Konto Oszczędnościowe Getin Bank [Opinie] 3,5% Nowe Środki Oprocentowanie Warunki Opłaty

Getin Bank zaoferował dość ciekawe rozwiązanie dla swojego konta oszczędnościowego. Ze względu na bardzo atrakcyjne, jak na dzisiejsze warunki, oprocentowanie oraz wysokie limity kwotowe postanowiliśmy się mu bliżej przyjrzeć i dokładnie je przeanalizować.

Konto Oszczędnościowe Getin Bank Nowe Środki

Getin Bank miewał swoje wzloty i upadki, a z atrakcyjnością oferty tle innych, "młodszych" banków różnie bywało. Jednak obecnie trudno zaprzeczyć, że konta oferowane przez Getin Bank stały się bardzo korzystne. Co mnie też pozytywnie zaskoczyło - na infolinii w ogóle się nie czeka, co jest rzadkością w bankach. Po wybraniu tematu od razu włącza się konsultant.

Przede wszystkim Getin chyba nieco wzorował się na koncie oszczędnościowym Smart w BGŻ Optima. Są bardzo podobne, przy czym te w Getinie jest lepiej oprocentowane i ma dwukrotnie wyższą granicę kwoty maksymalnej dla promocyjnego oprocentowania.

W czasach gdy lokaty bankowe są tak mizernie oprocentowane, takie konto wydaje się być tym bardziej atrakcyjne. Ponieważ oprocentowaniem przewyższa większość lokat oferowanych przez banki w Polsce, które coraz to częściej są oprocentowane poniżej inflacji, a tym samym w ogóle nieopłacalne (nie licząc może już coraz rzadszych wyjątków promocyjnych lokat dla nowych klientów). Przy czym są one ograniczone zwykle do kwoty rzędu 10 do 20 tys. zł, a na koncie oszczędnościowym w Getin Banku możemy zdeponować aż 200 tys. zł załapując się na oprocentowanie promocyjne. Poza tym z konta oszczędnościowego w razie potrzeby możemy w każdej chwili wyciągnąć pieniądze bez utraty odsetek. To w końcu konto oszczędnościowe, a nie lokata. Przysługuje nam zatem jak w innych bankach jedna darmowa wypłata z konta oszczędnościowego na miesiąc (kalendarzowy). Tak jak wszędzie, kolejne wypłaty w danym miesiącu kalendarzowym są traktowane jako awaryjne, a więc pojawia się prowizja - 9zł, ale raz w miesiącu możemy wypłacić za darmo.

Konto oszczędnościowe to nie rachunek osobisty. Nie służy do wykonywania przelewów. Także raczej traktuję te konto jako alternatywę dla lokat bankowych i to dobrą alternatywę.

To gdzie tkwi haczyk?

Konto oszczędnościowe w Getin Banku nie jest może długookresowym lekiem na brak ofert dobrych lokat i kont oszczędnościowych, ale ogólnie jest dobre. Jeśli ktoś szuka konta oszczędnościowego to jest obecnie jedną z najlepszych propozycji. Z kolei jeżeli ktoś rozważa założenie tego rachunku jako alternatywy dla lokat, minusem może być konieczność posiadania konta osobistego. Nie licząc BGŻOptmimy, gdzie nie ma w ogóle kont osobistych, praktycznie w każdym banku do konta oszczędnościowego potrzebne jest konto osobiste. Przy czym w przypadku konta osobistego w Getin Banku nie ma żadnych wygórowanych warunków. Konto nazywa się "Proste Zasady", a żeby było darmowe trzeba wykonać jedną dowolną transakcję kartą na dowolną kwotę. Może być to nawet 1 zł. Mnie osobiście to nie dotyczy, bo mam stare konto w Getin Banku bez karty i całkowicie darmowe, ale też ta jedna transakcja jest jak na dzisiejsze standardy bankowe bardzo niewygórowanym warunkiem braku opłat do konta osobistego. Na dzień dzisiejszy nie da się tego jednak ominąć zakładając konto osobiste bez karty. Opłata, z której zwalnia nas ta jedna dowolna transakcja kartą w miesiącu, nie dotyczy obsługi karty, a prowadzenia konta. Obsługa karty jest całkowicie darmowa.

