[Promocje bankowe i nowe opinie 2021]

Bancovo [Opinie] Czy to bezpieczene? Co to jest? [Pożyczki i Kredyty Bankovo] Reklama ze Sławomirem

Ostatnio można dość często trafić w telewizji na reklamy Bancovo ze Sławomirem. Ze względu na dość intensywną kampanię postanowiliśmy się nieco przyjrzeć, czym dokładniej jest Bancovo, czy to w ogóle bezpieczna i godna zaufania firma i czy warto skorzystać z jej oferty.

Bancovo.pl

W sieci działa również serwis Bankowo, ale nie są to powiązane instytucje. Bancovo.pl to w pewnym sensie porównywarka ofert kredytów i pożyczek. Co ciekawe - otwarta przez Alior Bank. Może odrobinę dziwić, że bank otwiera platformę porównującą nie tylko same kredyty (w tym także te z innych banków), ale i pożyczki pozabankowe. Widać Alior upatruje w tej inwestycji znacznych zysków, bo zainwestowała w Bancovo spore pieniądze. Rynek internetowych pożyczek i kredytów niewątpliwie bardzo się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat. Platforma teoretycznie porównuje oferty kredytów w bankach i pożyczek pozabankowych po czym przedstawia te najlepsze propozycje klientowi. Tylko, że porównywarek i rankingów jest ogrom w sieci, na czym więc polega innowacyjność Bancovo? Spróbujemy to sprawdzić.

Poza kampanią reklamową ze Sławomirem, Bancovo na swojej stronie "chwali" się między innymi wyróżnieniami Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i Certyfikatem Audytu Etycznego, czy nagrodą w konkursie The Heart Corporate Innovation Awards. Szczerze mówiąc dla mnie osobiście tego typu oznaczenia znaczą tyle co certyfikat "Rzetelnej Firmy" (dla nieobeznanych w temacie) - nie ma on nic wspólnego z rzetelnością danej firmy i dostaje się go jak się zapłaci. Z resztą podobnie jest z większością certyfikatów, więc nie ma się co w ogóle tym sugerować.

Innowacyjność Bancovo może za to polegać na porównywaniu zarówno kredytów bankowych jak i pożyczek pozabankowych. Zwykle wszelkie zestawienia i rankingi ograniczają się do jednej grupy - albo są to kredyty w bankach, albo pożyczki pozabankowe. Tego typu zestawienia tworzone są w oparciu o programy partnerskie, a firmy pożyczkowe i banki płacą za to, wprawdzie nie bezpośrednio, ale jednak. Nie podważa to może całkowicie wiarygodności rankingu, ale jednak coś sugeruje. Poza tym bardzo często okazuje się, że po przejściu od propozycji z rankingu do finalnej oferty, wniosku i umowy RRSO okazuje się jednak znacznie wyższe niż te podane w rankingu. Dlatego też wszelkie rankingi i porównywarki w praktyce nie są wiele warte. Z kolei u nas można na przykład spotkać zestawienia chociażby darmowych pożyczek dla nowych klientów, które umożliwiają pożyczenie pieniędzy za darmo. Przy czym są one bardziej oparte o ofertę i test tej pierwszej darmowej pożyczki oraz sprawdzenie, czy nie ma tam jakichś ukrytych opłat, niż o rankingowanie całej firmy i jej oferty pożyczek poza promocją. [Tutaj można obejrzeć zestawienie przetestowanych przez nas promocyjnych pierwszych darmowych pożyczek dla nowych klientów - na niewielkie kwoty i okres 1-2 miesięcy]

Wracając do Bancovo - od rankingów opartych na programach partnerskich odróżnia ich także to, że oferta jest indywidualnie dopasowana. Bancovo jest pośrednikiem, który współpracuje tylko z kilkoma bankami i kilkoma firmami pożyczkowymi. Także nie można tu powiedzieć, że porównują wszystkie oferty na rynku. Mimo to warto sprawdzić co mają nam do zaproponowania. Przecież wcale nie musimy się zdecydować na ich propozycję. Poza tym jako duża platforma dostarczająca wielu wniosków o pożyczki i kredyty, Bancovo może mieć możliwość uzyskania lepszej oferty od danego partnera niż pojedynczy klient. Często pośrednicy mają taką możliwość. Mają różne zniżki i promocje, mogą wynegocjowywać własne warunki itp. Z kolei zarabiają na prowizjach za podpisane umowy, więc koszt ich wynagrodzenia pochodzi od partnera i nie wpływa na samą ofertę. Zatem wbrew pozorom pośrednik może się okazać korzystniejszym rozwiązaniem niż kontakt z firmami pożyczkowymi i bankami na własną rękę. Może, ale nie musi, różnie to bywa.

