzeba trochę poczekać. Tylko jak się bierze gotowy model - egzemplarz, to się nie czeka. Nie ma znaczenia czy się kupuje prywatnie, czy na firmę, czy leasing, czy kredyt - to jest kwestia fabryki i dealera sprowadzającego te auto. Jak ktoś chce mieć na już, to owszem może, ale musi wziąć to co jest już wyprodukowane. Jak ktoś chce mieć wszystko według indywidualnej konfiguracji, to przecież musi poczekać, aż mu takie auto wyprodukują.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie oni dali najtańszą ofertę, chociaż byłem dość sceptyczny. Tańszą nawet od EFL, ale doradca z EFL poprosił o przesłanie mu na maila i na tej podstawie zrobił mi podobną. Warto sprawdzać u kilku. Bierze się najtańszą i każdy nam zrobi taką samą jak dostanie podkładkę w postaci innej oferty. Wszyscy walczą o klienta.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja jestem przed podpisaniem umowy, a w zasadzie czekam na ofertę. Czy "wejdę" w to? Nie wiem!
  Przykładowo mam zapowiedzianą ofertę na 5 lat za kwotę 2.450,00 zł (rata, ubezpieczenie, opony) i limit roczny przebiegu 3 tys.km.
  Ale czytam na tym forum, że za każdy km muszę płacić extra kasę, a o tym fakcie nikt mi jeszcze nie wspominał.
  No i teraz sobie zacząłem liczyć:
  2.450,00 + (3 tys.km x 0,47 zł) = 2.450,00 + 1.410,00 = 3.860,00 zł netto.
  3.860,00 x 60 miesięcy = 231.600,00 zł netto + 10% wpłaty własnej 15.500,00 = 247.100,00 zł netto + 23% vat = 303.933,00 pln!!!
  Samochód u dealera jest wyceniony na kwotę 155,000.00 netto + 23% vat = 190.650,00 brutto.
  A teraz oferta leasingu:
  Wartość auta 190.650,00 zł brutto - (10% wpłaty własnej)19.065,00 zł = 171.585,00 + 12% koszt całkowity leasingu 20.590,20=192.175,20 : 59 rat = 3.257,21 zł / miesiąc brutto (2.648,14 zł netto / miesiąc). Na koniec leasingu jest wykup 1% wartości tj.1715,85 zł.
  Jeśli mylę się, to proszę mnie poprawić, ale w tej wersji, całkowity koszt auta wynosi 232.021,05 zł brutto.
  Podsumowanie:
  Wynajem 303.933 - leasing operacyjny 232.021,05 = 71.911,95 zł tj. tyle przepłacamy w wynajmie długoterminowym w okresie 5 lat, tj. 1.198,53 zł/miesiąc, tj. 14.382,39 zł / rok.

  OdpowiedzUsuń
 13. Trudo mi się odnieść do twoich wyliczeń, bo oferty są zwykle indywidualne, więc zakładam, że dobrze policzyłeś, ale osobiście ja wybieram leasing :) i pewnie Ty też tak wybierzesz po sowich wyliczeniach.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zależy kto czego chce. Podobno niektóre firmy nie chcą samochodów po leasingu biorą auta na wysoką kwotę wykupu i potem nie wykupują i to się chyba w ogóle bardziej opłaca niż najem, a spełnia podobną funkcję. Ja tam chce auto po spłacie leasingu dla siebie więc biorę niską minimalną kwotę wykupu. W kwestii najem, czy leasing to właśnie zawsze trzeba sobie indywidualnie wycenić.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dodatkowe kilometry mieli w tamtym roku. Teraz mają standardowy najem z limitem km czyli w tym 2 450 masz już limit 3000 km. Tak mi Pani u nich tłumaczyła jak sprawdzałem ofertę dla siebie. Na BMW mają teraz świetne oferty.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystko odbyło się bez zarzutów auto dostarczone pod dom mini countryman polecam

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja niestety nie polecam, od paru miesięcy nie potrafią dostarczyć samochodu, brak kontaktu i go z premedytacją unikają. Omijać szerokim łukiem.

  OdpowiedzUsuń