[Promocje bankowe i nowe opinie 2020]

Alternatywy dla Idea Bank, Getin...Gdzie przenieść pieniądze? [Bankructwo, Upadłość]

Na wstępie zaznaczę, że podobnie jak wszyscy znani mi blogerzy finansowi deklaruję, że nie zrywam lokat w Idea Banku ani Getin Banku. NBP zadeklarował pomoc tym bankom w razie potrzeby. Zdecydował też o zwolnieniu Idea Banku z obowiązku utrzymywania 50 proc. rezerwy obowiązkowej, co niewątpliwe pomogło bankowi utrzymać płynność.
Państwo Polskie zdecydowanie NIE zamierza dopuścić do upadku tych banków, bo wywołałoby to poważny kryzys finansowy. W BFG pieniędzy może by wystarczyło na pokrycie depozytów z Idea Banku, ale na Getin już na pewno nie starczy. Tym samym ktoś będzie musiał dofinansować BFG, a ostatecznym gwarantem jest państwo i pieniądze z budżetu, czyli z kieszeni podatnika. Do czego na pewno władze nie chcą dopuścić. Bardziej spodziewam się przejęcia lub przymusowej restrukturyzacji.

Cały problem tych banków nie miał pierwotnie jakichś nowych podstaw finansowych, które niedawno by się pojawiły. O problemach Getinu wiadomo od lat. O pośrednictwie Idea Banku w sprzedaży obligacji GetBack też wiadomo nie od wczoraj, tylko od wielu miesięcy. Poza tym sam ten fakt nie mógł finansowo w znaczący sposób zaszkodzić bankowi, bowiem nawet jak gdzieś zdarzały się sporadyczne przypadki misseligu (czyli wprowadzania w błąd przez pracownika Idei dla uzyskania prowizji, co dodatkowo jest dość trudne do udowodnienia), to ewentualne roszczenia opiewałyby na niewielkie kwoty w skali całego banku i nie mogłyby mu zagrozić. Większe ryzyko niosą za sobą kary z instytucji państwowych, np. UOKiK. Także finansowych podstaw aktualny kryzys bankowy początkowo nie miał. Nic szczególnie nowego nie wypłynęło. Spore znacznie miał za to aspekt psychologiczny - alert KNF dotyczył właśnie pośrednictwa sprzedaży obligacji GetBack i braku zgody na to ze strony KNF, a nie dotyczył w ogóle działalności bankowej - co było wyraźnie zaznaczone. Jego treść ludzi jednak nie interesuje - liczy się sam fakt. Do tego obok w tle afera KNF i zaufanie się zaczyna sypać do całego sektora finansowego. Potem zaczyna działać psychologia masowa, owczy pęd itp. Ludzie nie wiedzą dokładnie co się dzieje, ale wiedzą, że coś się dzieje. To nie błędne decyzje finansowe finalnie zabijają banki tylko media, KNF i szum wywołujący panikę, a w efekcie wypłacanie depozytów.

Dlaczego ja nie wypłacam pieniędzy, ani nie zrywam lokat?

Przede wszystkim nie ma w zasadzie dobrych alternatyw. Idea zawsze miała najlepsze lokaty. Trzeba by uwzględnić utratę odsetek zrywanych lokat, a odsetki również podlegają ochronie BFG. Poza tym liczę, że jednak NBP, BFG i polski system finansowy zadziała, bo inaczej w ogóle mija się z celem trzymanie pieniędzy w jakimkolwiek banku. Będzie trzeba kopać dół w ogródku i czekać na lepsze czasy. Wprawdzie sporo pieniędzy na pewno odpłynęło z Idea Banku i Getinu. Jednak wiele osób upatruje w tym też szansę na dobre oprocentowanie i zyski - oba banki, aby zatrzymać odpływ pieniędzy zaproponowały bardzo atrakcyjne lokaty. Są to głównie osoby świadome finansowo i zdające sobie sprawę z gwarancji BFG oraz tego, że nawet jak w nim nie wystarczy pieniędzy, to jego gwarantem jest państwo polskie i w ostateczności nawet z budżetu mogą pochodzić środki na wypłaty depozytów. Przy czym osoby te zwykle dysponują dużym kapitałem i pod tym względem jedna taka osoba równoważy nie raz wielu emerytów i ich oszczędności. Czas jednak pokaże co się będzie działo. Od pewnego czasu Idea i Getin sukcesywnie obniżają oprocentowanie lokat, co sugeruje, że odzyskały już wystarczająco dużo kapitału.

