[Promocje bankowe i nowe opinie 2021]

Alior Leasing [Opinie] Opłaty. Czy dobry? Na samochód, Maszyny, Urządzenia.

Recenzję tę przygotowaliśmy w sumie na prośbę jednego z czytelników. Rzeczywiście brakowało tego leasingu wśród naszych analiz. Zachęcam do przeczytania do samego końca, bo można zmienić zdanie.

Alior Leasing

Ogólnie nie mam najlepszych doświadczeń z samym Alior Bankiem zarówno w aspekcie bankowości prywatnej jak i instytucjonalnej, firmowej. Chociaż moje dawne uprzedzenia wynikły z 2 faktów - opłat oraz jakiegoś dziwnego przeistoczenia oddziału w moim mieście na stricte prywatny, gdzie innych klientów odsyłano do sąsiedniego miasta, co było dla mnie dość absurdalne. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku leasingu wszystko działa inaczej. Leasing zwykle prowadzi niezależną od banku działalność. Poza tym było to dość dawno.

Alior Leasing jest całkowicie oddzielną spółką z ograniczoną odpowiedzialność. Przyjrzyjmy się zatem bliżej jak to wygląda w praktyce.

Trudno powiedzieć, czy oferta leasingu z Alior Banku jest rozbudowana i kompleksowa, bo na stronie nie ma zbyt wielu informacji. Na pewno w Alior Leasing możemy wziąć w leasing samochód osobowy lub dostawczy do 3,5t, a także samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe, przyczepy, naczepy oraz inne maszyny i urządzenia. Nie wiem czy w przypadku leasingu maszyn i urządzeń oferta Alior Leasing obejmuje wszystkie maszyny i urządzenia.

Zaletą Alior Leasing jest fakt, że nie wymagają żadnego stażu firmy - okresu prowadzenia działalności gospodarczej. Firma informuje, że udziela finansowania od pierwszego dnia działalności gospodarczej.

Obsługa i Kontakt

Na infolinii, cóż trzeba trochę poczekać, ale zwykle nie ma dramatu. Kilka osób w kolejce. Z kolei likwidacja szkód szybko odbiera. Oczywiście trochę muzyczki trzeba przetrzymać. Osobiście wolę jak firma oferuje formularz kontaktowy, w którym zostawia się numer telefonu z prośbą o'oddzwonienie. Dzięki takim rozwiązaniom nie trzeba wisieć na infolinii, przedzierać się przez gadkę z maszyną i wybieranie kolejnych kroków wciskając cyfry na klawiaturze telefonu oraz wysłuchiwać automatycznych promocji, które nas totalnie nie interesują po czym po dodzwonieniu i tak zostaniemy przełączenie do innego działu.

Kluczowe Opłaty

Alior Leasing ma dość nietypowe i poniekąd innowacyjne podejście do opłat przy leasingu. Mianowicie leasing Alior Banku na stronie jako swoją zaletę wskazuje brak rozbudowanej tabeli opłat i prowizji. Zamiast tego mamy stałą opłatę administracyjną. W momencie pisania artykułu wynosi ona 195 zł netto. Warto zaznaczyć, że kwota tej stałej opłaty administracyjnej na przestrzeni kilku lat oczywiście sporo wzrosła.

Jak ktoś płaci dużo dodatkowych, irytujących opłat przy swoim leasingu samochodu, to mógłby pomyśleć, że uśredniając może będzie to ok, bo w końcu nie będzie płacił żadnych innych opłat. Niestety brak ("rozbudowanej" - słowo klucz) tabeli opłat i prowizji nie oznacza, że nie ma jej w ogóle i nie ma innych opłat. Po prostu są mniej rozbudowane i dużą część z nich zastępuje stała opłata administracyjna. Niektóre dodatkowe czynności są objęte opłatami.

Jak dla mnie rozwiązanie niezbyt korzystne. Każdy leasing ma jakieś opłaty i bywają na dość różnych poziomach, ale niektóre firmy leasingowe mają całkiem niskie opłaty w stosunku do innych firm, a przeciętny kierowca jest zmuszony do dodatkowych opłat dość sporadycznie. To wszystko oczywiście zależy od konkretnego przypadku.

