[Promocje bankowe i nowe opinie 2022]

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank [Opinie] Nowe Środki Oprocentowanie Warunki Opłaty

Getin Bank zaoferował dość ciekawe rozwiązanie dla swojego konta oszczędnościowego. Ze względu na bardzo atrakcyjne, jak na dzisiejsze warunki, oprocentowanie oraz wysokie limity kwotowe postanowiliśmy się mu bliżej przyjrzeć i dokładnie je przeanalizować.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank Nowe Środki

Getin Bank miewał swoje wzloty i upadki, a z atrakcyjnością oferty tle innych, "młodszych" banków różnie bywało. Jednak obecnie trudno zaprzeczyć, że konta oferowane przez Getin Bank stały się bardzo korzystne. Co mnie też pozytywnie zaskoczyło - na infolinii w ogóle się nie czeka, co jest rzadkością w bankach. Po wybraniu tematu od razu włącza się konsultant.

Przede wszystkim Getin chyba nieco wzorował się na koncie oszczędnościowym Smart w BGŻ Optima w pierwotnej jego formie. Początkowo były bardzo podobne, przy czym te w Getinie jest zdecydowanie lepiej oprocentowane i ma dwukrotnie wyższą granicę kwoty maksymalnej dla promocyjnego oprocentowania. Z kolei konto Smart ma już obecnie wręcz śmieszne oprocentowane, bo BGŻ Optima ma zniknąć z rynku.

W czasach gdy lokaty bankowe są tak mizernie oprocentowane, takie konto wydaje się być tym bardziej atrakcyjne. Ponieważ oprocentowaniem przewyższa większość lokat oferowanych przez banki w Polsce, które coraz to częściej są oprocentowane poniżej inflacji, a tym samym w ogóle nieopłacalne (nie licząc może już coraz rzadszych wyjątków promocyjnych lokat dla nowych klientów). Przy czym są one ograniczone zwykle do kwoty rzędu 10 do 20 tys. zł, a na koncie oszczędnościowym w Getin Banku możemy zdeponować aż 100 tys. zł załapując się na oprocentowanie promocyjne. Poza tym z konta oszczędnościowego w razie potrzeby możemy w każdej chwili wyciągnąć pieniądze bez utraty odsetek. To w końcu konto oszczędnościowe, a nie lokata. Przysługuje nam zatem jak w innych bankach jedna darmowa wypłata z konta oszczędnościowego na miesiąc (kalendarzowy). Tak jak wszędzie, kolejne wypłaty w danym miesiącu kalendarzowym są traktowane jako awaryjne, a więc pojawia się prowizja - 9zł, ale raz w miesiącu możemy wypłacić za darmo.

Konto oszczędnościowe to nie rachunek osobisty. Nie służy do wykonywania przelewów. Także raczej traktuję te konto jako alternatywę dla lokat bankowych i to dobrą alternatywę.

To gdzie tkwi haczyk?

Konto oszczędnościowe w Getin Banku nie jest może długookresowym lekiem na brak ofert dobrych lokat i kont oszczędnościowych, ale ogólnie jest dobre. Jeśli ktoś szuka konta oszczędnościowego to jest obecnie jedną z najlepszych propozycji. Z kolei jeżeli ktoś rozważa założenie tego rachunku jako alternatywy dla lokat, minusem może być konieczność posiadania konta osobistego. Nie licząc BGŻOptmimy, gdzie nie ma w ogóle kont osobistych, praktycznie w każdym banku do konta oszczędnościowego potrzebne jest konto osobiste. Przy czym w przypadku konta osobistego w Getin Banku nie ma żadnych wygórowanych warunków. Konto nazywa się "Proste Zasady", a żeby było darmowe trzeba wykonać jedną dowolną transakcję kartą na dowolną kwotę. Może być to nawet 1 zł. Mnie osobiście to nie dotyczy, bo mam stare konto w Getin Banku bez karty i całkowicie darmowe, ale też ta jedna transakcja jest jak na dzisiejsze standardy bankowe bardzo niewygórowanym warunkiem braku opłat do konta osobistego. Na dzień dzisiejszy nie da się tego jednak ominąć zakładając konto osobiste bez karty. Opłata, z której zwalnia nas ta jedna dowolna transakcja kartą w miesiącu, nie dotyczy obsługi karty, a prowadzenia konta. Obsługa karty jest całkowicie darmowa.

