[Nowe opinie 2019]

CarSmile [Opinie] Leasing Samochodów Najem Długoterminowy dla firm i osób prywatnych.

Dzisiaj przyjrzymy się bardzo ciekawej firmie z dość kompleksową ofertą zarówno dla firm jak i osób prywatnych w zakresie zakupu samochodów, leasingu i ostatnio popularnego najmu długoterminowego.

Carsmile Leasing, Najem długotemrinowy
Nasza Ocena: 3 na 5 3 star

Carsmile niewątpliwie wyróżnia się na rynku ze względu na kompleksową usługę i atrakcyjne oferty. Większość firm zajmujących się finansowaniem samochodów zwykle ogranicza się albo do leasingu, albo do najmu. Są też brokerzy samochodów wyszukujący auta u dealerów, sprowadzający samochody, załatwiający rabaty itp., a Carsmile łączy wszystkie te usługi w jedną, kompleksową - od A do Z.

Aktualizacja: Ocena firmy została zaktualizowana. Wyjaśnienie w dalszej części artykułu.

Wybór oferty leasing czy najem na stronie Carsmile

Zakup auta

Przede wszystkim Carsmile jako duży dostawca ma własne, bardzo duże rabaty u dealerów - na poziomie, którego indywidualny klient nawet z dużą firmą nie jest w stanie uzyskać. Więc już sam samochod kupujemy taniej, niż na własną rękę.

oferty na stronie Carsmile

Leasing Samochodowy

Carsmile współpracuje z wieloma firmami leasingowymi, a tym samym sprawdzą nam oferty leasingu w różnych firmach, wybiorą i zaproponują nam tę najlepszą jaką znajdą, a my możemy ją zaakceptować lub nie. Do niczego nas to nie zobowiązuje. Jako firma dostarczająca wielu umów również w przypadku leasingu mają większe możliwości niż pojedynczy klient. Carsmile zajmuje się wyłącznie leasingiem samochodowym, nie świadczy usług z zakresu leasingu innych rzeczy.

Kto im za to płaci?

Otóż, nie my. Carsmile, podobnie jak brokerzy i inni pośrednicy zarabia na prowizjach od sprzedawcy. Jak wynika z naszych rozmów z konsultantem - Carsmile nie zarabia nawet na samym leasingu, a jedynie na zakupie fizycznym samochodu, a dokładniej na swoim olbrzymi rabacie, którego część przeznacza dla klienta, żeby obniżyć cenę samochodu, a część dla siebie. Także korzystanie z usług Carsmile nie podnosi ani ceny samochodu, ani kosztów leasingu, a wręcz odwrotnie jako firma z dużymi możliwościami negocjacyjnymi, w naszym imieniu Carsmile uzyskuje lepsze oferty niż normalnie dostępne na rynku za równo w kwestii zakupu samochodu jak i jego finansowania w postaci leasingu.

Najem długoterminowy

Długoterminowy najem samochodów staje się z roku na rok coraz popularniejszych. Carsmile ma bardzo szeroką bazę, czy też flotę samochodową do wyboru. Tutaj w kwestii cen możemy ewentualnie ponegocjować samemu warunki, czy raczej cenę najmu.

Mało tego Carsmile posiada ofertę nie tylko pod firmy, ale również pod osoby prywatne.

Aktualizacja: Ze względu na liczne informacje od czytelników dotyczące bardzo długiego oczekiwania na samochód, obniżyliśmy ocenę o kolejną gwiazdkę. Lepiej skorzystać z firm opisanych poniżej (w dalszej części artykułu).

Pamiętaj o negocjacjach - nie bądź w gorącej wodzie kąpany!