Aktualizacja 5: Idea Bank kolejny kwartał z rzędu wykazuje zyski - wygląda na to, że bank wychodzi na prostą. Wydaje mi się, że dla nowych klientów lokata Happy PRO na 3% od 20 do 400 tys. jest na tyle atrakcyjna, że warto. Ja tam cały czas mam jakieś lokaty, niestety na niższy procent, bo Happy jest tylko dla nowych klientów.

 • Oprocentowanie: 3%
 • Kwota: od 20 000 do 400 000 zł
 • Okres: 3 miesiące
 • Zerwanie bez utraty odsetek

Alternatywy... czyli chcesz mieć spokój, nie chcesz się stresować i chcesz przenieść pieniądze

Dla osób, które chcą mieć święty spokój i się tym w ogóle nie przejmować można znaleźć kilka alternatyw, ale niestety nie jest łatwo i w przypadku lokat krótkoterminowych będą mniej korzystne niż w Idea Banku, czy Getinie.

Niestety BGŻOptima znika z rynku, co wynika z nowej polityki BNP Paribas, który likwiduje już całkowicie markę BGŻ. Po przejęciu BGŻ nie trzeba było długo czekać na obniżenie oprocentowania konta oszczędnościowego w Optimie do śmiesznego poziomu 0,7%. Tym samym jest coraz mniej rozwiązań jeśli chodzi o zagospodarowanie oszczędności w sposób bezpieczny.

Moim zdaniem najlepsza alternatywa - InBank Lokata od 5000 do 50 000 zagraniczna alternatywa za zgodą KNF

Lokata w InBanku - różne warianty

InBank to zagraniczny bank działający od wielu lat w kilku państwach Unii Europejskiej. Dokładnie wywodzi się z Estonii. Bank otrzymał od KNF zgodę na działalność w Polsce. U nas jest znany bardziej z oferty kredytowej. Działalność InBank jest stricte bankowa - gromadzi depozyty i udziela kredytów - nie ma tam inwestycji, funduszy, polisolokat, lokat strukturyzowanych, ani nawet kont. Przy czym gwarantem nie jest nasz BFG, tylko estoński. Lokaty są za to dość wysoko oprocentowane na tle naszych banków. Zakłada się je całkowicie przez Internet. Im dłuższy okres lokaty tym wyższe oprocentowanie. O ile nie lubię długookresowych lokat, to te 2-3 lata da się przeżyć, a osobiście mam już momentami dość ciągłego przerzucania pieniędzy, szukania i kombinowania, zakładania kont itp. żeby uzyskać procent chociaż na poziomie inflacji. W polskich bankach już prawie nie ma sensownych lokat. Większość jest oprocentowana poniżej inflacji, czyli na nich tracimy.

Dostępne okresy lokaty do wyboru:

Aktualizacja: Niestety w miarę jak nasze banki obniżają oprocentowanie lokat, InBank sukcesywnie też obniża swoje, bo nie ma konkurencji. No i niestety sensowny procent wymaga zakładania lokat na długi okres.

 • Lokata na 60 miesięcy - 3,00%
 • Lokata na 48 miesięcy - 2,70%
 • Lokata na 36 miesięcy - 2,65%
 • Lokata na 24 miesięcy - 2,60% ⭐ Naszym zdaniem najlepsza opcja - okres długi, ale dobry procent i nie trzeba się martwić gdzie co chwilę przenosić oszczędności, szukać nowych lokat, pomijając fakt, że w polskich bankach już prawie nie ma dobrych lokat. Jak nasze banki obniżają lokaty, to InBank też obniża, także nie wiadomo jak długo będzie dostępna z takim oprocentowaniem. Dlatego warto się pospieszyć.
 • Lokata na 12 miesięcy - 2,20%
 • Lokata na 6 miesięcy - 2,00%
 • Lokata na 3 miesiące - 1%
 • ➕ Dodatkowo ustawiając lokatę jako odnawialną, po odnowieniu dostaniemy na kolejny okres +0,1% względem standardowego oprocentowania aktualnego dla danego okresu lokaty
 • Zakres kwot od 5000 do 50 000 zł
 • W sumie można założyć lokat na 400 000 zł
Nasza ocena: 5 na 5 5 star

