[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Alior Leasing [Opinie] Opłaty. Czy dobry? Na samochód, Maszyny, Urządzenia.

Recenzję tę przygotowaliśmy w sumie na prośbę jednego z czytelników. Rzeczywiście brakowało tego leasingu wśród naszych analiz. Zachęcam do przeczytania do samego końca, bo można zmienić zdanie.

Nazwa:Alior Leasing Sp. z o.o.
Oferta:Samochody Maszyny
Inne przedmioty leasingu:Tak
Wspracie Szkodowe:tel. 32 745 65 00
Siedziba główna: Kolorowa 8, 60-198 Poznań
Godziny pracy:Pn-Pt 09:00-17:00
Alior Leasing

Ogólnie nie mam najlepszych doświadczeń z samym Alior Bankiem zarówno w aspekcie bankowości prywatnej jak i instytucjonalnej, firmowej. Chociaż moje dawne uprzedzenia wynikły z 2 faktów - opłat oraz jakiegoś dziwnego przeistoczenia oddziału w moim mieście na stricte prywatny, gdzie innych klientów odsyłano do sąsiedniego miasta, co było dla mnie dość absurdalne. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku leasingu wszystko działa inaczej. Leasing zwykle prowadzi niezależną od banku działalność. Poza tym było to dość dawno.

Alior Leasing pod lupą

Alior Leasing jest całkowicie oddzielną spółką z ograniczoną odpowiedzialność. Przyjrzyjmy się zatem bliżej jak to wygląda w praktyce.

Trudno powiedzieć, czy oferta leasingu z Alior Banku jest rozbudowana i kompleksowa, bo na stronie nie ma zbyt wielu informacji. Na pewno w Alior Leasing możemy wziąć w leasing samochód osobowy lub dostawczy do 3,5t, a także samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe, przyczepy, naczepy oraz inne maszyny i urządzenia. Nie wiem czy w przypadku leasingu maszyn i urządzeń oferta Alior Leasing obejmuje wszystkie maszyny i urządzenia.

Zaletą Alior Leasing jest fakt, że nie wymagają żadnego stażu firmy - okresu prowadzenia działalności gospodarczej. Firma informuje, że udziela finansowania od pierwszego dnia działalności gospodarczej.

Obsługa i Kontakt

Na infolinii, cóż trzeba trochę poczekać, ale zwykle nie ma dramatu. Kilka osób w kolejce. Z kolei likwidacja szkód szybko odbiera. Oczywiście trochę muzyczki trzeba przetrzymać. Osobiście wolę jak firma oferuje formularz kontaktowy, w którym zostawia się numer telefonu z prośbą o oddzwonienie. Dzięki takim rozwiązaniom nie trzeba wisieć na infolinii, przedzierać się przez gadkę z maszyną i wybieranie kolejnych kroków wciskając cyfry na klawiaturze telefonu oraz wysłuchiwać automatycznych promocji, które nas totalnie nie interesują po czym po dodzwonieniu i tak zostaniemy przełączenie do innego działu.

Kluczowe Opłaty

Alior Leasing ma dość nietypowe i poniekąd innowacyjne podejście do opłat przy leasingu. Mianowicie leasing Alior Banku na stronie jako swoją zaletę wskazuje brak rozbudowanej tabeli opłat i prowizji. Zamiast tego mamy stałą opłatę administracyjną. W momencie pisania artykułu wynosi ona 195 zł netto. Warto zaznaczyć, że kwota tej stałej opłaty administracyjnej na przestrzeni kilku lat oczywiście sporo wzrosła.

Jak ktoś płaci dużo dodatkowych, irytujących opłat przy swoim leasingu samochodu, to mógłby pomyśleć, że uśredniając może będzie to ok, bo w końcu nie będzie płacił żadnych innych opłat. Niestety brak ("rozbudowanej" - słowo klucz) tabeli opłat i prowizji nie oznacza, że nie ma jej w ogóle i nie ma innych opłat. Po prostu są mniej rozbudowane i dużą część z nich zastępuje stała opłata administracyjna. Niektóre dodatkowe czynności są objęte opłatami.

Jak dla mnie rozwiązanie niezbyt korzystne. Każdy leasing ma jakieś opłaty i bywają na dość różnych poziomach, ale niektóre firmy leasingowe mają całkiem niskie opłaty w stosunku do innych firm, a przeciętny kierowca jest zmuszony do dodatkowych opłat dość sporadycznie. To wszystko oczywiście zależy od konkretnego przypadku.

