[Nowe opinie 2019]

CarSmile [Opinie] Leasing Samochodów Najem Długoterminowy dla firm i osób prywatnych.

Dzisiaj przyjrzymy się bardzo ciekawej firmie z dość kompleksową ofertą zarówno dla firm jak i osób prywatnych w zakresie zakupu samochodów, leasingu i ostatnio popularnego najmu długoterminowego.

Carsmile Leasing, Najem długotemrinowy
Nasza Ocena: 4 na 5 4 star

Carsmile niewątpliwie wyróżnia się na rynku ze względu na kompleksową usługę i atrakcyjne oferty. Większość firm zajmujących się finansowaniem samochodów zwykle ogranicza się albo do leasingu, albo do najmu. Są też brokerzy samochodów wyszukujący auta u dealerów, sprowadzający samochody, załatwiający rabaty itp., a Carsmile łączy wszystkie te usługi w jedną, kompleksową - od A do Z.

Wybór oferty leasing czy najem na stronie Carsmile

Zakup auta

Przede wszystkim Carsmile jako duży dostawca ma własne, bardzo duże rabaty u dealerów - na poziomie, którego indywidualny klient nawet z dużą firmą nie jest w stanie uzyskać. Więc już sam samochod kupujemy taniej, niż na własną rękę.

oferty na stronie Carsmile

Leasing Samochodowy

Carsmile współpracuje z wieloma firmami leasingowymi, a tym samym sprawdzą nam oferty leasingu w różnych firmach, wybiorą i zaproponują nam tę najlepszą jaką znajdą, a my możemy ją zaakceptować lub nie. Do niczego nas to nie zobowiązuje. Jako firma dostarczająca wielu umów również w przypadku leasingu mają większe możliwości niż pojedynczy klient. Carsmile zajmuje się wyłącznie leasingiem samochodowym, nie świadczy usług z zakresu leasingu innych rzeczy.

Kto im za to płaci?

Otóż, nie my. Carsmile, podobnie jak brokerzy i inni pośrednicy zarabia na prowizjach od sprzedawcy. Jak wynika z naszych rozmów z konsultantem - Carsmile nie zarabia nawet na samym leasingu, a jedynie na zakupie fizycznym samochodu, a dokładniej na swoim olbrzymi rabacie, którego część przeznacza dla klienta, żeby obniżyć cenę samochodu, a część dla siebie. Także korzystanie z usług Carsmile nie podnosi ani ceny samochodu, ani kosztów leasingu, a wręcz odwrotnie jako firma z dużymi możliwościami negocjacyjnymi, w naszym imieniu Carsmile uzyskuje lepsze oferty niż normalnie dostępne na rynku za równo w kwestii zakupu samochodu jak i jego finansowania w postaci leasingu.

Najem długoterminowy

Długoterminowy najem samochodów staje się z roku na rok coraz popularniejszych. Carsmile ma bardzo szeroką bazę, czy też flotę samochodową do wyboru. Tutaj w kwestii cen możemy ewentualnie ponegocjować samemu warunki, czy raczej cenę najmu.

Mało tego Carsmile posiada ofertę nie tylko pod firmy, ale również pod osoby prywatne.

Pamiętaj o negocjacjach - nie bądź w gorącej wodzie kąpany!

Wprawdzie Carsmile ma bardzo dobre oferty, ale w przypadku samochodów zawsze chodzi o duże pieniądze, dlatego warto porównać jeszcze z innymi ofertami i ponegocjować trochę cenę. Każdej firmie zależy na kliencie, a w tej branży jest to szczególnie widoczne. Dlatego praktycznie zawsze są wstanie zejść trochę z ceny w stosunku do pierwszej oferty. Jednak mając wycenę innej firmy - i to tańszą - można uzyskać bardzo, bardzo korzystne warunki, bo wtedy dana firma przygotowuje nam kontr ofertę, a nasz doradca ma uzasadnienie w postaci oferty konkurencyjnej firmy, którą może przedłożyć swojemu zwierzchnikowi jako uzasadnienie udzielenia większych rabatów. Więc warto zapytać o ofertę jeszcze w kilku innych firmach. Dzisiaj można wszystko załatwić zdalnie, bez chodzenia po oddziałach - zostawiamy dane kontaktowe, firma oddzwania i przysyła nam ofertę na maila.

Oprócz Carsmile warto też zapytać o oferty brokera internetowego WeźLeasing - porównują oferty wielu znanych firm leasingowych i wybierają najlepszą ofertę dla naszego przypadku. Współpracują jednak z nieco innymi leasingami niż Carsmile, więc dla porównania warto sprawdzić również u nich. Do niczego nas to nie zobowiązuje. Po prostu będziemy mieć kolejną ofertę do porównania i ewentualnego zbicia ceny w innej firmie. No chyba, że ją akurat wybierzemy. Oni wysyłają też kalkulator na maila, który pozwala samemu sobie wyliczyć wstępną ofertę. Warto też zostawić dane kontaktowe - oddzwonią, a my będziemy mieć po pierwsze porównanie, a po drugie kontrofertę do ewentualnych negocjacji. Poniżej zamieszczam link do formularza kontaktowego WeźLeasing.

Nie powinniśmy też całkowicie rezygnować z samodzielnego sprawdzenia ofert, tym bardziej, że zajmie nam to kilka minut rozmowy. Brokerzy wprawdzie porównują oferty wielu firm, ale nie wszystkich i o ile często, to jednak nie zawsze ich propozycja będzie najlepsza.

Na własną rękę polecam też zapytać w EFL - Europejski Fundusz Leasingowy (z Credit Agricole)- ma dobre opinie - uznawany za jeden z najlepszych i najtańszych leasingów, mający chyba najlepsze opinie w Internecie i najczęściej polecany. Dla naszego przypadku najlepsza oferta była właśnie od nich - lepsza nawet od tych wyszukanych przez brokerów. W waszym przypadku nie musi być tak samo, ale na pewno warto sprawdzić. (Tak samo zostawiamy dane kontaktowe i czekamy na telefon. W drugim kroku w formularzu możemy wprowadzić wstępne parametry leasingu - np. markę auta, wartość, czas leasingu, wkład własny itp.):

Moim zdaniem EFL można uznać za jedną z lepszych firm.

Dodatkowo dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To również broker, który porównuje oferty wiele banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji i inne umowy, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingoweje, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.

Warto pozyskać więcej niż jedną ofertę, bo w zasadzie nic nas to nie kosztuje. Wystarczy jedna rozmowa telefoniczna i sami nam ją przygotują i przyślą na maila, a my możemy ją wziąć pod uwagę bądź nie. To już zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Różnice w ofertach bywają dość duże, także warto odrobinę na to czasu poświęcić. Tym bardziej, że chodzi o duże pieniądze, zakup samochodu to spory wydatek, a sam leasing spłacamy zazwyczaj kilka lat.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania, wyrażania własnych opinii i oczywiście opisywania własnych doświadczeń.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty itp:
2 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Młoda, ale dobra firma. Ciekawe rozwiązania. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka dość konkretna firma. Warto zapytać o ofertę.

  OdpowiedzUsuń