Wprawdzie Carsmile ma bardzo dobre oferty, ale w przypadku samochodów zawsze chodzi o duże pieniądze, dlatego warto porównać jeszcze z innymi ofertami i ponegocjować trochę cenę. Każdej firmie zależy na kliencie, a w tej branży jest to szczególnie widoczne. Dlatego praktycznie zawsze są wstanie zejść trochę z ceny w stosunku do pierwszej oferty. Jednak mając wycenę innej firmy - i to tańszą - można uzyskać bardzo, bardzo korzystne warunki, bo wtedy dana firma przygotowuje nam kontr ofertę, a nasz doradca ma uzasadnienie w postaci oferty konkurencyjnej firmy, którą może przedłożyć swojemu zwierzchnikowi jako uzasadnienie udzielenia większych rabatów. Więc warto zapytać o ofertę jeszcze w kilku innych firmach. Dzisiaj można wszystko załatwić zdalnie, bez chodzenia po oddziałach - zostawiamy dane kontaktowe, firma oddzwania i przysyła nam ofertę na maila.

Nie powinniśmy też całkowicie rezygnować z samodzielnego sprawdzenia ofert, tym bardziej, że zajmie nam to kilka minut rozmowy. Brokerzy wprawdzie porównują oferty wielu firm, ale nie wszystkich i o ile często, to jednak nie zawsze ich propozycja będzie najlepsza.

Na własną rękę polecam też zapytać w EFL - Europejski Fundusz Leasingowy (z Credit Agricole)- ma dobre opinie - uznawany za jeden z najlepszych i najtańszych leasingów, mający chyba najlepsze opinie w Internecie i najczęściej polecany. Dla naszego przypadku najlepsza oferta była właśnie od nich - lepsza nawet od tych wyszukanych przez brokerów. W waszym przypadku nie musi być tak samo, ale na pewno warto sprawdzić. (Tak samo zostawiamy dane kontaktowe i czekamy na telefon. W formularzu wprowadzamy wstępne parametry leasingu - markę auta, wartość, czas leasingu, wkład własny itp.):

Moim zdaniem EFL można uznać za jedną z lepszych firm.

Dodatkowo dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To również broker, który porównuje oferty wielu banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji i inne umowy, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingoweje, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.

Najlepiej zostawić telefon we wszystkich powyższych firmach, oddzwonią, przyślą nam oferty, a my sobie wybierzemy tę najlepszą. Warto pozyskać więcej niż jedną ofertę, bo w zasadzie nic nas to nie kosztuje. Wystarczy jedna rozmowa telefoniczna i sami nam ją przygotują i przyślą na maila, a my możemy ją wziąć pod uwagę bądź nie. To już zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Różnice w ofertach bywają dość duże, także warto odrobinę na to czasu poświęcić. Tym bardziej, że chodzi o duże pieniądze, zakup samochodu to spory wydatek, a sam leasing spłacamy zazwyczaj kilka lat.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania, wyrażania własnych opinii i oczywiście opisywania własnych doświadczeń.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty itp:
16 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Młoda, ale dobra firma. Ciekawe rozwiązania. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka dość konkretna firma. Warto zapytać o ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja niestety nie polecam, od paru miesięcy nie potrafią dostarczyć samochodu, brak kontaktu i go z premedytacją unikaja. Omijać szerokim łukiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowicie nieprofesjonalna firma. Nic nie idzie zgodnie z planem. Od przekazania pojazdu z bardzo długim opóźnieniem, przez pojazd o całkiem innej specyfikacji (zgadzał się tylko kolor) poprzez małe sprawy jak brak wpisu haka holowniczego do dowodu rejestracyjnego i konieczność załatwienia sprawy samemu. Niekompetencja i brak profesjonalizmu. Jedyne co to faktury przychodzą na czas. Bardzo nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdzieś wyczytałam, że dużo gwiazdek dają osoby, które dopiero co podpisały umowę. I teraz to rozumiem. Na swoje auto czekałam kilka dobrych miesięcy. Ale rzecz zrozumiała, to nie chleb, trzeba zrobić i takie tam. Poza tym, na umowie termin jest, nie ma się co pultać. Gorzej, jak termin mija, a ty nadal auta nie masz. Półtora miesiąca po terminie słyszę, że 'już, już, w przyszłym tygodniu'' - i tak co tydzień. Zrezygnowałam. I pewnie drugie tyle będą mi kazali na pieniądze czekać... -_- Ale się nie dam - ostatnią złotówkę na adwokata wydam i zwrot uzyskam. Tak się dzieje, kiedy daje się komuś nadzieję, a potem ją brutalnie zdeptuje. Bardzo niefajnie. Bardzo. Także absolutnie i z czystym sumieniem nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skorupa udało ci się odzyskać pieniądze? Ja też chce rozwiązać umowę.