Opinie klientów

Jak zawsze trzeba też poszperać w Internecie i sprawdzić opinie innych klientów. Zatem jak jak wyglądają opinie w przypadku leasingu Alior Banku? Otóż o Alior Leasing opinii w internecie jest bardzo mało. Bardzo mnie ten fakt dziwi, bo to dość duża firma ze sporym udziałem w rynku i jakiś czas już funkcjonuje. Więcej jest wypowiedzi pracowników Alior Leasing na temat jakości pracy niż klientów. Owszem jest nieco pozytywnych opinii i oczywiście też negatywne się zdarzają. Niektórzy piszą, że ta zryczałtowana stała opłata to dobre rozwiązanie - ale nie jako klient, tylko jako osoby, które tylko rozważały Alior Leasing jako leasingodawcę swojego samochodu. Także nie można takich opinii traktować jako wyznacznik czegokolwiek, bo te osoby nie bazują na praktycznych doświadczeniach. Przypuszczam, że nie zagłębili się nawet w dokładny schemat opłat w Alior Leasing.

Niektóre pozytywne opinie o Alior Leasing na forach wyglądają nieco na pisane przez marketingowców firmy, a jestem osobą dość dobrze rozpoznającą marketing szeptany. Przy czym nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Po prostu zawsze trzeba wziąć sobie nawias na opinie w internecie. Jakiś ogląda dają, ale nie powinny być jedynym wyznacznikiem definiującym nasz wybór.

Tani, czy drogi

Jak to w leasingu zazwyczaj bywa, nie da się jednoznacznie określić czy dana firma leasingowa jest tania. Każdy przypadek leasingu jest indywidualny. Wiele czynników ma wpływ na finalną umową i wysokość raty - czyli czynszu leasingowego. Do tego dochodzą opłaty, a w przypadku Alior Leasing stała opłata. Mnie osobiście nie podoba się ta stała opłata administracyjna.

Niektórzy twierdzą, że dostali tanią ofertę od Alior Leasing, ale według mnie są tańsze firmy (mam tu na myśli oczywiście też sprawdzone znane leasing). W Alior Leasing oczywiście można spróbować i poprosić o ofertę, ale na pewno nie powinna być to jedyna oferta o jaką prosimy. Warto sprawdzić dla porównania w innych firmach. Przynajmniej w kilku, bo różnice bywają bardzo duże. Poza tym mając alternatywną ofertę, doradca z danego leasingu nam może zwykle sporo obniżyć tę pierwszą wycenę. Negocjacje są wkalkulowane w wyliczenia ofert leasingu samochodów. Żeby uzyskać lepszy rabat musimy mieć kontrofertę z innej firmy. W innym wypadku otrzymamy jedynie symboliczną obniżkę. Tak to wygląda w większości firm leasingowych. To samo dotyczy ubezpieczenia. Szczególnie jak w drugim lub trzecim roku leasingu przyjdzie nam absurdalnie wysoka składka na ubezpieczenie. Warto odrobinę negocjować, bo przecież przy leasingu chodzi zazwyczaj o duże pieniądze. Alior raczej nie jest najtańszym leasingiem. Przy czym każdy powinien sobie sam porównać dla swojego przypadku z uwzględnieniem całkowitego kosztu leasingu, opłat, czynszów leasingowych, ubezpieczenia itp., a nawet własnej tendencji do spóźnień w płaceniu faktur.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Inne Alternatywy

Skontaktują się sami i nie będzie trzeba przechodzić przez automatyczną infolinię.

Warto zostawić kontakt i poprosić o ofertę, chociażby dla samego porównania. Poza tym nawet jeśli się nie zdecydujemy, to można ją przedstawić później w innej firmie przy negocjacji warunków, a to zawsze działa i pozwala obniżyć cenę. Samochód to jednak spory wydatek, więc dobrze poświęcić chwilę czasu i sprawdzić kilka ofert.

Warto pamiętać, że każdy przypadek leasingu jest inny, a pierwsza oferta z założenia ma wkalkulowane jakiś margines do negocjacji i jest nieco zawyżona. Nie warto wybierać pierwszej oferty bez porównania z innymi. Dzisiaj można poprosić o przygotowanie oferty przez Internet poświęcając na to 2-3 minuty. Przy leasingu samochodów prawie zawsze chodzi o dużą kasę. Dlatego warto porównać chociaż ze dwie, trzy oferty. Różnice bywają bardzo duże.