Lokata Facto od 5000 zł kolejna nowa alternatywa za zgodą KNF

Lokata Facto to propozycja włoskiego banku Banca Farmafactoring należącego do grupy BFF Banking Group, który oferuje lokaty w Unii Europejskiej, w tym także od niedawana u nas za zgodą KNF. Jest to duży włoski bank z wieloletnią tradycją, specjalizujący się w faktoringu dla branży medycznej. Działający w wielu krajach Unii. Lokaty są zakładane w złotówkach na lepszy procent niż w naszych bankach, ale tak jak w przypadku InBanku analogicznie tutaj gwarancji bankowej udziela włoski bankowy fundusz gwarancyjny - FITD. Tak jak w przypadku InBanku, też napisaliśmy tym razem do włoskiego funduszu, żeby zapytać czy na pewno gwarantują te depozyty dla banku Banca Farmafactoring. Oczywiście potwierdzili, że na mocy europejskiego prawa bankowego gwarantują. Ewentualne wypłaty odbywałyby się zdalnie przez przelewy internetowe bez konieczności wyjazdu do Włoch. Warto jednak zaznaczyć, że te zagraniczne banki są w znacznie lepszej kondycji niż nasza Idea, czy Getin z akcjami za 30 gr. i alertami na liście KNF. Lokata Facto nie ma górnego limitu, ale pamiętajcie, że gwarancje bankowych funduszy gwarancyjnych w całej UE obejmują kwotę do równowartości 100 tys. euro. Wszystkie bankowe fundusze gwarancyjne w Unii Europejskiej, włącznie z naszym, działają tak samo - na podstawie tych samych przepisów prawa.

 • Lokata na 60 miesięcy - 4,00% 👍
 • Lokata na 48 miesięcy - 3,00%
 • Lokata na 36 miesięcy - 3,00% 👍
 • Lokata na 24 miesięcy - 2,85%
 • Lokata na 18 miesięcy - 2,85%
 • Lokata na 12 miesięcy - 2,85% 👍
 • Lokata na 9 miesięcy - 2,50%
 • Lokata na 6 miesięcy - 2,50% 👍
 • Lokata na 3 miesiące - 2,00%

👍 - według mnie najlepsze opcje w swojej klasie.

Nie wiadomo jak długo będzie takie oprocentowanie, bo InBank jak wchodził na polski rynek też oferował bardzo wysokie, a jak już ugruntowali pozycję w Polsce, to bardziej zbliżyli się do naszych banków. Lokatę Facto zakłada się na stronie pod domeną specjalnie przygotowaną pod ofertę w Polsce. Link do niej poniżej:

Możemy wybrać Ideę, w której poza lokatą Happy Pro nie zostało już nic sensownego. Nad którą wisi kara UOKiK, nakaz zwracania części pieniędzy z GetBack, alerty na liście KNF itp. Możemy zakładać konta oszczędnościowe z kontami osobistymi i kartami w polskich bankach. Możemy zakładać lokaty w dużych polskich bankach na 1%. Możemy zaufać europejskim bankom w zamian za lepszy procent. Tego wyboru musi każdy dokonać samemu.


Jeśli nie przeszkadza Ci konieczność zakładania kont - to warto też zapoznać się z ofertą kont oszczędnościowych. Oczywiście zwykle potrzebne nam jest do nich konto osobiste. Jest z tym więcej zachodu, trzeba jakieś transakcje kartą wykonać, żeby konto było w 100% darmowe itp. ale można zdeponować nieco większe kwoty na 3-4 miesiące na dobry procent. Po czym zamknąć konto - w większości banków można to zrobić przez Internet. Można też przerzucać z jednego do drugiego co 3-4 miesiąc wykorzystując promocje dla nowych środków z lepszym oprocentowaniem niż na lokatach. Tę strategię obecnie ja stosuję, ratując się przed brakiem sensownych lokat.

