[Promocje bankowe i nowe opinie 2021]

LoanMe [Opinie] Pierwsza pożyczka. Czy to bezpieczna firma?

LoanMe to dość specyficzna firma oferująca pożyczki online. Jeszcze niedawno pierwszy raz widząc reklamy tej firmy w telewizji regionalnej można było lekko się roześmiać. No cóż nie wyglądało to zbyt profesjonalnie. Jednak nie reklamy są istotne, a oferta i opinie. Przy czym do niedawna firma niespecjalnie wyróżniała się na rynku.

Pożyczka LoanMe

Pełna nazwa firmy:
LoanMe Sp. z o.o.
Budynek West Station
Al. Jerozolimskie 142 B
02-305 Warszawa.

Pośród dziesiątek firm, z których połowa oferuje pierwszą pożyczkę za darmo dla nowych klientów, dość trudno się wyróżnić, a tym samym przebić na rynku.

Do niedawna LoanMe też nie szczególnie się wyróżniał. Rynek pożyczek internetowych jest tak konkurencyjny, że firmy te walcząc o klienta stosują ten sam chwyt marketingowy - dają pierwszą pożyczkę za darmo licząc jednocześnie, że w przyszłości kolejną pożyczkę weźmiemy również u nich. Poza promocją te pożyczki zawsze są bardzo drogie, ale nie zmienia to faktu, że będąc nowym klientem pożyczamy dzisiaj za darmo - oddajemy tyle samo ile pożyczyliśmy. Zwykle pożyczki te są na kwoty rzędu 1500-3000 zł na okres 30 dni. LoanMe też taką pierwszą darmową pożyczkę oferował, ale pośród takich firm jak Vivus, Lendon, Extraportfel itp. nie było w tym nic szczególnego. Niektóre firmy dawały większe pożyczki niż LoanMe. Inne z kolei dawały dłuższy okres spłaty. Tym samym niczym nie wyróżniający się LoanMe nie zwrócił naszej uwagi, aż do teraz.

Im dłużej obserwuję ten rynek, tym większą widzę walkę o klienta. Kwoty pierwszych darmowych pożyczek rosły z roku na rok. Doprowadziło to do pewnego rodzaju paradoksu. Po co brać drogą kolejną pożyczkę, jak można wziąć darmową tylko w innej konkurencyjnej firmie. Nie każdy jednak chce pożyczać na 1 miesiąc, nie każdemu wystarczyła kwota 1000, 2000 czy nawet 3000 zł.

Pierwsza pożyczka za darmo

Czym zatem LoanMe postanowił się wyróżnić. No tak jak niegdyś Vivus, czy Lendon podniósł kwotę pierwszej darmowej pożyczki do aż 6000 zł. Spłaca się ją w 4 równych ratach - 1 rata co tydzień i jest to oczywiście promocyjna pożyczka dla nowych klientów. Kwota minimalna jak na promocyjną pożyczkę również jest dosyć wysoka. Często ta górna granica spełnia tylko rolę marketingową, a po wypełnieniu wniosku firmy proponują mniejszą pożyczkę zasłaniając się zdolnością kredytową klienta. Skoro jednak LoanMe zaproponował tak wysokie kwoty, można odnieść wrażenie, że chce udzielać większych darmowych pożyczek niż cała reszta (teoretycznie).

W przypadku kolejnych pożyczek zakres kwotowy wynosi od 500 zł do nawet 11500 zł, a czas spłaty od 5 do 130 tygodni. Przy czym taka pożyczka już swoje kosztuje, a poza tym tygodniowe raty w dłuższym okresie mogą być dość uciążliwe. Pierwszą pożyczkę również można wziąć na okres od 5 do 130 tygodni, ale nie będzie już darmowa. Wariant darmowy jest na 4 tygodnie.

Opinie klientów w Internecie

Analizując opinie klientów w sieci, którzy skorzystali z oferty pożyczki w LoanMe, trzeba zaznaczyć, że o dziwo są raczej w większości przypadków dobre. Na opinie w sieci trzeba jednak wziąć nawias, gdyż mogą być czasem pisane przez pracowników firm, marketingowców itp. Oczywiście zdarzają się też negatywne i na poszukiwaniu tych się skupiliśmy. Jednak głównie nie są one pisane przez klientów, którzy skorzystali z pożyczki, a osoby które dostały jakieś reklamy na skrzynkę e-mail, czy na sms-y na telefon. Widać firma prowadzi dość nachalny marketing. Trafiliśmy też na opinię Pana, który skarżył się, że spłacił pożyczkę przed czasem i dostał jakąś opłatę serwisową, ale nie dotyczyło to pierwszej pożyczki tylko kolejnej, przypadek nie był dokładnie opisany i też nie wiemy na ile ta opinia jest wiarygodna. Do opinii w sieci trzeba zachować dystans - o ile tak jak wspomnieliśmy - pozytywne opinie mogą być pisane przez marketingowców, to z kolei negatywne czasem pisze konkurencja. Chociaż to nielegalne. Mając jednak nieco obycia w temacie bardzo łatwo dostrzec, czy dana opinia jest prawdziwa. Próbując w tym wszystkim wyciągnąć konstruktywne wnioski na podstawie przeczytanych opinii możemy stwierdzić, że LoanMe ma w porównaniu do innych firm ma całkiem dobre opinie w ogólnym ujęciu. Należy też zaznaczyć, że LoanMe jest firmą zarejestrowaną w Polsce, czego nie można powiedzieć o niektórych firmach pożyczkowych działających na naszym rynku, których realne siedziby znajdują się w egzotycznych lokalizacjach.

Jak wziąć pierwszą darmową pożyczkę?