O ile opłaty są jakie są w każdej firmie, to wysokość raty (czynszu leasingowego) można łatwo negocjować. Dlatego pierwsza oferta ma zwykle wkalkulowaną potencjalną obniżkę na poczet negocjacji. Abyśmy jednak mogli uzyskać sensowną zniżkę, a nie kosmetyczna, musimy posłużyć się kontrofertą innej firmy. Wtedy każdy leasing postara się ją przebić. Poza tym, jest to często wymóg dla pracownika, aby ten mógł zastosować większą zniżkę. Takie są procedury w większości firm leasingowych. To samo robi się z ubezpieczeniem jeśli uznamy, że składka jest zawyżona. Pracownicy o tym czasem nawet sami wspominają, ale oficjalnie się o tym nie mówi.

Gdzie warto poprosić o przygotowanie oferty?

Na pewno warto zapytać w Vehis. Mają bardzo dobre oferty. Z resztą chwalą się, że można przedstawić im inną ofertę i zaproponują lepszą. Działają już dobrych kilka lat na rynku, ale nie jest to jeszcze tak znana platforma jak te bankowe i może dlatego te oferty są rzeczywiście atrakcyjne. Można poprosić o ofertę na własny samochód, a można też kupić u nich samochód z finansowaniem. Jako duży partner mają lepsze ceny w salonach niż pojedynczy klient.

Oferta jest dla osób prywatnych i firm:

 • leasing
 • kredyt samochodowy
 • najem długoterminowy
 • samochody z finansowaniem lub samo finansowanie

Skontaktują się sami i nie będzie trzeba przechodzić przez automatyczną infolinię.

Warto zostawić kontakt i poprosić o ofertę, chociażby dla samego porównania. Poza tym nawet jeśli się nie zdecydujemy, to można ją przedstawić później w innej firmie przy negocjacji warunków, a to zawsze działa i pozwala obniżyć cenę. Samochód to jednak spory wydatek, więc dobrze poświęcić chwilę czasu i sprawdzić kilka ofert.

Dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To broker, który porównuje oferty wielu banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingowej, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.

Nic nas to nie kosztuje, poza chwilą czasu poświęconą na 3 min rozmowy w celu podania naszych oczekiwań i parametrów leasingu. Na żadną z ofert nie musimy się zdecydować, a możemy użyć ich do negocjacji. Zyskać można za to sporo, a jak się przekonacie różnice w ofertach na ten sam samochód, czy inną rzecz, mogą być bardzo duże.

Jak zwykle zachęcam Was do dyskusji w komentarzach oraz wyrażania własnych opinii, szczególnie osoby, które miają aktualnie leasing w tej firmie.

Powrót do góry
Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Leasing ] ✅Alior Leasing [Opinie] Opłaty Alternatywy. Czy to dobry leasing samochodów, urządzeń, maszyn?

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
33 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Ta firma to dramat. Złodziejskie opłaty, a przy szkodzie na szybie (wymiana kosztowała około 3 tys zł.) składka za AC wzrosła z 1800 do prawie 6 tys. (tak sześciu tysięcy). Pierwszy i ostatni raz mam tam leasing. Ubezpieczenie bierzcie od razu w zewnętrznej firmie, bo to wypowiedzenie można złożyć na 30 dni przed końcem polisy, a ofertę przysyłają tydzień wcześniej. Ostrzegam przed leasingiem w tej firmie!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Także uważam że dramat. W trakcie trwania umowy zmieniają jej warunki jak sobie chcą. Miało nie być tabeli opłat, a tu ciągle - opłaty administracyjne plus zwykła tabela opłat za wszystko - megaaa droga obsługa leasingu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej to nie możliwe, żeby zmieniali warunki umowy w trakcie jej trwania. Tego nie da się zrobić bez aneksów i porozumienia stron. Bank może sobie zastrzec w umowie, że opłaty mogą ulegać zmianie, ale sama umowa nie może. W końcu to umowa.