Kwestia tego, czy nam się chcę, czy nie tak bawić, ale są dzisiaj bardziej opłacalne od lokat.


W Getinie najlepsza jest Lokata Mobilna na 3%, ale dostępna jest tylko do 10 tys.

Ewentualnie jeśli wolimy konta oszczędnościowe, to w Getin Banku jest też konto oszczędnościowe na 2,7% dla nowych środków, ale trzeba zakładać rachunek osobisty i też wyrazić zgody marketingowe.

Oczywiście posiadając konto i instalując aplikację mobilną będziemy potem jeszcze mogli założyć Lokatę Mobilną do 10 tys.

Jeśli chcemy wyjść z tych dwóch banków, to niestety będziemy musieli się zadowolić niższym oprocentowaniem. Można wprawdzie spotkać lokaty na 2,6%, 2,7%, ale są to lokaty na 3 lata. No niestety pomijając w rankingu lokat bankowych Idea Bank i Lion's Bank (też należy do Idei), Getin Bank, Noble Bank to już prawie nic sensownego nie zostaje. Nad Plus Bankiem i BOŚ też wiszą czarne chmury.

Ratunkiem mogą być konta oszczędnościowe z promocjami dla nowych środków (takie jak w Getin), tylko że niestety z niższym oprocentowaniem. W większości banków trzeba również zakładać konto osobiste, do którego mogą być opłaty warunkowe zależne od aktywnego korzystania z konta lub karty.

3% do 50 tys. konto oszczędnościowe T-mobile Usługi Bankowe

 • Dobry procent i duża kwota
 • Wymagana 1 transakcja kartą w miesiącu - jak w Getinie
 • Okres promocji 3 miesiące
 • Wymaga założenia konta osobistego Freemium - jest całkowicie darmowe jeśli wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą na 200 zł w miesiącu
 • Bonusy za założenie konta - 5% zwrotu transakcji kartą - do 180 zł w ciągu roku (max 15 zł zwrotu na miesiąc)
 • Konto można zamknąć przez internet po zalogowaniu do systemu

Poniżej link do opisu na stronie banku z wnioskami o otwarcie konta (umowę przywozi kurier - wprawdzie jest opcja aktywacji przelewem, ale obejmuje bardzo niewiele banków):

Link do strony T-Mobile Usług Bankowe z wnioskiem o otwarcie konta Freemium. (trzeba je posiadać do konta oszczędnościowego)

Aktywacja promocyjnego oprocentowania następuje po 24h od otwarcia.


 • Wymagana założenia konta osobistego 360 - do pełnej darmowości wymaga 1 transakcji kartą w miesiącu i wpływu na min. 1000 zł

Można zagospodarować środki, a przy takich kwotach odsetki i tak będą wielokrotnie większe niż koszty wynikające z niewielkich, ewentualnych opłat za prowadzenie, czy kartę której w sumie nie trzeba zakładać.Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Pamiętajcie, że oferty banków bardzo często się zmieniają, dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ Alternatywy dla Idea Bank, Getin...Gdzie przenieść pieniądze? [Bankructwo, Upadłość]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
27 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Wiara w BFG w państwie, w którym wiele instytucji postawiono na głowie, może okazać się zawodna. Gdyby mi ktoś trzy lata temu powiedział, że nie będziemy mieć Pierwszego Prezesa SN a po kilku tygodniach on będzie z powrotem Prezesem - pomyślałabym, że to scenariusz filmu sensacyjnego. Gwarancje Państwa? A jeśli sejm uchwali ustawę i te gwarancje zmieni? Nieprawdopodobne?