Cechy Konta Proste Zasady - rachunek osobisty Getin Banku

 • Otwarcie - 0zł. Prowadzenie - 0 zł (warunek: 1 dowolna transakcja kartą lub blikiem w miesiącu).
 • Wydanie i obsługa karty 0 zł.
 • Wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów - 0 zł.
 • Przelewy Mobilne Internetowe 0 zł. (Oczywiście nie licząc przelewów specjalnych typu SORBNET itp.).
 • Konto można łatwo zamknąć przez Internet - wysyłając wniosek online po zalogowaniu do bankowości internetowej.

Ogólnie całkiem dobre konto osobiste ROR, ale nie na nim się dzisiaj koncentrujemy. Oczywiście za konto oszczędnościowe nie ma żadnych opłat za prowadzenie.

Z tego co widzę we wniosku, można założyć konto oszczędnościowe bez konta osobistego, zaznaczając odpowiednie pole, ale w takim wypadku nie spełnimy warunków promocji i nie załapiemy się na te atrakcyjne oprocentowanie, więc mijałoby się to z celem.

Drugi haczyk, a może zaleta...

Trudno mi to nazwać haczykiem, bowiem oprocentowaniem promocyjnym na koncie oszczędnościowym są objęte nowe środki tak jak na koncie BGŻOptima. Możecie się zdziwić dlaczego to zaleta. Otóż osoby, które czytają Antyhaczyk, pewnie trafiły na niedawno publikowany wpis Dlaczego Konta Oszczędnościowe nie nadają się do oszczędzania... - tak w skrócie - w prawie wszystkich bankach konta oszczędnościowe nie dość, że wymagają otwarcia rachunku osobistego obłożonego szeregiem warunków do spełnienia - jak wpływy i płatności kartą na określoną kwotę, to oprócz tego reklamowane oprocentowanie na koncie oszczędnościowym zawsze ma charakter promocyjny i niską kwotę maksymalną 3 tys., 5 tys., 10., czy 20 tys. (różnie), po której przekroczeniu tracimy oprocentowania promocyjne. Poza tym oprocentowanie promocyjne ma krótki termin przydatności do spożycia. Kończy się po 2-3 miesiącach, a bazowe oprocentowanie jest bardzo niskie. Także po tym okresie promocji takie konto jest praktycznie bezużyteczne i nieopłacalne. Jednak w Getinie tak jak w BGŻOptima promocje dla nowych środków są systematycznie odnawiana - jedna się kończy, to zaczyna się nowa. Oczywiście musimy zadbać o to, żeby środki były nowe. Jeżeli chcemy kolejny raz skorzystać z tej promocji, warto też zajrzeć do regulaminu. Ponieważ raczej nie będziemy mogli skorzystać od razu z kolejnej edycji jeśli korzystaliśmy z dokładnie poprzedniej. Trzeba gdzieś przenieść środki. W regulaminie może być zapis, że promocja nie dotyczy klientów, którzy korzystali z edycji, która kończyła się w określonym czasie. Nie chcę za bardzo gmatwać. Ogólnie chcąc skorzystać kolejny raz z promocji dla nowych środków nie będzie można skorzystać z niej jeśli brało się udział w poprzedniej edycji, czy edycjach, które kończyły się w zakresie dat podanych w regulaminie. No ale sam fakt, że środki muszą być nowe wyklucza możliwość uzyskania promocyjnego oprocentowanie z jednej edycji ma drugą. Nie znaczy to, że nie będziemy już mogli nigdy więcej załapać się na promocyjne oprocentowanie dla konta oszczędnościowego jak to ma miejsce w innych bankach.