  Co do braku tabeli opłat i prowizji to ja tam dzwoniłem i się dowiedziałem, że to wcale nie jest tak, że nie ma tabeli opłat i prowizji i jest tylko jedna opłata abonamentowa. Jest tabela opłat i prowizji, a ta abonamentowa opłata sprawie, że w tabeli nie ma niektórych opłat za popularne czynności.

  Jak dla mnie niezbyt atrakcyjna. Wolę zapłacić opłatę za coś co zrobię niż płacić cały czas abonament + ewentualne opłaty, których ten abonament nie uwzględnia.

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda, mamy 2 umowy leasingu w Alior Leasing i nigdy więcej. Podczas trwania umowy podnieśli opłatę abonamentową i 2 razy zmienili tabelę opłat i prowizji - oczywiście na mniej korzystną dla LB, która dla zmyłki nazywa się tabelą usług dodatkowych. Zmiany tabeli dotyczą nie tylko nowych umów, ale również tych już istniejących! Właściwie podczas wyboru firmy leasingowej ma sens jedynie porównywanie wysokości odsetek, bo porównywanie tabeli usług dodatkowych, czy tabeli opłat i prowizji mija się z celem, bo mogą ją zmienić w każdym momencie. Niby dają możliwość nieprzyjęcia zmian tabeli, ale wiąże się to z rozwiązaniem umowy leasingu i natychmiastową spłatą przedmiotu umowy leasingowej. Więc to żaden wybór. Ostatnio cwany Alior Leasing, zmienił tabelę w 11.2020 roku, w której dodał kilka nowych pozycji. Oczywiście takich, za które obecnie zarobi najwięcej kasy czyli takich z których LB najczęściej teraz korzystają z powodu panującej epidemii. Alior Leasing zdecydował, że skorzysta z sytuacji i zmieni tabelę opłat i prowizji, tak żeby najwięcej na tym zarobić. Na przykład opłaty, które wprowadzili, a których do tej pory nie było w tabeli (bo zawierały się w opłacie abonamentowej): Rozwiązanie umowy leasingu przed czasem - rozpatrzenie wniosku - 49 zł, realizacja 499 zł, opłata za zmianę harmonogramu (za wyjątkiem karencji oraz zmiany terminu płatności) - ale już za zmianę Wibor zapłacimy - rozpatrzenie wniosku 49 zł, realizacja - 249 zł. Opłata za cesję - 499 zł. Opłata abonamentowa dla zmyłki zmieniła nazwę - teraz jest opłata za obsługę umowy. Alior Leasing to kpina. Odradzam tę firmę. Mam nadzieję, że jak już wszystko ruszy po pandemii to przedsiębiorcy i przyszli leasingobiorcy będą pamiętać co teraz wyczyniają i rozliczą Alior Leasing z takiego cwaniactwa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakby ktoś chciał brać leasing i AliorLeasing byłby ostatnim możliwym wyborem, to z własnego doświadczenia powiem, że chodzenie na piechotę nie jest takie złe. Kontakt z infolinią tragedia, długi czas oczekiwania. Chciałem załatwić cesję leasingu pomiędzy moją jedną firmą, a drugą (W ramach tego samego banku - AliorLeasing). Aktualnie trwa już to ponad 2 miesiące i dzwoniąc na infolinię dostałem odpowiedź, że w sumie to brakuje załącznika, więc wyszło na to, że sprawa po 2 tygodniach się cofnęła. Poprzednio około 2,5 tygodnia wcześniej dostałem informację, że dokumenty są wszystkie i jest na etapie weryfikacji. Myślę, że szybciej i wygodniej załatwić idzie sprawę w urzędzie podatkowym niż prostą cesję tutaj...

  OdpowiedzUsuń
 6. Tabela opłat była krótka. Większość opłat była w ramach opłaty zryczałtowanej. Wszystko zmieniło się tuż po pierwszym skorzystaniu z usługi w ramach tej jednej opłaty: zmieniłem harmonogram poprzez nadpłatę. Chwilę później dostałem zaktualizowaną tabelę opłat, w której pojawiły się chyba wszystkie dodatkowe opłaty znane z innych firm. Oczywiście opłata zryczałtowana nie zniknęła. Kolejnym razem skorzystam z innej firmy leasingowej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tragedia, za każdy dokument przesłany np. mandat naliczają 61,50. Jak zapłacisz i sprawę zamkną, a organ policji wyśle coś nawet pomyłkowo, znowu Ci naliczą 61,50 za każdy dokument. Jeśli napiszesz reklamację, wysyłają Ci cennik usług, że to zgodnie z tabela. Nie zapłacisz to wysyłają Ci monit za 50 zł, a jak go nie zapłacisz za 10 dni, to masz kolejny za 99 zł. W ten sposób wystarczy, że nie zapłacisz czegoś na 50 pln i w ciągu roku obciążą cię 12 x 50 i 12 x 99. Napisałam reklamacje odrzucili i nadal co miesiąc wysyłają mi monity i odsetki! To jest kompletna pomyłka. Na infolinii zero pomocy, nikt nic nie wie. Tylko gadają w kółko, że maja tabele opłat... KOSZMAR. Najgorsza współpraca jaką można sobie wyobrazić!