  OdpowiedzUsuń
 2. No to zostaje tylko stąd wyjechać, ja jednak bardziej wierzę w BFG niż w ZUS :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Funkcjonowanie BFG nie wynika tylko z polskich przepisów, ale i przepisów Unii Europejskiej. Nie mogą sobie od tak zmienić tego. Jakby Państwo nie wypłaciło, to by musiało zbankrutować. Zdarzały się bankructwa krajów, ale w przypadku Polski, to bardzo mało realne. To tylko dwa banki i to jeszcze niekluczowe dla całego sektora finansowego. Ewentualnie jakiś kryzys mógłby się pojawić. Moim zdaniem władze nie dopuszczą do upadku tych banków, bo by musieli dofinansować BFG z budżetu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja kompletnie nie widzę sensu przenoszenia pieniędzy gdziekolwiek!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też. Ja ostatnio zakładam te lokaty w Getinie dla nowych środków, mam już tam konto oszczędnościowe i lokaty na nowe środki. Już przekroczyłem kwotę objętą BFG i się nie przejmuję. Ten bank jest za duży i NBP nie dałby mu upaść. Poza tym ceny akcji ostatnio rosną.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zniknie Idea i Getin i połączą je w coś innego, to już nic nie zostanie dla osób chcących trzymać pieniądze na lokatach.

  Paliwo drożeje, żywność drożeje. Jest bardzo duży wzrost cen, a banki dają 0,5-1% na lokatach. Jak pieniądze są oprocentowane poniżej inflacji to gdzie tu sens, a cała reszta pseudo inwestycji to produkty, na których najpewniej się straci. Fundusze, giełda, lokaty strukturyzowane, obligacje korporacyjne, to niebezpieczne formy lokowania oszczędności. Nie nadają się do tego, bo nie gwarantują bezpieczeństwa. Lokaty strukturyzowane też są do d. bo są tak ułożone, że po 3 latach wyjdzie się na zero.

  OdpowiedzUsuń
 7. To co ratuje Getin i Ideę przed odpływem kapitału, to to że nie ma alternatywnych lokat i kont oszczędnościowych - albo zostajesz i liczysz, że w razie czego jest przecież BFG, albo dla świętego spokoju godzisz się na beznadziejny procent w innych bankach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej boję się rządzących PIS. Obniżenie gwarancji BFG do 10-20 tys. € jest możliwe, w ciągu 1 nocy to przepchną, rano Duda już będzie czekał pod Sejmem żeby podpisać. Unia ma inne prawo? No to co, kto się tam Unią przejmuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie no, w takim wypadku rozwaliliby system bankowy, a co za tym idzie całą gospodarkę, a ludzie straciliby całkowicie zaufanie do banków i instytucji państwowych, złotówka by była niewiele warta, wszystko by podrożało. No, ale też się ich boję. Nie ukrywam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Aż tak by chyba nie popłynęli.

  Ogródek i zakopać, ale patrząc jak rosną ceny, to też niezbyt sensowne.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety rządzą nami ludzie, którzy za nic mają UE, jej standardy, rozwalili sądy, szkoły, służbę zdrowia, mogą w ciągu paru godz. rozwalić banki. Widać już paniczną ucieczkę do Brukseli. Swoją kasę "mam się należało" mają już ulokowaną za granicą. Jedyne czego się ci ludzie boją to gniewu suwerena.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bzdurnie głupie komentarze...

  OdpowiedzUsuń
 13. Niby czemu? To może napiszesz coś mądrego? Jesteśmy ciekawi...

  OdpowiedzUsuń
 14. Straszne sianie propagandy. Wiadomo że przed wyborami żadna rządząca partia "nie zrobi nic złego" także z BFG. Tylko trolle PO tak plują jadem.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bankructwo Idei nie byłoby rządowi na rękę (bez względu na opcje polityczne), bo to już nie jest SK Bank, który i tak wywołał sporo zamieszania. To duży bank, a BFG musiałby się bardzo opróżnić ze środków wypłacając ludziom depozyty i nie wierzę, że nie zachwiałoby to polskim sektorem bankowym. Oczywiście, że by zachwiało. Przy czym nikomu się nie opłaca wypłacanie takiej ilości depozytów, więc pewnie przejmie go któryś bank za bezcen.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawi mnie na ile utrata 80% wartości kapitału własnego przez Ideę wynika z tego całego zamieszania w okół tego banku. Przecież w sumie akcje banku mniej więcej potaniały, a taniały dlatego, że nie licząc historii z GetBack pojawiła się afera KNF, teraz kurator w postaci BFG, to wiadomo, że inwestorzy się obawiają takich akcji, to tylko spekulanci z dużą akceptowalnością ryzyka na nich grają. No to jak akcje tak potaniały i to i kapitał własny stopniał. Wiem, że dużo poszło na odpisy i spłaty.

