[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Konta Lokaty w Kasie Stefczyka na nowe środki * Warunki * Opłaty nie tak fajne jakby się wydawało.

Ku mojemu zaskoczeniu Kasa Stefczyka wprowadziła ostatnio do oferty teoretycznie bardzo atrakcyjną lokatę na nowe środki. Co ciekawe jest tam również podobna lokata na start, ale na zaledwie 2 miesiące. Lokata na Nowe Środki w Kasie Stefczyka

W przypadku lokaty dla nowych środków można je zdeponować na promocyjnych warunkach nawet na 5 miesięcy. Można też na 8, ale zmniejsza się kwota wtedy kwota maksymalna. W przypadku lokaty na 5 miesięcy kwota maksymalna to 50 tys., więc całkiem nieźle jak na promocyjną lokatę. Chociaż niektóre banki mają znacznie większe limity kwot. Z kolei lokatę na 8 miesięcy można założyć maksymalnie na kwotę 30 tys. zł.

Lokata na start też ma ograniczenie do 50 tys., ale ze względu na fakt, że to oferty promocyjne zdecydowanie lepsza jest ta dla nowych środków na 5 lub 8 miesięcy. W zależności od tego jaką kwotą dysponujemy.

Inflacja teoretycznie powinna zmusić Radę Polityki Pieniężnej do podwyżki stóp procentowych, ale to co powinien robić NBP, a co w praktyce realnie zrobi, to dwie różne kwestie. Zatem w dłuższym okresie nie wiadomo jak to będzie z tymi stopami procentowymi.

Lokata dla nowych środków w Kasie Stefczyka ma nawet wyższe oprocentowanie od lokat w Inbanku, co tym bardziej dziwi. Niestety w przeciwieństwie do Inbanku w Kasie Stefczyka po drodze do założenia lokaty jest wiele komplikacji, warunków i opłat. Co sprawiło, że ta oferta nie jest wcale atrakcyjna, ani warta tyle zachodu (oczywiście to tylko moje zdanie).

z Kasy Stefczyka

Przede wszystkim trzeba założyć konto. W dodatku nie każde konto będzie uprawniało nas do założenia lokaty. W Kasie Stefczyka jest na przykład darmowe bez warunków konto IKS Podstawowe - bo to jakieś dziwne konto, do którego nie można mieć innych produktów w tym lokat. (Tak mi to wytłumaczył konsulatant)

Inne konta są płatne. IKS Senior ma nieco mniejsze opłat i warunki, ale konto IKS Classic ma opłatę za prowadzenie aż 16,50 zł (wysokość opłaty w momencie pisania artykułu). Warunkiem do zwolnienia z opłaty za konto jest zapewnienie wpływów na kwotę 2000 zł. W przypadku IKS Senior 1000 zł.

Jest jeszcze konto IKS dla młodych, które bodajże w ogóle nie ma opłaty za prowadzenie, ale to tylko dla osób do 25-go roku życia.

Istnieje jeszcze jedna opcja, żeby założyć lokatę - konto IKS deponent, którego nie widać na stronie Kasy Stefczyka. Tam opłata wynosiła bodajże 5,90 zł i warunek wpływu 1000 zł miesięcznie. Niestety - tu ciekawostka - dla tego konta nie ma możliwości uruchomienia bankowości internetowej. Za to można się poczuć jak latach 90-tych. Szorując do oddziału. Taka promocja.

W ogóle, żeby założyć konto w Kasie Stefczyka trzeba niestety udać się osobiście do oddziału. Samą lokatę można założyć również w oddziale lub posiadając już konto na infolinii.

Drążąc dalej - dość ciekawa sytuacja i bardzo nietypowa, ale akurat na korzyść - jeżeli na koncie nie ma środków (saldo = 0) nie było też żadnych przelewów, ani jakiejkolwiek aktywności, to konto jest darmowe bez zapewnienia wpływu.

Tylko, że należy również wspomnieć jak skonstruowane jest uczestnictwo w Kasie typu SKOK. Otóż wiąże się z różnymi innymi, wprawdzie niewielkimi, ale opłatami np. za wpisowe i potem miesięczną składką. W Kasie Stefczyka składka ta wynosi 1 zł miesięcznie. Przy czym pozostawienie otwartego konta “bez opieki”, czy też swojego uczestnictwa w Kasie Stefczyka nawet bez posiadania konta, będzie generowało powoli narastający dług.

W momencie zamykania konta okres wypowiedzenia umowy prowadzenia rachunku to aż 3 miesięce. W bankach to zwykle 1 miesiąc. Oczywiście w Kasie Stefczyka w przypadku zamykania konta również musimy stawić się osobiście.

Wprawdzie depozyty w Kasie Stefczyka jak i w innych kasach SKOK od pewnego czasu są chronione przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, to i tak mnie to nie przekonuje do skorzystania z oferty.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Porównując na przykład odsetki z lokaty w Inbanku, w którym żadnych kont nie trzeba zakładać, z odsetkami z lokaty dla nowych środków w Kasie Stefczyka, różnica będzie na tyle niewielka w tym okresie 5 miesięcy i zakładając kwotę maksymalną 50 tys., że inne banki dają więcej za założenie konta w postaci premii dla nowych klientów. W Kasie Stefczyka dodatkowo mamy sporo dziwnych komplikacji + latanie do oddziału ze wszystkim. Dlatego osobiście wolę Inbank. Przy czym to znowu moje subiektywne zdanie. Sami musicie zdecydować. Poniżej możecie sobie porównać ofertę lokat z Inbanku.

Jeżeli szukasz informacji o kredytach Kasy Stefczyka:

Kasa Stefczyka ma bardzo atrakcyjne kredyty z bardzo niskim RRSO i łatwo przyznawane ➡️ tu znadjzesz naszą opinię. W przypadku gdy szukamy kredytu, wtedy może warto pokusić się o uczestnictwo.

Jak zwykle zachęcam Was do dyskusji w komentarzach oraz wyrażania własnych opinii

Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Lokaty ] ✅Konta Lokaty w Kasie Stefczyka na nowe środki * Warunki * Opłaty nie tak fajne jakby się wydawało.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
1 komentarz

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

  1. Po zakończeniu lokaty - c.d. Przysłali mi ostatnio (w expresowym iście tempie, w 3 dni przez pół Polski) zestawienie opłat naliczonych i pobranych (że zgodnie z art. 32b ust.1 ustawy o usługach płatniczych, że muszą) za dziwny okres od 4 miesiąca przed końcem lokaty do miesiąca wypowiedzenia włącznie (choć pisałem i o tym Panu). 5,9 zł - ?! Nie wiem z jakiej racji i kto im to zapłacił. Szkoda mi już na telefony do nich, żeby dochodzić. Co ciekawe sporządzone-wydrukowane pismo, że w placówce, w której miałem lokatę, a nadane w...PP Gdańsk. Dzwoniłem i tu i tam. Finał – że skoro w placówce wszystko pozamykane-uregulowane, to potraktować to tylko jako informację. No i nikt się pod tymi dokumentami nie podpisał, tylko - Kasa Stefczyka.

    OdpowiedzUsuń