[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

[Opinie] Volkswagen Leasing Skoda Audi Perfect Lease Seat Porsche

Leasing Volkswagen obejmuje między innymi Auto Skoda Leasing Niskcih Rat, Audi Perfect Lease, a także Seat Leasing, i Porsche. Czyli oprócz samego Volkswagena, wszędzie tam gdzie pokrywają się marki samochodów należących do Volkswagena, czyli Skody, Seata, Audi i Porsche.

Nazwa:Volkswagen Financial Services
VW:Volkswagen Leasing
Skoda:Skoda Auto
Audi:Audi Perfect Lease
Inne marki:Seat Porsche Cupra

Wygląda to trochę pogmatwanie szczególnie jak się wejdzie na stronę Auto Skoda Leasing Niskich Rat, czy Audi Perfect Lease wydaje się, że to wszystko osobne firmy. Trochę tak jest w kwestii oferty. Ogólnie struktura organizacyjna i finansowa grupy Volkswagen jest dość zagmatwana i podzielona na różne spółki. Od Volkswagen Financial Services Polska po Volkswagen Bank. Chociaż dzisiaj większość dużych grup kapitałowych ma złożoną strukturę. No ale do rzeczy…

Podkreślam, że poniższa opinia jest wyłącznie naszą subiektywną oceną. Przy czym oparliśmy się też na opiniach, które możecie znaleźć w Internecie.

VW Volkswagen Leasing [Skoda Seat Audi Porshe]

Każdy leasing należący do Volkswagena ma osobną stronę i ofertę. Jedynie na stronie Volkswagen Leasing, a dokładniej VW Leasing mamy informacje o pozostałych ofertach, bo informacje stricte o leasingu Volkswagena można znaleźć też na stronie marki.

Niemiecki gigant mimo posiadania tylu marek samochodów nie jest jednak jakimś liderem leasingu aut w Polsce.

Opinie klientów

Jak zawsze poszperaliśmy trochę w sieci, szukając opinii dotychczasowych klientów. No cóż... na przykład na forum FM leasing nie wygląda to najlepiej. Opinie są tam dość kiepskie podobnie jak w przypadku Santander Consumer Multirent. Niemniej jednak nie można generalizować. To, że są tam negatywne opinie o Volkswagen Leasing nie znaczy, że dokładnie to samo nas czeka w Skoda Leasing, Seat, Audi Perfect Lease, czy leasingu Porsche. Aczkolwiek opinie niezbyt pozytywne dają jednak jakiś ogląd i podstawę do ewentualnych obaw. Pamiętajcie jednak, że w internecie opinie piszą najczęściej poirytowani jakimiś sytuacjami ludzie, a nie zawsze racja leży po ich stronie.

Na co narzekali klienci?

O ile wśród opinii można było trafić na wypowiedzi sugerujące, że początkowa oferta ogólnie była dobra, ale późniejsza współpraca spowodowała, że jedna, czy druga osoba wypowiedziała się dość negatywnie o Volkswagen Leasing. Na przykład zdarzały się narzekania na obsługę, infoliniię oraz podejście do klienta, współpracę i brak elastyczności. Wbrew pozorom jest to dość ważne, szczególnie w trudniejszych czasach, gdy każdy może mieć jakieś przejściowe problemy, których wcześniej nie mógł przewidzieć. Ogólnie można było odnieść wrażenie, że w przypadku jakichś ewentualnych problemów trudno się dogadać z Volkswagen Leasing. Były też opinie dotyczące OWUL, jakichś problemów z cesją, czy zmian w umowie itp. Ktoś inny pisał pozytywną opinię, ale z kolei narzekał na opłaty. Gdzieś te opłaty się co jakiś czas przewijały w opiniach, więc warto uwzględnić ten fakt zanim oceni się ofertę na bazie samej wysokości raty - czynszu leasingowego. Mam świadomość, że podaję same ogólniki, ale nie widzę sensu w zagłębianie się w bluzgi, hejty i oszczerstwa. Po Prostu te opinie na temat Volkswagen Leasing, na które trafiliśmy były w dużej mierze negatywne. Należy jednak mieć świadomość, że to duża firma z wieloma klientami, a o dosłownie każdym znanym leasingu znajdziemy negatywne opinie w Internecie. Poza tym znacznie chętniej opinie piszą niezadowoleni klienci niż Ci zadowoleni. Tych drugich też można spotkać na forach, szczególnie dedykowanych Volkswagenowi, Skodzie, Audi i innym markom należącym do grupy Volkswagen. Należy zatem obiektywnie zaznaczyć, że niektórzy sobie chwalą leasingi od Volkswagena.

Oferta

Oferta leasingu jest zróżnicowana i nieco inna w przypadku poszczególnych marek. Sama Skoda Leasing oferuje kilka rodzajów leasingu, jak na przykład leasing niskich rat, czy leasing dla klientów indywidualnych.

Na stronie Seat Leasing promowana jest oferta leasingu bez zobowiązań. Kupując Seata w leasingu w razie nieprzewidzianych problemów finansowych można zwrócić auto w ciągu 12-tu miesięcy bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Audi Leasing promuje ofertę Audi Perfect Lease z brakiem konieczności opłaty wstępnej, niskimi ratami i zakończeniem umowy z możliwością zwrotu samochodu do salonu. Z kolei najwięcje infomacji na temat leasingu Porsche znaleźliśmy na stronie VW Leasing Volkswagen i były to głównie kalkulatory oraz wyliczenia dla konkretnych modeli Porsche. No, ale to segment aut premium z nieco innym gronem klientów.