Mało tego nie jest to jedyna promocja na jaką się załapiemy - ponieważ można połączyć dwie promocje dla konta oszczędnościowego, ale o tym za chwilę.

Czym dokładnie są nowe środki?

Zasada jest ta sama co wszędzie, czyli nowe środki to nadwyżka nad naszym ogólnym saldem środków tym banku z określonego dnia, który jest podany w warunkach promocji. Co ciekawe saldo dotyczy produktów depozytowych jak lokaty i konta oszczędnościowe, a pominięte zostały środki zgromadzone na koncie osobistym. W Getin Banku o dziwo jest to bardzo przejrzyście i dokładnie przedstawione z czym pierwszy raz się spotykam. Np. w Idea Banku i innych bankach przy produktach dla nowych środków, to samemu sobie trzeba pamiętać lub sprawdzić jakie było saldo naszych środków w danym dniu, co jest dość kłopotliwe, szczególnie jak ktoś dużo obraca pieniędzmi. Co gorsza jeśli się pomylimy, to nam obcinają oprocentowanie do żenującego poziomu. W Getinie od razu po wpłaceniu pieniędzy na konto oszczędnościowe uruchamia się promocja i widzimy w systemie, czy środki są nowe i objęte oprocentowaniem promocyjnym. Jak jesteśmy nowym klientem, to w ogóle nie musimy sobie tym głowy zawracać, bo wszystkie środki i tak będą nowe.

Na koniec najważniejsze - czyli warunki promocji

Na koncie oszczędnościowym w Getin Banku możemy skorzystać jednocześnie z dwóch promocji na raz, co odpowiednio pozwoli nam uzyskać oprocentowanie 2% do kwoty 10 000 zł przez 12 miesięcy oraz 0,8% dla reszty środków do kwoty 200 000 zł. W przypadku tej drugiej promocji muszą być to nowe środki. Z kolei pierwsza wiąże się z aktywnym korzystaniem z konta. Można skorzystać z obu na raz lub z jednej wybranej, która nam aktualnie pasuje. Nie trzeba nic aktywować, wystarczy spełnić warunki, które opiszemy poniżej. Jeżeli skorzystamy z obu promocji, to pieniądze będą oprocentowane w następujący sposób: 2% do kwoty 10 000 przez 12 miesięcy plus 0,8% reszta powyżej 10 000 do kwoty 100 000 zł przez 2 miesiące. Uwaga - jak to z ofertami promocyjnymi bywa, dość często się zmieniają, więc warto zerknąć zawsze na aktualne warunki.

otwarte konto oszczędnościowe Getin Bank z promocją dla nowych środków

Aktualizacja: Niestety obniżka oprocentowania nie ominęła również Getinu. Konto to nadal pozostaje najlepszym kontem oszczędnościowym na rynku, jednak o dawnych 3,5%, czy 2,7% możemy już dziasiaj w polskich bankach zapomnieć. Doczytaj do końca.

Promocja 1: 3% Oferta Bonus Za Aktywność - Warunki:

 • Okres promocji 12 miesięcy
 • Oprocentowanie: 3%
 • Ograniczenie kwotowe do 10 000 zł
 • WYMAGANIA:
  • Promocja dla osób, które nie posiadały w ostatnim czasie konta osobistego w Getin Banku (okres ten jest podany w ofercie).
  • Również wymaga zgód marketingowych
  • Wpływy na kont min. 1000 zł miesięcznie
  • 1 transakcja kartą w miesiącu, żeby konto osobiste było całkowicie darmowe

Promocja 2: 1,7% Oferta promocyjna Nowe Środki - Warunki:

Aktualizacja: po tej promocji widać już niestety efekty ostatniej radykalnej obniżki stóp procentowych w Polsce. Kiedyś miała 2,7%, ale nadal te konto pozostaje najlepszym kontem oszczędnościowym na tle innych banków, które poprzycinały oprocentowanie promocyjne i bazowe wszystkich kont oszczędnościowych do 0,01%.