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwaga na tę firmę. Ich model biznesowy jest taki jak wyżej opisano!!!! Wszystko jest prawdą i można się bardzo rozczarować jak ja na ten przykład. Sama pierwsza oferta i warunki są ok w porównaniu z innymi firmami. Jedna opłata admin i reszta jakby w cenie tej opłaty, ale po prostu roku dwóch dostajesz zmiany warunków i albo ja podpisujesz albo rozwiązują z Tobą umowę, a nie zawsze masz kasę żeby wykupić przedmiot leasingu jeśli taki był Twój cel. Tak więc potem okazuje się, że płacisz dosłownie za wszystko i dwa razy więcej niż gdzie indziej. Niskie oprocentowanie? Nie łudź się!!!!! Odbiją sobie wszystko w późniejszych opłatach i ich nie unikniesz!!!! Ubezpieczenie? Jest tak dziadowskie jak przyjdzie z niego korzystać, że lepiej nie pytać, a cena złodziejska!!!! Szczerze odradzam wszystkim mądrym przed szkodą, a nie jak ja po.... Unikajcie tego leasingodawcy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszyscy piszą, że Aliory dają tanie oferty, ale potem jest gorzej - odbijają sobie na opłatach i innych rzeczach. OK, ale nic nie stoi na przeszkodzie jak poprosisz ich o tę tanią ofertą, a potem w innym leasingu, tym który chcesz sobie akurat wybrać ze względu na dobre opinie im ją przedstawisz, to Ci obniżą do takiego samego lub niższego poziomu. Tak to się robi. To są negocjacje. Prawie zawsze działa. Tylko trzeba mieć jakąś właśnie tanią ofertę z innego leasingu jako podkładkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Popieram poprzedników. Zostaliśmy oszukani już na początku, gdyż z naszej wpłaty własnej 50 tys. (gdzie mówiono nam, że kredyt będzie już pomniejszony, o te kwotę) zabrano nam już na początku ok. 600 zł odsetek. Co za absurd! Nie pożyczaliśmy tej kwoty od banku tylko to były nasze pieniądze! Pani Magdalena K. zapewniała, że nie ma żadnej opłaty przygotowawczej, a tu okazuje się, że skasowali nas na 8 tysięcy! Bardzo nieuczciwe podejście do klienta. Po naszych uwagach, pani Magda nie raczyła od nas odebrać telefonu, nie odpowiadała na maile. Spłaty ruszyły, a my nadal nie mieliśmy umowy. Więc znowu trzeba było interweniować. A po roku spłaty i kolejnym ubezpieczeniu w firmie zewnętrznej, dostaliśmy "prezent" od Aliora, dodatkowe 299 zł do zapłaty cyt. "Z tytułu wyrażenia zgody na zawarcie ubezpieczenia indywidualnego" To jakieś kpiny!!! Odradzamy Alior Leasing!

  OdpowiedzUsuń
 11. Opłata za zewnętrznego ubezpieczyciela jest w każdym leasingu. Nieraz i tak się opłaca ją ponieść, ale zwykle można ponegocjować - pokazać ofertę innego ubezpieczycila i w prawie każdym leasingu obniżają swoje ubezpieczenie pakietowe.

