Getin Bank: e-LOKATA Nowe Środki 3,4% [Opinie Warunki Oprocentowanie]

Dzisiaj przyjrzymy się dość starej, aczkolwiek nadal bardzo atrakcyjnej i zdecydowanie najlepszej lokacie Getin Banku oraz jej aktualnym warunkom - czyli przede wszystkim kluczowemu określeniu "Nowe Środki", które może nieco mylić osoby nieobeznane w meandrach bankowości.

Jest to stała oferta Getin Banku, jednak warunki tej lokaty - szczególnie oprocentowanie i czasem również okres sporadycznie się zmieniają - okres to zazwyczaj 4 miesiące. Oferta pojawia w formie kolejnych edycji ograniczonych czasowo - gdy kończy się jedna edycja, bank wprowadza od razu nową edycję, często na nieco innych warunkach (głównie w kwestii niewielkich zmian oprocentowania), ale zwykle bardzo podobnych.

Getin Bank e-Lokata Nowe Środki

Niewątpliwie jest to jedna z najlepszych lokat na rynku. Oferta nie zawsze miała tak bardzo atrakcyjne oprocentowanie jak teraz, aczkolwiek zawsze szukając lokaty warto zwrócić uwagę na tę lokatę w Getin Banku. Poza e-lokatą Nowe Środki inne lokaty Getin Banku nie są już tak atrakcyjne. Ta jest zdecydowanie najlepsza. Pomijam oczywiście wszelkie lokaty strukturyzowane i kombinowane - w które lepiej się nie bawić, co często podkreślam na blogu. W ofercie Getin Banku na dany moment porównywalne jest chyba tylko konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem, ale by je założyć, musimy posiadać konto osobiste w Getin Banku, które z kolei wiąże się z dodatkowym warunkiem w postaci 1 transakcji kartą w miesiącu w celu uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku (na dany moment). Zaletą Lokaty na nowe środki niewątpliwie jest w fakt, że nie musimy posiadać konta osobistego w tym banku.

Warunki Lokaty - Czym są Nowe Środki?

Nowe środki - to nie są pieniądze, które powiedzmy wczoraj wpłaciliśmy do banku. Istotne jest saldo bazowe, które bank podaje zawsze w opisie ofert lokaty w kolejnych edycjach. Ogólnie jest to bardzo proste. W opisie lokaty lub tak zwanej nocie prawnej znajdziemy datę z dnia, którego saldo bank będzie brał pod uwagę. Nowe Środki to kwota będąca nadwyżką nad saldem z tego dnia bazowego - czyli ilością naszych pieniędzy w Getin Banku w tym podanym w ofercie dniu. Przy czym liczą się środki w formie depozytów na lokatach, czy kontach oszczędnościowych. Jak ktoś jest nowym klientem to w ogóle nie musi się tym przejmować, bo każde jego środki będą nowe. Jednak jeśli wcześniej mieliśmy jakieś środki w Getin Banku, to musimy zwrócić na to uwagę.

Zgody Marketingowe - drugim warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest udzielenie zgód marketingowych. Ja zaznaczam wszystkie na wszelki wypadek, ale bodajże regulamin nie wymaga zaznaczenia wszystkich opcji. Aczkolwiek moim zdaniem profilaktycznie lepiej wybrać wszystkie. Zawsze możemy je wycofać przez Internet po zalogowaniu - wystarczy "odkliknąć". Przy czym muszą być zaznaczone w czasie trwania lokaty, żebyśmy nie stracili oprocentowania promocyjnego. Ogólnie nie ma się czego obawiać w przypadku tych zgód. Bank w ogóle do mnie nie dzwonił. Konsultant na infolinii powiedział, że może przyjść maks 1 sms na miesiąc, ale nawet tego nie było. Także nie są uciążliwe te zgody, a po zakończeniu lokaty po prostu je wycofujemy.

Zalety e-Lokaty Nowe środki

  • Duża kwota maksymalna
  • Dobre oprocentowanie
  • Nie wymaga otwierania konta bankowego
  • Bardzo prosto można ją założyć przez Internet

Warunki

  • Środki muszą być nowe
  • Trzeba zaznaczyć zgody marketingowe

Jak założyć tę lokatę w Getin Banku

Lokatę zakłada się bardzo prosto, wystarczy wypełnić wniosek i przelać ze swojego konta np. z innego banku zdeklarowaną we wniosku kwotę na otrzymany numer rachunku lokaty. Formularz jest bardzo prosty i przeprowadzi nas krok po korku. Uwaga! Przelew musi wyjść z naszego konta osobistego, nie może to być konto kogoś innego, wszystkie dane muszą się zgadzać. Poniżej zamieszczam link do miejsca na tronie Getin Banku gdzie znajduje się oferta i wniosek.

  • Oprocentowanie: 3,4%
  • Kwota: 500 zł do 1 mln zł
  • Okres: 4 miesiące

Nasza ocena: 4 na 5 4 star

Kwota maksymalna wynosi aż 1 mln, ale warto wiedzieć, że BFG gwarantuje depozyty do równowartości 100 000 euro, więc jak ktoś ma większy kapitał to warto go rozłożyć na inne banki.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Pamiętajcie, że oferty banków bardzo często się zmieniają, dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Brak komentarzy :

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy również wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

Prześlij komentarz