[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Velo Bank: LOKATA Nowe Środki i Mobilna [Opinie Warunki Oprocentowanie]

Dzisiaj przyjrzymy się dość starej, aczkolwiek nadal bardzo atrakcyjnej i zdecydowanie najlepszej lokacie Velo Banku oraz jej aktualnym warunkom - czyli przede wszystkim kluczowemu określeniu "Nowe Środki", które może nieco mylić osoby nieobeznane w meandrach bankowości oraz Lokacie Mobilnej

Jest to stała oferta Velo Banku, jednak warunki tej lokaty - szczególnie oprocentowanie i czasem również okres sporadycznie się zmieniają - okres to zazwyczaj 4 miesiące. Oferta pojawia się w formie kolejnych edycji ograniczonych czasowo - gdy kończy się jedna edycja, bank wprowadza od razu nową edycję, często na nieco innych warunkach (głównie w kwestii niewielkich zmian oprocentowania), ale zwykle bardzo podobnych.

  Velo Bank Lokata Nowe Środki i Lokata Mobilna

Niewątpliwie jest to jedna z najlepiej oproecntowanych lokat na rynku. Oferta nie zawsze miała tak bardzo atrakcyjne oprocentowanie jak teraz, aczkolwiek zawsze szukając lokaty warto zwrócić uwagę na tę lokatę w Velo Banku. Inne lokaty Velo Banku nie są już tak atrakcyjne. Ta jest zdecydowanie najlepsza. Pomijam oczywiście wszelkie lokaty strukturyzowane i kombinowane - w które lepiej się nie bawić, co często podkreślam na blogu. W ofercie Velo Banku na dany moment porównywalne jest chyba tylko konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem. Zaletą Lokaty na nowe środki niewątpliwie jest w fakt, że nie musimy posiadać konta osobistego w tym banku. Od niedawana do konta oszczędnościowego również nie musimy posiadać konta osobistego.

Z kolei lokata Mobilna nie jest w tej chwili szczególnie atrakcyjna. Do jej otwarcia nie musimy zakładać konta w Velo, ale musimy mieć dostęp do bankowości internetowej. Możemy go uzyskać zakładając lokatę - Nowe Środki, ale tylko na kwotę minimalną 500 zł (przy takich kwotach odsetki są tak małe, że oprocentowanie nie ma znaczenia). Musimy jeszcze potem po założeniu Lokaty Nowe Środki zainstalować aplikację i z poziomu aplikacji uruchomić lokatę mobilną. Poniżej podaję link do strony Velo Banku gdzie można założyć lokatę Nowe Środki. Mobilną można dopiero potem założyć tylko za pośrednictwem aplikacji w smartfonie.


Ciekawą opcją jest obecnie też Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Velo Banku, które możemy założyć bez konta osobistego, a procent jest praktycznie zawsze najwyższy na rynku. Jest oczywiście darmowe i co najważniejsze nie jest to tylko 3 miesięczna promocja. Dotyczy ona bowiem nowych środków i jest stale odnawiana - jedna edycja się kończy i od razu wchodzi nowa. Ja właśnie głównie z niego korzystam. Jak się kończy okres 3 miesięcy, to przerzucam na 2-3 tyg. na konto oszczędnościowe w innym banku, a potem zwracam je do Velo jako nowe środki, bo tam jest zawsze najwyższe oprocentowanie.

Warto spróbować, bo to obecnie moim zdaniem najkorzystniejszy sposób uzyskania najwyższego pewnego oprocentowania, bez wchodzenia w produkty związane z ryzykiem inwestycyjnym.


Warunki Lokaty Czym są Nowe Środki?