  Poza tym - jak napisał Lukas - Alior ma ogólnie bardzo tanie oferty. Zawsze taką ofertę można użyć do obniżenia ceny gdzie indziej - w innym leasingu. Tylko, że ludzie zwykle biorą leasing w pierwszym banku z jakim zaczną gadać, bo się nie chce zapytać u konkurencji. Z resztą to samo robią z kredytami.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tragedia odradzam, nigdy, nigdy, nigdy. Od pół roku naliczają mi opłaty h... wie za co. Niby, że nie zapłaciłem dokumentu, który mam zapłacony w terminie. na infolinii rozmowa z de... do księgowości próbuje się dodzwonić od 0,5 roku. Telefon wyłączony. Oni nie mają na to wpływu. Jak piszę, żeby ktoś wskazał, w którym momencie wystąpiła zaległość, dostaję zestawienie z 3 lat - szukaj sobie. Ostatnio zapłaciłem zgody za ubezpieczenie indywidualne po 299 zł, po czym po miesiącu dostaję za te dokumenty wezwanie do zapłaty po 50 zł, bo nie opłaciłem.

  OdpowiedzUsuń
 13. No to wychodzi na to, że warto wziąć ofertę od Aliora i iść do konkurencji. Na bazie kontroferty zawsze obniżą.

  OdpowiedzUsuń
 14. Tragedia uciekajcie. Nie bierzcie. Pełno dodatkowych opłat wystawianych bezprawnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. O ile rozumiem, że jakaś opłata Cię wkurzyła, to niestety takie instytucje mają specjalistów prawników, więc raczj nie ma mowy o bezprawnych opłatach. Przy czym zdarzało się, że banki zwracały różne opłaty. Także możesz spróbować reklamować, ale to raczej są małe szanse.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak dla mnie sposób działania, kontaktu z klientem, obsługi, naliczania opłat jak w najgorszych lombardach, gdzie chwilówki wydają za uśmiech. To się nie powinno bankiem nazywać... dramat... nigdy więcej. Liczę, że uda mi się przyspieszyć zamknięcie umowy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zdecydowanie odradzam Alior Leasing !!! Zgadzam się z przedmówcami. Również doświadczyłem dziwnej sytuacji. Naliczanie dodatkowych opłat, których wcześniej nie było, czyli zmiana tabeli opłat i prowizji w trakcie trwania umowy, z możliwością odmowy przyjęcia nowych warunków i zakończenia umowy:), Śmiech na sali, po co podpisywać taką umowę skoro w każdej chwili można ją zmienić. Dodam jeszcze, że opłaty co roku są wyższe. Dla przykładu, ubezpieczenie pojazdu poza Alior 2020 rok 249 netto, 2021 rok 299 netto, dobrze że w przyszłym roku koniec i nigdy więcej tego banku.

  OdpowiedzUsuń
 18. Szczerze mówiąc to jeszcze nie widziałem w życiu umowy z jakimkolwiek bankiem na jakikolwiek produkt, żeby zawierała zapis określający, że tabela opłat i prowizji nie może ulec zmianie. Zazwyczaj są wręcz odwrotne zapisy. Opłaty mogą ulegać zmianą i to sobie banki zastrzegają chyba prawie zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 19. Niestety zmuszony jestem dołączyć do opinii

  OdpowiedzUsuń
 20. Zdecydowanie odradzam! Obsługa i kontakt to tragedia!!! Załatwienie czegokolwiek jest chyba niemożliwe (prędzej się umowa zakończy niż człowiek doczeka się wydania decyzji, aneksu czy cesji). Infolinia mówi, że nic nie może, że dział (taki czy inny) otrzymał sprawę do rozpatrzenia, że prześle ponaglenie, itd. Nigdy więcej Alior Leasing.

  OdpowiedzUsuń
 21. To firma po dużych zmianach, tzn. objęta kilka lat temu "dobrą zmianą". Bądźmy wyrozumiali.