Aktualizacja [COVID-19] Uwaga: LoanMe podobnie jak inne firmy pożyczkowe wycofał z oferty promocję pierwszej darmowej pożyczki. Obecnie pożyczki w tej firmie są bardzo drogie. Napływają do nas liczne informacje z rynku, że z powodu kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię koronawirusa banki i firmy pożyczkowe ekstremalnie zaostrzyły procedury przyznawania kredytów z obawy o wypłacalność kredytobiorców. Bardzo trudno dostać pożyczkę. Akceptacja wniosków w niektórych bankach plasuje się na poziomie 0,5%. Czyli w takim wypadku na 200 wniosków 1 jest akceptowany. Podobno nawet lekarze, osoby na stanowiskach kierowniczych, pracujący w placówkach państwowych dostają odmowy przyznania kredytu. Zjawisko to dotyczy również firm pożyczkowych i chwilówek, które polikwidowały wszystkie promocje i zaostrzyły procedury udzielania pożyczek, a jak już pożyczają, to wybranym i na zabójczy procent.

Według informacji jakie otrzymaliśmy od Bankiera najłatwiej dostać obecnie pożyczkę w Kasie Stefczyka. W materiałach promocyjnych ma RRSO 6,23%, czyli aktualnie to najtańszy kredyt gotówkowy na rynku, ale wiadomo, że realnie to zależy od oceny naszej zdolności kredytowej przez banki.

Wymagania: wiek minimum 30 lat, brak postępowania komorniczego i złej historii kredytowej.

Podają też, że maksymalna kwota pożyczki bez wychodzenia z domu wynosi 50 tys. zł (nie sprawdzaliśmy). Można wybrać większe kwoty nawet do 160 tys., przy czym wiadomo, że duże kwoty trudniej dostać.

Poniżej zamieszczam link do formularza kontaktowego w formie takiego krótkiego wniosku. Ten kredyt nazywa się Fit i jest ofertą promocyjną.

Proponuję zacząć od Kasy Stefczyka, bo liczne zapytania z wielu banków wysyłane do BIK w celu weryfikacji, mogą pogorszyć naszą zdolność kredytową, a trzeba się liczyć z tym, że w wielu bankach dostaniemy odmowę.

Z kolei wśród pożyczek pozabankowych jedyną sensowną firmą obecnie wydaje się Vivus. Czyli ta najbardziej znana. Po jakimś czasie przywrócili swoją pierwszą darmową pożyczkę dla nowych klientów. Oprócz Vivusa chyba tylko Wonga wróciła do oferowania pierwszej darmowej pożyczki, ale za to odrzuca większość wniosków. Bardzo zaostrzyli swoje procedury oceny zdolności kredytowej. Zatem jedynym sensownym wyborem wydaje się Vivus. Reszta firm wali po oczach olbrzymi RRSO rzędu nawet 500% i więcej, a promocyjnych darmowych pożyczkach dla nowych klientów dawno zapomnieli. W Vivusie oczywiście pierwsza darmowa pożyczka jest dla nowych klientów. Poniżej podaję link do oferty na stronie Vivusa

Pożyczka Vivus do 3000 zł na 61 dni dla nowych klientów.


W LoanMe jest nieco inaczej niż w innych firmach. Nie ma tu wniosku do samodzielnego wypełnienia online po założeniu konta w systemie. Zostawiamy dane kontaktowe w specjalnym formularzu. Oddzwania do nas konsultant i pomaga nam wypełnić wniosek. Jest to korzystne rozwiązanie dla osób niespecjalnie obytych z Internetem. Link do tego formularza zamieszczam poniżej. Znajduje się tam też symulator analogiczny do innych firm. Bez względu na to czy interesuje nas darmowa pożyczka na 4 tygodnie, czy ratalna na dłuższy czas to ustalamy już z konsultantem.

Korzystanie z suwaka raczej ma niewielkie znaczenie, bo każdy klient jest traktowany indywidualnie. Jeżeli chcemy skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, to warto to też zaznaczyć w trakcie rozmowy z konsultantem. Gdy zadzwonią, dobrze mieć pod ręką dowód osobisty. Teraz jest jeszcze jakaś dodatkowa promocja dla nowych klientów - pożyczka ratalna dla nowego klienta ma RRSO 9,8% Niestety obecne już 173.58%. Pamiętajcie żeby zawsze zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Cenna uwaga dla osób korzystających z pożyczek online: W przypadku pierwszych darmowych pożyczek zawsze warto wybierać maksymalny okres spłaty dostępny w ramach promocji. Spłacając zwykłym przelewem, zawsze zrób go odpowiednio wcześniej, tak żeby miał czas dojść przed upływem terminu spłaty i pamiętaj, że przelewy nie wychodzą z banków w weekendy. Nigdy nie czekaj na ostatni moment! Korzystaj z pożyczek z rozwagą!


Jeśli szukasz darmowej pożyczki na 1, półtora lub 2 miesiące do 3000 zł - zobacz też przetestowane przez nas promocyjne darmowe pożyczki dla nowych klientów. Zobacz gdzie można pożyczyć pieniądze całkowicie za darmo. Dla firm pożyczkowych darmowe pożyczki pełnią głównie rolę marketingową i mają na celu przyciąganie nowych klientów. Jednak można je wykorzystać do pożyczenia pieniędzy na krótki okres całkowicie za darmo. Zobacz gdzie jak i na jakich warunkach...


Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Pamiętajcie, że oferty banków bardzo często się zmieniają, dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Jesteś tu:
Antyhaczyk[ Pożyczki ] Najlepsze Promocje ⭐ Pożyczka LoanMe [Opinie Opłaty Warunki]

Brak komentarzy :

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy również wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

Prześlij komentarz