Nowe środki - to nie są pieniądze, które powiedzmy wczoraj wpłaciliśmy do banku. Istotne jest saldo bazowe, które bank podaje zawsze w opisie ofert lokaty w kolejnych edycjach. Ogólnie jest to bardzo proste. W opisie lokaty lub tak zwanej nocie prawnej znajdziemy datę z dnia, którego saldo bank będzie brał pod uwagę. Nowe Środki to kwota będąca nadwyżką nad saldem z tego dnia bazowego - czyli ilością naszych pieniędzy w Velo Banku w tym podanym w ofercie dniu. Przy czym liczą się środki w formie depozytów na lokatach, czy kontach oszczędnościowych. Jak ktoś jest nowym klientem to w ogóle nie musi się tym przejmować, bo każde jego środki będą nowe. Jednak jeśli wcześniej mieliśmy jakieś środki w Velo Banku, to musimy zwrócić na to uwagę.

Zgody Marketingowe - drugim warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest udzielenie zgód marketingowych. Ja zaznaczam wszystkie na wszelki wypadek, ale bodajże regulamin nie wymaga zaznaczenia wszystkich opcji. Aczkolwiek moim zdaniem profilaktycznie lepiej wybrać wszystkie. Zawsze możemy je wycofać przez Internet po zalogowaniu - wystarczy "odkliknąć". W starszych edycjach tej lokaty zgody musiały być zaznaczone w czasie trwania lokaty, żebyśmy nie stracili oprocentowania promocyjnego, ale w nowym regulaminie jest już inaczej. W każdym razie ja na wszelki wypadek sobie je potrzymam do końca lokaty. Ogólnie nie ma się czego obawiać w przypadku tych zgód. Bank w ogóle do mnie nie dzwonił. Konsultant na infolinii powiedział, że może przyjść maks 1 sms na miesiąc, ale nawet tego nie było. Także nie są uciążliwe te zgody, a po zakończeniu lokaty po prostu je wycofujemy.

Zalety e-Lokaty Nowe środki

 • Duża kwota maksymalna
 • Dobre oprocentowanie
 • Nie wymaga otwierania konta bankowego
 • Bardzo prosto można ją założyć przez Internet

Warunki

 • Środki muszą być nowe
 • Trzeba zaznaczyć zgody marketingowe

Jak założyć tę lokatę w Velo Banku

Lokatę zakłada się bardzo prosto, wystarczy wypełnić wniosek i przelać ze swojego konta np. z innego banku zdeklarowaną we wniosku kwotę na otrzymany numer rachunku lokaty. Formularz jest bardzo prosty i przeprowadzi nas krok po korku. Uwaga! Przelew musi wyjść z naszego konta osobistego, nie może to być konto kogoś innego, wszystkie dane muszą się zgadzać. Poniżej zamieszczam link do miejsca na stronie Velo Banku gdzie znajduje się oferta i wniosek.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Warto wiedzieć, że BFG gwarantuje depozyty do równowartości 100 000 euro, więc jak ktoś ma większy kapitał, to warto go rozłożyć na inne banki.

Poznaj alternatywne lokaty z banków europejskich

Jakąś alternatywą mogą być europejskie banki, które otrzymały zgodę od polskiej Komisji Nadzoru Finansowego na oferowanie lokat w Polsce. Wszystkie bankowe fundusze gwarancyjne w Unii Europejskiej działają na tych samych zasadach i funkcjonują w oparciu o te same dyrektywy europejskie. Polski BFG to nie rewelacyjny pomysł naszych polityków, a wymóg wprowadzony przez Unię Europejską. Tak samo jest w pozostałych krajach członkowskich. Takie banki mają siedziby w Polsce i oferują lokaty w złotówkach. Zwykle zakłada się je przez Internet. Jednak ochrona kapitału gwarantowana jest przez bankowy fundusz gwarancyjny z kraju, z którego wywodzi się banki. Takie banki działają zwykle w całej Unii na tych samych zasadach. Ewentualne wypłaty z zagranicznych bankowych funduszy gwarancyjnych, z tego co udało mi się dowiedzieć, powinny odbywać się w formie przelewów internetowych. Dodatkowo w obecnej sytuacji bankowe fundusze gwarancyjne krajów strefy euro wydają się bezpieczniejsze niż nasz. Patrząc na notowania cen akcji te europejskie banki są w znacznie lepszej kondycji od większości naszych.