Cechy Konta Proste Zasady - rachunek osobisty Getin Banku

 • Otwarcie - 0zł. Prowadzenie - 0 zł (warunek: 1 dowolna transakcja kartą lub blikiem w miesiącu).
 • Wydanie i obsługa karty 0 zł.
 • Wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów - 0 zł.
 • Przelewy Mobilne Internetowe 0 zł. (Oczywiście nie licząc przelewów specjalnych typu SORBNET itp.).
 • Konto można łatwo zamknąć przez Internet - wysyłając wniosek online po zalogowaniu do bankowości internetowej.

Ogólnie całkiem dobre konto osobiste ROR, ale nie na nim się dzisiaj koncentrujemy. Oczywiście za konto oszczędnościowe nie ma żadnych opłat za prowadzenie.

Z tego co widzę we wniosku, można założyć konto oszczędnościowe bez konta osobistego, zaznaczając odpowiednie pole, ale w takim wypadku nie spełnimy warunków promocji i nie załapiemy się na te atrakcyjne oprocentowanie, więc mijałoby się to z celem.

Drugi haczyk, a może zaleta...

Trudno mi to nazwać haczykiem, bowiem oprocentowaniem promocyjnym na koncie oszczędnościowym są objęte nowe środki tak jak na koncie BGŻOptima. Możecie się zdziwić dlaczego to zaleta. Otóż osoby, które czytają Antyhaczyk, pewnie trafiły na niedawno publikowany wpis Dlaczego Konta Oszczędnościowe nie nadają się do oszczędzania... - tak w skrócie - w prawie wszystkich bankach konta oszczędnościowe nie dość, że wymagają otwarcia rachunku osobistego obłożonego szeregiem warunków do spełnienia - jak wpływy i płatności kartą na określoną kwotę, to oprócz tego reklamowane oprocentowanie na koncie oszczędnościowym zawsze ma charakter promocyjny i niską kwotę maksymalną 3 tys., 5 tys., 10., czy 20 tys. (różnie), po której przekroczeniu tracimy oprocentowania promocyjne. Poza tym oprocentowanie promocyjne ma krótki termin przydatności do spożycia. Kończy się po 2-3 miesiącach, a bazowe oprocentowanie jest bardzo niskie. Także po tym okresie promocji takie konto jest praktycznie bezużyteczne i nieopłacalne. Jednak w Getinie tak jak w BGŻOptima promocje dla nowych środków są systematycznie odnawiana - jedna się kończy, to zaczyna się nowa. Oczywiście musimy zadbać o to, żeby środki były nowe. Jeżeli chcemy kolejny raz skorzystać z tej promocji, warto też zajrzeć do regulaminu. Ponieważ raczej nie będziemy mogli skorzystać od razu z kolejnej edycji jeśli korzystaliśmy z dokładnie poprzedniej. Trzeba gdzieś przenieść środki. W regulaminie może być zapis, że promocja nie dotyczy klientów, którzy korzystali z edycji, która kończyła się w określonym czasie. Nie chcę za bardzo gmatwać. Ogólnie chcąc skorzystać kolejny raz z promocji dla nowych środków nie będzie można skorzystać z niej jeśli brało się udział w poprzedniej edycji, czy edycjach, które kończyły się w zakresie dat podanych w regulaminie. No ale sam fakt, że środki muszą być nowe wyklucza możliwość uzyskania promocyjnego oprocentowanie z jednej edycji ma drugą. Nie znaczy to, że nie będziemy już mogli nigdy więcej załapać się na promocyjne oprocentowanie dla konta oszczędnościowego jak to ma miejsce w innych bankach.

Mało tego nie jest to jedyna promocja na jaką się załapiemy - ponieważ można połączyć dwie promocje dla konta oszczędnościowego, ale o tym za chwilę.

Czym dokładnie są nowe środki?