  OdpowiedzUsuń
 22. Właśnie zakończyłam umowę leasingu na samochód osobowy w Alior Leasing sp. z o.o. Umowę zawarłam w marcu 2018 na okres 5 lat, jednak zdecydowałam o jej wcześniejszym zakończeniu (około 1,5 roku wcześniej). Formalności związane z wcześniejszym wykupem zamknęły się w okresie ok. 10 dni. To mój pierwszy leasing, brałam go po miesiącu od otworzenia firmy, nie wszystkie firmy leasingowe dają taką możliwość. Co do kwestii podwyższenia opłaty abonamentowej za obsługę umowy uległa ona podwyższeniu dwukrotnie w ciągu jej trwania. Rozbudowano też tabelę opłat dodatkowych, jednak w OWUL znajdowały się zapisy, które pozwalały Aliorowi na takie działanie i nie jest to chyba odosobniony proceder. Jeżeli chodzi o wsparcie szkodowe to korzystałam dwukrotnie i spełniało moje oczekiwania. Właściwie załatwili za mnie wszystkie formalności i dostałam auto zastępcze, co oceniam na plus. Leasing z pewnością nie należy do najtańszych na rynku, ale jeżeli chodzi o ogólne wrażenia to nie czuję się wykorzystana czy oszukana. Byłam zaskoczona kiedy po wybuchu pandemii w marcu 2020 r. sami zadzwonili z zapytaniem czy będę regulować raty, czy chcę odroczyć na 3 miesiące. Nie skorzystałam z tej możliwości. W porównaniu z innymi firmami z pewnością nie wymagają nie wiadomo jakich dokumentów i formalności jak inne firmy, co z pewnością rekompensują sobie droższym leasingiem. Wszystkich płatności dokonywałam w terminie i uważam, że oni też wywiązali się ze swoich obowiązków wynikających z umowy. Czy skorzystam jeszcze z ich oferty w przyszłości? Nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 23. My też nigdy więcej ....bandycki leasing.

  OdpowiedzUsuń
 24. Jakieś uzasadnienie tej opinii?

  OdpowiedzUsuń
 25. Obsługa tragiczna, piąty miesiąc próbuję uzyskać aneks do umowy. Zmiana tylko w nazwie firmy, olewanie totalne po podpisaniu umowy leasingu, odradzam tę firmę.

  OdpowiedzUsuń
 26. !!! Leasing Allior - zły wybór - kroją LB - w każdą stronę - to lichwa i nieuczciwy Leasing - odradzam !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 27. Nigdy więcej umowy leasingowej w tej firmie. Pierwszy i ostatni raz. Nie polecam nawet najgorszemu wrogowi. Próbowałem załatwić cesję leasingu. Zgoda była, ale ich przedstawiciel nie dotarł do dnia dzisiejszego z dokumentami, aby je podpisać. Teraz został mi 1 dzień na podpisanie dokumentów i żądają abym jechał 240 km w celu podpisania Umowy. Żenada, tylko maja ładne kapelusze.

  OdpowiedzUsuń
 28. Nie wyobrażam sobie skorzystanie z ich usług po raz kolejny. Cesja leasingu praktycznie niemożliwa, choć chciałem zrobić to na swoją inna działalność. Za każdą jedną pierdołę pobierają od 50 do 450 zł. Pomoc ogranicza się do dobrych rad. Nie polecam, a wręcz odradzam i przestrzegam przed współpracą.

  OdpowiedzUsuń
 29. Nie polecam Aliorleasing. Nigdy więcej .Czekam na zakończenie pożyczki i wycofuję zgody marketingowe.

  OdpowiedzUsuń
 30. Mam obecnie leasing właśnie w Alior Leasing i w sumie nie mam uwag. Przygotowanie oferty na duży plus, obsługa posprzedażowa i przygotowywanie ofert polis jak najbardziej na plus. Na infolinii dowiaduję się wszystkiego od ręki. Może gdybym robił jakieś zmiany w umowie, to odczułbym koszty dodatkowe, ale na razie nie mam uwag. Osobiście wybrałbym ich ponownie.

  OdpowiedzUsuń
 31. Nie korzystać!!!!. Od 75 dni czekam na rozpatrzenie wniosku o zakończenie wcześniejsze umowy. Firma tylko poluje na Twój błąd. Nie zgłosiłem z 30-dniowym wyprzedzeniem swojego OC/AC(koszt 4600) i dowalili mi swoje za 12000.

  OdpowiedzUsuń
 32. Mam auto w Alior Leasing po raz pierwszy i po raz ostatni. W miarę wzrostu oprocentowania NBP szybciutko podnosili oprocentowanie, a kiedy NBP obniżyło oprocentowanie, cisza w eterze. Ubezpieczenia bez żadnego kontaktu przysyłają polisę i masz płacić. W innych firmach gdzie miałem leasing aut takich jaj nie było. Nie polecam!!!

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja też odradzam leasing w tej firmie. Polują na potknięcia leasingobiorcy. Właśnie skończyłem leasing w tej firmie i nigdy więcej.
  Koszt przedmiotu 193000 na koniec wyszło po 35 m-c 225000. To około 115% - złodziejstwo!!!

  OdpowiedzUsuń