 

Niestety w wielu polskich bankach oprocentowanie lokat jest nadal na śmiesznie absurdalnym poziomie.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Pamiętajcie, że oferty banków bardzo często się zmieniają, dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ [ Lokaty ] ✅ Velo Bank: LOKATA Mobilna i Nowe Środki

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
6 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Odnośnie wytłuszczonego tekstu dotyczącego zgód marketingowych: "W razie chęci, w każdej chwili możemy je odwołać, ale są one niezbędne do utrzymania promocyjnego oprocentowania." Zgodnie z Regulaminem Promocji „Lokata na Nowe Środki XXIII edycja” VI. 6. "Odwołanie / cofnięcie przez Uczestnika Zgód marketingowych (w tym wyrażenie sprzeciwu na przetwarzanie danych w celu marketingu bezpośredniego) w trakcie trwania Lokaty nie wiąże się dla Uczestnika z utratą oprocentowania promocyjnego / podstawowego Lokaty lub koniecznością jej zerwania". Zatem zgody są potrzebne jedynie w momencie zakładania lokaty - potem można je odwołać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, ale oni to tam zmienili bodajże w którejś edycji chyba. Jeśli ktoś chce odwołać zgody w trakcie korzystania z oferty promocyjnej, to warto sobie zajrzeć do regulaminu konkretnej, aktualnej w danym momencie edycji.

  Ja mam je cały czas zaznaczone i nikt do mnie z Getinu nie pisze ani nie dzwoni w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
 3. To dobrze wiedzieć, że nie mają agresywnego marketingu :) A w ogóle, to dzięki za artykuł, był dla mnie bardzo pomocny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko z tego co obserwuję, to w polskich bankach jest z miesiąca na miesiąc coraz gorsze oprocentowanie. Ostatnia rekordowa obniżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej zdecydowanie pogorszyła sytuację Polaków posiadających jakiekolwiek oszczędności. Większe pieniądze bardzo trudno sensownie ulokować. Banki sukcesywnie reagują na obniżkę, także jak ktoś chce coś założyć, to warto się spieszyć. Ja już przerzucam między kontami oszczędnościowymi, żeby środki były nowe. Wymaga to ode mnie nieco aktywności, posiadania kont osobistych i oszczędnościowych oraz pojedynczych dodatkowych transakcji kartą. Trochę to wkurzające, że żeby dzisiaj nawet na mierny procent się trzeba było sporo natrudzić. Dlatego interesują mnie wszelkie alternatywy. Problem w tym, że dla mnie bezpieczeństwo i brak ryzyka inwestycyjnego to podstawa.

  Z doświadczenia wiem jak są konstruowane pseudoinwestycyjne produkty finansowe oparte na rachunku prawdopodobieństwa. Także przestrzegam osoby to czytające - nie dajcie sobie wcisnąć jak to super zarobicie na produktach strukturyzowanych, inwestycyjnych itp. Jak nie ktoś nie zna się dobrze na giełdzie, to jest tak zwanym dawcą kapitału do strzyżenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lokaty bankowe i tak są uzależnione od wysokości stóp procentowych, ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej, nie zawsze zatem zysk jest taki jak obiecują banki. W Getin Banku lokaty mam od kilku lat i dzięki stałemu oprocentowaniu przez rok chociaż mam pewność, że dostanę to co zapewniają.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Anonimowy no ale co masz na myśli? Ta samo jak przy każdej lokacie w innych bankach, tyle że tam procent jest nawet nie symboliczny. Chyba, że jakieś quasi lokaty masz na myśli - lokat ze zmiennym oprocentowaniem albo a vista, ale to bardziej przypominałoby konto oszczędnościowe niż lokatę.

  OdpowiedzUsuń