Zasada jest ta sama co wszędzie, czyli nowe środki to nadwyżka nad naszym ogólnym saldem środków tym banku z określonego dnia, który jest podany w warunkach promocji. Co ciekawe saldo dotyczy produktów depozytowych jak lokaty i konta oszczędnościowe, a pominięte zostały środki zgromadzone na koncie osobistym. W Getin Banku o dziwo jest to bardzo przejrzyście i dokładnie przedstawione z czym pierwszy raz się spotykam. Np. w Idea Banku i innych bankach przy produktach dla nowych środków, to samemu sobie trzeba pamiętać lub sprawdzić jakie było saldo naszych środków w danym dniu, co jest dość kłopotliwe, szczególnie jak ktoś dużo obraca pieniędzmi. Co gorsza jeśli się pomylimy, to nam obcinają oprocentowanie do żenującego poziomu. W Getinie od razu po wpłaceniu pieniędzy na konto oszczędnościowe uruchamia się promocja i widzimy w systemie, czy środki są nowe i objęte oprocentowaniem promocyjnym. Jak jesteśmy nowym klientem, to w ogóle nie musimy sobie tym głowy zawracać, bo wszystkie środki i tak będą nowe.

Na koniec najważniejsze - czyli warunki promocji

Na koncie oszczędnościowym w Getin Banku możemy skorzystać jednocześnie z dwóch promocji na raz, co odpowiednio pozwoli nam uzyskać oprocentowanie 3,5% do kwoty 10 000 zł przez 12 miesięcy oraz 3% dla reszty środków do kwoty 200 000 zł. W przypadku tej drugiej promocji muszą być to nowe środki. Z kolei pierwsza wiąże się z aktywnym korzystaniem z konta. Można skorzystać z obu na raz lub z jednej wybranej, która nam aktualnie pasuje. Nie trzeba nic aktywować, wystarczy spełnić warunki, które opiszemy poniżej. Jeżeli skorzystamy z obu promocji, to pieniądze będą oprocentowane w następujący sposób: 3,5% do kwoty 10 000 przez 12 miesięcy plus 3% reszta powyżej 10 000 do kwoty 200 000 zł przez 3 miesiące.

otwarte konto oszczędnościowe Getin Bank z promocją dla nowych środków

3% Oferta promocyjna Nowe Środki - Warunki:

 • Okres promocji 3 miesiące (dokładnie 92 dni) - rozpoczyna się automatycznie od momentu wpłynięcia pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe
 • Oprocentowanie: 3%
 • Ograniczenie kwotowe do 200 000 zł - środki powyżej tej kwoty będą objęte oprocentowaniem podstawowym
 • WYMAGANIA:
  • Środki muszą być nowe, czyli stanowić nadwyżkę ponad saldo z dnia podanego w ofercie na stronie
  • Trzeba wyrazić zgody marketingowe - bez obaw nie ma natrętnego marketingu. W moim przypadku jeszcze w ogóle nic nie przyszło, chociaż miał być max 1 sms na miesiąc według informacji podanych mi na infolinii. Jest to niezbędny wymóg do uzyskania oprocentowania promocyjnego. Zgody zaznacza się we wniosku, a jak ktoś już ma konto, to po zalogowaniu do systemu. W każdej chwili możemy je odwołać.
  • Trzeba posiadać konto osobiste w Getin Banku

3,5% Oferta Bonus Za Aktywność - Warunki:

 • Okres promocji 12 miesięcy
 • Oprocentowanie: 3,5%
 • Ograniczenie kwotowe do 10 000 zł
 • WYMAGANIA:
  • Promocja dla osób, które nie posiadały w ostatnim czasie konta osobistego w Getin Banku (okres ten jest podany w ofercie).
  • Również wymaga zgód marketingowych
  • Wpływy na kont min. 1000 zł miesięcznie

Jak założyć takie konto?

Musimy otworzyć konto osobiste z kontem oszczędnościowym lub jeśli takie już posiadamy, to wysłać tylko odpowiedni wniosek o konto oszczędnościowe po zalogowaniu do panelu bankowości internetowej. Jeśli jesteśmy nowym klientem, to umowę przywiezie kurier. Poniżej zamieszczam linki do tej oferty na stronie Getin Banku, gdzie znajdują się szczegółowe informacje oraz wniosek do wypełnienia. Uwaga! Getin Bank oferuje różnego rodzaju konta, ale zdecydowanie najlepsze naszym zdaniem jest te opisane powyżej i jego właśnie dotyczą powyższe promocje. Linki kierują właśnie do tej oferty na stronie Getin Banku.

