[Promocje bankowe i nowe opinie 2020]

Getin Bank: LOKATA Mobilna i Nowe Środki [Opinie Warunki Oprocentowanie]

Dzisiaj przyjrzymy się dość starej, aczkolwiek nadal bardzo atrakcyjnej i zdecydowanie najlepszej lokacie Getin Banku oraz jej aktualnym warunkom - czyli przede wszystkim kluczowemu określeniu "Nowe Środki", które może nieco mylić osoby nieobeznane w meandrach bankowości oraz Lokacie Mobilnej

Jest to stała oferta Getin Banku, jednak warunki tej lokaty - szczególnie oprocentowanie i czasem również okres sporadycznie się zmieniają - okres to zazwyczaj 4 miesiące. Oferta pojawia w formie kolejnych edycji ograniczonych czasowo - gdy kończy się jedna edycja, bank wprowadza od razu nową edycję, często na nieco innych warunkach (głównie w kwestii niewielkich zmian oprocentowania), ale zwykle bardzo podobnych.

Getin Bank Lokata Mobilna + Lokata Nowe Środki

Niewątpliwie jest to jedna z najlepszych lokat na rynku. Oferta nie zawsze miała tak bardzo atrakcyjne oprocentowanie jak teraz, aczkolwiek zawsze szukając lokaty warto zwrócić uwagę na tę lokatę w Getin Banku. Inne lokaty Getin Banku nie są już tak atrakcyjne. Ta jest zdecydowanie najlepsza. Pomijam oczywiście wszelkie lokaty strukturyzowane i kombinowane - w które lepiej się nie bawić, co często podkreślam na blogu. W ofercie Getin Banku na dany moment porównywalne jest chyba tylko konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem, ale by je założyć, musimy posiadać konto osobiste w Getin Banku, które z kolei wiąże się z dodatkowym warunkiem w postaci 1 transakcji kartą w miesiącu w celu uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku (na dany moment). Zaletą Lokaty na nowe środki niewątpliwie jest w fakt, że nie musimy posiadać konta osobistego w tym banku.

Uwaga Aktualizacja!

Od czasu napisania tego artykułu Getin już tak bardzo obniżył oprocentowanie lokaty Nowe Środki, że stała się ona niezbyt atrakcyjna. Jednak nadal za atrakcyjną można uznać lokatę Mobilną, a możemy ją założyć bez otwierania konta w Getinie. Do tego celu możemy wykorzystać lokatę Nowe Środki i założyć ją na kwotę minimalną 500 zł, dzięki czemu otrzymamy dostęp do bankowości internetowej, po czym będziemy mogli zainstalować aplikację i uruchomić w niej lokatę mobilną.

 • Oprocentowanie: 3%
 • Kwota: do 10 000 zł
 • Okres: 3 miesiące
 • Można założyć bez konta wykorzystując opisany poniżej sposób:

Nie musimy zakładać konta w Getinie, ale musimy mieć dostęp do bankowości internetowej. Możemy go uzyskać zakładając inną słabszą lokatę - Nowe Środki, ale tylko na kwotę minimalną 500 zł (przy takich kwotach odsetki są tak małe, że oprocentowanie nie ma znaczenia). Musimy jeszcze potem po założeniu Lokaty Nowe Środki zainstalować aplikację i z poziomu aplikacji uruchomić lokatę mobilną. Poniżej podaję link do strony Getin Banku gdzie można założyć lokatę Nowe Środki. Mobilną można dopiero potem założyć tylko za pośrednictwem aplikacji w smartfonie. Co ciekawe lokatę mobilną można zakładać ponownie po jej zakończeniu znowu na 3% - tylko trzeba to zrobić ręczenie, automatyczne odnowienie jest jak zawsze na gorszy procent. W ten sposób można zagospodarować 10 tys. na 3% bez konta na dłuższy czas.

Link do wniosku na stronie Getin Banku o otwarcie e-Lokaty 2% - dla nowych środków
(przez Internet, bez konta! Od 500 zł do 100 tys) Potem możemy założyć Lokatę Mobilną.

Warunki Lokaty - Czym są Nowe Środki?

Nowe środki - to nie są pieniądze, które powiedzmy wczoraj wpłaciliśmy do banku. Istotne jest saldo bazowe, które bank podaje zawsze w opisie ofert lokaty w kolejnych edycjach. Ogólnie jest to bardzo proste. W opisie lokaty lub tak zwanej nocie prawnej znajdziemy datę z dnia, którego saldo bank będzie brał pod uwagę. Nowe Środki to kwota będąca nadwyżką nad saldem z tego dnia bazowego - czyli ilością naszych pieniędzy w Getin Banku w tym podanym w ofercie dniu. Przy czym liczą się środki w formie depozytów na lokatach, czy kontach oszczędnościowych. Jak ktoś jest nowym klientem to w ogóle nie musi się tym przejmować, bo każde jego środki będą nowe. Jednak jeśli wcześniej mieliśmy jakieś środki w Getin Banku, to musimy zwrócić na to uwagę.

Zgody Marketingowe - drugim warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest udzielenie zgód marketingowych. Ja zaznaczam wszystkie na wszelki wypadek, ale bodajże regulamin nie wymaga zaznaczenia wszystkich opcji. Aczkolwiek moim zdaniem profilaktycznie lepiej wybrać wszystkie. Zawsze możemy je wycofać przez Internet po zalogowaniu - wystarczy "odkliknąć". W starszych edycjach tej lokaty zgody musiały być zaznaczone w czasie trwania lokaty, żebyśmy nie stracili oprocentowania promocyjnego, ale w nowym regulaminie jest już inaczej. W każdym razie ja na wszelki wypadek sobie je potrzymam do końca lokaty. Ogólnie nie ma się czego obawiać w przypadku tych zgód. Bank w ogóle do mnie nie dzwonił. Konsultant na infolinii powiedział, że może przyjść maks 1 sms na miesiąc, ale nawet tego nie było. Także nie są uciążliwe te zgody, a po zakończeniu lokaty po prostu je wycofujemy.