Opinie klientów

Jak zawsze trzeba też poszperać w Internecie i sprawdzić opinie innych klientów. Zatem jak jak wyglądają opinie w przypadku leasingu Alior Banku? Otóż o Alior Leasing opinii w internecie jest bardzo mało. Bardzo mnie ten fakt dziwi, bo to dość duża firma ze sporym udziałem w rynku i jakiś czas już funkcjonuje. Więcej jest wypowiedzi pracowników Alior Leasing na temat jakości pracy niż klientów. Owszem jest nieco pozytywnych opinii i oczywiście też negatywne się zdarzają. Niektórzy piszą, że ta zryczałtowana stała opłata to dobre rozwiązanie - ale nie jako klient, tylko jako osoby, które tylko rozważały Alior Leasing jako leasingodawcę swojego samochodu. Także nie można takich opinii traktować jako wyznacznik czegokolwiek, bo te osoby nie bazują na praktycznych doświadczeniach. Przypuszczam, że nie zagłębili się nawet w dokładny schemat opłat w Alior Leasing.

Niektóre pozytywne opinie o Alior Leasing na forach wyglądają nieco na pisane przez marketingowców firmy, a jestem osobą dość dobrze rozpoznającą marketing szeptany. Przy czym nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Po prostu zawsze trzeba wziąć sobie nawias na opinie w internecie. Jakiś ogląda dają, ale nie powinny być jedynym wyznacznikiem definiującym nasz wybór.

Tani, czy drogi

Jak to w leasingu zazwyczaj bywa, nie da się jednoznacznie określić czy dana firma leasingowa jest tania. Każdy przypadek leasingu jest indywidualny. Wiele czynników ma wpływ na finalną umową i wysokość raty - czyli czynszu leasingowego. Do tego dochodzą opłaty, a w przypadku Alior Leasing stała opłata. Mnie osobiście nie podoba się ta stała opłata administracyjna.

Niektórzy twierdzą, że dostali tanią ofertę od Alior Leasing, ale według mnie są tańsze firmy (mam tu na myśli oczywiście też sprawdzone znane leasing). W Alior Leasing oczywiście można spróbować i poprosić o ofertę, ale na pewno nie powinna być to jedyna oferta o jaką prosimy. Warto sprawdzić dla porównania w innych firmach. Przynajmniej w kilku, bo różnice bywają bardzo duże. Poza tym mając alternatywną ofertę, doradca z danego leasingu nam może zwykle sporo obniżyć tę pierwszą wycenę. Negocjacje są wkalkulowane w wyliczenia ofert leasingu samochodów. Żeby uzyskać lepszy rabat musimy mieć kontrofertę z innej firmy. W innym wypadku otrzymamy jedynie symboliczną obniżkę. Tak to wygląda w większości firm leasingowych. To samo dotyczy ubezpieczenia. Szczególnie jak w drugim lub trzecim roku leasingu przyjdzie nam absurdalnie wysoka składka na ubezpieczenie. Warto odrobinę negocjować, bo przecież przy leasingu chodzi zazwyczaj o duże pieniądze. Alior raczej nie jest najtańszym leasingiem. Przy czym każdy powinien sobie sam porównać dla swojego przypadku z uwzględnieniem całkowitego kosztu leasingu, opłat, czynszów leasingowych, ubezpieczenia itp., a nawet własnej tendencji do spóźnień w płaceniu faktur.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Każda oferta leasingu jest indywidualna, więc poprosić o jej przygotowanie zawsze warto. Poniżej znajdziecie link do formularza kontaktowego. Nie trzeba dzwonić na infolinię, gadać za maszynami, przełączać się i czekać. Zadzwoni do nas już kompetentna i przygotowana osoba, która przygotuje nam ofertę. Warto poprosić o przesłanie jej na maila i sobie zostawić dla porównania lub negocjacji lub do zastanowienia.

Inne Alternatywy

Warto pamiętać, że każdy przypadek leasingu jest inny, a pierwsza oferta z założenia ma wkalkulowane jakiś margines do negocjacji i jest nieco zawyżona. Nie warto wybierać pierwszej oferty bez porównania z innymi. Dzisiaj można poprosić o przygotowanie oferty przez Internet poświęcając na to 2-3 minuty. Przy leasingu samochodów prawie zawsze chodzi o dużą kasę. Dlatego warto porównać chociaż ze dwie, trzy oferty. Różnice bywają bardzo duże.