  OdpowiedzUsuń
 17. Najgorsze jest to, że nie ma sensownych alternatyw. No nie ma gdzie przenieść pieniędzy. Inne banki dają oprocentowanie poniżej inflacji. To czysta strata.

  OdpowiedzUsuń
 18. W tym kraju nie masz mieć oszczędności, masz liczyć na socjal. Oszczędzać się nie opłaca, praca się nie opłaca. Mamy oszczędzać na starość tracąc na inflacji, a władza będzie utrzymywać niskie stopy, bo im zależy na wzroście gospodarczym i wskaźnikach.

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam papiery dłużne Getin Bank 7 letnie, których wykup planowany jest w 2024. Radzicie je sprzedać aktualnie ze stratą ok. 2000 zł. Czy są bezpieczne?

  OdpowiedzUsuń
 20. Obligacje korporacyjne? Pytanie za ile jeszcze masz tych papierów na dzień dzisiejszy. O ile bankructwo Getinu już prorokują od kilku lat to ten bank ciągle trwa i funkcjonuje normalnie. Z drugiej strony ja bym się bał, że stracę wszystko i pewnie bym sprzedał. To musi być Twoja decyzja, nikt Ci nie odpowie na to pytanie. 7 lat to szmat czasu.

  OdpowiedzUsuń
 21. Obligacje korporacyjne nigdy nie są bezpieczne, to nie lokaty z ochroną BFG. Przekonali się o tym posiadacze obligacji GetBack. Korporacja bankrutuje, to tracisz wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy to jest Blog na zamówienie? Wystarczy że 60% kapitału zostanie usunięte z lokat Idei i Bank sam się zamknie. BFG będzie Wam wypłacał latami i nic się nie stanie z rynkiem Bankowym. Poczytajcie ile się czeka na zwrot pieniędzy po upadłym Banku. Każdy ma swój rozum, ale zaklinanie rzeczywistość nic tu nie da.

  OdpowiedzUsuń
 23. Do powyższego anonimowego komentatora - straszne bzdury piszesz. BFG ma 7 dni roboczych na przekazanie środków. Wcześniej miał 20 dni, ale to skrócili. Także poczytaj lepiej sobie sam zanim zaczniesz pisać głupoty. Przecież już wypłacał z SK Banku i SKOK-ów. Także działa. Idea jest małym bankiem. Gorzej jak się Idea, Getin i cała lawina. Tego nikt nie chce, bo na to nie starczy pieniędzy w BFG, a więc trzeba by było dokładać z budżetu.

  Druga sprawa jak z Idei ludzie wycofywali pieniądze przy okazji tych afer, to NBP ją dofinansował, żeby zapobiec bankructwu, a te pieniądze Idea już zwróciła do NBP. Lokaty Idei już niestety nie są tak atrakcyjnie oprocentowane jak wcześniej, co oznacza, że Idea nie ma potrzeby pozyskiwania już większego kapitału i płacenia za niego więcej niż inne banki.

  Idea to mały bank, ale też na tyle duży, że nie ma tu raczej mowy o niekontrolowanym bankructwie, bo nikomu by to nie było na rękę. Nie wiem co czeka ten bank, ale mam nadzieję, że wyjdą na prostą, ale to czas pokaże. Niestety na dany moment bank nie jest w dobrym stanie i to trzeba przyznać.

  OdpowiedzUsuń
 24. Do autora artykułu: Bardzo bym prosiła o określenie dat aktualizacji tekstu. Bez tej informacji nie wiadomo, czy aktualizacja jest jeszcze aktualna ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Aktualizacje opisują kolejne wydarzenia dotyczące całej tej sytuacji, szczególnie w kwestii Idea Banku. Także one są aktualne, bo się wydarzyły. Teraz niestety nie pamiętam już kiedy były dopisywane. Musielibyśmy sprawdzić, te pierwsze są już rzeczywiście dość stare. Postaram się to w wolnej chwili bardziej usystematyzować.

  OdpowiedzUsuń
 26. Przydałaby się data artykułu u góry.

  OdpowiedzUsuń