 • Okres promocji 3 miesiące - rozpoczyna się automatycznie od momentu wpłynięcia pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe. Jak jedna edycja promocji się kończy, to od razu zaczyna się kolejna. Pierwsze edycje miały 3%. Aktualne edycje tej promocji mają już niższe oprocentowanie, także warto się pospieszyć (jak ktoś się zastanawia).
 • Oprocentowanie: 1,7%
 • Ograniczenie kwotowe do 200 000 zł (powyżej 200 000 zł 1,1% do 400 000 zł)
 • WYMAGANIA:
  • Środki muszą być nowe, czyli stanowić nadwyżkę ponad saldo z dnia podanego w ofercie na stronie
  • Trzeba wyrazić zgody marketingowe - bez obaw nie ma natrętnego marketingu. W moim przypadku jeszcze w ogóle nic nie przyszło, chociaż miał być max 1 sms na miesiąc według informacji podanych mi na infolinii. Jest to niezbędny wymóg do uzyskania oprocentowania promocyjnego. Zgody zaznacza się we wniosku, a jak ktoś już ma konto, to po zalogowaniu do systemu. W razie chęci, w każdej chwili możemy je odwołać, ale są one niezbędne do utrzymania promocyjnego oprocentowania. W każdym razie istnieje możliwość łatwego wycofania zgód marketingowych po zalogowaniu do systemu - wystarczy odznaczyć. Do utrzymania promocyjnego oprocentowania wymagane są wyłącznie zgody dla Getinu, dla spółek powiązanych już nie.
  • Trzeba posiadać konto osobiste w Getin Banku

Dodatkowo możliwość założenia lokaty mobilnej lub na nowe środki na 2%.

Jak założyć takie konto?

Musimy otworzyć konto osobiste z kontem oszczędnościowym lub jeśli takie już posiadamy, to wysłać tylko odpowiedni wniosek o konto oszczędnościowe po zalogowaniu do panelu bankowości internetowej. Jeśli jesteśmy nowym klientem, to umowę przywiezie kurier. Poniżej zamieszczam linki do tej oferty na stronie Getin Banku, gdzie znajdują się szczegółowe informacje oraz wniosek do wypełnienia. Uwaga! Getin Bank oferuje różnego rodzaju konta, ale zdecydowanie najlepsze naszym zdaniem jest te opisane powyżej i jego właśnie dotyczą powyższe promocje. Linki kierują właśnie do tej oferty na stronie Getin Banku.

 1. 1,7% na koncie oszczędnościowym dla nowych środków przez 3 miesiące (do kwoty 200 tys.) - warunek: trzeba wyrazić zgody marketingowe.
  1. Link do oferty na stronie Getin Bank (opis i wnioski)
 2. 3% na koncie oszczędnościowym przez 12 miesięcy (do kwoty 10 tys.) - jeśli zapewnimy min. 1000 zł wpływu miesięcznie i zgody marketingowe.
  2. Link do oferty na stronie Getin Bank (opis i wniosek) Aktualizacja: to ten sam link co powyżej - Getin scalił wszystko w jeden wniosek, ale obie promocje nadal obowiązują i łączą się ze sobą.
Wnioski są o konto osobiste i konto oszczędnościowe. Obojętnie, który wypełnimy na jedno wychodzi - promocje aktywują się automatycznie po spełnieniu warunków. Obie promocje łączą się, więc można mieć 10 tys. na 3%, a resztę aż do 200 tys. na 1,7%. .

Każdy kto zakłada lokaty wie, jak niewiele jest obecnie lokat z takim oprocentowaniem. Dlatego też ofertę Getinu uważam za dobrą. Bez jednej gwiazdki ze względu na fakt, że oferta wymaga spełnienia jakichś warunków, ale nie są wygórowane. Dzisiaj nikt nie daje dobrego oprocentowania totalnie bez warunków.

Nasza ocena: 4 na 5 4 star


Proponuję się też zapoznać z naszym zestawieniem najlepszych lokat bez konta.

