[Promocje bankowe i nowe opinie 2021]

EFL Leasing [Opinie] Europejski Fundusz Leasingowy Credit Agricole

EFL to jeden z popularniejszych leasingów samochodowych i nie tylko. Wśród naszych analiz ewidentnie brakowało tego leasingu. Europejski Fundusz Leasingowy jest marką Banku Credit Agricole, ale tak samo jak wszystkie inne firmy leasingowe powiązane z bankami, działa jako osobna, niezależna spółka.

Leasing EFL
Nasza Ocena: 4 na 5 4 star

EFL ma bardzo szeroką ofertę, nie tylko leasingu samochodów osobowych i ciężarowych, ale także maszyn rolniczych i budowlanych, komputerów i ogólnie sprzętu komputerowego, a także leasingu nieruchomości. Ogólnie EFL jest uznawany za jeden z lepszych i tańszych leasingów działających na polskim rynku. Jednak w przypadku wyboru firmy leasingowej nie tylko wysokość raty ma znacznie. Bardzo istotne są też takie czynnik jak współpraca, elastyczna oferta, system fakturowania, płatności, opłaty, ubezpieczenie itp.

Opinie klientów

Ogólnie w Internecie - na blogach, w serwisach finansowych i na forach internetowych EFL ma raczej dobre opinie zarówno w kwestii cen, opłat, jak i współpracy. Oczywiście znajdą się i negatywne, ale takowe znajdziemy w przypadku każdego leasingu, banku, czy jakiejkolwiek firmy działającej na rynku finansowym. Na forach samochodowych i motoryzacyjnych, w przypadku pytań o leasing, jedną z najczęściej polecanych firm, jest właśnie EFL. Może nie koniecznie jest to stricte najtańsza firma ze wszystkich, ale klienci sobie chwalą jakość współpracy, a oferty są konkurencyjne i atrakcyjne cenowo.

Każda oferta leasingu jest zawsze sprawą indywidualną. Dlatego nie da się określić, że jakaś firma leasingowa ma najtańsze oferty. W danym przypadku jedna firma będzie mieć lepszą ofertę, w innym druga. Przy czym EFL jest rzeczywiście dość atrakcyjny cenowo. Wysokość raty (czynszu leasingowego) jest oczywiście głównym kosztem branym pod uwagę, ale poza tym należy też zwrócić uwagę na pozostałe opłaty, a te występują przy praktycznie każdym leasingu. Jednak w niektórych firmach są znacznie wyższe niż w pozostałych. W niektórych (szczególnie tych mało znanych) firmach, których się ostatnio sporo potworzyło, mogą też pojawiać się nieoczekiwane opłaty dodatkowe, co bywa dość irytujące. Mogą się pojawiać problemy z fakturami i ich dostarczaniem oraz ewentualnymi konsekwencjami opóźnień płatności. Wie o tym każdy kto już brał leasing. Pod tym względem EFL ma dobre opinie i klienci często podkreślają, że są zadowoleni ze współpracy z tą firmą.

EFL ma dość atrakcyjne warunki i dobre oferty. Może nie ma sensu rozpisywać tu konkretnych liczb, bo dla każdego samochodu i firmy będą całkiem inne, ale ogólnie w porównaniu do licznych na tym rynku firm, EFL Leasing wypada całkiem dobrze. Aczkolwiek żadna firma leasingowa nie jest idealna.

Negocjowanie warunków

EFL Leasing jest dość elastyczną firmą w kwestii oferty i możliwości negocjowania warunków. W przypadku leasingu nigdy nie powinniśmy się zgadzać od razu na pierwszą ofertę. Leasingodawcy zależy na kliencie i ma zapas cenowy i dość spore możliwości zejścia z ceny - wysokości raty i dogrania dogodnych warunków. Gdy już przedstawią nam ofertę dla naszego przypadku warto zatem trochę ponegocjować, ponieważ zwykle w przypadku leasingu chodzi o dość duże pieniądze. Dzisiaj wszystko można załatwić zdalnie, nie trzeba latać fizycznie do oddziałów i marnować czasu. Wystarczy nam kontakt telefoniczny i internetowy.

Źródło: EFL

Warto też wiedzieć, że jeżeli rozmawiamy z jednym leasingiem i próbujemy negocjować warunki, to obniżą nam owszem, ale tylko trochę, ale jeżeli przestawimy konkurencyjną kontrofertę, to postarają się ją przebić. Dlatego dodatkowo warto się skontaktować również z jakimiś innymi firmami.

Warto poprosić o oferty od brokera, ponieważ oni porównują oferty wielu firm. Prowizję pośrednika pokrywa leasingodawca, więc nas to nic nie kosztuje. Dla porównania warto spróbować w WeźLeasing - to broker internetowy. Tak samo jak wszędzie zostawiamy dane w formularzu i czekamy na kontakt. Zadzowni już przygotowana osoba - konsultant. Poniżej link do strony WeźLeasing z formularzem kontaktowym:Dodatkowo dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To broker, który porównuje oferty wielu banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji i inne umowy, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingowej, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.

Wystarczy jedna rozmowa telefoniczna i sami nam przygotują ofertę i przyślą na maila, a my możemy ją wziąć pod uwagę bądź nie. To już zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Różnice w ofertach bywają dość duże, także warto odrobinę na to czasu poświęcić. Tym bardziej, że zwykle leasing spłacamy kilka lat.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Leasing ] ✅EFL Leasing [Opinie] Europejski Fundusz Leasingowy

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
7 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Czytałem dość dobre opinie o Leasingu w EFL, ale sam nie brałem, więc się nie wypowiem. Mogę za to wskazać kilka firm, w których więcej na pewno nie wezmę leasingu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się bardzo chętnie zapozna z twoją listą :)

   Usuń
 2. Mam, nie narzekam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w leasingu w EFL samochody firmowe i sprawdziła mi się ta opcja. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko poszło okej, formalności zrozumiałe, obsługa miła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Posiadam w EFL Leasing kilka umów leasingowych od 2017 roku. Płacę regularnie. Nie przypominam sobie sytuacji aby w tym okresie czasu "były jakiekolwiek większe problemy" z obsługa umowy. Jakość obsługi klienta jest na stałym poziomie 4+ w skali od 1 do 6. Podobnie oceniam Santander (3+) i VW Leasing(3+).

  Najgorsze biuro obsługi posiada PKO Leasing(mam tam aktualnie kilak umów tj.14) i za każdym razem "coś" jest nie tak. Płacę regularnie. W czasie początku pandemii to właśnie EFL oraz VW i może Santander wykazał się dużym zrozumieniem problemu małego przedsiębiorcy. PKO Leasing ma za wszystko opłaty. Nie daj Boże ktoś chce przedterminowo zakończyć umowę. Proszę sobie dokładnie ile więcej (nie licząc aneksu na kwotę 922.50 ZŁ brutto). Zapłacą Państwo za taka przyjemność średnio od 500 do ponad 1000 zł więcej plus ten oczywiście koszt aneksu Śmiech !!!!!! Z harmonogramu wynika jasno jaka powinna być całkowita kwota do spłaty, a tutaj jeszcze zawsze "kilka stówek więcej....." No i na infolinii wiec o tym nie wiedzą. Woda nabrana w usta i zero odpowiedzi........PKO to jest firma rodem z PRL.

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecacie tę opcję pod leasing nieruchomości?

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydatny wpis.

  OdpowiedzUsuń