Oczywiście większości to slogany marketingowe. Aby ocenić czy dany leasing w ofercie Volkswagena jest tani, czy drogi musielibyśmy teraz porównać dla każdej marki po kolei oferty od Skoda Leasing, Seat Leasing, Audi Leasing (czyli Audi Perfect Lease), Porsche dla danego modelu w zestawieniu z ofertami innych leasingów i banków. Z założenia nie miałoby to sensu, bo tak jak zawsze podkreślamy każda oferta leasingu jest indywidualnie wyliczana i nie da się określić, czy dany leasing jest tani, czy nie. Zwykle robiliśmy to prosząc o ofert w przypadku poszczególnych leasingów dla określonego modelu samochodu, ale w tym przypadku zakres jest zbyt szeroki, by miało to jakikolwiek sens. Zbyt wiele czynników ma na to wpływ. Jednak sami możecie, a nawet powinniście to jak najbardziej zrobić - gdy wiecie, który model samochodu jakiej marki Was interesuje. Nawet jak Wam się nie chce, to zapewniam, że warto to zrobić - porównać chociaż w 2-3 bankach lub firmach. Różnice bywają zaskakująco wysokie, a w końcu w przypadku samochodów chodzi o niemałe pieniądze.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Jak obniżyć cenę, koszty?

Wiele osób bierze leasing fabryczny nie sprawdzając nawet innych ofert. Czasem to błąd. Ja absolutnie nie chcę nikogo odwodzić od wybrania fabrycznego leasingu, bo nie ma jednoznacznych reguły, czy będzie tańszy, czy droższy od innego leasingu. Każdy przypadek jest inny. Jedynie sugeruję, że warto porównać też inne oferty.

Przede wszystkim w prawie każdej firmie pierwsza oferta leasingu jaką otrzymujemy ma wliczony margines na ewentualne negocjacje ze strony klienta. Zapytawszy o rabat możemy coś tam symbolicznego zyskać. Sytuacja zmienia się gdy mamy kontrofertę z innej firmy. Na tej podstawie konsultanci, doradcy i agenci są w stanie znacznie więcej obniżyć. Dlatego warto poprosić jeszcze o inną ofertę gdzie indziej. Dzisiaj zajmuje to 3-5 min. Zostawia się dane w formularzu - dzięki czemu nie trzeba przedzierać się przez infolinię i gadać z maszyną klikając kolejne cyferki wybierające działy (osobiście tego nie znoszę). Zostawiamy numer telefonu i oddzwoni do nas już przygotowana kompetentna osoba. W niektórych formularza można od razu wybrać markę samochodu i parametry leasingu, ale ogólnie wszystko ustalamy przy rozmowie po czym prosimy o przesłanie oferty na maila. Możemy z niej skorzystać jak będzie tańsza, ale nie musimy. Do niczego nas takie oferty nie zobowiązują. Można za to użyć jej do obniżenia innej u innego leasingodawcy na przykład w Volkswagen Leasing - jeśli nam bardziej odpowiada. Mając kontrofertę wszyscy chętniej obniżają, bo każdej firmie zależy na pozyskaniu nowego klienta. Tak samo postępuje się z ubezpieczeniem OC, AC jeśli dostaniemy znacznie zawyżoną propozycję odnowienia polisy.

Gdzie warto poprosić o ofertę? Inne dobre oferty

Na pewno warto zapytać w Vehis. Mają bardzo dobre oferty. Z resztą chwalą się, że można przedstawić im inną ofertę i zaproponują lepszą. Działają już dobrych kilka lat na rynku, ale nie jest to jeszcze tak znana platforma jak te bankowe i może dlatego te oferty są rzeczywiście atrakcyjne. Można poprosić o ofertę na własny samochód, a można też kupić u nich samochód z finansowaniem. Jako duży partner mają lepsze ceny w salonach niż pojedynczy klient.

Oferta jest dla osób prywatnych i firm:

 • leasing
 • kredyt samochodowy
 • najem długoterminowy
 • samochody z finansowaniem lub samo finansowanie

Skontaktują się sami i nie będzie trzeba przechodzić przez automatyczną infolinię.

Warto zostawić kontakt i poprosić o ofertę, chociażby dla samego porównania. Poza tym nawet jeśli się nie zdecydujemy, to można ją przedstawić później w innej firmie przy negocjacji warunków, a to zawsze działa i pozwala obniżyć cenę. Samochód to jednak spory wydatek, więc dobrze poświęcić chwilę czasu i sprawdzić kilka ofert.

Dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To broker, który porównuje oferty wielu banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji i inne umowy, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingowej, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.

Poproście też o przesłanie na maila tabeli opłat i prowizji - warto poświęcić chwilę i do niej zajrzeć.

Jak zwykle zachęcam Was do dyskusji w komentarzach oraz wyrażania własnych opinii, szczególnie osoby posiadające leasing w Volkswagen, Skoda, Seat, Adui lub Porshe.

VW Leasing Volkswagen

Skoda Auto Leasing

Seat Leasing

Leasing Audi Perfect Lease

Porshe Leasing

Obrazki powyżej to screeny. Oczywiście mogły ulec zmianie, bo oferty i informacje na stronach leasingów bardzo często są zmieniane.

Powrót do góry
Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse ✅[ Leasing ] ✅VW Volkswagen Leasing Skoda Auto [Opinie] Seat Audi Porshe?

Brak komentarzy :

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy również wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

Prześlij komentarz