Tutaj sprawdzisz obecnie najlepsze naszym zdaniem lokaty dostępne bez konta osobistego
[Oprocentowane powyżej inflacji]

Niestety nie ma ich wiele, ale coś da się wybrać.Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Pamiętajcie, że oferty banków bardzo często się zmieniają, dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ [ Konta ] ✅ Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank [Opinie]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
20 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Mam pytanie: które zgody marketingowe należy zaznaczyć na "tak", żeby skorzystać z promocji? Mam z tym problem, ponieważ w regulaminie jest nieco inne sformułowanie niż w systemie bankowości internetowej: w zakładce "Ustawienia-->Zgody marketingowe" są wyodrębnione 4 rodzaje zgód. Domyślam się, że muszą być zaznaczone 2 pierwsze, ale czy te pozostałe, z których pierwsza dotyczy spółek powiązanych i podmiotów współpracujących z bankiem, a druga - grupy kapitałowej też są konieczne? Próbowałam dowiedzieć się na infolinii, ale rozmowa dwukrotnie się rozłączyła...

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej Kamila. Ja zaznaczyłam wszystkie profilaktycznie. Dzwoniłam też na infolinię, żeby mi sprawdzili, czy na pewno mam wszystkie, ale to działa tak, że jak nie będziesz mieć odpowiednich zgód to Ci nie pokaże w szczegółach konta tego promocyjnego oprocentowania, a jak masz wszystko ok to pokazuje ile jest nowych środków, kiedy przystąpiłaś do promocji, oprocentowanie promocyjne itp.

  Te zgody zawsze można wycofać, ale chyba jak wycofasz w czasie korzystania z oprocentowanie promocyjnego to Ci się te podwyższone oprocentowanie nowych środków wyłączy.

  Ja to robiłam jeszcze przy okazji poprzedniej edycji i do tej pory nikt do mnie nie dzwonił. Miał być tam jakiś sms od czasu do czasu maksymalnie raz na miesiąc (tak mi powiedziała babka na infolinii), ale nic, totalnie zero telemarketingu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sprawdziłam jeszcze raz - ja mam wszystkie włączone. To jest tam fajnie zrobione, że wystarczy odkliknąć i można w momencie wszystkie zgody wycofać, ale poważnie nikt do mnie nie zadzwonił nawet 1 raz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam oprócz konta oszczędnościowego również lokatę i właściwie to bardziej o nią mi chodzi. W rachunku tej lokaty co prawda wyświetla mi się promocyjna wartość oprocentowania, ale nie wiem, czy to jest "wiążące". W przypadku konta oszczędnościowego miałam tak, że dostałam wiadomość o "załapaniu się na promocję", a potem, po wycofaniu środków - że mi ją wyłączyli. Przy lokacie żadnej takiej wiadomości nie otrzymałam, dlatego trochę się niepokoję. A włączenie zgód później (chyba) nic nie daje, trzeba je mieć włączone przy zakładaniu lokaty.


  Ja SMSa z reklamą dostałam, ale fakt, tylko jednego, to było zaraz po założeniu konta. Ale i tak nie chcę włączać niepotrzebnych zgód, zawsze mogą zacząć z nich korzystać...

  OdpowiedzUsuń
 5. No mogą zacząć z nich korzystać, ale też zawsze po zalogowaniu możesz je wyłączyć. Ja tym się akurat nie przejmuję. W sumie jak nie masz pewności, bo coś tam zmieniałaś, to najlepiej zdzwoń jeszcze raz i poproś o sprawdzenie. Ja dzwoniłam ostatnio kilka razy i infolinii działała wręcz wzorcowo - od razu po wybraniu rozmowy włącza się konsultant i pracują chyba 24h/7 dni w tygodniu.

  Przy okazji dzwoniłam też do Santandera, żeby zmienić limity przelewów i nie mogłam nic załatwić, a oddział mieli otwarty do 16:30 i też nic nie załatwiłam. To w porównaniu do nich to Getin się teraz super stara.