Uwaga! Co powinieneś wiedzieć, a z reklam się tego nie dowiesz. Czy jest jakiś haczyk?

Bancovo porównuje wiele ofert różnych instytucji. Niestety wysłanie wielokrotnych zapytań do BIK może skutkować pogorszeniem naszej zdolności kredytowej. Może to głupie, ale tak to niestety działa na rynku bankowym. Dlatego nie idzie się do 10 banków pytać o kredyt umożliwiając sprawdzenie naszej historii w BIK.

Według naszych informacji najatrakcyjniejszy kredyt gotówkowy z najniższym RRSO ma obecnie Kasa Stefczyka. Poniżej zamieszczam link do strony Kasy Stefczyka, gdzie jest wniosek o ten kredyt gotówkowy.

Z kolei w przypadku pożyczek zdecydowanie najlepsza jest pierwsza darmowa pożyczka w Vivus. Na 61 dni do 3000 zł jest za darmo dla nowych klientów. Tylko trzeba spłacić w terminie i być nowym klientem (przetestowane na sobie). Poza promocją - to tak jak to z innymi pożyczkami pozabankowymi nie jest już tanio (RRSO jest wysokie), ale ta pierwsza jest ok i jest za darmo na 61 dni. Poniżej link do tej promocyjnej pożyczki Vivusa dla nowych klientów.

Obie te instytucje mają również wysoką przyznawalność kredytów w przeciwieństwie do wielu innych banków i firm pożyczkowych.

Pamiętaj. Zawsze zwróć uwagę, czy warunki danej oferty są aktualne.

Kontynuując recenzję Bancovo...

Jak to działa?

Wypełniamy formularz podając numer telefonu, maila i akceptując zgody. Trzeba podać prawdziwy numer telefonu, bo jest weryfikowany smsem potwierdzającym. Cały proces odbywa się on-line i obejmuje cztery proste kroki.

 1. 1. Wypełnienie wniosku, co trwa niespełna 5 minut.
 2. 2. Weryfikacja wniosku i ocena zdolności kredytowej Klienta - nie trwa więcej niż dwie minuty, jest automatyczna.
 3. 3. Klient otrzymuje indywidualne oferty. W tym kroku klient dokonuje wyboru oferty, plus ewentualne uzupełnienia wniosek o wskazane dokumenty, jeśli tego wymaga dany Partner (bank lub firma pożyczkowa). Weryfikacja tożsamości Klienta, poprzez wykonanie przelewu z konta osobistego - na to konto zostanie wypłacona pożyczka.
 4. 4. Podpisanie umowy pożyczkowej przez Klienta kodem SMS szybko i bezpiecznie zamyka proces.

Czyli wszystko odbywa się zdalnie przez bezpieczne szyfrowane połączenie. Pieniądze powinny trafić na konto Klienta następnego dnia roboczego po zawarciu umowy pożyczkowej.

W formularzu na stornie głównej bankcovo.pl jest podane jakieś RRSO, które jest z jednej strony jak na firmy udzielające pożyczek dość niskie, a jak na banki wysokie. Więc chyba jest jakieś uśrednione. Nie zmienia się jednak dynamicznie w momencie ustalania kwoty i czasu spłaty, także i tak wyjdzie inne, więc nie ma się co nim sugerować. Chyba jest podane, bo jakieś musi być podane. Poza tym jest też informacja, że w ofercie dla nowych klientów RRSO 9,59%. Także trzeba po prostu dotrzeć do korku, w którym zostaną nam przedstawione oferty i wtedy ocenić, czy coś nam odpowiada, czy nie.

Bankowo jest pośrednikiem i działa trochę jak agencja, czy broker. Tego typu instytucje otrzymują prowizje za podpisane umowy, ale nie wpływa to na koszt dla klienta, bo prowizję pokrywa bank lub firma pożyczkowa. Także moim zdaniem warto spróbować, żeby mieć chociażby ogląd rynku i poznać oferty, które mogą nas zainteresować lub nie. Obejrzenie ofert do niczego nas nie zobowiązuje, a Bankovo porównuje oferty zarówno dużych znanych banków, jak i tych mniejszych, mało znanych oraz pozabankowych firm pożyczkowych. Poniżej podaję link do ich strony, gdzie znajduje się ten formularz z kwotą i okresem spłaty. Uwaga: żeby poznać oferty trzeba dokończyć wniosek podając prawdziwe dane. Jeśli zadzwonią, to też w pierwszej kolejności będą chcieli dokończyć wniosek, bo nie da się przygotować oferty kredytowej bez danych. Z przedstawionych ofert jednak wcale nie musimy skorzystać, to tylko propozycje indywidualne.