Są to wnioski o konto osobiste z kontem oszczędnościowym. Obojętnie który wypełnimy na jedno wychodzi - promocje aktywują się automatycznie po spełnienie warunków. Obie promocje łączą się.

Reasumując jest to bardzo dobra oferta, która stanowi wysoko oprocentowaną alternatywę dla lokat, szczególnie jak ktoś już wykorzystał lokaty dla nowych klientów w BGŻOptima i Idea Banku. Każdy kto zakłada lokaty wie, jak niewiele jest obecnie lokat z takim oprocentowaniem. Dlatego też ofertę Getinu uważam za bardzo dobrą. Bez jednej gwiazdki ze względu na fakt, że oferta wymaga spełnienia jakichś warunków, ale nie są wygórowane. Dzisiaj nikt nie daje dobrego oprocentowania totalnie bez warunków.

Nasza ocena: 4 na 5 4 star

Alternatywa dla osób, które absolutnie nie chcą konta osobistego w Getinie

1 transakcja kartą na miesiąc to bardzo niewymagający warunek, żeby konto było darmowe, ale jak ktoś nie chce mieć żadnych warunków, to zostaje jeszcze Konto oszczędnościowe Smart w BGŻOptima, które jest totalnie bez warunków darmowe i nie ma ograniczeń darmowych wypłat. Wypłat dokonuje się na swoje konto osobiste w innym banku, wskazane we wniosku (można je też zmieniać). Niestety coś za coś. Oprocentowanie jest już trochę niższe. Za to możemy skorzystać z bardzo dobrej Lokaty Bezkarnej dla nowych klientów. Dla niektórych osób może być to lepsze rozwiązanie. Konto Smart w BGŻOptima ma górny limit kwotowy do 100 000 zł dla promocyjnego oprocentowanie, czyli o połowę niższy niż konto w Getin Banku. Również oprocentowanie dotyczy nowych środków. Zakłada się je w pełni przez Internet, bez kuriera. Jednak podczas składania wniosku trzeba załadować skan lub zdjęcie swojego dowodu osobistego. Połączenie jest oczywiście szyfrowane i bezpieczne. Przetestowane na sobie. Nie ma obaw. Również można je łatwo zamknąć przez Internet wysyłając wniosek po zalogowaniu do systemu bankowości internetowej. Produkty BGŻOptima dostępne są tylko przez Internet.

Konto Smart w BGŻOptima w połączeniu z Lokatą Bezkarną może być lepszym rozwiązaniem dla osób dysponujących nieco mniejszym kapitałem. Przede wszystkim nie musimy zakładać konta osobistego. Pozostałe konta w innych bankach niestety nie bardzo się do czegokolwiek nadają, bo oprocentowanie promocyjne nam wyłączą zwykle po 2-3 miesiącach, a konto osobiste i tak musimy w nich zakładać.

Tutaj można przeczytać szczegółową analizę tego konta i Lokaty Bezkarnej. Poniżej zamieszczam link do oferty na stronie BGŻOptima.

Coś dla osób, które w ogóle nie chcą żadnych kont

Dla takich osób Getin oferuje Lokatę na Nowe Środki bez konta

Link do wniosku na stronie Getin Banku o otwarcie e-Lokaty 3,3% na 4 miesiące - dla nowych środków
(Zakładana przez Internet, bez konta! Kwota maksymalna 200 tys.)

Proponuję się też zapoznać z naszym zestawieniem najlepszych lokat bez konta.

Tutaj sprawdzisz obecnie najlepsze naszym zdaniem lokaty dostępne bez konta osobistego
[Oprocentowane powyżej inflacji]

Niestety nie ma ich wiele, ale coś da się wybrać.Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Pamiętajcie, że oferty banków bardzo często się zmieniają, dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Brak komentarzy :

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy również wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

Prześlij komentarz