  Według mnie jak Ci pokazuje, że jest promocyjne oprocentowanie to powinno to być wiążące, ale jak masz obawy to zadzwoń żeby Ci sprawdzili.

  Ja miałam tak, że chciałam skorzystać z tej najnowszej edycji, ale nie mogłam, bo miałam aktywną poprzednią i mam tę poprzednią. Sprawdziła mi to babka na infolinii.

  Daj proszę znać co i jak ustaliłaś.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Teoretycznie mogę wyłączyć zgody, ale w regulaminie jest wyraźnie napisane, że:

  "Odwołanie/cofnięcie Zgód marketingowych powoduje utratę Oprocentowania promocyjnego i zmianę oprocentowania zgodnie z ust III pkt 7. Ponowne wyrażenie Zgód marketingowych powoduje przywrócenie Oprocentowania promocyjnego."

  Dotyczy to konta oszczędnościowego, a dokładnie "Oferty Specjalnej „Na nowe środki” – XIV edycja".

  Co do kontaktu z bankiem, to wybrałam drogę pisemną, bo dalej mam problem z infolinią. Chyba to wina mojego telefonu... Chociaż kiedy kilka dni temu udało mi się połączyć z konsultantem, to nastąpiło to po 4 minutach oczekiwania. I zaraz się rozłączyło. Poczekam, co mi odpiszą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiem, wiem. Chodziło mi o wyłącznie ich po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania lub lokaty tej - 3,9%.

  Dla mnie osobiście zgody nie są problemem, oni i tak nie dzwonią. Nie przejmuję się tym. Po zakończeniu promocji sobie je wyłączę po prostu.

  Może rzeczywiście masz coś z telefonem. Ja dzwoniłam kilka razy ostatnio, właśnie z pytaniami dotyczącymi tych zgód i czy mam wszystko poprawnie. Trochę też jeszcze zmieniałam w międzyczasie i bez problemu w ogóle nie czekałam na połączenie z konsultantem.

  Na pewno odpiszą na twoją wiadomość, ale to trochę dłużej zawsze trwa, a na infolinii po zalogowaniu do bankowości telefonicznej pracownik może zajrzeć do Ciebie, czy tam jest wszystko w tych zgodach co trzeba zaznaczone. W każdym razie na pewno to wyjaśnią, czy te dwie są potrzebne, czy nie. Też jestem ciekawa. Daj proszę znać.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi ostatnio wychodzi, że korzystam już z czwartej z rzędu promocji. ;-)

  Odpisali mi na następny dzień rano - oprocentowanie mam promocyjne, więc wychodzi na to, że - tak jak myślałam - wymagane są tylko 2 pierwsze zgody. Tylko że podczas zakładania lokaty system tak "brzydko" podrzuca inną zgodę do zaznaczenia, więc można odnieść (mylne) wrażenie, że jest ona konieczna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze mówiąc zaznaczyłam wszystkie wchodząc w ustawienia, konto oszczędnościowe już miałam wcześniej. Także nie widziałam. Nie zwróciłam też na to uwagi, że nie wszystkie trzeba.

  Ja niestety na tę najnowszą się nie załapałam, bo mam jeszcze aktywną poprzednią edycję.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystko się zgadza prócz zgód - nie można ich wycofać w trakcie trwania promocji, jak również nie można dodać współwłasności do konta, w przeciwnym razie oprocentowanie spadnie do standardowego. Jeżeli chodzi o wymagane zgody to tylko dla Getin, dla spółek powiązanych nie ma potrzeby