Szukając kredytu lub pożyczki warto sprawdzić co mają do zaoferowania. Bankovo współpracuję między innymi z takimi znanymi instytucjami jak Alior Bank, Inbank, T-Mobile Usługi Bankowe, Santander Bank Polska (dawny BZ WBK), TF Bank, Cross Loan, IPF Polska, Kreditech Polska, Polska Platforma Kredytowa S.A., SuperGrosz, SMS Kredyt, TAKTO Finanse, Wonga.pl. itp.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Pamiętajcie, że oferty banków bardzo często się zmieniają, dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Kredyty ] ✅Alior Leasing [Opinie] Opłaty Alternatywy. Czy to dobry leasing samochodów, urządzeń, maszyn?

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
17 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Claudia Morningstar3 kwietnia 2019 11:20

  Wolę kontakt twarzą w twarz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Usuńcie tę okropną reklamę to może będziecie mieć klientów bo ta reklama zniechęca i działa bardzo wqrwiająco.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z telewizji tę ze Sławomirem? He he, ale my tylko recenzujemy, nie mamy wpływu na to co i jak reklamuje Bancovo. To musi Pan do nich napisać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja muszę przyznać, że Bancovo to dla mnie jest mega rozwiązanie. Bo wolę sobie załatwić coś przez neta, zamiast chodzić od banku do banku i się męczyć w kolejkach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja to w banku w oddziale od lat nie byłam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno ta pożyczka jest kojarzona przez wiele osób. Jednak nie zawsze te najbardziej rozreklamowane pożyczki będą miały najlepszą ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale, o której Ty mówisz? Oni mają tam dużo różnych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Powiem wam szczerze, że moim zdaniem zanim pożyczy się jakieś pieniądze, najlepiej jest sprawdzić wcześniej jakiś rzetelny ranking pożyczek online. Dzięki temu będziecie mogli podjąć bardziej świadomy wybór, która pożyczka jest dla was najlepsza.

  OdpowiedzUsuń
 9. @Balexar Rankingi te popularne w sieci, to się opierają na prowizjach od banków i firm pożyczkowych, a nie na realnej ocenie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja polecam Bancovo, macie tam oferty z banków w jednym miejscu, nie musicie wystawać w kolejkach, a pieniądze są na koncie prawie od razu, już raz skorzystałam i polecam wszystkim znajomym.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bancovo, czy Bankowo, bo piszecie raz tak, raz tak...

  OdpowiedzUsuń
 12. Nazwa własna to oczywiście ta pierwsza, co z resztą widać na screenach i grafikach z logo. Druga to spolszczona, wymawiana nazwa. Piszemy raz tak raz tak celowo, bo niektórzy ludzie mogą właśnie wpisywać i kojarzyć tę nazwę tak jak się ją wymawia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Można uzyskać lepsze warunki niż bezpośrednio? Często właśnie tacy brokerzy mają możliwość negocjowania lepszych warunków, bo dostarczają wielu klientów i można liczyć na lepsze warunki. Dlatego chciałem zapytać o to osoby, które porównywały.

  OdpowiedzUsuń
 14. Słyszałem, że tak jest, ale nie porównywałem. Za dużo zachodu. Oni porównują sporo ofert zarówno firm, jak i banków, chyba jako jedyni, więc oferty powinny być najlepsze (przynajmniej w teorii).

  OdpowiedzUsuń
 15. Paweł Wieczorkiewicz9 czerwca 2020 10:37

  Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Od nikogo nie chcą zaświadczeń o dochodach, a szerzą dyskryminację dzieląc swych klientów na zameldowanych (czyli tych lepszych bo obsługiwanych) i niezameldowanych (czyli tych "gorszego sortu" bo nie obsługiwanych).

  OdpowiedzUsuń
 17. @Dimitris ogólnie większość banków i instytucji finansowych w Polsce wymaga zameldowania na ternie RP. Dużo banków w ogóle chcę deklaracji obywatelstwa. No fakt - jest to dyskryminacja, ale to też wynika z umów i dyrektyw Unii Europejskiej. Poza wspólnotowi obywatele mają nieco trudniej niestety, aczkolwiek są specjalne produkty finansowe dla obywateli z poza UE.

  OdpowiedzUsuń