O ile opłaty są jakie są w każdej firmie, to wysokość raty (czynszu leasingowego) można łatwo negocjować. Dlatego pierwsza oferta ma zwykle wkalkulowaną potencjalną obniżkę na poczet negocjacji. Abyśmy jednak mogli uzyskać sensowną zniżkę, a nie kosmetyczna, musimy posłużyć się kontrofertą innej firmy. Wtedy każdy leasing postara się ją przebić. Poza tym, jest to często wymóg dla pracownika, aby ten mógł zastosować większą zniżkę. Takie są procedury w większości firm leasingowych. To samo robi się z ubezpieczeniem jeśli uznamy, że składka jest zawyżona. Pracownicy o tym czasem nawet sami wspominają, ale oficjalnie się o tym nie mówi.

Gdzie warto poprosić o przygotowanie oferty?

Na pewno warto poprosić o ofertę w EFL - Europejski Fundusz Leasingowy Leasing banku Credit Agricole.

Ma ogólnie bardzo dobre opinie - uznawany za jeden z najlepszych i najtańszych leasingów. Ma też najlepsze opinie w Internecie i jest najczęściej polecany na forach motoryzacyjnych. Dla naszego przypadku oferta EFL też była jedną z najlepszych. W twoim przypadku nie koniecznie będzie tak samo, ale na pewno warto sprawdzić - chociażby dla samego porównania, czy pod ewentualne negocjacje. (Zostawiamy dane kontaktowe i czekamy na telefon. W formularzu możemy wprowadzić wstępne parametry leasingu - np. markę auta, wartość, czas leasingu, wkład własny itp. - ułatwia to potem rozmowę i przygotowanie oferty):

Według mnie jeden z najlepszych.Dalej w kolejności warto sprawdzić Weź Leasing (internetowa platforma brokerska). Porównują kilka firm i banków. My ich oferty sprawdzaliśmy jakiś czas temu i wtedy wypadli całkiem dobrze i rzeczywiście oferty mieli atrakcyjne. Ogólnie moim zdaniem lepszy niż ING, słabszy niż EFL, ale nie ma jednoznacznych reguł. Warto samemu sprawdzić dla swojego przypadku i poprosić o ofertę dla porównania, bo każdy przypadek jest inny. Poza tym do niczego nas to nie zobowiązuje, a można też wykorzystać ją jako kontrofertę, dającą podstawę do obniżenia ceny w innej firmie.Nic nas to nie kosztuje, poza chwilą czasu poświęconą na 3 min rozmowy w celu podania naszych oczekiwań i parametrów leasingu. Na żadną z ofert nie musimy się zdecydować, a możemy użyć ich do negocjacji. Zyskać można za to sporo, a jak się przekonacie różnice w ofertach na ten sam samochód, czy inną rzecz, mogą być bardzo duże.

Jak zwykle zachęcam Was do dyskusji w komentarzach oraz wyrażania własnych opinii, szczególnie osoby, które miają aktualnie leasing w tej firmie.

Powrót do góry
Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Leasing ] ✅Alior Leasing [Opinie] Opłaty Alternatywy. Czy to dobry leasing samochodów, urządzeń, maszyn?

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
3 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Ta firma to dramat. Złodziejskie opłaty, a przy szkodzie na szybie (wymiana kosztowała około 3 tys zł.) składka za AC wzrosła z 1800 do prawie 6 tys. (tak sześciu tysięcy). Pierwszy i ostatni raz mam tam leasing. Ubezpieczenie bierzcie od razu w zewnętrznej firmie, bo to wypowiedzenie można złożyć na 30 dni przed końcem polisy, a ofertę przysyłają tydzień wcześniej. Ostrzegam przed leasingiem w tej firmie!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Także uważam że dramat. W trakcie trwania umowy zmieniają jej warunki jak sobie chcą. Miało nie być tabeli opłat, a tu ciągle - opłaty administracyjne plus zwykła tabela opłat za wszystko - megaaa droga obsługa leasingu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej to nie możliwe, żeby zmieniali warunki umowy w trakcie jej trwania. Tego nie da się zrobić bez aneksów i porozumienia stron. Bank może sobie zastrzec w umowie, że opłaty mogą ulegać zmianie, ale sama umowa nie może. W końcu to umowa.

  Co do braku tabeli opłat i prowizji to ja tam dzwoniłem i się dowiedziałem, że to wcale nie jest tak, że nie ma tabeli opłat i prowizji i jest tylko jedna opłata abonamentowa. Jest tabela opłat i prowizji, a ta abonamentowa opłata sprawie, że w tabeli nie ma niektórych opłat za popularne czynności.

  Jak dla mnie niezbyt atrakcyjna. Wolę zapłacić opłatę za coś co zrobię niż płacić cały czas abonament + ewentualne opłaty, których ten abonament nie uwzględnia.

  OdpowiedzUsuń