  OdpowiedzUsuń
 11. @Basia Tak, warunkiem promocyjnego oprocentowania jest utrzymanie zgód marketingowych dla Getinu. Nam chodziło o to, że istniej możliwość łatwego wycofania później tych zgód odznaczając je w panelu. Może zabrzmiało to dwu zacznie, więc sprecyzujemy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Była chyba jedna edycja, gdzie w regulaminie zgody były potrzebne tylko do aktywacji promocji, nie trzeba było ich utrzymywać w czasie trwania promocji i nie traciliśmy podwyższonego oprocentowania. Tylko nie pamiętam, czy to dotyczyło konta, czy lokaty. Ja tam sobie ich nie odznaczam. Poza tym w aktualnej edycji z tego co widzę w regulaminie jest wymagane ich utrzymanie. Nie są szkodliwe w ogóle, bo nikt nie dzwoni. Tylko SMS czasem, że jest nowa oferta lokaty lub konta oszczędnościowego i to tyle.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lokata mobilna wg moich danych, dostępna jest jedynie na 3%.
  To oczywiście nie jest tak źle, ale 4% to byłby wypas ;)
  Tomasz

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak, bo obniżyli już. Początkowo była na 4% do 20 tys., teraz już 3% do 10 tys. Sukcesywnie obniżają z każdą kolejną edycją każdej promocji. Także zmierzają powoli do poziomu rynkowego pozostałych banków. Niedługo już nic nie będzie sensownego na polskim rynku bankowym.

  OdpowiedzUsuń
 15. Przepraszam czy artykuł był aktualizowany. Czy należy uznać datę najstarszych komentarzy, czyli grudzień 2018? Przy takich artykułach data jest na wagę złota... Naprawdę cały czas jest tak, że promocje są non stop i jedna zastępuje druga? Mam stare konto oszczędnościowe, na którym podstawowe oprocentowanie to 0,85%. Jeśli przerobie je na nowe Elastyczne to spadnie do 0,5% wiec jeśli promocje będą niezmiernie rzadko (a to tylko na nowe środki i tak) to sobie zaszkodzę, a odwrotu nie będzie.. Nikt nie może przewidzieć oczywiście co bank zrobi w przyszłości, ale czy do tej pory rzeczywiście zawsze jakaś promocja była aktywna?

  OdpowiedzUsuń
 16. Hej @Nina. Tak promocje cały czas są odnawiane. Tak było przez cały czas. Jednak w miarę upływu czasu bank coraz bardziej je ogranicza. Np. na początku można było zdeponować na oprocentowaniu promocyjnym aż 400 tys. zł, a teraz jest to już maksymalnie 100 tys. zł.

  Co do twoich dylematów, zasugeruję Ci rozwiązanie przy, którym możesz jednocześnie "zjeść ciastko i mieć ciastko" - po prostu zamiast przekształca stare konto oszczędnościowe w te elastyczne, zostaw sobie swoje stare konto i załóż dodatkowo drugie nowe konto elastyczne. Wtedy będziesz mieć obydwa. Sam tak zrobiłem, bo też nie chciałem przekształcać tego nowego. Może sobie założyć te nowe konto elastyczne samemu przez Internet. Po zalogowaniu wchodzisz we wnioski wybierasz elastyczne konto oszczędnościowe i podpisuje sms. Za 3 min będzie aktywne.

  OdpowiedzUsuń
 17. Przeczytałam wasz artykuł i jest bardzo starannie przygotowany, kawał dobrej roboty. Ja mam zgody zaznaczone wszystkie, bo i tak Getin nie spamuje mi skrzynki itd. I tak obecnie uważam, że są najlepsi na rynku, a jestem z nimi od wielu lat.

  OdpowiedzUsuń
 18. No Getin stosunkowo dosyć często wprowadza promocję.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wiadomo, że czym więcej tym lepiej, ale te oprocentowanie i tak jest mega korzystne

  OdpowiedzUsuń
 20. W Promocji dla nowych środków z 2,7% do 400 tys. po obniżce stóp przycięli do 2%. Dobrze, że ta 3,5% do 10 tys. została niezmieniona, ale to dla tych co robią wpływy 1000 zł.

  ING dla porównania uciął na oszczędnościowym w promocji dla nowych środków z 2,5% aż do 1%, a poza promocją to chyba tam jest 0,4 - czy nawet 0,3% dla pieniędzy nie będących nowymi środkami.

  OdpowiedzUsuń