   Usuń
 6. Skorupa, wiesz co, ja zamawiałam 3 lata temu samochód od brokera. Czekałam 4 miesięcy dłużej niż miała i co dzwoniłam to już zaraz będzie, w przyszłym tygodniu. Potem już telefonu broker nie dobierał. Także chodzi mi o to, że może to nie koniecznie ich wina. Jak zamawiasz auto indywidualne, to chyba często się zdarza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem możliwe, ja się nie upieram, że są źli i niedobrzy. Po prostu nie mam czasu na taką nieprofesjonalność w sytuacji, kiedy dookoła jest tyle firm mocno profesjonalnych.

   Usuń
 7. Na samochód czekałem 8 miesięcy zamiast umownego 1.5 miesiąca. Na koniec już w salonie okazało się że pomylili kolor ! Żenada ! Na każdym kroku problemy. Mają niesamowity burdel.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oferta wygląda bardzo ciekawie. Widzę jednak sporo opinii, że z terminami jest u nich dość różnie. Dodatkowo komentarz "Seby", który opisał sytuację z pomylonym kolorem nie napawa optymistycznie...

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam, co dwa tygodnie słyszę ze za 2 tygodnie, super kontakt zanim się podpisze umowę, potem trochę gorzej... mam nadzieje, że za dwa tygodnie napiszę coś pozytywnego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na samochód od 5 miesięcy. Odradzam jakąkolwiek współpracę z tą firmą. Wpłaciłem prawie 20tyś. wkładu własnego i teraz nie mam ani pieniędzy, ani samochodu. Konsultanci ciągle zbywają mnie informacją, że nie mają danych w systemie nt. samochodu. Cotygodniowy telefon kończy się informacją "proszę zadzwonić w przyszłym tygodniu".

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że coraz więcej poszkodowanych. Ja czekam na samochód już 9 miesiąc. W lutym poinformowali, że samochód jest czeka tylko na nr VIN. I od tej pory cisza. Nie sposób się z kimkolwiek porozumieć. Jeden konsultant odsyła do drugiego drugi do trzeciego trzeci do czwartego itd. Nikt nic nie wie. Tłumaczenia jak w przedszkolu "że chory personel", że ta pani, czy pan co uzgadniali warunki już tu nie pracują" , że "że pan, który miał oddzwonić właśnie skończył pracę i już wyszedł" Żenada. Kontakt z kimkolwiek z kierownictwa niedostępny. Na koniec jak już znają twój numer telefonu to po prostu nie odbierają. Polecam zmieniać numery telefonu przy chęci złapania jakiegokolwiek kontaktu. Koszmar. Totalny nieprofesjonalizm. Sprawa jest w biurze prawnym o odzyskanie wpłaty i wypłatę odszkodowania za niedotrzymanie terminów i straty finansowe wynikające z tego powodu.

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie wszystko gra - samochód na czas. Brałem samochód ze stocku w leasing.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak tak teraz czytam najnowsze opinie, zaczynam powoli żałować, że się zdecydowałem. Niby jest "dopiero" kilka dni po umownym okresie 120 dni oczekiwania, ale skoro niektórzy czekają po 7 czy 8 miesięcy, wizja szybkiego załatwienia sprawy się oddala. Najpierw miało być 1-2 miesiąca, potem 2-3, absolutnie najpóźniej 4. Teraz słyszę przez telefon, że 5. I że mają "problemy z finansowaniem" - cokolwiek to znaczy. I obiecują cuda wianki w ramach zadośćuczynienia. Nie podejrzewam (jeszcze) firmy o złe intencje, ale (już) o przeliczenie się z siłami i niekompetencję. Jeśli do tego pójdą z torbami i nie zwrócą pieniędzy, raczkujący rynek wynajmu konsumenckiego zwinie się na lata.

  OdpowiedzUsuń
 14. Skorzystałem u nich z najmu na Nissana Qashqaia. Ofertę mają lepszą niż w Nissanie! Polecam.

  OdpowiedzUsuń