Zalety e-Lokaty Nowe środki

 • Duża kwota maksymalna
 • Dobre oprocentowanie
 • Nie wymaga otwierania konta bankowego
 • Bardzo prosto można ją założyć przez Internet

Warunki

 • Środki muszą być nowe
 • Trzeba zaznaczyć zgody marketingowe

Jak założyć tę lokatę w Getin Banku

Lokatę zakłada się bardzo prosto, wystarczy wypełnić wniosek i przelać ze swojego konta np. z innego banku zdeklarowaną we wniosku kwotę na otrzymany numer rachunku lokaty. Formularz jest bardzo prosty i przeprowadzi nas krok po korku. Uwaga! Przelew musi wyjść z naszego konta osobistego, nie może to być konto kogoś innego, wszystkie dane muszą się zgadzać. Poniżej zamieszczam link do miejsca na tronie Getin Banku gdzie znajduje się oferta i wniosek.

Aktualizacja: Obecnie lokata ta jest już tylko na 2,1% co jest słabszym oprocentowaniem niż było jeszcze kilka miesięcy temu. Z jednej strony klienci mają mniejsze zyski, a z drugiej świadczy to o tym, że sytuacja banku się ustabilizowała. Można ją jednak założyć na 500 zł, a potem na 10 tys. założyć lokatę Mobilną na 3%. Zakładające lokatę Nowe Środki otrzymamy dostęp do banku i będziemy mogli założyć Lokatę Mobilną, bez zakładania konta.

Lokata Mobilna 3% jako BONUS do lokaty Nowe Środki

Później Lokata Mobilna na 3%, jest tylko do 10 tys. Nie trzeba posiadać konta osobistego, tylko dostęp do bankowości elektronicznej, który można uzyskać zakładając np. powyższą Lokatę Nowe Środki na jakąś minimalną kwotę. Potem trzeba jeszcze zainstalować aplikacje mobilną i w niej założyć lokatę mobilną.

 • Oprocentowanie: 3%
 • Kwota: 500 zł do 10 000 zł
 • Okres: 3 miesiące

Nasza ocena: 4 na 5 4 star

Warto wiedzieć, że BFG gwarantuje depozyty do równowartości 100 000 euro, więc jak ktoś ma większy kapitał, to warto go rozłożyć na inne banki.

Alternatywy

Wprawdzie w Idea Banku znajdziemy jeszcze dobry procent, ale obecnie KNF wprowadziło do tego banku kuratora i nie wiadomo jaka będzie jego przyszłość. Wprawdzie mamy gwarancję BFG, ale trudno wskazywać teraz lokaty w Idea Banku jako alternatywę, skoro jest już w tak kiepskim stanie. Z kolei BGŻOptima też ma wkrótce zniknąć z rynku, bo PNB Paribas chce ją czymś innym zastąpić. W pozostałych bankach oprocentowanie lokat jest tragiczne, a jak gdzieś już któryś daje odrobinę więcej (jakieś dziesiętne części procenta), to jest to obwarowane zakładaniem konta, wykonywaniem określonych transakcji kartą, wpływów, a nie o to w lokatach chodzi.

Jakąś alternatywą może wydawać się InBank (o ile interesują nas też długookresowe lokaty) - jest to zagraniczny bank działający od wielu lat w kilku państwach Unii Europejskiej. Dokładnie wywodzi się z Estonii. Bank otrzymał od KNF zgodę na działalność w Polsce. U nas jest znany bardziej z oferty kredytowej. Działalność InBank jest stricte bankowa - gromadzi depozyty i udziela kredytów - nie ma tam inwestycji, funduszy, polisolokat, lokat strukturyzowanych, ani nawet kont. Przy czym gwarantem nie jest nasz BFG, tylko estoński. Lokaty są za to dość wysoko oprocentowane na tle naszych banków. Zakłada się je całkowicie przez Internet. Im dłuższy okres lokaty tym wyższe oprocentowanie.

InBank Lokata od 5000 do 50 000

Dostępne okresy lokaty do wyboru (dłuższe są lepiej oprocentowane, krótkie są nieopłacalne):

Aktualizacja: Niestety w miarę jak nasze banki obniżają oprocentownaie lokat, InBank sukcesywnie też obniża swoje, bo nie ma konkurencji.

 • Lokata na 60 miesięcy - 3,00%
 • Lokata na 48 miesięcy - 2,70%
 • Lokata na 36 miesięcy - 2,60%
 • Lokata na 24 miesięcy - 2,00%
 • Lokata na 12 miesięcy - 1,60%
 • Lokata na 6 miesięcy - 1,40%
 • Lokata na 3 miesiące - 1%
 • ➕ Dodatkowo ustawiając lokatę jako odnawialną, po odnowieniu dostaniemy na kolejny okres +0,1% względem standardowego oprocentowania aktualnego dla danego okresu lokaty
 • Zakres kwot od 5000 do 50 000 zł
 • W sumie można założyć lokat na 400 000 zł

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Pamiętajcie, że oferty banków bardzo często się zmieniają, dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Brak komentarzy :

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy również wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

Prześlij komentarz